PLANLARIMIZI YAPIYORUZ
Vali Salih Ayhan, 2020 yılı için kalkınma ve özellikle istihdama yönelik planlamaların yapılmakta olduğunu belirterek, “29 Ekim´de Belediye Başkanımız ile birlikte bir manifesto açıklayacağız. Yani ortaya bir hedef koyacağız. Bu hedef çerçevesinde yerel dinamikler üzerinde yoğunlukla çalışacağız. Yatırımcıların güven hissi duymasıyla göstergeler olumlu manada gelişiyor. Diğer bir hedefimiz de teknolojinin yarattığı işsizliği azaltmak olacak. Paydaşlarımızla birlikte detaylı şekilde işsizliğe karşı mücadele edeceğiz. Demirağ OSB ve turizm önceliğimiz olacak” dedi.
Tarih: 24.10.2019 01:05:00/ 217okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Vali Salih Ayhan 2020 yılında yapılacak çalışmalara esas teşkil edecek planlamaları yapma çabası ve çalışması içerisinde olduklarını belirterek, “29 Ekim´de Belediye Başkanımız ile birlikte bir manifesto açıklayacağız. Yani ortaya bir hedef koyacağız. Bu hedef çerçevesinde yerel dinamikler üzerinde yoğunlukla çalışacağız. Yatırımcıların güven hissi duymasıyla göstergeler olumlu manada gelişiyor. Diğer bir hedefimiz de teknolojinin yarattığı işsizliği azaltmak olacak. Paydaşlarımızla birlikte detaylı şekilde işsizliğe karşı mücadele edeceğiz. Demirağ OSB ve turizm önceliğimiz olacak” dedi.

“ÖNÜMÜZ AÇILDI”

Dün gazetemizi ziyaretinde Yazı İşleri Müdürümüz Haydar Aldıkaçtı´ya 2020 hedefleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Ayhan, “Şuan da Türkiye´nin önü açıldı. 3 yıl boyunca içeride düşman, dışarıda düşman vardı. Bundan dolayı iyi ayakta durduk. Bir insan yumruk yedikçe yıkılmıyorsa, bu yumruklar o adamı güçlendirir. Bu nedenle Türkiye güçlendi. Hem bir Vali olarak hem de bir vatandaş olarak söylüyorum. Artık bizim önümüz açıldı. Bundan sonra kendi iç dinamiklerimizi rehabilite edeceğiz ve birlikte hareket edeceğiz. Sivas´ta da herkes, bütün kurumlar, bütün sektörler, bütün STK´lar istihdam odaklı bir anlayış için birlikte hareket edecek. Ben bunu sağlayacağımızı düşünüyorum. Ufak tefek eksikliklerimiz olabilir. Bu seneyi biz beklentilerden daha iyi geçirdik. Seneye daha da iyi olacak”dedi.

“SOSYAL HAREKETLİLİK OLACAK”

2021 yılı Türkiye´nin önünün daha da açıldığı bir yıl olacak. İşsizlik konusunda Demirağ Organize Sanayi Bölgesinin olsun, tarımda yapacağımız yapılanmalar olsun, turizm konusunda ve Yüksek Hızlı Trenin 29 Mayıs´tan itibaren seferlerine başlayacak olması çok iyi bir sosyal hareketlilik oluşturacak. Biz de şimdi bunlara hazırlanıyoruz. Turizm akademisi kurduk. Dijital yazılım ve yönetim felsefesi oluşturduk. Bunun yazılımı devam ediyor. Sektörde çalışanlara eğitimler vereceğiz. Markalarımızı oluşturacağız. Tüm estrümanlarımızı ortaya çıkaracağız. Turizmden pay alacağız, tarımdan pay alacağız ve sanayiye de ağırlık vereceğiz” dedi.

EMEK ODAKLI DİNAMİKLER

Sivas ile birlikte ülkedeki en önemli sorunun öteden beri işsizlik olarak günümüze kadar geldiğini hatırlatan Vali Ayhan, bu kapsamda 2020 planlarını yapmaya başladıklarını vurgulayarak, “Son yıllarda teknolojik gelişmelerin de etkisiyle işsizlikte arzulanan hedef yakalanamadı ama biz Sivas´ta artık yerel dinamiklerimizi daha aktif hale getirmemiz lazım. Bunun için tarımdan sanayiye, hatta turizme kadar sivil toplum kuruluşlarımız ve iş dünyamız ile birlikte ortaklaşa yerel dinamiklerimizi harekete geçirmeyi planlıyoruz. Demirağ Organize Sanayi Bölgesi ve Turizm önceliğimiz olacak, Kamu olarak bu amaçla yerel dinamiklerimiz için gereken ne ise onu yapmayı hedefliyoruz. İstihdama yönelik emek odaklı planlamalarımız olacak. Bunu paydaşlarımızla birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Vali Ayhan Sivas Kongresi´nin 100.yılı kutlamalarına yayın yoluyla katkı ve destekte bulunan gazetemize teşekkür ederek Yazı İşleri Müdürümüz Haydar Aldıkaçtı´ya 100.yıl anısına hazırlanan teşekkür tablo hediye etti. Vali Ayhan “Hep birlikte coşkuyla kutladık, çok iyi oldu. Şehrimize de büyük değer kattı, katkı sağladı” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: PLANLARIMIZI YAPIYORUZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
7/24 KIŞA HAZIRIZ
7/24 KIŞA HAZIRIZ
Vali Salih Ayhan, paydaşları ile birlikte yaptığı “Karla Mücadele” toplantısında yaptığı değerlendirmede 7/24 hazır olduklarını belirterek, “Sezonun kurumların koordineli çalışmasıyla sorunsuz geçmesini istiyoruz. İlimizin coğrafyası dağınık ve yerleşim yeri çok. Ayrıca karayolu ve köy yolu ağlarımızda geçit sayımız da oldukça fazla. Bu nedenle kış koşulları ile ilgili vatandaşlarımızı da bilgilendirmemiz ve bilinçlendirmemiz gerekiyor” dedi.
İSTANBUL´DA LİDER SİVAS
İSTANBUL´DA LİDER SİVAS
Son verilere göre 15 milyon 67 bin 724 nüfusu olan ve bir zamanlar “Taşı toprağı altın” denilerek göç edilen İstanbul´daki gurbetçi sıralamasında 364 bin 641 kişiyle Sivaslılar liderliği elinde bulundurmaya devam ediyor.
AK GENÇLİK EL-ELE KOL-KOLA
AK GENÇLİK EL-ELE KOL-KOLA
Bir zamanlar Türkiye´deki Ak Parti teşkilatları içerisinde yaptığı faaliyetler ve çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Ak Parti Sivas Gençlik Teşkilatı eski günlerine dönme sinyali verdi. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´ndeki Danışma meclisinden sonra sahnede toplanan ve adeta “gövde gösterisi ” yapan Ak Gençler, el-ele kol-kola görüntüsü verdi.
CUMHUR YİNE ÖNDE
CUMHUR YİNE ÖNDE
İki önemli kamuoyu yoklama firması tarafından yapılan son siyasi görünümle ilgili ankete göre Ak Parti ve MHP´nin oluşturduğu Cumhur ittifakının oyları yüzde 50´nin üzerinde bulunuyor. “Bugün seçim olsa” diye sunulan ankete göre MHP oyları da yüzde 12 seviyesinde. İYİ oyları da 7,5 ila 9 aralığında değişiyor.
KYK YURTLARI İNCELENSİN
KYK YURTLARI İNCELENSİN
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM´ye verdiği araştırma önergesinde Kredi Yurtlar Kurumu bünyesine bulunan yurtlardaki koşulların incelenmesini istedi. Karasu, “Avrupa´nın en genç nüfus oranına sahip ülkemizde üniversite öğrencilerimize uygun konaklama ve eğitim koşullarının sağlanması, gençlerimizin üniversite yaşamında desteklenmesi sosyal devlet anlayışının bir gereğidir” dedi.
O BÜYÜK RUHU GENÇLERİMİZE AŞILAMALIYIZ - video
O BÜYÜK RUHU GENÇLERİMİZE AŞILAMALIYIZ - video
Sivas Kongresi´nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında “100 Yıl Önceki Ruhla Türk Kızılay” konferansı düzenlendi. Kızılay´ın gerek sosyal, gerek ekonomik anlamda Türkiye´ye güç ve enerji verdiğini belirten Vali Salih Ayhan, “100 yıl önceki ruhla dedik. Biliyorsunuz Kongremizin 100. yılı. Muradımız 100 yıl önceki ruhla ecdadımızı yâd etmek. O büyük kutsal ruhu, milli ruhu gençlerimize aşılamaktır” dedi.
ANI EVİ´NE 5 BİN ZİYARET
ANI EVİ´NE 5 BİN ZİYARET
Mayıs ayında vefat eden Kale Kilit´in kurucusu hemşehrimiz Sadık Özgür´ün anısına Divriği´de oluşturulanAnı Evi´ne, açıldığından bu yana 5 binin üzerinde ziyaret oldu. Divriği Belediyesi ile işbirliği yapılarak turizm rotasına eklenen Anı Evi, bölge halkı ve öğrencilerin yanı sıra Divriği´ye gelen yerli ve yabancı turistlerden de büyük ilgi görüyor.
EKMEKTEN SONRA ASKIDA ÇORAP
EKMEKTEN SONRA ASKIDA ÇORAP
Yaygınlaşan “Askıda ekmek” uygulamasından sonra Zara´da Kaymakamlık ve Diyanet öncülüğünde özellikle camiye gelenlerden ihtiyacı olanlara yönelik “Askıda Çorap” adıyla yeni bir yardım kampanyası başlatıldı.
VATANDAŞ ODAKLI HİZMET ANLAYIŞINI YERLEŞTİRİYORUZ
VATANDAŞ ODAKLI HİZMET ANLAYIŞINI YERLEŞTİRİYORUZ
Vali Salih Ayhan, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Ayhan,” İlimizde insan haklarının korunması ve geliştirilmesi yönünde çeşitli düzenlemeler yapılmakta ve önlemler alınmaktadır. Valiliğimizin önemli hedeflerinden biri vatandaş odaklı kamu hizmeti anlayışının yerleştirilmesidir” dedi.
HAYTAP´A TEŞEKKÜR - video
HAYTAP´A TEŞEKKÜR - video
Belediye Başkan Yardımcısı Levent Olgun, Veteriner İşleri Müdürlüğü´ne hediye edilen sterilizasyon cihazından ötürü Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İl Temsilcisi Özge Çubukçu´ya teşekkür etti.
CHP´YE KADIN ADAY
CHP´YE KADIN ADAY
CHP Merkez İlçe Başkanlığına aday olan eski başkanlardan Yaprak Budak, “Bizler bu yola bir olmanın gururunu yaşamak ve yaşatmak için çıktık. Örgütsel dayanışmamızla, sol kültürümüzün gereği olan demokratik haklarımıza sahip çıkmak, parti içi demokrasiyi sonuna kadar birlik ve beraberlik içerisinde yaşamak en büyük hedefimizdir” dedi.
101 SIRA YÜKSELDİ
101 SIRA YÜKSELDİ
Cumhuriyet Üniversitesi “Green Metric 2019” yılı sıralamasında 585´den 484´e çıktı. Dünya üniversitelerinin atık, su, ulaşım, enerji ve iklim değişikliği, altyapı ve eğitim olmak üzere 6 ayrı kategoride değerlendirildiği araştırmada Cumhuriyet Üniversitesi geçtiğimiz yıla göre 101 sıra yükselmiş oldu.
“ŞAMPİYONLUK İÇİN YETMEZ”
“ŞAMPİYONLUK İÇİN YETMEZ”
Lig lideri Demir Grup Sivasspor´da Rıza Çalımbay, şampiyon olmaları için daha iyi oynamaları gerektiğini söyledi. Çalımbay; “Şampiyonluk konuşmak bence çok erken. Zaten dediğim gibi bu şartlar bizi şampiyonluğa kesinlikle götürmez. Onun için de oyun için olarak daha yüksek tempoda oynamamız gerekiyor” dedi.
1 SAYI FARKLA YENİLDİ
1 SAYI FARKLA YENİLDİ
Hentbol Bayanlar 1. Liginde Sivas Belediyespor, Mardin ekibi Mardin 1947 Sağlık Spor Kulübü´ne 32-33 mağlup oldu ve ligdeki üçüncü yenilgisini aldı.
HARİKASIN SİVAS !
HARİKASIN SİVAS !
Süper ligin flaş takımı Sivasspor 14.hafta mücadelesinde konuk olduğu komşu Malatyaspor´u kaptan Hakan Arslan, Mert Hakan ve Emre´nin golleri ile 3-1 mağlup ederek puanını 30´a çıkarıp, liderlik koltuğunda oturmaya devam etti.
MARİFET İLTİFATA TABİDİR
MARİFET İLTİFATA TABİDİR
Yaklaşık 19 aydır TSO Başkanı olarak Sivas´a ve Sivaslıya hizmet ettiklerini belirten Mustafa Eken, “Bu hizmetlerin karşılığında geçtiğimiz hafta İstanbul´da düzenlenen bir etkinlikte bize bir ödül takdim ettiler. Bizi ‘Yaşam Boyu Üstün Başarı Ödülü´ne layık gördüler. Ben kendilerine çok teşekkür ettim ve ilk kez birileri bizim kıymetimizi bildiler dedim. Sivas´tan daha bir şey görmedik ama İstanbul´da bizi onure ettiler” diye konuştu.
İLK KAZMA VURULDU
İLK KAZMA VURULDU
Kovalı mevkiine yapılacak olan Hayvan Pazarı ve Ot Borsası´nda ilk kazmalar vuruldu. Kazı çalışmalarının ardından tesisin temeli atılacak. Bölgede yapılan çalışmaları inceleyen Vali Salih Ayhan, “DAP ve kurumlarımızın destekleri ile tesisimizin yakında zamanda temeli atılacak. Burası tek merkez olacak, aynı zamanda Şarkışla hayvan parası ile birbirlerine güç verecekler. Bu güzel tesis şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
EĞİTİMDE ELE ELE VERECEĞİZ
EĞİTİMDE ELE ELE VERECEĞİZ
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şarkışla´da okul müdürleri ile bir arya geldi. Savaşçı, ”El ele vereceğiz, sizlerle, öğretmenlerimizle gecemizi gündüzümüze katacağız ve arzu ettiğimiz başarıyı yakalayacağız.” dedi.
HZ. MEVLANA ANILDI
HZ. MEVLANA ANILDI
Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulunda Mevlana Haftası dolayısıyla program düzenlendi.
ÖĞRENCİLER SABAH NAMAZINDA BULUŞTU
ÖĞRENCİLER SABAH NAMAZINDA BULUŞTU
Valilik tarafından İl Müftülüğünce düzenlenen gençlerle sabah namazı buluşması kapsamında, Çatalpınar Korkmazoğlu Cami´nde Ülkü İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, sabah namazında bir araya geldi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sen gönlünü beslemeye bak..! Yücelere gidecek, şereflenecek odur."

Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7987
EURO
6.4218