OKUL MÜDÜRLERİ SAHADA OLACAK
Altınyayla ve Ulaş ilçelerinde temaslarda bulunan Vali Salih Ayhan, okul müdürleri ile bir araya geldi. Vali Ayhan, “Bir okulun başarılı olması için o okul müdürünün çalışkan olması gerekiyor. Okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize çocuklarımızı emanet ediyoruz. Bu milletin fertlerini iyi bir şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Okul müdürleri sahada olacak, velileri kendi sistemine katacak ve yenilikleri takip edecek” dedi.
Tarih: 7.10.2019 01:01:00/ 133okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

İlçelerde sürdürülen kamu yatırımlarını ve hizmetlerini incelemek üzere Vali Salih Ayhan, Altınyayla ve Ulaş ilçelerini ziyaret etti.

Mesaisine ilk olarak Altınyayla ilçesinde başlayan Vali Salih Ayhan, Kaymakam Halil Dalak ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Ardından kaymakamlığı ziyaret eden Vali Ayhan, Kaymakam Dalak´tan planlanan ve yapımı devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Altınyayla Tonus kalesinde şehit aileleri, gaziler ve muhtarlarla kahvaltıda buluşan Vali Salih Ayhan, “Şehit ailelerimiz ve gazilerimize olan minnetimizi kelimelerle anlatmak imkânsız” dedi.

Altınyayla Şehit Musa Özalkan Anaokulu´nu ziyaret ederek, okul hakkında bilgi alan Vali Ayhan, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Daha sonra Vali Salih Ayhan ve İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Altınyayla´da okul müdürleri, öğretmenler ve okul aile birliği başkanlarıyla buluştu. Vali Ayhan, yöneticilerin eğitimcilere, eğitimcilerin de öğrencilere yaklaşımının çok önemli olduğunu söyledi.

Vali Ayhan, yaptığı açıklamada; ‘2023´e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi´ projesine değinerek; “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan vizyon belgesi kapsamında Sivas´ta nitelikli, çalışkan ve ahlaklı gençler yetiştirmek istiyoruz” dedi.

İl genelinde okulların içeriğini doldurmak için sosyal donatılar oluşturduklarını anlatan Vali Ayhan, “Bir okulun başarılı olması için o okul müdürünün çalışkan olması gerekiyor. Diğer yandan veli - öğrenci ilişkisinin iyi tanzim edilmesine de katkı sağlaması çok önemli. Okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize çocuklarımızı emanet ediyoruz. Bu milletin fertlerini iyi bir şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Okul müdürleri sahada olacak, velileri kendi sistemine katacak ve yenilikleri takip edecek” şeklinde konuştu.

Vali Salih Ayhan ve beraberindekiler, ilçede yapımı devam eden Halk Eğitim Merkezi inşaatını gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Önümüzdeki aylarda açılması planlanan Halk Eğitim Merkezinin, ilçe halkına önemli katkılar sağlayacağı ifade edildi.

KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA

İYİ NETİCELER ALIYORUZ

İl Özel İdaresi himayesinde, Altınyayla Kaymakamlığı ve Köylere Hizmet Götürme Birliği işbirliğiyle ´Silaj Paketleme Tesisi´nin açılışı da, Vali Salih Ayhan´ın katılımıyla yapıldı. Açılışta konuşan Vali Ayhan, bölgenin ihtiyacına cevap verecek tesisin hayırlı olmasını diledi.

Vali Ayhan, “Bu bölgenin dokusu tarım ve hayvancılık açısından son derece verimli. Çiftçilerimizin bu tür tesislere ihtiyacı var. Küçük dokunuşlarla iyi neticeler alıyoruz. Bu heyecana ortak olmak istedik. Zamanın teknolojisinden faydalanmak gerekiyor. Altınyayla´ya daha çok hizmetleri kazandıracağız. Altınyayla bakir bir bölge tarımsal potansiyeli ve üretimi yüksek” dedi.

Sivas Valiliği himayesinde Sivas Teknik Tarım Hayvancılık Anonim Şirketi (SİVTAŞ) adı altında yeni bir yapı kurulduğunu ifade eden Vali Ayhan; “Bu yapının içerisinde yem fabrikası kuruyoruz. Çiftçimize katkı sağlamak için. Yem maliyetini azalttığımız takdir de Sivas´ın ovalarını, hayvanların ve üretimin oldu alanlar haline getirmiş olacağız. Ayıca sözleşmeli besicilik kavramını Sivas´ta daha çok konuşulur hale getirmek istiyoruz. Çiftçimizi suyla ve bilgiyle buluşturduğumuz sürece Sivas daha iyi noktaya gelecek.” şeklinde konuştu.

VALİ AYHAN BALIK

SAĞIMINA KATILDI

Vali Salih Ayhan, Altınyayla temaslarının ardından, Ulaş ilçesi Tecer Dağı Beşgözeler mevkiinde bulunan balık çiftliğini inceledi. Tesis hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Ayhan, gözelerden kaynayan suda üretilen balığın, oldukça kaliteli ve lezzetli olduğunu ifade etti. Daha sonra Vali Ayhan, tesislerde ‘balık sağımına katılarak elde edilen balık yumurtalarının bereketli olmasını diledi.

Vali Salih Ayhan ve beraberindekiler, Ulaş Belediye Başkanlığı´nı ziyaret ederek, Başkan Turan İlbey´den ilçede yapımı devam eden ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Ayhan, “Ulaş´ın kalkınması için Kaymakamlığımızla beraber hassasiyet gösteriyoruz” dedi.

Her platformda şehit ailelerimize ve gazilerimize önem ve öncelik gösteren Vali Salih Ayhan, Ulaş´ta yaşayan Kore Gazisi Hüseyin Aksoy´u ziyaret ederek, 90 yaşındaki Gazi Aksoy´a geçmiş olsun dileklerini iletti.

Vali Salih Ayhan, Ulaş ziyaretlerinin ardından, ilçede görev yapan okul müdürleri, öğretmenler ve okul aile birliği başkanlarıyla bir araya geldi. Ulaş´taki eğitim kalitesinin yükseldiğini belirten Vali Ayhan, “Eğitim konusunda her fikre ve isteğe açığız” diye konuştu.

İlçe ziyaretlerine İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Altınyayla Kaymakamı ve Ulaş Kaymakam Vekili Halil Dalak, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca, İl Orman ve Tarım Müdürü Seyit Yıldız ve kurum müdürleri katıldı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: OKUL MÜDÜRLERİ SAHADA OLACAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ORTAK AKILLA ÇALIŞIYORUZ
ORTAK AKILLA ÇALIŞIYORUZ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, çözüm odaklı çalıştıklarını ve şehirde ortak akılla projeler ürettiklerini belirterek,” Şehirdeki çok güzel bir ortak akıl kültürü oluşuyor. Şehirde bütün kuruluşlar arasından çok güzel duyarlı bir birliktelik var. Bir proje yapmadan önce projenin güçlü yönlerini, zayıf yönlerini tartışacağız. Konuşacağız karar verildikten sonra da hep birlikte projenin hayata geçmesini sağlayacağız. Haklı hiçbir talebe yok demeyeceğiz. Yapmamız gerekiyorsa kaynağı biz oluşturacağız, çözüm yolunu biz bulacağız ve sorunu çözeceğiz. “ dedi.
VALİ AYHAN, YATIRIMLARI İNCELEDİ
VALİ AYHAN, YATIRIMLARI İNCELEDİ
Vali Salih Ayhan, Kasım ayında açılması planlanan Merkez Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu´nda incelemelerde bulunarak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç´tan ve yüklenici firmadan gelinen süreç hakkında bilgi alan Vali Ayhan,” Al bayrağımızı göndere çektirecek çok sayıda sporcu yetiştirebileceğimize inanıyorum Müsabaka yapabilme kapasitemizde, kabiliyetimizde arttı. Bundan sonra bütün spor müsabakalarına talibiz.” dedi.
SİVAS ATLASI PROTOKOLÜ İMZALANDI
SİVAS ATLASI PROTOKOLÜ İMZALANDI
Valilik ve Cumhuriyet Üniversitesi arasında ´Sivas Atlası´ başlıklı kitabın Valiliğin ´Sivas 1000 Temel Eser´ serisi içinde çıkarılması konusunda protokol imzalandı. Protokolle ilimizin potansiyelinin ortaya çıkarılmasına yönelik olarak var olan karşılıklı işbirliği ve ortak anlayışı sürdürmek amaçlanıyor.
MİLLİ EĞİTİM CAMİASININ ACI GÜNÜ
MİLLİ EĞİTİM CAMİASININ ACI GÜNÜ
Bir süredir kanser tedavisi gören Şehit Muhammet Onur Demir Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Harun Kantar (42) hayatını kaybetti. Ulu Camii´nde kılınan cenaze namazının ardından Kantar´ın cenazesi gözyaşları içerisinde toprağa verildi.
BAŞKAN BİLGİN, TSO ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN BİLGİN, TSO ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 6 aylık görev süresini değerlendirmek ve istişare yapmak Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Bilgin,” Birlik ve beraberlik havasını şehrin her noktasına yaymamız gerekiyor. Aldığımız kararları istişare ile alacağız ve şehrin sahiplenmesini sağlayacağız” dedi.
MİNİKLERE EL YIKAMA EĞİTİMİ VERİLDİ - video
MİNİKLERE EL YIKAMA EĞİTİMİ VERİLDİ - video
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi´nde Dünya El Yıkama Günü nedeniyle etkinlikler düzenledi.
YOZGAT İLE SİVAS BORSALARI KARDEŞ OLDU
YOZGAT İLE SİVAS BORSALARI KARDEŞ OLDU
Ticaret Borsası ve Yozgat Ticaret Borsası arasında, ikili iş birliğini artırmak, ortak proje ve faaliyetlerde bulunmak amacıyla “Kardeş Borsa Protokolü” imzalandı. Başkan Abdulkadir Hastaoğlu,” Birbirimizi kardeş borsa ilan ettik. Bundan sonraki yapacağımız bütün aktivitelerde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin çalışmalarında borsacılık anlamında birlikte işbirliği içerisinde olacağız. Kardeşliğimizi pekiştireceğiz. ”dedi.
ÖRNEK ESNAFA TEŞEKKÜR BELGESİ
ÖRNEK ESNAFA TEŞEKKÜR BELGESİ
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Barış Pınarı Harekatı´na destek olmak için gelirini harekat bitene kadar Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı´na bağışlayan pide fırını işletmecisi Cemil Yıldırım´ı teşekkür belgesi takdim etti.
BELARUS İLE TİCARİ İLİŞKİLER CANLANDIRILACAK
BELARUS İLE TİCARİ İLİŞKİLER CANLANDIRILACAK
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Şubesi heyeti Belarus´a iş gezisi programı düzenledi. MÜSİAD SİVAS Başkanı Salim Eminoğlu,” İnşallah heyetimizden, Belarus´a ihracat yapmayı hedefleyen üyelerimiz olacak, bu bizleri şimdiden heyecanlandırmıştır. ”dedi.
MEME KANSERİNDE ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIYOR
MEME KANSERİNDE ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIYOR
Numune Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Mutlu Doğan, Meme Kanseri Farkındalık Ayı ile ilgili yaptığı açıklamada meme kanserinde erken teşhisin hayat kurtardığını belirterek,” Meme kanseri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Olguların büyük bir kısmı da geç evrelerde teşhis edilmektedir. Meme kanserinde erken teşhiste kişinin bilinçlendirilmesi önemli rol oynar. Erken evrede tanı tedavinin başarısı ve hayatta kalma şansını arttırmaktadır” dedi.
İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 4 YARALI
İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 4 YARALI
İki otomobilin çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı. Kaza anı çevredeki bir akaryakıt istasyonunun güvenlik kamerasına yansıdı.
YİĞİDOLARDA YOĞUN TEMPO - video
YİĞİDOLARDA YOĞUN TEMPO - video
Demir Grup Sivasspor, 18 Ekim Cuma günü deplasmanda Galatasaray ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarına devam ediyor. Vali Lütfullah Bilgin Sivasspor Tesislerinde gerçekleştirilen antrenmanda Yiğidoların yoğun tempoda çalıştığı görüldü.
BAYRAKLARLA DONATALIM
BAYRAKLARLA DONATALIM
Vali Salih Ayhan, Barış Pınarı Harekâtıyla ilgili siyasi parti temsilcileriyle bir araya gelerek, “Evlerimize ve işyerlerimize Türk bayrağımızı asalım. Vakit, farklılıklarımızı bir kenara bırakıp, şanlı bayrağımızın etrafında toplanma vaktidir” dedi. ‘Barış Pınarı Harekâtı´nın partiler üstü olduğunu vurgulayan siyasi parti il başkanları, bu milli davada her türlü desteğe hazır olduklarını ifade ettiler.
MEHMETÇİĞİMİZİN HER KOŞULDA YANINDAYIZ - video
MEHMETÇİĞİMİZİN HER KOŞULDA YANINDAYIZ - video
Cumhuriyet Üniversitesi akademisyenleri, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör koridorunu yok etmek için başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na destek olarak, harekatta görev yapan Mehmetçik için dua etti. Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız,” Cumhuriyet Üniversitesi ailesi olarak ülkemiz ve milletimize yönelik oynanan oyunların bozulması, bölgeye barış, huzur ve güvenin getirilmesini hedefleyen Barış Pınarı Harekatı´nın başarıyla sonuçlanacağına yürekten inanıyoruz.” dedi.
GAZİLER OLARAK NEFRETLE KINIYORUZ
GAZİLER OLARAK NEFRETLE KINIYORUZ
Muharip Gazileri Derneği Başkanı Fuat Ahıskalı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı´nın Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sözlerine tepki göstererek, "Kıbrıs gazilerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı´nın sözleri çok üzmüştür. Gaziler olarak nefretle kınıyoruz. Kıbrıs Barış Harekatı olmasaydı siz o koltukta oturamazdınız." dedi.
SİVASLI UZMAN ÇAVUŞ HAREKATTA YARALANDI
SİVASLI UZMAN ÇAVUŞ HAREKATTA YARALANDI
Ülkemizin sınırında oluşturulmak istenen terör koridorunu yok etmek için Suriye´de başlatılan Barış Pınarı Harekatı´nda Şarkışla ilçesine bağlı Gümüştepe köyü nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Veyis Başel yaralandı. Yaralı uzman çavuşun Diyarbakır´daki hastanede tedavisi sürüyor.
2. ÜNİVERSİTE´YE 20 MİLYON ÖDENEK
2. ÜNİVERSİTE´YE 20 MİLYON ÖDENEK
İlimize kazandırılan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin 2020 yılı ödeneği belli oldu. 2020 yılında yurt genelindeki 128 üniversite için ödenek planı netlik kazandı. 2020 yılı için 20 milyon 347 milyon lira ödenek ayrılan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi en az ödenek ayrılan üniversiteler arasında yer aldı.
İLÇE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
İLÇE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
Vali Salih Ayhan ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda İmranlı ve Zara ilçeleri ile birçok köyde temaslarda bulunan Vali Ayhan, devam eden kamu yatırımları hakkında bilgi alarak, ilçe ve köy halkının sorunlarını da dinledi.
TÜRKİYE´YE ÖRNEK ÇALIŞMALAR YAPILDI
TÜRKİYE´YE ÖRNEK ÇALIŞMALAR YAPILDI
TSO Başkanı Mustafa Eken, Vali Salih Ayhan´a 4 Eylül Sivas Kongresi´nin 100. Yıl dönümü etkinliklerinde yapılan organizasyonlar nedeniyle teşekkür ederek, “Sivas´ta çok güzel çalışmalar yaptınız. Sivas, dünyada ve Türkiye´de kendini ilan etti. 4 Eylül Sivas için bir şans oldu. Çaba ve başarıdan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz. Türkiye´de örnek olacak çalışmalar yapıldı” dedi.
2. ÜNİVERSİTEYE YOĞUN İLGİ
2. ÜNİVERSİTEYE YOĞUN İLGİ
Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Sistemi İkinci Üniversite kayıtları devam ediyor. Yoğun ilgi gören ve sınavsız ikinci diploma imkânı sunan ikinci üniversite programlarının 2019-2020 öğretim yılı internet başvuru ve kayıt işlemleri, 18 Ekim 2019 Cuma günü sona erecek. 18 Ekim tarihinden sonra internetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün olmayacak.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Tek olan şey bölünme kabul etmez, gerçek tekdir.

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.8915
EURO
6.5012