“SİVAS´A VEFA BORCUM VAR”
CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, Bem-Bir-Sen tarafından organize edilen “Ortak Akıl” programına katıldı. Projeleri hakkında üyeleri bilgilendiren CHP´li Akyıldız, Sivas´a vefa borcu olduğunu düşündüğü için başkanlığa aday olduğunu ifade ederek, “Yola çıkış sebebim, belediye başkanı adayı oluş sebebim tam anlamıyla bu. Bunu hizmet ederek ödeme düşüncesi ile yola çıktım” dedi.
Tarih: 14.3.2019 07:50:00/ 481okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Bem-Bir-Sen´in organize ettiği programda projelerini anlatan CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, “Sivas´a vefa borcum olduğunu düşündüğüm için başkanlığa aday oldum. Bunu hizmet ederek ödeme düşüncesi ile yola çıktım” dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu´na bağlı Bem-Bir-Sen Şube Başkanlığı tarafından organize edilen “Ortak Akıl” programının dünkü konuğu CHP Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız oldu.  Öğretmenevi´nde gerçekleştirilen kahvaltılı programda Başkan Adayı Akyıldız, projeleri hakkında bilgi vererek, üyelerin sorularını yanıtladı.

“İÇİNİZDEN BİRİYİM”

Sivas´a vefa borcu olduğunu düşündüğü için başkanlığa aday olduğunu ifade eden CHP´li Akyıldız, “Yola çıkış sebebim, belediye başkanı adayı oluş sebebim tam anlamıyla bu. Sizlere vefa borcum var. Sivaslı kardeşlerime minnet borcum var. Bunu hizmet ederek ödeme düşüncesi ile yola çıktım. Müteahhit değilim, işadamı değilim. Yatlarım, katlarım yok. İnşaatlarım, yurtlarım yok. İçinizden biriyim. 30 yıl boyunca devlete memur olarak hizmet ettim. Bu benim için gururdur. Benim parayla, pulla, makamla bir derdim yoktur. Bunlarla işim olmadı, bundan sonra da olmayacak. Çok şükür Rabbimi de haddimi de biliyorum. O yüzden önemli olan gönüllerde hoş seda bırakabilmek. Bu makamlar hiç kimseye baki kalmayacak. Kimler geldi, kimler geçti. Kul hakkını bilmek, haram-helal ayrımı yapmak önemli” dedi.

“YANDAŞ´A DEĞİL,

SİVAS´A HİZMET EDECEĞİZ”

Sivaslıların teveccühü ile başkanlık koltuğuna oturması halinde tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını koruyacaklarını söyleyen Başkan Adayı Akyıldız, “Yapacağımız projelerle Sivas´a hizmet edeceğiz, yandaşa değil. Amacımız bu. Hizmet noktasındaki bakış açımız da bu. Altını çizerek vurgulamak istediğim bir nokta var. Hiçbir kardeşimin işiyle, aşıyla, ekmeğiyle uğraşmak gibi bir haddim de yok, hakkım da yok. Tam tersi işin, aşın, alın terinin ne olduğunu bilen, o mücadeleyi veren bir kardeşinizim. O yüzden hiçbir çalışan kardeşimizin kafasında en ufak bir soru işareti olmasın. Hiç kimsenin ekmeğiyle, işiyle, aşıyla uğraşmayacağız. Tam tersine Sivas´ımızın en büyük sorunlarından birisi işsizlik ve buna bağlı göç. Daha çok iş, aş, ekmek verebilmenin mücadelesini vereceğiz. Bunun için geliyoruz” diye konuştu.

“OLMAZSA OLMAZIMIZ LİYAKAT”

Başkan Adayı Akyıldız, konuşmasını şu ifadelerle tamamladı:

“Olmazsa olmazımız liyakat. ‘Benim adamım´ diye bir mantığı kabul etmiyorum. Hepimiz bir aileyiz. Bir işi en iyi şekilde kim yapıyorsa o işi ona vereceğiz. Benim adamım o olacak. Kul hakkından bahsediyorsak buna öncelikle kendimizden başlamamız gerekiyor. O yüzden liyakat olmazsa olmazımız.  Belediye başkanı olduğumda emin olun şeffaf bir belediyeciliği kağıt üzerinde afili bir söz olarak bırakmayacağız. Dikkat ederseniz belediye başkan adaylarının büyük kısmında bu  üç cümle ısrarla söylenir:  Şeffaf belediyecilik. Hesap verebilen bir belediyecilik. Katılımcı belediyecilik. Kulağa da çok hoş geliyor bu sözler ama bunların çok büyük bir kısmı belediye başkanı olduktan sonra anı olarak kalıyor. Ben ısrarla diyorum ki başkan olduğumda şeffaflığa önce kendimden başlayacağım. Belediye başkan yardımcılarım ve belediye meclis üyesi kardeşlerimle birlikte hepimiz noter huzurunda mal beyanımızı açıklayacağız. Biz buraya hizmet için geliyoruz. Bu sadece seçildikten sonra bir defa olmayacak. Her yılın sonunda mal beyanlarımızı açıklayacağız. Şeffaflıksa önce kendimizden başlamalıyız. İkinci şeffaflık noktası şu: Bunu sadece Sivas için değil tüm belediyeler için söylüyorum. Belediyelerde en çok spekülasyonların yapıldığı konu belediyenin ihaleleri ve alımlarıdır. O nedenle biz şeffaflığı buraya da taşımak zorundayız. İhaleleri ve alımları belediyenin meclis salonunda Sivaslı kardeşlerimin de katıldığı canlı yayın ortamında yapacağız. Şeffaflıksa her yerde şeffaflık. Üçüncü konu da katılımcı belediyecilik. Bunlardan kesinlikle taviz vermeyeceğiz.”Video Tarihi: 13.3.2019 16:51:33
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS VEFA BORCUM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KARASU, İSTANBUL´DAKİ SİVASLILARLA BULUŞACAK
KARASU, İSTANBUL´DAKİ SİVASLILARLA BULUŞACAK
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, 23 Haziran´da İstanbul´da yenilenmesine karar verilen Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Avcılar İlçe sorumlusu olarak görevlendirildi. Karasu, seçim sürecinde İstanbul´daki tüm Sivaslılarla çeşitli programlarda bir araya gelecek.
BEDELLİ ASKERLİĞE ERTELEME TALEBİ!
BEDELLİ ASKERLİĞE ERTELEME TALEBİ!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal eden YSK, yeni seçim için 23 Haziran tarihini açıklamıştı. CHP Milletvekili Ulaş Karasu, seçimin yapılacağı tarihle kesişen bedelli askerlik celbinin ertelenmesi için kanun teklifi verdi.
MAYIS TOPLANTILARI TAMAMLANDI - video
MAYIS TOPLANTILARI TAMAMLANDI - video
İl Genel Meclisi´nde Mayıs ayı toplantılarının son oturumu dün yapıldı. Meclis Başkanvekili Fikret Doğruyol Başkanlığında yapılan oturumda Haziran ayında görüşülecek gündem maddeleri belirlendi.
HESABINI SORACAĞIZ--Video
HESABINI SORACAĞIZ--Video
Kızılcahamam kampında konuşan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, seçim sürecinde bazı önemli isimler için “neredeydiler?” diye sordu. Kaybettikleri yerlerle ilgili derinlemesine inceleme yapılacağını vurgulayan Erdoğan “Zamanı gelince gerekli hesabı soracağız” dedi.
KARAMOLLAOĞLU: “ÖZGÜL AĞIRLIĞI EN YÜKSEK PARTİYİZ”
KARAMOLLAOĞLU: “ÖZGÜL AĞIRLIĞI EN YÜKSEK PARTİYİZ”
Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, yerel seçimlerde arzu ettikleri oranda oy alamamalarına rağmen, ´bugün özgül ağırlığı en yüksek partiyiz”dedi.
“TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANACAĞIZ”
“TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANACAĞIZ”
31 Mart seçimleriyle birlikte Belediye Başkanlığı görevini Hilmi Bilgin´e devreden Sami Aydın, Bilgin´e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, “Biz Hilmi Başkanımızın başarılı olması için yanındayız, duacısıyız, destekçisiyiz. Ne zaman bize ihtiyacı olursa, her zaman katkı sunmaya varız” dedi. Başkan Bilgin ise “Şehrimizin ihtiyacı olan her hususta sizlerle, herkesle istişare ederek, ortak akılla tecrübelerinizden faydalanacağız” ifadelerini kullandı.
AK PARTİ İKTİDARIYLA İYİ HİZMETLER GELDİ
AK PARTİ İKTİDARIYLA İYİ HİZMETLER GELDİ
AK Parti Milletvekili İsmet Yılmaz, “Önümüzde 5 yıllık bir süre var. Bu süreyi geçmiş yılların tecrübesinden faydalanarak daha iyi geçirmek lazım. AK Parti iktidarıyla Sivas´a çok iyi hizmetler geldi. Bunu çok net söylüyorum. İnşallah daha güzel hizmetler yapılmaya devam edecektir” dedi.
MAKAM ODASININ KAPISINI SÖKTÜ
MAKAM ODASININ KAPISINI SÖKTÜ
Zara Belediye Başkanlığına seçilen MHP´li Fatih Çelik, makam odasının kapısını kaldırdı.
BAŞKAN OĞUZ MAZBATASINI ALDI
BAŞKAN OĞUZ MAZBATASINI ALDI
Şarkışla ilçesinde AK Parti´den belediye başkanı seçilen Ahmet Turgay Oğuz, mazbatasını aldı.
HEPİMİZ  BEKLİYORUZ
HEPİMİZ BEKLİYORUZ
Şehrimize gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İstanbul başta olmak üzere seçimlerle ilgili itirazlar ve yeniden sayımların sorulması üzerine “Bu sürecin sonucunda daha fazla bağıran, daha fazla farklı yollara tenezzül eden değil, haklı olan kazanacaktır. Bunun tescilini de Yüksek Seçim Kurulu yapacaktır. Hepimiz bu süreci saygılı bir şekilde bekleyip, itirazlarımızı yapıp bu konuda A partisi değil, B partisi değil milletimizin tercihi ne yöndeyse bunu tescil olmasını beklememiz lazım” dedi.
APAYDIN MAZBATASINI ALDI
APAYDIN MAZBATASINI ALDI
Sivas´ın Kangal ilçesinde belediye başkanı seçilen Kürşat Apaydın, mazbatasını aldı.
DİVRİĞİ VE İMRANLI´DA SONUÇLAR DEĞİŞMEDİ
DİVRİĞİ VE İMRANLI´DA SONUÇLAR DEĞİŞMEDİ
Resmi olmayan sonuçlara göre, CHP´li adayların kazandığı İmranlı ve Divriği ilçelerinde AK Parti´nin itirazı üzerine yeniden yapılan sayımlarda sonuçlar değişmedi
MECLİSLERDE ÜYELER BELLİ OLDU
MECLİSLERDE ÜYELER BELLİ OLDU
Yerel seçimlerin ardından İl Genel Meclisi´ne ve Belediye Meclisi´ne girmeye hak kazanan isimler de netleşti. Geçtiğimiz dönemde 22+4 kişi AK Parti ve 11 kişi de Büyük Birlik Partisi´nden oluşan Belediye Meclisi´nde bu seçimlerde de durum değişmedi. AK Parti ve BBP yine aynı sayıda üye ile Belediye Meclisi´nde görev alacak
BİLGİN YARIN MAZBATA ALACAK
BİLGİN YARIN MAZBATA ALACAK
Pazar günü yapılan seçimlerde yüzde 49,35 oyla seçimin açık ara kazananı olan AK Parti´nin adayı Hilmi Bilgin, yarın Adliye´ye giderek mazbatasını alacak. Bilgin, daha sonra da Belediye Başkanlığı´nda yapılacak programla 10 yıl Belediye Başkanı olarak hizmet eden Sami Aydın´dan bayrağı devralacak.
SOSYAL MEDYADAN VEDA ETTİ - video
SOSYAL MEDYADAN VEDA ETTİ - video
Belediye Başkanı Sami Aydın, 31 Mart seçimlerinin ardından yeni Belediye Başkanı´nın belirlenmesiyle sosyal medya hesabı üzerinden takipçileri ile buluşarak veda etti. Başkan Aydın, Facebook, Twitter ve İnstagram´da eş zamanlı olarak yaptığı canlı yayında “Alnımız açık, başımız dik bir şekilde bu onurlu ve şerefli görevi devredeceğiz” dedi
CHP´Lİ AKYILDIZ´DAN TEŞEKKÜR VE TEBRİK
CHP´Lİ AKYILDIZ´DAN TEŞEKKÜR VE TEBRİK
CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, seçimlerde kendisini destekleyen herkese teşekkür etti. 2014 yerel seçimlerine göre CHP´nin oyunu iki kat artırmayı başaran ancak yine de seçimi kaybeden Akyıldız, seçimin kazananı AK Parti adayı Hilmi Bilgin´i de tebrik etti
“GÜÇLÜ EKONOMİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM”
“GÜÇLÜ EKONOMİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM”
Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, 31 Mart seçimlerinin hayırlı olmasını dileyerek, “Güçlü bir ekonomi, daha da ileri bir demokrasi ve çok daha büyük bir Türkiye ve Sivas için çalışmaya devam edeceğiz” dedi
SEÇİMLER BİTTİ HİZMET BAŞLAMALI
SEÇİMLER BİTTİ HİZMET BAŞLAMALI
SESOB Başkanı Beşir Köksal, Pazar günü yapılan seçimlerin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni etti. Artık seçim sürecinin geride kaldığını kaydeden Başkan Köksal, il ve ilçelerde seçilen Belediye Başkanlarının hizmete odaklanması gerektiğini belirterek, “Belediye hizmetlerinde esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın memnuniyeti her şeyin üstünde tutulmalıdır” dedi
“ACİLEN EKONOMİYE ODAKLANMALIYIZ”
“ACİLEN EKONOMİYE ODAKLANMALIYIZ”
TSO Başkanı Mustafa Eken, 31 Mart seçimlerinin geride kaldığını belirterek, “4,5 yıllık seçimsiz bir süreç vardır. Acilen seçim atmosferinden çıkarak, kalıcı reformlarla ekonomiye odaklanmalıyız” dedi
ZAFER KUTLAMASI - video
ZAFER KUTLAMASI - video
31 Mart seçimlerinde merkezde kurulan 399 sandıktan resmi olmayan sonuçlara göre 91 bin 554 oy alarak en yakın rakibi BBP Başkan adayı Doğan Ürgüp´e yaklaşık yüzde 13 oranında fark atan AK Parti Başkan adayı Hilmi Bilgin, zaferini kent meydanında partililerle kutladı
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İki düşman arasında öyle konuş ki, barıştıklarında utanmayasın.

SADİ
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
6.0656
EURO
6.7864