YAPTIĞINIZ PROJELER ÜRÜNE DÖNÜŞSÜN
Cumhuriyet Üniversitesi´nde 29 akademik personel Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına atandı. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Eğitimimiz için genç bir kuşağın gelmesi adına çalışacağız ve üniversitemizi belli bir yere getirmek için uğraşıyoruz. Hep söyledik. Yerlilik ve millîlik noktasında ülkenin bizden beklediği çok şey var. Yaptığımız projeler ürüne dönüşsün” dedi.
Tarih: 22.6.2019 07:49:01/ 357okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Cumhuriyet Üniversitesi´nde Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi kadrolarına atanan 29 akademik personel için tören düzenlendi. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Yerlilik ve millîlik noktasında ülkenin bizden beklediği çok şey var. Yaptığımız projeler ürüne dönüşsün” dedi.

Mihmandar Uygulama Oteli´nde düzenlenen akademik yükselme programında bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Önceki yıllarda kadro problemimiz vardı. Senatoda sürekli söylüyorduk. Belli bir sıraya göre gidiyorduk. Profesör ve doçent kadromuzda sıkıntılar vardı. Ancak bir hocamızın kadrosu boşaldığında kullanabiliyorduk” dedi.

Sadece Cumhuriyet Üniversitesi´ne olmak üzere 125 kadro aldıklarını belirten Rektör Yıldız, “Bu bizi rahatlattı. Profesörlüğü, doçentliği gelmiş birisini, doktorasını bitirmiş birisini bekletmemek lazım. Onlar için de bir motivasyon oluyor kadro almak. Atamalar daha bitmeden ikinci kadroya çıktık. Şu anda 60 civarında kadromuz ilanda. Yeter ki kadro olsun ve norma uysun; norma uyanları bekletmiyoruz. Bekletilmemesi gerektiğini de hep söyledim. Kadro olduğu zaman herkesin kadrosunu veririz çünkü bu bir haktır. Eğitimimiz için genç bir kuşağın gelmesi adına çalışacağız ve üniversitemizi belli bir yere getirmek için uğraşıyoruz. Hep söyledik: Yerlilik ve millîlik noktasında ülkenin bizden beklediği çok şey var. Yaptığımız projeler ürüne dönüşsün. Sadece makale, tebliğ olarak kalmasın. Üniversitemizde bunun için çalışmalar başlattık; Kanser Çalışma Grubu, Aşı Grubu, Elektrikli Otomobil grubu gibi gruplar şu an çalışıyorlar. İnşallah oradan çok şey bekliyoruz. Sizlerden de çok şey bekliyoruz. Tekrar tebrik ediyorum, Allah hayırlı uğurlu etsin” ifadelerini kullandı.

Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alpaslan Coşkun, “Klinik Bilimler İç Hastalıkları Anabilim Dalındayım. Aynı zamanda Hayvan Hastanesi´nde yönetici olarak çalışıyorum. Sivas için de önemli bir değer hayvancılık. Biz de bu konuda yoğun bir projelendirme içerisinde devam ediyoruz. Tabii akademinin başlangıcı asistanlık, doktor öğretim üyeliği, doçentlik, sonra profesörlük. Her birinin katkılarının farklı olacağını düşünüyorum. Geçmişte yaptığımız çalışmalar var. Ancak bu çalışmalar belli bir düzeyde kalabiliyor ama unvanı aldıktan sonra en çok katkı yapacağımız zamanlar olarak görüyorum profesörlüğü. İnşallah sizin katkılarınızla daha verimli işler yapabiliriz. Bu kadroların atamasının yapılmasından dolayı da sizlere teşekkür ederim” diye konuştu.

Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Veda Bilican Gökkaya ise, “İlk önce davetiniz için çok teşekkür ederim. Çok inceydi. Kıymetli olmak, değer verilmek çok güzel bir şey. Burada olmak çok güzel. Görevimi severek yapıyorum. Evet, yükselmek çok iyi bir motivasyon oldu bizim için. Umarım güzel işler çıkarırız, güzel çalışmalara imza atarız. Buradaki herkesi de tebrik etmek istiyorum” dedi.

Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ferdi Selim konuşmasında, “Üniversitemiz giderek gelişmekte. Fırsat bulmuşken dile getireyim. Ben yeni yönetimi anarken Tanpınar´ın sözleri aklıma geliyor. Tanpınar, “Ecdadımız bina yapmazdı, ibadet ederdi.” cümlesini kurar. Yeni yönetimin de yerleşkeyi değiştirirken taşa dahi sirayet ederken o ruhi değere sahip olduğunu düşünüyorum. Üniversitemize ve yerleşkemize yaptığı bu muazzam dönüşüm için teşekkür ediyorum. Hem akademik hem idari anlamda gelişmemiz için tüm fırsatın sunulduğunu belirtmek istiyorum” cümlelerine yer verdi.

Rektör Prof. Dr. Yıldız, Profesör kadrosuna atanan Hasan Hüseyin Arı, Turhan Kurşun, Halis Başel, Nilgün Kuru, Alpaslan Coşkun, Doçent kadrosuna atanan Hatice Güngör Seyhan, Veda Bilican Gökkaya ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atanan Öznur Arslan, Ömer Aydınlıoğlu, Yalçın Yalman, Erkan Arslan, Hamdi Karakaş, Şükran Bulut, Mustafa Öztürk, Zafer Yıldız, Fatma Tok Yıldız, Ahmet Aktaş, Arslan Kaptan, Gülseda Eyceyurt Türk, Ferdi Selim, Meryem Göksel Saraç, Bengü Çına, Fatma Köybaşı, Okan Boydaş, Serdar Ercins, Nurperihan Tosun, Meryem Berrin Bulut, Fatih Kaburcuk ile Dr. Engin Zabun´a belgelerini verdi.Video Tarihi: 21.6.2019 17:00:53
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SURİYELİ ÖĞRENCİ MEZUNİYET TÖRENİNE DAMGA VURDU
SURİYELİ ÖĞRENCİ MEZUNİYET TÖRENİNE DAMGA VURDU
Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi´nde mezuniyet heyecanı yaşandı. Fakülte ikincisi Kimya Mühendisliği bölüm birincisi olan Suriyeli Abdallah Algherbawı törene damga vurdu. Türkiye aşağı olduğunu söyleyen öğrenci törene katılamayan ailesine, “Hiç merak etmeyin benim burada büyük bir ailem var” diyerek salonda bulunanlara duygusal anlar yaşattı.
BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
İlimizde Liseye Geçiş Sınavı´nda (LGS) başarılı olan İmam Hatip Ortakokullu öğrenciler ödüllendirildi.
EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Cumhuriyet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (CÜSEM) ile Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları arasında ‘Eğiticinin Eğitimi´ kursu protokolü imzalandı.
TAŞLIDERE´YE FİNAL KOLEJİ
TAŞLIDERE´YE FİNAL KOLEJİ
İşadamı Murat Kaya´nın sahibi olduğu Final okulları şehrin güney çıkışındaki Taşlıdere´deki binayı kiralayarak “Final Akademi Anadolu Lisesi”ni burada eğitim-öğretime açacak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET HEYECANI
İLAHİYAT FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET HEYECANI
Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´nde mezuniyet sevinci yaşandı.
ENGELLİLERE TEKNOLOJİ SETİ
ENGELLİLERE TEKNOLOJİ SETİ
Vali Zübeyir Kemelek İlk ve Ortaokulunda eğitim gören 10 görme engelli öğrenciye teknoloji seti hediye edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı, okulda eğitim gören öğrencilerin özel olarak tasarlanan bilgisayar ve eğitim seti ile daha etkin ve verimli bir eğitim imkânına kavuşacaklarını belirterek, bu imkânı sunan TANAP´a teşekkür etti.
BİR KOLEJ DAHA
BİR KOLEJ DAHA
Kavram Okulları ilimizde yeni açılacak okulun tanıtımını yaptı. Kavram Okulları´nın Sivas eğitimine yeni bir heyecan getireceğini belirten Kavram Okulları CEO´su Ümit Kalko, “Okulun şehir ile olan yeri çok güzel. Sınıf ortamları ve sosyal alanlar modern düzeyde bulunuyor. Eğitimdeki 45 yıllık deneyimimizi Sivas halkına sunacağız. 1 milyona aşkın mezunumuza Sivas´ta da yeni öğrenciler katacağız” dedi.
HERŞEY ÖĞRENCİLER İÇİN
HERŞEY ÖĞRENCİLER İÇİN
İmranlı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmenleri, okulların yaz tatiline girmesini fırsat bilip, ellerine zımpara ve boya fırçası alarak eskiyen 120 okul sırasını gelecek seneye hazırladılar.
SPOR SALONUNA YERLİKAYA´NIN İSMİ VERİLDİ
SPOR SALONUNA YERLİKAYA´NIN İSMİ VERİLDİ
Cumhuriyet Üniversitesi Senatosu´nun aldığı kararla BESYO Spor Salonu´nun adı Hamza Yerlikaya Spor Salonu olarak değiştirildi. Yerlikaya´nın isminin memleketinde ilk defa bir spor salonuna verilmesi spor camiası tarafından memnuniyetle karşılandı.
“KÖTÜ GİDİŞAT SORGULANMALI”
“KÖTÜ GİDİŞAT SORGULANMALI”
Eğitim-öğretim döneminin tamamlanmasının ardından bir değerlendirme yapan Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, “2018 LGS´de 81 il arasında 38.sırada yer alan Sivas, 2019 LGS de niçin 21 sıra birden gerileyerek 59. sırada yer aldı. Son yıllarda eğitim alanında en fazla kamu yatırımı alan 1. İl Sivas olurken eğitim alanındaki ilimizdeki bu kötü gidişatın sorgulanması gerektiğine inanıyoruz” dedi.
ÖĞRENCİLERİNDEN İŞBİRLİĞİNE DESTEK
ÖĞRENCİLERİNDEN İŞBİRLİĞİNE DESTEK
CÜ İletişim Fakültesi öğrencileri Marka yönetimi dersleri kapsamında yaptıkları çalışmayla üniversite – sanayi işbirliğine katkıda bulundu. Öğrenciler bu kapsamda Teknokent´te çalışmaları olan bir firmanın büyükbaş hayvanlarda sıkça rastlanan bir hastalık olan gaz sıkışmasına karşın üretilen trocar´ın tanıtımına yönelik hazırladıkları reklam sunumlarını yaptı.
AKILLI AYDINLATMAYA TÜBİTAK ONAYI
AKILLI AYDINLATMAYA TÜBİTAK ONAYI
Cumhuriyet Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Aksöz´ün “Akıllı Aydınlatma Sistemleri” patent başvurusu TÜBİTAK tarafından kabul edildi.
DİMER´DEN LİSANS DESTEK KURSU
DİMER´DEN LİSANS DESTEK KURSU
CÜ İlahiyat Fakültesi Dini İlimler Uygulama ve Araştırma Merkezi (DİMER) tarafından lisans destek kursları düzenleniyor. Güz ve bahar olmak üzere 2 dönemde düzenlenen kurslarda öğretim üyeleri tarafından öğrencilere Arapça Nahiv, Pratik Arapça, Modern Arapça, Akaid, Tefsir gibi alanlarda eğitimler verildi.
VAHİM TABLO !
VAHİM TABLO !
Sivas 8337 öğrencisiyle katıldığı Liseleri Giriş Sınavı (LGS) Türkiye sıralamasında 90 sorudan ortalama 34´üne doğru cevap vererek 81 il içerisinde 59.sırada yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı listede 1.sırada Muğla, 2.sırada Tunceli, 3.sırada Giresun 3.sırada yer alırken, yapılan onlarca yeni okula rağmen Sivas´ın eğitim durumunun vahim olduğu bir kez daha ortaya çıktı.
KILAVUZ YAYINLANDI
KILAVUZ YAYINLANDI
Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında tercih ve yerleştirme kılavuzunu dün meb.gov.tr internet adresinden yayımladı.
DEVLET VE VATANDAŞ ELE ELE
DEVLET VE VATANDAŞ ELE ELE
Doğanşar´da hayırsever vatandaşların yardımlarıyla yapılan halk kütüphanesi hizmet açıldı. Çocuk oyun bölümü ile okuma, yazma bölümünden oluşan kütüphane hem eğlendirici hem de öğretici olarak dizayn edilerek vatandaşların hizmetine sunuldu.
2. ÜNİVERSİTE 2020´DE ÖĞRENCİ ALACAK
2. ÜNİVERSİTE 2020´DE ÖĞRENCİ ALACAK
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin eski Teknokent binasında hizmet vermeye başladığını belirten Vali Salih Ayhan, yeni üniversitenin ilk öğrencilerin ise önümüzdeki yıl Ekim ayı, yetişmezse Şubat döneminde alınacağını söyledi.
EĞİTİM FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET HEYECANI - video
EĞİTİM FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET HEYECANI - video
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi´nde mezuniyet heyecanı yaşandı. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Cumhuriyet Üniversitemizden mezun olduğunuzu hiçbir zaman unutmayın ve buradan mezun olmakla gururlanın. Bunu da her yerde söyleyin. Eğer bunu söyleyebilirseniz biz daha çok memnun oluruz. Arkanızda 44 yıllık geçmişi olan bir üniversitenin diploması olacak” dedi.
ŞARKIŞLA MYO´DA BİLGİ YARIŞMASI
ŞARKIŞLA MYO´DA BİLGİ YARIŞMASI
CÜ Şarkışla Meslek Yüksekokulu´nda bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmada finale kalan Banka ve Sigortacılık Programı ise 20 sorudan 19´unu bilerek birinciliği kazanırken, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Bölümü ise 17 doğru cevap ile ikinci oldu.
118 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALACAK
118 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALACAK
2018-2019 eğitim ve eğretim yılı bugün sona erecek. İlimizde ilk-orta ve liselerde eğitim gören 118 bin 962 öğrenci bugün karne sevincini yaşayarak, 3 ay sürecek olan yaz tatiline girecek. 2019-2020 eğitim öğretim döneminde ise öğrenciler 16 Eylül Pazartesi ders başı yapacak.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim’siz olur ?

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.6316
EURO
6.3340