SİVAS SİZİ ETKİSİ ALTINA ALACAK - video
“Sivas ve Üniversite Tanıtım Günleri” programı kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Sivas sizleri etkisi altına alacak. Sivas´ın optimal bir ölçekte yaşanabilir bir şehir olduğunu göreceksiniz. Ne büyük şehirlerin keşmekeşliğini ve yorgunluğunu yaşayacaksınız ne de küçük şehirlerin yoksulluğunu hissedeceksiniz. Bir öğrenci için yaşanabilir şehirdir” dedi.
Tarih: 21.10.2019 01:01:00/ 218okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Cumhuriyet Üniversitesi tarafından her eğitim-öğretim yılı başında birinci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen “Sivas ve Üniversite Tanıtım Günleri” dolayısıyla Diş Hekimliği Fakültesi´nde düzenlenen programa katıldı.

Diş Hekimliği Fakültesi konferans salonunda düzenlenen programa; Fakülte Dekanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu, akademisyenler ve birinci sınıf öğrencileri katıldı. Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlarken, Sivas´ın ve Cumhuriyet Üniversitesi´nin tanıtım gösterileriyle devam etti.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü tarafından üniversiteye yeni katılan öğrenciler için oldukça anlamlı bir program yapıldığını söyleyen ve davet içinde teşekkür ederek sözlerine başlayan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Severseniz sevdiğiniz her yer güzeldir ve sevdiğiniz yerde mutlu olursunuz. Sizleri tebrik ediyorum, çalıştınız, çabaladınız ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi gibi nitelikli bir okulu kazandınız. Gösterdiğiniz gayret ve verdiğiniz emeğin karşılığı olarak bu nasip sizlerinmiş. Sivas´ı tercih etmek bir ayrıcalıktır. Bu doğru tercihlerinizden dolayı sizleri kutluyorum. Zira Sivas Cumhuriyet Üniversitesi sahip olduğu modern kampüsü, nitelikli alt yapısı, köklü geçmişi ve konaklama imkânlarıyla, öğrencilerimiz için samimi, sıcak ve mutlu bir yuva niteliğindedir” dedi.

“OKUYUN, GEZİN,

DOLAŞIN, GÖRÜN”

‘Hem gezen hem okuyan bilir´ diyerek sözlerine devam eden Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, “Farklı kültürler tanımanın ne kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Bunu salık veriyorum ki, okuyun ama bununla beraberde gezin, dolaşın, görün. Türkiye kültür bakımından büyük bir zenginliğe sahip. Ama marifet bu farklı renkleri bir araya getirerek arı gibi çiçekten bal alabilmektedir” ifadelerini kullandı.

“SİVAS SİZLERE İKİNCİ

ÜNİVERSİTEYİ OKUTTURACAK”

‘Bulunduğunuz şehrin hazinelerini keşfederek onlardan beslenmeniz gerekir´ diyen Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, “Şehir var, şehir var. Kimi şehirlerin ruhu var. Sivas kadimden gelen bir kültür, çok değerli bir hazine. Bu süreçte eğer sizler arzularsanız, Sivas ikinci üniversiteyi sizlere okutturur. Sivas; sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlerle, doğal güzelliklerle ve coğrafi konumuyla sizlere ufuklar açacaktır. Kent meydanı, medreseleri, camileri kadim geçmişimizin bugüne yansıyan önemli eserleridir. Gökmedrese taşa nakşedilmiş nadide bir eserdir. Sivas tarih ve kültür şehridir. 4 Eylül 1919 Sivas Kongresinin yapıldığı binayı gezmeniz gerekir. Milli Mücadelede Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e 108 gün ev sahipliği yapan şehir Sivas´tır. Çünkü Sivas emin şehirdir. Halk ozanlarımız olan; Âşık Veysel, Âşık Ruhsati, Muzaffer Sarısözen, Nuri Üstünses bu topraklarda yetişmiştir. Pek çok türkünün Sivas menşeili olduğunu göreceksiniz. Bununla beraber nitelikli devlet adamları yetiştirmiştir. Halil Rıfat Paşa bunun en güzel örneklerindendir. Havalimanı yoluyla ve tren yoluyla bu şehre gelirseniz Nuri Demirağ´ı görürsünüz. Soyadını Atatürk´ten alan Demirağ, demir yollarının mimarıdır. İlk paraşütü üreten, ilk uçağı yapan yine Sivaslı Nuri Demirağ´dır” diye konuştu.

“BU ŞEHİRDEN ÇOK ŞEY

ÖĞRENECEKSİNİZ”

Sivas´ın öğrencileri etkisi altına alacağını ifade eden Genel Sekreter Kaya, “Sivas´ın optimal bir ölçekte yaşanabilir bir şehir olduğunu göreceksiniz. Ne büyük şehirlerin keşmekeşliğini ve yorgunluğunu yaşayacaksınız ne de küçük şehirlerin yoksulluğunu hissedeceksiniz. Bir öğrenci için yaşanabilir şehirdir. Süper ligde olan Sivasspor, hafta sonlarında size bir kapı açar. Sivas Devlet Tiyatrosuna sahiptir, çoğu şehirde bu imkânı bulamayabilirsiniz. Bununla beraber kışın Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde kaymayı öğrenebilirsiniz. Farklı alternatifler sunan bir şehirde yaşayacaksınız. Şanlısınız. Zorluklardan yılmayın. Bu şehirden çok şey öğreneceksiniz.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Program günün anısına Diş Hekimleri Fakültesi Dekanı Prof Dr İhsan Hubbezoğlu tarafından Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya´ya verilen plaket ile son buldu.Video Tarihi: 19.10.2019 12:56:51
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS SİZİ ETKİSİ ALTINA ALACAK video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
OSB´DE ÜRETİMİ ARTIRACAĞIZ
OSB´DE ÜRETİMİ ARTIRACAĞIZ
I. Organize Sanayi Bölgesi´nde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Cumhuriyetin 100. yılında ‘100 Üretim ve İstihdam Kapısı´ hedefi doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini belirterek, OSB´de üretim kapasitesinin artırılması yönünde çalışmalara imza atacaklarını belirterek, “Amacımız, sanayicilerimizin üretim kalitelerini artırmak ve nitelikli bir OSB oluşturmaktır” dedi.
ARTIK SABIR TAŞI ÇATLADI - video
ARTIK SABIR TAŞI ÇATLADI - video
Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen, Numune Hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında yöneticilere seslenerek, “Döner sermaye artık dibe vurmuş, tabanı görmüştür. Döner sermayelerde yaşanılan gelir kaybı nedeniyle çalışanın yaşadığı ekonomik sıkıntı da, evindeki huzursuzlukta vebal yöneticilerindir. Sağlık çalışanları için artık sabır taşı çatlamıştır. Çalışanın emeğinin karşılığı teslim edilmeli, ekmeğiyle oynanmamalıdır” dedi.
CEZALAR PAZARI OLUMSUZ ETKİLİYOR
CEZALAR PAZARI OLUMSUZ ETKİLİYOR
Şarkışla Hayvan Pazarı´nda yaşanan sıkıntılarla ilgili TBMM´de söz alan MHP Milletvekili Ahmet Özyürek, “Pazarının kurulduğu gün olan Cumartesi günleri jandarma ve emniyet yol kontrolüne çıkmakta ve çiftçilerimize para cezası uygulamaktadır. Bu uygulama, pazar ekonomisine zarar vermekte ve pazarın hitap ettiği kesimi azaltmaktadır” dedi.
ÖĞRENCİLERDEN YARDIMSEVERLİK ÖRNEĞİ - video
ÖĞRENCİLERDEN YARDIMSEVERLİK ÖRNEĞİ - video
Özel bir kolejde eğitim gören 2. Sınıf öğrencileri ‘Değerler Eğitimi´ kapsamında Hayat Ağacı Derneği bünyesindeki Gıda Bankası için yardım topladı. Öğrenciler topladıkları yardımları öğretmenlerin nezdinde Hayat Ağaca Derneği´ne teslim etti.
TOZANLI VADİSİ BALI MARKALAŞACAK
TOZANLI VADİSİ BALI MARKALAŞACAK
DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında “Tozanlı Vadisi Organik Arı Yetiştiriciliği Projesi” protokolü imzalandı. İl Müdürü Seyit Yıldız, “Proje ile Organik Tozanlı Vadisi Balının markalaşmasıyla birlikte arı yetiştiriciliğinin teknik altyapısını iyileştirmek ve bölge arıcılığını daha verimli hale getirerek sürdürülebilirliğini amaçlamaktadır.” dedi.
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
İl Özel İdaresi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünde gerçekleştirilen yangın söndürme ve tahliye tatbikatı gerçeğini aratmadı.
OKULLARDA YEŞİLAY KULÜBÜ KURULUYOR
OKULLARDA YEŞİLAY KULÜBÜ KURULUYOR
Yeşilay tarafından düzenlenen ‘Benim Kulübüm Yeşilay´ Projesi bu yıl 81 ildeki Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı ilkokul ve ortaokullarda Yeşilay Kulübü kurulacak.
AKADEMİSYENLERE İLETİŞİM KONFERANSI
AKADEMİSYENLERE İLETİŞİM KONFERANSI
Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından akademik ve idari personele ‘Hasta-Hekim İlişkileri kapsamında ‘İletişim Teknikleri´ konferansı verildi.
MÜFTLÜLÜKTEN MAAŞ PROTOKOLÜ
MÜFTLÜLÜKTEN MAAŞ PROTOKOLÜ
İl Müftülüğü 5 yıl boyunca personelin maaşını faizsiz alması için finans kurumu ile protokol imzalandı.
“TERÖRÜ HEP BİRLİKTE DURDURABİLİRİZ”
“TERÖRÜ HEP BİRLİKTE DURDURABİLİRİZ”
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri “Terör Hep Birlikte Durdurabiliriz” projesi kapsamında verdiği konferanslarla terör örgütlerine karşı 613 kamu görevlisini bilgilendirdi.
SAĞLIK HİZMETLERİNDE MAZERETEMİZ KALMADI
SAĞLIK HİZMETLERİNDE MAZERETEMİZ KALMADI
1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası dolayısıyla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tanıtım programı düzenlendi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, ilimizin sağlıkta en fazla pay alan iller arasında yer aldığını ifade ederek, “Yatak kapasitemiz, çalışan sayımız, doktor sayımız, fiziki yapı ve araç anlamında hiçbir mazeretimiz kalmadı. Vatandaşlarımıza güzel hizmetleri hep beraber yapacağız” dedi.
KARDAN 23 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
KARDAN 23 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Soğuk havanın etkisi altına giren ilimizde kar yağışı etkili oldu. Kent merkezi beyaz örtüyle kaplanırken, yağış nedeniyle il genelinde 23 köy yolu ulaşıma kapandı.
SOLUCAN GÜBRESİ HASADI BAŞLADI
SOLUCAN GÜBRESİ HASADI BAŞLADI
Organik Tarım Anonim Şirketi bünyesinde kurulan solucan gübresi üretim tesisinde ilk hasat yapıldı. Vali Salih Ayhan, “Kurumlarımızın işbirliği ile Sivas tarımını daha da verimli hale getireceğiz. Organik tarımın yaygınlaşması yönünde de örnek ve yön veren çalışmaların içerisinde ilgili tüm kurumlarımızla yer alacağız” dedi.
35 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ DİŞ TARAMASI
35 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ DİŞ TARAMASI
Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Cumhuriyet Üniversitesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilerin diş tedavileri Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde kurulan 15 Temmuz Şehitler Kliniğinde ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında 35 bin öğrencinin dişlerinin ücretsiz tedavi edilmesi amaçlanıyor.
TEMİZLİK İŞLERİNE 3 YENİ ARAÇ - video
TEMİZLİK İŞLERİNE 3 YENİ ARAÇ - video
Çağın gerekliliklerine göre ekip ve ekipman kullanmaya özen gösteren Belediye, bu çerçevede araç filosunu da yenilemeye devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğüne alınan 2 yeni süpürge ve 1 çöp kamyonu kent meydanında sergilendi.
ENGELLİLERE EV ZİYARETİ
ENGELLİLERE EV ZİYARETİ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle görme engelli Selman Deveci, Bedensel Engelli Muhammet Gökkaya ve İşitme engelli Fatih Kendirli´yi evlerinde ziyaret etti.
ZABITA´YA TÜKETİCİ HAKLARI EĞİTİMİ
ZABITA´YA TÜKETİCİ HAKLARI EĞİTİMİ
Sivas Belediyesi ev sahipliğinde Tüketici Haklarının Yerel Yönetimlere Yaygınlaştırılması projesi kapsamında eğitim semineri verildi. Sivas, Tokat ve Kilis illerinin katılımıyla düzenlenen eğitimde Zabıta Teşkilatı mensuplarına tüketici hakları konusunda eğitim verildi.
TÜRK-RUS İLİŞKİLERİNİ ANLATTI - video
TÜRK-RUS İLİŞKİLERİNİ ANLATTI - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Gelişim ve İnovasyon Kulübü tarafından “Kişisel Gelişim Zirvesi” düzenlendi. Programa konuşmacı olarak katılan Araştırma Görevlisi Dr. Tekin Aycan Taşcı, tarihsel süreçteki Türk – Rus ilişkilerini anlattı.
ETKİLİ İLETİŞİM NASIL OLMALI
ETKİLİ İLETİŞİM NASIL OLMALI
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Etkili İletişim Becerileri” konferansı düzenlendi. Konuşmacı olarak konferansa katılan Öğretim Görevlisi Sema Biçer, “Etkili iletişim becerileri konusunda bizim anda olmamızı, anı yaşamamızı, anı yakalamamızı engelleyen iki hırsız var. Bunlardan bir tanesi geçmişe ait pişmanlıklarımız. İkincisi, geleceğe ilişkin endişelerimiz” dedi.
AIDS TESTİNİ İHMAL ETMEYİN
AIDS TESTİNİ İHMAL ETMEYİN
Cumhuriyet Üniversitesi´nde ‘Dünya AIDS Günü´ nedeniyle bilgilendirme toplantısı yapıldı. Tıp Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Seyit Ali Büyüktuna, AIDS´in hızla yayıldığını belirterek, “HIV virüsü taşıyan kişilerin yüzde 45´i hastalığa sahip olduğunun farkındayken, yüzde 55´i ise bu virüsü taşıdığından haberdar değil. Bu durum hastalığın yayılmasında önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Test yaptırma konusunda ikna edilmesi gereken önemli bir kitle var” dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bilginin mürekkebi, şehidin kanından kutsaldır

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805