MECLİS BUGÜN TOPLANIYOR
İl Genel Meclisi Şubat toplantıları bugün başlıyor. Meclis bu ayki toplantılarında, kırsalı ilgilendiren önemli konuları karara bağlayacak.
Tarih: 3.2.2020 00:00:19/ 193okunma / 0yorum

Hatice YİĞİT KOYUNCU

İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantıları bugün saat 11.00´da İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda başlayacak. Toplantı, 2020 Ocak ayı meclis ve encümen karar özetlerinin okunması ile başlayacak. Meclisin ilk toplantı gündemi ise şu şekilde gerçekleşecek: “İl Özel İdaresi bünyesindeki norm kadro fazlası işçi personelden çeşitli nedenlerle boşalan kadroların iptali ile ihtiyaca binaen bazı memur kadrolarında derece değişikliği yapılması konusunun görüşülmesi.

İl Özel İdaresine ait misafirhane ve sıcak çermik mevkiindeki sosyal tesislerin 2020 yılı konaklama bedeli ile termal evlerin tahsis süresinin belirlenmesi.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Sivas SODES Güdümlü Programı kapsamında Sivas İl Özel İdaresi adına “Sivas Engelli Aktif Yaşam Merkezi Projesi” başlıklı proje başvurusunda bulunulması, başarılı olması durumunda uygulanması, imza yetkisi verilmesi ve idaremizce eş finansman sağlanması konusunun görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmiş olan; Suşehri İlçesi Türkmenler Köyü Abbas Çiftliği mezrasının kullanılan mevcut yolunun İl Özel İdaresi Köyyolu yol ağına alınması hakkındaki önergenin görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmiş olan; Merkez Demiryazı Köyü ile Ulaş İlçesi Ezentere Köyü arasındaki yolun İl Özel İdaresi Köyyolu yol ağına alınması hakkındaki önergenin görüşülmesi.

Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edilmiş olan; Gürün İlçesi Türk Telekom Çok Programlı Anadolu Lisesinin bakım ve onarım durumunun incelenmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edilmiş olan; Gölova İlçesi İlyas Köyü fosseptik çukuru durumunun incelenmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edilmiş olan; Hafik İlçesindeki yeni yapılan kapalı spor salonu eksikliklerinin incelenmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

Tarım ve Orman Komisyonu ve Hukuk Komisyonuna havale edilmiş olan; Hafik İlçesi Tepe, Yeni ve Koç Mahalleleri arazi sulaması konusunun incelenmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

İçişleri Komisyonu ve Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmiş olan;  Koyulhisar İlçesi Hacıilyas Köyü içinden geçen yolun kenarındaki yıkılmış olan istinat duvarının yeniden yapılması hakkındaki önergenin görüşülmesi

Araştırma ve İnceleme Komisyonu ve Sanayi Ticaret ve Turizm Komisyonuna havale edilmiş olan; Zara İlçesi Yeni Küçük Sanayi Sitesi durumunun incelenerek meclisin bilgilendirilmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

Toplantı dilek ve temenniler bölümü ile sona erecek.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Meclis bugün toplanıyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
E-İHRACAT BİLGİLENDİRMESİ YAPILDI
E-İHRACAT BİLGİLENDİRMESİ YAPILDI
WORLDEF Türkiye´de e-ihracat farkındalığını artırmak amacıyla Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi´nde e-ihracat konferansı düzenlendi. Konferansta e-ihracat enine boyuna ele alındı. E-ihracatın profesyonelleri deneyimlerini, bölgenin iş çevreleri ile paylaştı.
SOKAK HAYVANLARI İÇİN PROJE
SOKAK HAYVANLARI İÇİN PROJE
Sivas´ın Gölova ilçesinde sokak hayvanlarının aç kalmaması için "Yemediğin Yemeği Atma Hayvanları Aç Bırakma" adlı proje başlatıldı.
SALDIRGANLAR YAKALANMALI VE CEZALANDIRILMALI
SALDIRGANLAR YAKALANMALI VE CEZALANDIRILMALI
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Almanya´nın Hanau kentinde Türklere yönelik düzenlenen saldırıya ilişkin "Hanau saldırısına dair soruşturmanın titizlikle gerçekleştirilmesini ve saldırının tüm faillerinin yakalanarak en sert şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz!" dedi.
TEK YÜREK OLMALIYIZ
TEK YÜREK OLMALIYIZ
İlimizin en önemli marka değerlerinden biri olan Demir Grup Sivasspor, birlik ve beraberlik programı düzenledi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, Sivasspor´un başarısı için birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Önemli olan para değil, transfer değil, yıldız futbolcu değil, önemli olan inanmışlıktır. Sivasspor bundan sonrada daha kararlı bir şekilde yoluna yürüyecek. Biz şehir olarak duygumuzu, düşüncemizi, heyecanımızı daha da artırmamız gerekiyor. Herkes bulunduğu noktandan ne yapması gerekiyorsa onu yapmalı. Biz şehrimizi, takımımızı maddi manevi destekleyeceğiz.” dedi.
ZARA MÜFTÜSÜ ÖKSÜZ VEDA ETTİ
ZARA MÜFTÜSÜ ÖKSÜZ VEDA ETTİ
Zara İlçe Müftüsü olarak görev yapan Muhammet Lütfi Öksüz´e emekliye ayrılması dolayısıyla veda programı düzenlendi.
ÜÇ ARAÇ ÇARPIŞTI: 2 YARALI
ÜÇ ARAÇ ÇARPIŞTI: 2 YARALI
İlimizde, 3 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
HAFİF TİCARİ ARAÇ TIR´A ÇARPTI: 5 YARALI (VİDEO)
HAFİF TİCARİ ARAÇ TIR´A ÇARPTI: 5 YARALI (VİDEO)
Hafif ticari aracın TIR´a arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazada, 5 kişi yaralandı.
HÜKÜMLÜLER CAMİLERİ TEMİZLEYECEK
HÜKÜMLÜLER CAMİLERİ TEMİZLEYECEK
Hükümlüler, kamuya yararlı bir işte çalıştırmaya ilişkin işbirliği protokolü ile ilimiz merkezindeki camileri temizleyecek.
TEŞEKKÜR BELGESİ İLE ÖDÜLLENDİRİLDİLER (VİDEO)
TEŞEKKÜR BELGESİ İLE ÖDÜLLENDİRİLDİLER (VİDEO)
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız patent kataloğunda yer alan akademisyenlerle bir araya gelerek göstermiş oldukları çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi ile ödüllendirdi.
GENÇLER CAMİDE BULUŞUYOR
GENÇLER CAMİDE BULUŞUYOR
Doğanşar ilçesinde devam eden ´Camide Olmak´ projesiyle gençler sabah namazlarında camide buluşuyor.
‘TAŞIMALI´ MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ
‘TAŞIMALI´ MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, taşımalı eğitim sistemi nedeniyle mağdur olan öğrenci ve velilerin sorunlarını TBMM gündemine taşıdı.
DEMİRAĞ OSB´DE YATIRIMCILAR HAZIR
DEMİRAĞ OSB´DE YATIRIMCILAR HAZIR
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin 6´ncı teşvik bölgesine alınmasını için Sivas heyeti olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´dan randevu talep ettiklerini ifade ederek, “Heyet halinde Cumhurbaşkanımıza gideceğiz. Sivas´ın en özel teşvik kapsamına alınmasını isteyeceğiz. Cumhurbaşkanımızın Mart ayında vermiş olduğu müjdeyi Mart´ın sonunda imzalarsa emin olun Demirağ OSB´ye 10-15 bin istihdam sağlayacak yatırımcılarımız hazır.” dedi.
GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI
GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI
Sivas Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Gıda Denetim Seferberliği çalışmaları başlatıldı. 6 gün sürecek olan denetimlerde, ekmek fırınlarına yapılan çalışmalara İl Müdürü Seyit Yıldız da katıldı.
EVDEN TARİHİ ESERLER ÇIKTI
EVDEN TARİHİ ESERLER ÇIKTI
İlimizde, polis ekiplerince yapılan operasyonda tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen 157 obje ele geçirildi, bir şüpheli gözaltına alındı.
YOĞUN SİS ETKİLİ OLDU (VİDEO)
YOĞUN SİS ETKİLİ OLDU (VİDEO)
İlimizde, etkili olan yoğun sis ulaşımda aksamalara neden oldu. Yoğun sis tabakasıyla görüş mesafesi 20-25 metreye kadar düştü.
NUMUNE HASTANESİ İNCELENDİ
NUMUNE HASTANESİ İNCELENDİ
Sağlık Bakanlığı Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Daire Başkanlığı gözlemcileri Sivas Numune Hastanesinin verimlilik ve uygunluğu denetlendi.
İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
Din hizmetlerinde karşılaşılan problem ve ihtiyaçları tespit etmek, yürütülen iş ve işlemlerde birlikteliği sağlamak, hizmette etkin ve verimliliğini artırmak amacıyla istişare toplantısı gerçekleşti.
BUZLANMA KAZAYA NEDEN OLDU: 12 YARALI (VİDEO)
BUZLANMA KAZAYA NEDEN OLDU: 12 YARALI (VİDEO)
Organize Sanayi Bölgesi içinde zemindeki buzlanma nedeni ile iki servis minibüsünün çarpışması sonucu 12 kişi hafif yaralandı.
GENÇ HEKİMLERE KOLAYLIK
GENÇ HEKİMLERE KOLAYLIK
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde Tıpta Uzmanlık Sınavına (TUS) hazırlanan Tıp Fakültesi öğrencilerini sınava hazırlamak amacıyla CÜTUS programı geliştirildi.
AK PARTİ´DEN DEMİRGİL´E ZİYARET
AK PARTİ´DEN DEMİRGİL´E ZİYARET
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muhammed Burak Kuruçay ve yönetim kurulu üyeleri Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Yüksel Demirgil´i makamında ziyaret etti.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çoban uyudu mu kurt emin olur.

Mevlana
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922