“SİVAS BİZİMLE GELİŞECEK”
CHP Başkan adayı Ali Akyıldız, 3 ana başlıkta 25 proje açıkladı. Akyıldız´ın ‘Gelişen Sivas, Büyüyen Sivas, Gülümseyen Sivas´ başlıkları altında açıkladığı projeleri arasında en dikkat çekeni üniversite öğrencilerinin şehirle bağlantısını sağlayacak ‘Ulaşım Aktarımı´ projesi oldu.
Tarih: 13.3.2019 07:50:00/ 426okunma / 0yorum

CHP Başkan adayı Ali Akyıldız, 3 ana başlıkta 25 proje açıkladı. Akyıldız´ın ‘Gelişen Sivas, Büyüyen Sivas, Gülümseyen Sivas´ başlıkları altında açıkladığı projeleri arasında en dikkat çekeni üniversite öğrencilerinin şehirle bağlantısını sağlayacak ‘Ulaşım Aktarımı´ projesi oldu. Akyıldız, “Sivas bizimle gelişecek” dedi.

Üniversiteye yapılan 10 bin kişilik öğrenci yurdunun faaliyete geçirilmesiyle birlikte çok sayıda esnafın dükkan kapatmak zorunda kaldığına işaret eden Akyıldız, yıllardır eski Sanayi Sitesi´nde yaşanan sorun için ise kaybeden tarafın olmayacağı bir çözüm sözü verdi.

Erhan CEYLAN/

CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde başkan olması halinde şehre uygulayacağı projeleri açıkladı. Akyıldız, ‘Gelişen Sivas, Büyüyen Sivas, Gülümseyen Sivas´ başlıkları altında 25 projenin detaylarını paylaştı. Sivas´ın CHP ile gelişeceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Veli Aybaba´nın katılımıyla geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği toplantıda seçimlerde halkın teveccüh göstermesi halinde uygulayacağı projeleri açıklayan Akyıldız, yaşanan sıkıntıların çözümünün yanı sıra üretime yönelik projeleriyle dikkat çekti.

İŞTE O PROJELER;

ÇALIŞAN KADINLAR BÜYÜYEN SİVAS

-Fikir Senden Destek Benden: Sivaslı ev kadınlarına, kendine has yetenekleri doğrultusunda iş imkânı sağlayarak ev ekonomilerine katkıda bulunacağız. Kadınlarımız, belediyemizin sağladığı malzeme desteğiyle kendi evinde üretim yapma şansına kavuşacak.

-Kadın Eli Pazarı: Belediyemizin ev kadınlarına sunduğu destekle üretilen el emeği göz nuru ürünleri, yalnızca kadınların satıcı olarak bulunduğu Kadın Eli Pazarı´nda halkımızla buluşturacağız.

-Organik Büfe: Günümüzde doğal ürünlere ulaşım imkânı oldukça zor olduğundan, projemizle Sivaslı kadınlarımızın ürettiği yüzde 100 doğal ürünlere, tüm halkımız belediyemizin açacağı organik büfeler vasıtasıyla rahatlıkla ulaşacak.

-Halk Süt: Projemizle Sivaslı süt üreticilerinden aldığımız doğal günlük sütü, kuracağımız modern tesislerde işleyerek organik büfelerde halkımızla en uygun fiyatlarla buluşturacağız.

-El Emeği Göz Nuru: Şehrimiz merkezine yerlerinde oluşturacağımız El Emeği Göz Nuru satış noktalarında kadınlarımızın üreteceği hediyelik eşyaları turistlerle buluşturacağız.

MUTLU GENÇLİK GÜLÜMSEYEN SİVAS

-Yiğido Fest: Belediyemizin organize edeceği Yiğido Fest etkinlikleri ile ulusal medyada yer alan popüler isimleri şehrimizde misafir edeceğiz.

-Hayata Hazırlık Kursları: Gençlerimiz iş bulamıyor, esnaf ve işverenler nitelikli eleman eksikliğinden bahsediyor. Belediye bünyesinde açacağımız hayata hazırlık kursları ile gençlerimizi maddi gelir sağlayabilecekleri alanlarda eğiteceğiz. Gençlerimizi nitelikli eleman arayan işletmelerle buluşturacağız.

-Ücretsiz Ulaşım Aktarımı: Üniversitemize yapılan 10 bin kişilik yurt ve otobüs hatlarının kampüse taşınması nedeniyle öğrencilerimiz şehir merkezine gelemez oldu. Esnafımızın işleri düştü, çoğu esnaf dükkânını kapatmak zorunda kaldı. Bu projemizle öğrencilerimizden belli süreler dahilinde ulaşım aktarımında ücret almayacağız.

-Gez Dostum Gez: Sivas´taki gençlerimizin, Sivas ve çevre illerdeki kültürel ve tarihi miraslarımızı tanımaları için belediyemiz tarafından ücretsiz geziler organize edeceğiz.

-Bir Sıcak Çorba: Sabahları kahvaltı yapma imkânı bulamayan öğrenciler için yoğunluğun yaşandığı otobüs duraklarında çorba ikramı yapacağız.

KENT PROJELERİMİZ GELİŞEN SİVAS

-Uluslararası Âşık Veysel Festivali: Şehrimizin dünyaca tanınan değeri olan Âşık Veysel´in adını düzenleyeceğimiz uluslararası festivale vereceğiz. Dünyanın dört bir tarafından gelen sanatçılarımızı şehrimizde ağırlayacağız.

-4 Eylül 108 Gün Meydanı: Şehir meydanında yapacağımız düzenlemelerle Atatürk´ün Milli Mücadele döneminde şehrimizde geçirdiği 108 günü anlatan açık hava müzesi oluşturacağız. Türkiye´nin dört bir tarafından yerli turistleri şehrimize çekeceğiz.

-Gastronomi Turizmi: Sivas´ımızın unutulmuş lezzetlerini gün yüzüne çıkartarak gastronomi turizminde ülkemizde ve hatta dünyada hak ettiği yere ulaşmasını sağlayacağız. Bu muazzam lezzetleri tatmak isteyen binlerce kişiyi şehrimizde ağırlayacağız.

-Yaşam Sivas: Şehrimizin 2 adet doğu ve 2 adet batı yakasına kuracağımız toplam 4 adet Yaşam Sivas kompleksleri ile 7´den 70´e toplumun tüm kesimlerinin faydalanacağı şehre nefes aldıracak, spordan sanata, kültür ve eğitimden sosyal etkinliklere kadar birçok konuda halkımıza hizmet verecek yaşam alanları inşa edeceğiz.

-Mahalle Çocuk Bakım Merkezleri: Çocuklu ailelerin şehir ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakacakları, alanında uzman eğitmenlerin çocuklarla yakından ilgileneceği bakım merkezleri kuracağız.

-Yalnız Değilsiniz: Sivas´ı Sivas yapan yaşlılarımızı unutmayacağız, asla yalnız bırakmayacağız. Evlerini temizleteceğiz, çamaşırlarını alıp temizletip ütüleyip evlerine geri bırakacağız.

-Hobi Bahçeleri: Şehir hayatından sıkılan ailelerimize şehrin dışında toprakla temas edebilecekleri, çocuklarıyla güzel vakit geçirebilecekleri özel hobi bahçeleri yapacağız.

-Vetbulans: Bu güzel şehri paylaştığınız sokak hayvanlarının, belediye bünyesinde oluşturacağımız, içerisinde uzman veteriner bulunan mobil araçlarımızla bakımlarını üstleneceğiz. Bu hizmetten tüm hayvan severlerin yararlanmasını sağlayacağız.

-Kent ve Kültür Müzeleri: Kültürel zenginliğimizi günümüze taşıyan ve gelecek kuşaklara aktarmamızı sağlayan müzeyi ve bahçesinde ozanlarımızın anıtlarını şehrimize kazandıracağız. 

-Çevre Dostu Enerji: Şehrimizde bulunan parklar ve sokaklardaki lambaları güneş enerjisi ile çalışır hale getirip tasarruf yapacağız. Tasarruf ettiğimiz tutarı indirim yaptığımız su faturalarına aktaracağız.

-Yiğidolar Deplasmanda: Sivas´ımızın en önemli marka değerlerinden olan Sivasspor´umuza destek verirken Yiğidolarımızı deplasman maçlarına tahsis edeceğimiz otobüslerle götüreceğiz. 

-Termal ve Sağlık Turizmi: Sivas´ımızın zengin jeotermal kaynaklarını en iyi şekilde kullanmak için birçok projeyi hayata geçireceğiz. Sıcak ve soğuk kaplıcalarımızın yanı sıra dünyada eşi benzeri olmayan kaplıcalarımızı da unutmayacağız.

-Dernekler Köyü: Sivas´ta faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerimizin yaşadıkları zorlukları göz ardı etmeden onlara faaliyet ve yaşam alanları sunabileceğimiz, toplu şekilde kaynaşma sağlayabilecekleri Dernekler Köyü ile derneklerimize sahip çıkacağız.

-Jeotermal Seracılık: Sivas´ımızda çıkan sıcak su kaynaklarımız ile seracılığı birleştirip modern seraları Sivas´a kazandırarak şehir ekonomisine katkıda bulunacağız.

-Eski Sanayi Sorununa Çözüm: Yıllardır çözülemeyen ve mağdur edilen eski sanayi esnafımıza sunacağımız, kaybedenin olmadığı kazananın ise Sivas olduğu projemiz ile bu sorunu Sivas´ımızın gündeminden çıkartacağız.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS BİZİMLE GELİŞECEK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KARASU, İSTANBUL´DAKİ SİVASLILARLA BULUŞACAK
KARASU, İSTANBUL´DAKİ SİVASLILARLA BULUŞACAK
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, 23 Haziran´da İstanbul´da yenilenmesine karar verilen Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Avcılar İlçe sorumlusu olarak görevlendirildi. Karasu, seçim sürecinde İstanbul´daki tüm Sivaslılarla çeşitli programlarda bir araya gelecek.
BEDELLİ ASKERLİĞE ERTELEME TALEBİ!
BEDELLİ ASKERLİĞE ERTELEME TALEBİ!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal eden YSK, yeni seçim için 23 Haziran tarihini açıklamıştı. CHP Milletvekili Ulaş Karasu, seçimin yapılacağı tarihle kesişen bedelli askerlik celbinin ertelenmesi için kanun teklifi verdi.
MAYIS TOPLANTILARI TAMAMLANDI - video
MAYIS TOPLANTILARI TAMAMLANDI - video
İl Genel Meclisi´nde Mayıs ayı toplantılarının son oturumu dün yapıldı. Meclis Başkanvekili Fikret Doğruyol Başkanlığında yapılan oturumda Haziran ayında görüşülecek gündem maddeleri belirlendi.
HESABINI SORACAĞIZ--Video
HESABINI SORACAĞIZ--Video
Kızılcahamam kampında konuşan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, seçim sürecinde bazı önemli isimler için “neredeydiler?” diye sordu. Kaybettikleri yerlerle ilgili derinlemesine inceleme yapılacağını vurgulayan Erdoğan “Zamanı gelince gerekli hesabı soracağız” dedi.
KARAMOLLAOĞLU: “ÖZGÜL AĞIRLIĞI EN YÜKSEK PARTİYİZ”
KARAMOLLAOĞLU: “ÖZGÜL AĞIRLIĞI EN YÜKSEK PARTİYİZ”
Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, yerel seçimlerde arzu ettikleri oranda oy alamamalarına rağmen, ´bugün özgül ağırlığı en yüksek partiyiz”dedi.
“TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANACAĞIZ”
“TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANACAĞIZ”
31 Mart seçimleriyle birlikte Belediye Başkanlığı görevini Hilmi Bilgin´e devreden Sami Aydın, Bilgin´e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, “Biz Hilmi Başkanımızın başarılı olması için yanındayız, duacısıyız, destekçisiyiz. Ne zaman bize ihtiyacı olursa, her zaman katkı sunmaya varız” dedi. Başkan Bilgin ise “Şehrimizin ihtiyacı olan her hususta sizlerle, herkesle istişare ederek, ortak akılla tecrübelerinizden faydalanacağız” ifadelerini kullandı.
AK PARTİ İKTİDARIYLA İYİ HİZMETLER GELDİ
AK PARTİ İKTİDARIYLA İYİ HİZMETLER GELDİ
AK Parti Milletvekili İsmet Yılmaz, “Önümüzde 5 yıllık bir süre var. Bu süreyi geçmiş yılların tecrübesinden faydalanarak daha iyi geçirmek lazım. AK Parti iktidarıyla Sivas´a çok iyi hizmetler geldi. Bunu çok net söylüyorum. İnşallah daha güzel hizmetler yapılmaya devam edecektir” dedi.
MAKAM ODASININ KAPISINI SÖKTÜ
MAKAM ODASININ KAPISINI SÖKTÜ
Zara Belediye Başkanlığına seçilen MHP´li Fatih Çelik, makam odasının kapısını kaldırdı.
BAŞKAN OĞUZ MAZBATASINI ALDI
BAŞKAN OĞUZ MAZBATASINI ALDI
Şarkışla ilçesinde AK Parti´den belediye başkanı seçilen Ahmet Turgay Oğuz, mazbatasını aldı.
HEPİMİZ  BEKLİYORUZ
HEPİMİZ BEKLİYORUZ
Şehrimize gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İstanbul başta olmak üzere seçimlerle ilgili itirazlar ve yeniden sayımların sorulması üzerine “Bu sürecin sonucunda daha fazla bağıran, daha fazla farklı yollara tenezzül eden değil, haklı olan kazanacaktır. Bunun tescilini de Yüksek Seçim Kurulu yapacaktır. Hepimiz bu süreci saygılı bir şekilde bekleyip, itirazlarımızı yapıp bu konuda A partisi değil, B partisi değil milletimizin tercihi ne yöndeyse bunu tescil olmasını beklememiz lazım” dedi.
APAYDIN MAZBATASINI ALDI
APAYDIN MAZBATASINI ALDI
Sivas´ın Kangal ilçesinde belediye başkanı seçilen Kürşat Apaydın, mazbatasını aldı.
DİVRİĞİ VE İMRANLI´DA SONUÇLAR DEĞİŞMEDİ
DİVRİĞİ VE İMRANLI´DA SONUÇLAR DEĞİŞMEDİ
Resmi olmayan sonuçlara göre, CHP´li adayların kazandığı İmranlı ve Divriği ilçelerinde AK Parti´nin itirazı üzerine yeniden yapılan sayımlarda sonuçlar değişmedi
MECLİSLERDE ÜYELER BELLİ OLDU
MECLİSLERDE ÜYELER BELLİ OLDU
Yerel seçimlerin ardından İl Genel Meclisi´ne ve Belediye Meclisi´ne girmeye hak kazanan isimler de netleşti. Geçtiğimiz dönemde 22+4 kişi AK Parti ve 11 kişi de Büyük Birlik Partisi´nden oluşan Belediye Meclisi´nde bu seçimlerde de durum değişmedi. AK Parti ve BBP yine aynı sayıda üye ile Belediye Meclisi´nde görev alacak
BİLGİN YARIN MAZBATA ALACAK
BİLGİN YARIN MAZBATA ALACAK
Pazar günü yapılan seçimlerde yüzde 49,35 oyla seçimin açık ara kazananı olan AK Parti´nin adayı Hilmi Bilgin, yarın Adliye´ye giderek mazbatasını alacak. Bilgin, daha sonra da Belediye Başkanlığı´nda yapılacak programla 10 yıl Belediye Başkanı olarak hizmet eden Sami Aydın´dan bayrağı devralacak.
SOSYAL MEDYADAN VEDA ETTİ - video
SOSYAL MEDYADAN VEDA ETTİ - video
Belediye Başkanı Sami Aydın, 31 Mart seçimlerinin ardından yeni Belediye Başkanı´nın belirlenmesiyle sosyal medya hesabı üzerinden takipçileri ile buluşarak veda etti. Başkan Aydın, Facebook, Twitter ve İnstagram´da eş zamanlı olarak yaptığı canlı yayında “Alnımız açık, başımız dik bir şekilde bu onurlu ve şerefli görevi devredeceğiz” dedi
CHP´Lİ AKYILDIZ´DAN TEŞEKKÜR VE TEBRİK
CHP´Lİ AKYILDIZ´DAN TEŞEKKÜR VE TEBRİK
CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, seçimlerde kendisini destekleyen herkese teşekkür etti. 2014 yerel seçimlerine göre CHP´nin oyunu iki kat artırmayı başaran ancak yine de seçimi kaybeden Akyıldız, seçimin kazananı AK Parti adayı Hilmi Bilgin´i de tebrik etti
“GÜÇLÜ EKONOMİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM”
“GÜÇLÜ EKONOMİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM”
Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, 31 Mart seçimlerinin hayırlı olmasını dileyerek, “Güçlü bir ekonomi, daha da ileri bir demokrasi ve çok daha büyük bir Türkiye ve Sivas için çalışmaya devam edeceğiz” dedi
SEÇİMLER BİTTİ HİZMET BAŞLAMALI
SEÇİMLER BİTTİ HİZMET BAŞLAMALI
SESOB Başkanı Beşir Köksal, Pazar günü yapılan seçimlerin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni etti. Artık seçim sürecinin geride kaldığını kaydeden Başkan Köksal, il ve ilçelerde seçilen Belediye Başkanlarının hizmete odaklanması gerektiğini belirterek, “Belediye hizmetlerinde esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın memnuniyeti her şeyin üstünde tutulmalıdır” dedi
“ACİLEN EKONOMİYE ODAKLANMALIYIZ”
“ACİLEN EKONOMİYE ODAKLANMALIYIZ”
TSO Başkanı Mustafa Eken, 31 Mart seçimlerinin geride kaldığını belirterek, “4,5 yıllık seçimsiz bir süreç vardır. Acilen seçim atmosferinden çıkarak, kalıcı reformlarla ekonomiye odaklanmalıyız” dedi
ZAFER KUTLAMASI - video
ZAFER KUTLAMASI - video
31 Mart seçimlerinde merkezde kurulan 399 sandıktan resmi olmayan sonuçlara göre 91 bin 554 oy alarak en yakın rakibi BBP Başkan adayı Doğan Ürgüp´e yaklaşık yüzde 13 oranında fark atan AK Parti Başkan adayı Hilmi Bilgin, zaferini kent meydanında partililerle kutladı
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kanaatten hiç kimse ölmedi, hırsla da hiç kimse padişah olmadı.

MEVLANA (R.A)
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
6.0656
EURO
6.7864