SEVİNDİK
3 BAKAN YARDIMCISI SİVASLI
Tarih: 23.7.2018 07:59:35/ 986okunma / 0yorum

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin ilk kabinesinin ardından geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanlığı kararı doğrultusunda Bakan Yardımcılıklarına atama yapıldı. Atamalarda Sivas´ın eski milletvekillerinin tercih edilmesi sevinçle karşılandı.

BİLGİN, DURSUN VE YERLİKAYA

BAKAN YARDIMCISI OLDU

Resmi Gazete´de yer alan Cumhurbaşkanı kararları doğrultusunda Adalet Bakanlığına 4, Kültür ve Turizm ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarına üçer, Gençlik ve Spor Bakanlığına iki, Sağlık Bakanlığına ise bir bakan yardımcısı atandı. Buna göre AK Parti´nin eski Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin Adalet Bakan Yardımcılığı´na, bir dönem Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevinde bulunan hemşerimiz Hamza Yerlikaya gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısına, AK Parti eski Sivas Milletvekili Selim Dursun ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılığına getirildi.

Nurettin ÇUKURYURT/

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin ilk kabinesinin ardından geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanlığı kararı doğrultusunda Bakan Yardımcılıklarına atama yapıldı. Atamalarda Sivas´ın eski milletvekillerinin tercih edilmesi ilimizde sevinçle karşılanırken bazı oda başkanlıkları kutlama mesajı yayımladı.

24 Haziran seçimlerinin ardından yeni bir döneme girildi, önce Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin ilk kabinesi kuruldu, şimdi de Bakan Yardımcılıkları açıklandı. Resmi Gazete´de yer alan Cumhurbaşkanı kararları doğrultusunda Adalet Bakanlığına 4, Kültür ve Turizm ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarına üçer, Gençlik ve Spor Bakanlığına iki, Sağlık Bakanlığına ise bir bakan yardımcısı atandı.

Buna göre AK Parti´nin eski Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin Adalet Bakan Yardımcılığı´na, bir dönem Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevinde bulunan hemşerimiz Hamza Yerlikaya gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısına, AK Parti eski Sivas Milletvekili Selim Dursun ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılığına getirildi.

İŞTE BAKAN YARDIMCILARI

Söz konusu atamalar, Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi´nin 2´nci ve 3´üncü maddeleri uyarınca yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın kararı doğrultusunda, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına Hilmi Bilgin, Cengiz Öner, Selahaddin Menteş ile Yıldız Seferinoğlu atandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına ise Sivas´ın gururu Cumhurbaşkanı eski Başdanışmanı Hamza Yerlikaya ile Sinan Aksu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Nadir Alpaslan, Ömer Arısoy, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Prof. Dr. Muhammet Güven, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına AK Parti Sivas eski Milletvekili Selim Dursun, Enver İskurt ile Dr. Ömer Fatih Sayan atandı.

SİVAS´TAN KUTLAMA

AK Parti Sivas eski Milletvekilleri Selim Dursun, Hilmi Bilgin ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanlarından Sivas´ın gururu Hamza Yerlikaya´nın Bakan Yardımcılıklarına atanması Sivas´ta sevinçle karşılandı.

Sivaslılar, önümüzdeki süreçte ilimize gelecek devlet ve özel şahıs yatırımlarının yanı sıra Ankara´da birçok sorunun çözümü noktasında aktif rol üstlenecek olan Bakan Yardımcılarının ilimize hayırlı olmasını diledi.

Sosyal medyada da günün konusu haline gelen Bakan Yardımcılarına yeni görevlerinde başarılar dileyen Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetinkaya, kutlama mesajı yayımladı.

Türkiye siyasetinin önemli şehri Sivas´ın milletvekillerinin daha etkin görevlere getirilmesinden dolayı mutlu olduklarını belirten Çetindağ, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Sivas´ın en büyük STK´sı olan Sivas Ziraat Odası olarak Milli Savunma Komisyonu Başkanlığına seçilen AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz´a, Adalet Bakanlığı Bakan yardımcılığı görevine getirilen Hilmi Bilgin´e, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan yardımcılığı görevine getirilen Hamza Yerlikaya ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine getirilen Selim Dursun´a başarılar diliyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bildiriyoruz.”

3 BAKANLIK SİVASLILARA EMANET

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, geçtiğimiz günlerde AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz´ın TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanlığı´na atanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın kararı doğrultusunda Bilgin, Dursun ve Yerlikaya´nın Bakan Yardımcılıklarına atanmasının Sivas açısından bir şans olduğunu belirtti.

‘3 Bakanlık Sivaslılara emanet´ diyen Köksal, mesajında “Yapılan atama ile üç Bakan Yardımcısının Sivaslı olması bizleri de onurlandırmış ve gururlandırmıştır. Bakan Yardımcılarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyor, ilimize ve ülkemize güzel hizmetlerde bulunmalarını temenni ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

HASTAOĞLU´NDAN KUTLAMA

AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, AK Parti´den bir önceki dönem milletvekilliği yapan Hilmi Bilgin, Selim Dursun ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevinde bulunan Hamza Yerlikaya´ya görevinde başarılar dileyen Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ise mesajında şu ifadelere yer verdi;

“24. Dönemde Sivas Milletvekili seçilerek 25. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olan 61, 62 ve 64. Hükümetlerde Milli Savunma Bakanı, 65. Hükümette Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapan Sivas Milletvekilimiz Sayın İsmet Yılmaz´ın, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanlığı´na seçilmesi ve 23.Dönem Sivas Milletvekilimiz Sayın Hamza Yerlikaya´nın Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı, 24, 25 ve 26. Dönem Sivas Milletvekilimiz Sayın Hilmi Bilgin´in Adalet Bakan Yardımcılığı, 26. Dönem Sivas Milletvekilimiz Sayın Selim Dursun´un ise Ulaştırma ve Alt Yapı Bakan Yardımcılığı görevlerine atanmış olmalarından dolayı Sivas Ticaret Borsası olarak tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum. İlimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SEVİNDİK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİVASLILARDAN DESTEK İSTEYECEK
SİVASLILARDAN DESTEK İSTEYECEK
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Yüksek Seçim Kurulu tarafından 23 Haziran´da yeniden yapılması kararlaştırılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde İstanbul´a gitti. İki hafta boyunca İstanbul´da çeşitli temaslarda bulunacak olan Başkan Hilmi Bilgin, Sivaslı gurbetçilerden AK Parti´nin adayı Binali Yıldırım´a destek isteyecek.
KARASU, İSTANBUL´DAKİ SİVASLILARLA BULUŞACAK
KARASU, İSTANBUL´DAKİ SİVASLILARLA BULUŞACAK
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, 23 Haziran´da İstanbul´da yenilenmesine karar verilen Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Avcılar İlçe sorumlusu olarak görevlendirildi. Karasu, seçim sürecinde İstanbul´daki tüm Sivaslılarla çeşitli programlarda bir araya gelecek.
BEDELLİ ASKERLİĞE ERTELEME TALEBİ!
BEDELLİ ASKERLİĞE ERTELEME TALEBİ!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal eden YSK, yeni seçim için 23 Haziran tarihini açıklamıştı. CHP Milletvekili Ulaş Karasu, seçimin yapılacağı tarihle kesişen bedelli askerlik celbinin ertelenmesi için kanun teklifi verdi.
MAYIS TOPLANTILARI TAMAMLANDI - video
MAYIS TOPLANTILARI TAMAMLANDI - video
İl Genel Meclisi´nde Mayıs ayı toplantılarının son oturumu dün yapıldı. Meclis Başkanvekili Fikret Doğruyol Başkanlığında yapılan oturumda Haziran ayında görüşülecek gündem maddeleri belirlendi.
HESABINI SORACAĞIZ--Video
HESABINI SORACAĞIZ--Video
Kızılcahamam kampında konuşan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, seçim sürecinde bazı önemli isimler için “neredeydiler?” diye sordu. Kaybettikleri yerlerle ilgili derinlemesine inceleme yapılacağını vurgulayan Erdoğan “Zamanı gelince gerekli hesabı soracağız” dedi.
KARAMOLLAOĞLU: “ÖZGÜL AĞIRLIĞI EN YÜKSEK PARTİYİZ”
KARAMOLLAOĞLU: “ÖZGÜL AĞIRLIĞI EN YÜKSEK PARTİYİZ”
Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, yerel seçimlerde arzu ettikleri oranda oy alamamalarına rağmen, ´bugün özgül ağırlığı en yüksek partiyiz”dedi.
“TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANACAĞIZ”
“TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANACAĞIZ”
31 Mart seçimleriyle birlikte Belediye Başkanlığı görevini Hilmi Bilgin´e devreden Sami Aydın, Bilgin´e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, “Biz Hilmi Başkanımızın başarılı olması için yanındayız, duacısıyız, destekçisiyiz. Ne zaman bize ihtiyacı olursa, her zaman katkı sunmaya varız” dedi. Başkan Bilgin ise “Şehrimizin ihtiyacı olan her hususta sizlerle, herkesle istişare ederek, ortak akılla tecrübelerinizden faydalanacağız” ifadelerini kullandı.
AK PARTİ İKTİDARIYLA İYİ HİZMETLER GELDİ
AK PARTİ İKTİDARIYLA İYİ HİZMETLER GELDİ
AK Parti Milletvekili İsmet Yılmaz, “Önümüzde 5 yıllık bir süre var. Bu süreyi geçmiş yılların tecrübesinden faydalanarak daha iyi geçirmek lazım. AK Parti iktidarıyla Sivas´a çok iyi hizmetler geldi. Bunu çok net söylüyorum. İnşallah daha güzel hizmetler yapılmaya devam edecektir” dedi.
MAKAM ODASININ KAPISINI SÖKTÜ
MAKAM ODASININ KAPISINI SÖKTÜ
Zara Belediye Başkanlığına seçilen MHP´li Fatih Çelik, makam odasının kapısını kaldırdı.
BAŞKAN OĞUZ MAZBATASINI ALDI
BAŞKAN OĞUZ MAZBATASINI ALDI
Şarkışla ilçesinde AK Parti´den belediye başkanı seçilen Ahmet Turgay Oğuz, mazbatasını aldı.
HEPİMİZ  BEKLİYORUZ
HEPİMİZ BEKLİYORUZ
Şehrimize gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İstanbul başta olmak üzere seçimlerle ilgili itirazlar ve yeniden sayımların sorulması üzerine “Bu sürecin sonucunda daha fazla bağıran, daha fazla farklı yollara tenezzül eden değil, haklı olan kazanacaktır. Bunun tescilini de Yüksek Seçim Kurulu yapacaktır. Hepimiz bu süreci saygılı bir şekilde bekleyip, itirazlarımızı yapıp bu konuda A partisi değil, B partisi değil milletimizin tercihi ne yöndeyse bunu tescil olmasını beklememiz lazım” dedi.
APAYDIN MAZBATASINI ALDI
APAYDIN MAZBATASINI ALDI
Sivas´ın Kangal ilçesinde belediye başkanı seçilen Kürşat Apaydın, mazbatasını aldı.
DİVRİĞİ VE İMRANLI´DA SONUÇLAR DEĞİŞMEDİ
DİVRİĞİ VE İMRANLI´DA SONUÇLAR DEĞİŞMEDİ
Resmi olmayan sonuçlara göre, CHP´li adayların kazandığı İmranlı ve Divriği ilçelerinde AK Parti´nin itirazı üzerine yeniden yapılan sayımlarda sonuçlar değişmedi
MECLİSLERDE ÜYELER BELLİ OLDU
MECLİSLERDE ÜYELER BELLİ OLDU
Yerel seçimlerin ardından İl Genel Meclisi´ne ve Belediye Meclisi´ne girmeye hak kazanan isimler de netleşti. Geçtiğimiz dönemde 22+4 kişi AK Parti ve 11 kişi de Büyük Birlik Partisi´nden oluşan Belediye Meclisi´nde bu seçimlerde de durum değişmedi. AK Parti ve BBP yine aynı sayıda üye ile Belediye Meclisi´nde görev alacak
BİLGİN YARIN MAZBATA ALACAK
BİLGİN YARIN MAZBATA ALACAK
Pazar günü yapılan seçimlerde yüzde 49,35 oyla seçimin açık ara kazananı olan AK Parti´nin adayı Hilmi Bilgin, yarın Adliye´ye giderek mazbatasını alacak. Bilgin, daha sonra da Belediye Başkanlığı´nda yapılacak programla 10 yıl Belediye Başkanı olarak hizmet eden Sami Aydın´dan bayrağı devralacak.
SOSYAL MEDYADAN VEDA ETTİ - video
SOSYAL MEDYADAN VEDA ETTİ - video
Belediye Başkanı Sami Aydın, 31 Mart seçimlerinin ardından yeni Belediye Başkanı´nın belirlenmesiyle sosyal medya hesabı üzerinden takipçileri ile buluşarak veda etti. Başkan Aydın, Facebook, Twitter ve İnstagram´da eş zamanlı olarak yaptığı canlı yayında “Alnımız açık, başımız dik bir şekilde bu onurlu ve şerefli görevi devredeceğiz” dedi
CHP´Lİ AKYILDIZ´DAN TEŞEKKÜR VE TEBRİK
CHP´Lİ AKYILDIZ´DAN TEŞEKKÜR VE TEBRİK
CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, seçimlerde kendisini destekleyen herkese teşekkür etti. 2014 yerel seçimlerine göre CHP´nin oyunu iki kat artırmayı başaran ancak yine de seçimi kaybeden Akyıldız, seçimin kazananı AK Parti adayı Hilmi Bilgin´i de tebrik etti
“GÜÇLÜ EKONOMİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM”
“GÜÇLÜ EKONOMİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM”
Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, 31 Mart seçimlerinin hayırlı olmasını dileyerek, “Güçlü bir ekonomi, daha da ileri bir demokrasi ve çok daha büyük bir Türkiye ve Sivas için çalışmaya devam edeceğiz” dedi
SEÇİMLER BİTTİ HİZMET BAŞLAMALI
SEÇİMLER BİTTİ HİZMET BAŞLAMALI
SESOB Başkanı Beşir Köksal, Pazar günü yapılan seçimlerin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni etti. Artık seçim sürecinin geride kaldığını kaydeden Başkan Köksal, il ve ilçelerde seçilen Belediye Başkanlarının hizmete odaklanması gerektiğini belirterek, “Belediye hizmetlerinde esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın memnuniyeti her şeyin üstünde tutulmalıdır” dedi
“ACİLEN EKONOMİYE ODAKLANMALIYIZ”
“ACİLEN EKONOMİYE ODAKLANMALIYIZ”
TSO Başkanı Mustafa Eken, 31 Mart seçimlerinin geride kaldığını belirterek, “4,5 yıllık seçimsiz bir süreç vardır. Acilen seçim atmosferinden çıkarak, kalıcı reformlarla ekonomiye odaklanmalıyız” dedi
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hamı pişiremezsen bari, pişmişi ham etme…

Hacı Bektaşı Veli
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.8826
EURO
6.6316