“ÜRETENİN YANINDAYIZ”
Organize Sanayi Bölgesi temaslarını sürdüren Vali Salih Ayhan, Yıldırım Çorap Fabrikası´nın faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Vali Ayhan, fabrikanın 600´e yakın personeliyle ilimizin gözde kuruluşlarından biri olduğunu belirterek, “Yeni aldığı son teknoloji makineler ile gücüne güç katıyor. Fabrikamızın yetkililerine Sivas´ın istihdamına sunduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Üretenin, istihdam sağlayanın her daim yanındayız” dedi.
Tarih: 4.10.2019 01:03:00/ 184okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Vali Salih Ayhan, 1. Organize Sanayi Bölgesi´nde faaliyet gösteren fabrikalara yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. İlk olarak Yıldırım Çorap Fabrikasını ziyaret ederek, işletmenin faaliyetleri hakkında Genel Müdür Faruk Veske´den bilgiler alan Vali Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve beraberindekiler fabrika çalışanları ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

Fabrikanın 600´e yakın personeliyle ilimizin gözde kuruluşlarından biri olduğunu belirten Vali Ayhan, “Yeni aldığı son teknoloji makineler ile gücüne güç katıyor. Fabrikamızın yetkililerine Sivas´ın istihdamına sunduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, “Bu güzel fabrikamızın bacası tütüyor, personellerimiz çalışıyor. Hem 1. OSB´de hem de Demirağ OSB´de yeni yapılacak yatırımlarla Sivas 2023´e farklı bir şekilde girecek. Bizler de her zaman müteşebbisimizin yanında olacağız. Üretenin, istihdam sağlayanın her daim yanındayız” diye konuştu.

PACO´DAN

YENİ YATIRIM

Vali Ayhan ve beraberindekiler daha sonra Paco Çelik Dövme San. ve Tic. A.Ş. Umform Technıkaş´ı ziyaret etti. Alman işadamı Marcus Uhe tarafından Sivas´a kurulan çelik dövme fabrikasında, Mercedes, Volvo ve BMV gibi otomobillerin kapı menteşelerinin üretilmesi ve ek yatırımla birlikte istihdam yapmalarının sevindirici olduğunu ifade eden Vali Salih Ayhan, yabancı sermayenin ilimizde yapılacak yeni yatırımlarıyla 150 kişilik istihdam oluşturmasının da sevindirici olduğunu kaydetti. Fabrikada işçiler ile bir süre sohbet eden Vali Ayhan, çalışanlara işlerinde kolaylıklar diledi.

OSB´DA 5 BİN FİDAN

TOPRAKLA BULUŞACAK

Fabrika ziyaretlerine önem veren Vali Salih Ayhan, OSB´nin de ağaçlandırılarak çehresinin değişmesi yönünde gerçekleştirilen protokolün imza törenine katıldı. Bu kapsamda hazırlanan Sivas 1. OSB Altyapıya Destek ve Ağaçlandırma Protokolü, İŞGEM binasında yapıldı. Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile OSB´ye 5 bin fidan dikilerek çevre düzenlemesinin yapılması sağlanacak. Ayrıca protokol çerçevesinde 27 bin metrekare yol asfaltlanacak.

OSB´de altyapı ve üst yapıyı tamamlamak için daha önce bir karar aldıklarını hatırlatan Vali Ayhan, “Bu doğrultuda 1. OSB´nin algısını daha güçlü tutmak ve dışardan gelen yatırımcılarımızı da Sivas´a çekmek için yollarımızı yapacağız, bölgeyi de güzel bir şekilde ağaçlandıracağız. Sanayicimizin her zaman yanındayız, sorunlarını da her zaman dinleyeceğiz.  Paydaşlar aynı ama anlayış bir bütündür. Amacımız 1. Organize Sanayi Bölgesini daha nitelikli hale getirmektir” dedi.

TÜRKİYE´NİN İLK AÇIK

OFİSİ SİVAS İŞGEM´DE

Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin son olarak İş Geliştirme Merkezini (İŞGEM) ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

10 bin metrekarelik alanda 33 işlik ve Türkiye´nin ilk açık ofisi olan ön kuluçka merkezinde 21 firmanın faaliyet gösterdiği İŞGEM´in ilimiz sanayisine büyük katkı sağladığını belirten Vali Ayhan, merkezin doluluk oranının ise %85 olduğunu söyledi.

İşliklerde görev yapan personellerle sohbet eden Vali Ayhan ve Belediye Başkanı Bilgin, Sivas´ın Demirağ OSB ile gücüne güç katacağını da ifade ettiler.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÜRETENİN YANINDAYIZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
OSB´DE ÜRETİMİ ARTIRACAĞIZ
OSB´DE ÜRETİMİ ARTIRACAĞIZ
I. Organize Sanayi Bölgesi´nde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Cumhuriyetin 100. yılında ‘100 Üretim ve İstihdam Kapısı´ hedefi doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini belirterek, OSB´de üretim kapasitesinin artırılması yönünde çalışmalara imza atacaklarını belirterek, “Amacımız, sanayicilerimizin üretim kalitelerini artırmak ve nitelikli bir OSB oluşturmaktır” dedi.
ARTIK SABIR TAŞI ÇATLADI - video
ARTIK SABIR TAŞI ÇATLADI - video
Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen, Numune Hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında yöneticilere seslenerek, “Döner sermaye artık dibe vurmuş, tabanı görmüştür. Döner sermayelerde yaşanılan gelir kaybı nedeniyle çalışanın yaşadığı ekonomik sıkıntı da, evindeki huzursuzlukta vebal yöneticilerindir. Sağlık çalışanları için artık sabır taşı çatlamıştır. Çalışanın emeğinin karşılığı teslim edilmeli, ekmeğiyle oynanmamalıdır” dedi.
CEZALAR PAZARI OLUMSUZ ETKİLİYOR
CEZALAR PAZARI OLUMSUZ ETKİLİYOR
Şarkışla Hayvan Pazarı´nda yaşanan sıkıntılarla ilgili TBMM´de söz alan MHP Milletvekili Ahmet Özyürek, “Pazarının kurulduğu gün olan Cumartesi günleri jandarma ve emniyet yol kontrolüne çıkmakta ve çiftçilerimize para cezası uygulamaktadır. Bu uygulama, pazar ekonomisine zarar vermekte ve pazarın hitap ettiği kesimi azaltmaktadır” dedi.
ÖĞRENCİLERDEN YARDIMSEVERLİK ÖRNEĞİ - video
ÖĞRENCİLERDEN YARDIMSEVERLİK ÖRNEĞİ - video
Özel bir kolejde eğitim gören 2. Sınıf öğrencileri ‘Değerler Eğitimi´ kapsamında Hayat Ağacı Derneği bünyesindeki Gıda Bankası için yardım topladı. Öğrenciler topladıkları yardımları öğretmenlerin nezdinde Hayat Ağaca Derneği´ne teslim etti.
TOZANLI VADİSİ BALI MARKALAŞACAK
TOZANLI VADİSİ BALI MARKALAŞACAK
DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında “Tozanlı Vadisi Organik Arı Yetiştiriciliği Projesi” protokolü imzalandı. İl Müdürü Seyit Yıldız, “Proje ile Organik Tozanlı Vadisi Balının markalaşmasıyla birlikte arı yetiştiriciliğinin teknik altyapısını iyileştirmek ve bölge arıcılığını daha verimli hale getirerek sürdürülebilirliğini amaçlamaktadır.” dedi.
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
İl Özel İdaresi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünde gerçekleştirilen yangın söndürme ve tahliye tatbikatı gerçeğini aratmadı.
OKULLARDA YEŞİLAY KULÜBÜ KURULUYOR
OKULLARDA YEŞİLAY KULÜBÜ KURULUYOR
Yeşilay tarafından düzenlenen ‘Benim Kulübüm Yeşilay´ Projesi bu yıl 81 ildeki Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı ilkokul ve ortaokullarda Yeşilay Kulübü kurulacak.
AKADEMİSYENLERE İLETİŞİM KONFERANSI
AKADEMİSYENLERE İLETİŞİM KONFERANSI
Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından akademik ve idari personele ‘Hasta-Hekim İlişkileri kapsamında ‘İletişim Teknikleri´ konferansı verildi.
MÜFTLÜLÜKTEN MAAŞ PROTOKOLÜ
MÜFTLÜLÜKTEN MAAŞ PROTOKOLÜ
İl Müftülüğü 5 yıl boyunca personelin maaşını faizsiz alması için finans kurumu ile protokol imzalandı.
“TERÖRÜ HEP BİRLİKTE DURDURABİLİRİZ”
“TERÖRÜ HEP BİRLİKTE DURDURABİLİRİZ”
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri “Terör Hep Birlikte Durdurabiliriz” projesi kapsamında verdiği konferanslarla terör örgütlerine karşı 613 kamu görevlisini bilgilendirdi.
SAĞLIK HİZMETLERİNDE MAZERETEMİZ KALMADI
SAĞLIK HİZMETLERİNDE MAZERETEMİZ KALMADI
1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası dolayısıyla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tanıtım programı düzenlendi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, ilimizin sağlıkta en fazla pay alan iller arasında yer aldığını ifade ederek, “Yatak kapasitemiz, çalışan sayımız, doktor sayımız, fiziki yapı ve araç anlamında hiçbir mazeretimiz kalmadı. Vatandaşlarımıza güzel hizmetleri hep beraber yapacağız” dedi.
KARDAN 23 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
KARDAN 23 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Soğuk havanın etkisi altına giren ilimizde kar yağışı etkili oldu. Kent merkezi beyaz örtüyle kaplanırken, yağış nedeniyle il genelinde 23 köy yolu ulaşıma kapandı.
SOLUCAN GÜBRESİ HASADI BAŞLADI
SOLUCAN GÜBRESİ HASADI BAŞLADI
Organik Tarım Anonim Şirketi bünyesinde kurulan solucan gübresi üretim tesisinde ilk hasat yapıldı. Vali Salih Ayhan, “Kurumlarımızın işbirliği ile Sivas tarımını daha da verimli hale getireceğiz. Organik tarımın yaygınlaşması yönünde de örnek ve yön veren çalışmaların içerisinde ilgili tüm kurumlarımızla yer alacağız” dedi.
35 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ DİŞ TARAMASI
35 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ DİŞ TARAMASI
Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Cumhuriyet Üniversitesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilerin diş tedavileri Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde kurulan 15 Temmuz Şehitler Kliniğinde ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında 35 bin öğrencinin dişlerinin ücretsiz tedavi edilmesi amaçlanıyor.
TEMİZLİK İŞLERİNE 3 YENİ ARAÇ - video
TEMİZLİK İŞLERİNE 3 YENİ ARAÇ - video
Çağın gerekliliklerine göre ekip ve ekipman kullanmaya özen gösteren Belediye, bu çerçevede araç filosunu da yenilemeye devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğüne alınan 2 yeni süpürge ve 1 çöp kamyonu kent meydanında sergilendi.
ENGELLİLERE EV ZİYARETİ
ENGELLİLERE EV ZİYARETİ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle görme engelli Selman Deveci, Bedensel Engelli Muhammet Gökkaya ve İşitme engelli Fatih Kendirli´yi evlerinde ziyaret etti.
ZABITA´YA TÜKETİCİ HAKLARI EĞİTİMİ
ZABITA´YA TÜKETİCİ HAKLARI EĞİTİMİ
Sivas Belediyesi ev sahipliğinde Tüketici Haklarının Yerel Yönetimlere Yaygınlaştırılması projesi kapsamında eğitim semineri verildi. Sivas, Tokat ve Kilis illerinin katılımıyla düzenlenen eğitimde Zabıta Teşkilatı mensuplarına tüketici hakları konusunda eğitim verildi.
TÜRK-RUS İLİŞKİLERİNİ ANLATTI - video
TÜRK-RUS İLİŞKİLERİNİ ANLATTI - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Gelişim ve İnovasyon Kulübü tarafından “Kişisel Gelişim Zirvesi” düzenlendi. Programa konuşmacı olarak katılan Araştırma Görevlisi Dr. Tekin Aycan Taşcı, tarihsel süreçteki Türk – Rus ilişkilerini anlattı.
ETKİLİ İLETİŞİM NASIL OLMALI
ETKİLİ İLETİŞİM NASIL OLMALI
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Etkili İletişim Becerileri” konferansı düzenlendi. Konuşmacı olarak konferansa katılan Öğretim Görevlisi Sema Biçer, “Etkili iletişim becerileri konusunda bizim anda olmamızı, anı yaşamamızı, anı yakalamamızı engelleyen iki hırsız var. Bunlardan bir tanesi geçmişe ait pişmanlıklarımız. İkincisi, geleceğe ilişkin endişelerimiz” dedi.
AIDS TESTİNİ İHMAL ETMEYİN
AIDS TESTİNİ İHMAL ETMEYİN
Cumhuriyet Üniversitesi´nde ‘Dünya AIDS Günü´ nedeniyle bilgilendirme toplantısı yapıldı. Tıp Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Seyit Ali Büyüktuna, AIDS´in hızla yayıldığını belirterek, “HIV virüsü taşıyan kişilerin yüzde 45´i hastalığa sahip olduğunun farkındayken, yüzde 55´i ise bu virüsü taşıdığından haberdar değil. Bu durum hastalığın yayılmasında önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Test yaptırma konusunda ikna edilmesi gereken önemli bir kitle var” dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Melaike, çanı olan kervana arkadaş olmaz.

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805