SİVAS TURİZMDE MERKEZ OLACAK
Vali Salih Ayhan, ‘Kültür ve Turizm Sivas´ Projesi tanıtım toplantısında ilimizin turizm potansiyeline dikkat çekerek, “Turizm, doğrudan ekonomiye katkı sağlayan, etki alanı da çok geniş ve şehrimizin kalkınması için bizim olmazsa olmazımız. Esnafımızdan akademisyenimize, kurumlarımızdan meslek odalarımıza hep birlikte bütüncül bir bakış ile bu taşın altına elimizi koyacağız ve Sivas´ı bir ‘Turizm Merkezi´ yapacağız” dedi.
Tarih: 10.5.2019 07:55:37/ 378okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Vali Salih Ayhan, ‘Kültür ve Turizm Sivas´ Projesi tanıtım toplantısında sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Vali Ayhan, “Turizm, doğrudan ekonomiye katkı sağlayan bir sektördür. Bu nedenle etki alanı da çok geniş ve şehrimizin kalkınması için bizim olmazsa olmazımız. Hep birlikte bu taşın altına elimizi koyacağız ve Sivas´ı bir ‘Turizm Merkezi´ yapacağız. Herkes kendi üzerine düşeni layığı ile yaparsa sorun kalmayacaktır” dedi.

‘Kültür ve Turizm Sivas´ Projesi tanıtım toplantısı Cumhuriyet Üniversitesi Senato Salonu´nda gerçekleştirildi. Vali Salih Ayhan başkanlığındaki toplantıya Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Vali Yardımcıları Yüksel Karadağ, Mehmet Nebi Kaya ile sektör temsilcileri katıldı.

50 PROJE HAYATA GEÇECEK

Şehrimizi, turizm açısından bir cazibe merkezi haline getirmek istediklerini ifade eden Vali Salih Ayhan, “50´ye yakın proje ile turizmde gözde bir şehir olacağız. Küçük dokunuşlarla büyük etkiler yaratacağız. ‘Kültür ve Turizm Sivas Projesi´ bu alanlarda yapılacak tüm çalışmaları bir arada görmemiz adına çok önemli” dedi.

Bu şehirde turizmin gelişmesi için tüm turizm aktörlerinin iş birliği içinde çalışması gerektiğini ifade eden Vali Ayhan, “Kısa, orta ve uzun vadeli turizm hedeflerine ulaşmak için bir ‘Turizm Platformu´ kurduk. Bu platformun turizme yönelik bir üst bakış geliştireceğine inanıyorum. Bu modelle turizmi tek merkezden yöneteceğiz. Sivas´ımızı daha güzel bir geleceğe hep birlikte taşıyacağız. Tanıtım faaliyetlerini yoğunlaştırarak Sivas´ı cazibe merkezi haline getireceğiz” diye konuştu.

‘Marka Kent Sivas´ projesi ile turizmde çok yönlü bir ofisin kurulacağını belirten Vali Salih Ayhan, “Yapılan tanıtımlarla Sivas markası oluşturularak turizm doğrudan desteklenecektir. Turizm Danışma Hattı, Dijital Platformlarda Sivas, Sivas Tatil Planlama Sitesi, Marka Kent Sivas Sitesi, Sanal Alışveriş Sitesi, Sanal Harita Sistemi, E-mailing Sistemi, Turizm Akademisi gibi siteler oluşturulacak. Turizm sektöründe çalışabilecek nitelikli ve eğitimli elemanların yetiştirilmesi, şehrimize gelecek olan turistlerin en iyi şekilde vakit geçirmesi için bir ‘Turizm Akademisi´ de kuracağız” ifadelerini kullandı.

Şehrimizin önemli bir marka değeri olan Kangal Köpeği üzerine çok önemli bir proje hazırladıklarını anlatan Vali Ayhan, Kangal Köpeği´nin üretiminin yanında şehrimize gelen insanların ziyaret edebileceği bir showroom modeli sunulacağını da söyledi.

TEMATİK MÜZELER

KURULACAK

Turizmin önemli alanlarından biri olan müzecilik üzerine çok özel çalışmalar yapılacağını aktaran Vali Ayhan, “Tematik Müzeler kuracağız. Aynı zamanda bu müzeleri şehrin ekonomisine de katkı sunacak “Yaşayan Müzecilik” anlayışı ile tasarlıyoruz. “Şehir ve Sanayi Mektebi Müzesi” yine sadece şehrimiz için değil ülkemiz adına müzecilik açısından önemli bir çalışma. Burada yine canlı bir yapı kuruyoruz. Müzede, sergi alanları, satış mağazaları, minyatür halı ve kilim atölyesi, Sivas tarağı atölyesi, Sivas bıçağı atölyesi ve geleneksel müzik aletleri yapım atölyesi gibi uygulama alanları da oluşturuyoruz. Gökmedrese´yi açıyoruz. Bununla ilgili nasıl kullanılacağı yönünde çalışmalarımız devam ediyor. Gastronomi Müzesi, Tarım Müzesi, Etnoğrafya Müzesi, Basın Müzesi projeleri ile müzecilik anlamında yelpazemizin oldukça genişleyeceğine inanıyorum. Bu şekilde müze denilince akla ilk gelen kent olacağız. Ata sporlarımız “Haralar Bölgesi Eko-Turizm Bölgesi” projesi ile tekrar hayat bulacak. Farklı konseptlerin bir arada bulunacağı bu projede bölgenin tarihine vurgu yapan bir “Savaş Atları Müzesi” kuracağız” şeklinde konuştu.

HEMŞERİ TURİZMİ BAŞLAYACAK

Hemşeri Turizmi adı altında çeşitli festivallere de yer verileceğini anlatan Vali Ayhan, “Şehrimizde hemşerilerimizin bir araya gelmek için sabırsızlandığı özel zamanlar planlamamız gerekiyor. Bu sene ilkini gerçekleştireceğimiz “Gardaşlık Festivali” bu anlamda çok önemli. Hemşerilerimizin bu tarihleri iple çekeceği bir kalite yakalayacağız. İlimizin yöresel mutfağının tanıtımını yapmak amacıyla festivaller düzenleyeceğiz. Sivas´a ait yemeklerde daha fazla coğrafi işaret almak için başvuru sayımızı artıracağız. Ayrıca Aşık Veysel Festivali de düzenleyeceğiz” dedi.

“Kültürel anlamda bizim için çok değerli olan el sanatlarımızı bir turizm potansiyeline de dönüştürmek adına bir El Sanatları Çarşısı kuracağız” diyen Vali Ayhan, Osman Ağa Konağı Şehir Kitaplığı ve Kıraat Meclisleri ile şehrimizin kültürel yapısına farklı bir katkı sağlanacağını, konaklarımızın fiziki albenisinin yanına yeni değerler katılacağını da müjdeledi.

YILDIZ DAĞI YIL BOYU

AKTİF OLACAK

Kış turizminin Sivas´ta yeni filizlendiğini hatırlatan Vali Salih Ayhan, “Kış turizmi ile canlı bir ekonomiye dönüşmeyi hedefliyoruz. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezimizin potansiyelini artırıp 12 ay boyunca aktif olan bir merkez haline getireceğiz. Trekking etkinlikleri, yamaç paraşütü, dağ bisikleti, kampçılık gibi etkinliklerin yanı sıra spor sahaları oluşturularak sportif kampların buralarda yapılmasını sağlayacağız. Ulusal ve uluslararası kayak organizasyonlarına ev sahipliği yapacağız” diye konuştu.

ALTINKALE

HAYATA GEÇECEK

Sivas´ın jeolojik ve jeomorfolojik yapısından faydalanılarak Sıcak Çermik Termal Turizm Merkezine Denizli ilinde bulunan Pamukkale´ye benzer ‘Altınkale´ dokusunun hazırlanacağını belirten Vali Ayhan, “Sıcak Çermik turizmine kazandırılması planlanan geleneksel çadır kamp alanları, sağlık merkezi ve karavan kamp alanları ile Sıcak Çermik bölgemiz termal turizmdeki alternatifleri arasında en iyilerinden biri haline getirilecek. Kangal Balıklı Kaplıca´nın eksikliklerini gidererek sağlık turizmi açısından bir merkez haline getireceğiz. Kalkım Balıklı Kaplıcasını da devreye sokacağız. Kış Turizmi ve Termal Turizmi beraber sunacağımız ve dünyada çok az örneği olan bir konsept üzerinde de çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

DOĞA TURİZMİ

CANLANACAK

‘Kültür ve Turizm Sivas´ projesinde ilçelerin potansiyellerini ayrı ayrı değerlendirdiklerini anlatan Vali Salih Ayhan, “Koyulhisar Söbüce ve Eğriçimen Yaylalarını cazibe merkezi haline getireceğiz. Hafik Gölü Turizm Merkezi şehre yakınlığı ile yeni bir cazibe alanı olacak. Zara Tödürge Gölü Turizm Merkezi projesi özellikle doğaseverler için çok özel bir proje olacak. Yukarı Kızılırmak Kültür ve Doğa Yolu ile keşfe çıkacağız. Tırmanma ve Dağ Turizmi (Jeoturizm-Jeopark) gelişecek. Şehrimizde bulunan Kızılırmak Havzası Jeoparkı, Emirhan Kayalıkları gibi jeolojik değerlerin tanıtımı için yoğun gayret göstereceğiz. Foto Safari Turizmi ile Flora- Fauna Turizmi ilimizde yer bulacak” ifadelerini kullandı.

TURİZM YELPAZESİ

GENİŞLEYECEK

Sivas´ı ‘Kongre Şehri´ yapmak istediklerini de anlatan Vali Ayhan, “İlimizde 7 yıldır düzenlenen edebiyattan tarihe, ekonomiden siyasete birçok alanda çalışmalar yapmış yazarların ve akademisyenlerin buluştuğu Sivas Kitap Günleri´nin sekizincisini düzenleyeceğiz. Sivas Kongresi´nin 100. Yılı olması vesilesiyle bu yıl kitap fuarının niteliğini daha da artıracağız. Kültür Turizmi kapsamında Kale Projesi, Sivas Hamamları, Ev Pansiyonculuğu ve Köy Turizmi, Turizm Treni Projesi, Tarihi İpekyolu Güzergâhına Deve Heykelleri Yerleştirilmesi, Selçuklu Çiniciliğinin Yaşatılması, İnanç Turizmi gibi faklı yelpazelerde çalışmalarımız olacak” diye konuştu.

RESTORASYONLAR TAMAMLANACAK

Divriği Ulu Camisi, Darüşşifası ve Kalesi´nin restorasyonunun planlanan süresinde tamamlanacağını belirten Vali Salih Ayhan, “Restorasyonu tamamlanan onlarca konak ve tarihi binayı turizme kazandıracağız. Belirli aralıklarla restorasyonları yenileyerek veya tarihi konak statüsünde tescilli olan konaklarda oturan ev sahiplerine restorasyon yardımı yaparak tarihi dokunun yaşatılmasında öncülük edeceğiz. Kültür turizmine doğrudan destek sağlayacağız. Yakın zamanda Buruciye Medresesi´ni restorasyona alarak çok kısa bir sürede turizme tekrar kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

“SİVAS´I TURİZM MERKEZİ YAPACAĞIZ”

Turizm, doğrudan ekonomiye katkı sağlayan bir sektördür diyen Vali Ayhan, “Bu nedenle etki alanı da çok geniş ve şehrimizin kalkınması için bizim olmazsa olmazımız. Tur operatörlerini Sivas´a akredite edeceğiz. Sivas´ı bir destinasyon merkezi haline getireceğiz. Eğitim ve tanıtım programlarına çok ciddi bir önem vereceğiz. Tanıtıma ağırlık vereceğiz. En büyük reklam müşterilerin birbirine yaptığı reklamdır. İnsanlar birbirini kulaktan kulağa etkiler. Bu yüzden gelen yerli yabancı turistlerimize en iyi şekilde hizmet vererek güzel izler bırakmamız gerekiyor. Sosyal medyayı çok iyi kullanmamız gerekiyor. Dijital pazarı iyi beslememiz gerekiyor. Esnafımızdan akademisyenimize, kurumlarımızdan meslek odalarımıza hep birlikte bütüncül bir bakış ile bu taşın altına elimizi koyacağız ve Sivas´ı bir ‘Turizm Merkezi´ yapacağız. Herkes kendi üzerine düşeni layığı ile yaparsa sorun kalmayacaktır” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız da kurumlar arası işbirliği ile Sivas´ın turizmde hak ettiği payı alacağına inandıklarını ifade ederek ‘Kültür ve Turizm Sivas´ projesinin önemine vurgu yaptı. Toplantıda sektör temsilcileri de görüş ve önerilerini paylaştı.








Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS TURİZMDE MERKEZ OLACAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
15 MAHALLEDE 15 GÜN SU KESİNTİSİ
15 MAHALLEDE 15 GÜN SU KESİNTİSİ
Belediye tarafından Atatürk Caddesi Kepçeli Mevkiinde sürekli su patlamaları yaşanan 630´luk ana su şebeke hattının değiştirilmesi için 15 gün sürecek bir çalışma başlatıldı. Çalışma nedeniyle 15 mahallede her gün 16 saat boyunca su kesintisi yaşanacak. Bölgede sular akşam 22.00´da kesilecek ve ertesi gün saat 14.00´da tekrar verilecek.
ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİ SIZLADI
ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİ SIZLADI
Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal, HDP´li 3 belediyeye kayyum atanması kararını değerlendirdi. Hızal karardan memnun olduklarını belirterek,” Geçmiş dönemlerde Türkiye Cumhuriyeti Devleti´ni yöneten devletimizin her kademesinde yer alan ve terörle nasıl bir mücadele içerisinde olduğumuzu gören şahısların, bugün çıkıp demokrasi adı altında açıklamalarda bulunmaları şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır” dedi.
DEDİKODUYA MAHAL YOK
DEDİKODUYA MAHAL YOK
Belediye, TSO ve Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından kurulan Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, alt kooperatiflerini bilgilendirdi. Projeyi bir an önce kamulaştırma aşamasına getirerek, süreci başlatacaklarını kaydeden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Seyfebeli Sanayi Sitesi hız kesmeden devam ediyor. Bunu hızlı bir şekilde hayata geçirmek için hepimiz üzerimize düşeni yapacağız. Dedikoduya mahal vermeyeceğiz. Birlik beraberlik içerisinde bu projeyi şehrimize kazandıracağız” dedi.
KANGAL KÖPEKLERİNE EZİYETE CEZA
KANGAL KÖPEKLERİNE EZİYETE CEZA
Kangal´da traktörün arkasına iki köpeği zincirle bağlayıp koşturan bir kişi vatandaşlarca görüntülenerek Valiliğe ihbar edildi. Valiliğin talimatıyla köpekleri zincirleyen kişi hakkında yasal işlem yapıldı.
SİVAS SAHİPSİZ Mİ?
SİVAS SAHİPSİZ Mİ?
Şehrin en önemli güzergahında uzun süredir atıl vaziyette bekletilen inşaat alanları vatandaşın tepkisine neden oluyor. Vatandaşlar kepçeli kavşağındaki Vakıflar Bölge Müdürlüğü´ne ait alanda ya bir an önce bir proje uygulanmasını ya da geçici olarak da olsa bu alanın temizlenmesini istiyor. Bölge esnaflarından Ersin Başaran, bu görüntünün şehre yakışmadığını belirterek, “Her yıl il dışından binlerce insan şehrimize geliyor ama manzara değişmiyor. Bu alanın en azından geçici olarak da olsa temizlenerek daha güzel bir görüntü ortaya çıkarılması lazım. Yıllardır değişmeyen bu görüntü ‘Sivas sahipsiz mi?´ sorusunu akıllara getiriyor” dedi.
KONUT SATIŞLARI YÜZDE 71 ARTTI
KONUT SATIŞLARI YÜZDE 71 ARTTI
TÜİK verilerine göre ilimizde bu yıl Temmuz ayında yapılan konut satışları bir önceki aya oranla yüzde 71,05 oranında artış gösterdi. Temmuz´da ilk ve ikinci el satış olmak üzere toplamda 768 konutun satışı yapıldı. 2019 yılının ilk 7 aylık sürecinde ise toplamda 3 bin 801 konut satıldı.
YUMURTA YÜKLÜ TIR DEVRİLDİ, SÜRÜCÜ YARALANDI
YUMURTA YÜKLÜ TIR DEVRİLDİ, SÜRÜCÜ YARALANDI
İmranlı ilçesinde yumurta yüklü TIR´ın devrilmesi sonucu sürücü yaralandı.
AKADEMİK KADRO GÜÇLENİYOR
AKADEMİK KADRO GÜÇLENİYOR
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´ın girişimleri ve Cumhurbaşkanlığının onayı neticesinde üniversiteye verilen 445 akademik kadro tahsisinin ardından 19 profesör, 28 doçent, 36 doktor öğretim üyesi olmak üzere 83 öğretim üyesi kadrosu için ilan yayınlandı.
POTANSİYELİMİZ ÇOK YÜKSEK
POTANSİYELİMİZ ÇOK YÜKSEK
Sivas Kongresi´nin 100´üncü yıl etkinlikleri kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından “Geçmişten Günümüze Tarım Aletleri” sergisi açıldı. Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde açılan sergide teknoloji öncesi kullanılan tarım aletleri sergilendi. Serginin açılışında konuşan Vali Ayhan, “Tarımda çok kısa zamanda çok olağanüstü bir değişim yaşandı. Sivas ise coğrafyası çok geniş ve bakir bir bölge, tarımsal potansiyeli çok yüksek olan bir bölge. Bu sergide tarımda geçmişten günümüze kadar yapılan değişimi de görmüş olduk” dedi.
BÜTÇE ONLARINSA MEYDANLAR BİZİMDİR
BÜTÇE ONLARINSA MEYDANLAR BİZİMDİR
Hükümetin memurlar için yaptığı zam tekliflerinin yansımaları sürüyor. Görüşmelerden henüz bir sonuç çıkmazken, Kamu-Sen İl Temsilcisi İlker Çelikus da hükümetin yaptığı zam teklifini eleştirerek, “Kamu görevlileri ve emeklilerle adeta alay edenlere verilecek güçlü bir cevabımız elbette vardır. Milyonlarca dar ve sabit gelirliyi enflasyona ezdirecek bu yaklaşımı kabul etmiyor, bu teklifi yok sayıyoruz. Bizim mangal gibi yüreğimiz, çelik gibi bileğimiz, hiç kimseye teslim etmediğimiz hür irademiz var. Bütçe onların, meydanlar bizimdir” dedi.
50 DÖNÜM TARLADAN 150 TON KARPUZ
50 DÖNÜM TARLADAN 150 TON KARPUZ
İlimizde bir firma tarafından bu yıl 50 dönüm arazide deneme üretimi yapılan karpuzların hasadı yapıldı. Hasat sonrası yaklaşık 150 ton karpuz elde edildi. Hasat törenine katılan Vali Salih Ayhan, “Bölgemizde yeni yapılanmamızla birlikte çiftçimiz yalnızca arpa ve buğday değil, bölgenin dokusuna uygun üretim metotlarıyla farklı ürünleri de yetiştirilebilir hale gelecek. Çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun” dedi.
AYYILDIZLI CAMİYE 3 YENİ YOL AÇILIYOR
AYYILDIZLI CAMİYE 3 YENİ YOL AÇILIYOR
Yukarı Tekke Mezarlığı´nda hayırseverlerin desteğiyle bitme aşamasına gelen Ayyıldızlı Cami´ye 3 ayrı yoldan ulaşım sağlanacak. İlk olarak Hacı Fevzi Baysoy Caddesini camiye bağlayan ekipler, asfalt öncesi yol tesviyesini tamamlayarak kaldırım çalışmalarına başladı. 27. sokak ile mezarlık alanına bağlamak için ise yaklaşık bir kilometrelik yeni yol açma çalışması sürüyor. Camiyi mezarlık alanına bağlayacak olan üçüncü alternatif ise mezarlık alanı ile cami arasında direkt bağlantı sağlanacak.
İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 10 YARALI - video
İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 10 YARALI - video
Galericiler Sitesi Kavşağında iki otomobilin çarpıştığı trafik kazasından 2´si çocuk 10 kişi yaralandı.
NOHUT HASADI  YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ
NOHUT HASADI YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ
Yeniboğazkesen Köyü´ndeki nohut hasadı programına katılan Vali Salih Ayhan, “Nohut üretiminde bu bölgenin önemli bir potansiyelinin olduğu ortaya çıkmıştır. İl genelinde 60 bin dekar üzerinde nohut ekimi gerçekleştirilmektedir. Ama özellikle 10-12 bin dekar alan üzerinde sözleşmeli üreticilik yapılmaktadır” dedi.
TKDK´DA BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
TKDK´DA BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
TKDK İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, “IPARD-II Programı 6. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında ‘Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme´ tedbiri için son başvuru kabul tarihi 29 Ağustos 2019 Perşembe günüsaat 18.00´a kadar uzatılmıştır. Online başvuru sistemi ise 26 Ağustos 2019 Pazartesi günü saat 21.00´da kapatılacaktır” dedi.
TOKİ ARSALARINI  SATIŞA ÇIKARDI
TOKİ ARSALARINI SATIŞA ÇIKARDI
TOKİ tarafından 20 ildeki 212 arsa açık artırma ise satışa sunulacak. Bu kapsamda ilimiz Suşehri ilçesinde bulunan 6 adet konut alanı da satışa çıkarılacak. Açık Arttırma müzayedesi 12 Eylül 2019 Perşembe günü, saat 13.30´da TOKİ´nin Ankara Bilkent´teki merkezinde gerçekleştirilecek.
2. ETAP TAM GAZ
2. ETAP TAM GAZ
Cumhuriyet Üniversitesi Spor Kulübü, teknik direktör Ahat Kömürlüoğlu yönetiminde 2. etap Sivas kampı çalışmalarını sürdürüyor.
HER AN HAZIR OLMALIYIZ
HER AN HAZIR OLMALIYIZ
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından kent meydanında açılan arama ve kurtarma malzemeleri sergisini ziyaret eden Vali Salih Ayhan, “Afetlere her an hazır olmamız gerekmektedir. Bu anlamda bölgemizde AFAD İl Müdürlüğümüz bir dizi farkındalık faaliyeti yürütüyor. İlimizde güçlü bir yapıya sahibiz. Hizmet binamız ve afet yönetim merkezinin yakın zamanda tamamlanmasıyla daha da iyi duruma geleceğiz” dedi.
ÇEVRE YOLU RTE BULVARINA BAĞLANDI
ÇEVRE YOLU RTE BULVARINA BAĞLANDI
Üniversite ve Yenişehir arasında yapımı devam eden Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda üst geçidin tamamlanmasının ardından asfaltlama çalışmaları da başladı. Altyapısı tamamlanan kavşak bağlantı yolunda, asfalt öncesi satih kaplama işlemi yapılıyor. Çevre yolu ile bulvarı bağlayan ekipler, önümüzdeki günlerde asfaltlama çalışmalarını tamamlayacak.
PAZARCILARIN SORUNLARINI DİNLEDİ
PAZARCILARIN SORUNLARINI DİNLEDİ
Vali Salih Ayhan, Kümbet Mahallesi´nde kurulan pazar pazarını ziyaret ederek pazar esnafını ziyaret sorunlarını taleplerini dinledi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Gazabını yutucu, sır saklayıcı, ayıp örtücü ol…

Hacı Bektaşı Veli
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7046
EURO
6.3197