YAPTIĞINIZ PROJELER ÜRÜNE DÖNÜŞSÜN
Cumhuriyet Üniversitesi´nde 29 akademik personel Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına atandı. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Eğitimimiz için genç bir kuşağın gelmesi adına çalışacağız ve üniversitemizi belli bir yere getirmek için uğraşıyoruz. Hep söyledik. Yerlilik ve millîlik noktasında ülkenin bizden beklediği çok şey var. Yaptığımız projeler ürüne dönüşsün” dedi.
Tarih: 22.6.2019 07:49:01/ 1479okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Cumhuriyet Üniversitesi´nde Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi kadrolarına atanan 29 akademik personel için tören düzenlendi. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Yerlilik ve millîlik noktasında ülkenin bizden beklediği çok şey var. Yaptığımız projeler ürüne dönüşsün” dedi.

Mihmandar Uygulama Oteli´nde düzenlenen akademik yükselme programında bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Önceki yıllarda kadro problemimiz vardı. Senatoda sürekli söylüyorduk. Belli bir sıraya göre gidiyorduk. Profesör ve doçent kadromuzda sıkıntılar vardı. Ancak bir hocamızın kadrosu boşaldığında kullanabiliyorduk” dedi.

Sadece Cumhuriyet Üniversitesi´ne olmak üzere 125 kadro aldıklarını belirten Rektör Yıldız, “Bu bizi rahatlattı. Profesörlüğü, doçentliği gelmiş birisini, doktorasını bitirmiş birisini bekletmemek lazım. Onlar için de bir motivasyon oluyor kadro almak. Atamalar daha bitmeden ikinci kadroya çıktık. Şu anda 60 civarında kadromuz ilanda. Yeter ki kadro olsun ve norma uysun; norma uyanları bekletmiyoruz. Bekletilmemesi gerektiğini de hep söyledim. Kadro olduğu zaman herkesin kadrosunu veririz çünkü bu bir haktır. Eğitimimiz için genç bir kuşağın gelmesi adına çalışacağız ve üniversitemizi belli bir yere getirmek için uğraşıyoruz. Hep söyledik: Yerlilik ve millîlik noktasında ülkenin bizden beklediği çok şey var. Yaptığımız projeler ürüne dönüşsün. Sadece makale, tebliğ olarak kalmasın. Üniversitemizde bunun için çalışmalar başlattık; Kanser Çalışma Grubu, Aşı Grubu, Elektrikli Otomobil grubu gibi gruplar şu an çalışıyorlar. İnşallah oradan çok şey bekliyoruz. Sizlerden de çok şey bekliyoruz. Tekrar tebrik ediyorum, Allah hayırlı uğurlu etsin” ifadelerini kullandı.

Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alpaslan Coşkun, “Klinik Bilimler İç Hastalıkları Anabilim Dalındayım. Aynı zamanda Hayvan Hastanesi´nde yönetici olarak çalışıyorum. Sivas için de önemli bir değer hayvancılık. Biz de bu konuda yoğun bir projelendirme içerisinde devam ediyoruz. Tabii akademinin başlangıcı asistanlık, doktor öğretim üyeliği, doçentlik, sonra profesörlük. Her birinin katkılarının farklı olacağını düşünüyorum. Geçmişte yaptığımız çalışmalar var. Ancak bu çalışmalar belli bir düzeyde kalabiliyor ama unvanı aldıktan sonra en çok katkı yapacağımız zamanlar olarak görüyorum profesörlüğü. İnşallah sizin katkılarınızla daha verimli işler yapabiliriz. Bu kadroların atamasının yapılmasından dolayı da sizlere teşekkür ederim” diye konuştu.

Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Veda Bilican Gökkaya ise, “İlk önce davetiniz için çok teşekkür ederim. Çok inceydi. Kıymetli olmak, değer verilmek çok güzel bir şey. Burada olmak çok güzel. Görevimi severek yapıyorum. Evet, yükselmek çok iyi bir motivasyon oldu bizim için. Umarım güzel işler çıkarırız, güzel çalışmalara imza atarız. Buradaki herkesi de tebrik etmek istiyorum” dedi.

Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ferdi Selim konuşmasında, “Üniversitemiz giderek gelişmekte. Fırsat bulmuşken dile getireyim. Ben yeni yönetimi anarken Tanpınar´ın sözleri aklıma geliyor. Tanpınar, “Ecdadımız bina yapmazdı, ibadet ederdi.” cümlesini kurar. Yeni yönetimin de yerleşkeyi değiştirirken taşa dahi sirayet ederken o ruhi değere sahip olduğunu düşünüyorum. Üniversitemize ve yerleşkemize yaptığı bu muazzam dönüşüm için teşekkür ediyorum. Hem akademik hem idari anlamda gelişmemiz için tüm fırsatın sunulduğunu belirtmek istiyorum” cümlelerine yer verdi.

Rektör Prof. Dr. Yıldız, Profesör kadrosuna atanan Hasan Hüseyin Arı, Turhan Kurşun, Halis Başel, Nilgün Kuru, Alpaslan Coşkun, Doçent kadrosuna atanan Hatice Güngör Seyhan, Veda Bilican Gökkaya ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atanan Öznur Arslan, Ömer Aydınlıoğlu, Yalçın Yalman, Erkan Arslan, Hamdi Karakaş, Şükran Bulut, Mustafa Öztürk, Zafer Yıldız, Fatma Tok Yıldız, Ahmet Aktaş, Arslan Kaptan, Gülseda Eyceyurt Türk, Ferdi Selim, Meryem Göksel Saraç, Bengü Çına, Fatma Köybaşı, Okan Boydaş, Serdar Ercins, Nurperihan Tosun, Meryem Berrin Bulut, Fatih Kaburcuk ile Dr. Engin Zabun´a belgelerini verdi.Video Tarihi: 21.6.2019 17:00:53
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖĞRETMENLERE ‘SEREBRAL PALSİ´ EĞİTİMİ
ÖĞRETMENLERE ‘SEREBRAL PALSİ´ EĞİTİMİ
Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Sosyal ve Çevresel Programlarınca Finanse edilen, MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Serebral Palsili Çocuklar Derneği (SERÇEV) arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen "Doğudan Batıya Engelsiz Hayat Projesi" kapsamında ilimizde rehberlik öğretmenlerine "Serebral Palsi" eğitimi verildi.
AR-GE ÇALIŞMALARI MASAYA YATIRILDI
AR-GE ÇALIŞMALARI MASAYA YATIRILDI
2019 Yılı AR-GE Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı başkanlığında gerçekleştirildi.
KURSLARLA ÖĞRENCİLERİN BAŞARI SEVİYESİ ARTTI
KURSLARLA ÖĞRENCİLERİN BAŞARI SEVİYESİ ARTTI
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesi ve bu kapsamda oluşturulan Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) merkezlerinin işleyişine yönelik değerlendirme toplantısında DYK merkezi olan okulların idarecileri ile bir araya geldi. Savaşçı, kurslara katılan öğrencilerin başarı seviyesinin arttığını söyledi.
ÖĞRENCİLERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ
ÖĞRENCİLERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ
Vali Salih Ayhan, 2019-2020 Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını (DYK) ziyaret ederek, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´dan kurslar hakkında bilgi aldı. Vali Ayhan öğrencilerin durumunu yakından takip ettiklerini belirterek,” . Çocuklarımızın durumunu sürekli gözden geçiriyoruz. Hangi alanda eksikler varsa oralara müdahale ediyoruz. Materyal anlamında çocuklarımızı güçlü bir şekilde destekliyoruz.” dedi.
DİRİLİŞ NESLİ PROJESİ TANITILDI
DİRİLİŞ NESLİ PROJESİ TANITILDI
İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ve Sivas Belediyesi´nin destekleri ile Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Sivas Şubesi ve Eğitimde Diriliş Derneği işbirliğinde başlatılan ‘Diriliş Nesli Evlad-ı Fatihanın İzinde´ projesi için tanıtım toplantısı düzenlendi.
EN İYİ PROJELER ÖDÜLLENDİRİLDİ
EN İYİ PROJELER ÖDÜLLENDİRİLDİ
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Materyal Etkinlik Yarışmasında dereceye giren projeler için ödül töreni düzenlendi.
3 OKUL SERTİFİKA ALDI
3 OKUL SERTİFİKA ALDI
İlimizdeki Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulu, Votarintim Sivas Çimento Ortaokulu ve Şehit Furkan Peker Anadolu Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığı tarafından verilen OHSAS-18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazandı.
ANAOKULLARI EĞİTİME HAZIR
ANAOKULLARI EĞİTİME HAZIR
İlimizde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı öncesi okul öncesi eğitimlerinin verileceği anaokulları eğitime hazır hale getirildi. Anaokulu müdürleri ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşcı, okul öncesi eğitimin önemine değinerek okul müdürlerinden adres kayıt bölgelerindeki öğrencilerin tamamına ulaşılması noktasında gerekli çalışmaları tamamlanmasını istedi.
YURT SORUNUMUZ YOK - video
YURT SORUNUMUZ YOK - video
Cumhuriyet Üniversitesi´ni kazanan öğrenciler kayıt olmaya başladı. Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız kayıt olan öğrencileri ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Rektör Yıldız,” Yurt problemimiz yok. KYK yurtlarımızın 23 bin kontenjanı var. Öğrencilerimiz buraya geldiklerinde kayıtlarını rahatlıkla yaptırabilirler. Eğitim-öğretim başladığı zamanda yurtları hazır olmuş olacaktır.” dedi.
YAZ KURSUNA KATILAN 30 ÖĞRENCİYE SERTİFİKA - VİDEO
YAZ KURSUNA KATILAN 30 ÖĞRENCİYE SERTİFİKA - VİDEO
Cumhuriyet Üniversitemiz Dinî Uygulamalar ve Araştırma Merkezi (DİMER) tarafından “Lisans Destek Eğitimi Yaz Kursu” sertifika töreni düzenlendi. Kursun ardından düzenlenen törenle 30 öğrenciye sertifikaları verildi.
GRAFİK BÖLÜMÜNE 30 KİŞİLİK KONTENJAN - video
GRAFİK BÖLÜMÜNE 30 KİŞİLİK KONTENJAN - video
Cumhuriyet Üniversiesi´nde Mimarlık, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Bölümü´ne 30 kişilik kontenjan açıldı. Adayların 2019-TYT´ye girmiş ve TYT puanlarının herhangi birinden en az 150 ve üzeri, engelli adayların 100 ve üzeri ham puan almış olmaları gerekiyor.
KAMPANYAYA DAVET
KAMPANYAYA DAVET
Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, sivaslı öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan “Liseliler Çok Okuyor Çok Geziyor” okuma kampanyasına katılmaya davet etti.
ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLER ALINACAK
ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLER ALINACAK
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü´ne Özel Yetenek Sınavı ile 65 öğrenci alınacak.
FİKİR YARIŞMASINDA 3´ÜNCÜ OLDULAR
FİKİR YARIŞMASINDA 3´ÜNCÜ OLDULAR
Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) öğrencileri, DHL Supply Chain Türkiye, üniversite–sanayi işbirliği kapsamında lisans, doktora ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik Teknolojistik Fikir Yarışması´nda 3´üncü oldu.
SURİYELİ ÖĞRENCİ MEZUNİYET TÖRENİNE DAMGA VURDU
SURİYELİ ÖĞRENCİ MEZUNİYET TÖRENİNE DAMGA VURDU
Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi´nde mezuniyet heyecanı yaşandı. Fakülte ikincisi Kimya Mühendisliği bölüm birincisi olan Suriyeli Abdallah Algherbawı törene damga vurdu. Türkiye aşağı olduğunu söyleyen öğrenci törene katılamayan ailesine, “Hiç merak etmeyin benim burada büyük bir ailem var” diyerek salonda bulunanlara duygusal anlar yaşattı.
BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
İlimizde Liseye Geçiş Sınavı´nda (LGS) başarılı olan İmam Hatip Ortakokullu öğrenciler ödüllendirildi.
EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Cumhuriyet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (CÜSEM) ile Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları arasında ‘Eğiticinin Eğitimi´ kursu protokolü imzalandı.
TAŞLIDERE´YE FİNAL KOLEJİ
TAŞLIDERE´YE FİNAL KOLEJİ
İşadamı Murat Kaya´nın sahibi olduğu Final okulları şehrin güney çıkışındaki Taşlıdere´deki binayı kiralayarak “Final Akademi Anadolu Lisesi”ni burada eğitim-öğretime açacak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET HEYECANI
İLAHİYAT FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET HEYECANI
Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´nde mezuniyet sevinci yaşandı.
ENGELLİLERE TEKNOLOJİ SETİ
ENGELLİLERE TEKNOLOJİ SETİ
Vali Zübeyir Kemelek İlk ve Ortaokulunda eğitim gören 10 görme engelli öğrenciye teknoloji seti hediye edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı, okulda eğitim gören öğrencilerin özel olarak tasarlanan bilgisayar ve eğitim seti ile daha etkin ve verimli bir eğitim imkânına kavuşacaklarını belirterek, bu imkânı sunan TANAP´a teşekkür etti.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İmanın efdali: nerede olursan ol, Allah’ın (CC) seninle olduğunu bilmendir.

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.9191
EURO
6.5680