MECLİSTE HAİNLİKLERE FIRSAT VERİLİYOR
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, bir dizi açılış ve temaslarda bulunmak üzere ilimize geldi. Parti binasında ülke gündemini değerlendiren Genel Başkan Destici, ABD Temsilciler Meclisi´nin sözde soykırım iddialarıyla ilgili tasarıyı onaylamasına tepki gösterdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde hainliklere fırsat verildiğini ifade eden Destici, “TBMM´de hainliklere fırsat veriliyor. Buna da artık bir son verilmesi lazım. Madem ciddi bir mücadele dönemine girildi o zaman PKK´nın tüm unsurlarıyla mücadele edilmesi lazım” dedi.
Tarih: 2.11.2019 01:04:00/ 154okunma / 0yorum

Uğur YİĞİT

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici bir dizi temaslarda ve açılışlarda bulunmak üzere ilimize geldi. Parti binasında partililer ile bir araya gelen Destici ülke gündemini değerlendirdi.

ABD Temsilciler Meclisi´nin sözde Ermeni soykırım iddialarıyla ilgili tasarıyı kabul etmesine tepki gösteren Destici, ”Ordumuz dışarıda, güvenlik güçlerimiz içeride terörün her türlüsüne karış kahramanca mücadele ediyor. Rabbim yardımcıları olsun. Ülkemiz Suriye´nin kuzeydoğusunda yerleştirilen adeta bir devletçik kurma hazırlığı içerisine sokulan terör örgütü PKK/PYD ve YPG´ye karşı Barış Pınarı Harekatı´nı başlattı” dedi.

Genel Başkan Destici, “Bu harekat başladıktan sonra başta ABD olmak üzere Avrupa´nın çeşitli ülkeleri olmak üzere pek çok ülkeden tepkiler yükseldi. Bu tepkilerin iyi niyetli olmadığını biliyoruz.  Gerçeği yansıtmadığını da biliyoruz. Bizim mücadelemizin sadece terör ve teröristle olduğunu çok iyi bildikleri halde sırf kendi çıkarları zedeleniyor ya da sükute hayale uğruyor uğruyor diye maalesef terörün bu şanlı harekatını teröre karşı başlattığı bu harekatı karalama kampanyaları da ve sonrasında parlamentoların da, temsilciler meclislerinde, senatolarında aldıkları kararlarda peş peşe geliyor.  Amerika Birleşik Devletleri sanki Türkiye ile masaya oturup müzakere etmemiş pazarlık etmemiş gibi ABP Başkanı ve yönetimi Türkiye ile pazarlık edip, müzakere edip anlaşma sağlarken ABD Temsilciler Meclisi sanki hiç Türkiye ABD ile görüşmemiş anlaşma yapmamış gibi akıl almaz iki kararın altına imza attı tasarıyı onayladı. Bunlardan bir tanesi 1915 sözde Ermeni soykırımı iddialarının kabulü yani ne alaka bu dünyanın hiçbir yerinden gündem olmazken nereden çıktı 1915 olaylarını gündeme taşımak ABD´nin elinde her zaman bir koz olarak duruyordu ve bu kozu şimdi kullandı. Onların derdi ne Ermenilerdir, ne Kürtlerdir. Onların sadece derdi kendi çıkarladır. Onun için tekrar bunu gündeme getirdiler. Anlaşmadan sonra bizzat ABD başkanı artık Türkiye´ye yeni yaptırımların uygulanmayacağını var olan yaptırımların kaldırılacağını söylemesine rağmen temsilciler meclisi tam bunu aksine bir kararın altına imza attı. Dolayısıyla bizim bunu iyi niyetli görmemiz, değerlendirmemiz asla mümkün değildir. Bu tamamen Türkiye´ye yönelik bir düşmanlığın sonucudur. Bunu kınadığımızı, reddettiğimizi,  kabul etmediğimizi ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE YOLUNDAN DÖNMEYECEKTİR

Türkiye´yi hiçbir şeyin yolundan döndüremeyeceğini ifade eden BBP Genel Başkanı Destici, “Türkiye inandığı, bildiği yolda kararlı bir şekilde ilerlemelidir. ABD bizim için bundan sonra ne müttefik ne bir stratejik ortak ne de bir dost ülke değildir. ABD bize karşı çok açık şekilde düşmanlık eden terör örgütünü NATO üyesi Türkiye´ye karşı tercih eden bir ülke konumuna düşmüştür.  ABD, İngiltere, Fransa veya Rusya´nın Suriye petrollerinde ne hakkı vardır?  Hangi hakla Suriye petrollerine ya da doğalgazına çökmüşlerdir. Bu hakkı nereden almışlardır? Hiçbir hakları olmadığı halde Suriye´nin petrolüne, gazına çökmüş vaziyetteler. Bu bir barbarlık bu bir haydutluktur. Suriye´nin zenginlikleri Suriye halkı için kullanılmalıdır. Amerika ya da başka bir halk için kullanılmamalıdır” diye konuştu.

PKK´NIN TÜM UNSURLARIYLA MÜCADELE EDİLMELİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi, gazi meclisin çatısı altındaki şerefli koltuklarda oturup hainlik yapanlar olduğunu ifade eden Destici, “Adam çıkıyor utanmadan, sıkılmadan bu bir işgaldir diyor. Haince bunu söylüyor. Buna müsaade edilmemesi lazım HDP, PKK´nın siyasi uzantısıdır. Ne işi var Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde? Ordumuz harekatta Dışişleri Bakanımız Meclisi gelmiş PKK, PYD ve YPG´ye harekatı anlatıyor meclisi yöneten PKK´lı şu çelişkiyi görüyor musunuz? TBMM´de hainliklere fırsat veriliyor. Buna da artık bir son verilmesi lazım. Madem ciddi bir mücadele dönemine girildi o zaman PKK´nın tüm unsurlarıyla mücadele edilmesi lazım” şeklinde konuştu.

MAĞDURLAR GÖREVE İADE EDİLMELİ

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç´ın 15 Temmuz sonrası Kanun Hükmünde Kararname ile kamudaki görevlerinden ihraç edilenlerle ilgili sözlerinin sorulması üzerine Destici şunları kaydetti.

“Devlet darbeden sonra özellikle olağanüstü hal döneminde gerekli tedbirleri aldı. Burada genel kriterleri ortaya koyarak ihraçlar ve uzaklaştırmalar yapıldı. Varsa burada bir yanlışlık, haksızlıklık bunların giderilmesi noktasında OHAL komisyonu kuruldu. Bu komisyon inceleme yaptı. 100 bin kişinin incelemesinin bittiğini biliyoruz.  Dönenler oldu, itirazı reddedilenler oldu. Yani hukuk devreye sokuldu. İhraç edilmiş ama ihraç edilmesine rağmen hakkında hiçbir takibat yapılmamış, hiçbir suç unsurunu rastlanılmamış kişiler ve bir takibat yapılmış bir hukuk süreci başlatılmış ama bu hukuki sürecin sonunda beraat almış kişilerin görevlerine geri başlatılması gerekir. Hukuk devletinin gereği ve hakkında gereği de budur diye düşünüyorum. Burada gecikmeler ve gecikmelerin ortadan kaldırılması lazım mağdurla mağdur olmayanın aynı kefeye konmaması lazım aynı muameleyle, aynı süreçlerle karşı karşıya kalmaması lazım bir toplumda yaygın olan bir kanaat de güçlü olanın kurtulduğu zayıf olanın bu tür sonuçlarla karşı karşıya kaldığı kanaatinin de ortadan kaldırılması lazım dolayısıyla da adaletin herkes için işlemesi lazım. OHAL komisyonu ile gittim görüştüm.  Bu süreci takip ediyoruz. Varsa bir haksızlık, mağduriyet ortadan kaldırılması için çalıştıklarına şahit oluyorum.”

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÜNİVERSİTE´DE BALIK WORKSHOP ETKİNLİĞİ
ÜNİVERSİTE´DE BALIK WORKSHOP ETKİNLİĞİ
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünde öğrencilere yönelik balık workshop etkinliği gerçekleştirildi.
HAYIRSEVERLERE BAĞIŞ ÇAĞRISI
HAYIRSEVERLERE BAĞIŞ ÇAĞRISI
Vali Salih Ayhan, Sivas Belediyesi Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Gıda Bankasını ziyaret etti. Hayırseverlere bağışları arttırma çağrısında bulunan Vali Ayhan, ”Hayırseverlerimizin bağışlarını da artırmalarını bekliyoruz. Hakikaten son zamanlarda biraz daha buna ihtiyacımız var.” dedi.
MÜHENDİSLERE SİVAS´IN YOLLARI ANLATILDI
MÜHENDİSLERE SİVAS´IN YOLLARI ANLATILDI
Cumhuriyet Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından, İl Özel İdaresindeki yol yapım çalışmaları konulu seminer düzenlendi.
TİCARET SOSYAL MEDYADA YAYGINLAŞIYOR
TİCARET SOSYAL MEDYADA YAYGINLAŞIYOR
Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası tarafından üyelerine yönelik olarak sosyal medya ve e ticarette ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 7 MİLYAR TON ATIK VAR (VİDEOLU)
7 MİLYAR TON ATIK VAR (VİDEOLU)
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından Çevre Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Tel Aydın,” Pasifik Okyanusu´nun tam ortasında yaklaşık 3,4 milyon kilometre karelik bir alan ve 7 milyar ton bir ağırlığının olduğundan söz ediliyor. Bu durumun bizlere gösterdiği ise çevremize ne kadar çok zarar verdiğimizdir.” dedi.
ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNE TAM NOT
ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNE TAM NOT
Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, mesleki eğitimlerine haftanın 3 günü staj yaparak devam ediyor. Staj gördükleri işletmelerde becerileri ile tam not alıyor. İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı,” Öğrencilerimiz gerçekten burada sundukları hizmetle göz dolduruyorlar. Ben öğrencilerimizin kendilerine sağlanan bu imkanla çok mutlu olduklarını ve işlerini severek yaptıklarını hissettim.” dedi.
 BİR TON YEM BAĞIŞLADILAR
BİR TON YEM BAĞIŞLADILAR
Tesviyeciler ve Oto Sanatkârları Odası Başkanı Hakan Demirgil ve yönetim kurulu üyeleri hayvan barınağına 1 ton yem bağışladılar.
ŞİİR KİTAPLARINI BAĞIŞLADI
ŞİİR KİTAPLARINI BAĞIŞLADI
İlimizde yaşayan 50 yıldır şiir yazan ve 9 kitap çıkaran şair Mustafa Altınay (72) İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´yı ziyaret ederek, şiir kitaplarını okullara ulaştırılması için bağışladı.
DÖRT İŞLETMEYE GÜVENLİ GIDA SERTİFİKASI
DÖRT İŞLETMEYE GÜVENLİ GIDA SERTİFİKASI
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilimizde ilgili mevzuatların ve halk sağlığının gereklerini yerine getiren işletmelere ´Şehirlerin Sultanı Güvenli Gıda Diyarı´ projesi kapsamında "Güvenilir Gıda Sertifikası´ verilmeye başlandı.
HASTAOĞLU, TÜRİB TOPLANTISINA KATILDI
HASTAOĞLU, TÜRİB TOPLANTISINA KATILDI
Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafında düzenlenen Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Aracılık Sistemi İstişare Toplantısına katıldı.
SOKAK SATICISI 9 ŞÜPHELİ YAKALANDI
SOKAK SATICISI 9 ŞÜPHELİ YAKALANDI
İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından, ilimiz genelinde sokak satıcıları ve kullanıcılarına yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonlarda 9 şüpheli yakalandı.
MECLİS, ÖĞRENCİLERİ MİSAFİR ETTİ
MECLİS, ÖĞRENCİLERİ MİSAFİR ETTİ
Yoğun geçen Kasım ve Aralık ayı toplantılarının ardından, İl Genel Meclisi Bahçeşehir Koleji Sivas Kampüsünde öğrenim görmekte olan ortaokul ve lise öğrencilerini misafir etti.
DOĞAL ÜRÜNLER ÜRETECEKLER
DOĞAL ÜRÜNLER ÜRETECEKLER
Vali Salih Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan ile il protokolünün eşleri tarafından ‘Sağlıklı Mutfak Atölyesi´ projesi başlatıldı. Proje kapsamında il protokolünün eşleri doğal ürünlerin yapımını anlatarak, tanıtımını yapacak. Uğur YİĞİT İl protokolü eşleri sağlıklı gıdalara dikkat çekmek amacıyla Polisevi´nde bir araya geldi. Tam buğday unundan ekşi maya ekmeği yaparak tadan il protokolünün eşleri, sağlıklı gıdalara dikkat çekerek, herkesin evinde bu tür ürünleri kolaylıkla yapabileceklerini dile getirdiler. Ekmek yapımının ardından açıklamalarda bulunan Vali Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, ‘Sağlıklı Mutfak Atölyesi´ adlı bir proje başlattıklarını belirterek çocukların daha sağlıklı büyümesi ve aile bütçesine ekonomik katkı sağlanması için kadınları mutfakta daha fazla görmek istediklerini söyledi. Evde ekmek, yoğurt, peynir, sucuk, sirke gibi gibi doğal ürünler yapmanın zor olmadığını vurgulayan Ayhan, “Bu ürünlerin yapımının kolay olduğunu göstermek için bir araya geldik. Bugün ekşi maya ile doğal ekmek yapımını gördük. Bundan sonra da her Perşembe Halk Eğitim Merkezindeki buluşmalarımızda diğer doğal ürünlerin yapımını gerçekleştireceğiz. Bizler şanslı bir nesildik; annelerimizin yaptığı doğal ürünleri tadarak büyüdük. Doğal bir şey yediğimizde bizleri çocukluğumuza götürerek ‘Tıpkı annemin, ananemin yaptığı gibi´ diyoruz. İstiyoruz ki bizim de çocuklarımızın damak lezzeti genişlesin ve mutfağımızdan gelen leziz kokular hem bedenleri hem de ruhları beslesin, onlarında lezzet tarifleri oluşsun, geleceklerine ışık olsun. Mutfak kültürümüzün yaşaması ve gelecek nesillere aktarılması en büyük gayemiz.” dedi.
ZARA İÇİN BİR FİKRİM VAR PROJE YARIŞMASI
ZARA İÇİN BİR FİKRİM VAR PROJE YARIŞMASI
Sivas´ın Zara ilçesinde Kaymakamlık tarafından, ilçenin sorunlarına çözüm sunan özgün fikirler üretmek amacıyla ´Zara İçin Fikrim Var´ proje yarışması başlatıldı.
3 GÜNDE BİN 122 TL BAĞIŞ TOPLADILAR - video
3 GÜNDE BİN 122 TL BAĞIŞ TOPLADILAR - video
Gazi Osman Paşa İlkokulu öğrencileri her eğitim – öğretim yılında olduğu gibi bu dönemde de Gıda Bankasından yardım alan ihtiyaç sahipleri için yardım kampanyası düzenledi. Öğrenciler sınıflarında 3 gün süresince Hayat Ağacı Derneği kumbaralarına bağış yaptı. Bağış için birbiriyle yarışan öğrenciler 3 gün gibi kısa bir sürede toplam bin 122 TL bağış topladı.
TARIM ARAZİLERİNE CAN SUYU OLACAK
TARIM ARAZİLERİNE CAN SUYU OLACAK
Kangal ilçesinde yüzde 56´sı tamamlanan Davulbaz Göleti bitirildiğinde, bölgede 5 bin 50 dekar tarım arazisi sulanacak. Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Davulbaz Gölet´inin tamamlanması ile 5 bin 50 dekar tarım arazisinin sulanmasının sağlanacağını söyledi.
SEVMEK MERHAMETLİ OLMAYI GEREKTİRİR
SEVMEK MERHAMETLİ OLMAYI GEREKTİRİR
İlimizde yeni evlenen ve evlenecek olan çiftlere yönelik ‘Evliliğe İlk Adım Seminerleri´ başladı. İl Müftüsü Yusuf Akkuş,” Sevmek merhametli olmayı gerektirir, merhamet sevgiyle katmerleşir. Merhamet ekseninde bencilliği bir kenara bırakıp, samimi ve fedakar olmaktır.” dedi.
KADIN KAHRAMANLAR UNUTULMAYACAK
KADIN KAHRAMANLAR UNUTULMAYACAK
Sivas Kongresi´nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında, Anadolu Kadınları Müdafa-i Vatan Cemiyeti´nin 100. kuruluş yılı dolayısıyla ‘Milli Mücadele Dönemi Kadın ve Erkek Kıyafet Sergisi´ ve ‘Milli Mücadelede Kadın ve Anadolu Kadınları Müdafaa-i Vatan Cemiyeti´ konulu panel düzenlendi. Vali Salih Ayhan,” Milli mücadele kadın kahramanları yüzyıllar geçse de unutulmayacak isimlerdir. Her birinin destansı mücadelesi her zaman gönüllerimizde yaşayacaktır.” dedi.
ANNE VE KIZLARI CAMİDE BULUŞUYOR
ANNE VE KIZLARI CAMİDE BULUŞUYOR
İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce başlatılan proje kapsamında anne ve kızları cami ve Kur´an kursunda buluşuyor.
DOĞU TÜRKİSTAN´A KULAK VERİN
DOĞU TÜRKİSTAN´A KULAK VERİN
Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayak, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Doğu Türkistan´da yaşanan zulme dikkat çeken Albayrak, “Birleşmiş Milletlere ve diğer ülke yöneticilerine sesleniyorum: Dünya medeniyet tarihinin mimarından olan ve günümüzde yok edilmeye, asimile edilmeye çalışılan, tarihin en büyük etnik soykırımına maruz kalan Doğu Türkistan halkının sesine kulak verin” dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çıkacağım merdivene sabırı merdiven yaparım.

Mevlana
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7726
EURO
6.4503