ORTAK AKILLA ÇALIŞIYORUZ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, çözüm odaklı çalıştıklarını ve şehirde ortak akılla projeler ürettiklerini belirterek,” Şehirdeki çok güzel bir ortak akıl kültürü oluşuyor. Şehirde bütün kuruluşlar arasından çok güzel duyarlı bir birliktelik var. Bir proje yapmadan önce projenin güçlü yönlerini, zayıf yönlerini tartışacağız. Konuşacağız karar verildikten sonra da hep birlikte projenin hayata geçmesini sağlayacağız. Haklı hiçbir talebe yok demeyeceğiz. Yapmamız gerekiyorsa kaynağı biz oluşturacağız, çözüm yolunu biz bulacağız ve sorunu çözeceğiz. “ dedi.
Tarih: 16.10.2019 01:06:00/ 150okunma / 0yorum

Uğur YİĞİT

31 Mart´ta yapılan seçimler sonrası belediye başkanı seçilen Hilmi Bilgin 6 aylık görevi süresi boyunca yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Şehirde devam eden alt yapı, üst yapı ve diğer çalışmaları anlatan Bilgin hiçbir kurumun belediye yüzünden hizmet yapamıyoruz demesinin mümkün olmadığını ifade etti. Bilgin, ”Eğer Sağlık Müdürlüğü´nün bir mahalleye sağlık ocağı projesi var ve belediyenin imar uygulamasından dolayı gecikiyorsa ben bunu kabul etmem. İl göreve başladığım günden itibaren belediye başkan yardımcılarımıza ve müdürlerimize şu talimatı verdim.  Hemşerilerimizden gelen makul, haklı ve yasal her türlü talebi geciktirmeksizin yerine getireceğiz. Mevzuat bahanesine sığmayacağız. Yasalara uyacağız. Kanunlara uyacağız. Yasa dışı hiçbir işimiz olmayacak. Ama bunu yaparken de işi yapmamak adına mevzuat cevap vermiyor anlayışını ortadan kaldıracağız. Çözüm odaklı olacağız. Sağlık Müdürlüğümüzün parasının hazır olduğu ve imardaki sorunun çözülememesi nedeniyle inşaatına başlayamadığı 4 tane aile sağlığı merkezinin yerindeki imar sorununu çözdük ve sağlık müdürlüğüne teslim ettik. Aile Sağlık Merkezi ve sağlık ocağı yapmak belediye başkanının görevi değil ama belediye başkanı şehrim tüm alanında, tüm sathından sorumludur.” dedi.

SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

Belediyenin görevlerinin sadece alt yapı yapmak, çöp toplamak, su akıtmak, park ve bahçe yapmak olmadığının altını çizen Bilgin, ”Eğer bir okulda eğitim sorunu varsa bu sorunun kaynağını bulacağız ve birlikte kovalayacağız. İmardan kaynaklanıyorsa belediye olarak ben düzelteceğim. Bütçeden kaynaklanıyorsa Ankara´ya gideceğiz bütçeyi oluşturup onu çözeceğiz. Valimizle, milletvekillerimizle, müdürlerimizle biz bu anlayışı şehre hakim kılmanın mücadelesini verdik ve başaracağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

GELEN TALEPLERE YOK DEMEYECEĞİZ

Şehirde çok güzel bir ortak akıl kültürü oluştuğunu belirten Başkan Bilgin, “Şehirde bütün kuruluşlar arasından çok güzel duyarlı bir birliktelik var. Biz inşallah bu dönemde hepimiz tüm kurum ve kuruluşlar kamu kaynağı kullanıyoruz. Bunları farklı şekilde farklı yerlere çekerek değil ortak paydanın Sivas olduğu, ortak paydanın Sivas´a hizmet etmek olduğu, ortak hedefin Sivas´ı büyütmek, Sivas´ı geliştirmek, Sivas´ı daha yaşanılabilir bir şehir anlayışı ile birlikte biz bunu valimizle, kurum ve kuruluşlarımızla, milletvekillerimizle, sivil toplum örgütlerimizle bunu bu dönem ortaya koyacağız. İş yapmadan önce konuşacağız. Bir proje yapmadan önce projenin güçlü yönlerini, zayıf yönlerini tartışacağız. Konuşacağız karar verildikten sonra da hep birlikte projenin hayata geçmesini sağlayacağız.  Haklı hiçbir talebe yok demeyeceğiz. Yapmamız gerekiyorsa kaynağı biz oluşturacağız, çözüm yolunu biz bulacağız ve sorunu çözeceğiz.  Maddi anlamda hiçbir sıkıntımız yok. Kaynağı biz buluruz. Yeter ki makul, mantıklı, uygulanabilir projeleri hayata geçirelim. İfadelerini kullandı.

YÜKSEK HIZLI TRENE HAZIR OLMAMIZ LAZIM

Yüksek Hızlı Tren ile ilgili çalışmaların aralıksız devam ettiğini ve gecikme dolayısıyla vatandaşların sitemlerinin olduğunu aktaran Bilgin, ilimizi hızlı trene hazır haline getirmemiz gerektiğini ifade ederek şunları söyledi.

“Milletimiz geciktiği için sitem ediyor. Bir miktar gecikme var ama bu yapım aşamasındaki teknik sorunlardan kaynaklanan gecikmeler artık son aşamaya geldi YHT Sivas´a gelecek. Sivas ne yapacak hep birlikte valilik, belediye, sivil toplum örgütleri, esnafı, tüccarı, çarşısı, pazarı YHT´ye hazır olmamız lazım. Şehri o kültürle yaşayabilecek hale getirmemiz lazım. YHT´nin avantajı ne olacak. Ankara´dan, İstanbul´dan hemşerilerimiz Sivas´ı ziyaret etmek isteyenler trene binip 2 saatte buraya gelecek. Gününü geçirip akşam dönüp gidecek. Biz geçireceği o gün içerisinde şehir kültürü olarak buna hazır olup o turizm potansiyelini ve müşteri memnuniyetini sağlayacak bir anlayış ortaya koymamız lazım. Bunun da çalışmalarını şimdiden başlattık. Tanıtımını, ağırlaması için turlarla ve otelcilerle toplantı yapıyoruz. İnşallah şehri bu noktada hazır hale getireceğiz.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ORTAK AKILLA ÇALIŞIYORUZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
OSB´DE ÜRETİMİ ARTIRACAĞIZ
OSB´DE ÜRETİMİ ARTIRACAĞIZ
I. Organize Sanayi Bölgesi´nde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Cumhuriyetin 100. yılında ‘100 Üretim ve İstihdam Kapısı´ hedefi doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini belirterek, OSB´de üretim kapasitesinin artırılması yönünde çalışmalara imza atacaklarını belirterek, “Amacımız, sanayicilerimizin üretim kalitelerini artırmak ve nitelikli bir OSB oluşturmaktır” dedi.
ARTIK SABIR TAŞI ÇATLADI - video
ARTIK SABIR TAŞI ÇATLADI - video
Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen, Numune Hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında yöneticilere seslenerek, “Döner sermaye artık dibe vurmuş, tabanı görmüştür. Döner sermayelerde yaşanılan gelir kaybı nedeniyle çalışanın yaşadığı ekonomik sıkıntı da, evindeki huzursuzlukta vebal yöneticilerindir. Sağlık çalışanları için artık sabır taşı çatlamıştır. Çalışanın emeğinin karşılığı teslim edilmeli, ekmeğiyle oynanmamalıdır” dedi.
CEZALAR PAZARI OLUMSUZ ETKİLİYOR
CEZALAR PAZARI OLUMSUZ ETKİLİYOR
Şarkışla Hayvan Pazarı´nda yaşanan sıkıntılarla ilgili TBMM´de söz alan MHP Milletvekili Ahmet Özyürek, “Pazarının kurulduğu gün olan Cumartesi günleri jandarma ve emniyet yol kontrolüne çıkmakta ve çiftçilerimize para cezası uygulamaktadır. Bu uygulama, pazar ekonomisine zarar vermekte ve pazarın hitap ettiği kesimi azaltmaktadır” dedi.
ÖĞRENCİLERDEN YARDIMSEVERLİK ÖRNEĞİ - video
ÖĞRENCİLERDEN YARDIMSEVERLİK ÖRNEĞİ - video
Özel bir kolejde eğitim gören 2. Sınıf öğrencileri ‘Değerler Eğitimi´ kapsamında Hayat Ağacı Derneği bünyesindeki Gıda Bankası için yardım topladı. Öğrenciler topladıkları yardımları öğretmenlerin nezdinde Hayat Ağaca Derneği´ne teslim etti.
TOZANLI VADİSİ BALI MARKALAŞACAK
TOZANLI VADİSİ BALI MARKALAŞACAK
DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında “Tozanlı Vadisi Organik Arı Yetiştiriciliği Projesi” protokolü imzalandı. İl Müdürü Seyit Yıldız, “Proje ile Organik Tozanlı Vadisi Balının markalaşmasıyla birlikte arı yetiştiriciliğinin teknik altyapısını iyileştirmek ve bölge arıcılığını daha verimli hale getirerek sürdürülebilirliğini amaçlamaktadır.” dedi.
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
İl Özel İdaresi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünde gerçekleştirilen yangın söndürme ve tahliye tatbikatı gerçeğini aratmadı.
OKULLARDA YEŞİLAY KULÜBÜ KURULUYOR
OKULLARDA YEŞİLAY KULÜBÜ KURULUYOR
Yeşilay tarafından düzenlenen ‘Benim Kulübüm Yeşilay´ Projesi bu yıl 81 ildeki Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı ilkokul ve ortaokullarda Yeşilay Kulübü kurulacak.
AKADEMİSYENLERE İLETİŞİM KONFERANSI
AKADEMİSYENLERE İLETİŞİM KONFERANSI
Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından akademik ve idari personele ‘Hasta-Hekim İlişkileri kapsamında ‘İletişim Teknikleri´ konferansı verildi.
MÜFTLÜLÜKTEN MAAŞ PROTOKOLÜ
MÜFTLÜLÜKTEN MAAŞ PROTOKOLÜ
İl Müftülüğü 5 yıl boyunca personelin maaşını faizsiz alması için finans kurumu ile protokol imzalandı.
“TERÖRÜ HEP BİRLİKTE DURDURABİLİRİZ”
“TERÖRÜ HEP BİRLİKTE DURDURABİLİRİZ”
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri “Terör Hep Birlikte Durdurabiliriz” projesi kapsamında verdiği konferanslarla terör örgütlerine karşı 613 kamu görevlisini bilgilendirdi.
SAĞLIK HİZMETLERİNDE MAZERETEMİZ KALMADI
SAĞLIK HİZMETLERİNDE MAZERETEMİZ KALMADI
1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası dolayısıyla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tanıtım programı düzenlendi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, ilimizin sağlıkta en fazla pay alan iller arasında yer aldığını ifade ederek, “Yatak kapasitemiz, çalışan sayımız, doktor sayımız, fiziki yapı ve araç anlamında hiçbir mazeretimiz kalmadı. Vatandaşlarımıza güzel hizmetleri hep beraber yapacağız” dedi.
KARDAN 23 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
KARDAN 23 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Soğuk havanın etkisi altına giren ilimizde kar yağışı etkili oldu. Kent merkezi beyaz örtüyle kaplanırken, yağış nedeniyle il genelinde 23 köy yolu ulaşıma kapandı.
SOLUCAN GÜBRESİ HASADI BAŞLADI
SOLUCAN GÜBRESİ HASADI BAŞLADI
Organik Tarım Anonim Şirketi bünyesinde kurulan solucan gübresi üretim tesisinde ilk hasat yapıldı. Vali Salih Ayhan, “Kurumlarımızın işbirliği ile Sivas tarımını daha da verimli hale getireceğiz. Organik tarımın yaygınlaşması yönünde de örnek ve yön veren çalışmaların içerisinde ilgili tüm kurumlarımızla yer alacağız” dedi.
35 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ DİŞ TARAMASI
35 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ DİŞ TARAMASI
Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Cumhuriyet Üniversitesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilerin diş tedavileri Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde kurulan 15 Temmuz Şehitler Kliniğinde ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında 35 bin öğrencinin dişlerinin ücretsiz tedavi edilmesi amaçlanıyor.
TEMİZLİK İŞLERİNE 3 YENİ ARAÇ - video
TEMİZLİK İŞLERİNE 3 YENİ ARAÇ - video
Çağın gerekliliklerine göre ekip ve ekipman kullanmaya özen gösteren Belediye, bu çerçevede araç filosunu da yenilemeye devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğüne alınan 2 yeni süpürge ve 1 çöp kamyonu kent meydanında sergilendi.
ENGELLİLERE EV ZİYARETİ
ENGELLİLERE EV ZİYARETİ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle görme engelli Selman Deveci, Bedensel Engelli Muhammet Gökkaya ve İşitme engelli Fatih Kendirli´yi evlerinde ziyaret etti.
ZABITA´YA TÜKETİCİ HAKLARI EĞİTİMİ
ZABITA´YA TÜKETİCİ HAKLARI EĞİTİMİ
Sivas Belediyesi ev sahipliğinde Tüketici Haklarının Yerel Yönetimlere Yaygınlaştırılması projesi kapsamında eğitim semineri verildi. Sivas, Tokat ve Kilis illerinin katılımıyla düzenlenen eğitimde Zabıta Teşkilatı mensuplarına tüketici hakları konusunda eğitim verildi.
TÜRK-RUS İLİŞKİLERİNİ ANLATTI - video
TÜRK-RUS İLİŞKİLERİNİ ANLATTI - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Gelişim ve İnovasyon Kulübü tarafından “Kişisel Gelişim Zirvesi” düzenlendi. Programa konuşmacı olarak katılan Araştırma Görevlisi Dr. Tekin Aycan Taşcı, tarihsel süreçteki Türk – Rus ilişkilerini anlattı.
ETKİLİ İLETİŞİM NASIL OLMALI
ETKİLİ İLETİŞİM NASIL OLMALI
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Etkili İletişim Becerileri” konferansı düzenlendi. Konuşmacı olarak konferansa katılan Öğretim Görevlisi Sema Biçer, “Etkili iletişim becerileri konusunda bizim anda olmamızı, anı yaşamamızı, anı yakalamamızı engelleyen iki hırsız var. Bunlardan bir tanesi geçmişe ait pişmanlıklarımız. İkincisi, geleceğe ilişkin endişelerimiz” dedi.
AIDS TESTİNİ İHMAL ETMEYİN
AIDS TESTİNİ İHMAL ETMEYİN
Cumhuriyet Üniversitesi´nde ‘Dünya AIDS Günü´ nedeniyle bilgilendirme toplantısı yapıldı. Tıp Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Seyit Ali Büyüktuna, AIDS´in hızla yayıldığını belirterek, “HIV virüsü taşıyan kişilerin yüzde 45´i hastalığa sahip olduğunun farkındayken, yüzde 55´i ise bu virüsü taşıdığından haberdar değil. Bu durum hastalığın yayılmasında önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Test yaptırma konusunda ikna edilmesi gereken önemli bir kitle var” dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Verilen emaneti yerine getirmek, en üstün doğruluktur.

HZ.EBUBEKİR (R.A)
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805