MECLİSLERDE ÜYELER BELLİ OLDU
Yerel seçimlerin ardından İl Genel Meclisi´ne ve Belediye Meclisi´ne girmeye hak kazanan isimler de netleşti. Geçtiğimiz dönemde 22+4 kişi AK Parti ve 11 kişi de Büyük Birlik Partisi´nden oluşan Belediye Meclisi´nde bu seçimlerde de durum değişmedi. AK Parti ve BBP yine aynı sayıda üye ile Belediye Meclisi´nde görev alacak
Tarih: 4.4.2019 07:59:59/ 1195okunma / 0yorum

AK PARTİ VE CHP

KAN KAYBETTİ

Önceki dönemde İl Genel Meclisi´nde AK Parti´den 29, CHP´den ise 7 Meclis üyesi bulunurken, bu seçimlerde AK Parti´nin üye sayısı 27´ye, CHP´nin üye sayısı ise 3´e düştü. Önceki dönemde 2 Meclis üyesi bulunan MHP, bu dönemde 7 kişi ile temsil edilecek. BBP ise 3 olan üye sayısını 4´e yükseltti. İl Genel Meclisi´nde ayrıca 2 de bağımsız üye bulunuyor.

Hayrullah AĞKAŞ

Pazar günü yapılan mahalli idareler seçimlerinde İl ve İlçe Belediye Başkanlarının belli olmasının ardından İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisine seçilen isimler de netlik kazandı. Kontenjanla birlikte AK Parti´den 26 üye Belediye Meclisi´ne girmeye hak kazanırken, Büyük Birlik Partisi´nden ise 11 isim girebildi. Bu sonuçlarla partilerin meclisteki üye sayıları önceki döneme göre değişiklik göstermedi.

İl Genel Meclisi´nde ise önceki döneme oranla çok fazla değişiklik oldu. Önceki dönemde Meclis´te 29 üyesi bulunan AK Parti üye sayısını 27´ye düşürdü. Yine önceki dönemde 7 Meclis üyesi ile grubu bulunan CHP, kan kaybederek 3 meclis üyesine geriledi. CHP bu sayıyla Grup oluşturma şansını kaybetti.

İlçelerde artırdığı oy sayısıyla büyük dikkat çeken MHP ise İl Genel Meclisi´nde 7 üye ile temsil edilecek. Önceki dönemde sadece 2 Meclis üyesi bulunan MHP bu dönemde Grup oluşturabilecek.

Önceki dönemde İl Genel Meclisi´nde 3 üyesi bulunan Büyük Birlik Partisi ise bu dönemde üye sayısını 4´e yükseltmeyi başardı.

31 Mart´ta yapılan seçimlerde AK Parti listelerinden aday gösterilmeyen Murat Başaran Akıncılar ilçesinden, İlyas Vahapoğlu ise Gölova ilçesinden bağımsız olarak girdiği seçimde meclise girmeye hak kazandı.

İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ

AK PARTİ (27) MHP (7) BBP (4) CHP (3) BAĞIMSIZ (2)

» MERKEZ

AK Parti     : Arzu Polat

AK Parti     : Hakan Akkaş

AK Parti     : Burhanettin Kuru

AK Parti     : Semra Temurbaş

AK Parti     : Ziya Şahin

AK Parti     : Abdulkadir Demirel

BBP           : Ömer Yeğin

BBP           : Asaf Yaraş

» AKINCILAR

Bağımsız    : Murat Başaran

AK Parti     : Bahattin Çobanoğlu

» ALTINYAYLA

AK Parti     : Şeref Ağca

AK Parti     : Hamza Öztoprak

» DİVRİĞİ

CHP           : Yalçın Akkaya

CHP           : Sadık Güller

» DOĞANŞAR

AK Parti     : Nurettin Ateş

MHP          : Hayrettin Cenik

» GEMEREK

MHP          : Volkan Özer

AK Parti     : Cuma Dadaloğlu Karakoyun

» GÖLOVA

AK Parti     : İbrahim Yenidünya

Bağımsız    : İlyas Vahapoğlu

» GÜRÜN

MHP          : Bekir Tanyıldız

AK Parti     : Hamdettin Kızılpınar

» HAFİK

AK Parti     : Yusuf Yüksel Yıldız

MHP          : Ahmet Şeyhoğlu

» İMRANLI

CHP           : Müslüm Gürbüz

AK Parti     : Necati Cansu

» KANGAL

BBP           : Hulusi Şahin

AK Parti     : Emin Ünlüer

» KOYULHİSAR

AK Parti     : Fikret Güzel

AK Parti     : İbrahim Oruçgüney

» SUŞEHRİ

AK Parti     : Sururi Koçali

AK Parti     : Yüksel Çiftçi

MHP          : Kaya Çetin Pehlivanoğlu

» ŞARKIŞLA

AK Parti     : Burhanettin Uğurlu

AK Parti     : Hasan Yılmaz

BBP           : Orhan Tamer

» ULAŞ

AK Parti     : Ahmet Gençer

MHP          : Hikmet Kuruçay

» YILDIZELİ

AK Parti     : Fikret Doğruyol

AK Parti     : Hacı Ayvaz

AK Parti     : Faruk Gülhan

» ZARA

AK Parti     : İbrahim Ethem Yiğit

MHP          : Hakan Eser

BELEDİYE MECLİSİ

AK PARTİ  (26)

KONTENJAN

1. Nevzat Yanmaz

2. Osman Nuri Kuruçay

3. Adem Kardaş

4. Kayhan Işık

 

1. Ahmet Duman

2. Turan Topgül

3. Ahmet Kuzu

4. Orhan Gencer

5. Ayla Çetinel

6. M. Burak Kuruçay

7. Seyfettin Ocak

8. Musa Emmioğlu

9. Cengiz Kuzucuoğlu

10. Hatice Kurt

11. Mustafa Yıldız

12. Mustafa Arslan

13. Ercan Yıldız

14. Abdullah Halid Mücahid

15. Erhak Çınar

16. Merve Burcu Erdoğan

17. Celal Şerbet

18. Bekir Deliktaş

19. Fazlı Yeğin          

20. Nihat Bulut

21. Erkan Karasu

22. Taner Karabal

BBP (11)

1. Bahri Işık

2. Celal Uzman

3. Nedim Kangal

4. Yüksel Yiğit

5. Erhan Acar

6. Musa Çelik

7. Fehmi Taştan

8. Seyit Yalçın

9. Yılmaz Çetin

10. Bilal Veske

11. Ferhat Karakaya
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MECLİSLERDE ÜYELER BELLİ OLDU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP´Lİ KARASU´DAN KANUN TEKLİFİ
CHP´Lİ KARASU´DAN KANUN TEKLİFİ
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, özel şirketlere ve sulama birliklerine elektrik borcu olan çiftçilerin tarım desteğinden faydalanabilmesi için kanun teklifi verdi. Karasu, kanun teklifinin gerekçe bölümünde “Özellikle döviz kurunda yaşanan artış nedeniyle maliyeti bir kat daha artan tarımsal ürün ithalatının minimum düzeye indirilmesi için çiftçilerimizin desteklenmesi büyük önem taşımaktadır” dedi.
ÇED RAPORU NEDEN GEREKLI DEĞIL ?
ÇED RAPORU NEDEN GEREKLI DEĞIL ?
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, Hafik Beykonağı köyünde açılmak istenen Mermer ocağıyla ilgili Valiliğin “ÇED raporu gerekmediği” yönünde verdiği kararı mecliste eleştirerek, “Neden gerekli değilmiş açıklasınlar, Çevre ve Şehircilik Bakanı bu hukuksuzluğa dur diyecek mi?” diye sordu.
HESABI KİM VERECEK ?
HESABI KİM VERECEK ?
CHP Milletvekili Ulaş Karasu mecliste yaptığı konuşmada “Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen Vali´nin yıktığı eski Numune Hastanesi ile sit alanı olmasına karşın eski mühimmatların patlatıldığı tarihi hitit Arslantaş ören yeri mahvedildi, bunun hesabını kim nasıl verecek?”diye sordu.
CHP´LI KARASU´DAN TÜP BEBEK TEKLIFI
CHP´LI KARASU´DAN TÜP BEBEK TEKLIFI
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Tüp bebek yapmak isteyen 40 yaş üstündeki kadınların masraflarının SGK tarafından karşılanması için TBMM´ye kanun teklifi verdi.
SİVAS´I DERİNDEN YARALADI
SİVAS´I DERİNDEN YARALADI
Madımak olaylarının üzerinden 26 yıl geçtiğini belirten CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “Olayların yüzyıllar boyu Alevisiyle Sünnisiyle, Türküyle Kürdüyle medeniyetlere ev sahipliği yapan, Kurtuluş Savaşı´nın en önemli kritik döneminde üstlendiği rol ile 30 Ağustos´a giden yolu açan Sivas´ta yaşanması hem tüm Sivaslıları derinden yaralamış hem de Sivas´ın temsil ettiği değerleri de hedef almıştır” dedi.
KÜSMEK YOK, MESAJI ALDIK
KÜSMEK YOK, MESAJI ALDIK
İstanbul seçimlerinin ardından dün Ak Parti gurup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Küsmek yok, mesajı aldık” dedi.
MAL VARLIĞINI AÇIKLADI
MAL VARLIĞINI AÇIKLADI
Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan CHP´li Ekrem İmamoğlu dün twitter hesabından mal varlığını açıkladı. 4 dükkan, 4 konut, 8 arsası bulunan yeni başkanın 140 Euro borcu, 4 şirkete ortaklığı, 1 Jipi, 1 tabancası, 2 bankada toplam 1 milyon 397 bin TL nakit parası ve 841 bin liralık pırlanta altın ve bileziği olduğu duyuruldu.
TEPKİLERİN FATURASI
TEPKİLERİN FATURASI
Millet ittifakı adayı CHP´li Ekrem İmamoğlu´nun kazanmasıyla sonuçlanan İstanbul seçimleriyle ilgili dün şehirde kamuoyunun nabzını tuttuk, sonuçları ve farkı sorduk, değerlendirmeleri dinledik. Aldığımız cevapların büyük çoğunluğu “Tepkilerin eseri” başlığını çıkardı.
BAŞKANLAR NE DEDİ ?
BAŞKANLAR NE DEDİ ?
Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçiminin sonucunu dün Siyasi Partilerin İl Başkanlarına sorduk, değerlendirmelerini aldık. Millet İttifakı adayı CHP´li İmamoğlu´nun kazandığı seçimlerle ilgili Başkanlar görüşlerini şöyle sıraladı.
18 BİN SİVASLI İSTANBUL´A
18 BİN SİVASLI İSTANBUL´A
Bir zamanlar “taşı toprağa altın” denilen İstanbul´da yaşayan ve yaz sezonunun başlamasıyla birlikte memleketleri Sivas´a gelenlerden yaklaşık 18 bin kişinin yarın yapılacak seçimde oy kullanmak için dünden itibaren İstanbul´a dönmeye başladığı gözlendi.
BİNALİ YILDIRIM´A DESTEK
BİNALİ YILDIRIM´A DESTEK
İstanbul´da faaliyet gösteren Sivaslı Sivil Toplum Kuruluşları, 23 Haziran´da tekrarlanacak olan İstanbul seçimlerinden Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım´ı destekleme kararı aldı.
MECLİS BAŞKANI KÖYLÜYÜ DİNLEDİ
MECLİS BAŞKANI KÖYLÜYÜ DİNLEDİ
İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, merkeze bağlı Akkoç Köyü´ne yaptığı ziyarette yöre halkının sorun ve taleplerini dinledi. Köy sakinlerinin hanelerine de ziyaretlerde bulunan Akkaş, köy içerisinde de incelemelerde bulundu.
BAŞKAN BİLGİN´E BİR GÖREV DAHA
BAŞKAN BİLGİN´E BİR GÖREV DAHA
Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği 2019 Yılı Olağan Meclis toplantısına katılan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, olağan kongrede Meclis 1. Başkanvekilliğine seçildi.
SİVASLILARDAN DESTEK İSTEYECEK
SİVASLILARDAN DESTEK İSTEYECEK
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Yüksek Seçim Kurulu tarafından 23 Haziran´da yeniden yapılması kararlaştırılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde İstanbul´a gitti. İki hafta boyunca İstanbul´da çeşitli temaslarda bulunacak olan Başkan Hilmi Bilgin, Sivaslı gurbetçilerden AK Parti´nin adayı Binali Yıldırım´a destek isteyecek.
KARASU, İSTANBUL´DAKİ SİVASLILARLA BULUŞACAK
KARASU, İSTANBUL´DAKİ SİVASLILARLA BULUŞACAK
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, 23 Haziran´da İstanbul´da yenilenmesine karar verilen Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Avcılar İlçe sorumlusu olarak görevlendirildi. Karasu, seçim sürecinde İstanbul´daki tüm Sivaslılarla çeşitli programlarda bir araya gelecek.
BEDELLİ ASKERLİĞE ERTELEME TALEBİ!
BEDELLİ ASKERLİĞE ERTELEME TALEBİ!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal eden YSK, yeni seçim için 23 Haziran tarihini açıklamıştı. CHP Milletvekili Ulaş Karasu, seçimin yapılacağı tarihle kesişen bedelli askerlik celbinin ertelenmesi için kanun teklifi verdi.
MAYIS TOPLANTILARI TAMAMLANDI - video
MAYIS TOPLANTILARI TAMAMLANDI - video
İl Genel Meclisi´nde Mayıs ayı toplantılarının son oturumu dün yapıldı. Meclis Başkanvekili Fikret Doğruyol Başkanlığında yapılan oturumda Haziran ayında görüşülecek gündem maddeleri belirlendi.
HESABINI SORACAĞIZ--Video
HESABINI SORACAĞIZ--Video
Kızılcahamam kampında konuşan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, seçim sürecinde bazı önemli isimler için “neredeydiler?” diye sordu. Kaybettikleri yerlerle ilgili derinlemesine inceleme yapılacağını vurgulayan Erdoğan “Zamanı gelince gerekli hesabı soracağız” dedi.
KARAMOLLAOĞLU: “ÖZGÜL AĞIRLIĞI EN YÜKSEK PARTİYİZ”
KARAMOLLAOĞLU: “ÖZGÜL AĞIRLIĞI EN YÜKSEK PARTİYİZ”
Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, yerel seçimlerde arzu ettikleri oranda oy alamamalarına rağmen, ´bugün özgül ağırlığı en yüksek partiyiz”dedi.
“TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANACAĞIZ”
“TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANACAĞIZ”
31 Mart seçimleriyle birlikte Belediye Başkanlığı görevini Hilmi Bilgin´e devreden Sami Aydın, Bilgin´e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, “Biz Hilmi Başkanımızın başarılı olması için yanındayız, duacısıyız, destekçisiyiz. Ne zaman bize ihtiyacı olursa, her zaman katkı sunmaya varız” dedi. Başkan Bilgin ise “Şehrimizin ihtiyacı olan her hususta sizlerle, herkesle istişare ederek, ortak akılla tecrübelerinizden faydalanacağız” ifadelerini kullandı.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Nice alimler vardır ki, hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bunla bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil.

Mevlana
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.6784
EURO
6.3499