RAHMETLE ANIYORUZ
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, yol arkadaşları ve gazeteci İsmail Güneş´in şehit olduğu helikopter kazasının üzerinden tam 11 yıl geçti. Şehitlerimizi rahmetle anarken, kaza ile ilgili FETÖ bulgularına rağmen sorumluların ortaya çıkmaması yürekleri burkuyor.
Tarih: 25.3.2020 07:00:08/ 271okunma / 0yorum

Yüksel MENEKŞE

BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarının 11´inci şahadet yıldönümü nedeni ile bir açıklama yapan BBP İl Başkanı Uğur Bulut, 11 yıldır adalet için verilen mücadeleden söz etti. Bulut, “25 Mart 2009 tarihinde hain bir suikast sonucu kaybettiğimiz Genel Başkanımız ve yol arkadaşlarını rahmetle, şükranla ve minnetle yad ediyoruz. 11 yıldır biz Büyük Birlik Partililer, Alperenler hukukun içerisinde suikastin aydınlatılması için bir mücadele veriyoruz. Bu süreç içerisinde teknolojinin, devletimizi yönetenler tarafında son derece met edilmesine rağmen, teknolojinin cevap veremediğini, hukukun adaletin sonuna kadar tesis edildiğine dair hamasi söylemlerin olduğu bir süreçte, hukukun ve adaletin yerine getirilemediğini gördük. Dolayısıyla biz Büyük Birlik Partililer Türkiye´de Muhsin Yazıcıoğlu suikastinden girerek, suikaste müsebbip insanları kanun önüne çıkarmakla, Türkiye´de adaleti, demokrasiyi, hukuku sonuna kadar tesis edileceğine inanıyoruz”

‘HALA TUTUKLANAN YOK´

“Neticede bu ülke bir 15 Temmuz yaşadı. 15 Temmuz´da da gördük ki Muhsin Yazıcıoğlu´nun suikastinden müsebbip olanlar 15 Temmuz´da da müsebbiptir. Dolayısıyla biz bunların bir an evvel kanun önünde hesap vermelerini, Türkiye´de Türk devletine sadece nüfus cüzdanı ile bağlı, başka istihbarat birimlerine hizmet eden kişiler tarafından Muhsin Yazıcıoğlu şehit edilmiştir. Dolayısıyla bu manada hem Türkiye´deki iş birlikçileri ayıklamak, hem de milyonlarca iyi insanın beklentisi olan, 7´den 70´e Türk toplumunun Muhsin Yazıcıoğlu´nun öldürüldüğü algısının da yerine gelmesi için suikasti çözmek Türk devleti açısından bir fırsattır aslında. Düşünün zamanın teknolojisi telefonlar var koordinat tespit edemiyorsunuz. Düşünün o kadar bilgi kirliliği yapan insanlar var ki, bu bilgi kirliliği yapan insanlar maalesef hukuk önüne çıkmamıştır. Arama kurtarma çalışmalarını akamete uğratan, dönemin İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Dursun Özmen´in mahkemesi ve Muhsin başkanın helikopterinden parçaları söken kişilerin ve bazı üst derece askeri ve sivil memurların yargılandığı dosya. Aslında her şey hazır. Avukatlarımız hazırladıkları dosyayı Adalet Bakanlığına ve ilgili birimlere vermelerine rağmen geldiğimiz noktada Muhsin Yazıcıoğlu suikastine müsebbip hiç bir kişinin ceza almadığını görmekteyiz. İnanıyor ve biliyoruz ki Hz. Ömer´in adaletine sonuna kadar inanmış, bir Hamza yürekli hakim çıkarak bu suikastı sonuna kadar çözecektir. Dolayısıyla hukuk herkese lazımdır, adalet herkese lazımdır. Geç gelen adalet, adalet değildir”

ANMA PROGRAMLARI ERTELENDİ

“Biz her yıl olduğu gibi Büyük Birlik Partisi Sivas İl Başkanlığı olarak gerek il merkezinde, gerek ilçe merkezlerinde ve bazı belde ve köy teşkilatlarımız tarafından düzenlenen bütün faaliyetleri Korona Virüsünden dolayı ertelemiş bulunuyoruz. Devletimizin aldığı kararlar bizim başımızın üstünedir. Türk milletinin sağlığı, birliği, beraberliği, huzuru bizim hepimizin başı üzerinedir. Sivas il merkezinde fotoğraf sergisi, lokma dağıtımı, mevlit programları, panellerden oluşan bir dizi faaliyetlerimizi Sağlık Bakanlığı ve İç İşleri bakanlığımızın aldığı kararlar doğrultusunda başka tarihe ertelemiş durumdayız. Bunun yerine şehrimizin çeşitli yerlerinde asılan billboardlar ile şehitlerimizi yad ediyoruz” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: RAHMETLE ANIYORUZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TEDBİRLERLE  VİRÜSTEN KURTULACAĞIZ
TEDBİRLERLE VİRÜSTEN KURTULACAĞIZ
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile Nisan, Mayıs ve Haziran ayı toplantıları ertelenen İl Genel Meclisi, video konferans aracılığıyla görüşme gerçekleştirdi. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Küresel mücadelede alınması gereken tedbirler var. Biz inanıyoruz ki, bu tedbirleri aldığımız takdirde bu mücadeleden güçlenerek ve başarıyla çıkacağız” dedi.
KEMAL DEDEDEN ANLAMLI BAĞIŞ (VİDEO)
KEMAL DEDEDEN ANLAMLI BAĞIŞ (VİDEO)
Zara ilçesinde oturan Kemal Gökkuş (86), emekli maaşından 500 lirayı ´Biz Bize Yeteriz Türkiyem´ kampanyasına bağışladı.
OTOMOBİLİN ÜZERİNDE TAHLİYE BORUSU DÜŞTÜ (VİDEO)
OTOMOBİLİN ÜZERİNDE TAHLİYE BORUSU DÜŞTÜ (VİDEO)
Sivas´ta köprü altından geçen otomobilin üzerine su tahliye borusu düştü. Otomobilde hasara neden olayda, ölen ya da yaralanan olmadı.
NUMUNE HASTANESİNE TAHSİS EDİLSİN
NUMUNE HASTANESİNE TAHSİS EDİLSİN
Koronavirüsün dünyayı tehdit ettiği şu günlerde sağlık ekipmanlarına olan ihtiyaç katbekat artıyor. Salgına karşı üç hastane pandemi hastanesi olarak çalışırken, Özel Gültepe hastanesi ise atıl bir durumda bekliyor. Gültepe Hastanesinin Sağlık Bakanlığının bünyesine katarak, görev yapması, salgın bitiminde ise Numune hastanesinin Gültepe ek binası olarak Sivaslının hizmetine sunulacak yeni bir hastane kazandırılmış olur.
SOSYAL MESAFE BİLGİLENDİRMESİ
SOSYAL MESAFE BİLGİLENDİRMESİ
Sivas Belediyesi Ulaşım Hizmetleri, kentin belirli noktalarına sosyal mesafeyi korumasına yönelik bilgilendirme etiketleri yapıştırdı.
KALABALIK YERLERDE MASKE DAĞITILDI
KALABALIK YERLERDE MASKE DAĞITILDI
Koronavirüs tedbirleri kapsamında Sivas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından insan sirkülasyonun fazla olduğu Perakende Sebze Hali, Kent Meydanı ve toplu taşıma durakları, Özel Halk Otobüsleri ve Kent Meydanı´nda vatandaşlara yönelik maske dağıtımı yapıldı.
BUĞDAY TOHUMU DAĞITILDI
BUĞDAY TOHUMU DAĞITILDI
Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı ve 21 ilde üreticilere %75 hibe ile dağıtılacak “Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Projesi” uygulanmaya başlandı.
TEMİZLİK GÖREVLİLERİ ALKIŞLANDI
TEMİZLİK GÖREVLİLERİ ALKIŞLANDI
Numune Hastanesi´nin acil servisinde görev yapan doktor ve hemşireler yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle kendileriyle birlikte yoğun günler geçiren temizlik görevlilerini alkışlayıp, baklava ikram etti.
GEBELİKTE FOLİK ASİTE DİKKAT
GEBELİKTE FOLİK ASİTE DİKKAT
Sivas Medicana Hastanesi Kadın Hastalıları doktorlarından Op. Dr. Kerime Nazlı Salihoğlu, gebelikte folik asit kullanılmaması durumunda doğacak bebeğin bir çok sağlık sorunu ile dünyaya gelebileceğini söyledi.
19 YERLEŞİM YERİ KARANTİNADA
19 YERLEŞİM YERİ KARANTİNADA
İlimizde, koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina altına alınan yerleşim yeri sayısı 19´a yükseldi. Koyulhisar, Zara ve Suşehri´nde bazı köy ve mezralar tedbir kapsamında karantina altına alındı.
KUMBARASINDAKİ PARAYI KAMPANYAYA BAĞIŞLADI
KUMBARASINDAKİ PARAYI KAMPANYAYA BAĞIŞLADI
Gemerek ilçesinde yaşayan Toprak Ulaş (5) kumbarasında biriktirdiği parayı ´Biz Bize Yeteriz Türkiyem´ kampanyasına bağışladı.
ÖĞRENCİLERİN PROJELERİNE TÜBİTAK´TAN DESTEK
ÖĞRENCİLERİN PROJELERİNE TÜBİTAK´TAN DESTEK
TÜBİTAK–2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği Programı kapsamında, danışmanlıklarını Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü´nden Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Burcu Aktaş´ın yaptığı iki ayrı proje destekleniyor.
KAPANMAYAN SEKTÖRLER DE SIKINTIDA
KAPANMAYAN SEKTÖRLER DE SIKINTIDA
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “Sektör ayrımı yapılmadan tüm sektörlerin mücbir sebep sayılmalı. Kapanan sektörler sıkıntıda olsa bile kapanmayan sektörlerimiz de sıkıntıda. Bu anlamda tüm tüccar ve esnafımızın mücbir sebepler arasına alınmasını talep ediyoruz” dedi.
NİSAN AYINDA KAR SÜRPRİZİ
NİSAN AYINDA KAR SÜRPRİZİ
Sivas´ın İmranlı ilçesinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor.
HUZUREVİ SAKİNLERİNDEN  ANLAMLI BAĞIŞ
HUZUREVİ SAKİNLERİNDEN ANLAMLI BAĞIŞ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" diyerek başlattığı "Milli Dayanışma Kampanyası"na, Sivas´ta huzurevinde kalan yaşlılar da destek oldu.
VİRÜS AYRIM YAPMIYOR
VİRÜS AYRIM YAPMIYOR
Öz- Sağlık İŞ Sendikası İl Başkanı İbrahim Eyce, "Sağlık ve ASP (Aile Sosyal Politikalar) çalışanlarımız bir bütündür asla ayrım yapılamaz virüs ayrım yapmıyor" dedi.
JANDARMA EKİPLERİ  SEFERBER OLDU (VİDEO)
JANDARMA EKİPLERİ SEFERBER OLDU (VİDEO)
Koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınan 10 köyde yaşayanların ihtiyaçlarını jandarma ekipleri karşılıyor.
SOSYAL DESTEKLER EVDE ÖDENMEYE BAŞLADI
SOSYAL DESTEKLER EVDE ÖDENMEYE BAŞLADI
Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ´Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı´ çerçevesinde verilen 1.000 TL tutarındaki sosyal yardım ödemeleri, Koronavirüs tedbirleri kapsamında PTT şubelerinde yoğunluk yaşanmaması amacıyla evlerde teslim ediliyor.
ÇİFTÇİYE 20 MİLYON YEM BİTKİSİ DESTEĞİ
ÇİFTÇİYE 20 MİLYON YEM BİTKİSİ DESTEĞİ
İl Özel İdaresi, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Kaba Yem Açığının Giderilmesi Projesi kapsamında tohum dağıtım töreni düzenlendi.
19 KİŞİ TABURCU EDİLDİ (VİDEO)
19 KİŞİ TABURCU EDİLDİ (VİDEO)
Sivas´ta, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisiyle Numune Hastanesi Çok Amaçlı Geriatri Merkezi´nde tedavi gören 10 kişinin daha taburcu edilmesiyle tedavi olup virüsü yenen hastaların sayısı 18´e yükseldi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Gördüklerim, Görmediğim yaratıcının varlığına inanmaya beni mecbur ediyor."

Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
6.7705
EURO
7.3544