YOZGAT İLE SİVAS BORSALARI KARDEŞ OLDU
Ticaret Borsası ve Yozgat Ticaret Borsası arasında, ikili iş birliğini artırmak, ortak proje ve faaliyetlerde bulunmak amacıyla “Kardeş Borsa Protokolü” imzalandı. Başkan Abdulkadir Hastaoğlu,” Birbirimizi kardeş borsa ilan ettik. Bundan sonraki yapacağımız bütün aktivitelerde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin çalışmalarında borsacılık anlamında birlikte işbirliği içerisinde olacağız. Kardeşliğimizi pekiştireceğiz. ”dedi.
Tarih: 16.10.2019 01:02:00/ 104okunma / 0yorum

Uğur YİĞİT

Yozgat Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erkekli, Meclis Başkanı Medeni Akyol, Yozgat Odalar ve Borsalar Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kara ve Genel Sekreter Nazif Gençarslan´dan oluşan heyet, Ticaret Borsası´nı ziyaret etti. Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Meclis Başkanı İhsan Aksoy, yönetim kurulu üyeleri ve Genel Sekreter Sema Görcün tarafından karşılanan Yozgat Ticaret Borsası temsilcilerine Sivas ekonomisi ve borsanın projeleri hakkında bilgiler verildi.

Yozgat Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erkekli, protokolün hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak; “Anadolu coğrafyasında komsu ilimiz Sivas´la birlikte kardeşlik unvanına kavuşmamız bizi son derece mutlu etmiştir. Bundan sonraki çalışmalarımızda birlik ve beraberlik içerisinde bir araya gelerek sosyal faaliyetlerde bulunarak kardeşliğimizi sonuna kadar devam ettirmek istiyoruz. Camiamıza hayırlı uğurlu olsun. Sivas bizim komşu ilimiz. Bütün Sivaslılara, bütün üyelerine camiamız adına kapımız sonuna kadar açıktır. Bizi çok güzel ağırladılar. Sivas´ın köftesini ve yaprak dönerini de tatmış olduk. Çokta büyük keyif aldık. “ dedi.

Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ise bu sürecin ilerleyen aşamalarda daha da güçleneceğini ve birçok projede ortak hareket ederek birliktelik oluşturacaklarını ifade ederek, ”Her iki borsamız camiada, aynı çatı altında çalışıyoruz. Bizde bugün bunu resmiyete dökerek taçlandırdık. Birbirimizi kardeş borsa ilan ettik. Bundan sonraki yapacağımız bütün aktivitelerde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin çalışmalarında borsacılık anlamında birlikte işbirliği içerisinde olacağız. Kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Her iki borsamıza da hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

İmzalanan kardeş borsa protokolü ile iki borsa arasında iletişimi güçlendirmek ve sürekliliği artırmak, hizmet standartlarını yükseltilmesine katkı sağlayacak faaliyetler yürütmek, ortak toplantılar gerçekleştirmek, ortak organizasyonlar tertiplemek, ortak çalışmalar ile daha etkin ve nitelikli projeler üretmek, sosyal ve kültürel faaliyetlerde işbirliği yaparak borsaların sosyal kalkınmaya olan katkısını artırmak, bu ortaklığın bölgede bulunan diğer borsa ve odalara örnek olmasını sağlamak amaçlanıyor.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS YOZGAT BORSALARI KARDEŞ OLDU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MÜZE DENİLİNCE AKLA SİVAS GELECEK
MÜZE DENİLİNCE AKLA SİVAS GELECEK
Vali Salih Ayhan´ın başkanlığında yapılan toplantıda ilimizdeki mevcut müzeler ve açılması planlanan müzeler masaya yatırıldı. Tarihi ve kültürel birçok zenginliği himayesinde bulunduran Sivas´ın müze sayısı bakımından yetersiz olduğunu belirten Vali Ayhan, bu kapsamda yeni çalışmaları hızla neticelendireceklerini ifade etti. Bir ekip oluşturulduğunu ve ülkemizdeki örnek müzelerin ziyaret edildiğini ifade eden Vali Ayhan, buradan alınan sonuçların ilimiz için önemli olduğunu vurguladı.
RTE BULVARINDA HUMMALI ÇALIŞMA - video
RTE BULVARINDA HUMMALI ÇALIŞMA - video
Yenişehir kavşaktan başlayarak Cumhuriyet Üniversitesi´ndeki İsmet Yılmaz Bulvarı´na bağlanacak olan ve 3 gidiş-3 geliş şeklinde 6 şeritten oluşan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarında hummalı çalışmalar devam ediyor.
ANTİBİYOTİĞİ DOĞRU KULLANIN - video
ANTİBİYOTİĞİ DOĞRU KULLANIN - video
Numune Hastanesi´nde açılan stantta antibiyotik kullanımıyla ilgili bilgi veren Doktor Eczacı Rukiye Menemencioğlu, “Eğer antibiyotikleri doğru kullanmazsak antibiyotiğe karşı direnç gelişir. Bu anlamda da bizim hastalar olarak yapmamız gereken yazılan antibiyotiği bitene kadar, hekimin önerdiği sürece boyunca kullanmamız” dedi.
HİZMET ETMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
HİZMET ETMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Doğa Koleji´nde düzenlenen ‘Geleceğin Girişimcilerine, Girişimcilik ve İnovasyon´ adlı seminere konuk olarak katıldı. Eken,” Üyelerimize hizmet için çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik olmadan hiçbir iş kalıcı olmaz. Bunu merkeze koyarak el birliği ile çalışıyoruz” dedi.
KONGREYE SİVAS´TAN 15 OTOBÜS
KONGREYE SİVAS´TAN 15 OTOBÜS
Geçtiğimiz Pazar günü Yeniden Refah Partisi´nin 1. Olağan genel kurulu yapıldı. Ankara´da yapılan kongreye Sivas İl Başkanlığı´nın organizesiyle 15 otobüs kaldırıldı. Sivaslıların da yoğun katılın sağladığı kongrede Fatih Erbakan yeniden Genel Başkanlığa seçildi.
DEMİRGİL: ARAÇLARINIZI KIŞA HAZIRLAYIN
DEMİRGİL: ARAÇLARINIZI KIŞA HAZIRLAYIN
Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, araçların kışlık bakımı konusunda sürücüleri uyararak,” Hava sıcaklıkları düşmeye başladı. Soğuk havalarda kendimiz için tedbir aldığımız gibi aracımız için de gerekli tedbirleri almalıyız. Araçların kışlık bakımını asla ikinci plana atmamalıyız. Araçların motor bakımı, antifriz kontrolü gibi tedbirlerin alınması gerekiyor.” dedi.
SARHOŞLAR MAHALLELİYİ CANINDAN BEZDİRDİ
SARHOŞLAR MAHALLELİYİ CANINDAN BEZDİRDİ
Esenyurt Mahallesi´nde Villa Kent yakınlarındaki araziyi mesken tutan şahıslar mahalle halkını canındı bezdirdi. Çevre kirliğine neden olan şahıslar çıkarıldıkları gürültüyle de mahalle sakinlerinin evlerinde rahat oturamamalarına neden oluyor. Mahalle sakinleri yetkilerden bu duruma çözüm bekliyor.
İSTİŞAREYİ ÖNEMSİYORUZ
İSTİŞAREYİ ÖNEMSİYORUZ
Önder İmam Hatipliler Derneği Şubesi tarafından istişare toplantısı düzenlendi. Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hüseyin Duman, Önder olarak istişareye önem verdiklerini vurguladı. Aktif bir dernek olduklarını ifade eden Duman, merkez ve ilçelerde bulunan İmam Hatip okullarına ve öğrencilere yönelik yapılan etkinlikler ve faaliyetler hakkında da bilgi verdi.
GELECEĞE NEFES OLDULAR
GELECEĞE NEFES OLDULAR
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personeli ve aileleri tarafından İl Müdürlüğü Hatıra Ormanı´na fidan dikildi. Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, ”Ağaç sevgisini çocuklarımıza kazandırmak, gelecek nesillerimize bir nefes olmak, temiz bir hava bırakmak amacıyla böyle bir organizasyonu gerçekleştirdik” dedi.
MASAL ANLATMAYI ÖĞRENECEKLER
MASAL ANLATMAYI ÖĞRENECEKLER
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile UNESCO Türkiye Milli Komisyonu İşbirliğinde düzenlenen ´Masal Anlatıcılığı Eğitici Eğitimi´ kursu ilimizde başladı.
KAPI KAPI DOLAŞIP İSLAM´I ANLATIN
KAPI KAPI DOLAŞIP İSLAM´I ANLATIN
Vali Salih Ayhan, din görevlileriyle bir araya geldiği toplantıda önemli mesajlar verdi. Doğru dini bilginin topluma ulaştırılmasında din görevlilerine önemli sorumluluklar düştüğünü vurgulayan Vali Ayhan, “Kapı kapı dolaşarak İslam´ı anlatmalarını istiyorum. Kur´an Kursumuza öğrenci gelsin diye beklemeyin. Bunu biz yapmazsak toplumda ‘irşat ediyorum´ diye kendine menfaat sağlayan şebekeler oluşuyor. FETÖ ve DEAŞ gibi yapıların topluma sirayet edebilmesinin nedeni manevi boşlukların ilgili kurumlarımız tarafından doldurulamamasıdır” dedi.
EMİRHAN KAYALIKLARI ZİYARETÇİLERİNİ BÜYÜLÜYOR
EMİRHAN KAYALIKLARI ZİYARETÇİLERİNİ BÜYÜLÜYOR
İlimiz, merkeze bağlı Emirhan Köyü yakınlarında yer alan Yukarı Kızılırmak Jeoparkı´nın önemli doğal sit alanlarından biri olan bin 780 rakımlı Emirhan Kayalıkları, eşsiz güzellikleriyle doğa tutkunlarının ilgisini çekiyor. Vali Salih Ayhan ve beraberindeki il protokolü üyeleri kayalıklarda yürüyüş gerçekleştirdi.
SİVASLILARA ÖZÜR BORCUNUZ VAR
SİVASLILARA ÖZÜR BORCUNUZ VAR
Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Yönetim Kurulu adına Başkan Hakan Demirgil, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´ın yeni yapılan yurtlar konusunda yaptığı açıklamaya bir mektupla cevap vererek, “Talihsiz bir açıklama veya niyet ve sonuç bağlamında yanlış anlaşılmaya açık beyanlarınız dolayısıyla Sivas kamuoyuna bir özür borcunuz olduğunu belirtir, saygılarımı sunarım” dedi.
SİVASLI UZMAN ÇAVUŞ KAZADA ÖLDÜ
SİVASLI UZMAN ÇAVUŞ KAZADA ÖLDÜ
Bingöl Kiğı İlçe Jandarma Komutanlığında uzman çavuş olarak görev yapan Sivas´ın Altınyayla ilçesine bağlı Doğupınar köyü nüfusuna kayıtlı Murat Savucu (26) Kayseri´de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.
BEKİR DEVELİ SİVASLILARLA BULUŞTU - video
BEKİR DEVELİ SİVASLILARLA BULUŞTU - video
Ünlü televizyon programcısı ve Yazar Bekir Develi ‘Hikâyelerle Anadolu İrfanı´ adlı söyleşi programında Sivaslılarla buluştu. Anadolu´nun bütün renkleriyle bir bütün olduğunun altını çizen Develi; “Kendi kahramanlarımızı anlatan sinema filmleri yapıp düzgün ve milli değerlere bağlı nesiller yetiştirmemiz gerekiyor. Çocuklarımız Süperman´i, Örümcek Adamı değil, Ebu Hüreyre´yi, Sadd Bin Ebu Vakkas´ı kahraman olarak bilmeli” dedi.
ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI ZİYARET
ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI ZİYARET
Yıldızeli Meslek Yüksekokulu Genç Girişimciler Kulübü öğrencileri İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevi´ni ziyaret etti.
UYGULAMALI EĞİTİMLER GERÇEĞİNİ ARATMIYOR
UYGULAMALI EĞİTİMLER GERÇEĞİNİ ARATMIYOR
Cumhuriyet Üniversitesi İmranlı Meslek Yüksekokulu´nda Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı ile İş Sağlığı ve Güvenliği Programı öğrencileri aldıkları uygulamalı eğitim ile göz dolduruyor. Mezun olan öğrencilerin birçoğunun iş sıkıntısı yaşamadığı programlarda uygulamalı verilen eğitimler de gerçek sahneleri aratmıyor.
ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OTAĞ´A ÖDÜL
ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OTAĞ´A ÖDÜL
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Aynur Otağ, 10´uncu Uluslararası Katılımlı Spor Fizyoterapistleri Kongresi´nde sözel bildiri birincilik ödülü aldı.
SOKAK SATICILARINA OPERASYON
SOKAK SATICILARINA OPERASYON
İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekiplerince sokak satıcılarına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 15 şüpheli yakalandı.
MİNİK HİRA ŞİFAYI SİVAS´TA BULDU
MİNİK HİRA ŞİFAYI SİVAS´TA BULDU
İzmir´de yaşayan ve ateşli eklem romatizması hastalığıyla mücadele eden Hira Bulut (5) şifayı Sivas´ta buldu. Rahatsızlığı nedeniyle hareket kabiliyeti kısıtlanması bulunan ve dişinde apse oluştuğu için tedavi olması gereken Bulut, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi´nde yapılan tedaviyle sağlığına kavuştu.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Eğer ilerlemek isterseni her yere atılma. Merhem ve mum gibi ol. Diken gibi olma…

Hacı Bektaşı Veli
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7153
EURO
6.3279