YAPILACAK HER İŞTEN SORUMLUYUZ
TSO Başkanı Mustafa Eken, Eylül ayı Meclis toplantısında söz alarak önemli mesajlar verdi. 69 Meclis üyesinin seçilerek göreve geldiğini belirten Başkan Eken, “69 Meclis üyesiyiz ve bizleri üyeler seçti. 69 meclis üyesi Sivas´ta yapılacak her işten sorumluyuz. Hepimizin vebali var. Görmüş olduğunuz eksiklikleri buraya getirmezseniz, yapılan güzelliklerin arkasında durmazsanız vebali var. Boş işleri bırakıp icraat yapmamız gerekiyor. Üyelerimizin Sivas´ın sorun ve sıkıntıları için çalışmamız gerekiyor” dedi.
Tarih: 15.9.2019 01:03:00/ 166okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Eylül ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, “Üyeler gönderdi sizi, git benim adıma takip et, benim adıma git konuş, dinle bana bilgi ver diye. Ben üyelerimizle sürekli bir aradayım. Sorunlarını sıkıntılarını görüyor, çözüm için çalışıyorum. Beni ilgilendiren üyelerimiz, üyelerimizin sıkıntılarıdır” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Eylül ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Çetin Yıldırım Başkanlığında gerçekleştirildi. STSO Meclis Salonunda gerçekleşen toplantı gündem maddelerinin okunmasıyla başladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, yönetim kurulu çalışmaları hakkında Meclis Üyelerini bilgilendirdi.

Konuşmasına Diyarbakır´da sivillere yönelik yapılan terör saldırısında şehit olanlara rahmet dileyerek başlayan Başkan Eken, Diyarbakır´da, terör örgütü mensuplarınca önceden yola döşenen el yapımı patlayıcının sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 7 kişi şehit oldu. Hain saldırıda şehit olan vatandaşlarımıza Allah´tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Her türlü terörü lanetlediğimizi bir kez daha Meclisimizde bağırarak isyan ederek söylüyoruz” dedi.

Eylül ayı faaliyetleri hakkında bilgiler veren TSO Başkanı Eken, “Ağustos ayında Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Mehmet Yurdal Şahin, davetimiz üzerine Sivas´a gelerek üyelerimize, teşviklerin şuan ki durumu, eski ve yeni gelişmelerle ilgili bilgiler verdi. Çok verimli bir toplantı oldu ve artık Ankara´da teşviklerle ilgili birinci derecede bir muhatabımız var. Genel müdürümüzün Odamızın daveti ile gelmesi bizi ziyadesiyle mutlu etti. Çünkü Odamız öncülüğünde bu tür organizelerin yapılması hem Türkiye´deki diğer odalara örnek oluyor hem de ilimizde öncülük yaptığımızı bir kez daha herkese göstermiş oluyoruz” ifadelerini kullandı.

“HEPİMİZİN ÜZERİNDE

VEBAL VAR”

Başkan Eken, mecliste yer alan üyelerin kendilerinin gelmediğini üyeler tarafından seçilerek gönderildiğine dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Ne ben kendim geldim buraya ne de siz değerli arkadaşlar. Üyeler gönderdi sizi. Niye? Git benim adıma takip et, benim adıma git konuş, dinle bana bilgi ver diye. Bunu üyelerimiz için sorunların çözümü noktasında kullanmamız gerekiyor. 69 Meclis üyesiyiz ve bizleri üyeler seçti. 69 meclis üyesi sadece burada beraberiz. Onun dışında beraberliğimiz yok. Muhalefet, karşı grup benim böyle bir derdim yok. 15 aydır konuştuğumuz 3-4 konu var. Fuar kongre merkezi devri, solucan fabrikası niye kuruldu. Başka bir şey yok. 3-4 aydır başka konu yok, önerileri sunalım farklı konular konuşalım. Oturduğun yerde ayda 1 gelip hesap sormak çok kolay. Üyelerinizi ziyaret ettiniz mi? Üyelerinizle toplantı yaptınız mı? Kahvaltı yaptınız mı? Bu toplantılara başkanı çağırdınız mı? Başkanı çağırın istişare edelim, sorunlar varsa çözelim. Sonrada diyin ki başkan üyelerimizle toplantı yaptık, neler söylediler, Sivas için bir şey yapmıyormuşsun desinler. Bunları konuşalım bende kendime çeki düzen vereyim. Yanlış yapıyormuşum diyeyim. Sizlerin haberiniz yok ben üyelerinizle sürekli bir aradayım. Seçmenlerinizin Yüzde 80´i ile evde, toplantıda, ziyarette, cenazede sürekli birlikteyiz beni görüyorlar sorun yok. 3 komite başkanı sorunları tespit edecek bize iletecek bizde gerekeni yapacağız. Akaryakıtçıların sorunu vardı 24 saat içinde çözdük. Hangi sektörün sorunu var biz ilgilenmedik? Ticaret ve Sanayi olarak 69 meclis üyesi Sivas´ta yapılacak her işten sorumlusunuz. Hepimizin vebali var. Görmüş olduğunuz eksiklikleri buraya getirmezseniz, yapılan güzelliklerin arkasında durmazsanız vebali var. Boş işleri bırakıp icraat yapmamız gerekiyor. üyelerimizin Sivas´ın sorun ve sıkıntıları için çalışmamız gerekiyor.”

İLÇE ZİYARETLERİ

SÜRÜYOR

Koyulhisar ilçesinde ziyaret yaptıklarını ifade eden TSO Başkanı Eken, “Koyulhisar ilçesinde üyelerimizle bir araya gelerek sorun ve sıkıntıları yerinde dinledik. Sırada Gürün ilçemiz var. 69 meclis üyemizin hepsini arayarak programa davet ediyoruz. Gelen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Koyulhisar´daki gezimiz çok güzel oldu çok anlamlı oldu. Oradaki insanlarımızla bir araya geldik. Eğriçimen Yaylasına gittik gördük. Oranın tanıtımı içinde her gittiğimiz yerde anlatıyoruz, resimlerini paylaşıyoruz. İlçelerimiz bizim için kıymetli, her ilçemiz bizim kıymetli” dedi.

Eken, konut kredilerinde yapılan faiz indirimleriyle ilgili açıklamalar yaparak bankaların da indirimler yapması gerektiğini açıkladıklarını, ayrıca Odanın gelecek vizyonunun belirlenmesi için çalışmalar yapıldığını ve ortak akılla verilen kararın hayata geçireceklerini sözlerine ekledi.

TSO 5 PROJE İLE

GÜCÜNÜ GÖSTERDİ

4 Eylül kutlamalarının şehrin tanıtımı açısından önemli olduğuna vurgu yapan Eken sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“TSO olarak 100 etkinlik içerisinde 5 önemli projeye imza attık. Anadolu Ateşi, Kutsi ve Bülent Serttaş konseri, Genel Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu´nun Sivas ve Kongre Müzesini ziyaretleri, TİM Başkanımız İsmail Gülle´nin Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan ile Sivas´ta Ağustos ayı İhracat Rakamlarını açıkladı. Odamız 5 proje ile gücünü göstermiştir.  TİM Yönetim Kurulu Odamızı ziyaret ederek ilimizden ayrıldılar. 100. yıl etkinlikleri kapsamında Vali Salih Ayhan´ın yoğun çaba sarf etti, mücadele verdi. Ben Sayın valimize vermiş olduğu desteklerden ötürü odamız adına çok teşekkür ediyorum. Belediye başkanımıza katkıda bulunan tüm halkımıza ve tüccarlarımıza teşekkür ediyorum.”

TSO HER PLATFORMDA

TEMSİL EDİLİYOR

Ticaret ve Sanayi Odasının (STSO) her platformda temsil edildiğini ve tanıtımının yapıldığını ifade eden başkan Eken, “Sivas ticaretinin gelişmesi için her türlü tedbirleri alıyoruz. Burada işadamlarıyla bir araya geliyoruz, başka illerdeki işadamlarıyla görüşüyoruz, onları davet ediyoruz biz gidiyoruz. Odamız Sivas´ta çok güzel temsil ediliyor. Bunu da üyelerimize soracaksınız onlardan dinleyeceksiniz. Ben üyelerimiz için seçildim. Beni ilgilendiren üyeler, üyelerin sıkıntıları. Üyelerimin ekonomik daralmaları. Herkesin derdi bizim derdimiz. Medikal gurubunun derdi de beni sanayi gurubunun derdi de benim derdim. Sizlerden gelmese bile fark ettiğimiz, gördüğümüz sorunların çözümü konusunda hemen harekete geçiyoruz. Biz bu gemide kaptanlık ediyorsak sorun hepimizin sorunudur. Sizden ne talep gelirse bizim için kıymetlidir. Hangi meclis üyemiz bize bilgilendirme yaparsa başımızın tacıdır. Ciddiye alırız takip ederiz” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YAPILACAK İŞTEN SORUMLUYUZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÜNİVERSİTE´DE BALIK WORKSHOP ETKİNLİĞİ
ÜNİVERSİTE´DE BALIK WORKSHOP ETKİNLİĞİ
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünde öğrencilere yönelik balık workshop etkinliği gerçekleştirildi.
HAYIRSEVERLERE BAĞIŞ ÇAĞRISI
HAYIRSEVERLERE BAĞIŞ ÇAĞRISI
Vali Salih Ayhan, Sivas Belediyesi Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Gıda Bankasını ziyaret etti. Hayırseverlere bağışları arttırma çağrısında bulunan Vali Ayhan, ”Hayırseverlerimizin bağışlarını da artırmalarını bekliyoruz. Hakikaten son zamanlarda biraz daha buna ihtiyacımız var.” dedi.
MÜHENDİSLERE SİVAS´IN YOLLARI ANLATILDI
MÜHENDİSLERE SİVAS´IN YOLLARI ANLATILDI
Cumhuriyet Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından, İl Özel İdaresindeki yol yapım çalışmaları konulu seminer düzenlendi.
TİCARET SOSYAL MEDYADA YAYGINLAŞIYOR
TİCARET SOSYAL MEDYADA YAYGINLAŞIYOR
Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası tarafından üyelerine yönelik olarak sosyal medya ve e ticarette ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 7 MİLYAR TON ATIK VAR (VİDEOLU)
7 MİLYAR TON ATIK VAR (VİDEOLU)
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından Çevre Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Tel Aydın,” Pasifik Okyanusu´nun tam ortasında yaklaşık 3,4 milyon kilometre karelik bir alan ve 7 milyar ton bir ağırlığının olduğundan söz ediliyor. Bu durumun bizlere gösterdiği ise çevremize ne kadar çok zarar verdiğimizdir.” dedi.
ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNE TAM NOT
ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNE TAM NOT
Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, mesleki eğitimlerine haftanın 3 günü staj yaparak devam ediyor. Staj gördükleri işletmelerde becerileri ile tam not alıyor. İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı,” Öğrencilerimiz gerçekten burada sundukları hizmetle göz dolduruyorlar. Ben öğrencilerimizin kendilerine sağlanan bu imkanla çok mutlu olduklarını ve işlerini severek yaptıklarını hissettim.” dedi.
 BİR TON YEM BAĞIŞLADILAR
BİR TON YEM BAĞIŞLADILAR
Tesviyeciler ve Oto Sanatkârları Odası Başkanı Hakan Demirgil ve yönetim kurulu üyeleri hayvan barınağına 1 ton yem bağışladılar.
ŞİİR KİTAPLARINI BAĞIŞLADI
ŞİİR KİTAPLARINI BAĞIŞLADI
İlimizde yaşayan 50 yıldır şiir yazan ve 9 kitap çıkaran şair Mustafa Altınay (72) İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´yı ziyaret ederek, şiir kitaplarını okullara ulaştırılması için bağışladı.
DÖRT İŞLETMEYE GÜVENLİ GIDA SERTİFİKASI
DÖRT İŞLETMEYE GÜVENLİ GIDA SERTİFİKASI
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilimizde ilgili mevzuatların ve halk sağlığının gereklerini yerine getiren işletmelere ´Şehirlerin Sultanı Güvenli Gıda Diyarı´ projesi kapsamında "Güvenilir Gıda Sertifikası´ verilmeye başlandı.
HASTAOĞLU, TÜRİB TOPLANTISINA KATILDI
HASTAOĞLU, TÜRİB TOPLANTISINA KATILDI
Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafında düzenlenen Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Aracılık Sistemi İstişare Toplantısına katıldı.
SOKAK SATICISI 9 ŞÜPHELİ YAKALANDI
SOKAK SATICISI 9 ŞÜPHELİ YAKALANDI
İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından, ilimiz genelinde sokak satıcıları ve kullanıcılarına yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonlarda 9 şüpheli yakalandı.
MECLİS, ÖĞRENCİLERİ MİSAFİR ETTİ
MECLİS, ÖĞRENCİLERİ MİSAFİR ETTİ
Yoğun geçen Kasım ve Aralık ayı toplantılarının ardından, İl Genel Meclisi Bahçeşehir Koleji Sivas Kampüsünde öğrenim görmekte olan ortaokul ve lise öğrencilerini misafir etti.
DOĞAL ÜRÜNLER ÜRETECEKLER
DOĞAL ÜRÜNLER ÜRETECEKLER
Vali Salih Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan ile il protokolünün eşleri tarafından ‘Sağlıklı Mutfak Atölyesi´ projesi başlatıldı. Proje kapsamında il protokolünün eşleri doğal ürünlerin yapımını anlatarak, tanıtımını yapacak. Uğur YİĞİT İl protokolü eşleri sağlıklı gıdalara dikkat çekmek amacıyla Polisevi´nde bir araya geldi. Tam buğday unundan ekşi maya ekmeği yaparak tadan il protokolünün eşleri, sağlıklı gıdalara dikkat çekerek, herkesin evinde bu tür ürünleri kolaylıkla yapabileceklerini dile getirdiler. Ekmek yapımının ardından açıklamalarda bulunan Vali Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, ‘Sağlıklı Mutfak Atölyesi´ adlı bir proje başlattıklarını belirterek çocukların daha sağlıklı büyümesi ve aile bütçesine ekonomik katkı sağlanması için kadınları mutfakta daha fazla görmek istediklerini söyledi. Evde ekmek, yoğurt, peynir, sucuk, sirke gibi gibi doğal ürünler yapmanın zor olmadığını vurgulayan Ayhan, “Bu ürünlerin yapımının kolay olduğunu göstermek için bir araya geldik. Bugün ekşi maya ile doğal ekmek yapımını gördük. Bundan sonra da her Perşembe Halk Eğitim Merkezindeki buluşmalarımızda diğer doğal ürünlerin yapımını gerçekleştireceğiz. Bizler şanslı bir nesildik; annelerimizin yaptığı doğal ürünleri tadarak büyüdük. Doğal bir şey yediğimizde bizleri çocukluğumuza götürerek ‘Tıpkı annemin, ananemin yaptığı gibi´ diyoruz. İstiyoruz ki bizim de çocuklarımızın damak lezzeti genişlesin ve mutfağımızdan gelen leziz kokular hem bedenleri hem de ruhları beslesin, onlarında lezzet tarifleri oluşsun, geleceklerine ışık olsun. Mutfak kültürümüzün yaşaması ve gelecek nesillere aktarılması en büyük gayemiz.” dedi.
ZARA İÇİN BİR FİKRİM VAR PROJE YARIŞMASI
ZARA İÇİN BİR FİKRİM VAR PROJE YARIŞMASI
Sivas´ın Zara ilçesinde Kaymakamlık tarafından, ilçenin sorunlarına çözüm sunan özgün fikirler üretmek amacıyla ´Zara İçin Fikrim Var´ proje yarışması başlatıldı.
3 GÜNDE BİN 122 TL BAĞIŞ TOPLADILAR - video
3 GÜNDE BİN 122 TL BAĞIŞ TOPLADILAR - video
Gazi Osman Paşa İlkokulu öğrencileri her eğitim – öğretim yılında olduğu gibi bu dönemde de Gıda Bankasından yardım alan ihtiyaç sahipleri için yardım kampanyası düzenledi. Öğrenciler sınıflarında 3 gün süresince Hayat Ağacı Derneği kumbaralarına bağış yaptı. Bağış için birbiriyle yarışan öğrenciler 3 gün gibi kısa bir sürede toplam bin 122 TL bağış topladı.
TARIM ARAZİLERİNE CAN SUYU OLACAK
TARIM ARAZİLERİNE CAN SUYU OLACAK
Kangal ilçesinde yüzde 56´sı tamamlanan Davulbaz Göleti bitirildiğinde, bölgede 5 bin 50 dekar tarım arazisi sulanacak. Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Davulbaz Gölet´inin tamamlanması ile 5 bin 50 dekar tarım arazisinin sulanmasının sağlanacağını söyledi.
SEVMEK MERHAMETLİ OLMAYI GEREKTİRİR
SEVMEK MERHAMETLİ OLMAYI GEREKTİRİR
İlimizde yeni evlenen ve evlenecek olan çiftlere yönelik ‘Evliliğe İlk Adım Seminerleri´ başladı. İl Müftüsü Yusuf Akkuş,” Sevmek merhametli olmayı gerektirir, merhamet sevgiyle katmerleşir. Merhamet ekseninde bencilliği bir kenara bırakıp, samimi ve fedakar olmaktır.” dedi.
KADIN KAHRAMANLAR UNUTULMAYACAK
KADIN KAHRAMANLAR UNUTULMAYACAK
Sivas Kongresi´nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında, Anadolu Kadınları Müdafa-i Vatan Cemiyeti´nin 100. kuruluş yılı dolayısıyla ‘Milli Mücadele Dönemi Kadın ve Erkek Kıyafet Sergisi´ ve ‘Milli Mücadelede Kadın ve Anadolu Kadınları Müdafaa-i Vatan Cemiyeti´ konulu panel düzenlendi. Vali Salih Ayhan,” Milli mücadele kadın kahramanları yüzyıllar geçse de unutulmayacak isimlerdir. Her birinin destansı mücadelesi her zaman gönüllerimizde yaşayacaktır.” dedi.
ANNE VE KIZLARI CAMİDE BULUŞUYOR
ANNE VE KIZLARI CAMİDE BULUŞUYOR
İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce başlatılan proje kapsamında anne ve kızları cami ve Kur´an kursunda buluşuyor.
DOĞU TÜRKİSTAN´A KULAK VERİN
DOĞU TÜRKİSTAN´A KULAK VERİN
Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayak, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Doğu Türkistan´da yaşanan zulme dikkat çeken Albayrak, “Birleşmiş Milletlere ve diğer ülke yöneticilerine sesleniyorum: Dünya medeniyet tarihinin mimarından olan ve günümüzde yok edilmeye, asimile edilmeye çalışılan, tarihin en büyük etnik soykırımına maruz kalan Doğu Türkistan halkının sesine kulak verin” dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Aşk bir güneşe benzer, aşık olmayan gönül bir katı taşa benzer.

Yunus Emre
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7875
EURO
6.4434