ÜNİVERSİTEYİ İLERİYE TAŞIMALIYIZ - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atanan akademik personel için unvan değişikliği programı düzenlendi. Rektör Alim Yıldız, “Cumhuriyet Üniversitesi olarak dünya sıralamasında 3 yılda 51 basamak yükseldik. Türkiye sıralamasında ise 8 basamak yükselerek 38. Sıraya yükseldik. Tabi bunu her geçen zaman daha da ileriye götürmeliyiz” dedi.
Tarih: 4.9.2019 01:00:00/ 351okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Cumhuriyet Üniversitesi´nde Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atanan akademik personel için unvan değişikliği programı düzenlendi.

Personel Yemekhanesi VIP Salonu´nda düzenlenen akademik unvan değişikliği programına Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç, Prof. Dr. Ahmet Alim, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, Genel Sekreter Prof. Dr. Hakan Yekbaş ile bir üst akademik kadroya atanan öğretim elemanları katıldı.

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız bilimsel çalışmalarla Cumhuriyet Üniversitesi´nin ileri taşınması gerektiğini söyleyerek, “Elimizde fazla kadromuz yoktu. Bundan sonra kadrolarımızı da aldık artık rahatız. Önceden ne zaman vakti geliyor diye bakıyorduk. Şimdi ise çok daha rahatız. Hatta yeni ilanımızda 83 kişi var. Cumhuriyet Üniversitemiz tarihi boyunca belki bir ilktir. 9 kişilik bir araştırma görevlisi kadrosu daha çıktı. Bunları gördükçe elbette seviniyoruz. Doktoranızı yaptıysanız, öğretim görevlisiyseniz bu sizin hakkınız. Kadro sıkıntılarımızdan dolayı beklettiğimiz kişiler oldu. Artık böyle bir sıkıntı yok. Bilimsel çalışma yaparken de sadece makale için yapmayalım. Çünkü Türkiye bir makale çöplüğüne döndü. Buradan bir çıktı, bir ürün alalım. Bu çalışma insanlığın yararına olacak bir şeyler olsun. Bu yönde de son zamanlarda da üniversitemizin başarılarını görmeye başladık. Dünya sıralamasında 3 yılda 51 basamak yükseldik. Türkiye sıralamasında ise 8 basamak yükselerek 38. Sıraya yükseldik. Tabi bunu her geçen zaman daha da ileriye götürmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Rektör Yıldız konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Erasmus bütçesinde Türkiye´de ilk sıradayız. 4 yıldan beri yapılıyor. Her zaman genele de ODTÜ birinci oluyordu. Şuan ODTÜ üçüncü sırada. ODTÜ´nün aldığı destek 300 bin Euro, bizim aldığımız destek 947 bin Euro´dur. İkincisi ise Koç Üniversitesi, onlar da 500 bin Euro civarında bir destek aldı. Bu açıdan çok seviniyoruz. Birçok akademisyen ve öğrenci arkadaşımızı yurtdışına göndereceğiz. Oradan da bize akademisyen ve öğrenci gelecek. Bunlar hem şehrimiz hem de üniversitemiz için çok önemlidir.”

Profesör kadrosuna atanmaktan dolayı mutluluğunu ifade eden İİBF Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Kaynar, “Cumhuriyet Üniversitesi´nin personeli olmaktan gurur duyuyorum. Rektörümüze, Rektör Yardımcılarımıza bizleri buraya davet ederek sevincimizi paylaştıkları için teşekkür ediyorum. Ben yaklaşık 25 yılın üzerinde bu üniversiteye hizmet etmiş biriyim. İnşallah Rektör hocamızın desteği ile bölümümüzü Türkiye´deki diğer bölümler arasına sokmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Doçent kadrosuna atanan Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Büşra Cesur ise, “Öncelikle ben teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Üniversitemizde çok büyük farklılıklar var. Artık gurur duyuyoruz. Kadrolarımız için de teşekkür ediyoruz. Daha önce kadrolarda çok sıkıntılar oluyordu. Şu an ise adil bir şekilde sırası gelen kadroyu aldı. Bizler de gururla çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Profesör kadrosuna atanan Prof. Dr. Oğuz Kaynar, Prof. Dr. Güven Delice, Prof. Dr. Dilek İmren Koç; Doçent kadrosuna atanan Doç. Dr. Büşra Cesur, Doç. Dr. Bünyamin Karagözoğlu, Doç. Dr. Uğur Tutar, Doç. Dr. Ülker Aslı Güler, Doç. Dr. Gülderen Karakuş, Doç. Dr. Eyüp Atmaca, Doç. Dr. Binnur Bağcı, Doç. Dr. Kani Ülger, Doç. Dr. Hayreddin Gezegen; Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atanan Dr. Esengül Salihoğlu, Dr. Ayşe Azamet, Dr. Nagihan Soyer, Dr. Figen Arslan Koçkaya, Dr. Tuğba Doğan, Dr. Tuğba Eyceyurt Batır, Dr. Selçuk Buyrukoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Uğur Uğur´a Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız belge ve hediyelerini verdi.Video Tarihi: 3.9.2019 14:25:22
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İLK VE TEK YERLİ KAYNAK GÖSTERME SİSTEMİ: İSNAD
İLK VE TEK YERLİ KAYNAK GÖSTERME SİSTEMİ: İSNAD
Türkçenin bir bilim dili haline gelmesi hedefi ve buna dönük çalışmalar kapsamında, Dini İlimler Araştırma Merkezi (DİMER) öncülüğünde hazırlanan akademik yazım ve kaynak gösterme sistemi olan İSNAD, yeni versiyonu kullanıma geçti.
KAYMAKAMDAN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
KAYMAKAMDAN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
İmranlı Kaymakamı Hasan Meşeli 2003 yılında Diyarbakır´da terör operasyonunda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Engin Kılıç´ın anne ve babasını ziyaret etti.
SİVAS´TA, 40 DEĞERLİ KONUT VAR
SİVAS´TA, 40 DEĞERLİ KONUT VAR
‘Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi´ hedefi ile meclise sunulan kanun teklifinde, değeri 5 milyondan fazla olan konutlara farklı vergi uygulanacak. Bu kapsamda Sivas´ta 40 konut bulunduğu belirtildi.
ÖRNEK ŞAHSİYETLER GENÇLİK KAMPI TAMAMLANDI
ÖRNEK ŞAHSİYETLER GENÇLİK KAMPI TAMAMLANDI
Sivas İl Müftülüğü Kadın Gençlik Koordinatörlüğünün sömestri tatilinde düzenlediği Lise ve Üniversiteli kız öğrencilere yönelik gençlik kampı tamamlandı.
MARANGOZ VE MOBİLYACILAR SORUNLARINI TARTIŞTI
MARANGOZ VE MOBİLYACILAR SORUNLARINI TARTIŞTI
Sivas Marangozlar Esnaf Odası tarafından istişare ve birlik toplantısı düzenlenerek, esnafların karşılaştıkları sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
KANGAL ESNAFINDAN DEPREMZEDELERE DESTEK
KANGAL ESNAFINDAN DEPREMZEDELERE DESTEK
Kangalda bulunan esnaf teşkilatları Elazığ ve Malatya illerinde meydana gelen deprem sonrasında ihtiyaçlı aileler için seferber oldu.
SEVİMLİ KÖPEK KAMERAYA YAKALANDI (VİDEO)
SEVİMLİ KÖPEK KAMERAYA YAKALANDI (VİDEO)
İmranlı ilçesinde bir sokak köpeğinin her gün ekmek kamyonetinden gizlice ekmek alması güvenlik kamerasına yansıdı.
ÜLKÜCÜLERDEN DEPREMZEDELERE YARDIM
ÜLKÜCÜLERDEN DEPREMZEDELERE YARDIM
İmranlı ilçesinde Ülkü Ocakları İlçe Teşkilatı tarafından toplanan bir kamyon dolusu yardım malzemesi depremzedelere ulaştırılmak üzere Elazığ´a gönderildi.
DEPREMZEDELERE 2 TIR DOLUSU YARDIM (VİDEO)
DEPREMZEDELERE 2 TIR DOLUSU YARDIM (VİDEO)
İlimizde, kamu kurum ve kuruluşlarının destekleriyle toplanan 2 TIR dolusu yardım depremzedelere ulaştırılmak üzere Elazığ ve Malatya´ya gönderildi. Vali Salih Ayhan, ” Millet olarak üzüntüde, sevinçte hemen çok rahat bir araya gelebiliyoruz. Tek vücut olabiliyoruz. Güzel bir çalışma oldu. Deprem bölgesinin ihtiyacı olan malzemelere battaniye, ısıtıcı, çocuk bezleri ve mamalara odaklanıldı. Topladık ve Sivas´ın kalbinden Elazığ´ın ve Malatya´nın kalbine gönderiyoruz." dedi.
KIZILIRMAK VE BAZI GÖLLER BUZ TUTTU
KIZILIRMAK VE BAZI GÖLLER BUZ TUTTU
Sivas´ta soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor.
MİKRO MİLLİYETÇİLİK SİVAS´A ZARAR VERİR
MİKRO MİLLİYETÇİLİK SİVAS´A ZARAR VERİR
Merkeze yapılan ´Kangal Köpeği Üretim Eğitim ve Satış Merkezi´ projesinin, merkeze değil Kangal´a yapılması gerektiği eleştirilerine cevap veren Vali Salih Ayhan, “Aynı şehrin içerisinde mikro milliyetçilik yapmak bu şehre verilebilecek en büyük zarar” dedi.
DEPREM YARDIMLARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK
DEPREM YARDIMLARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK
Elazığ merkezli yaşanan depremin ardından ilimizde birçok kurum ve kuruluş depremzedeler için yardım kampanyası başlattı. Toplanan yardımların tek elden toplanması ve koordinasyonlu bir şekilde deprem bölgesine ulaştırılması için Vali Salih Ayhan başkanlığında toplantı düzenlendi. Vali Salih Ayhan, “Valiliğimizin himayesinde yardımları tek çatı altında toplayacağız. Doğru bir şekilde, doğru yöntemlerle, doğru kişilerin elleriyle yardımları yerlere ulaştıracağız. Dağınıklık ve düzensizlik olmasın güzel bir birliktelik olsun. Deprem bölgesindeki ihtiyaçlara göre vatandaşlarımızın buradaki hassasiyetini dengeleyerek yardım sürecini yöneteceğiz.” dedi.
TAKSİ ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 2 ÖLÜ, 1 YARALI (VİDEO)
TAKSİ ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 2 ÖLÜ, 1 YARALI (VİDEO)
İlimizde, kontrolden çıkan taksinin şarampole devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ (VİDEO)
DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ (VİDEO)
Sivas Belediyesi tarafından Elazığ´ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldı.
İMRANLI´DA DEPREM İÇİN YARDIM SEFERBERLİĞİ
İMRANLI´DA DEPREM İÇİN YARDIM SEFERBERLİĞİ
Elazığ´da meydana gelen depreminin hissedildiği İmranlı´da belediye tarafından toplanan battaniye, erzak ve kıyafetler afet bölgesine gönderildi.
BİLGİN, EMEKLİ PERSONELLE BİR ARAYA GELDİ
BİLGİN, EMEKLİ PERSONELLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Sivas Belediyesi ve bağlı kuruluşu Özbelsan AŞ´de hizmetini tamamlayarak emekli olan personellerle yemekte bir araya geldi.
SAVUNMA SANAYİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ
SAVUNMA SANAYİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ
Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul´da ASELSAN Hassas Optik´i ziyaret etti.
2020, ÜRETİM VE İSTİHDAM YILI OLACAK
2020, ÜRETİM VE İSTİHDAM YILI OLACAK
2023 Sivas Vizyonu çalışmaları kapsamında belirlenen 6 ana sektörden biri olan tarım ve hayvancılığın gelişimi için somut adımlar atılıyor. Tüm tarım paydaşlarının katıldığı çalıştayda bilgi veren Vali Ayhan, “2020 yılı bizim için üretim ve istihdam odaklı bir yıl olacak” dedi.
FELAKETİ YAŞADIK: 22 ÖLÜ, 1030 YARALI (VİDEO)
FELAKETİ YAŞADIK: 22 ÖLÜ, 1030 YARALI (VİDEO)
Elazığ´ın Sivrice ilçesinde meydana gelen deprem ilimiz başta olmak üzere birçok ilde de hissedildi. Depremde Elazığ ve Malatya´da birçok bina yıkıldı. Depremde 22 kişi hayatını kaybederken, 1030 kişi ise yaralandı. Deprem ilimizde de hissedildi. Depremi yaşayan vatandaşlar sokağa çıktı. Yaşanan felaketinin ardından ilimizden deprem bölgesine AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri bölgeye gitti. Sivas Belediyesi´ de depremden vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı.
65 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI
65 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI
İlimizde, olumsuz hava ve kar yağışı nedeniyle kırsalda 65 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Ya yıldızların Her biri bir mühendistir veya onları yapan bir mühendis vardır!.."

Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.9405
EURO
6.5371