SİVAS TURİZMDE MERKEZ OLACAK
Vali Salih Ayhan, ‘Kültür ve Turizm Sivas´ Projesi tanıtım toplantısında ilimizin turizm potansiyeline dikkat çekerek, “Turizm, doğrudan ekonomiye katkı sağlayan, etki alanı da çok geniş ve şehrimizin kalkınması için bizim olmazsa olmazımız. Esnafımızdan akademisyenimize, kurumlarımızdan meslek odalarımıza hep birlikte bütüncül bir bakış ile bu taşın altına elimizi koyacağız ve Sivas´ı bir ‘Turizm Merkezi´ yapacağız” dedi.
Tarih: 10.5.2019 07:55:37/ 216okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Vali Salih Ayhan, ‘Kültür ve Turizm Sivas´ Projesi tanıtım toplantısında sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Vali Ayhan, “Turizm, doğrudan ekonomiye katkı sağlayan bir sektördür. Bu nedenle etki alanı da çok geniş ve şehrimizin kalkınması için bizim olmazsa olmazımız. Hep birlikte bu taşın altına elimizi koyacağız ve Sivas´ı bir ‘Turizm Merkezi´ yapacağız. Herkes kendi üzerine düşeni layığı ile yaparsa sorun kalmayacaktır” dedi.

‘Kültür ve Turizm Sivas´ Projesi tanıtım toplantısı Cumhuriyet Üniversitesi Senato Salonu´nda gerçekleştirildi. Vali Salih Ayhan başkanlığındaki toplantıya Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Vali Yardımcıları Yüksel Karadağ, Mehmet Nebi Kaya ile sektör temsilcileri katıldı.

50 PROJE HAYATA GEÇECEK

Şehrimizi, turizm açısından bir cazibe merkezi haline getirmek istediklerini ifade eden Vali Salih Ayhan, “50´ye yakın proje ile turizmde gözde bir şehir olacağız. Küçük dokunuşlarla büyük etkiler yaratacağız. ‘Kültür ve Turizm Sivas Projesi´ bu alanlarda yapılacak tüm çalışmaları bir arada görmemiz adına çok önemli” dedi.

Bu şehirde turizmin gelişmesi için tüm turizm aktörlerinin iş birliği içinde çalışması gerektiğini ifade eden Vali Ayhan, “Kısa, orta ve uzun vadeli turizm hedeflerine ulaşmak için bir ‘Turizm Platformu´ kurduk. Bu platformun turizme yönelik bir üst bakış geliştireceğine inanıyorum. Bu modelle turizmi tek merkezden yöneteceğiz. Sivas´ımızı daha güzel bir geleceğe hep birlikte taşıyacağız. Tanıtım faaliyetlerini yoğunlaştırarak Sivas´ı cazibe merkezi haline getireceğiz” diye konuştu.

‘Marka Kent Sivas´ projesi ile turizmde çok yönlü bir ofisin kurulacağını belirten Vali Salih Ayhan, “Yapılan tanıtımlarla Sivas markası oluşturularak turizm doğrudan desteklenecektir. Turizm Danışma Hattı, Dijital Platformlarda Sivas, Sivas Tatil Planlama Sitesi, Marka Kent Sivas Sitesi, Sanal Alışveriş Sitesi, Sanal Harita Sistemi, E-mailing Sistemi, Turizm Akademisi gibi siteler oluşturulacak. Turizm sektöründe çalışabilecek nitelikli ve eğitimli elemanların yetiştirilmesi, şehrimize gelecek olan turistlerin en iyi şekilde vakit geçirmesi için bir ‘Turizm Akademisi´ de kuracağız” ifadelerini kullandı.

Şehrimizin önemli bir marka değeri olan Kangal Köpeği üzerine çok önemli bir proje hazırladıklarını anlatan Vali Ayhan, Kangal Köpeği´nin üretiminin yanında şehrimize gelen insanların ziyaret edebileceği bir showroom modeli sunulacağını da söyledi.

TEMATİK MÜZELER

KURULACAK

Turizmin önemli alanlarından biri olan müzecilik üzerine çok özel çalışmalar yapılacağını aktaran Vali Ayhan, “Tematik Müzeler kuracağız. Aynı zamanda bu müzeleri şehrin ekonomisine de katkı sunacak “Yaşayan Müzecilik” anlayışı ile tasarlıyoruz. “Şehir ve Sanayi Mektebi Müzesi” yine sadece şehrimiz için değil ülkemiz adına müzecilik açısından önemli bir çalışma. Burada yine canlı bir yapı kuruyoruz. Müzede, sergi alanları, satış mağazaları, minyatür halı ve kilim atölyesi, Sivas tarağı atölyesi, Sivas bıçağı atölyesi ve geleneksel müzik aletleri yapım atölyesi gibi uygulama alanları da oluşturuyoruz. Gökmedrese´yi açıyoruz. Bununla ilgili nasıl kullanılacağı yönünde çalışmalarımız devam ediyor. Gastronomi Müzesi, Tarım Müzesi, Etnoğrafya Müzesi, Basın Müzesi projeleri ile müzecilik anlamında yelpazemizin oldukça genişleyeceğine inanıyorum. Bu şekilde müze denilince akla ilk gelen kent olacağız. Ata sporlarımız “Haralar Bölgesi Eko-Turizm Bölgesi” projesi ile tekrar hayat bulacak. Farklı konseptlerin bir arada bulunacağı bu projede bölgenin tarihine vurgu yapan bir “Savaş Atları Müzesi” kuracağız” şeklinde konuştu.

HEMŞERİ TURİZMİ BAŞLAYACAK

Hemşeri Turizmi adı altında çeşitli festivallere de yer verileceğini anlatan Vali Ayhan, “Şehrimizde hemşerilerimizin bir araya gelmek için sabırsızlandığı özel zamanlar planlamamız gerekiyor. Bu sene ilkini gerçekleştireceğimiz “Gardaşlık Festivali” bu anlamda çok önemli. Hemşerilerimizin bu tarihleri iple çekeceği bir kalite yakalayacağız. İlimizin yöresel mutfağının tanıtımını yapmak amacıyla festivaller düzenleyeceğiz. Sivas´a ait yemeklerde daha fazla coğrafi işaret almak için başvuru sayımızı artıracağız. Ayrıca Aşık Veysel Festivali de düzenleyeceğiz” dedi.

“Kültürel anlamda bizim için çok değerli olan el sanatlarımızı bir turizm potansiyeline de dönüştürmek adına bir El Sanatları Çarşısı kuracağız” diyen Vali Ayhan, Osman Ağa Konağı Şehir Kitaplığı ve Kıraat Meclisleri ile şehrimizin kültürel yapısına farklı bir katkı sağlanacağını, konaklarımızın fiziki albenisinin yanına yeni değerler katılacağını da müjdeledi.

YILDIZ DAĞI YIL BOYU

AKTİF OLACAK

Kış turizminin Sivas´ta yeni filizlendiğini hatırlatan Vali Salih Ayhan, “Kış turizmi ile canlı bir ekonomiye dönüşmeyi hedefliyoruz. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezimizin potansiyelini artırıp 12 ay boyunca aktif olan bir merkez haline getireceğiz. Trekking etkinlikleri, yamaç paraşütü, dağ bisikleti, kampçılık gibi etkinliklerin yanı sıra spor sahaları oluşturularak sportif kampların buralarda yapılmasını sağlayacağız. Ulusal ve uluslararası kayak organizasyonlarına ev sahipliği yapacağız” diye konuştu.

ALTINKALE

HAYATA GEÇECEK

Sivas´ın jeolojik ve jeomorfolojik yapısından faydalanılarak Sıcak Çermik Termal Turizm Merkezine Denizli ilinde bulunan Pamukkale´ye benzer ‘Altınkale´ dokusunun hazırlanacağını belirten Vali Ayhan, “Sıcak Çermik turizmine kazandırılması planlanan geleneksel çadır kamp alanları, sağlık merkezi ve karavan kamp alanları ile Sıcak Çermik bölgemiz termal turizmdeki alternatifleri arasında en iyilerinden biri haline getirilecek. Kangal Balıklı Kaplıca´nın eksikliklerini gidererek sağlık turizmi açısından bir merkez haline getireceğiz. Kalkım Balıklı Kaplıcasını da devreye sokacağız. Kış Turizmi ve Termal Turizmi beraber sunacağımız ve dünyada çok az örneği olan bir konsept üzerinde de çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

DOĞA TURİZMİ

CANLANACAK

‘Kültür ve Turizm Sivas´ projesinde ilçelerin potansiyellerini ayrı ayrı değerlendirdiklerini anlatan Vali Salih Ayhan, “Koyulhisar Söbüce ve Eğriçimen Yaylalarını cazibe merkezi haline getireceğiz. Hafik Gölü Turizm Merkezi şehre yakınlığı ile yeni bir cazibe alanı olacak. Zara Tödürge Gölü Turizm Merkezi projesi özellikle doğaseverler için çok özel bir proje olacak. Yukarı Kızılırmak Kültür ve Doğa Yolu ile keşfe çıkacağız. Tırmanma ve Dağ Turizmi (Jeoturizm-Jeopark) gelişecek. Şehrimizde bulunan Kızılırmak Havzası Jeoparkı, Emirhan Kayalıkları gibi jeolojik değerlerin tanıtımı için yoğun gayret göstereceğiz. Foto Safari Turizmi ile Flora- Fauna Turizmi ilimizde yer bulacak” ifadelerini kullandı.

TURİZM YELPAZESİ

GENİŞLEYECEK

Sivas´ı ‘Kongre Şehri´ yapmak istediklerini de anlatan Vali Ayhan, “İlimizde 7 yıldır düzenlenen edebiyattan tarihe, ekonomiden siyasete birçok alanda çalışmalar yapmış yazarların ve akademisyenlerin buluştuğu Sivas Kitap Günleri´nin sekizincisini düzenleyeceğiz. Sivas Kongresi´nin 100. Yılı olması vesilesiyle bu yıl kitap fuarının niteliğini daha da artıracağız. Kültür Turizmi kapsamında Kale Projesi, Sivas Hamamları, Ev Pansiyonculuğu ve Köy Turizmi, Turizm Treni Projesi, Tarihi İpekyolu Güzergâhına Deve Heykelleri Yerleştirilmesi, Selçuklu Çiniciliğinin Yaşatılması, İnanç Turizmi gibi faklı yelpazelerde çalışmalarımız olacak” diye konuştu.

RESTORASYONLAR TAMAMLANACAK

Divriği Ulu Camisi, Darüşşifası ve Kalesi´nin restorasyonunun planlanan süresinde tamamlanacağını belirten Vali Salih Ayhan, “Restorasyonu tamamlanan onlarca konak ve tarihi binayı turizme kazandıracağız. Belirli aralıklarla restorasyonları yenileyerek veya tarihi konak statüsünde tescilli olan konaklarda oturan ev sahiplerine restorasyon yardımı yaparak tarihi dokunun yaşatılmasında öncülük edeceğiz. Kültür turizmine doğrudan destek sağlayacağız. Yakın zamanda Buruciye Medresesi´ni restorasyona alarak çok kısa bir sürede turizme tekrar kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

“SİVAS´I TURİZM MERKEZİ YAPACAĞIZ”

Turizm, doğrudan ekonomiye katkı sağlayan bir sektördür diyen Vali Ayhan, “Bu nedenle etki alanı da çok geniş ve şehrimizin kalkınması için bizim olmazsa olmazımız. Tur operatörlerini Sivas´a akredite edeceğiz. Sivas´ı bir destinasyon merkezi haline getireceğiz. Eğitim ve tanıtım programlarına çok ciddi bir önem vereceğiz. Tanıtıma ağırlık vereceğiz. En büyük reklam müşterilerin birbirine yaptığı reklamdır. İnsanlar birbirini kulaktan kulağa etkiler. Bu yüzden gelen yerli yabancı turistlerimize en iyi şekilde hizmet vererek güzel izler bırakmamız gerekiyor. Sosyal medyayı çok iyi kullanmamız gerekiyor. Dijital pazarı iyi beslememiz gerekiyor. Esnafımızdan akademisyenimize, kurumlarımızdan meslek odalarımıza hep birlikte bütüncül bir bakış ile bu taşın altına elimizi koyacağız ve Sivas´ı bir ‘Turizm Merkezi´ yapacağız. Herkes kendi üzerine düşeni layığı ile yaparsa sorun kalmayacaktır” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız da kurumlar arası işbirliği ile Sivas´ın turizmde hak ettiği payı alacağına inandıklarını ifade ederek ‘Kültür ve Turizm Sivas´ projesinin önemine vurgu yaptı. Toplantıda sektör temsilcileri de görüş ve önerilerini paylaştı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS TURİZMDE MERKEZ OLACAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MERKEZ CAMİ´NDE İMZALAR ATILDI
MERKEZ CAMİ´NDE İMZALAR ATILDI
Merkez Cami Projesinde ilk imzalar atıldı. Proje kapsamında Merkez Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile KOMAŞ arasında sözleşme imzalandı. Projenin Sivas açısından büyük önem arz ettiğini belirten Vali Salih Ayhan, “1-2 yıldır ilimizde çok konuşulan bir konu olmuştu. Kamuoyunun hassasiyetini dikkate alarak, hem de hukuki durumları da göz önünde bulundurarak, caminin yerinde ve boyutunda biraz değişiklik yaptık” dedi.
LİDERLERE DAVET
LİDERLERE DAVET
Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahat Türkmenoğlu, Sivas Kongresi´nin 100. Yılı nedeniyle tüm siyasi liderleri ilimize davet etti. Türkmenoğlu, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´dan yeni bir davet yaparak tüm siyasi parti genel başkanlarını Milli Mücadeleye 108 gün başkentlik yapan Sivas´ta bir araya getirmesini istiyoruz” dedi.
ÖZEL İDARE, SİVAS´IN LOKOMOTİFİDİR
ÖZEL İDARE, SİVAS´IN LOKOMOTİFİDİR
İl Özel İdaresi´nin iftar programına katılan Vali Salih Ayhan, Sivas´ta yapılan bütün vizyon projelerinde doğrudan ya da dolaylı olarak İl Özel İdaresi´nin bir katkısı olduğunu belirterek, “Sivas´a geçmişten bugüne, bugünden yarına hizmetleri olan ve devam edecek olan lokomotif kurumdur. Böylesine büyük işler yapan kurumda birlik ve beraberlik çok önemlidir” dedi.
6. BÖLGE İÇİN SEFERBERLİK
6. BÖLGE İÇİN SEFERBERLİK
Şarkışla´da düzenlenen bölgesel iftar programında konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, “Sivas´ı teşvik kapsamından 6. bölgeye aldırmak için seferberlik ilan ettik. Cumhurbaşkanımız Sivas´a geldiğinde Nuri Demirağ OSB´ye özel teşvik verileceği müjdesini verdi. Şükürler olsun. Bu yasa tüm ilçelerimizi ve ilimizi de ilgilendiriyor. Demirağ OSB endüstriyel bölge ilan edildi” dedi.
ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANDI
ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANDI
Sivas Belediyesi tarafından 155 okulda düzenlenen programlarla öğrencilere çevre bilinci aşılandı. Dünyadaki çevre kirliliği ve küresel ısınmaya dikkat çeke Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, “Belediye olarak bu konuda bir dizi çalışma yapmaktayız. 2018 yılı içerisinde 5 bin 500 ton ambalaj atığını, 26 bin 301 kilogram atık yağ ve 4 bin 300 kilogram elektronik atığı geri dönüşüme kazandırdık” dedi.
DOLANDIRICILAR YİNE İŞ BAŞINDA!
DOLANDIRICILAR YİNE İŞ BAŞINDA!
Ramazan ayını fırsat bilen telefon dolandırıcıları ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunacakları bahanesiyle bağış toplamak istedi. Vali Salih Ayhan ile Özel Kalem Müdürü Himmet Taşpınar´ın ismini kullandıkları tespit edilen dolandırıcılar birçok iş adamını arayarak, para talebinde bulundu.
ENGELLİLERE ÖZEL DİŞ TEDAVİSİ
ENGELLİLERE ÖZEL DİŞ TEDAVİSİ
Cumhuriyet Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle ilimizdeki 6 özel bakım merkezinde yatılı olarak hizmet alan engelli bireylerin ağız ve diş sağlığı tedavileri yapılacak.
BULVARDA KAZI
BULVARDA KAZI
Son zamanlarda Kepçeli civarında yaşanan su ve kanalizasyon hattı patlamalarına bir yenisi, uzun aradan sonra dün Kent meydanı ile İnönü Bulvarının başlangıcında eklendi. Caddeyi trafiğe kapatan Belediye ekipleri iş makinasıyla kazı yaparak hattı tamir etti.
HEM ÖĞRENİYOR HEM DE ÖRNEK OLUYORLAR
HEM ÖĞRENİYOR HEM DE ÖRNEK OLUYORLAR
Gazi Osman Paşa İlkokulu Sınıf Öğretmeni Yücel Budak, Hayat Ağacı Derneğine öğrencileri ile birlikte her yıl yardım kampanyası düzenliyor.
CÜTAM´DA TEKSTİL BOYASI ÜRETİLDİ
CÜTAM´DA TEKSTİL BOYASI ÜRETİLDİ
Cumhuriyet Üniversitesi İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi´nde giyilebilir akıllı halokromik tekstil ürünleri için tekstil boyası üretildi. Tekstil boyası hakkında bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Ebru Yabaş, “Üretilen boyanın farklı giyilebilir tekstil ürünlerine işlenmesi ile farklı uygulamalarda prototiplerinin hazırlanması için girişimlerde bulunulmuştur. Ürünün prototipinin hazırlanmasının ardından patent başvurusu yapılması planlanmaktadır” dedi.
100. YIL COŞKUSU
100. YIL COŞKUSU
19 Mayıs Atatürk´ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı ilimizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. Etkinlikler, Tren Gar´ından kent meydanına kadar yapılan yürüyüşün ardından Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen programla devam etti. 7´den 70´ye her kesimden vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kutlama programında 19 Mayıs etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu.
BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ
BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ
Zara ilçesinde TSO üyeleri ve esnaflarla bir araya gelen TSO Başkanı Mustafa Eken, “Biz size efendilik etmeye değil, hizmet etmeye geldik. 69 meclis üyesi arkadaşım gerçekten Sivas sevdalısı. Hiç birinin odadan menfaati ve beklentisi yok. Çalışmıyorsak hesap soracaksınız. Odamız 24 saat emrinizde. Ne zaman isterseniz arayabilirsiniz, kapımız sonuna kadar açık. Üyelerimiz ile birlikte güçlüyüz” dedi.
KONUT SATIŞLARI YÜZDE 29 DÜŞTÜ
KONUT SATIŞLARI YÜZDE 29 DÜŞTÜ
TÜİK verilerine göre Nisan ayındaki konut satışları geçtiğimiz yıla oranla yüzde 29,4 düşüş gösterdi. Geçtiğimiz yıl Nisan ayında 704 konut satılan ilimizde bu yıl ise 497 konut satılabildi.
KARALAR KÖYÜ´NDE İFTAR
KARALAR KÖYÜ´NDE İFTAR
Karalar Köyü´nde düzenlenen iftar programına İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ve İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş ile meclis üyeleri de katıldı. Genel Sekreter Kaya, “Cennet vatanımızın her bir köşesinde birlik beraberlik içerisinde vatandaşlarımız omuz omuza iftar ediyorlar. Bu gerçekten bizim için büyük bir nimet, büyük bir mutluluktur” dedi.
MODEL UÇAK´TA MİLLİ TAKIMA GİRDİ
MODEL UÇAK´TA MİLLİ TAKIMA GİRDİ
Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğrencisi Çağatay Suvay, Romanya´da düzenlenen ve 10 ülkeden 100 kişinin katıldığı Harghita World Cup yarışmasında 10. olarak milli takıma girmeyi başardı.
BAŞKAN BİLGİN´DEN 19 MAYIS MESAJI
BAŞKAN BİLGİN´DEN 19 MAYIS MESAJI
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen aziz milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin önemli bir adımıdır” dedi.
KARASU´DAN 19 MAYIS MESAJI
KARASU´DAN 19 MAYIS MESAJI
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Samsun´a çıkışının 100. yılında 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için canını veren tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum” dedi.
A LİFE HOSPİTAL İFTARDA BULUŞTU
A LİFE HOSPİTAL İFTARDA BULUŞTU
A Life Hospital çalışanları iftar programında bir araya geldi. Hastane Başhekimi Ayşe Didem Tezcan, “Sivas daha kaliteli ve konforlu sağlık hizmeti almayı hak ediyor. Şehrimize bu anlayış ve hizmet kalitesini getirmek için çabalıyoruz. Hastanemiz olarak mevcut branşlarımızın yanında yeni branşlarla da Sivas halkına en iyi sağlık hizmetini vermeyi hedefliyoruz” dedi.
TÜDEMSAŞ´A TAM DESTEK
TÜDEMSAŞ´A TAM DESTEK
TÜDEMSAŞ´ta çeşitli temaslarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları Enver İskurt ve Selim Dursun, TÜDEMSAŞ´ın kurulduğu günden bu yana büyük aşamalar kaydettiğini belirterek, bundan sonraki ilerlemesinde de her zaman destek olacaklarını ifade ettiler.
ZENGİNLİKLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM
ZENGİNLİKLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM
Pek çok medeniyete ev sahipliği yapan ilimizin zengin kültürel ve tarihi birikimlerini korumasının ve gelecek kuşaklara aktarmasının önemli olduğunu da ifade eden Vali Salih Ayhan, “Bizlere düşen görev bu mirasa sahip çıkmak, bizden bir parça olan tarihsel yapıtlarımızı ve müzelerimizi korumak, sevmek, tanıtmak olmalıdır. Bu vesile ile Müzeler Haftanızı kutluyor, çocuklarımıza hazırlamış oldukları güzel etkinliklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ayağa kalkarsan hizmet kastiyle kalk, eğer konuşacak olursan hikmetle konuş, oturacağın zaman hürmetle otur…

Hacı Bektaşı Veli
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
6.1252
EURO
6.8227