MAVİBULUT, 5 YILLIK ÇALIŞMALARI ANLATTI
İl Genel Meclisi üyesi Semra Temurbaş Mavibulut, Çevre ve Sağlık Komisyonunun 2014-2019 yılları arasındaki faaliyetleri hakkında meclise bilgi verdi. Mavibulut, 5 yıllık süreçte içme suyu programında 131 işin bittiğini, 100 işin ise devam ettiğini belirtti. Kanalizasyon programı kapsamında 152 adet işin tamamlandığını kaydeden Mavibulut, 141 işin ise önümüzdeki süreçte tamamlanacağını söyledi.
Tarih: 14.5.2019 07:50:02/ 329okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

İl Genel Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Semra Temurbaş Mavibulut, komisyonun 2014-2019 yılları arasında yapılan faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Komisyon Başkanı Mavibulut, “İl Genel Meclisi´nin 13 Nisan 2019 tarihli toplantısında komisyonumuza havale edilen 2014-2019 yılları arasında gerçekleştirilen işler ve önergelerle ilgili yapılan çalışmalar hakkında komisyon üyelerimizle birlikte inceleme yapılarak; yatırım programları için ayrılan ödenek, gerçekleşen oran, biten iş akdi, devam eden işler hakkında gerekli incelemeler yapılmış ve rapor hazırlanmıştır” dedi.

AK Partili Meclis Üyesi Semra Temurbaş Mavibulut, İçme Suyu Programı kapsamında 2014-2019 yılları arasında toplamda 100 adet işin devam ettiğini, 131 adet işin tamamlandığını belirterek, 118 adet işin ise henüz başlamadığını belirtti. Mavibulut, ayrıca 2019 yılı içme suyu kapsamında ise 34 adet projenin programlandığını kaydetti.

Kanalizasyon işlerinin programı hakkında da bilgi veren Mavibulut, 2014-2019 yılları arasında toplamda 141 adet işin devam ettiğini, 152 adet işin tamamlandığını belirterek, 83 adet işin ise önümüzdeki süreçte başlayacağını kaydetti. Komisyon Başkanı Mavibulut, 2019 yılı kanalizasyon işleri kapsamında ise 42 adet projenin programlandığını ifade etti.

YILLARA GÖRE

İÇME SUYU PROGRAMI

“2014 yılında devam eden iş sayısı 7 adet, biten iş sayısı 32 adet, başlamayan iş sayısı 43 adet olmak üzere iş sayısı 82 adettir.

2015 yılında devam eden iş sayısı 34 adet, biten iş sayısı 32 adet, başlamayan iş sayısı 22 adet olmak üzere toplam iş sayısı 88 adettir.

2016 yılında devam eden iş sayısı 32 adet, biten iş sayısı 16 adet, başlamayan iş sayısı 26 adet olmak üzere toplam iş sayısı 74 adettir.

2017 yılında devam eden iş sayısı 12 adet, biten iş sayısı 21 adet, başlamayan iş sayısı 17 adet olmak üzere toplam iş sayısı 50 adettir.

2018 yılında devam eden iş sayısı 15 adet, biten iş sayısı 30 adet, başlamayan iş sayısı 10 adet olmak üzere toplam iş sayısı 55 adettir.

2019 yılında içme suyu 34 adet projesi programlanmış olup devlet vatandaş işbirliği ile yapılacaktır. Yapılacak işlerde su sayacı takılması zorunlu tutulacaktır.”

YILLANA GÖRE

KANALİZASYON PROGRAMI

“2014 yılında devam eden iş sayısı 24 adet, biten iş sayısı 32 adet, başlamayan iş sayısı 32 adet olmak üzere toplam iş sayısı 88 adettir.

2015 yılında devam eden iş sayısı 30 adet, biten iş sayısı 29 adet, başlamayan iş sayısı 11 adet olmak üzere toplam iş sayısı 70 adettir.

2016 yılında devam eden iş sayısı 41 adet, biten iş sayısı 39 adet, başlamayan iş sayısı 14 adet olmak üzere toplam iş sayısı 94 adettir.

2017 yılında devam eden iş sayısı 20 adet, biten iş sayısı 32 adet, başlamayan iş sayısı 18 adet olmak üzere toplam iş sayısı 70 adettir.

2018 yılında devam eden iş sayısı 26 adet, biten iş sayısı 20 adet, başlamayan iş sayısı 8 adet olmak üzere toplam iş sayısı 54 adettir.

2019 yılında 42 adet kanalizasyon programı devlet vatandaş işbirliği ile yapılacak olup yeterli ödeneğin bulunmaması ve kanal işçiliklerinin tamamının köy tüzel kişiliklerince yaptırılması şartıyla, fosseptik çukuru ve doğal arıtma tesisleri ihaleli olarak yaptırılabilecektir.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MAVİBULUT YILLIK ÇALIŞMALARI ANLATTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İNŞAAT PİYASASINDA SERT DÜŞÜŞ
İNŞAAT PİYASASINDA SERT DÜŞÜŞ
Sivas inşaat sektöründe en zor günlerini yaşıyor. Geçtiğimiz yıl sonunda yaşanan ekonomideki dalgalanmalar ve buna bağlı olarak piyasadaki artışlar nedeniyle inşaat sektöründe gerileme yaşandı. Ayırca faiz artışları nedeniyle ilimizdeki birçok müteahhit önceki yıllarda yaptığı daireleri satmakta zorlandı. Bu durum da yeni yapılacak inşaatları etkiledi.
KATİP ADAYLARI KLAVYEDE TER DÖKTÜ
KATİP ADAYLARI KLAVYEDE TER DÖKTÜ
Sivas Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından Sivas Merkez ve Mülhakat Adliyelerinde görev alacak 13 zabıt kâtibi ve 5 icra kâtibi adayları için uygulamalı klavye sınavı yapıldı. 271 kâtip adayı klavye sınavında ter döktü.
HAFRİYATTAN TARİH ÇIKTI
HAFRİYATTAN TARİH ÇIKTI
Altınyayla ilçesi Delilyas beldesinde yapılan hafriyat kazısında 2 adet tarihi eser değeri taşıdığı düşünülen taş bulundu.
ERBAKAN GİTTİ, YİĞİTTÜRK GELDİ
ERBAKAN GİTTİ, YİĞİTTÜRK GELDİ
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararı ile Tümgeneralliğe terfi eden 5´inci Piyade Er Eğitim ve Garnizon Komutanı Ömer Ertuğrul Erbakan YAŞ kararlarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın imzalamasının ardından Özel Kuvvetler Komutanı oldu. Erbakan´ın yerine ise ilimize Şırnak Uludere 48. Piyade Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Yiğittürk atandı.
OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI HEMŞİRE AĞIR YARALANDI - video
OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI HEMŞİRE AĞIR YARALANDI - video
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi´nde görevli hemşire Kadriye Özcan yolun karşısına geçmeye çalışırken otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı.
İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 6 YARALI - video
İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 6 YARALI - video
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Halifelik Caddesi üzerinde ki otomobilin çarpışması sonucu 6 kişi yaralandı.
26 SIRA YÜKSELDİK
26 SIRA YÜKSELDİK
Cumhuriyet Üniversitesi Dünya Üniversiteleri arasında 26 sıra yükseldi. Ranking of World Universities in the Web´in (Webometriks) yaptığı Temmuz 2019 araştırmasına göre Cumhuriyet Üniversitesi Türkiye´deki üniversiteler arasında 38. olurken, dünya üniversiteleri sıralamasında 1940. sırada yer aldı.
GÜRÜN´DE YOLLAR ASFATLANIYOR
GÜRÜN´DE YOLLAR ASFATLANIYOR
Gürün´de yollarda asfaltlama çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Nami Çiftçi,” asfaltlama çalışmalarıyla birlikte sokaklarımız daha temiz ve modern görünümüne kavuşuyor.” dedi.
KONSERLER ERTELENDİ
KONSERLER ERTELENDİ
Şırnak´ın Silopi ilçesinde PKK´lı teröristlerle çıkan çatışma sonucu 3 askerimiz şehit oldu. Ülkemizi yasa boğan olay nedeniyle Sivas Kongresi´nin 100´üncü yıl etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi´nde yapılması planlanan “1. Sivas Kültür, Sanat ve Hizmet Ödülleri ve Erkan Oğur ile İsmail Hakkı Demircioğu konserleri ileri bir tarihe ertelendi.
ALİBABA CADDESİNDE HUMMALI ÇALIŞMA
ALİBABA CADDESİNDE HUMMALI ÇALIŞMA
Belediye ekipleri tarafından Alibaba Caddesi´nde hummalı bir çalışma başlatıldı. Caddenin altyapısı yenilenirken yolun her iki tarafında bulunan içme suyu hatları da değiştirilecek. Caddede kaldırım ve asfalt yenileme çalışması da yapılacak.
15 MAHALLEDE 15 GÜN SU KESİNTİSİ
15 MAHALLEDE 15 GÜN SU KESİNTİSİ
Belediye tarafından Atatürk Caddesi Kepçeli Mevkiinde sürekli su patlamaları yaşanan 630´luk ana su şebeke hattının değiştirilmesi için 15 gün sürecek bir çalışma başlatıldı. Çalışma nedeniyle 15 mahallede her gün 16 saat boyunca su kesintisi yaşanacak. Bölgede sular akşam 22.00´da kesilecek ve ertesi gün saat 14.00´da tekrar verilecek.
ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİ SIZLADI
ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİ SIZLADI
Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal, HDP´li 3 belediyeye kayyum atanması kararını değerlendirdi. Hızal karardan memnun olduklarını belirterek,” Geçmiş dönemlerde Türkiye Cumhuriyeti Devleti´ni yöneten devletimizin her kademesinde yer alan ve terörle nasıl bir mücadele içerisinde olduğumuzu gören şahısların, bugün çıkıp demokrasi adı altında açıklamalarda bulunmaları şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır” dedi.
DEDİKODUYA MAHAL YOK
DEDİKODUYA MAHAL YOK
Belediye, TSO ve Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından kurulan Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, alt kooperatiflerini bilgilendirdi. Projeyi bir an önce kamulaştırma aşamasına getirerek, süreci başlatacaklarını kaydeden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Seyfebeli Sanayi Sitesi hız kesmeden devam ediyor. Bunu hızlı bir şekilde hayata geçirmek için hepimiz üzerimize düşeni yapacağız. Dedikoduya mahal vermeyeceğiz. Birlik beraberlik içerisinde bu projeyi şehrimize kazandıracağız” dedi.
KANGAL KÖPEKLERİNE EZİYETE CEZA
KANGAL KÖPEKLERİNE EZİYETE CEZA
Kangal´da traktörün arkasına iki köpeği zincirle bağlayıp koşturan bir kişi vatandaşlarca görüntülenerek Valiliğe ihbar edildi. Valiliğin talimatıyla köpekleri zincirleyen kişi hakkında yasal işlem yapıldı.
SİVAS SAHİPSİZ Mİ?
SİVAS SAHİPSİZ Mİ?
Şehrin en önemli güzergahında uzun süredir atıl vaziyette bekletilen inşaat alanları vatandaşın tepkisine neden oluyor. Vatandaşlar kepçeli kavşağındaki Vakıflar Bölge Müdürlüğü´ne ait alanda ya bir an önce bir proje uygulanmasını ya da geçici olarak da olsa bu alanın temizlenmesini istiyor. Bölge esnaflarından Ersin Başaran, bu görüntünün şehre yakışmadığını belirterek, “Her yıl il dışından binlerce insan şehrimize geliyor ama manzara değişmiyor. Bu alanın en azından geçici olarak da olsa temizlenerek daha güzel bir görüntü ortaya çıkarılması lazım. Yıllardır değişmeyen bu görüntü ‘Sivas sahipsiz mi?´ sorusunu akıllara getiriyor” dedi.
KONUT SATIŞLARI YÜZDE 71 ARTTI
KONUT SATIŞLARI YÜZDE 71 ARTTI
TÜİK verilerine göre ilimizde bu yıl Temmuz ayında yapılan konut satışları bir önceki aya oranla yüzde 71,05 oranında artış gösterdi. Temmuz´da ilk ve ikinci el satış olmak üzere toplamda 768 konutun satışı yapıldı. 2019 yılının ilk 7 aylık sürecinde ise toplamda 3 bin 801 konut satıldı.
YUMURTA YÜKLÜ TIR DEVRİLDİ, SÜRÜCÜ YARALANDI
YUMURTA YÜKLÜ TIR DEVRİLDİ, SÜRÜCÜ YARALANDI
İmranlı ilçesinde yumurta yüklü TIR´ın devrilmesi sonucu sürücü yaralandı.
AKADEMİK KADRO GÜÇLENİYOR
AKADEMİK KADRO GÜÇLENİYOR
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´ın girişimleri ve Cumhurbaşkanlığının onayı neticesinde üniversiteye verilen 445 akademik kadro tahsisinin ardından 19 profesör, 28 doçent, 36 doktor öğretim üyesi olmak üzere 83 öğretim üyesi kadrosu için ilan yayınlandı.
POTANSİYELİMİZ ÇOK YÜKSEK
POTANSİYELİMİZ ÇOK YÜKSEK
Sivas Kongresi´nin 100´üncü yıl etkinlikleri kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından “Geçmişten Günümüze Tarım Aletleri” sergisi açıldı. Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde açılan sergide teknoloji öncesi kullanılan tarım aletleri sergilendi. Serginin açılışında konuşan Vali Ayhan, “Tarımda çok kısa zamanda çok olağanüstü bir değişim yaşandı. Sivas ise coğrafyası çok geniş ve bakir bir bölge, tarımsal potansiyeli çok yüksek olan bir bölge. Bu sergide tarımda geçmişten günümüze kadar yapılan değişimi de görmüş olduk” dedi.
BÜTÇE ONLARINSA MEYDANLAR BİZİMDİR
BÜTÇE ONLARINSA MEYDANLAR BİZİMDİR
Hükümetin memurlar için yaptığı zam tekliflerinin yansımaları sürüyor. Görüşmelerden henüz bir sonuç çıkmazken, Kamu-Sen İl Temsilcisi İlker Çelikus da hükümetin yaptığı zam teklifini eleştirerek, “Kamu görevlileri ve emeklilerle adeta alay edenlere verilecek güçlü bir cevabımız elbette vardır. Milyonlarca dar ve sabit gelirliyi enflasyona ezdirecek bu yaklaşımı kabul etmiyor, bu teklifi yok sayıyoruz. Bizim mangal gibi yüreğimiz, çelik gibi bileğimiz, hiç kimseye teslim etmediğimiz hür irademiz var. Bütçe onların, meydanlar bizimdir” dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İki düşman arasında öyle konuş ki, barıştıklarında utanmayasın.

SADİ
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7046
EURO
6.3197