TEŞVİĞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, gazetemizi ziyaret ederek, iş dünyasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Teşvik konusunu takip etmeye devam ettiklerini aktaran Başkan Eken, “Bizden önceki arkadaşlarımız çalışmışlar, mücadele vermişler. Bu gibi konuların peşini bırakmayacaksınız. Peşini bıraktığın an teşvik elden gider. İlimizde teşviği benden başka konuşan yoktu. Hala konuşan yok. Cumhurbaşkanımızın ağzından teşvik sözü çıktığı için siyasetçiler de yeni yeni konuşmaya başladı. Biz sonuna kadar sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.
Tarih: 11.9.2019 01:05:00/ 108okunma / 0yorum

Uğur YİĞİT

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, basın kuruluşları ziyaretleri kapsamında gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette açıklamalarda bulunan Başkan Eken, oda olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın söz verdiği Demirağ OSB´nin 6. bölge teşviklerinden yararlanacağını ifade ederek, “Cumhurbaşkanımız ne söz verdiyse geçerlidir. Demirağ Organize Sanayi Bölgesi 6. bölge teşviklerinden yararlanacak, yararlanıyor. Çalışmalar devam ediyor. Buranın tek şeyi 2020´de alt yapısı bitecek. Alt yapısı bittiğinde biz burayı teslim edeceğiz” dedi.

100 MİLYONU

NEREDEN BULACAĞIZ

Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nde alt yapı çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Başkan Eken, “Aslında bize bu şekilde veriyorlar da bizim bu şekilde yapma gücümüz yok. Biz diyoruz ki alt yapımızı devlet yapsın. Bize öyle verin aslına biz acele etsek alırız da alt yapıyı yapmamız lazım onun içinde. 100 milyon lazım. 100 milyonu nerede bulacağız. Hakikaten Sivas´ta güzel bir birliktelik var. Bizde öncülük etmemizden dolayı seviniyorum. Gerçekten valiliğimiz, belediyemiz siyasi partiler, vekiller, STK´lar birleşme içindeyiz. Birlik ve beraberlik olursa biz bu işlerin altından kalkarız. Yapılanları eleştireceğiz, yapılmayanları da eleştireceğiz. Ama takdir etmesini, uyarmasını da bileceğiz. Biz mücadelemizi vereceğiz, işimizi doğru yapacağız” diye konuştu.

İŞİN PEŞİNİ

BIRAKMAYACAĞIZ

Teşvik konusunu takip etmeye devam ettiklerini aktaran Başkan Eken, “Her soruya cevabımız hazır, cevap veremeyeceğimiz hiçbir soru yok. Bizden önceki arkadaşlarımız çalışmışlar, mücadele vermişler. Yapmak ayrı yapmaya çalışmak ayrı. Yapmaya çalışacaksın ama işin peşini bırakmayacaksın. Peşini bıraktığın an teşvikte gider elden Cumhurbaşkanı söz verdiği halde gider. İlimizde teşviği benden başka konuşan yoktu. Hala konuşan yok. Cumhurbaşkanımızın ağzından teşvik sözü çıktığı için siyasetçiler de yeni yeni konuşmaya başladı. Biz sonuna kadar sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

FABRİKALAR

KARARNAMEYİ

BEKLİYOR

Tekstil fabrikası kurmak isteyenlere arsa hemen verebileceklerini kaydeden Başkan Eken, “20 dönüm bir arsa verelim. 20 milyonluk yatırım yapan bir firma arsayı bedavaya verdik. Makinelerini yerleştirdi. Firma başladı çalışmaya 6 yılda teşviklerle fabrika kendini amorti ediyor. Tekstil fabrikasındaki adam buraya yaptığı yatırımla zaten kendini 6 yılda amorti ediyor. Bir de para kazandığını düşün 2 yılda amorti ediyor. Teşvikin imzalanmasıyla iki fabrika yer aldı, bin 250 kişi istihdam ediliyor. CHP Milletvekilimiz diyor ki ‘Bizi teşvikle kandırdılar.´ Öyle bir şey yok. Tekstil ilave bonus. Diğer teşvik Demirağ OSB´ye verilen özel teşvik. Cumhurbaşkanımızın verdiği söz o, sözü veren Cumhurbaşkanımızsa bu iş bitmiştir. Takibini sürdürüyoruz. Herkes rahat olsun. Alt yapısı ile birlikte kararname imzalanacak. Demirağ OSB 6. bölge teşvikten yararlanacak. Alt yapı çalışmaları devam ediyor. Ödenek biraz gecikmeli geliyor. Endüstri sanayi bölgesi ilan edildiği için parselleri belli ama neye göre verilecek. Şuanda kararnamenin imzalanmasını bekliyoruz. Bekleyenler var. Alçı fabrikaları, tekstil fabrikaları, devletin buraya yönlendireceği ağır sanayi fabrikaları olabilir. Biz şuan bunların mücadelesini veriyoruz” dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ONKOLOJİ KAPANMADI
ONKOLOJİ KAPANMADI
Numune Hastanesi Onkoloji Servisi´nin kapatılacağı yönündeki iddialara son noktayı koyan Vali Salih Ayhan, “Onkoloji Servisi kapatılmadı. Burada yaklaşık 60 kadar hasta tedavi görüyor. Hiçbir hastamız mağdur edilmeyecek. Dolayısıyla servisin kapatılması gibi bir şey söz konusu değil. Buradaki doktorumuz Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim üyesi olarak geçti. Haftanın 3 günü Üniversite´de, 2 günü de Numune Hastanesi´nde hizmet verecek” dedi.
134 BİN 866 ÇOCUK SAĞLIK HİZMETİ ALAMIYOR
134 BİN 866 ÇOCUK SAĞLIK HİZMETİ ALAMIYOR
İlimizdeki hastanelerde Çocuk Nöroloğu ve Kardiyoloğu yokluğu nedeniyle 134 bin 866 çocuğun sağlık hizmetlerinden faydalanmadığını belirten CHP Milletvekili Ulaş Karasu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca´nın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi.
TÜRKİYE´DE İLK VE TEK
TÜRKİYE´DE İLK VE TEK
Yetenek ve Beceri Merkezi´nin işleyişine yönelik program ve içerik geliştirilmesi için düzenlenen Çalıştay´da konuşan Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Çocuklarımız özgürce yeteneklerinin ve becerilerinin götürdüğü yerlere gidecekler” dedi.
“ZAM YETERSİZ”
“ZAM YETERSİZ”
İlimizde bir takım temaslarda bulunan Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, memur zammı sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, toplu sözleşmede en az 18´lik artış için mücadele ettiklerini belirtti. Çalışkan, “Hükümetin verdiği 14´lük zammı kabul etmedik ve sonuçta hakem heyetine taşındı. Sonuçta hükümetin verdiği yüzde 14´lük zammı hakem heyeti 6´ya 5 oyla kabul etti. Verilen zammı biz yetersiz bulduk ve sonuna kadar mücadele ettik” dedi.
KANSER KONGRESİ BAŞLADI - video
KANSER KONGRESİ BAŞLADI - video
Cumhuriyet Üniversitesi öncülüğünde günümüzün en yaygın sağlık sorunlarından birisi olan kansere çözüm üretmek amacıyla “1. Uluslararası Kanser Günleri” başladı. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven başkanlığında başlatılan Kanser Günleri, ülkemizin sağlık alanında yapacağı çalışmalara katkı sağlayacak ve araştırmacılar için bilgi, birikim, deneyim sunarken, yeni teknolojilerin takibi konusunda da geniş bir saha oluşturmayı hedefliyor.
ALZHEİMERA DİKKAT!
ALZHEİMERA DİKKAT!
Alzheimer hastalığının belirtileri ve tedavileri ile ilgili bilgi veren Medicana Sivas Hastanesi Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Hatice Balaban, alzheimerda erken teşhisin çok önemli olduğunu belirterek, “Alzheimer hastalığı tedavisinde kullanılan ilaçların hastalığın ilerleme hızını yavaşlatmaya yöneliktir. Bununla birlikte unutkanlık şikâyeti olan bireylerde tanının erken konması ve tedavinin mümkün olduğunca erken başlanması oldukça önemlidir” dedi.
KUDUZA KARŞI AĞIZDAN AŞILAMA
KUDUZA KARŞI AĞIZDAN AŞILAMA
İlimizde, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ‘Kuduza Karşı Ağızdan Aşılama Projesi´ kapsamında aşılama çalışmaları başladı. Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, ”Proje ile yabani hayatta bulunan tilkilerin kuduz hastalığına karşı bağışıklığının temini hedeflenmektedir. Uygulamanın başarılı olması için Bakanlığımızca teknik olarak yapılması gereken prensipler planlanmış ve uygulamaya konulmuştur.” dedi.
RAKİP ERGENE VELİMEŞE SPOR
RAKİP ERGENE VELİMEŞE SPOR
TFF 2. Ligde ilimizi temsil eden Sivas Belediyespor, bugün deplasmanda Tekirdağ takımlarından Ergene Velimeşe Spor´a konuk olacak. Maça galibiyet için çıkacak olan Yiğidolar, kente 3 puanla dönmeyi hedefliyor.
HAKKINIZI ÖDEYEMEYİZ - video
HAKKINIZI ÖDEYEMEYİZ - video
19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla ilimizde tören düzenlendi. Törende Atatürk Anıtı´na çelenk sunulurken, Vali Salih Ayhan ve il protokolü Gaziler Mezarlığı, Garnizon Şehitliği ve Polis Şehitliği´ni ziyaret ederek mezarlara karanfil bıraktı. Vali Ayhan ve beraberindekiler ayrıca terör gazisi Muhammet Ekrem Ergün´ü evinde ziyaret etti.
GAZİLERİN SOSYAL HAKLARI İYİLEŞTİRİLSİN
GAZİLERİN SOSYAL HAKLARI İYİLEŞTİRİLSİN
Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Mustafa Hızal, gazilerin sosyal haklarının iyileştirilmesi konusunda çağrıda bulundu. Hızal,”Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´dan gazilerimizin sosyal haklarının yükseltilmesi için bazı iyileştirmeler yapmasını bekliyoruz. Kamuda çalışan gazilerimizin, yeni çıkarılan bir kanunla ikinci emekli olabilmesi için, maluliyetimize bakılmaksızın yaş sınırının beklenmesi konusundaki yasal düzenlemenin yapılmasını talep ediyoruz” dedi.
İLÇELERDE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
İLÇELERDE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Gürün, Suşehri ve İmranlı´da 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle tören düzenlendi.
DİREKSİYONA GEÇİP HASAT YAPTI
DİREKSİYONA GEÇİP HASAT YAPTI
Tarımsal ürün çeşitliliğini artırmak için başlatılan çalışmalar kapsamında ‘Silajlık Mısır Tarla Günü Etkinliği´ne katılan Vali Salih Ayhan traktörün direksiyonuna geçerek, mısır hasadı yaptı. Vali Ayhan, üçlü bir gelişim modeli üzerinde yoğunlaştıklarını belirterek, “Bunlar; tarım, sanayi ve turizm. Buna yönelik bir yol haritası çizdik. Bu doğrultuda da çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek” dedi.
ÇALIŞTAY İLE EĞİTİME YÖN VERİLECEK
ÇALIŞTAY İLE EĞİTİME YÖN VERİLECEK
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Sanat Sivas Projesi´ saha çalışmalarına yön verecek ‘Sanat Sivas Çalıştayı´ ile başladı. Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Amacımız 118 bin öğrencimizin ilgisi ve yeteneği doğrultusunda sanatla iç içe olmasını sağlamaktır. Yıl boyunca okullarımızda ve şehrimizin belli noktalarında sanatsal kurslar açacak, ortaya çıkan ürünleri sergiler, gösteriler, konserler ve yarışmalarla bu kadim şehirde yeniden bir kültür - sanat hareketi başlatacağız” dedi.
SESLİ DURAKLARLA ENGELLER AŞILDI - video
SESLİ DURAKLARLA ENGELLER AŞILDI - video
Engelsiz bir şehir hedefiyle ürettiği tüm hizmetlere engelli vatandaşların kolay erişimini sağlamayı amaçlayan Sivas Belediyesi, örnek bir projeyi daha hayata geçirdi. Görme engelli ve okuma yazma bilmeyenlerin toplu ulaşımdan daha rahat faydalanması adına sesli durak uygulaması hizmete sunuldu.
SİLAHLI KAVGANIN ŞÜPHELİLERİ ADLİYEDE
SİLAHLI KAVGANIN ŞÜPHELİLERİ ADLİYEDE
İlimizde bir kafede çıkan, 2 kişinin yaralandığı silahlı kavgayla ilgili gözaltına alınan 7 kişi, adliyeye sevk edildi.
AMACIMIZ SİVAS´I TANITMAKTI
AMACIMIZ SİVAS´I TANITMAKTI
TGF Denetim Kurulu Başkanı Hakan Sezerer, 59. Başkanlar Konseyi´nin düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür ederek, “İlimizde misafir olan TGF üyeleri kendi gazete ve televizyonlarında yayın yaparak, Sivas´ın kültür elçisi oldular. Amacımız Sivas´ı tanıtmak ve ülke gündeminde Sivas´ın adını duyurmaktı ve bunu da başardık diyebiliriz” dedi.
ECZACILAR SANDIK BAŞINA
ECZACILAR SANDIK BAŞINA
İki adayın yarışacağı 37. Bölge Eczacılar Odası Olağan Genel Kurulu 21-22 Eylül tarihlerinde yapılacak. Mevcut Başkan Süha Yazıcıoğlu ile geçtiğimiz haftalarda adaylığını açıklayan Bahadır Eren, Başkanlık için karşı karşıya gelecek.
İYİ PARTİ´DEN ÜYE SEFERBERLİĞİ
İYİ PARTİ´DEN ÜYE SEFERBERLİĞİ
İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Melih Uçmaz, il merkezinde üye seferberliği başlattıklarını belirterek, “Üye kayıt çalışmamızda en çok dikkat çeken husus Cumhur İttifakında yer alan partilerde üyelikleri olan kişilerin e-devlet üzerinden istifa ederek, İyi Parti´ye üye olmalarıdır” dedi.
BİN YILLIK GELENEĞE COŞKULU KUTLAMA
BİN YILLIK GELENEĞE COŞKULU KUTLAMA
Bu yıl 32.´si düzenlenen Ahilik Haftası çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. SESOB tarafından organize edilen program Ahi Emir Ahmet Türbesi önünden kontej yürüyüşüyle başladı. Kongre Müzesi bahçesinde yapılan etkinliklerde Belediye Mehter Takımı konser verdi. Usta-Çırak ilişkisinin anlatıldığı Şed Kuşatma Töreni büyük beğeni topladı.
AÇIK KAPI´YA 3 BİN MÜRACAAT
AÇIK KAPI´YA 3 BİN MÜRACAAT
Vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesinin hedeflendiği ´Açık Kapı´ vatandaşları ağırlamaya devam ediyor. Vali Salih Ayhan,” Tarihi valilik binamız ile yeni ek hizmet binamızda açık kapı büroları var. Son bir yıl içerisinde 3 binin üzerinde vatandaşımız açık kapıyı ziyaret etti.”dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kötü adın çirkinliği harften, deniz suyunun acılığı kap’tan değildir…

Mevlana
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.6889
EURO
6.2847