“SİVAS BİZİMLE GELİŞECEK”
CHP Başkan adayı Ali Akyıldız, 3 ana başlıkta 25 proje açıkladı. Akyıldız´ın ‘Gelişen Sivas, Büyüyen Sivas, Gülümseyen Sivas´ başlıkları altında açıkladığı projeleri arasında en dikkat çekeni üniversite öğrencilerinin şehirle bağlantısını sağlayacak ‘Ulaşım Aktarımı´ projesi oldu.
Tarih: 13.3.2019 07:50:00/ 295okunma / 0yorum

CHP Başkan adayı Ali Akyıldız, 3 ana başlıkta 25 proje açıkladı. Akyıldız´ın ‘Gelişen Sivas, Büyüyen Sivas, Gülümseyen Sivas´ başlıkları altında açıkladığı projeleri arasında en dikkat çekeni üniversite öğrencilerinin şehirle bağlantısını sağlayacak ‘Ulaşım Aktarımı´ projesi oldu. Akyıldız, “Sivas bizimle gelişecek” dedi.

Üniversiteye yapılan 10 bin kişilik öğrenci yurdunun faaliyete geçirilmesiyle birlikte çok sayıda esnafın dükkan kapatmak zorunda kaldığına işaret eden Akyıldız, yıllardır eski Sanayi Sitesi´nde yaşanan sorun için ise kaybeden tarafın olmayacağı bir çözüm sözü verdi.

Erhan CEYLAN/

CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde başkan olması halinde şehre uygulayacağı projeleri açıkladı. Akyıldız, ‘Gelişen Sivas, Büyüyen Sivas, Gülümseyen Sivas´ başlıkları altında 25 projenin detaylarını paylaştı. Sivas´ın CHP ile gelişeceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Veli Aybaba´nın katılımıyla geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği toplantıda seçimlerde halkın teveccüh göstermesi halinde uygulayacağı projeleri açıklayan Akyıldız, yaşanan sıkıntıların çözümünün yanı sıra üretime yönelik projeleriyle dikkat çekti.

İŞTE O PROJELER;

ÇALIŞAN KADINLAR BÜYÜYEN SİVAS

-Fikir Senden Destek Benden: Sivaslı ev kadınlarına, kendine has yetenekleri doğrultusunda iş imkânı sağlayarak ev ekonomilerine katkıda bulunacağız. Kadınlarımız, belediyemizin sağladığı malzeme desteğiyle kendi evinde üretim yapma şansına kavuşacak.

-Kadın Eli Pazarı: Belediyemizin ev kadınlarına sunduğu destekle üretilen el emeği göz nuru ürünleri, yalnızca kadınların satıcı olarak bulunduğu Kadın Eli Pazarı´nda halkımızla buluşturacağız.

-Organik Büfe: Günümüzde doğal ürünlere ulaşım imkânı oldukça zor olduğundan, projemizle Sivaslı kadınlarımızın ürettiği yüzde 100 doğal ürünlere, tüm halkımız belediyemizin açacağı organik büfeler vasıtasıyla rahatlıkla ulaşacak.

-Halk Süt: Projemizle Sivaslı süt üreticilerinden aldığımız doğal günlük sütü, kuracağımız modern tesislerde işleyerek organik büfelerde halkımızla en uygun fiyatlarla buluşturacağız.

-El Emeği Göz Nuru: Şehrimiz merkezine yerlerinde oluşturacağımız El Emeği Göz Nuru satış noktalarında kadınlarımızın üreteceği hediyelik eşyaları turistlerle buluşturacağız.

MUTLU GENÇLİK GÜLÜMSEYEN SİVAS

-Yiğido Fest: Belediyemizin organize edeceği Yiğido Fest etkinlikleri ile ulusal medyada yer alan popüler isimleri şehrimizde misafir edeceğiz.

-Hayata Hazırlık Kursları: Gençlerimiz iş bulamıyor, esnaf ve işverenler nitelikli eleman eksikliğinden bahsediyor. Belediye bünyesinde açacağımız hayata hazırlık kursları ile gençlerimizi maddi gelir sağlayabilecekleri alanlarda eğiteceğiz. Gençlerimizi nitelikli eleman arayan işletmelerle buluşturacağız.

-Ücretsiz Ulaşım Aktarımı: Üniversitemize yapılan 10 bin kişilik yurt ve otobüs hatlarının kampüse taşınması nedeniyle öğrencilerimiz şehir merkezine gelemez oldu. Esnafımızın işleri düştü, çoğu esnaf dükkânını kapatmak zorunda kaldı. Bu projemizle öğrencilerimizden belli süreler dahilinde ulaşım aktarımında ücret almayacağız.

-Gez Dostum Gez: Sivas´taki gençlerimizin, Sivas ve çevre illerdeki kültürel ve tarihi miraslarımızı tanımaları için belediyemiz tarafından ücretsiz geziler organize edeceğiz.

-Bir Sıcak Çorba: Sabahları kahvaltı yapma imkânı bulamayan öğrenciler için yoğunluğun yaşandığı otobüs duraklarında çorba ikramı yapacağız.

KENT PROJELERİMİZ GELİŞEN SİVAS

-Uluslararası Âşık Veysel Festivali: Şehrimizin dünyaca tanınan değeri olan Âşık Veysel´in adını düzenleyeceğimiz uluslararası festivale vereceğiz. Dünyanın dört bir tarafından gelen sanatçılarımızı şehrimizde ağırlayacağız.

-4 Eylül 108 Gün Meydanı: Şehir meydanında yapacağımız düzenlemelerle Atatürk´ün Milli Mücadele döneminde şehrimizde geçirdiği 108 günü anlatan açık hava müzesi oluşturacağız. Türkiye´nin dört bir tarafından yerli turistleri şehrimize çekeceğiz.

-Gastronomi Turizmi: Sivas´ımızın unutulmuş lezzetlerini gün yüzüne çıkartarak gastronomi turizminde ülkemizde ve hatta dünyada hak ettiği yere ulaşmasını sağlayacağız. Bu muazzam lezzetleri tatmak isteyen binlerce kişiyi şehrimizde ağırlayacağız.

-Yaşam Sivas: Şehrimizin 2 adet doğu ve 2 adet batı yakasına kuracağımız toplam 4 adet Yaşam Sivas kompleksleri ile 7´den 70´e toplumun tüm kesimlerinin faydalanacağı şehre nefes aldıracak, spordan sanata, kültür ve eğitimden sosyal etkinliklere kadar birçok konuda halkımıza hizmet verecek yaşam alanları inşa edeceğiz.

-Mahalle Çocuk Bakım Merkezleri: Çocuklu ailelerin şehir ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakacakları, alanında uzman eğitmenlerin çocuklarla yakından ilgileneceği bakım merkezleri kuracağız.

-Yalnız Değilsiniz: Sivas´ı Sivas yapan yaşlılarımızı unutmayacağız, asla yalnız bırakmayacağız. Evlerini temizleteceğiz, çamaşırlarını alıp temizletip ütüleyip evlerine geri bırakacağız.

-Hobi Bahçeleri: Şehir hayatından sıkılan ailelerimize şehrin dışında toprakla temas edebilecekleri, çocuklarıyla güzel vakit geçirebilecekleri özel hobi bahçeleri yapacağız.

-Vetbulans: Bu güzel şehri paylaştığınız sokak hayvanlarının, belediye bünyesinde oluşturacağımız, içerisinde uzman veteriner bulunan mobil araçlarımızla bakımlarını üstleneceğiz. Bu hizmetten tüm hayvan severlerin yararlanmasını sağlayacağız.

-Kent ve Kültür Müzeleri: Kültürel zenginliğimizi günümüze taşıyan ve gelecek kuşaklara aktarmamızı sağlayan müzeyi ve bahçesinde ozanlarımızın anıtlarını şehrimize kazandıracağız. 

-Çevre Dostu Enerji: Şehrimizde bulunan parklar ve sokaklardaki lambaları güneş enerjisi ile çalışır hale getirip tasarruf yapacağız. Tasarruf ettiğimiz tutarı indirim yaptığımız su faturalarına aktaracağız.

-Yiğidolar Deplasmanda: Sivas´ımızın en önemli marka değerlerinden olan Sivasspor´umuza destek verirken Yiğidolarımızı deplasman maçlarına tahsis edeceğimiz otobüslerle götüreceğiz. 

-Termal ve Sağlık Turizmi: Sivas´ımızın zengin jeotermal kaynaklarını en iyi şekilde kullanmak için birçok projeyi hayata geçireceğiz. Sıcak ve soğuk kaplıcalarımızın yanı sıra dünyada eşi benzeri olmayan kaplıcalarımızı da unutmayacağız.

-Dernekler Köyü: Sivas´ta faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerimizin yaşadıkları zorlukları göz ardı etmeden onlara faaliyet ve yaşam alanları sunabileceğimiz, toplu şekilde kaynaşma sağlayabilecekleri Dernekler Köyü ile derneklerimize sahip çıkacağız.

-Jeotermal Seracılık: Sivas´ımızda çıkan sıcak su kaynaklarımız ile seracılığı birleştirip modern seraları Sivas´a kazandırarak şehir ekonomisine katkıda bulunacağız.

-Eski Sanayi Sorununa Çözüm: Yıllardır çözülemeyen ve mağdur edilen eski sanayi esnafımıza sunacağımız, kaybedenin olmadığı kazananın ise Sivas olduğu projemiz ile bu sorunu Sivas´ımızın gündeminden çıkartacağız.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS BİZİMLE GELİŞECEK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
65 MUHTARDAN 62´Sİ YİNE ADAY
65 MUHTARDAN 62´Sİ YİNE ADAY
Şehir merkezindeki 65 Mahalle Muhtarının 62´si yeni dönemde tekrar Muhtarlık için yarışacak. Mevcut Muhtarlardan sadece 3´ü yeni dönemde aday olmadı. Son dönemlerde Muhtarların özlük haklarında yapılan iyileştirmeler özellikle maaş, rağbeti artırdı. Mührü vermek istemeyen muhtarların yanı sıra 65 mahalledeki diğer adaylarla muhtarlık yarışı vereceklerin sayısının 300´ün üzerinde olduğu söyleniyor
HAİN DEMEYE HAKKINIZ YOK - video
HAİN DEMEYE HAKKINIZ YOK - video
31 Mart seçimleri öncesinde Sivas mitinginde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yerel seçimde hiçbir ittifakta yer almadıklarını buna rağmen iktidarın, kendilerini Millet İttifakı´nın içinde gösterdiğini vurgulayarak, “Elbette ittifak yapılabilir. Biz bu sefer ittifakın içerisinde yer almadık; ama ısrarla bizi hep ‘Millet İttifakı´nın içerisine koymaya çalışıyorlar. Bu memleket hepimizin, aramıza düşmanlık sokmaya kimsenin hakkı yok. Şu anda Cumhurbaşkanı Erdoğan kimin oyuna talipse ben de o oylara talibim. Sen talip olursan vatanseversin, biz olursak ‘hain´ diye göstereceksin. Buna kimsenin hakkı yok” dedi
BUGÜN GELİYOR
BUGÜN GELİYOR
Saadet Partisi Genel Başkanı hemşerimiz Temel Karamollaoğlu, bugün şehrimize gelerek düzenleyeceği mitingle partililere seslenecek. Belediye Başkan adaylarının da tanıtılacağı miting, Cumhuriyet Meydanı´nda saat 13.30´da başlayacak
28 MİLYARI SORDU
28 MİLYARI SORDU
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın seçim mitinglerinde “Sivas´a 28 milyar TL yatırım yaptık” ifadelerini TBMM gündemine taşıdı. Karasu verdiği soru önergesinde yapılan yatırımların dokümanını istedi
“SİVAS´A VEFA BORCUM VAR”
“SİVAS´A VEFA BORCUM VAR”
CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, Bem-Bir-Sen tarafından organize edilen “Ortak Akıl” programına katıldı. Projeleri hakkında üyeleri bilgilendiren CHP´li Akyıldız, Sivas´a vefa borcu olduğunu düşündüğü için başkanlığa aday olduğunu ifade ederek, “Yola çıkış sebebim, belediye başkanı adayı oluş sebebim tam anlamıyla bu. Bunu hizmet ederek ödeme düşüncesi ile yola çıktım” dedi.
HİÇ BİR İŞİ EKSİK BIRAKMAYACAĞIZ
HİÇ BİR İŞİ EKSİK BIRAKMAYACAĞIZ
Bem-Bir-Sen tarafından düzenlenen “Ortak Akıl” programına konuk olan BBP Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, “Çok çalışacağız. Sivas´ta hiçbir işi eksik bırakmayacağız. Personel yapısını güçlendireceğiz. Siyasi bir tavır asla takınmam. Hükümetle hiçbir sorunum olmaz. Sayın Cumhurbaşkanı da muhalefet partisinden Belediye Başkanlığı yaptı, hiçbir sorun olmadı. Doğan Ürgüp´te hiç sorun olmaz. Ne yapar eder işi çözeriz” dedi.
MHP ADAYLARINI TANITTI
MHP ADAYLARINI TANITTI
MHP Sivas İl Başkanlığı, 31 Mart´ta yapılacak yerel seçim öncesinde il, ilçe ve belde belediye başkanı adaylarını tanıttı.
DESTEKLEYİN EMRİNİZDEYİM - video
DESTEKLEYİN EMRİNİZDEYİM - video
Bakan Soylu, “Hilmi Bilgin vefalıdır, çalışkandır, 31 martta sandıkları patlatın” dedi ve ekledi..
SAVAŞ DEĞİL SEÇİM
SAVAŞ DEĞİL SEÇİM
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: "Bütün Sivaslılar hangi partiye oy veriyorlarsa versinler, hepsi bizim kardeşimiz. AK Parti´lisi, HDP´lisi, MHP´lisi, BBP´lisi hepsi bizim kardeşimiz. Bu bir savaş değil, bu bir seçim ama bunu bir savaş olarak gösteriyorlar"
‘BEN DEĞİL BİZ´ ANLAYIŞIYLA - video
‘BEN DEĞİL BİZ´ ANLAYIŞIYLA - video
TSO Meclis toplantısına katılan AK Parti Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin, “Bu şehir için hep birlikte “ben değil biz” anlayılışya çalışacağız. Biz anlayışının altında başkanlar kurulu en baş paydamız olacak. Yapacağımız her hizmette atacağımız her adımda milletimizin muvafakatını rızasını alarak işlemler icraatlar yapacağız” dedi
ÇELİK´E DESTEK İSTEDİ
ÇELİK´E DESTEK İSTEDİ
MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Şarkışla ilçesinde seçim çalışmalarına katıldı, adaylarına destek istedi
BAKAN SOYLU YARIN SİVAS´TA
BAKAN SOYLU YARIN SİVAS´TA
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yarın ilimize gelerek çeşitli temaslarda bulunacak. İlk olarak Valilik ve Belediye´yi ziyaret etmesi beklenen Bakan Soylu, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı´nı da ziyarette bulunarak brifing alacak
DESTEK İÇİN GELİYOR
DESTEK İÇİN GELİYOR
Saadet Partisi Genel Başkanı hemşerimiz Temel Karamollaoğu, 16 Mart Cumartesi günü ilimize gelerek partililere hitap edecek, Belediye Başkan adaylarına destek isteyecek, “Cepsiz ceket” modelini tanıtacak
SEÇİM BÜROSU AÇTI DESTEK İSTEDİ
SEÇİM BÜROSU AÇTI DESTEK İSTEDİ
AK Parti Milletvekili Habib Soluk, Kangal´da seçim bürosunun açılışını yaptı, Başkan adayı Mehmet Öztürk´e destek istedi, “Mehmet başkan Türkiye´nin en başarılı Belediye Başkanları arasında yer aldı”dedi
ATAMA ÖNERGESİ
ATAMA ÖNERGESİ
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, bir süre önce Cumhuriyet Üniversitesi´nde yapılan akademik personel atamalarının liyakat esasına göre yapılıp yapılmadığının araştırılması için TBMM´ye önerge verdi. Karasu, ortada ciddi bir bilgi kirliliğinin olduğunu belirterek, “Meclisimiz önergeyi kabul ederse, oluşturulacak olan komisyon 125 kişilik atamayı inceleyecek” dedi
SEÇMEN SAYISI NÜFUSUNU GEÇTİ
SEÇMEN SAYISI NÜFUSUNU GEÇTİ
646 bin 608 Nüfuslu Sivas´ta 31 Mart seçimleri öncesinde, seçme hüviyetine haiz toplam 460 bin 489 seçmen bulunurken, 8247 nüfusu olan İmranlı´da seçmen sayısının 8259 olduğu ortaya çıktı. Seçmen sayısının nüfustan fazla olmasına, taşıma seçmenlerin yol açtığı öğrenildi
“MUHTARLIĞA KADIN ELİ DEĞMELİ”
“MUHTARLIĞA KADIN ELİ DEĞMELİ”
Şehrin en kalabalık mahallelerinden biri olan Mimar Sinan´ın ilk kadın adayı 54 yaşındaki ev hanımı çalışmalarını hızlandırarak kapı kapı dolaşıp oy istiyor. Kadın aday Arı, “Yerel yönetimlere artık kadın eli değmeli. Seçmen ne isterse onu yapacağız” dedi
"AMACIMIZ HİZMETTİR"
"AMACIMIZ HİZMETTİR"
Esnaf Odaları Birliği´nin davetine katılan BBP Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, ‘Sivas İçin Yeniden´ sloganıyla bir kez daha hizmete talip olduklarını belirterek, “Yeni bir ekiple ve yeni projelerle yola çıktık. Amacımız şehrimizin gelişmesi, kalkınması ve vatandaşımızın daha güzel belediye hizmeti almasını sağlamaktır” dedi
"SİVAS DEVAM DEMELİ" - video
"SİVAS DEVAM DEMELİ" - video
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül seçimleri değerlendirdi..
KESİN ADAY LİSTELERİ İLAN EDİLDİ
KESİN ADAY LİSTELERİ İLAN EDİLDİ
Sivas´ta 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Cennet için ibadet geçersizdir…

Hacı Bektaşı Veli
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114