TERÖRE LANET HAREKÂTA DESTEK
Yerel parlamentoda Ekim ayı toplantıları devam ediyor. Dün yapılan oturumda söz alan AK Parti, CHP, MHP ve BBP Meclis üyeleri gündem dışı söz alarak, önceki gün Fırat´ın doğusunda başlatılan Barış Pınarı Harekâtını desteklediklerini belirterek, terörü lanetlediler.
Tarih: 11.10.2019 01:04:00/ 142okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantıları devam ediyor. Dün yapılan toplantıda söz alan Meclis üyeleri Fırat´ın doğusunda başlayan Barış Pınarı Harekâtı´na tam destek verdi.

Gündem dışı söz alan AK Parti CHP, MHP ve BBP Meclis üyeleri terörü lanetledi. İlk olarak söz alan CHP İl Genel Meclis Üyesi Sadık Güller, her nerde olursa olsun teröre karşı yapılan tüm mücadelelerde hükümetin yanında olduklarını söyledi.

Hükümetle düşünce ve fikirlerinin örtüşmediğini ancak vatan millet ve bayrak söz konusu olduğunda bir olduklarını aktaran CHP´li Güller, “Terörü bitirme noktasında hep beraber bir yumruk gibi olacağız. 1. Dünya ve Kıbrıs savaşında olduğu gibi bu konuda hep birlikte olduğumuzu açık yüreklilikle söyleyebilirim. Bu vatanın bölünmez bir bütün olduğunu artık herkes anlamalı. Bugüne kadar terörle mücadelede şehit düşen askerlerime, polislerimize ve vatan evlatlarına Allahtan rahmet diliyorum. Allah devletimize milletimize zeval vermesin” dedi.

“TERÖRÜN BAŞINI

EZECEĞİZ”

Büyük Birlik Partisi İl Genel Meclisi Üyesi Asaf Yaraş ise, “Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat´ın doğusunda büyük bir operasyona başladı. Milli Savunma Bakanımız bu konuyu çok güzel bir şekilde açıkladı. Devletler savaşır ama Türk Devleti teröre karşı savaşmaz onların başını ezer. Türklerin geçmişten beri hep büyük düşmanları oldu. Halende İslam coğrafyası üzerinde oyunlar oynamaya devam ediyorlar. Türkiye Cumhuriyeti 82 milyonla beraber ordusunun yanında olduğunu göstermiştir. Allah ordumuzu muzaffer eylesin” ifadelerini kullandı.

“ALLAH DEVLETİMİZİ

DAİM KILSIN”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclis Üyesi Bekir Tanyıldız da, “Türk devleti bir karar alarak operasyona başlamıştır. Allah ordumuzu muzaffer eylesin, Allah en zayiatsız şekilde dönmelerini nasip etsin. Türk milleti için bunlar yeni bir şey değildir. Geçmişten bugüne kadar mücadelemiz devam etmektedir” dedi.

Türk milletinin karşısında kimsenin durmaya gücü yetemeyeceğini aktaran MHP´li Tanyıldız, “Biz Türk milleti olarak vatanı sevmeyi 40 çerisiyle birlikte öleceğini bile bile Çin sarayına saldıran Kürşad´dan öğrendik. Benden her şeyimiz isteyin fakat toprağımız istemeyin vermem, veremem diyen Mete Han´dan öğrendik. Yaralandı diye eve döndüğünde annesi tarafından cepheye geri gönderilen asker anasından öğrendik. Ya istiklal ya ölüm diyen vatanı için 7 düvele savaş açan Mustafa Kemal Atatürk´ten ve kahraman Mehmetçikten öğrendik. Çanakkale harbinde savaşan ve şehit düşen 15´liklerden öğrendik. İhtiyarlıklarına ve dermansız bedenlerine aldırmadan cephane taşıyan, savaşan, şehit olan analardan öğrendik. Bizler ülkemiz için ölmeyi öğrendik. Allah devletimizi daim kılsın. Her türlü belalardan korusun. Ne mutlu Türküm diyene” şeklinde konuştu.

“ALLAH ORDUMUZUN

YAR VE YARDIMCISI OLSUN”

Son olarak söz alan AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Abdulkadir Demirel de, “Başlatılan operasyon öncesi TBMM´ye teskere sunuldu. Teskereye AK Parti, CHP ve MHP onay verdi. Biz zor zamanlarda birlik olmayı başarabilen bir milletiz. Tezkereye evet diyen TBMM üyelerine teşekkür ediyorum. Amerika´nın basın yayın organlarında Türkler Kürtleri öldürecek gibi saçma sapan haberler yapılıyor. Biz Kürtleri niye öldürelim onlar bizim kardeşlerimiz ve öyle de kalacaklar. Bu topraklara Kürtlerle beraber Orta Asya´dan kalktık geldik. Binlerce yıldır da hep birlikte yaşıyoruz. Biz oradaki terör unsurlarını yok etmeye gidiyoruz edeceğiz de. Allah ordumuzun yar ve yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TERÖRE LANET HAREK DESTEK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
OSB´DE ÜRETİMİ ARTIRACAĞIZ
OSB´DE ÜRETİMİ ARTIRACAĞIZ
I. Organize Sanayi Bölgesi´nde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Cumhuriyetin 100. yılında ‘100 Üretim ve İstihdam Kapısı´ hedefi doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini belirterek, OSB´de üretim kapasitesinin artırılması yönünde çalışmalara imza atacaklarını belirterek, “Amacımız, sanayicilerimizin üretim kalitelerini artırmak ve nitelikli bir OSB oluşturmaktır” dedi.
ARTIK SABIR TAŞI ÇATLADI - video
ARTIK SABIR TAŞI ÇATLADI - video
Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen, Numune Hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında yöneticilere seslenerek, “Döner sermaye artık dibe vurmuş, tabanı görmüştür. Döner sermayelerde yaşanılan gelir kaybı nedeniyle çalışanın yaşadığı ekonomik sıkıntı da, evindeki huzursuzlukta vebal yöneticilerindir. Sağlık çalışanları için artık sabır taşı çatlamıştır. Çalışanın emeğinin karşılığı teslim edilmeli, ekmeğiyle oynanmamalıdır” dedi.
CEZALAR PAZARI OLUMSUZ ETKİLİYOR
CEZALAR PAZARI OLUMSUZ ETKİLİYOR
Şarkışla Hayvan Pazarı´nda yaşanan sıkıntılarla ilgili TBMM´de söz alan MHP Milletvekili Ahmet Özyürek, “Pazarının kurulduğu gün olan Cumartesi günleri jandarma ve emniyet yol kontrolüne çıkmakta ve çiftçilerimize para cezası uygulamaktadır. Bu uygulama, pazar ekonomisine zarar vermekte ve pazarın hitap ettiği kesimi azaltmaktadır” dedi.
ÖĞRENCİLERDEN YARDIMSEVERLİK ÖRNEĞİ - video
ÖĞRENCİLERDEN YARDIMSEVERLİK ÖRNEĞİ - video
Özel bir kolejde eğitim gören 2. Sınıf öğrencileri ‘Değerler Eğitimi´ kapsamında Hayat Ağacı Derneği bünyesindeki Gıda Bankası için yardım topladı. Öğrenciler topladıkları yardımları öğretmenlerin nezdinde Hayat Ağaca Derneği´ne teslim etti.
TOZANLI VADİSİ BALI MARKALAŞACAK
TOZANLI VADİSİ BALI MARKALAŞACAK
DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında “Tozanlı Vadisi Organik Arı Yetiştiriciliği Projesi” protokolü imzalandı. İl Müdürü Seyit Yıldız, “Proje ile Organik Tozanlı Vadisi Balının markalaşmasıyla birlikte arı yetiştiriciliğinin teknik altyapısını iyileştirmek ve bölge arıcılığını daha verimli hale getirerek sürdürülebilirliğini amaçlamaktadır.” dedi.
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
İl Özel İdaresi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünde gerçekleştirilen yangın söndürme ve tahliye tatbikatı gerçeğini aratmadı.
OKULLARDA YEŞİLAY KULÜBÜ KURULUYOR
OKULLARDA YEŞİLAY KULÜBÜ KURULUYOR
Yeşilay tarafından düzenlenen ‘Benim Kulübüm Yeşilay´ Projesi bu yıl 81 ildeki Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı ilkokul ve ortaokullarda Yeşilay Kulübü kurulacak.
AKADEMİSYENLERE İLETİŞİM KONFERANSI
AKADEMİSYENLERE İLETİŞİM KONFERANSI
Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından akademik ve idari personele ‘Hasta-Hekim İlişkileri kapsamında ‘İletişim Teknikleri´ konferansı verildi.
MÜFTLÜLÜKTEN MAAŞ PROTOKOLÜ
MÜFTLÜLÜKTEN MAAŞ PROTOKOLÜ
İl Müftülüğü 5 yıl boyunca personelin maaşını faizsiz alması için finans kurumu ile protokol imzalandı.
“TERÖRÜ HEP BİRLİKTE DURDURABİLİRİZ”
“TERÖRÜ HEP BİRLİKTE DURDURABİLİRİZ”
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri “Terör Hep Birlikte Durdurabiliriz” projesi kapsamında verdiği konferanslarla terör örgütlerine karşı 613 kamu görevlisini bilgilendirdi.
SAĞLIK HİZMETLERİNDE MAZERETEMİZ KALMADI
SAĞLIK HİZMETLERİNDE MAZERETEMİZ KALMADI
1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası dolayısıyla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tanıtım programı düzenlendi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, ilimizin sağlıkta en fazla pay alan iller arasında yer aldığını ifade ederek, “Yatak kapasitemiz, çalışan sayımız, doktor sayımız, fiziki yapı ve araç anlamında hiçbir mazeretimiz kalmadı. Vatandaşlarımıza güzel hizmetleri hep beraber yapacağız” dedi.
KARDAN 23 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
KARDAN 23 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Soğuk havanın etkisi altına giren ilimizde kar yağışı etkili oldu. Kent merkezi beyaz örtüyle kaplanırken, yağış nedeniyle il genelinde 23 köy yolu ulaşıma kapandı.
SOLUCAN GÜBRESİ HASADI BAŞLADI
SOLUCAN GÜBRESİ HASADI BAŞLADI
Organik Tarım Anonim Şirketi bünyesinde kurulan solucan gübresi üretim tesisinde ilk hasat yapıldı. Vali Salih Ayhan, “Kurumlarımızın işbirliği ile Sivas tarımını daha da verimli hale getireceğiz. Organik tarımın yaygınlaşması yönünde de örnek ve yön veren çalışmaların içerisinde ilgili tüm kurumlarımızla yer alacağız” dedi.
35 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ DİŞ TARAMASI
35 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ DİŞ TARAMASI
Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Cumhuriyet Üniversitesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilerin diş tedavileri Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde kurulan 15 Temmuz Şehitler Kliniğinde ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında 35 bin öğrencinin dişlerinin ücretsiz tedavi edilmesi amaçlanıyor.
TEMİZLİK İŞLERİNE 3 YENİ ARAÇ - video
TEMİZLİK İŞLERİNE 3 YENİ ARAÇ - video
Çağın gerekliliklerine göre ekip ve ekipman kullanmaya özen gösteren Belediye, bu çerçevede araç filosunu da yenilemeye devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğüne alınan 2 yeni süpürge ve 1 çöp kamyonu kent meydanında sergilendi.
ENGELLİLERE EV ZİYARETİ
ENGELLİLERE EV ZİYARETİ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle görme engelli Selman Deveci, Bedensel Engelli Muhammet Gökkaya ve İşitme engelli Fatih Kendirli´yi evlerinde ziyaret etti.
ZABITA´YA TÜKETİCİ HAKLARI EĞİTİMİ
ZABITA´YA TÜKETİCİ HAKLARI EĞİTİMİ
Sivas Belediyesi ev sahipliğinde Tüketici Haklarının Yerel Yönetimlere Yaygınlaştırılması projesi kapsamında eğitim semineri verildi. Sivas, Tokat ve Kilis illerinin katılımıyla düzenlenen eğitimde Zabıta Teşkilatı mensuplarına tüketici hakları konusunda eğitim verildi.
TÜRK-RUS İLİŞKİLERİNİ ANLATTI - video
TÜRK-RUS İLİŞKİLERİNİ ANLATTI - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Gelişim ve İnovasyon Kulübü tarafından “Kişisel Gelişim Zirvesi” düzenlendi. Programa konuşmacı olarak katılan Araştırma Görevlisi Dr. Tekin Aycan Taşcı, tarihsel süreçteki Türk – Rus ilişkilerini anlattı.
ETKİLİ İLETİŞİM NASIL OLMALI
ETKİLİ İLETİŞİM NASIL OLMALI
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Etkili İletişim Becerileri” konferansı düzenlendi. Konuşmacı olarak konferansa katılan Öğretim Görevlisi Sema Biçer, “Etkili iletişim becerileri konusunda bizim anda olmamızı, anı yaşamamızı, anı yakalamamızı engelleyen iki hırsız var. Bunlardan bir tanesi geçmişe ait pişmanlıklarımız. İkincisi, geleceğe ilişkin endişelerimiz” dedi.
AIDS TESTİNİ İHMAL ETMEYİN
AIDS TESTİNİ İHMAL ETMEYİN
Cumhuriyet Üniversitesi´nde ‘Dünya AIDS Günü´ nedeniyle bilgilendirme toplantısı yapıldı. Tıp Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Seyit Ali Büyüktuna, AIDS´in hızla yayıldığını belirterek, “HIV virüsü taşıyan kişilerin yüzde 45´i hastalığa sahip olduğunun farkındayken, yüzde 55´i ise bu virüsü taşıdığından haberdar değil. Bu durum hastalığın yayılmasında önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Test yaptırma konusunda ikna edilmesi gereken önemli bir kitle var” dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı…

Mevlana
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805