ÜNİVERSİTEYİ İLERİYE TAŞIMALIYIZ - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atanan akademik personel için unvan değişikliği programı düzenlendi. Rektör Alim Yıldız, “Cumhuriyet Üniversitesi olarak dünya sıralamasında 3 yılda 51 basamak yükseldik. Türkiye sıralamasında ise 8 basamak yükselerek 38. Sıraya yükseldik. Tabi bunu her geçen zaman daha da ileriye götürmeliyiz” dedi.
Tarih: 4.9.2019 01:00:00/ 140okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Cumhuriyet Üniversitesi´nde Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atanan akademik personel için unvan değişikliği programı düzenlendi.

Personel Yemekhanesi VIP Salonu´nda düzenlenen akademik unvan değişikliği programına Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç, Prof. Dr. Ahmet Alim, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, Genel Sekreter Prof. Dr. Hakan Yekbaş ile bir üst akademik kadroya atanan öğretim elemanları katıldı.

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız bilimsel çalışmalarla Cumhuriyet Üniversitesi´nin ileri taşınması gerektiğini söyleyerek, “Elimizde fazla kadromuz yoktu. Bundan sonra kadrolarımızı da aldık artık rahatız. Önceden ne zaman vakti geliyor diye bakıyorduk. Şimdi ise çok daha rahatız. Hatta yeni ilanımızda 83 kişi var. Cumhuriyet Üniversitemiz tarihi boyunca belki bir ilktir. 9 kişilik bir araştırma görevlisi kadrosu daha çıktı. Bunları gördükçe elbette seviniyoruz. Doktoranızı yaptıysanız, öğretim görevlisiyseniz bu sizin hakkınız. Kadro sıkıntılarımızdan dolayı beklettiğimiz kişiler oldu. Artık böyle bir sıkıntı yok. Bilimsel çalışma yaparken de sadece makale için yapmayalım. Çünkü Türkiye bir makale çöplüğüne döndü. Buradan bir çıktı, bir ürün alalım. Bu çalışma insanlığın yararına olacak bir şeyler olsun. Bu yönde de son zamanlarda da üniversitemizin başarılarını görmeye başladık. Dünya sıralamasında 3 yılda 51 basamak yükseldik. Türkiye sıralamasında ise 8 basamak yükselerek 38. Sıraya yükseldik. Tabi bunu her geçen zaman daha da ileriye götürmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Rektör Yıldız konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Erasmus bütçesinde Türkiye´de ilk sıradayız. 4 yıldan beri yapılıyor. Her zaman genele de ODTÜ birinci oluyordu. Şuan ODTÜ üçüncü sırada. ODTÜ´nün aldığı destek 300 bin Euro, bizim aldığımız destek 947 bin Euro´dur. İkincisi ise Koç Üniversitesi, onlar da 500 bin Euro civarında bir destek aldı. Bu açıdan çok seviniyoruz. Birçok akademisyen ve öğrenci arkadaşımızı yurtdışına göndereceğiz. Oradan da bize akademisyen ve öğrenci gelecek. Bunlar hem şehrimiz hem de üniversitemiz için çok önemlidir.”

Profesör kadrosuna atanmaktan dolayı mutluluğunu ifade eden İİBF Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Kaynar, “Cumhuriyet Üniversitesi´nin personeli olmaktan gurur duyuyorum. Rektörümüze, Rektör Yardımcılarımıza bizleri buraya davet ederek sevincimizi paylaştıkları için teşekkür ediyorum. Ben yaklaşık 25 yılın üzerinde bu üniversiteye hizmet etmiş biriyim. İnşallah Rektör hocamızın desteği ile bölümümüzü Türkiye´deki diğer bölümler arasına sokmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Doçent kadrosuna atanan Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Büşra Cesur ise, “Öncelikle ben teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Üniversitemizde çok büyük farklılıklar var. Artık gurur duyuyoruz. Kadrolarımız için de teşekkür ediyoruz. Daha önce kadrolarda çok sıkıntılar oluyordu. Şu an ise adil bir şekilde sırası gelen kadroyu aldı. Bizler de gururla çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Profesör kadrosuna atanan Prof. Dr. Oğuz Kaynar, Prof. Dr. Güven Delice, Prof. Dr. Dilek İmren Koç; Doçent kadrosuna atanan Doç. Dr. Büşra Cesur, Doç. Dr. Bünyamin Karagözoğlu, Doç. Dr. Uğur Tutar, Doç. Dr. Ülker Aslı Güler, Doç. Dr. Gülderen Karakuş, Doç. Dr. Eyüp Atmaca, Doç. Dr. Binnur Bağcı, Doç. Dr. Kani Ülger, Doç. Dr. Hayreddin Gezegen; Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atanan Dr. Esengül Salihoğlu, Dr. Ayşe Azamet, Dr. Nagihan Soyer, Dr. Figen Arslan Koçkaya, Dr. Tuğba Doğan, Dr. Tuğba Eyceyurt Batır, Dr. Selçuk Buyrukoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Uğur Uğur´a Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız belge ve hediyelerini verdi.Video Tarihi: 3.9.2019 14:25:22
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HAKKINIZI ÖDEYEMEYİZ - video
HAKKINIZI ÖDEYEMEYİZ - video
19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla ilimizde tören düzenlendi. Törende Atatürk Anıtı´na çelenk sunulurken, Vali Salih Ayhan ve il protokolü Gaziler Mezarlığı, Garnizon Şehitliği ve Polis Şehitliği´ni ziyaret ederek mezarlara karanfil bıraktı. Vali Ayhan ve beraberindekiler ayrıca terör gazisi Muhammet Ekrem Ergün´ü evinde ziyaret etti.
GAZİLERİN SOSYAL HAKLARI İYİLEŞTİRİLSİN
GAZİLERİN SOSYAL HAKLARI İYİLEŞTİRİLSİN
Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Mustafa Hızal, gazilerin sosyal haklarının iyileştirilmesi konusunda çağrıda bulundu. Hızal,”Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´dan gazilerimizin sosyal haklarının yükseltilmesi için bazı iyileştirmeler yapmasını bekliyoruz. Kamuda çalışan gazilerimizin, yeni çıkarılan bir kanunla ikinci emekli olabilmesi için, maluliyetimize bakılmaksızın yaş sınırının beklenmesi konusundaki yasal düzenlemenin yapılmasını talep ediyoruz” dedi.
İLÇELERDE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
İLÇELERDE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Gürün, Suşehri ve İmranlı´da 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle tören düzenlendi.
DİREKSİYONA GEÇİP HASAT YAPTI
DİREKSİYONA GEÇİP HASAT YAPTI
Tarımsal ürün çeşitliliğini artırmak için başlatılan çalışmalar kapsamında ‘Silajlık Mısır Tarla Günü Etkinliği´ne katılan Vali Salih Ayhan traktörün direksiyonuna geçerek, mısır hasadı yaptı. Vali Ayhan, üçlü bir gelişim modeli üzerinde yoğunlaştıklarını belirterek, “Bunlar; tarım, sanayi ve turizm. Buna yönelik bir yol haritası çizdik. Bu doğrultuda da çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek” dedi.
ÇALIŞTAY İLE EĞİTİME YÖN VERİLECEK
ÇALIŞTAY İLE EĞİTİME YÖN VERİLECEK
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Sanat Sivas Projesi´ saha çalışmalarına yön verecek ‘Sanat Sivas Çalıştayı´ ile başladı. Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Amacımız 118 bin öğrencimizin ilgisi ve yeteneği doğrultusunda sanatla iç içe olmasını sağlamaktır. Yıl boyunca okullarımızda ve şehrimizin belli noktalarında sanatsal kurslar açacak, ortaya çıkan ürünleri sergiler, gösteriler, konserler ve yarışmalarla bu kadim şehirde yeniden bir kültür - sanat hareketi başlatacağız” dedi.
SESLİ DURAKLARLA ENGELLER AŞILDI - video
SESLİ DURAKLARLA ENGELLER AŞILDI - video
Engelsiz bir şehir hedefiyle ürettiği tüm hizmetlere engelli vatandaşların kolay erişimini sağlamayı amaçlayan Sivas Belediyesi, örnek bir projeyi daha hayata geçirdi. Görme engelli ve okuma yazma bilmeyenlerin toplu ulaşımdan daha rahat faydalanması adına sesli durak uygulaması hizmete sunuldu.
SİLAHLI KAVGANIN ŞÜPHELİLERİ ADLİYEDE
SİLAHLI KAVGANIN ŞÜPHELİLERİ ADLİYEDE
İlimizde bir kafede çıkan, 2 kişinin yaralandığı silahlı kavgayla ilgili gözaltına alınan 7 kişi, adliyeye sevk edildi.
AMACIMIZ SİVAS´I TANITMAKTI
AMACIMIZ SİVAS´I TANITMAKTI
TGF Denetim Kurulu Başkanı Hakan Sezerer, 59. Başkanlar Konseyi´nin düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür ederek, “İlimizde misafir olan TGF üyeleri kendi gazete ve televizyonlarında yayın yaparak, Sivas´ın kültür elçisi oldular. Amacımız Sivas´ı tanıtmak ve ülke gündeminde Sivas´ın adını duyurmaktı ve bunu da başardık diyebiliriz” dedi.
ECZACILAR SANDIK BAŞINA
ECZACILAR SANDIK BAŞINA
İki adayın yarışacağı 37. Bölge Eczacılar Odası Olağan Genel Kurulu 21-22 Eylül tarihlerinde yapılacak. Mevcut Başkan Süha Yazıcıoğlu ile geçtiğimiz haftalarda adaylığını açıklayan Bahadır Eren, Başkanlık için karşı karşıya gelecek.
İYİ PARTİ´DEN ÜYE SEFERBERLİĞİ
İYİ PARTİ´DEN ÜYE SEFERBERLİĞİ
İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Melih Uçmaz, il merkezinde üye seferberliği başlattıklarını belirterek, “Üye kayıt çalışmamızda en çok dikkat çeken husus Cumhur İttifakında yer alan partilerde üyelikleri olan kişilerin e-devlet üzerinden istifa ederek, İyi Parti´ye üye olmalarıdır” dedi.
BİN YILLIK GELENEĞE COŞKULU KUTLAMA
BİN YILLIK GELENEĞE COŞKULU KUTLAMA
Bu yıl 32.´si düzenlenen Ahilik Haftası çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. SESOB tarafından organize edilen program Ahi Emir Ahmet Türbesi önünden kontej yürüyüşüyle başladı. Kongre Müzesi bahçesinde yapılan etkinliklerde Belediye Mehter Takımı konser verdi. Usta-Çırak ilişkisinin anlatıldığı Şed Kuşatma Töreni büyük beğeni topladı.
AÇIK KAPI´YA 3 BİN MÜRACAAT
AÇIK KAPI´YA 3 BİN MÜRACAAT
Vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesinin hedeflendiği ´Açık Kapı´ vatandaşları ağırlamaya devam ediyor. Vali Salih Ayhan,” Tarihi valilik binamız ile yeni ek hizmet binamızda açık kapı büroları var. Son bir yıl içerisinde 3 binin üzerinde vatandaşımız açık kapıyı ziyaret etti.”dedi.
LOGO UYGULAMASI 1 YIL ERTELENDİ - video
LOGO UYGULAMASI 1 YIL ERTELENDİ - video
Yiyecek Maddesi Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, ‘Okul Gıdası Logosu´ uygulamasının 1 yıl ertelendiğini duyurarak, “Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan tebliğ 15 Eylül 2019 itibarıyla değiştirildi. Değişiklikle okul gıdası logosu uygulaması 1 yıl ertelendi. Okul kantinlerinde satılabilecek ürünlerde yer alması gereken logo için önümüzdeki eğitim-öğretim yılından itibaren okul logolu ürünlerin satışına izin verilecek” dedi.
TGF KONSEYİNDEN SONUÇ BİLDİRGESİ
TGF KONSEYİNDEN SONUÇ BİLDİRGESİ
Sivas Kongresi´nin 100. yılı nedeniyle Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından 59. Başkanlar Konseyi toplantısı ilimizde yapıldı. 65 Cemiyet Başkanı ve 138 gazetecinin katıldığı toplantının sonuç bildirgesi yayımlandı.
ZARA´DA MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
ZARA´DA MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
Zara´da Eylül ayı Muhtarlar Toplantısı Kaymakam Mehmet Sayın başkanlığında düzenlendi. Toplantıda kurum müdürleri yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
AĞUSTOS´TA 976 KONUT SATILDI
AĞUSTOS´TA 976 KONUT SATILDI
TÜİK Ağustos ayı konut satış verilerini yayımladı. 2018 yılı Ocak – Ağustos döneminde toplamda 6 bir 630 konutun satıldığı ilimizde 2019 yılı aynı dönemde 4 bin 777 oldu. 8 aylık verilerde geçtiğimiz yıla oranla düşüş gözlemlenirken, aylık bazda artış yaşandı. 2018 yılı Ağustos ayında 626 konutun satıldığı ilimizde 2019 yılı Ağustos ayında 976 konutun satışı yapıldı.
EĞİTİM MERKEZLERİNDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ
EĞİTİM MERKEZLERİNDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ
Vali Salih Ayhan, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile birlikte inşaat çalışmalarında sona gelinen Halk Eğitim Merkezi ile Bilim ve Sanat Merkezi´nde incelemelerde bulundu.
SORUNLAR ÇÖZÜLECEK
SORUNLAR ÇÖZÜLECEK
TOBB Başkan Yardımcısı Mehmet Büyüksimitci Sivas Borsası´nı ziyaret etti. Borsa yetkilileriyle görüşen Simitcioğlu, ilimizin sorun ve sıkıntıları ile ilgili bilgi alarak, sorunların giderilmesi için ilgili yerler ile iletişim sağlanacağı dile getirdi.
GAZİLERİMİZ BU TOĞRAĞIN BİZE EMANETİDİR - video
GAZİLERİMİZ BU TOĞRAĞIN BİZE EMANETİDİR - video
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Yıldız mesajında,” Vatanı, milleti, bayrağı için canları pahasına savaşan şehit ve gazilerimiz bu toprağın bize emanetidir.” dedi.
KANTİN ÇALIŞANLARINA HİJYEN EĞİTİMİ
KANTİN ÇALIŞANLARINA HİJYEN EĞİTİMİ
Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı ve Turizm Fakültesi iş birliği ile üniversite kantinleri ile yemekhanelerinde çalışan personele hijyen eğitimi verildi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İslamın temeli ahlak, ahlakın özü bilgi, bilginin özü akıldır…

Hacı Bektaşı Veli
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.6917
EURO
6.2941