“SİVAS´A VEFA BORCUM VAR”
CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, Bem-Bir-Sen tarafından organize edilen “Ortak Akıl” programına katıldı. Projeleri hakkında üyeleri bilgilendiren CHP´li Akyıldız, Sivas´a vefa borcu olduğunu düşündüğü için başkanlığa aday olduğunu ifade ederek, “Yola çıkış sebebim, belediye başkanı adayı oluş sebebim tam anlamıyla bu. Bunu hizmet ederek ödeme düşüncesi ile yola çıktım” dedi.
Tarih: 14.3.2019 07:50:00/ 804okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Bem-Bir-Sen´in organize ettiği programda projelerini anlatan CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, “Sivas´a vefa borcum olduğunu düşündüğüm için başkanlığa aday oldum. Bunu hizmet ederek ödeme düşüncesi ile yola çıktım” dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu´na bağlı Bem-Bir-Sen Şube Başkanlığı tarafından organize edilen “Ortak Akıl” programının dünkü konuğu CHP Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız oldu.  Öğretmenevi´nde gerçekleştirilen kahvaltılı programda Başkan Adayı Akyıldız, projeleri hakkında bilgi vererek, üyelerin sorularını yanıtladı.

“İÇİNİZDEN BİRİYİM”

Sivas´a vefa borcu olduğunu düşündüğü için başkanlığa aday olduğunu ifade eden CHP´li Akyıldız, “Yola çıkış sebebim, belediye başkanı adayı oluş sebebim tam anlamıyla bu. Sizlere vefa borcum var. Sivaslı kardeşlerime minnet borcum var. Bunu hizmet ederek ödeme düşüncesi ile yola çıktım. Müteahhit değilim, işadamı değilim. Yatlarım, katlarım yok. İnşaatlarım, yurtlarım yok. İçinizden biriyim. 30 yıl boyunca devlete memur olarak hizmet ettim. Bu benim için gururdur. Benim parayla, pulla, makamla bir derdim yoktur. Bunlarla işim olmadı, bundan sonra da olmayacak. Çok şükür Rabbimi de haddimi de biliyorum. O yüzden önemli olan gönüllerde hoş seda bırakabilmek. Bu makamlar hiç kimseye baki kalmayacak. Kimler geldi, kimler geçti. Kul hakkını bilmek, haram-helal ayrımı yapmak önemli” dedi.

“YANDAŞ´A DEĞİL,

SİVAS´A HİZMET EDECEĞİZ”

Sivaslıların teveccühü ile başkanlık koltuğuna oturması halinde tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını koruyacaklarını söyleyen Başkan Adayı Akyıldız, “Yapacağımız projelerle Sivas´a hizmet edeceğiz, yandaşa değil. Amacımız bu. Hizmet noktasındaki bakış açımız da bu. Altını çizerek vurgulamak istediğim bir nokta var. Hiçbir kardeşimin işiyle, aşıyla, ekmeğiyle uğraşmak gibi bir haddim de yok, hakkım da yok. Tam tersi işin, aşın, alın terinin ne olduğunu bilen, o mücadeleyi veren bir kardeşinizim. O yüzden hiçbir çalışan kardeşimizin kafasında en ufak bir soru işareti olmasın. Hiç kimsenin ekmeğiyle, işiyle, aşıyla uğraşmayacağız. Tam tersine Sivas´ımızın en büyük sorunlarından birisi işsizlik ve buna bağlı göç. Daha çok iş, aş, ekmek verebilmenin mücadelesini vereceğiz. Bunun için geliyoruz” diye konuştu.

“OLMAZSA OLMAZIMIZ LİYAKAT”

Başkan Adayı Akyıldız, konuşmasını şu ifadelerle tamamladı:

“Olmazsa olmazımız liyakat. ‘Benim adamım´ diye bir mantığı kabul etmiyorum. Hepimiz bir aileyiz. Bir işi en iyi şekilde kim yapıyorsa o işi ona vereceğiz. Benim adamım o olacak. Kul hakkından bahsediyorsak buna öncelikle kendimizden başlamamız gerekiyor. O yüzden liyakat olmazsa olmazımız.  Belediye başkanı olduğumda emin olun şeffaf bir belediyeciliği kağıt üzerinde afili bir söz olarak bırakmayacağız. Dikkat ederseniz belediye başkan adaylarının büyük kısmında bu  üç cümle ısrarla söylenir:  Şeffaf belediyecilik. Hesap verebilen bir belediyecilik. Katılımcı belediyecilik. Kulağa da çok hoş geliyor bu sözler ama bunların çok büyük bir kısmı belediye başkanı olduktan sonra anı olarak kalıyor. Ben ısrarla diyorum ki başkan olduğumda şeffaflığa önce kendimden başlayacağım. Belediye başkan yardımcılarım ve belediye meclis üyesi kardeşlerimle birlikte hepimiz noter huzurunda mal beyanımızı açıklayacağız. Biz buraya hizmet için geliyoruz. Bu sadece seçildikten sonra bir defa olmayacak. Her yılın sonunda mal beyanlarımızı açıklayacağız. Şeffaflıksa önce kendimizden başlamalıyız. İkinci şeffaflık noktası şu: Bunu sadece Sivas için değil tüm belediyeler için söylüyorum. Belediyelerde en çok spekülasyonların yapıldığı konu belediyenin ihaleleri ve alımlarıdır. O nedenle biz şeffaflığı buraya da taşımak zorundayız. İhaleleri ve alımları belediyenin meclis salonunda Sivaslı kardeşlerimin de katıldığı canlı yayın ortamında yapacağız. Şeffaflıksa her yerde şeffaflık. Üçüncü konu da katılımcı belediyecilik. Bunlardan kesinlikle taviz vermeyeceğiz.”Video Tarihi: 13.3.2019 16:51:33
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS VEFA BORCUM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BAKAN ALBAYRAK, İŞ DÜNYASIYLA BULUŞACAK
BAKAN ALBAYRAK, İŞ DÜNYASIYLA BULUŞACAK
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenecek olan ‘Türkiye için Değişim Başlıyor: Sivas İş Dünyası Buluşması´ programına katılmak üzere bugün ilimize geliyor. Atatürk Kültür Merkezi´nde düzenlenecek olan programa 3 kamu bankasının genel müdürleri de katılacak.
UYUM İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ (VİDEOLU)
UYUM İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ (VİDEOLU)
AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevine parti genel merkezinde yapılan mülakatlar sonucu eski gençlik kolları başkanı Muhammed Burak Kuruçay atandı. Başkanlık görevine başlayan Kuruçay, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, ”Biz uyumlu ve olumlu bir şekilde beraber çalışacağız. Sivas´ta 65 mahalle 153 merkez köyde sandık görevlilerimiz ve müşahitlerimizle beraber uyum içinde çalışma gerçekleştireceğiz. Memleketi tekrardan ilmek ilmek dokuyacağız” dedi.
YENİ BAŞKAN KURUÇAY OLDU
YENİ BAŞKAN KURUÇAY OLDU
AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı´na, Ankara´da yapılan mülakatlar sonucu 2015 yılında gençlik kolları başkanı olarak görev yapan Muhammed Burak Kuruçay getirildi.
KARASU: "ÇİFTÇİDEN TRT PAYI ALINMASIN"
KARASU: "ÇİFTÇİDEN TRT PAYI ALINMASIN"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, çiftçilerin kullandığı elektrikten TRT payı alınmaması için kanun teklifi verdi. Karasu,” Tarımın ve hayvancılığın bitme noktasına geldiği bu dönemde çiftçinin desteklenmesi ve zirai makine ve teçhizatlarının yenilenebilmesi için düzenleme yapılması elzemdir” dedi.
SAĞLIKTAKİ SORUNLAR ORTADA
SAĞLIKTAKİ SORUNLAR ORTADA
İlimizdeki sağlık sorunları nedeniyle TBMM´ye bir araştırma önergesi veren CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “Aileler, çocuklarını türlü fedakarlıklarla şehir dışındaki hastanelere götürerek tedavi ettirmeye çalışmaktadır. Bu tablo Sivas halkının vicdanını derinden yaralamıştır. Sivas´ın sağlık alanında yaşadığı sorunlar ortadadır” dedi.
GENÇLİK´TE 8. BAŞKAN
GENÇLİK´TE 8. BAŞKAN
AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığında Fatih Sakarya dönemi başladı. AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Ahmet Büyükgümüş tarafından ataması yapılan Sakarya, asaleten görev yapacak 8. Gençlik Kolları Başkanı olarak adını kayıtlara yazdırdı.
CHP´Lİ KARASU TÜNELLERİ SORDU
CHP´Lİ KARASU TÜNELLERİ SORDU
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, ilimizde yapımı ödenek yetersizliğiyle durdurulan Yağdonduran ve Geminbeli Tünelleri TBMM gündemine taşıdı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan´a soru önergesi veren CHP´li Karasu, “Geminbeli ve Yağdonduran Tüneli´nin bitirilmesi ve hizmete açılması planlanan tarih nedir?” diye sordu.
CHP´Lİ KARASU´DAN KANUN TEKLİFİ
CHP´Lİ KARASU´DAN KANUN TEKLİFİ
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, özel şirketlere ve sulama birliklerine elektrik borcu olan çiftçilerin tarım desteğinden faydalanabilmesi için kanun teklifi verdi. Karasu, kanun teklifinin gerekçe bölümünde “Özellikle döviz kurunda yaşanan artış nedeniyle maliyeti bir kat daha artan tarımsal ürün ithalatının minimum düzeye indirilmesi için çiftçilerimizin desteklenmesi büyük önem taşımaktadır” dedi.
ÇED RAPORU NEDEN GEREKLI DEĞIL ?
ÇED RAPORU NEDEN GEREKLI DEĞIL ?
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, Hafik Beykonağı köyünde açılmak istenen Mermer ocağıyla ilgili Valiliğin “ÇED raporu gerekmediği” yönünde verdiği kararı mecliste eleştirerek, “Neden gerekli değilmiş açıklasınlar, Çevre ve Şehircilik Bakanı bu hukuksuzluğa dur diyecek mi?” diye sordu.
HESABI KİM VERECEK ?
HESABI KİM VERECEK ?
CHP Milletvekili Ulaş Karasu mecliste yaptığı konuşmada “Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen Vali´nin yıktığı eski Numune Hastanesi ile sit alanı olmasına karşın eski mühimmatların patlatıldığı tarihi hitit Arslantaş ören yeri mahvedildi, bunun hesabını kim nasıl verecek?”diye sordu.
CHP´LI KARASU´DAN TÜP BEBEK TEKLIFI
CHP´LI KARASU´DAN TÜP BEBEK TEKLIFI
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Tüp bebek yapmak isteyen 40 yaş üstündeki kadınların masraflarının SGK tarafından karşılanması için TBMM´ye kanun teklifi verdi.
SİVAS´I DERİNDEN YARALADI
SİVAS´I DERİNDEN YARALADI
Madımak olaylarının üzerinden 26 yıl geçtiğini belirten CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “Olayların yüzyıllar boyu Alevisiyle Sünnisiyle, Türküyle Kürdüyle medeniyetlere ev sahipliği yapan, Kurtuluş Savaşı´nın en önemli kritik döneminde üstlendiği rol ile 30 Ağustos´a giden yolu açan Sivas´ta yaşanması hem tüm Sivaslıları derinden yaralamış hem de Sivas´ın temsil ettiği değerleri de hedef almıştır” dedi.
KÜSMEK YOK, MESAJI ALDIK
KÜSMEK YOK, MESAJI ALDIK
İstanbul seçimlerinin ardından dün Ak Parti gurup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Küsmek yok, mesajı aldık” dedi.
MAL VARLIĞINI AÇIKLADI
MAL VARLIĞINI AÇIKLADI
Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan CHP´li Ekrem İmamoğlu dün twitter hesabından mal varlığını açıkladı. 4 dükkan, 4 konut, 8 arsası bulunan yeni başkanın 140 Euro borcu, 4 şirkete ortaklığı, 1 Jipi, 1 tabancası, 2 bankada toplam 1 milyon 397 bin TL nakit parası ve 841 bin liralık pırlanta altın ve bileziği olduğu duyuruldu.
TEPKİLERİN FATURASI
TEPKİLERİN FATURASI
Millet ittifakı adayı CHP´li Ekrem İmamoğlu´nun kazanmasıyla sonuçlanan İstanbul seçimleriyle ilgili dün şehirde kamuoyunun nabzını tuttuk, sonuçları ve farkı sorduk, değerlendirmeleri dinledik. Aldığımız cevapların büyük çoğunluğu “Tepkilerin eseri” başlığını çıkardı.
BAŞKANLAR NE DEDİ ?
BAŞKANLAR NE DEDİ ?
Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçiminin sonucunu dün Siyasi Partilerin İl Başkanlarına sorduk, değerlendirmelerini aldık. Millet İttifakı adayı CHP´li İmamoğlu´nun kazandığı seçimlerle ilgili Başkanlar görüşlerini şöyle sıraladı.
18 BİN SİVASLI İSTANBUL´A
18 BİN SİVASLI İSTANBUL´A
Bir zamanlar “taşı toprağa altın” denilen İstanbul´da yaşayan ve yaz sezonunun başlamasıyla birlikte memleketleri Sivas´a gelenlerden yaklaşık 18 bin kişinin yarın yapılacak seçimde oy kullanmak için dünden itibaren İstanbul´a dönmeye başladığı gözlendi.
BİNALİ YILDIRIM´A DESTEK
BİNALİ YILDIRIM´A DESTEK
İstanbul´da faaliyet gösteren Sivaslı Sivil Toplum Kuruluşları, 23 Haziran´da tekrarlanacak olan İstanbul seçimlerinden Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım´ı destekleme kararı aldı.
MECLİS BAŞKANI KÖYLÜYÜ DİNLEDİ
MECLİS BAŞKANI KÖYLÜYÜ DİNLEDİ
İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, merkeze bağlı Akkoç Köyü´ne yaptığı ziyarette yöre halkının sorun ve taleplerini dinledi. Köy sakinlerinin hanelerine de ziyaretlerde bulunan Akkaş, köy içerisinde de incelemelerde bulundu.
BAŞKAN BİLGİN´E BİR GÖREV DAHA
BAŞKAN BİLGİN´E BİR GÖREV DAHA
Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği 2019 Yılı Olağan Meclis toplantısına katılan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, olağan kongrede Meclis 1. Başkanvekilliğine seçildi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İnsanın kanadı, gayretidir.

Mevlana
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
6.0578
EURO
6.5596