ROTAMIZI BELİRLEDİK
Sivas Çalıştayı´nın sonuç raporunun hazırlandığını belirten Vali Salih Ayhan, “Hazırlanan rapor bundan sonraki süreçte tüm kurum ve kuruluşlarca değerlendirilerek, Sivas´ın ekonomik, sosyal ve kültürel gelişme hedeflerini ortak bir vizyon belirlemede yol haritası olacaktır. Ortak cümleler kullandığımız takdirde başarı elde edeceğimizi düşünmekteyiz. Artık kurumlarımızın anayasası hazır” dedi.
Tarih: 13.3.2019 07:55:00/ 266okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Sivas Çalıştay´ının sonuç raporunun hazırlandığını ve şuanda baskı aşamasında olduğunu söyleyen Vali Salih Ayhan, “Çalıştay raporu Sivas´ın ekonomik, sosyal ve kültürel gelişme hedeflerini ortak bir vizyon belirlemede yol haritası olacaktır. Ortak cümleler kullandığımız takdirde başarı elde edeceğimizi düşünmekteyiz. Artık kurumlarımızın anayasası hazır” dedi.

Vali Salih Ayhan, ‘Ortak Akılla Yarınlara Sivas Çalıştayı´ Sonuç raporu ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Valilikte düzenlenen toplantıya tüm kamu kurum yetkilileri de katıldı.

2 buçuk aylık çalışmanın son virajına girdiklerini belirten Vali Salih Ayhan, “Aynı şehirde yaşayan tüm sosyal kesimlerin yaşadıkları bölgedeki beklenti ve sorunlarının, bunlara yönelik çözüm önerilerinin katılımcı yönetim anlayışıyla tespit edilerek, planlayıcıları ve uygulayıcılar tarafından tabanın görüşüne yansıtmak amacıyla ortak akılla yarınlara Sivas Çalıştayı düzenledik” dedi.

“SİVAS HALKI

ŞEHRİNE SAHİP ÇIKTI”

Çalıştay´da 5 ana sektör olmak üzere yaşanan sorunlar ve ilin bu anlamdaki potansiyelini kısa ve uzun vadede yapılması talep edilen hususların tamamı hakkında görüşler alındığını kaydeden Vali Ayhan, “Çalıştay Valiliğimiz öncülüğünde, Belediye, Cumhuriyet Üniversitesi, İl Özel İdaresi, Ticaret ve Sanayi Odası, ORAN´ın da destekleriyle gerçekleştirilmiştir. Bu çalıştaya katılımın yüksek olması hemşerilerimizin şehre sahip çıktığını göstermiştir” diye konuştu.

ÇALIŞTAY RAPORU

3 BÖLÜMDEN OLUŞUYOR

Çalıştay raporunun 3 bölümden oluştuğunu kaydeden Vali Salih Ayhan, şöyle devam etti:

“Birinci bölümde ilimizin tarihi ve coğrafi yönüyle bilgiler verilmiştir. Hem bilgileri güncellemek açısından hem de Sivas tarihi ile bir bağ kurmak açısından güzel bilgiler hazırlandı. İkinci bölümde Sivas´ın 2000 ile 2018 yılları arasındaki gelişimi hakkında genel bilgiler verilmiştir. Bu gelişim sürecini iyi görebilmemiz lazım. Bu gelişim çizgisiyle kısa zamanda bir ildeki değişimin izahatı açısından güzel bir çalışma oldu. Son bölümde ise katılımcıların sorun, potansiyel ve fırsatlarla ilgili kısa ve orta vadede yapılması önerilen katılımcı görüşleri aktarılmıştır. Yani işin özü kitabımızın 3. bölümünde yer almaktadır. Çalıştay raporu her hangi bir yorum katılmadan tam katılımcıların görüşleri birleştirilerek, bir araya getirdiği sorunlar, potansiyel ve fırsatlar ile çözüm önerilerinden oluşan kayıtlardan oluşmaktadır.”

“YOL HARİTAMIZI

BELİRLEYECEĞİZ”

Bundan sonraki süreçte Valilik öncülüğünde ilgili tüm kurum ve kuruluşlarca çalıştay raporu değerlendirilerek, Sivas´ın ekonomik, sosyal ve kültürel gelişme hedeflerini ortak bir vizyon belirlemede yol haritası olacağını ifade eden Vali Ayhan, “Katılımcılar tarafından gerek sektörün sorunları gerekse çözüm önerileri üzerine genel bir değerlendirme yapıldığında bir kısmının merkezi hükümet tarafından yasal düzenlemeler, teşvik ve tedbirlerle yapılabileceği, diğer kısmın ise ilin mevcut potansiyelinin yerel yöneticiler ve işletmeci ve ilgilisi tarafından ele alındığı ve doğru yönetildiği zaman çözüme kavuşabileceği değerlendirilmiştir” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN KONULAR

ÜRETİM VE İSTİHDAM

Raporda en fazla öne çıkan konunun üretim ve istihdam olduğuna dikkat çeken Vali Ayhan, şöyle devam etti:

“Biz çalıştaya başladığımızda ‘Ödev almaya geldik´ demiştik. Tüm kurumlarla beraber Sivas´a dair söz söylemek isteyen her kesimden insana bize ödev verin demiştik. Bu anlamda biz ödevimizi alarak, ortak bir vizyon belirlemede bu rapor bizim yol haritamız olacaktır. Bu rapor sahanın fotoğrafını çok iyi çeken ileriye dönük bir vizyon koyan bir çalışmadır. Bu raporu kurumlarımız virgülüne kadar hıfzedecek ve yeni bir yol haritası belirlenmiş olacak. Bu çalışmadaki temel amacımız ‘Ben yaptım´ dan öte bu işi beraber yapalım ve şehre dair ortak bir heyecan oluşturalım ve ortak cümleler kuralım dedik. Ortak cümleler kullandığımız takdirde başarı elde edeceğimizi düşünmekteyiz. Artık kurumlarımızın anayasası hazır. Buradan yollarına devam edeceklerdir.”

Çalıştay´a katkı sunan herkese teşekkür eden Vali Salih Ayhan, Çalıştay Raporu´nun şuanda baskı aşamasında olduğunu belirterek, önümüzdeki günlerde tüm katılımcılara dağıtılacağını sözlerine ekledi.Video Tarihi: 12.3.2019 17:47:12
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ROTAMIZI BELİRLEDİK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HEDEFİNİ ANLATTI
HEDEFİNİ ANLATTI
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, basın mensupları ile bir araya gelerek, üniversitenin fiziki altyapısı ve akademik yapılanması hakkında bilgi verdi. Hedeflerini de açıklayan Rektör Kul, “Savunma sanayide uzmanlaşan, küçük ama dinamik, ses getiren bir üniversite olacağız” dedi.
PATATES PANELİ
PATATES PANELİ
Tarım Müdürlüğü´nün düzenlediği Patates Panelinde konuşan Vali Salih Ayhan, Sivas´ın tarımsal anlamdaki potansiyeline dikkat çekerek, “Bu potansiyeli maksimum derecede kullanmamız gerekir. Göreve geldiğim günden beri söylüyorum. Bu ile para girmesi gerekiyor. Şehre para girmesi için mekanizmayı iyi kurgulamamız lazım. Para üretimle girer, istihdamla girer” dedi.
“O MESAJDAN HABERİM YOK”
“O MESAJDAN HABERİM YOK”
Kangal´da vatandaşlara SMS yolu ile atılan “Aziz Çanakkale şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Değerli hemşerilerimizin oyları da inşallah hayırlı olsun. Mehmet Öztürk” mesajı tartışma konusu oldu. Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, “Gönderilen o mesajlar bana ait değil, haberim yok” dedi.
NUMUNE´YE 4 BOYUTLU ULTRASON
NUMUNE´YE 4 BOYUTLU ULTRASON
Numune Hastanesi´nde 4 boyutlu ultrason cihazı hizmet vermeye başladı. Perinatoloji Uzmanı Dr. Cihan İnan, “4 boyutlu ultrason cihazımız Perinatoloji alanında kullanılabilecek en üst düzey cihazlardan bir tanesi” dedi.
MUTLU-SAN TANITIMI BUGÜN
MUTLU-SAN TANITIMI BUGÜN
Şan Gurup Sivas Bayisi, bugün saat 19´da Hilton Otelde düzenleyeceği toplantı ile Mutlu-San elektrik ürünlerinin tanıtımını yapacak.
“ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARIZ”
“ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARIZ”
Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları´nda program düzenlendi. Vakıf Genel Koordinatörü Metin Çağan, şehitlerimize çok şey borçlu olduğumuzu belirterek, “Aziz şehitlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti ve büyük Türk milleti daima size minnettardır” dedi.
TURİZM FAKÜLTESİ FİNALDE
TURİZM FAKÜLTESİ FİNALDE
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Kupası ön eleme yarışmasında Madımaklı ve Karamuklu Pasta, Naduk (Çedene Helvası), Alabalık ve Pezik Turşulu Kuru Dolma, Bozbaş (Piti), İncasiye ve Kelle Tatlısı ile tüm kategorilerde birinci olarak finallere kaldı.
CEM VAKFI´NDAN NEVRUZ ÇAĞRISI
CEM VAKFI´NDAN NEVRUZ ÇAĞRISI
Cem Vakfı Başkanı Ünal Karataş, yarın Vakıfta gerçekleştirilecek olan Nevruz kutlamalarına tüm halkı davet ederek birlik ve beraberlik çağrısı yaptı, “Allah´a olan yönelişimizin ve şükrümüzün bir ifadesi olan kurbanlarımızı, lokmalarımızı paylaşacağız. Birlik ve beraberliğimizi daim kılacak ortak mesajları vereceğimiz programımızda tüm hemşerilerimizi görmek istiyoruz” dedi.
COŞKUYLA KUTLADIK - video
COŞKUYLA KUTLADIK - video
Çanakkale Zaferi´nin 104.yıldönümü dün ‘Bir Duruştur Çanakkale´ temasıyla coşkuyla kutlandı. Garnizon Şehitliği´nde şehitlerimiz için Kur´an-ı Kerim okunarak başlayan kutlamalarda, il protokolü tarafından şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıldı. Küçük yaşlardaki çocukların da şehitleri ziyaret ederek dua ettiği gözlendi
“O KIVILCIM NİHAİ ZAFERLE SONUÇLANDI”
“O KIVILCIM NİHAİ ZAFERLE SONUÇLANDI”
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Karasu, mesajında Çanakkale´nin geçilmez olduğunu vurgulayarak, bu uğurda can veren tüm şehitleri rahmet ve minnetle andı
ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ
ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ
CHP İl Başkanlığı tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi´nin 104. yılı nedeniyle kent meydanında helva dağıtıldı. CHP Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Bugün bu ülkede bağımsız ve özgür olarak yaşayabiliyorsak bunu en başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e ve onunla birlikte bu vatan canını vermiş şehitlerimize borçluyuz. Onların ruhuna helva dağıtıyoruz” dedi
MUHTEŞEM MEYDAN OKUMA!
MUHTEŞEM MEYDAN OKUMA!
Çanakkale Zaferi´nin 104. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, “Çanakkale direnişi, milli iradenin bağımsızlığa olan tutkusunun en büyük göstergesidir. Bu direniş, milli iradenin, Anadolu çocuklarının eliyle özgürlük ve bağımsızlık için kendini feda ettiği muhteşem bir meydan okumadır” dedi
DİRİLİŞTEN KURTULUŞA ÇANAKKALE
DİRİLİŞTEN KURTULUŞA ÇANAKKALE
Bir kahramanlık destanı olan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin bugün 104. yıldönümü. Dünya harp tarihine geçen Çanakkale Deniz Zaferi, bu yıl Milli Mücadele´nin 100. Yılı dolayısıyla “Bir Duruştur Çanakkale” teması ile kutlanacak. Valilik ise “Dirilişten Kurtuluşa” adı altında düzenleyeceği programla şehitleri anacak
GERGİNLİĞE FIRSAT VERMEYİN
GERGİNLİĞE FIRSAT VERMEYİN
Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Koç, yaklaşan yerel seçimler öncesinde Muhtar adaylarına tavsiyelerde bulunarak, “Seçim takviminden sonra yaşanan 90 olaydan 57´si Muhtarlıkla ilgili. Seçim öncesinde rekabet dışına çıkmadan, gerginliklere fırsat vermeden, ortak değerlerimize leke sürmeden 31 Mart´ta yeni bir demokrasi şölenini hep beraber yaşayalım” dedi
3 AKADEMİSYEN ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST
3 AKADEMİSYEN ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST
Doktor ve akademisyen yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 3 akademisyen adli kontrol şartıyla salıverildi
“HAÇLI ZİHNİYETİ ÜRÜNÜDÜR”
“HAÇLI ZİHNİYETİ ÜRÜNÜDÜR”
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Yeni Zelanda´da yaşanan saldırıyı sert sözlerle kınayarak, “Dünyanın gözleri önünde gerçekleşen insanlık dışı bu saldırı, İslam ve Müslüman düşmanlığının geldiği noktayı işaret etmektedir. Bu saldırı haçlı zihniyeti ürünüdür” dedi
“ZAFERİN GURURUNU YAŞIYORUZ”
“ZAFERİN GURURUNU YAŞIYORUZ”
Vali Salih Ayhan, Çanakkale Zaferi´nin 104. Yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Vali Ayhan, tarihin altın sayfalarına sönmemek ve solmamak üzere nakşolmuş bir destan olan Çanakkale Zaferi´nin gurunu yaşadıklarını söyledi, vatanı için canını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitleri rahmet ve minnetle andı
HAİN SALDIRIYI LANETLEDİLER
HAİN SALDIRIYI LANETLEDİLER
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri, Yeni Zelanda´da iki camiye düzenlenen terör saldırısı nedeniyle gıyabi cenaze namazı kıldı. TÜGVA üniversite koordinatörü Ali Güler, hain saldırıyı lanetlediklerini söyledi
İNSANLIĞA SIKILMIŞ KURŞUNDUR
İNSANLIĞA SIKILMIŞ KURŞUNDUR
Yeni Zelanda´da 49 Müslümanın ölümüne sebep olan cami saldırısını kınayan Memur-Sen İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz, “Bu silahlı saldırı insanlığa sıkılmış bir kurşundur. Herkes sorumlu davranmalı, haktan, adaletten, mazlumdan yana tavır almalıdır” dedi
FETÖ´NÜN DOKTOR YAPILANMASINA OPERASYON
FETÖ´NÜN DOKTOR YAPILANMASINA OPERASYON
Sivas´ta, Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) doktor ve akademisyen yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 10 şüpheliden 4´ü tutuklandı
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114