PROTOKOLDEN İŞGAL UYARISI
Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin öncülüğündeki il protokolü şehrin en işlek caddelerinden olan Atatürk Caddesi´nde bulunan esnafları ziyaret ederek, kaldırım işgali konusunda esnafın daha duyarlı olmasını istedi. Kaldırım işgali konusunda esnaflara broşür dağıtan protokol üyeleri, kaldırımlarının yayalar için olduğunu, kaldırımları işgal etmenin yayaların hakkını ihlal etmek olduğunu belirtti.
Tarih: 26.11.2019 01:05:00/ 195okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin öncülüğündeki il protokolü Atatürk Caddesinde bulunan esnafları ziyaret etti. Esnaflarla bir süre sohbet eden protokol üyeleri kaldırım işgali konusunda esnaflara uyarılarda bulundu.

Belediye Başkanlığı´nın önderliğinde gerçekleştirilen programa Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, TSO Başkanı Mustafa Eken, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, bazı kamu kurumlarının müdürleri ve SESOB´a bağlı oda başkanları katıldı.

Atatürk Caddesi üzerindeki iş yerlerini ziyaret eden Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve beraberindeki heyet, kaldırım işgalinin bir hak ihlali olduğunu anlatan broşürlerle esnafları uyararak şehirdeki nizam ve intizam adına kaldırım işgali yapılmamasını istedi.

Esnafların ürünlerini kaldırım üzerinde teşhir etmelerinden dolayı, vatandaşların bazı noktalarda yürümekte dahi zorlandığını kaydeden Başkan Bilgin, “Sizlere bu konuda ceza yazmak istemiyoruz. Tüm esnaflarımızın bu noktada hassasiyet göstermelerini bekliyoruz. Çünkü Sivas hepimizin, bu şehirdeki düzeni birlikte koruyacağız” dedi.

Esnaflarla gerekli uyarıları yaparak sohbet etme imkânı bulan heyet, ziyaretlerin ardından konu hakkında basın açıklaması yaptı.

“KALDIRIM İŞGALİ

BİR KUL HAKKIDIR”

Toplumsal yaşamın sağlıklı yürümesi açısından herkesin kurallara uyması gerektiğini ifade eden Vali Salih Ayhan, “Belediyemizin ceza yazmadan önce esnafları bu şekilde broşürlerle uyarması çok güzel bir uygulama. İstişare kültürünün benimsenmesi ve odalarımızın bunu benimsemesi açısından önem arz etmektedir. Esnaflarımızın ürünlerini teşhir etmek açısından kaldırım işgali yapması bir kul hakkıdır. Cenabı Allah ´bana her şeyle gelin ancak kul hakkıyla gelmeyin´ buyurmaktadır. Dolayısıyla kul hakkına riayet etmek bizim inancımızın bir gereğidir” dedi.

“ŞEHRİ DAHA YAŞANABİLİR

HALE GETİRELİM”

Esnafların ve kamu kurumlarının temsilcileri ile birlikte şehrin önemli bir sorununu çözmek adına birlikte hareket ettiklerini dile getiren Belediye Başkanı Bilgin, “Bugün buradaki birlikteliğin amacı şehrimizi daha yaşanabilir bir hale getirmektir. Göreve geldiğimiz günden bu yana en çok şikâyet aldığımız nokta kaldırım işgali. Biz ceza uygulayan bir belediye anlayışında değiliz. O yüzden bugün esnafımızı gezerek kaldırım işgalinin bir hak ihlali olduğunu, kul hakkı olduğunu anlatalım istedik. Ayrıca yapılan bu ihlalin esnafın işine olumsuz yansıdığını belirtmek istedik. Yola çıkarken gönül belediyeciliği ve istişareye vurgu yaptık. Bugün de yapmak istediğimiz tam olarak bu... Bir cezai işlem uygulamadan önce kendilerine bu durumu anlatmak istedik. Hemşerilerimizin daha rahat alışveriş yapacağı bir ortam oluşturma noktasında esnafımız da bizimle aynı görüşü paylaşıyor. Kimseyi kırmadan bu şehri daha yaşanabilir bir hale getireceğiz” diyerek katılım sağlayan kurum temsilcilerine teşekkür etti.

“Bugünden itibaren kaldırım işgalinin en aza ineceğine inanıyorum” diyen Başkan Bilgin, “Bu durumu sürdürenler için de kamu idaresinin gereği olarak çoğunluğun hakkını korumak adına, gerekli işlemleri yapacağımızı bir kez daha deklare ediyorum” şeklinde konuştu.

“ESNAFIMIZ DUYARLILIK

GÖSTERECEKTİR”

Esnafların duyarlılık göstererek kaldırım işgalini önleyeceklerine inandığını kaydeden TSO Başkanı Mustafa Eken, “Her konuda esnaflarımızın taleplerini gerekli mercilere ulaştırdığımız gibi şimdi ise Valiliğimiz ve Belediyemiz adına onlardan kaldırım işgalini önlemelerini talep ediyoruz” dedi.

“VATANDAŞLAR

İŞGALDEN ŞİKÂYETÇİ”

Esnaflar adına konuşan SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Bizim eşlerimiz, çocuklarımız, ailelerimiz bu kaldırım işgalinden şikâyetçi. Esnafımız kaldırıma mallarını dizdikleri için kendileri de kaldırımdan faydalanamıyor ve kazaya sebebiyet veriyorlar. Amacımız esnaflarımıza ceza verilmeden önce, onları uyarmak ve ikaz etmek” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: PROTOKOLDEN İŞGAL UYARISI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
OSB´DE ÜRETİMİ ARTIRACAĞIZ
OSB´DE ÜRETİMİ ARTIRACAĞIZ
I. Organize Sanayi Bölgesi´nde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Cumhuriyetin 100. yılında ‘100 Üretim ve İstihdam Kapısı´ hedefi doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini belirterek, OSB´de üretim kapasitesinin artırılması yönünde çalışmalara imza atacaklarını belirterek, “Amacımız, sanayicilerimizin üretim kalitelerini artırmak ve nitelikli bir OSB oluşturmaktır” dedi.
ARTIK SABIR TAŞI ÇATLADI - video
ARTIK SABIR TAŞI ÇATLADI - video
Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen, Numune Hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında yöneticilere seslenerek, “Döner sermaye artık dibe vurmuş, tabanı görmüştür. Döner sermayelerde yaşanılan gelir kaybı nedeniyle çalışanın yaşadığı ekonomik sıkıntı da, evindeki huzursuzlukta vebal yöneticilerindir. Sağlık çalışanları için artık sabır taşı çatlamıştır. Çalışanın emeğinin karşılığı teslim edilmeli, ekmeğiyle oynanmamalıdır” dedi.
CEZALAR PAZARI OLUMSUZ ETKİLİYOR
CEZALAR PAZARI OLUMSUZ ETKİLİYOR
Şarkışla Hayvan Pazarı´nda yaşanan sıkıntılarla ilgili TBMM´de söz alan MHP Milletvekili Ahmet Özyürek, “Pazarının kurulduğu gün olan Cumartesi günleri jandarma ve emniyet yol kontrolüne çıkmakta ve çiftçilerimize para cezası uygulamaktadır. Bu uygulama, pazar ekonomisine zarar vermekte ve pazarın hitap ettiği kesimi azaltmaktadır” dedi.
ÖĞRENCİLERDEN YARDIMSEVERLİK ÖRNEĞİ - video
ÖĞRENCİLERDEN YARDIMSEVERLİK ÖRNEĞİ - video
Özel bir kolejde eğitim gören 2. Sınıf öğrencileri ‘Değerler Eğitimi´ kapsamında Hayat Ağacı Derneği bünyesindeki Gıda Bankası için yardım topladı. Öğrenciler topladıkları yardımları öğretmenlerin nezdinde Hayat Ağaca Derneği´ne teslim etti.
TOZANLI VADİSİ BALI MARKALAŞACAK
TOZANLI VADİSİ BALI MARKALAŞACAK
DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında “Tozanlı Vadisi Organik Arı Yetiştiriciliği Projesi” protokolü imzalandı. İl Müdürü Seyit Yıldız, “Proje ile Organik Tozanlı Vadisi Balının markalaşmasıyla birlikte arı yetiştiriciliğinin teknik altyapısını iyileştirmek ve bölge arıcılığını daha verimli hale getirerek sürdürülebilirliğini amaçlamaktadır.” dedi.
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
İl Özel İdaresi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünde gerçekleştirilen yangın söndürme ve tahliye tatbikatı gerçeğini aratmadı.
OKULLARDA YEŞİLAY KULÜBÜ KURULUYOR
OKULLARDA YEŞİLAY KULÜBÜ KURULUYOR
Yeşilay tarafından düzenlenen ‘Benim Kulübüm Yeşilay´ Projesi bu yıl 81 ildeki Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı ilkokul ve ortaokullarda Yeşilay Kulübü kurulacak.
AKADEMİSYENLERE İLETİŞİM KONFERANSI
AKADEMİSYENLERE İLETİŞİM KONFERANSI
Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından akademik ve idari personele ‘Hasta-Hekim İlişkileri kapsamında ‘İletişim Teknikleri´ konferansı verildi.
MÜFTLÜLÜKTEN MAAŞ PROTOKOLÜ
MÜFTLÜLÜKTEN MAAŞ PROTOKOLÜ
İl Müftülüğü 5 yıl boyunca personelin maaşını faizsiz alması için finans kurumu ile protokol imzalandı.
“TERÖRÜ HEP BİRLİKTE DURDURABİLİRİZ”
“TERÖRÜ HEP BİRLİKTE DURDURABİLİRİZ”
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri “Terör Hep Birlikte Durdurabiliriz” projesi kapsamında verdiği konferanslarla terör örgütlerine karşı 613 kamu görevlisini bilgilendirdi.
SAĞLIK HİZMETLERİNDE MAZERETEMİZ KALMADI
SAĞLIK HİZMETLERİNDE MAZERETEMİZ KALMADI
1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası dolayısıyla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tanıtım programı düzenlendi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, ilimizin sağlıkta en fazla pay alan iller arasında yer aldığını ifade ederek, “Yatak kapasitemiz, çalışan sayımız, doktor sayımız, fiziki yapı ve araç anlamında hiçbir mazeretimiz kalmadı. Vatandaşlarımıza güzel hizmetleri hep beraber yapacağız” dedi.
KARDAN 23 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
KARDAN 23 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Soğuk havanın etkisi altına giren ilimizde kar yağışı etkili oldu. Kent merkezi beyaz örtüyle kaplanırken, yağış nedeniyle il genelinde 23 köy yolu ulaşıma kapandı.
SOLUCAN GÜBRESİ HASADI BAŞLADI
SOLUCAN GÜBRESİ HASADI BAŞLADI
Organik Tarım Anonim Şirketi bünyesinde kurulan solucan gübresi üretim tesisinde ilk hasat yapıldı. Vali Salih Ayhan, “Kurumlarımızın işbirliği ile Sivas tarımını daha da verimli hale getireceğiz. Organik tarımın yaygınlaşması yönünde de örnek ve yön veren çalışmaların içerisinde ilgili tüm kurumlarımızla yer alacağız” dedi.
35 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ DİŞ TARAMASI
35 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ DİŞ TARAMASI
Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Cumhuriyet Üniversitesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilerin diş tedavileri Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde kurulan 15 Temmuz Şehitler Kliniğinde ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında 35 bin öğrencinin dişlerinin ücretsiz tedavi edilmesi amaçlanıyor.
TEMİZLİK İŞLERİNE 3 YENİ ARAÇ - video
TEMİZLİK İŞLERİNE 3 YENİ ARAÇ - video
Çağın gerekliliklerine göre ekip ve ekipman kullanmaya özen gösteren Belediye, bu çerçevede araç filosunu da yenilemeye devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğüne alınan 2 yeni süpürge ve 1 çöp kamyonu kent meydanında sergilendi.
ENGELLİLERE EV ZİYARETİ
ENGELLİLERE EV ZİYARETİ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle görme engelli Selman Deveci, Bedensel Engelli Muhammet Gökkaya ve İşitme engelli Fatih Kendirli´yi evlerinde ziyaret etti.
ZABITA´YA TÜKETİCİ HAKLARI EĞİTİMİ
ZABITA´YA TÜKETİCİ HAKLARI EĞİTİMİ
Sivas Belediyesi ev sahipliğinde Tüketici Haklarının Yerel Yönetimlere Yaygınlaştırılması projesi kapsamında eğitim semineri verildi. Sivas, Tokat ve Kilis illerinin katılımıyla düzenlenen eğitimde Zabıta Teşkilatı mensuplarına tüketici hakları konusunda eğitim verildi.
TÜRK-RUS İLİŞKİLERİNİ ANLATTI - video
TÜRK-RUS İLİŞKİLERİNİ ANLATTI - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Gelişim ve İnovasyon Kulübü tarafından “Kişisel Gelişim Zirvesi” düzenlendi. Programa konuşmacı olarak katılan Araştırma Görevlisi Dr. Tekin Aycan Taşcı, tarihsel süreçteki Türk – Rus ilişkilerini anlattı.
ETKİLİ İLETİŞİM NASIL OLMALI
ETKİLİ İLETİŞİM NASIL OLMALI
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Etkili İletişim Becerileri” konferansı düzenlendi. Konuşmacı olarak konferansa katılan Öğretim Görevlisi Sema Biçer, “Etkili iletişim becerileri konusunda bizim anda olmamızı, anı yaşamamızı, anı yakalamamızı engelleyen iki hırsız var. Bunlardan bir tanesi geçmişe ait pişmanlıklarımız. İkincisi, geleceğe ilişkin endişelerimiz” dedi.
AIDS TESTİNİ İHMAL ETMEYİN
AIDS TESTİNİ İHMAL ETMEYİN
Cumhuriyet Üniversitesi´nde ‘Dünya AIDS Günü´ nedeniyle bilgilendirme toplantısı yapıldı. Tıp Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Seyit Ali Büyüktuna, AIDS´in hızla yayıldığını belirterek, “HIV virüsü taşıyan kişilerin yüzde 45´i hastalığa sahip olduğunun farkındayken, yüzde 55´i ise bu virüsü taşıdığından haberdar değil. Bu durum hastalığın yayılmasında önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Test yaptırma konusunda ikna edilmesi gereken önemli bir kitle var” dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bir kavme su dağıtan,onların hepsinden sonra su içeçektir.

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805