‘SIKINTILARI AŞARIZ´ DEDİ
TSO ve Ticaret Borsası´nın birlikte düzenlediği “Sivas´a Değer Katanlar” ödül töreninde konuşan Hisarcıklıoğlu, icraatlarını anlattı, Eken ve Hastaoğlu´na övgüler yağdırdı, marifetin iltifata tabi olduğunu belirterek, “Aslında benim için Sivas´ta her firma ayrı bir yıldız, her biri ödül hak ediyor. Hamaset olsun diye söylemiyorum, Dünyada ve ülkemizde bu kadar sorun ve sıkıntı var. Buna rağmen, ayakta kalmak, insanımıza iş ve aş sağlamak, her babayiğidin harcı değil, başarılarınızın devamını diliyorum. Yolunu açık, işiniz bereketli olsun. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece, devletimiz de eşit şartlar sağladığı taktirde tüm sıkıntıları aşarız” dedi.
Tarih: 9.7.2019 07:55:05/ 319okunma / 0yorum

UĞUR YİGİT

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, dünyada ve ülkemizde bir çok sıkıntı ve sorun varken, ayakta kalmanın her babayiğidin harcı olmadığını belirterek, “Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece, devletimiz de rakiplerimize sağlandığı gibi eşit şartlar ortaya koyduğu taktirde tüm sıkıntıları aşarız” dedi.

 Sivas Kongresi´nin 100. yıl kutlamaları nedeniyle Sivas´a geldiğini, Sivas´ın istiklal mücadelesi ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı, umudun ve milli iradenin haykırıldığı şehir olarak tarihe geçtiğini hatırlatan Başkan Hisarcıklıoğlu, “Ben Sivas´ı; umudun ve milli iradenin şehri olarak görüyorum. Zira; istiklal mücadelesi ve bağımsızlık ateşi, Sivas Kongresi´nde doğdu. Dolayısıyla, ben Sivas´ı; umudun ve milli iradenin şehri olarak görüyorum. Sivas olmasaydı, Türkiye olmazdı, Türk milleti var olmazdı. 82 milyon ve gelecek nesilller bunu bilmeli. Sivas´a ve ecdadınıza müteşekkir olmalı. Öte yandan yine burada, Sivas Kongresinde, hepimizin kulağına küpe olması gereken, çok önemli bir karar alındı, Dendi ki; vatan bir bütündür, bölünemez.
İşte; Sivas´tan yükselen, bu millî birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, günümüzde de, milletimize, bayrağımıza, vatanımıza ve devletimize yönelen tehditler karşısında, en büyük gücümüzdür”dedi.

 BİNAYI YAPTIRDIK, HAYIRLI OLSUN”

TOBB olarak Sivas´a bir fakülte kazandırıyoruz. Binayı yaptırdık ve Sivas Bilim-Teknoloji Üniversitesi´ne devrediyoruz, Sivas´a hayırlı-uğurlu olsun. Sivas, her hizmeti ve her iltifatı fazlasıyla hakediyor, Çünkü Sivas, yiğit insanların, yiğidoların şehri
“Havası sert ama insanı mert” demeleri de boşa değil” diyen Başkan Hisarcıklıoğlu, Muhsin Yazıcıoğlu´nu da anmak istediğini vurgulayarak, “İmanı, vatanseverliği, mücadelesi, dürüstlüğü ve güzel ahlâkıyla, tam anlamıyla, O tam bir ´Alperen´di. Tüm hayatını, ideallerine nasıl vakfettiğine ve siyaseti nasıl ´Allah rızası´ için yaptığına bizzat şahit oldum. Böylesine samimî bir mücahide, vatan ve millet sevdalısı bir lidere de, ancak ´şehadet şerbeti´ yakışırdı. Allah, tüm Sivaslılardan, geçmişlerinizden, razı olsun
Allah hepsinin makamlarını cennet etsin”dedi.

 

“BENİ ONURLANDIRDINIZ”
TSO´da, Hizmet binası Kabul Salonu´nu, isminin verilmesinin sürprizi ile karşılaştığını ifade eden Başkan Hisarcıklıoğlu, “Kadirşinaslığınızı ve vefanızı göstediniz. Beni fazlasıyla onurlandırdınız, Mustafa Eken kardeşime, Odamız Yönetimine, Meclisine ve sizlere, gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum”dedi.

 

“ÇOK DAHA İYİ OLABİLİR”

 Sivas´ın geleceğinin geçmişi gibi parlak olacağına, cazibesinin arttığına dikkat çeken TOBB Başkanı, “Sivas çok daha iyi işler başarabilir. Bunun için hükümetten beklediğimiz destekler de var. Karadeniz ile Akdeniz´i, Ordu-Sivas üzerinden bağlayacak yolun tamamlanmasını bekliyoruz. Bu sayede Sivas denize bağlanacak, limana kavuşacak.

Sivas´ın ihracat yapması da kolaylaşacak. Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattı da artık tamamlanmalı. Ayrıca biraz önce Oda Başkanımız da ifade etti. Hem Cumhurbaşkanımız hem de Sanayi Bakanımız, Sivas´ı endüstri merkezi yapacak özel teşviklerden bahsettiler
Biz de Ankara´da bu konunun takipçisi olacağız”diye konuştu.

 “GÜZEL BİR MANZARA VAR”

Sivas´ta, Vali, Belediye Başkanı ve Oda-Bursa başkanlarının bir arada ortaklaşa çalıştıklarını gördüğünü de vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Valimiz, Belediye Başkanımız, Oda-Borsa Başkanım hep bir arada. Bakanlık ve Müsteşarlık gibi pek çok önemli görevi başarıyla üstlenmiş hemşerimiz sayın Habib Soluk yine aramızda. Sivas´ın kalkınması, için el el verdiler. Sivas´a değer katan her işe sahip çıkıyor, destekliyorlar. Mesele Sivas olunca, tüm Sivaslılar bir ve berabersiniz. İşte Mustafa kardeşim de zaten biraz önce ahde vefasını gösterdi. Bir yerde birlik varsa, sırtınız yere gelmez. Marka şehir olmanın formülü de bu zaten. İşte hep birlikte çalışınca, 2. OSB´yi, Demirağ OSB´yi de başlattınız, bitiriyorsunuz.
Sivas bir sanayi şehri ve büyükşehir olma yolunda hızla ilerliyor. Yatırımcılar, bu birlikteliğe, bu uyuma, Sivas´ın parlak geleceğine güvensin. Hiç çekinmeden burada yatırımını yapsın”dedi.

“SİVAS ŞANSLI”         

 Sivas´ın gayretli ve çalışkan Oda ve Borsası olmasının bir şans olduğunu söyleyen Başkan Hisarcıklıoğlu, “Sivas TSO´muz ve TB´mız ile de ayrıca iftihar ediyorum. Bir defa, her 2´si de akredite, 5 yıldızlı Oda-Borsa. Yani sizlere Avrupa standardında hizmet sunduklarını tescil ettirdiler. Sivas TSO´muz, Fransa ve İspanya odalarıyla, ortak proje yapar hale geldi. Sivas TB´mız Laboratuar ve Depoculuk hizmetiyle üreticiye büyük destek oluyor, -ki biraz önce de bunun açılışını yaptık. Ayrıca canlı hayvan pazarı ve o borsası da kuruyor. İşte bunlar, şehrin zenginleşmesini sağlayan vizyoner işler. Böyle gayretli, azimli, vizyoner Oda-Borsa Başkanlarımız olmasıyla da iftihar ediyorum”diye konuştu.

 “BANKALAR VİCDANSIZ”

En büyük şikâyetiniz finansmana erişim olduğunu aktaran TOBB Başkanı, “Bu bankalar o kadar vicdansız çıktılar ki, iyi günden hepsi peşimizden koşar, yağmurlu günde hepsi ortadan kaybolur. İşte bizde bunlara karşı, düşük faizli Kobi destek paketlerini başlattık
TOBB-Oda ve Borsalarımız ellerini taşın altına koydu. Tüm kaynaklarımızı seferber ettik
2 yılda 96 bin KOBİ´ye 12 milyar TL kredi sağladık. Sonrasında hükümetimize gidip, ilave destek talep ettik. Onlarda sağ olsun, 4 ayrı kredi paketiyle KOBİ´lerimize kredi imkanı sundular. Şimdi ÖTV´nin uzatılması için hükümete öneri sunduk”dedi.

“SIKINTI YOK MU, VAR”

İş dünyasında sıkıntılar olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Ama biz birlik ve beraberlik içinde, tüm bu sıkıntıları aşarız. Yeter ki birbirimizi ötekileştirmeyelim.
Devletten tek isteğimiz, rakiplerle eşit şartlar olsun. Gerisini biz hallederiz.”dedi.

ÖDÜLLERİ VERDİ

“Sivaslı başarılı müteşebbis gardaşlarımızı ödüllendireceğiz”diyen Hisarcıklıoğlu daha sonra TSO´da 40 yılını dolduran üyeler, 2018 yılında en çok vergi ödeyenlerle, Ticaret Borsası Tescil rekortmenlerinin yer aldığı “Sivas´a Değer Katanlar” listesindekilere ödüllerini verdi, “Marifet iltifata tabi olmalı. Esasında benim için Sivas´ta her firma ayrı bir yıldız, her biri ödül hak ediyor. Hamaset olsun diye söylemiyorum. Dünyada ve ülkemizde bu kadar sorun ve sıkıntı var. Buna rağmen, ayakta kalmak, insanımıza iş ve aş sağlamak, her babayiğidin harcı değil. Hepinizle iftihar ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum
Yolunu açık, işiniz bereketli olsun”dedi.

İŞTE ÖDÜL ALANLAR

40 Yıllık ÜYELER

Akgüller Gıda-Nuri –Sabit Akgül

Selçuk Hırdavat – Rahmi Elagöz

Mehmet Davutoğlu

ESTAŞ- İsmail Timuçin

Kazancılar Akaryakıt-Ferhat Kazanç

Yılmaz Çimen

Uğur Koll. Şti- Cahit Püşman

Çevik Manifatura-Dursun Akgül

İzmirli A.Ş.-Serkan İzmirli

Sait Aras

Hasan Korkmaz

Halis Topçu

Fikret Yurtçul

Nurettin Kantar

Abdurrahman Gazioğlu

EyüpAkgül

Müslüm Kardaş

Ekrem Demirkaynak

Metin Gedikli

 

 

2018 VERGİ REKORTMENLERİ

ÇEDAŞ

FİMAR MERMER 

PACO ÇELİK DÖVME A. Ş.

NET BOR PLASTIK BORU A. Ş.

GENÇ SARI INŞAAT LTD ŞTİ.

ESTAŞ

GÖKLER MOBİLYA A.Ş.

BORSA TESCİL REKORTMENLERİ

Tahsil GÜLBAHAR

ESER Nakliyat Ltd.Şti.

Özosmanoğulları Ltd.Şti.

Yıldız Et Ltd.Şti.

Altinküpe Et Ltd.Şti.

Güler Sucukları Ltd.Şti.

Kır Bal Ltd.Şti.

Damızlık Sığır Birliği

Mevlüt Vural Tar.Hay.Ltd.Şti.

Başaran Kardeşler Ltd.Şti.

Murat Balel

Harun Kılcı
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SIKINTILARI AŞARIZ DEDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BİR VE BERABER OLMA GÜNÜDÜR - video
BİR VE BERABER OLMA GÜNÜDÜR - video
Yerel parlamento olağanüstü toplanarak, Barış Pınarı Harekâtına destek açıklaması yaptı. Ortak bildiriyi okuyan Meclis Başkanı Hakan Akkaş, “İl Genel Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.
MEHMETÇİKLERİN KOMANDO ANDI´NA HALKTAN İLGİ
MEHMETÇİKLERİN KOMANDO ANDI´NA HALKTAN İLGİ
Divriği ilçesinde Barış Pınarı Harekatı´na destek olmak için düzenlenen programda Mehmetçiklerin seslendirdiği, ´Komando Andı´ ilgiyle izlendi.
ESNAFA KREDİ MÜJDESİ
ESNAFA KREDİ MÜJDESİ
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan´ın kredilerle ilgili verdiği müjdenin esnafı sevindirdiğini ifade eden SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Esnaflarımız ayakta kalabilmek ve mesleğini sürdürmek için kredi destekleriyle hayatını sürdürmektedir. Bazı esnaflarımızı kredilerini ödemekte zorlanmaktadır. Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan´ın kredilerle ilgili yapmış olduğu açıklama esnaf teşkilatımızı ve esnaflarımızı sevindirmiştir” dedi.
BEBEKLERDE SARILIĞA DİKKAT
BEBEKLERDE SARILIĞA DİKKAT
Yeni doğan bebeklerde görülen sarılık hakkında bilgi veren Cumhuriyet Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Gaffari Tunç, “Bebekler genelde baştan sararmaya başlar, baş, gövde ve ardından bacaklar ve kollar sararır. Bebeğin sarılığı baştan ayaklara doğru ne kadar aşağı inmişse o kadar önemlidir” dedi.
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN KOMİSYON TEKLİFİ
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN KOMİSYON TEKLİFİ
İklim değişikliği ve küresel ısınmadan dolayı yaşanacak olumsuzlukların tespit edilmesi amacıyla Araştırma Komisyonu kurulmasını teklif eden CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “Tarımsal üretimin devamı, havanın, suyun, toprağın korunması gelecek nesillerden bizlere emanettir. Çocuklarımızın doğru şartlarda yetişmesi için yapılacaklar siyaset üstü bir akılla ele alınmalı ve değerlendirilmelidir” dedi.
ÖĞRENCİLER ÜNİVERSİTEYİ GEZDİ
ÖĞRENCİLER ÜNİVERSİTEYİ GEZDİ
Nevşehir Avanos Anadolu Lisesi öğrencileri Cumhuriyet Üniversitesi´ne gezerek, döneminde kendilerine bir yol belirlemek amacıyla üniversite hakkında bilgi aldılar.
DESTEK OFİSİ´NDEN PROJE BİLGİLENDİRMESİ - video
DESTEK OFİSİ´NDEN PROJE BİLGİLENDİRMESİ - video
Cumhuriyet Üniversitesi Proje Destek Ofisi tarafından Dr. Öğretim Üyeleri ve Dr. Araştırma Görevlileri için proje bilgilendirme toplantısı yapıldı.
GERİ DÖNÜŞÜM MAKİNESİ ÖĞRENCİLERE TANITILDI
GERİ DÖNÜŞÜM MAKİNESİ ÖĞRENCİLERE TANITILDI
Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü 3 ve 4´üncü sınıf öğrencileri İsviçre´de faaliyet gösteren ve Türkiye pazarına girmeye hazırlanan ‘SRST´ adlı geri dönüşüm makinesi hakkında firma sahibinden bilgi aldı.
KAZADAN ŞANS ESERİ YARALI KURTULDU
KAZADAN ŞANS ESERİ YARALI KURTULDU
İlimizde sağanak yağış nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobille Plaka Tanıma Sistemi direğine çarpan Hayri Güler, hurdaya dönen araçtan yaralı olarak kurtuldu.
DERSİ TARİHİ MEKANLARDA ÖĞRENİYORLAR
DERSİ TARİHİ MEKANLARDA ÖĞRENİYORLAR
Zara ilçesinde Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından uygulanan ´Okulum Sivas´ ve ´Duvarsız Okul´ projesi kapsamında öğrenciler tarih, coğrafya ve din kültürü ahlak bilgisi gibi derslerini tarihi mekanlarda işliyor.
MEHMETÇİĞE GÜVENİMİZ TAM - video
MEHMETÇİĞE GÜVENİMİZ TAM - video
Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut, Suriye´de başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Türk Silahlı Kuvvetleri´nin her zaman yanında olduklarını belirten Bulut, Mehmetçiğe işgalci diyen siyasi parti temsilcilerine tepki gösterdi. Başkan Bulut,” Büyük Birlik Partisi olarak yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Dualarımız Mehmetçiklerimizledir, dualarımız aslan parçalarıyladır. Biz biliyoruz ki en iyi sonucu alacaklar en kısa zamanda o coğrafyayı PKK´dan, PYD´den temizleyecekler” dedi.
YURTTAKİ KIZLARDAN MEHMETÇİĞE SELAMLI DESTEK
YURTTAKİ KIZLARDAN MEHMETÇİĞE SELAMLI DESTEK
İlimizde, Kredi ve Yurtlar Kurumu´nun 10 bin kişilik kız yurdunda kalan üniversite öğrencileri, Barış Pınarı Harekatı´na düzenledikleri etkinlikle destek verdi. Öğrenciler harekatta görev yapan Mehmetçiğe asker selamı göndererek, Komando Marşı´nı seslendirdi.
DEMİR YOLU İŞÇİLERİNDEN MEHMETÇİK İÇİN KAMPANYA
DEMİR YOLU İŞÇİLERİNDEN MEHMETÇİK İÇİN KAMPANYA
İlimizde, demir yolu çalışanları Barış Pınarı Harekatı´na destek vermek amacıyla, her ay maaşlarından 100 lira kesilmesi için dilekçe verdi.
AYDIN DELİKTAŞ´IN KALEMİNDEN ‘RÜTBESİ TÜRK´ YAYINLANDI
AYDIN DELİKTAŞ´IN KALEMİNDEN ‘RÜTBESİ TÜRK´ YAYINLANDI
Gazeteci Aydın Deliktaş´ın kaleme aldığı kitap ‘Rütbesi Türk´ adlı kitap yayınlandı. 1893 yılından, 1942 yılına kadar bir savaş gazisinin hayatı üzerinden yaşanan tarihi olaylarının anlatıldığı kitapta ayrıca iki savaşta gazi olmasına rağmen bir yüzbaşının siyasetin amansız dişlileri arasında un ufak edilişini konu ediliyor. Deliktaş, ”Kitap gerek anlatımımız gerekse belgelerimiz ile bir döneme ışık tutacağı gibi Milli Mücadele´nin unutulup gitmiş sayısız kahramanının hayatlarının ne kadar araştırmaya değer olduğunu da gözler önüne serecektir” dedi.
ENGELLİ BİREYLERDEN MEHMETÇİĞE ANLAMLI BAĞIŞ
ENGELLİ BİREYLERDEN MEHMETÇİĞE ANLAMLI BAĞIŞ
İlimizde, yaşayan bir grup işitme ve görme engelli vatandaş, Barış Pınarı Harekâtı´nda görev alan Mehmetçiğe destek olmak için aralarında topladıkları bir miktar parayı Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı´na bağışlamak üzere Vali Salih Ayhan´a teslim etti.
GERİ DÖNÜŞÜM MAKİNESİ ÖĞRENCİLERE TANITILDI
GERİ DÖNÜŞÜM MAKİNESİ ÖĞRENCİLERE TANITILDI
Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü 3 ve 4´üncü sınıf öğrencileri İsviçre´de faaliyet gösteren ve Türkiye pazarına girmeye hazırlanan ‘SRST´ adlı geri dönüşüm makinesi hakkında firma sahibinden bilgi aldı.
40 SAĞLIK PERSONELİ SINIRA GİTTİ
40 SAĞLIK PERSONELİ SINIRA GİTTİ
Suriye´de devam eden Barış Pınarı Harekatı´na destek olmak ve harekat kapsamında Mehmetçiğin ve yerel halkın sağlık tedbirlerinin alınması amacıyla ilimizden 40 sağlık personeli, 6 UMKE aracı, 2 kara ambulansı ve ambulans helikopter sınıra gitti.
YENİDEN RAFAH´TAN HAREKÂTA DESTEK
YENİDEN RAFAH´TAN HAREKÂTA DESTEK
Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Teşkilatı Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Kent Meydanında yapılan destek açıklamasında Merkez İlçe Başkanı Mehmet Karaoğul, parti teşkilat mensupları ve çok sayıda Sivaslı yer aldı. Basın açıklamasının ardından Barış Pınarı Harekâtına katılan Mehmetçikler için Fetih Suresi okundu.
GENÇLİK KOLLARINDAN TEŞEKKÜR PLAKETİ - video
GENÇLİK KOLLARINDAN TEŞEKKÜR PLAKETİ - video
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, Barış Pınarı Harekâtı boyunca elde edeceği karı Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağışlayacak olan Uğur Pide Fırını sahibi Cemil Yıldırım´ı ziyaret ederek, teşekkür plaketi verdi.
DOĞALTAŞ´IN KALBİ SİVAS´TA ATACAK
DOĞALTAŞ´IN KALBİ SİVAS´TA ATACAK
Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Derneği 19 Ekim Cumartesi günü ilimide toplanacak. Kongre Müzesinde yapılacak toplantıda doğaltaş sektörü masaya yatırılacak
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Tenini besleyip geliştirmeye bakma, çünkü o sonunda topraga verilecek bir kurbandir.

Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7690
EURO
6.4202