SANAYİCİLER SORDU CHP ADAYI CEVAPLADI
CHP Belediye Başkanı adayı Ali Akyıldız, Tesviyeciler Odası Başkanı Hakan Demirgil´in organize ettiği “Sanayi esnafı soruyor, adaylar cevaplıyor” programının konuğu oldu. Sanayi esnafının sorunlarını ve taleplerini dinleyen Akyıldız, “Bizim Sivaslılara vefa borcumuz var. Görev verilmesi halinde bu borcu hizmet ederek ödeyeceğim. Şehirde yaşanan tüm sorunları çözmek için birlikte hareket edeceğiz” dedi
Tarih: 7.2.2019 07:57:54/ 575okunma / 0yorum

Erhan CEYLAN/

CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, Tesviyeciler ve Madeni Sanatkarlar Odası tarafından üçüncüsü düzenlenen ‘Sanayi esnafı soruyor, adaylar cevaplıyor´ programına konuk olarak katılarak, sanayi esnafının sorun ve taleplerini dinledi.

Oda yönetimi ile çok sayıda esnafın katılımıyla Taş Ev Restoran´da dün gerçekleştirilen kahvaltılı programda, Tesviyeciler Odası Başkanı Hakan Demirgil, Akyıldız´a sanayi esnaflarının sorunlarını ve taleplerini kapsayan ayrıntılı bir dosya sundu.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Demirgil, ülkede yaşanan ekonomik dalgalanmalar nedeniyle esnafın iş yapamadığını belirterek, “Odamızın yerel ve ulusal sıkıntıları olmak üzere iki ana maddeden oluşmaktadır. Ulusal problemler kapsamında, Türkiye´nin bütün illerinde olan sorunlar Sivas´ta da var. Bugün Bağ-Kur primi ödemekte nasıl biz burada zorlanıyorsak, Tekirdağ Malkara´daki oto sanayide iş yapan ustada zorlanıyor. Bağ-Kur bizim için büyük problem oldu. Ayrıca geçen yıl yaşanan ekonomik krizden dolayı esnaf ve sanatkârlar olarak çok iş yapamadık. Paralar kazanamadık. Aynı zamanda kışında çetin geçmesinden dolayı iş konusunda bayağı sıkıntı yaşamaktayız. Ülkemizin bütünlüğü için çaba harcayan bütün siyasi partilere aynı mesafede bakıyoruz. Ülkemiz ve şehrimiz için en hayırlısı kimse onun Belediye başkanı olmasını temenni ediyoruz.  Seçildiği taktirde Akyıldız´ın da sorunlarımızın çözümü yönünde adım atacağına inanıyorum” dedi.

“HİZMET İÇİN VARIZ”

CHP Belediye Başkan adayı Akyıldız ise, görev verilmesi halinde koltuk derdi ve çıkar peşinde koşmadan hizmet edeceğini söyledi.

Sivaslılara vefa borcu olduğunu vurgulayan Akyıldız, “Sivas´ı daha güzel yarınlara taşımak için aday oldum. Benim aday olmadaki amacım hiçbir zaman kişisel bir beklenti, bir koltuk, makam veya istikbal kaygısı değil. Sivaslı kardeşlerime bir vefa borcum var. Onun için aday oldum. Makam, mevki ve rant hesabım yok” dedi.

CHP adayı Akyıldız, tüm Sivas halkının belediye başkanı olmak istediğini belirterek, şunları söyledi. “Sivas´ın ve Sivaslının uzun yılladır özlemini çektiği birliği, beraberliği, kardeşliği Sivas Belediye Başkanlığı makamına taşımaya adayım. Hiç kimseyi ötekileştirmeyen, hiç kimseyi sen-ben ayrımı yapmadan kucaklayan başkan olmak istiyorum. Milletvekili görevine layık görüldüğümde Sivas´ın sorunlarını sık sık TBMM´de gündeme getirerek üstesinden gelmeye çalıştım. Haksızlıklara karşı hiç sessiz kalmadım. Ayrım yapmadan herkesle bir araya gelip sorunlarını dinledim. Karşılık beklemeden herkesin yarasında derman olmaya çalıştım. Şimdi de sorunlarını bildiğim Sivas´ın problemlerini çözmek ve bu şehri kalkındırmak için aday oldum.

BEN DEĞİL BİZ

Sivas´ın ve Sivas sanayi esnafının problemlerinin çözümü noktasında sorunun niteliğine göre oturup hep birlikte konuşacağız. Neler yapabiliriz, nasıl çözümler üretebiliriz bunları hep birlikte istişare ederek çözeceğiz. Sivas´ı ben değil biz anlayışıyla yöneteceğiz. Başkan Demirgil´den sizlerin huzurunda sanayi esnafının sorunlarını gündeme getirmek ve sizi belediye de temsil etmesi için Belediye meclis üyeliğine bir isim vermesini istiyorum. Bu şekilde belediyemizde temsil imkânına sahip olacak ve sorunlarınızın çözümü noktasında daha büyük verim alabileceğiz

Cumhuriyetin 100.yılı nedeniyle Kongre Müzesi´nin yanına bir anıt yapacağız, Otopark sorununu çözeceğiz, şehri raylı sistemle tanıştıracağız”

Sanayicilerin bir sonraki programının konuğu ise MHP adayı Memet Er olacak.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SANAYİCİLER SORDU ADAYI CEVAPLADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SAĞLIKTAKİ SORUNLAR ORTADA
SAĞLIKTAKİ SORUNLAR ORTADA
İlimizdeki sağlık sorunları nedeniyle TBMM´ye bir araştırma önergesi veren CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “Aileler, çocuklarını türlü fedakarlıklarla şehir dışındaki hastanelere götürerek tedavi ettirmeye çalışmaktadır. Bu tablo Sivas halkının vicdanını derinden yaralamıştır. Sivas´ın sağlık alanında yaşadığı sorunlar ortadadır” dedi.
GENÇLİK´TE 8. BAŞKAN
GENÇLİK´TE 8. BAŞKAN
AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığında Fatih Sakarya dönemi başladı. AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Ahmet Büyükgümüş tarafından ataması yapılan Sakarya, asaleten görev yapacak 8. Gençlik Kolları Başkanı olarak adını kayıtlara yazdırdı.
CHP´Lİ KARASU TÜNELLERİ SORDU
CHP´Lİ KARASU TÜNELLERİ SORDU
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, ilimizde yapımı ödenek yetersizliğiyle durdurulan Yağdonduran ve Geminbeli Tünelleri TBMM gündemine taşıdı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan´a soru önergesi veren CHP´li Karasu, “Geminbeli ve Yağdonduran Tüneli´nin bitirilmesi ve hizmete açılması planlanan tarih nedir?” diye sordu.
CHP´Lİ KARASU´DAN KANUN TEKLİFİ
CHP´Lİ KARASU´DAN KANUN TEKLİFİ
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, özel şirketlere ve sulama birliklerine elektrik borcu olan çiftçilerin tarım desteğinden faydalanabilmesi için kanun teklifi verdi. Karasu, kanun teklifinin gerekçe bölümünde “Özellikle döviz kurunda yaşanan artış nedeniyle maliyeti bir kat daha artan tarımsal ürün ithalatının minimum düzeye indirilmesi için çiftçilerimizin desteklenmesi büyük önem taşımaktadır” dedi.
ÇED RAPORU NEDEN GEREKLI DEĞIL ?
ÇED RAPORU NEDEN GEREKLI DEĞIL ?
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, Hafik Beykonağı köyünde açılmak istenen Mermer ocağıyla ilgili Valiliğin “ÇED raporu gerekmediği” yönünde verdiği kararı mecliste eleştirerek, “Neden gerekli değilmiş açıklasınlar, Çevre ve Şehircilik Bakanı bu hukuksuzluğa dur diyecek mi?” diye sordu.
HESABI KİM VERECEK ?
HESABI KİM VERECEK ?
CHP Milletvekili Ulaş Karasu mecliste yaptığı konuşmada “Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen Vali´nin yıktığı eski Numune Hastanesi ile sit alanı olmasına karşın eski mühimmatların patlatıldığı tarihi hitit Arslantaş ören yeri mahvedildi, bunun hesabını kim nasıl verecek?”diye sordu.
CHP´LI KARASU´DAN TÜP BEBEK TEKLIFI
CHP´LI KARASU´DAN TÜP BEBEK TEKLIFI
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Tüp bebek yapmak isteyen 40 yaş üstündeki kadınların masraflarının SGK tarafından karşılanması için TBMM´ye kanun teklifi verdi.
SİVAS´I DERİNDEN YARALADI
SİVAS´I DERİNDEN YARALADI
Madımak olaylarının üzerinden 26 yıl geçtiğini belirten CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “Olayların yüzyıllar boyu Alevisiyle Sünnisiyle, Türküyle Kürdüyle medeniyetlere ev sahipliği yapan, Kurtuluş Savaşı´nın en önemli kritik döneminde üstlendiği rol ile 30 Ağustos´a giden yolu açan Sivas´ta yaşanması hem tüm Sivaslıları derinden yaralamış hem de Sivas´ın temsil ettiği değerleri de hedef almıştır” dedi.
KÜSMEK YOK, MESAJI ALDIK
KÜSMEK YOK, MESAJI ALDIK
İstanbul seçimlerinin ardından dün Ak Parti gurup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Küsmek yok, mesajı aldık” dedi.
MAL VARLIĞINI AÇIKLADI
MAL VARLIĞINI AÇIKLADI
Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan CHP´li Ekrem İmamoğlu dün twitter hesabından mal varlığını açıkladı. 4 dükkan, 4 konut, 8 arsası bulunan yeni başkanın 140 Euro borcu, 4 şirkete ortaklığı, 1 Jipi, 1 tabancası, 2 bankada toplam 1 milyon 397 bin TL nakit parası ve 841 bin liralık pırlanta altın ve bileziği olduğu duyuruldu.
TEPKİLERİN FATURASI
TEPKİLERİN FATURASI
Millet ittifakı adayı CHP´li Ekrem İmamoğlu´nun kazanmasıyla sonuçlanan İstanbul seçimleriyle ilgili dün şehirde kamuoyunun nabzını tuttuk, sonuçları ve farkı sorduk, değerlendirmeleri dinledik. Aldığımız cevapların büyük çoğunluğu “Tepkilerin eseri” başlığını çıkardı.
BAŞKANLAR NE DEDİ ?
BAŞKANLAR NE DEDİ ?
Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçiminin sonucunu dün Siyasi Partilerin İl Başkanlarına sorduk, değerlendirmelerini aldık. Millet İttifakı adayı CHP´li İmamoğlu´nun kazandığı seçimlerle ilgili Başkanlar görüşlerini şöyle sıraladı.
18 BİN SİVASLI İSTANBUL´A
18 BİN SİVASLI İSTANBUL´A
Bir zamanlar “taşı toprağa altın” denilen İstanbul´da yaşayan ve yaz sezonunun başlamasıyla birlikte memleketleri Sivas´a gelenlerden yaklaşık 18 bin kişinin yarın yapılacak seçimde oy kullanmak için dünden itibaren İstanbul´a dönmeye başladığı gözlendi.
BİNALİ YILDIRIM´A DESTEK
BİNALİ YILDIRIM´A DESTEK
İstanbul´da faaliyet gösteren Sivaslı Sivil Toplum Kuruluşları, 23 Haziran´da tekrarlanacak olan İstanbul seçimlerinden Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım´ı destekleme kararı aldı.
MECLİS BAŞKANI KÖYLÜYÜ DİNLEDİ
MECLİS BAŞKANI KÖYLÜYÜ DİNLEDİ
İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, merkeze bağlı Akkoç Köyü´ne yaptığı ziyarette yöre halkının sorun ve taleplerini dinledi. Köy sakinlerinin hanelerine de ziyaretlerde bulunan Akkaş, köy içerisinde de incelemelerde bulundu.
BAŞKAN BİLGİN´E BİR GÖREV DAHA
BAŞKAN BİLGİN´E BİR GÖREV DAHA
Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği 2019 Yılı Olağan Meclis toplantısına katılan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, olağan kongrede Meclis 1. Başkanvekilliğine seçildi.
SİVASLILARDAN DESTEK İSTEYECEK
SİVASLILARDAN DESTEK İSTEYECEK
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Yüksek Seçim Kurulu tarafından 23 Haziran´da yeniden yapılması kararlaştırılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde İstanbul´a gitti. İki hafta boyunca İstanbul´da çeşitli temaslarda bulunacak olan Başkan Hilmi Bilgin, Sivaslı gurbetçilerden AK Parti´nin adayı Binali Yıldırım´a destek isteyecek.
KARASU, İSTANBUL´DAKİ SİVASLILARLA BULUŞACAK
KARASU, İSTANBUL´DAKİ SİVASLILARLA BULUŞACAK
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, 23 Haziran´da İstanbul´da yenilenmesine karar verilen Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Avcılar İlçe sorumlusu olarak görevlendirildi. Karasu, seçim sürecinde İstanbul´daki tüm Sivaslılarla çeşitli programlarda bir araya gelecek.
BEDELLİ ASKERLİĞE ERTELEME TALEBİ!
BEDELLİ ASKERLİĞE ERTELEME TALEBİ!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal eden YSK, yeni seçim için 23 Haziran tarihini açıklamıştı. CHP Milletvekili Ulaş Karasu, seçimin yapılacağı tarihle kesişen bedelli askerlik celbinin ertelenmesi için kanun teklifi verdi.
MAYIS TOPLANTILARI TAMAMLANDI - video
MAYIS TOPLANTILARI TAMAMLANDI - video
İl Genel Meclisi´nde Mayıs ayı toplantılarının son oturumu dün yapıldı. Meclis Başkanvekili Fikret Doğruyol Başkanlığında yapılan oturumda Haziran ayında görüşülecek gündem maddeleri belirlendi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Daima iyiyi, güzeli, doğruyu öğrenebilmek için okuyunuz, okutunuz…

Hacı Bektaşı Veli
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7538
EURO
6.3654