“SİVAS´IN TANITIMINA TALİBİZ”
Meclis toplantısında konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, İstanbul´da düzenlenen Sivas Günleri etkinliğinin her geçen yıl daha da düzensiz hale geldiğini belirtti. Görev verilmesi halinde Sivas´ı en iyi şekilde tanıtacaklarını belirten Başkan Eken, “Sivas Günlerine emek verenlerden Allah razı olsun ama bazıları amacına ulaşıyor, bazıları ulaşmıyor. Bu sene verimsiz olduğunu yerinde gördük. 5 tane Sivas firması vardı” dedi.
Tarih: 14.10.2019 01:02:00/ 123okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Toplantı, Meclis Başkanı Çetin Yıldırım başkanlığında Meclis Salonu´nda gerçekleştirildi.

Gündem maddelerinin görüşüldüğü meclis toplantısında TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, gündeme ve çalışmalara dair açıklamalarda bulundu. Meclis üyeleri Barış Pınarı Harekâtında TSK´ya destek olduklarını belirterek, dua ettiler.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sınır ötesine yapılan Barış Pınarı Harekâtının önemine değinerek konuşmasına başlayan Başkan Eken, “Ordumuzun amacı Suriye´de yuvalanmaya çalışan PKK/PYD terör örgütünün bölgeden sökülüp atılması, buradaki halkın teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarılarak, bölgede huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis edilmesidir. Bu harekât, evrensel hukuk ve Birleşmiş Milletler (BM) Güvelik Konseyi terörle mücadele kararlarıyla BM Sözleşmesi´nde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde, ülkemizin uluslar arası hukukta da yeri olan sınır güvenliğimizin sağlanmasına yöneliktir ve meşru hakkımızdır” dedi.

Barış Pınarı harekâtı devam ederken sivilleri hedef almaya devam eden PKK/YPG´li alçak teröristlerin attığı roket ve havan mermileri sonucu 1´i bebek olmak üzere 9 kişinin şehit olduğunu hatırlatan TSO Başkanı Eken, “Bebek katilleri bir kez daha gerçek yüzünü göstermiş ve sivil halkı hedef almıştır. Şehitlerimize Allah´tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

“SİVAS GÜNLERİNDE

5 TANE SİVAS FİRMASI VARDI”

İstanbul´da düzenlenen Sivas Günlerine katıldıklarını ancak etkinliğin her geçen yıl daha düzensiz hale geldiğini dile getiren Başkan Eken, şunları kaydetti;

“Biz, Valiliğimiz, Belediye Başkanlığımız ile görüştük. Sivas´ın tanıtılmadığını, bu konuda üzerimize düşen ne olursa gövdemizi taşın altına koyacağımızı söyledik. Valiliğimiz, Belediyemiz öncülüğünde odamızın desteğiyle Sivas´ı tanıtacağız. Odamıza görev verilirse bizler Sivas´ı tanıtmak için gerçek üreticilerimizi İstanbul´daki hemşerilerimiz ile buluştururuz. Sivas Günlerine emek verenlerden Allah razı olsun. Bazıları amacına ulaşıyor, bazıları ulaşmıyor. Ama bu sene verimsiz olduğunu yerinde gördük. 5 tane Sivas firması vardı.”

“YATIRIMCILAR

SİVAS´A GELECEK”

İstanbul´da Sivaslı Sanayici ve İşadamları Grubu Derneği ve iş adamlarıyla bir araya geldiklerini belirten Başkan Eken sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“İşadamlarımıza Sivas´ı, teşviklerimizi ve sanayimizi anlattık. Sivas´a yatırımcı getirmek için ayaklarına gideriz. Orada yaptığımız görüşmelerde 3-5 firma tekstil anlamında Sivas´a gelecekler. Biz tekrar gidip yine anlatacağız. Sivas´ımız tekstilde önde gelen illerden olması için çalışmaya devam edeceğiz.”

“FUAR MERKEZİNİ

YAPMAYA TABİLİZ”

Tarım Fuarının mevcut alanda son kez yapıldığını vurgulayan Başkan Eken, “Fuarda Milli Savunma Komisyon Başkanımız İsmet Yılmaz´a, Valimize, Belediye Başkanımıza, bize bir yer verin biz fuar alanını yapalım dedik. Fuar Kongre Merkezi yapmayı taahhüt ediyoruz. Tapu olmadan bunu yapamayız. Ama tapusu bizde olursa bunu yapmayı taahhüt ediyoruz. Arsamız verilsin Ticaret ve Sanayi Odası olarak Fuar Kongre Merkezi yapmanın sözünü 69 Meclis Üyemiz adına veriyorum. Ama mülkiyet bizim olacak. Bu konuda 5-6 arkadaşımız yönetim olarak görüşmeleri sürdürüyorlar” şeklinde konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS SİVAS TANITIMINA TALİBİZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
OSB´DE ÜRETİMİ ARTIRACAĞIZ
OSB´DE ÜRETİMİ ARTIRACAĞIZ
I. Organize Sanayi Bölgesi´nde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Cumhuriyetin 100. yılında ‘100 Üretim ve İstihdam Kapısı´ hedefi doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini belirterek, OSB´de üretim kapasitesinin artırılması yönünde çalışmalara imza atacaklarını belirterek, “Amacımız, sanayicilerimizin üretim kalitelerini artırmak ve nitelikli bir OSB oluşturmaktır” dedi.
ARTIK SABIR TAŞI ÇATLADI - video
ARTIK SABIR TAŞI ÇATLADI - video
Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen, Numune Hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında yöneticilere seslenerek, “Döner sermaye artık dibe vurmuş, tabanı görmüştür. Döner sermayelerde yaşanılan gelir kaybı nedeniyle çalışanın yaşadığı ekonomik sıkıntı da, evindeki huzursuzlukta vebal yöneticilerindir. Sağlık çalışanları için artık sabır taşı çatlamıştır. Çalışanın emeğinin karşılığı teslim edilmeli, ekmeğiyle oynanmamalıdır” dedi.
CEZALAR PAZARI OLUMSUZ ETKİLİYOR
CEZALAR PAZARI OLUMSUZ ETKİLİYOR
Şarkışla Hayvan Pazarı´nda yaşanan sıkıntılarla ilgili TBMM´de söz alan MHP Milletvekili Ahmet Özyürek, “Pazarının kurulduğu gün olan Cumartesi günleri jandarma ve emniyet yol kontrolüne çıkmakta ve çiftçilerimize para cezası uygulamaktadır. Bu uygulama, pazar ekonomisine zarar vermekte ve pazarın hitap ettiği kesimi azaltmaktadır” dedi.
ÖĞRENCİLERDEN YARDIMSEVERLİK ÖRNEĞİ - video
ÖĞRENCİLERDEN YARDIMSEVERLİK ÖRNEĞİ - video
Özel bir kolejde eğitim gören 2. Sınıf öğrencileri ‘Değerler Eğitimi´ kapsamında Hayat Ağacı Derneği bünyesindeki Gıda Bankası için yardım topladı. Öğrenciler topladıkları yardımları öğretmenlerin nezdinde Hayat Ağaca Derneği´ne teslim etti.
TOZANLI VADİSİ BALI MARKALAŞACAK
TOZANLI VADİSİ BALI MARKALAŞACAK
DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında “Tozanlı Vadisi Organik Arı Yetiştiriciliği Projesi” protokolü imzalandı. İl Müdürü Seyit Yıldız, “Proje ile Organik Tozanlı Vadisi Balının markalaşmasıyla birlikte arı yetiştiriciliğinin teknik altyapısını iyileştirmek ve bölge arıcılığını daha verimli hale getirerek sürdürülebilirliğini amaçlamaktadır.” dedi.
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
İl Özel İdaresi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünde gerçekleştirilen yangın söndürme ve tahliye tatbikatı gerçeğini aratmadı.
OKULLARDA YEŞİLAY KULÜBÜ KURULUYOR
OKULLARDA YEŞİLAY KULÜBÜ KURULUYOR
Yeşilay tarafından düzenlenen ‘Benim Kulübüm Yeşilay´ Projesi bu yıl 81 ildeki Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı ilkokul ve ortaokullarda Yeşilay Kulübü kurulacak.
AKADEMİSYENLERE İLETİŞİM KONFERANSI
AKADEMİSYENLERE İLETİŞİM KONFERANSI
Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından akademik ve idari personele ‘Hasta-Hekim İlişkileri kapsamında ‘İletişim Teknikleri´ konferansı verildi.
MÜFTLÜLÜKTEN MAAŞ PROTOKOLÜ
MÜFTLÜLÜKTEN MAAŞ PROTOKOLÜ
İl Müftülüğü 5 yıl boyunca personelin maaşını faizsiz alması için finans kurumu ile protokol imzalandı.
“TERÖRÜ HEP BİRLİKTE DURDURABİLİRİZ”
“TERÖRÜ HEP BİRLİKTE DURDURABİLİRİZ”
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri “Terör Hep Birlikte Durdurabiliriz” projesi kapsamında verdiği konferanslarla terör örgütlerine karşı 613 kamu görevlisini bilgilendirdi.
SAĞLIK HİZMETLERİNDE MAZERETEMİZ KALMADI
SAĞLIK HİZMETLERİNDE MAZERETEMİZ KALMADI
1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası dolayısıyla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tanıtım programı düzenlendi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, ilimizin sağlıkta en fazla pay alan iller arasında yer aldığını ifade ederek, “Yatak kapasitemiz, çalışan sayımız, doktor sayımız, fiziki yapı ve araç anlamında hiçbir mazeretimiz kalmadı. Vatandaşlarımıza güzel hizmetleri hep beraber yapacağız” dedi.
KARDAN 23 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
KARDAN 23 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Soğuk havanın etkisi altına giren ilimizde kar yağışı etkili oldu. Kent merkezi beyaz örtüyle kaplanırken, yağış nedeniyle il genelinde 23 köy yolu ulaşıma kapandı.
SOLUCAN GÜBRESİ HASADI BAŞLADI
SOLUCAN GÜBRESİ HASADI BAŞLADI
Organik Tarım Anonim Şirketi bünyesinde kurulan solucan gübresi üretim tesisinde ilk hasat yapıldı. Vali Salih Ayhan, “Kurumlarımızın işbirliği ile Sivas tarımını daha da verimli hale getireceğiz. Organik tarımın yaygınlaşması yönünde de örnek ve yön veren çalışmaların içerisinde ilgili tüm kurumlarımızla yer alacağız” dedi.
35 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ DİŞ TARAMASI
35 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ DİŞ TARAMASI
Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Cumhuriyet Üniversitesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilerin diş tedavileri Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde kurulan 15 Temmuz Şehitler Kliniğinde ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında 35 bin öğrencinin dişlerinin ücretsiz tedavi edilmesi amaçlanıyor.
TEMİZLİK İŞLERİNE 3 YENİ ARAÇ - video
TEMİZLİK İŞLERİNE 3 YENİ ARAÇ - video
Çağın gerekliliklerine göre ekip ve ekipman kullanmaya özen gösteren Belediye, bu çerçevede araç filosunu da yenilemeye devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğüne alınan 2 yeni süpürge ve 1 çöp kamyonu kent meydanında sergilendi.
ENGELLİLERE EV ZİYARETİ
ENGELLİLERE EV ZİYARETİ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle görme engelli Selman Deveci, Bedensel Engelli Muhammet Gökkaya ve İşitme engelli Fatih Kendirli´yi evlerinde ziyaret etti.
ZABITA´YA TÜKETİCİ HAKLARI EĞİTİMİ
ZABITA´YA TÜKETİCİ HAKLARI EĞİTİMİ
Sivas Belediyesi ev sahipliğinde Tüketici Haklarının Yerel Yönetimlere Yaygınlaştırılması projesi kapsamında eğitim semineri verildi. Sivas, Tokat ve Kilis illerinin katılımıyla düzenlenen eğitimde Zabıta Teşkilatı mensuplarına tüketici hakları konusunda eğitim verildi.
TÜRK-RUS İLİŞKİLERİNİ ANLATTI - video
TÜRK-RUS İLİŞKİLERİNİ ANLATTI - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Gelişim ve İnovasyon Kulübü tarafından “Kişisel Gelişim Zirvesi” düzenlendi. Programa konuşmacı olarak katılan Araştırma Görevlisi Dr. Tekin Aycan Taşcı, tarihsel süreçteki Türk – Rus ilişkilerini anlattı.
ETKİLİ İLETİŞİM NASIL OLMALI
ETKİLİ İLETİŞİM NASIL OLMALI
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Etkili İletişim Becerileri” konferansı düzenlendi. Konuşmacı olarak konferansa katılan Öğretim Görevlisi Sema Biçer, “Etkili iletişim becerileri konusunda bizim anda olmamızı, anı yaşamamızı, anı yakalamamızı engelleyen iki hırsız var. Bunlardan bir tanesi geçmişe ait pişmanlıklarımız. İkincisi, geleceğe ilişkin endişelerimiz” dedi.
AIDS TESTİNİ İHMAL ETMEYİN
AIDS TESTİNİ İHMAL ETMEYİN
Cumhuriyet Üniversitesi´nde ‘Dünya AIDS Günü´ nedeniyle bilgilendirme toplantısı yapıldı. Tıp Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Seyit Ali Büyüktuna, AIDS´in hızla yayıldığını belirterek, “HIV virüsü taşıyan kişilerin yüzde 45´i hastalığa sahip olduğunun farkındayken, yüzde 55´i ise bu virüsü taşıdığından haberdar değil. Bu durum hastalığın yayılmasında önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Test yaptırma konusunda ikna edilmesi gereken önemli bir kitle var” dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Taş avı öldürmez ve düşmanı helak etmez, ancak göz çıkarır ve diş kırar.

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805