SEVİNDİK
3 BAKAN YARDIMCISI SİVASLI
Tarih: 23.7.2018 07:59:35/ 171okunma / 0yorum

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin ilk kabinesinin ardından geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanlığı kararı doğrultusunda Bakan Yardımcılıklarına atama yapıldı. Atamalarda Sivas´ın eski milletvekillerinin tercih edilmesi sevinçle karşılandı.

BİLGİN, DURSUN VE YERLİKAYA

BAKAN YARDIMCISI OLDU

Resmi Gazete´de yer alan Cumhurbaşkanı kararları doğrultusunda Adalet Bakanlığına 4, Kültür ve Turizm ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarına üçer, Gençlik ve Spor Bakanlığına iki, Sağlık Bakanlığına ise bir bakan yardımcısı atandı. Buna göre AK Parti´nin eski Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin Adalet Bakan Yardımcılığı´na, bir dönem Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevinde bulunan hemşerimiz Hamza Yerlikaya gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısına, AK Parti eski Sivas Milletvekili Selim Dursun ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılığına getirildi.

Nurettin ÇUKURYURT/

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin ilk kabinesinin ardından geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanlığı kararı doğrultusunda Bakan Yardımcılıklarına atama yapıldı. Atamalarda Sivas´ın eski milletvekillerinin tercih edilmesi ilimizde sevinçle karşılanırken bazı oda başkanlıkları kutlama mesajı yayımladı.

24 Haziran seçimlerinin ardından yeni bir döneme girildi, önce Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin ilk kabinesi kuruldu, şimdi de Bakan Yardımcılıkları açıklandı. Resmi Gazete´de yer alan Cumhurbaşkanı kararları doğrultusunda Adalet Bakanlığına 4, Kültür ve Turizm ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarına üçer, Gençlik ve Spor Bakanlığına iki, Sağlık Bakanlığına ise bir bakan yardımcısı atandı.

Buna göre AK Parti´nin eski Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin Adalet Bakan Yardımcılığı´na, bir dönem Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevinde bulunan hemşerimiz Hamza Yerlikaya gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısına, AK Parti eski Sivas Milletvekili Selim Dursun ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılığına getirildi.

İŞTE BAKAN YARDIMCILARI

Söz konusu atamalar, Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi´nin 2´nci ve 3´üncü maddeleri uyarınca yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın kararı doğrultusunda, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına Hilmi Bilgin, Cengiz Öner, Selahaddin Menteş ile Yıldız Seferinoğlu atandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına ise Sivas´ın gururu Cumhurbaşkanı eski Başdanışmanı Hamza Yerlikaya ile Sinan Aksu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Nadir Alpaslan, Ömer Arısoy, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Prof. Dr. Muhammet Güven, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına AK Parti Sivas eski Milletvekili Selim Dursun, Enver İskurt ile Dr. Ömer Fatih Sayan atandı.

SİVAS´TAN KUTLAMA

AK Parti Sivas eski Milletvekilleri Selim Dursun, Hilmi Bilgin ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanlarından Sivas´ın gururu Hamza Yerlikaya´nın Bakan Yardımcılıklarına atanması Sivas´ta sevinçle karşılandı.

Sivaslılar, önümüzdeki süreçte ilimize gelecek devlet ve özel şahıs yatırımlarının yanı sıra Ankara´da birçok sorunun çözümü noktasında aktif rol üstlenecek olan Bakan Yardımcılarının ilimize hayırlı olmasını diledi.

Sosyal medyada da günün konusu haline gelen Bakan Yardımcılarına yeni görevlerinde başarılar dileyen Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetinkaya, kutlama mesajı yayımladı.

Türkiye siyasetinin önemli şehri Sivas´ın milletvekillerinin daha etkin görevlere getirilmesinden dolayı mutlu olduklarını belirten Çetindağ, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Sivas´ın en büyük STK´sı olan Sivas Ziraat Odası olarak Milli Savunma Komisyonu Başkanlığına seçilen AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz´a, Adalet Bakanlığı Bakan yardımcılığı görevine getirilen Hilmi Bilgin´e, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan yardımcılığı görevine getirilen Hamza Yerlikaya ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine getirilen Selim Dursun´a başarılar diliyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bildiriyoruz.”

3 BAKANLIK SİVASLILARA EMANET

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, geçtiğimiz günlerde AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz´ın TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanlığı´na atanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın kararı doğrultusunda Bilgin, Dursun ve Yerlikaya´nın Bakan Yardımcılıklarına atanmasının Sivas açısından bir şans olduğunu belirtti.

‘3 Bakanlık Sivaslılara emanet´ diyen Köksal, mesajında “Yapılan atama ile üç Bakan Yardımcısının Sivaslı olması bizleri de onurlandırmış ve gururlandırmıştır. Bakan Yardımcılarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyor, ilimize ve ülkemize güzel hizmetlerde bulunmalarını temenni ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

HASTAOĞLU´NDAN KUTLAMA

AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, AK Parti´den bir önceki dönem milletvekilliği yapan Hilmi Bilgin, Selim Dursun ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevinde bulunan Hamza Yerlikaya´ya görevinde başarılar dileyen Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ise mesajında şu ifadelere yer verdi;

“24. Dönemde Sivas Milletvekili seçilerek 25. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olan 61, 62 ve 64. Hükümetlerde Milli Savunma Bakanı, 65. Hükümette Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapan Sivas Milletvekilimiz Sayın İsmet Yılmaz´ın, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanlığı´na seçilmesi ve 23.Dönem Sivas Milletvekilimiz Sayın Hamza Yerlikaya´nın Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı, 24, 25 ve 26. Dönem Sivas Milletvekilimiz Sayın Hilmi Bilgin´in Adalet Bakan Yardımcılığı, 26. Dönem Sivas Milletvekilimiz Sayın Selim Dursun´un ise Ulaştırma ve Alt Yapı Bakan Yardımcılığı görevlerine atanmış olmalarından dolayı Sivas Ticaret Borsası olarak tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum. İlimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SEVİNDİK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"TÜRKİYE´DE YENİ BİR DÖNEM BAŞLAMIŞTIR"
"TÜRKİYE´DE YENİ BİR DÖNEM BAŞLAMIŞTIR"
AK Parti 6. Büyük Olağan Kongresi´ne doğru
“AK PARTİ SİYASETTE BİR MİLATTIR”
“AK PARTİ SİYASETTE BİR MİLATTIR”
AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AK Partinin kuruluş yıldönümünü kutladı. Bu tarihin Türk siyasi tarihi için bir milat olduğunu belirten Aksu, “Türkiye, AK Parti ile çağ atlamıştır” dedi.
‘SORUN´ ANLATIP ÇÖZÜM İSTEDİ
‘SORUN´ ANLATIP ÇÖZÜM İSTEDİ
Hafta sona Adalet Bakan Yardımcılığına atanan Hilmi Bilgin ile Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı olan Selim Dursun´u ziyaret eden Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, ilimizde tarım alanında yaşanan sorunları anlatıp, yardım talebinde bulundu
AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI´NDA AKSU DÖNEMİ BAŞLADI
AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI´NDA AKSU DÖNEMİ BAŞLADI
Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri seçimlerinin ardından birçok ilde değişim rüzgarı estiren AK Parti Genel Merkezi, yeni bir atama kararı yayımlayarak, AK Parti Sivas İl Başkanlığı´na Hakan Aksu´nun getirildiğini duyurdu
İNCE´YE 2 İMZA
İNCE´YE 2 İMZA
Olağanüstü kurultay yapılabilmesi için imza sürecinde olan CHP´de, her iki gurubun çabası devam ederken, Sivas CHP´deki 10 delegeden 2´sinin İnce´ye imza verdiği, diğerlerinin de Kılıçdaroğlu´nu desteklediği öğrenildi
YILMAZ, MİLLİ SAVUNMAYA
YILMAZ, MİLLİ SAVUNMAYA
AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanlığı´na seçildi
HASTOĞLU´NDAN YILDIRIM´A ‘MECLİS´ TEBRİĞİ
HASTOĞLU´NDAN YILDIRIM´A ‘MECLİS´ TEBRİĞİ
Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı´na (TBMM) seçilen Binali Yıldırım´ı tebrik etti.
“TÜRKİYE, HEDEFE EMİN ADIMLARLA İLERLEYECEK”
“TÜRKİYE, HEDEFE EMİN ADIMLARLA İLERLEYECEK”
SESOB Başkanı Beşir Köksal, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin ilk kabinesini kutladı, “İnancımız tam. Türkiye yeni mesafeler alacak, 2023 hedefine emin adımlarla ilerleyecek” dedi.
BAŞKAN İÇİN 21 PARE TOP
BAŞKAN İÇİN 21 PARE TOP
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin ilk başkanının göreve başlaması nedeniyle önceki akşam Kaleden 21 pare top atışı yapıldı, Belediye´ye ait dev led ekranlarda da Erdoğan´ın görüntülerine yer verildi. Yeni sistemin ilk kabinesinde Sivaslı bakan yer almazken, daha önce Karayolları Sivas Bölge Müdürü olan Cahit Turan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı oldu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise koltuğu yeni Bakan Ziya Selçuk´a devretti.
ODA VE BORSA´DAN YENİ KABİNEYE KUTLAMA
ODA VE BORSA´DAN YENİ KABİNEYE KUTLAMA
Ticaret Borsası Başkanı ve TOBB Vergi Komisyonu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ile Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin ilk kabinesini kutladı ve başarı diledi
SİVAS CHP Kılıçdaroğlu´na  Destek verdi  “KILIÇDAROĞLU İLE MÜCADELEYE DEVAM DİYORUZ”
SİVAS CHP Kılıçdaroğlu´na Destek verdi “KILIÇDAROĞLU İLE MÜCADELEYE DEVAM DİYORUZ”
CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun, dün açıklama yaparak, parti içi tartışmalara değindi. Coşkun, “Partimizde kurultay tartışmalarının sona ermesini ve Kılıçdaroğlu Genel Başkanlığı´nda yerel seçimlere güçlü şekilde hazırlanmak istiyoruz”dedi
CHP Başkanı´ndan  SOYLU´ya tepki
CHP Başkanı´ndan SOYLU´ya tepki
CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun dün basın toplantısı yaparak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun, şehit cenaze törenlerine CHP´lilerin katılamayacağına ilişkin sözlerine tepki göstererek, “Bu tutum toplumsal çatışma ve kaos çağrısıdır, ateşle oynamaktır”dedi
Başkan Hastaoğlu: HAYIRLI OLSUN
Başkan Hastaoğlu: HAYIRLI OLSUN
Ticaret Borsası Başkanı abdulkadir Hastaoğlu, seçimlerle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Kazanan, ülkemizi gelecek hedeflerine ulaştırmak için büyük bir irade sergileyen Türk milleti olmuştur” dedi, Sivas milletvekillerine “Hayırlı olsun” dileğinde bulundu
‘ÖNEMLİ OLAN İLK TURDU BAŞARDIK”
‘ÖNEMLİ OLAN İLK TURDU BAŞARDIK”
AK Parti´den milletvekili seçilen Semiha Ekinci ile Belediye Başkanı Sami Aydın, gazetemizi ziyaretinde seçim teşekkürü turuna çıktıklarını belirterek, seçimlerle ilgili değerlendirmelerini ve Ak Parti´nin oy kaybını sorduğumuzda, “Önemli olan Cumhurbaşkanımız Erdoğan´ın ilk turda seçilmesiydi, bunu da başardık, istediğimizi elde ettik. Kaymalar oldu ama toparlarız” dedi.
MHP´nin ZAFERİ
MHP´nin ZAFERİ
Sivas´ta seçimin kazananı oldu..
YARINIMIZ ARTIK AYDINLIKTIR
YARINIMIZ ARTIK AYDINLIKTIR
Seçim sonuçlarının hayırlı olması dileğinde bulunan Bakan Yılmaz ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, milletin önüne alternatifler çıkarıldığında her zaman doğru karar verdiğine işaret ederek, “Milletin terazisinin bugüne kadar şaştığı görülmedi” dedi
"Hizmetkar OLACAĞIM, emrinizdeyim”
"Hizmetkar OLACAĞIM, emrinizdeyim”
Seçimlerden zaferle çıkan MHP´nin çiçeği burnunda Sivas milletvekili Ahmet Özyürek dün açıklama yaparak, “Kimliğinde Sivas yazan herkesin hizmetkarı olacağım, emrindeyim. Sivas´ın problemlerinin çözümü için, işsizlerin iş ve aş sahibi olması için çalışacağım. TBMM´de Sivas´ın sesi olacağım”dedi
AK PARTİ´DEN TEŞEKKÜR
AK PARTİ´DEN TEŞEKKÜR
AK Parti Sivas Milletvekili Habib Soluk, Semiha Ekinci, SKM Başkanı Kadir Darıcı, İl Başkan vekili Abdulkadir Demirel, Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Kadın Kolları başkan vekili Arzu Polat, İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Duman ve Merkez İlçe Başkanı Tarık Eminoğlu Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri´nde partilerine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti, “Sivas daha çok kazanacak”dediler
BEKLENEN SONUÇ: 3-1-1
BEKLENEN SONUÇ: 3-1-1
Dün yapılan 27. dönem Milletvekili seçimlerinde iki beklenen sonuçtan ikincisi oldu. 4-1 veya 3-1-1 olacağı tahmin edilen seçimlerde MHP bir dönem sonra tekrar 1 milletvekili ile Sivas´ı temsil etme başarısı gösterirken, AK Parti´nin sayısı 3´e düştü. CHP´de 1 vekilini korudu
“CUMHUR İTTİFAKINI DESTEKLİYORUZ”
“CUMHUR İTTİFAKINI DESTEKLİYORUZ”
BBP Genel Başkan Yardımcısı Doğan Ürgüp, Cumhur ittifakının Sivas´ta olumlu netice alacağını belirterek “Bizim adayımız Recep Tayyip Erdoğan´dır. BBP camiası ve Sivaslıları Cumhur ittifakının yanında yer almaya davet ediyorum” dedi
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
SPOR
GÜNDEM
MEDYA
SİYASET
YAŞAM
SAĞLIK
EĞİTİM
KÜLTÜR-SANAT
extra