FİNAL OLSUN
Tarih: 8.10.2019 01:05:00 / 311okunma / 0yorum
Ali İZGİ

Geride bıraktığımız 2019 Yılının yaz mevsimini Sivas olarak başarılı ve iyi geçirdik desek abartmış olmayız. 2019 Yılı malumunuz olduğu üzere Cumhuriyetin temelini atan Sivas kongresinin icra edilişinin 100. seneyi devriyesiydi. Böylesine önemli bir tarihin yüzüncü yıl döneminde Sivas´ın başında Sivas´ı ve Sivaslıyı iyi tanıyan, bu topraklarda Kaymakamlık, Özel İdare Genel Sekreterliği gibi bir çok görevde bunmuş genç bir Valinin oluşu ve o Valinin Sivas´ın değerlerine dört elle sarılması bize muhteşem bir yaz mevsimi yaşattı.

Vali Salih Salih Ayhan´ın öncülüğünde önce 5 Agustos´ta hep birlikte çok başarılı bir Gardaşlık Festivali icra edildi. Etkinlikler, konserler, Gines rekorlar kitabına girmesi beklenen bin kişilik Sivas ağırlaması ile çok güzeldi. Ardından Eylül ayında bir birini tamamlayacak onlarca etkinlikle Sivas Kongerisinin 100. yıl kutlamarı… Cumhurbaşkanının ve bakanların Sivas´a akın etmesi, ana muhalefet partisinin parti meclisini ve tüm Belediye başkanlarını Sivas´ta toplaması, Sivas Barosu´nun Barolar Birliği yönetimini ve diğer il Baro başkanları ile iki gün etkinlik icra etmesi, Gazeteciler Federasyonunun 130 gazeteciyi Sivas´a getirmesi, hepsi ayrı ayrı taktire şayan başarılı organizasyonlardı.

Bu başarılı organizasyonlarda gördük ki, potansiyelimiz yüksek. İstersek böylesine büyük organizasyonları yapabiliyoruz. Yaptığımız zamanda gerek ulusal basında gerekse ülke gündeminde yer bulabiliyoruz. Bu yaz ulusal medyada onlarca Sivas haberi çıktı. Hepsi de 2 Temmuz´un inadına son derece pozitif haberlerdi. Haberlerin dönüşünüde olumlu olarak hissettik.

Ben 47 yıllık hayatımda bu yaz ki kadar yerli ve yabancı turist kafilesini Sivas´ta görmemiştim. Bu tanımların etkisi ile olmalı ki, hemen hemen her gün bir kafilenin başında bir rehberi Sivas meydanındaki tarihi dokuyu anlatırken gördük. Yani Valinin önderliğinde kenetlendik, çalıştık ve başardık.

Valimiz, Belediye Başkanınız ve il protokolümüz geçtiğimiz hafta sonu İstanbul´da Sivas tanıtım günlerine gitti. Bu artık sosyal ve görsel faaliyetler için Final olmalıdır… Yaz ayları süresince eğlendik, coştuk, onurlandık, tanıdık ve tanındık. Ama tamam artık birazda gündelik hayatın gerçeklerine dönme vakti..

Şimdi yazacaklarımın asla yukarıdaki yazdıklarımı gölgelemesini istemem. İlimizi yönetenlerin halkla kenetlenerek böyle moral motivasyonu artıracak, tanıtıma katkı sağlayacak etkinlikler yapması önemlidir ama sadece yapmaları gereken bu değildir... Öyle olduğunu da iddia etmiyorum. Ancak artık birazda can yakan temel sorunlara daha fazla vakit ayırmalarının vaktidir diye düşünüyorum. Yaz aylarını  güzel geçirdik. Ancak kış aylarını da sadece Sivasspor maçlarında harcarsak bu olmaz, o zaman ilimizi yötenler Franko´nun 3F teorisine kapılmış olurlar ki, buda bizi ve kazanımlarımızı geriye götürür..

Kış ayları süresince ulaşım, sağlık, eğitim, gibi temel konular aksamalalı.. Bunların daha önemlisi, Valiliğimiz de, Belediyemiz de, STK larımız da gelecek yıl hayata geçireceği projelerin hazırlıklarını ciddi bir biçimde masaya yatırıp tamamlamalı. Projesini, finasmanını temin etmeli ki, gelecek yıl insana dokunan yeni gelişmeleri görelim. Bir nebze işsizliğe, çare olsun, bir nebze şehri daha yaşanır kılalım, bir nebze de olsa geleceğe umutla bakacak sebebimiz oluşsun. Bir nebze bu şehri terk etmeyi düşünenler bu fikri aklından çıkarsın...

Yani artık kaliteli ve konforlu devlet hizmeti, sağlıklı büyüme ve ekonomik rahatlamaya yönelik projelere fokuslanma vakti. Ve bu kış Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile Hayat Ağacı Derneğinin gücüne güç katmalıyız. Eğer bu kış bir tane çocuk aç yatağa girerse, bir tane ihtiyar soğuktan ölürse, ne yaz boyu yaptıklarımızın bir anlamı kalır, ne devleti yönetenlerin yöneticiliği ne de bizim insanlığımız....

Anahtar Kelimeler: FİNAL, OLSUN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
KAR KIŞ NİMET (18 Şubat 2020 - Salı)
BİRE İKİBUÇUK (11 Şubat 2020 - Salı)
GEÇMİŞ OLSUN (04 Şubat 2020 - Salı)
NE OLDU? (28 Ocak 2020 - Salı)
YAPTIR MAAAM.... (21 Ocak 2020 - Salı)
KANGAL (14 Ocak 2020 - Salı)
TÜRK BEKLENENDİR (07 Ocak 2020 - Salı)
BÖYLE GELMİŞ BÖYLE Mİ GİDECEK? (31 Aralık 2019 - Salı)
ÇİN (24 Aralık 2019 - Salı)
CHP VE CAMİİ... (17 Aralık 2019 - Salı)
SİYASET MÜHENDİSLİĞİ (10 Aralık 2019 - Salı)
KEŞKE... (03 Aralık 2019 - Salı)
EYT VE GERÇEKLER (26 Kasım 2019 - Salı)
MEYDAN… (19 Kasım 2019 - Salı)
MADE İN BELEDİYESPOR... (15 Kasım 2019 - Cuma)
YURT (12 Kasım 2019 - Salı)
DEVLET VE FABRİKA (05 Kasım 2019 - Salı)
ÜLKEYE MUHALEFET (29 Ekim 2019 - Salı)
NE ŞİKESİ?! (22 Ekim 2019 - Salı)
ÖZGÜL MECBURİYET... (15 Ekim 2019 - Salı)
Sayfa:
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ali ’ye düşman olan Allah’ a düşman olur.

Hz.Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
6.0578
EURO
6.5596