‘SIKINTILARI AŞARIZ´ DEDİ
TSO ve Ticaret Borsası´nın birlikte düzenlediği “Sivas´a Değer Katanlar” ödül töreninde konuşan Hisarcıklıoğlu, icraatlarını anlattı, Eken ve Hastaoğlu´na övgüler yağdırdı, marifetin iltifata tabi olduğunu belirterek, “Aslında benim için Sivas´ta her firma ayrı bir yıldız, her biri ödül hak ediyor. Hamaset olsun diye söylemiyorum, Dünyada ve ülkemizde bu kadar sorun ve sıkıntı var. Buna rağmen, ayakta kalmak, insanımıza iş ve aş sağlamak, her babayiğidin harcı değil, başarılarınızın devamını diliyorum. Yolunu açık, işiniz bereketli olsun. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece, devletimiz de eşit şartlar sağladığı taktirde tüm sıkıntıları aşarız” dedi.
Tarih: 9.7.2019 07:55:05/ 177okunma / 0yorum

UĞUR YİGİT

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, dünyada ve ülkemizde bir çok sıkıntı ve sorun varken, ayakta kalmanın her babayiğidin harcı olmadığını belirterek, “Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece, devletimiz de rakiplerimize sağlandığı gibi eşit şartlar ortaya koyduğu taktirde tüm sıkıntıları aşarız” dedi.

 Sivas Kongresi´nin 100. yıl kutlamaları nedeniyle Sivas´a geldiğini, Sivas´ın istiklal mücadelesi ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı, umudun ve milli iradenin haykırıldığı şehir olarak tarihe geçtiğini hatırlatan Başkan Hisarcıklıoğlu, “Ben Sivas´ı; umudun ve milli iradenin şehri olarak görüyorum. Zira; istiklal mücadelesi ve bağımsızlık ateşi, Sivas Kongresi´nde doğdu. Dolayısıyla, ben Sivas´ı; umudun ve milli iradenin şehri olarak görüyorum. Sivas olmasaydı, Türkiye olmazdı, Türk milleti var olmazdı. 82 milyon ve gelecek nesilller bunu bilmeli. Sivas´a ve ecdadınıza müteşekkir olmalı. Öte yandan yine burada, Sivas Kongresinde, hepimizin kulağına küpe olması gereken, çok önemli bir karar alındı, Dendi ki; vatan bir bütündür, bölünemez.
İşte; Sivas´tan yükselen, bu millî birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, günümüzde de, milletimize, bayrağımıza, vatanımıza ve devletimize yönelen tehditler karşısında, en büyük gücümüzdür”dedi.

 BİNAYI YAPTIRDIK, HAYIRLI OLSUN”

TOBB olarak Sivas´a bir fakülte kazandırıyoruz. Binayı yaptırdık ve Sivas Bilim-Teknoloji Üniversitesi´ne devrediyoruz, Sivas´a hayırlı-uğurlu olsun. Sivas, her hizmeti ve her iltifatı fazlasıyla hakediyor, Çünkü Sivas, yiğit insanların, yiğidoların şehri
“Havası sert ama insanı mert” demeleri de boşa değil” diyen Başkan Hisarcıklıoğlu, Muhsin Yazıcıoğlu´nu da anmak istediğini vurgulayarak, “İmanı, vatanseverliği, mücadelesi, dürüstlüğü ve güzel ahlâkıyla, tam anlamıyla, O tam bir ´Alperen´di. Tüm hayatını, ideallerine nasıl vakfettiğine ve siyaseti nasıl ´Allah rızası´ için yaptığına bizzat şahit oldum. Böylesine samimî bir mücahide, vatan ve millet sevdalısı bir lidere de, ancak ´şehadet şerbeti´ yakışırdı. Allah, tüm Sivaslılardan, geçmişlerinizden, razı olsun
Allah hepsinin makamlarını cennet etsin”dedi.

 

“BENİ ONURLANDIRDINIZ”
TSO´da, Hizmet binası Kabul Salonu´nu, isminin verilmesinin sürprizi ile karşılaştığını ifade eden Başkan Hisarcıklıoğlu, “Kadirşinaslığınızı ve vefanızı göstediniz. Beni fazlasıyla onurlandırdınız, Mustafa Eken kardeşime, Odamız Yönetimine, Meclisine ve sizlere, gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum”dedi.

 

“ÇOK DAHA İYİ OLABİLİR”

 Sivas´ın geleceğinin geçmişi gibi parlak olacağına, cazibesinin arttığına dikkat çeken TOBB Başkanı, “Sivas çok daha iyi işler başarabilir. Bunun için hükümetten beklediğimiz destekler de var. Karadeniz ile Akdeniz´i, Ordu-Sivas üzerinden bağlayacak yolun tamamlanmasını bekliyoruz. Bu sayede Sivas denize bağlanacak, limana kavuşacak.

Sivas´ın ihracat yapması da kolaylaşacak. Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattı da artık tamamlanmalı. Ayrıca biraz önce Oda Başkanımız da ifade etti. Hem Cumhurbaşkanımız hem de Sanayi Bakanımız, Sivas´ı endüstri merkezi yapacak özel teşviklerden bahsettiler
Biz de Ankara´da bu konunun takipçisi olacağız”diye konuştu.

 “GÜZEL BİR MANZARA VAR”

Sivas´ta, Vali, Belediye Başkanı ve Oda-Bursa başkanlarının bir arada ortaklaşa çalıştıklarını gördüğünü de vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Valimiz, Belediye Başkanımız, Oda-Borsa Başkanım hep bir arada. Bakanlık ve Müsteşarlık gibi pek çok önemli görevi başarıyla üstlenmiş hemşerimiz sayın Habib Soluk yine aramızda. Sivas´ın kalkınması, için el el verdiler. Sivas´a değer katan her işe sahip çıkıyor, destekliyorlar. Mesele Sivas olunca, tüm Sivaslılar bir ve berabersiniz. İşte Mustafa kardeşim de zaten biraz önce ahde vefasını gösterdi. Bir yerde birlik varsa, sırtınız yere gelmez. Marka şehir olmanın formülü de bu zaten. İşte hep birlikte çalışınca, 2. OSB´yi, Demirağ OSB´yi de başlattınız, bitiriyorsunuz.
Sivas bir sanayi şehri ve büyükşehir olma yolunda hızla ilerliyor. Yatırımcılar, bu birlikteliğe, bu uyuma, Sivas´ın parlak geleceğine güvensin. Hiç çekinmeden burada yatırımını yapsın”dedi.

“SİVAS ŞANSLI”         

 Sivas´ın gayretli ve çalışkan Oda ve Borsası olmasının bir şans olduğunu söyleyen Başkan Hisarcıklıoğlu, “Sivas TSO´muz ve TB´mız ile de ayrıca iftihar ediyorum. Bir defa, her 2´si de akredite, 5 yıldızlı Oda-Borsa. Yani sizlere Avrupa standardında hizmet sunduklarını tescil ettirdiler. Sivas TSO´muz, Fransa ve İspanya odalarıyla, ortak proje yapar hale geldi. Sivas TB´mız Laboratuar ve Depoculuk hizmetiyle üreticiye büyük destek oluyor, -ki biraz önce de bunun açılışını yaptık. Ayrıca canlı hayvan pazarı ve o borsası da kuruyor. İşte bunlar, şehrin zenginleşmesini sağlayan vizyoner işler. Böyle gayretli, azimli, vizyoner Oda-Borsa Başkanlarımız olmasıyla da iftihar ediyorum”diye konuştu.

 “BANKALAR VİCDANSIZ”

En büyük şikâyetiniz finansmana erişim olduğunu aktaran TOBB Başkanı, “Bu bankalar o kadar vicdansız çıktılar ki, iyi günden hepsi peşimizden koşar, yağmurlu günde hepsi ortadan kaybolur. İşte bizde bunlara karşı, düşük faizli Kobi destek paketlerini başlattık
TOBB-Oda ve Borsalarımız ellerini taşın altına koydu. Tüm kaynaklarımızı seferber ettik
2 yılda 96 bin KOBİ´ye 12 milyar TL kredi sağladık. Sonrasında hükümetimize gidip, ilave destek talep ettik. Onlarda sağ olsun, 4 ayrı kredi paketiyle KOBİ´lerimize kredi imkanı sundular. Şimdi ÖTV´nin uzatılması için hükümete öneri sunduk”dedi.

“SIKINTI YOK MU, VAR”

İş dünyasında sıkıntılar olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Ama biz birlik ve beraberlik içinde, tüm bu sıkıntıları aşarız. Yeter ki birbirimizi ötekileştirmeyelim.
Devletten tek isteğimiz, rakiplerle eşit şartlar olsun. Gerisini biz hallederiz.”dedi.

ÖDÜLLERİ VERDİ

“Sivaslı başarılı müteşebbis gardaşlarımızı ödüllendireceğiz”diyen Hisarcıklıoğlu daha sonra TSO´da 40 yılını dolduran üyeler, 2018 yılında en çok vergi ödeyenlerle, Ticaret Borsası Tescil rekortmenlerinin yer aldığı “Sivas´a Değer Katanlar” listesindekilere ödüllerini verdi, “Marifet iltifata tabi olmalı. Esasında benim için Sivas´ta her firma ayrı bir yıldız, her biri ödül hak ediyor. Hamaset olsun diye söylemiyorum. Dünyada ve ülkemizde bu kadar sorun ve sıkıntı var. Buna rağmen, ayakta kalmak, insanımıza iş ve aş sağlamak, her babayiğidin harcı değil. Hepinizle iftihar ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum
Yolunu açık, işiniz bereketli olsun”dedi.

İŞTE ÖDÜL ALANLAR

40 Yıllık ÜYELER

Akgüller Gıda-Nuri –Sabit Akgül

Selçuk Hırdavat – Rahmi Elagöz

Mehmet Davutoğlu

ESTAŞ- İsmail Timuçin

Kazancılar Akaryakıt-Ferhat Kazanç

Yılmaz Çimen

Uğur Koll. Şti- Cahit Püşman

Çevik Manifatura-Dursun Akgül

İzmirli A.Ş.-Serkan İzmirli

Sait Aras

Hasan Korkmaz

Halis Topçu

Fikret Yurtçul

Nurettin Kantar

Abdurrahman Gazioğlu

EyüpAkgül

Müslüm Kardaş

Ekrem Demirkaynak

Metin Gedikli

 

 

2018 VERGİ REKORTMENLERİ

ÇEDAŞ

FİMAR MERMER 

PACO ÇELİK DÖVME A. Ş.

NET BOR PLASTIK BORU A. Ş.

GENÇ SARI INŞAAT LTD ŞTİ.

ESTAŞ

GÖKLER MOBİLYA A.Ş.

BORSA TESCİL REKORTMENLERİ

Tahsil GÜLBAHAR

ESER Nakliyat Ltd.Şti.

Özosmanoğulları Ltd.Şti.

Yıldız Et Ltd.Şti.

Altinküpe Et Ltd.Şti.

Güler Sucukları Ltd.Şti.

Kır Bal Ltd.Şti.

Damızlık Sığır Birliği

Mevlüt Vural Tar.Hay.Ltd.Şti.

Başaran Kardeşler Ltd.Şti.

Murat Balel

Harun Kılcı
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SIKINTILARI AŞARIZ DEDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VEFALI KARAR
VEFALI KARAR
Vali Salih Ayhan, yapımı tamamlama aşamasında olan Yeni Kültür Merkezi´ne yapılan görüşmelerden sonra Muhsin Yazıcıoğlu isminin verilmesinin kararlaştırıldığını açıkladı. Yeni Merkezde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan,” Sivas, tarihi ve kültürel zenginlikleri sinesinde barındırdığı gibi çok önemli şahsiyetlerinde memleketi olarak zihinlerdeki yerini almıştır. Bu nedenle Belediyemiz ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanımız İsmet Yılmaz ile yaptığımız görüşmelerden sonra yeni Kültür Merkezimize Sivas´ın önemli bir değeri olan merhum Yazıcıoğlu adının verilmesini kararlaştırdık”dedi.
55 BİN BAŞVURU 64 MİLYON GELİR
55 BİN BAŞVURU 64 MİLYON GELİR
Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Nazım Yakut, bir süre önce sona eren İmar Barışı için Sivas´ta toplam 55 bin kişinin başvuruda bulunduğu açıkladı. Yakut, “22 bin 500 İmar Barışı Yapı Belgesi verilen Sivas´ta 55 bin başvurudan devlet yıl sonuna kadar yapılacak ödemelerle 64 milyon lira gelir elde edecek” dedi.
CEPHEDEN SONRA AYDINLATMA
CEPHEDEN SONRA AYDINLATMA
Kent meydanındaki tarihi eserlerin çevrelerinin güzel görünüme kavuşması için yapılmakta olan cephe düzenlemesi devam ederken, tarihi binaların aydınlatması projesinde de ihale aşamasına gelindi. 23 Temmuz´da yapılacak ihalenin ardından tarihi binaların ışıklandırılmasına, Valilik binasıyla başlanacak.
ÜNİVERSİTE´NİN ACI KAYBI - video
ÜNİVERSİTE´NİN ACI KAYBI - video
1988 Yılından bu yana Cumhuriyet Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümünde görev yapan Prof. Dr. İsmail Çelik, yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti. Prof. Çelik Üniversitede yapılan uğurlamanın ardından dün öğlen ulu camide kılınan cenaze namazının ardından yukarı tekkede toprağa verildi.
KEDİ ve KÖPEKTEN SONRA KUZU
KEDİ ve KÖPEKTEN SONRA KUZU
Büyük şehirlerden sonra artık anadoludaki cadde ve sokaklarda da kedi ve köpek ile gezenlerin görülmesinin ardından Sivas´ta bir ilk daha ortaya çıktı. Tatil için gelen Muhammed Ceylan´ın, Hafik Gökdin köyünde kendisine hediye edilen kuzu ile gezmesi “Bunu da gördük” dedirtti.
NARKOTİK HAP VE SKUNK YAKALADI
NARKOTİK HAP VE SKUNK YAKALADI
Emniyet, Narkotik ekiplerince sokak satıcıları ve kullanıcılara yönelik son bir hafta içerisinde yapılan operasyonlarda 3 sentetik hap ile 6 gram skunk maddesi ele geçirildiğini ve gözaltına alınan 4 kişiden birisinin tutuklandığını açıkladı.
YILAN KARTALI BOĞDU
YILAN KARTALI BOĞDU
İmranlı´da yılan tarafından boğulan kartal köylüler tarafından son anda kurtarıldı, yılan tırmıkla öldürüldü, kartal doğaya bırakıldı.
DUVARA ÇARPAN ATV ARACININ SÜRÜCÜSÜ ÖLDÜ
DUVARA ÇARPAN ATV ARACININ SÜRÜCÜSÜ ÖLDÜ
Suşehri ilçesinde duvara çarpan ATV aracının sürücüsü öldü, bir kişi yaralandı.
BİÇER DÖVER MAKİNESİ HİZMETE SUNULDU
BİÇER DÖVER MAKİNESİ HİZMETE SUNULDU
Zara ilçesinde üç çiftçinin ortaklığında alımı gerçekleştirilen biçer döver makinesi düzenlenen törenle hizmete sunuldu.
HEDEFİMİZ YÜZDE 80´E ULAŞMAK
HEDEFİMİZ YÜZDE 80´E ULAŞMAK
İl Koordinasyon kurulunda yatırımlarla ilgili değerlendirmede bulunan Vali Ayhan, bu yıl 3,3 milyar olan ödenek ayrıldığını belirterek, yatırımcı kurum müdürlerine her bir kuruşun iyi hesap edilerek, müteahhitleri de sıkıntıya sokmadan kullanılması talimatını verdi, “Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarını iyi değerlendirerek yatırımlarda yüzde 80´lere ulaşmayı hedefliyoruz, en çok Ulaştırma, Sağlık ve Altyapı gibi sektörlere yatırım yapıyoruz. Yüksek Hızlı Tren seferleri 2020´de başlayacak” dedi
4 EYLÜL´E YETİŞECEK
4 EYLÜL´E YETİŞECEK
Selçuklu ve Osmanlı eserlerini bünyesinde barındıran Tarihi Kent Meydanı etrafındaki binaların cephe yenileme çalışmalarını Vali Salih Ayhan ile birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, çalışmaların 4 Eylül´e yetiştirilmesi için azami gayret sarf edildiğini söyledi.
AYNI KAVŞAKTA BİR KAZA DAHA
AYNI KAVŞAKTA BİR KAZA DAHA
Otobüs ile otomobilin çarpışması sonucu birkaç gün önce 3 kişinin öldüğü Organize Sanayi Bölgesi´ndeki kavşakta bu seferde tır ile cipin çarpıştı, 4 kişi yaralandı.
71´LİK DEDE DE KENE KURBANI
71´LİK DEDE DE KENE KURBANI
Giresun Çamoluk´ta sırtına kene yapışması nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi´ne getirilen 71 yaşındaki Mehmet Duvarbaşı adlı dede, 18 gün süren tedaviye rağmen kurtarılamadı. İhtiyarın cenazesi kireçlenerek köyüne gönderildi.
YARALAR HIZLA İYİLEŞECEK
YARALAR HIZLA İYİLEŞECEK
Cumhuriyet Üniversitesi Fen Fakültesi Biyokimya Bölümü öğretim elemanı Araştırma Görevlisi Didem Mimiroğlu´nun Nanoboyutlu Yüzey Pürüzlülüğünün Nöral Hücre Davranışlarına Etkisi isimli projesi TÜBİTAK´tan destek almaya hak kazandı. Projenin yaraların hızla iyileşmesini sağlayacağı belirtildi.
ŞEHİTLER ANILDI - video
ŞEHİTLER ANILDI - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Anma Töreni” gerçekleştirildi.
RESTORASYONA RAĞMEN ZİYARETÇİ AKINI
RESTORASYONA RAĞMEN ZİYARETÇİ AKINI
Divriği ilçesinde, UNESCO Dünya Miras Listesi´nde yer alan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası´nda restorasyon çalışmaları devam ediyor. Bölgenin dışında oluşturulan platform sayesinde, isteyenler eseri ziyaret edebiliyor.
ŞARKIŞLA KİLİMİNE COĞRAFİ İŞARET
ŞARKIŞLA KİLİMİNE COĞRAFİ İŞARET
Kırmızı, mavi, yeşil, siyah renklerin ağırlıkta kullanıldığı her biri farklı anlam içeren motifleriyle dikkati çeken "Şarkışla kilimi", coğrafi işaret tesciliyle gelecek kuşaklara taşınacak
KÖSE SÜLEYMAN TÜRBESİNDE ÇEVRE DÜZENLEMESİ
KÖSE SÜLEYMAN TÜRBESİNDE ÇEVRE DÜZENLEMESİ
Suşehri ilçesindeki Köse Süleyman türbesinin bulunduğu alanda bakım onarım çalışmaları yapıldı.
BU FABRİKA DA OLMADI !
BU FABRİKA DA OLMADI !
2017´de 5 büyük firmanın bir araya gelerek yapacaklarını açıkladığı Yerli otomobil Fabrikası´nın Sivas´a kurulması isteğinin olumsuz sonuçlanmasının ardından, son iki aydan bu yana TSO Başkanı Eken´in dillendirdiği Volkswagen´in kuracağı yeni fabrikanın Sivas´a yapılmasına yönelik talep ve beklentide dikkate alınmadı, Volkswagen fabrikanın İzmir civarında kurulacağını açıkladı.
“BU ALÇAKLIĞI UNUTMAYACAĞIZ”
“BU ALÇAKLIĞI UNUTMAYACAĞIZ”
AK Parti İl Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı´nda lokum dağıtıldı, şehitler için dua edildi. İl Başkanı Aksu, “Bu alçaklığı asla unutmayacağız ve unutturmayacağız”dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Verdiğini hatırlayan ve kalbinden geçiren kimse seha (cömertlik) ismine layık değildir..

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.6316
EURO
6.3340