MÜJDE BEKLİYORUZ - video
Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 4 Eylül kutlama programı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın ilimizdeki programları hakkında bilgi verdi. Sivas halkının Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı en iyi şekilde bağrına basacağını belirten Vali Ayhan, “Cumhurbaşkanımız kongremizin 100. yılı münasebetiyle Sivas´a geliyor. Tüm halkımız coşkuyla Sayın Cumhurbaşkanımızı bağrına basacak. Kongre heyecanımızı hep beraber yaşayacağız. Cumhurbaşkanımız her gelişinde güzel müjdeler verdi. İnşallah yine güzel müjdeler verecek” dedi.
Tarih: 2.9.2019 01:05:00/ 292okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın da katılacağı 4 Eylül tören programı ve bugün açılışı yapılacak 8. Sivas Kitap Günleri etkinliği ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Buruciye Medresesi´nde düzenlenen toplantıya tüm kamu kurum yetkilileri ile vatandaşlar da katıldı. 4 Eylül günü ilimize gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın programına ilişkin bilgiler veren Vali Ayhan; “Kongremizin 100. yılı. Bunu çok zikrediyoruz. Zikretmemizin sebebi 100 yıl önceki ruhu canlı tutmak. Bütün gayretimiz bu. İnşallah 100 yıl önceki ruhla daha nice 100 yılları evlatlarımız, torunlarımız inşallah kutlar. Kongremizin 100. yılını çok coşkulu kutladık” dedi.

Sivas Kongresi´nin 100. yılında 7´den 70´e her kesime hitap eden programlar yaptıklarını belirten Vali Ayhan, “İlimiz çok yoğun bir hareketlilik yaşadı. Çok bereketli bir yıl oldu. Tüm kurumlarımızın iç dinamikleriyle, gayretleriyle 100. yılı çok güzel bir şekilde kutluyoruz, anmalar yapıyoruz ve gelecek nesillere güzel notlar bırakıyoruz. Öncelikle ben emek veren herkese teşekkür ediyorum. Kongremizin 100. yılını 4 Eylül günü daha üst seviyede, daha yüksek bir heyecanla inşallah kutlayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın ilimize teşrifleri, bu heyecanımıza ortak olması heyecanımızın zirveye  ulaşması açısından çok anlamlı. Öncelikle Cumhurbaşkanımıza Sivaslıların sesini duyarak kongre heyecanımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

100 MİLYON 1. FİDANI DİKECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın da katılacağı 4 Eylül Sivas Kongresi´nin tören programlarının saat 13.30´da başlayacağını kaydeden Vali Salih Ayhan, “13.30´da çelenk sunmanın ardından Kongre Binası ziyareti akabinde konuşmalar ardından ise mini programlar olacak. 100. yılın anısına son 15 yılda Sivas´ta 100 milyon fidan dikildi ve Sayın Cumhurbaşkanımız 100 milyon birinci fidanı Sivas´ın ortasına dikerek bir sosyal mesaj verecek. Geleceğe bırakacağımız en güzel miraslardan birisi de yeşil Sivas´tır, doğaya verilen değerdir” diye konuştu.

Vali Salih Ayhan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Akabinde Sayın Cumhurbaşkanımız net olmamakla beraber Ekonomi Forumu´na katılacak. Ekonominin kalbi 3-4 Eylül´de Sivas´ta atacak. Alanında uzman olan kişiler Sivas, Orta Anadolu, ülke ve dünya ekonomisine ilişkin önemli bilgiler verecek. Ardından Sayın Cumhurbaşkanımızın vakti müsait olduğu takdirde katılım gerçekleştikten sonra üniversitemizde bir yemek programı olacak. Ardından Sayın Cumhurbaşkanımızı uğurlayacağız. Buradan kamuoyuna şunu duyurmak istiyorum: Sayın Cumhurbaşkanımız kongremizin 100. yılı münasebetiyle Sivas´a geliyor. Tüm halkımızı programa davet ediyoruz. Tüm halkımız coşkuyla Sayın Cumhurbaşkanımızı geçmişte olduğu gibi yine bağrına basacak. Kongre heyecanımızı hep beraber yaşayacağız ve çok güzel bir şekilde Sayın Cumhurbaşkanımızı uğurlayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız her gelişinde güzel müjdeler vermektedir. İnşallah Cumhurbaşkanımız yine güzel müjdeler verecek” dedi.

TOPLU TAŞIMA

ÜCRETSİZ OLACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Sivas ziyaretinin önemli olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise “Sayın Cumhurbaşkanımız Çarşamba günü kongremizi, şehrimizi onurlandıracak. 4 Eylül günü tüm hemşehrilerimizi programlara davet ediyoruz. Sivaslılara kolaylık olsun diye de o gün toplu taşıma mahallelerden şehre ücretsiz olacak. Huzurlarınızda kooperatifimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ONUR KONUĞU

İLBER ORTAYLI

Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, bugün İlber Ortaylı´nın da katılımıyla açılışı yapılacak olan 8. Sivas Kitap Günlerine ilişkin de bilgiler verdi.

Kitap Günleri etkinliğinin, Sivas Kongresi´nin 100. yılında 4 Eylül Sivas Kültür ve Sanat Şenlikleri programı kapsamında Valiliğin koordinesinde İl Özel İdaresi, Belediye ve diğer kurumların desteğiyle hazırlandığını ifade eden Vali Ayhan,  “Sivas 8. Kitap Günleri etkinliği 2– 8 Eylül tarihleri arasında 7 gün olarak planlanmıştır. Bu yıl 8. Kitap Günleri´ni 100. yıl anısına düzenlemekteyiz” dedi.

Kitap Günleri´nin bugün saat 14.00´da Buruciye Medresesi´nde Prof. Dr. İlber Ortaylı tarafından gerçekleştirilecek olan ‘Milli Mücadelenin 100. Yılı´ konulu söyleşi ile başlayacağını belirten Vali Ayhan, şöyle devam etti:

“Sivas Ellerinde Kitap Okunur sloganıyla yürüttüğümüz Sivas 8. Kitap Günleri´nde 100 standımız olacak, 185 yayınevi katılacak ve birçok yayıncı kuruluş da yer alacaktır.  Hem Buruciye Medresesi´nde hem de stantlarımızda 150´ye yakın etkinlik gerçekleştirilecektir. Kitap Günleri´nde 8.´ye ulaşmak kolay değil. 1.´sini yaptığımızda güzel bir heyecanımız vardı. Amatördük ama çok iyi bir heyecanımız vardı. Üstüne koya koya geldik. Bu hafta da inşallah 8.´sini gerçekleştireceğiz. Yıllar önce ‘Kitaba Dair Tüm Renkler´ sloganıyla  katkı sunmaya çalıştığımız Kitap Günleri´nde bu yıl yine her kesime hitap edecek programlar düzenleyeceğiz. Tarihten edebiyata, siyasetten çocuk gelişimine, güncel hayattan şiire kadar farklı konularda kitaplarıyla, yazılarıyla, şiirleriyle katkılar sunmuş birçok yazarın, akademisyenin katılımıyla söyleşiler, paneller ve imza günleri gerçekleştirilecektir. Çocuklarımız, kadınlarımız, gençlerimiz herkes kendisinden bir şeyler burada bulacaktır.”

YAZARLIK ATÖLYESİ İLE

GENÇLER KEŞFEDİLECEK

Sivas Kitap Günleri etkinliğinin Sivaslıların gönlündeki yerini hep koruduğunu dile getiren Vali Ayhan, “Sivas Kitap Günleri´ne ilişkin https://www.sivaskitapgunleri.com/ adresinden geniş bilgi alınabilecektir. Her yıl yaptığımız bu etkinlikte ana temamız vardı. Bu sefer de arkadaşlarımız sosyal sorumluluk kapsamında güzel çalışmalar yaptılar. Özellikle ‘Engellilerin Anlatımıyla Sivas Kongresi´nin 100. Yılı´ programı ile farkındalık oluşturulması planlanmaktadır. Ayrıca Kitap Günleri´nde bir anı oluşmasını sağlamak amacıyla arkadaşlarımız tarafından fotoğraf kabini hazırlandı. Hem anıları olsun hem de farkındalık oluşturulsun istiyoruz. Kitap kumbaralarımız da olacak. Bu kitapları köy okullarımıza ileteceğiz. Köy okullarımızda güzel kütüphaneler kuracağız. Bu sene bir diğer farklılık da Yazarlık Atölyesi kurulacak. Bu çok önemli. Genç yazarlarımızın, şairlerimizin sayısını  artırmak amacıyla bunu oluşturacağız” diye konuştu.

“NESLİN İHYASI

NOKTASINDA ÖNEMLİ”

Vali Ayhan´ın ardından konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise Sivas Kitap Günleri etkinliğinin her geçen yıl daha kapsamlı bir şekilde gerçekleştirildiğine dikkat çekti.

Başkan Bilgin, “Sayın Valim Kitap Günleri konusunda detaylı bilgileri verdi. Yanlış hatırlamıyorsam 2012 yılıydı. O zaman ilki yapılacaktı. ‘Sivas´ta Kitap Günleri olur mu, ilgi olur mu?´ gibi tartışmaları yaşadık ama 2019 yılına geldiğimizde gördük ki Sivas´ta bu etkinliğin en güzeli yapılabiliyor. Gittikçe profesyonelleştik ama amatör ruhtan kopmadan inşallah önümüzdeki süreçte katılımı daha da artırarak bu programları yapacağız. Bu tip organizasyonlar neslin ihyası noktasında önemli. İlk günden bugüne katkı veren herkese çok çok teşekkür ediyorum. Bu şehir her şeyin en güzeline layık” diye konuştu.Video Tarihi: 1.9.2019 18:02:08
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MÜJDE BEKLİYORUZ video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İLK VE TEK YERLİ KAYNAK GÖSTERME SİSTEMİ: İSNAD
İLK VE TEK YERLİ KAYNAK GÖSTERME SİSTEMİ: İSNAD
Türkçenin bir bilim dili haline gelmesi hedefi ve buna dönük çalışmalar kapsamında, Dini İlimler Araştırma Merkezi (DİMER) öncülüğünde hazırlanan akademik yazım ve kaynak gösterme sistemi olan İSNAD, yeni versiyonu kullanıma geçti.
KAYMAKAMDAN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
KAYMAKAMDAN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
İmranlı Kaymakamı Hasan Meşeli 2003 yılında Diyarbakır´da terör operasyonunda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Engin Kılıç´ın anne ve babasını ziyaret etti.
SİVAS´TA, 40 DEĞERLİ KONUT VAR
SİVAS´TA, 40 DEĞERLİ KONUT VAR
‘Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi´ hedefi ile meclise sunulan kanun teklifinde, değeri 5 milyondan fazla olan konutlara farklı vergi uygulanacak. Bu kapsamda Sivas´ta 40 konut bulunduğu belirtildi.
ÖRNEK ŞAHSİYETLER GENÇLİK KAMPI TAMAMLANDI
ÖRNEK ŞAHSİYETLER GENÇLİK KAMPI TAMAMLANDI
Sivas İl Müftülüğü Kadın Gençlik Koordinatörlüğünün sömestri tatilinde düzenlediği Lise ve Üniversiteli kız öğrencilere yönelik gençlik kampı tamamlandı.
MARANGOZ VE MOBİLYACILAR SORUNLARINI TARTIŞTI
MARANGOZ VE MOBİLYACILAR SORUNLARINI TARTIŞTI
Sivas Marangozlar Esnaf Odası tarafından istişare ve birlik toplantısı düzenlenerek, esnafların karşılaştıkları sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
KANGAL ESNAFINDAN DEPREMZEDELERE DESTEK
KANGAL ESNAFINDAN DEPREMZEDELERE DESTEK
Kangalda bulunan esnaf teşkilatları Elazığ ve Malatya illerinde meydana gelen deprem sonrasında ihtiyaçlı aileler için seferber oldu.
SEVİMLİ KÖPEK KAMERAYA YAKALANDI (VİDEO)
SEVİMLİ KÖPEK KAMERAYA YAKALANDI (VİDEO)
İmranlı ilçesinde bir sokak köpeğinin her gün ekmek kamyonetinden gizlice ekmek alması güvenlik kamerasına yansıdı.
ÜLKÜCÜLERDEN DEPREMZEDELERE YARDIM
ÜLKÜCÜLERDEN DEPREMZEDELERE YARDIM
İmranlı ilçesinde Ülkü Ocakları İlçe Teşkilatı tarafından toplanan bir kamyon dolusu yardım malzemesi depremzedelere ulaştırılmak üzere Elazığ´a gönderildi.
DEPREMZEDELERE 2 TIR DOLUSU YARDIM (VİDEO)
DEPREMZEDELERE 2 TIR DOLUSU YARDIM (VİDEO)
İlimizde, kamu kurum ve kuruluşlarının destekleriyle toplanan 2 TIR dolusu yardım depremzedelere ulaştırılmak üzere Elazığ ve Malatya´ya gönderildi. Vali Salih Ayhan, ” Millet olarak üzüntüde, sevinçte hemen çok rahat bir araya gelebiliyoruz. Tek vücut olabiliyoruz. Güzel bir çalışma oldu. Deprem bölgesinin ihtiyacı olan malzemelere battaniye, ısıtıcı, çocuk bezleri ve mamalara odaklanıldı. Topladık ve Sivas´ın kalbinden Elazığ´ın ve Malatya´nın kalbine gönderiyoruz." dedi.
KIZILIRMAK VE BAZI GÖLLER BUZ TUTTU
KIZILIRMAK VE BAZI GÖLLER BUZ TUTTU
Sivas´ta soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor.
MİKRO MİLLİYETÇİLİK SİVAS´A ZARAR VERİR
MİKRO MİLLİYETÇİLİK SİVAS´A ZARAR VERİR
Merkeze yapılan ´Kangal Köpeği Üretim Eğitim ve Satış Merkezi´ projesinin, merkeze değil Kangal´a yapılması gerektiği eleştirilerine cevap veren Vali Salih Ayhan, “Aynı şehrin içerisinde mikro milliyetçilik yapmak bu şehre verilebilecek en büyük zarar” dedi.
DEPREM YARDIMLARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK
DEPREM YARDIMLARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK
Elazığ merkezli yaşanan depremin ardından ilimizde birçok kurum ve kuruluş depremzedeler için yardım kampanyası başlattı. Toplanan yardımların tek elden toplanması ve koordinasyonlu bir şekilde deprem bölgesine ulaştırılması için Vali Salih Ayhan başkanlığında toplantı düzenlendi. Vali Salih Ayhan, “Valiliğimizin himayesinde yardımları tek çatı altında toplayacağız. Doğru bir şekilde, doğru yöntemlerle, doğru kişilerin elleriyle yardımları yerlere ulaştıracağız. Dağınıklık ve düzensizlik olmasın güzel bir birliktelik olsun. Deprem bölgesindeki ihtiyaçlara göre vatandaşlarımızın buradaki hassasiyetini dengeleyerek yardım sürecini yöneteceğiz.” dedi.
TAKSİ ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 2 ÖLÜ, 1 YARALI (VİDEO)
TAKSİ ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 2 ÖLÜ, 1 YARALI (VİDEO)
İlimizde, kontrolden çıkan taksinin şarampole devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ (VİDEO)
DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ (VİDEO)
Sivas Belediyesi tarafından Elazığ´ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldı.
İMRANLI´DA DEPREM İÇİN YARDIM SEFERBERLİĞİ
İMRANLI´DA DEPREM İÇİN YARDIM SEFERBERLİĞİ
Elazığ´da meydana gelen depreminin hissedildiği İmranlı´da belediye tarafından toplanan battaniye, erzak ve kıyafetler afet bölgesine gönderildi.
BİLGİN, EMEKLİ PERSONELLE BİR ARAYA GELDİ
BİLGİN, EMEKLİ PERSONELLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Sivas Belediyesi ve bağlı kuruluşu Özbelsan AŞ´de hizmetini tamamlayarak emekli olan personellerle yemekte bir araya geldi.
SAVUNMA SANAYİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ
SAVUNMA SANAYİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ
Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul´da ASELSAN Hassas Optik´i ziyaret etti.
2020, ÜRETİM VE İSTİHDAM YILI OLACAK
2020, ÜRETİM VE İSTİHDAM YILI OLACAK
2023 Sivas Vizyonu çalışmaları kapsamında belirlenen 6 ana sektörden biri olan tarım ve hayvancılığın gelişimi için somut adımlar atılıyor. Tüm tarım paydaşlarının katıldığı çalıştayda bilgi veren Vali Ayhan, “2020 yılı bizim için üretim ve istihdam odaklı bir yıl olacak” dedi.
FELAKETİ YAŞADIK: 22 ÖLÜ, 1030 YARALI (VİDEO)
FELAKETİ YAŞADIK: 22 ÖLÜ, 1030 YARALI (VİDEO)
Elazığ´ın Sivrice ilçesinde meydana gelen deprem ilimiz başta olmak üzere birçok ilde de hissedildi. Depremde Elazığ ve Malatya´da birçok bina yıkıldı. Depremde 22 kişi hayatını kaybederken, 1030 kişi ise yaralandı. Deprem ilimizde de hissedildi. Depremi yaşayan vatandaşlar sokağa çıktı. Yaşanan felaketinin ardından ilimizden deprem bölgesine AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri bölgeye gitti. Sivas Belediyesi´ de depremden vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı.
65 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI
65 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI
İlimizde, olumsuz hava ve kar yağışı nedeniyle kırsalda 65 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür…

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.9405
EURO
6.5371