MAVİBULUT, 5 YILLIK ÇALIŞMALARI ANLATTI
İl Genel Meclisi üyesi Semra Temurbaş Mavibulut, Çevre ve Sağlık Komisyonunun 2014-2019 yılları arasındaki faaliyetleri hakkında meclise bilgi verdi. Mavibulut, 5 yıllık süreçte içme suyu programında 131 işin bittiğini, 100 işin ise devam ettiğini belirtti. Kanalizasyon programı kapsamında 152 adet işin tamamlandığını kaydeden Mavibulut, 141 işin ise önümüzdeki süreçte tamamlanacağını söyledi.
Tarih: 14.5.2019 07:50:02/ 191okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

İl Genel Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Semra Temurbaş Mavibulut, komisyonun 2014-2019 yılları arasında yapılan faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Komisyon Başkanı Mavibulut, “İl Genel Meclisi´nin 13 Nisan 2019 tarihli toplantısında komisyonumuza havale edilen 2014-2019 yılları arasında gerçekleştirilen işler ve önergelerle ilgili yapılan çalışmalar hakkında komisyon üyelerimizle birlikte inceleme yapılarak; yatırım programları için ayrılan ödenek, gerçekleşen oran, biten iş akdi, devam eden işler hakkında gerekli incelemeler yapılmış ve rapor hazırlanmıştır” dedi.

AK Partili Meclis Üyesi Semra Temurbaş Mavibulut, İçme Suyu Programı kapsamında 2014-2019 yılları arasında toplamda 100 adet işin devam ettiğini, 131 adet işin tamamlandığını belirterek, 118 adet işin ise henüz başlamadığını belirtti. Mavibulut, ayrıca 2019 yılı içme suyu kapsamında ise 34 adet projenin programlandığını kaydetti.

Kanalizasyon işlerinin programı hakkında da bilgi veren Mavibulut, 2014-2019 yılları arasında toplamda 141 adet işin devam ettiğini, 152 adet işin tamamlandığını belirterek, 83 adet işin ise önümüzdeki süreçte başlayacağını kaydetti. Komisyon Başkanı Mavibulut, 2019 yılı kanalizasyon işleri kapsamında ise 42 adet projenin programlandığını ifade etti.

YILLARA GÖRE

İÇME SUYU PROGRAMI

“2014 yılında devam eden iş sayısı 7 adet, biten iş sayısı 32 adet, başlamayan iş sayısı 43 adet olmak üzere iş sayısı 82 adettir.

2015 yılında devam eden iş sayısı 34 adet, biten iş sayısı 32 adet, başlamayan iş sayısı 22 adet olmak üzere toplam iş sayısı 88 adettir.

2016 yılında devam eden iş sayısı 32 adet, biten iş sayısı 16 adet, başlamayan iş sayısı 26 adet olmak üzere toplam iş sayısı 74 adettir.

2017 yılında devam eden iş sayısı 12 adet, biten iş sayısı 21 adet, başlamayan iş sayısı 17 adet olmak üzere toplam iş sayısı 50 adettir.

2018 yılında devam eden iş sayısı 15 adet, biten iş sayısı 30 adet, başlamayan iş sayısı 10 adet olmak üzere toplam iş sayısı 55 adettir.

2019 yılında içme suyu 34 adet projesi programlanmış olup devlet vatandaş işbirliği ile yapılacaktır. Yapılacak işlerde su sayacı takılması zorunlu tutulacaktır.”

YILLANA GÖRE

KANALİZASYON PROGRAMI

“2014 yılında devam eden iş sayısı 24 adet, biten iş sayısı 32 adet, başlamayan iş sayısı 32 adet olmak üzere toplam iş sayısı 88 adettir.

2015 yılında devam eden iş sayısı 30 adet, biten iş sayısı 29 adet, başlamayan iş sayısı 11 adet olmak üzere toplam iş sayısı 70 adettir.

2016 yılında devam eden iş sayısı 41 adet, biten iş sayısı 39 adet, başlamayan iş sayısı 14 adet olmak üzere toplam iş sayısı 94 adettir.

2017 yılında devam eden iş sayısı 20 adet, biten iş sayısı 32 adet, başlamayan iş sayısı 18 adet olmak üzere toplam iş sayısı 70 adettir.

2018 yılında devam eden iş sayısı 26 adet, biten iş sayısı 20 adet, başlamayan iş sayısı 8 adet olmak üzere toplam iş sayısı 54 adettir.

2019 yılında 42 adet kanalizasyon programı devlet vatandaş işbirliği ile yapılacak olup yeterli ödeneğin bulunmaması ve kanal işçiliklerinin tamamının köy tüzel kişiliklerince yaptırılması şartıyla, fosseptik çukuru ve doğal arıtma tesisleri ihaleli olarak yaptırılabilecektir.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MAVİBULUT YILLIK ÇALIŞMALARI ANLATTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TÜDEMSAŞ´TAN İHRACAT MÜJDESİ
TÜDEMSAŞ´TAN İHRACAT MÜJDESİ
TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu geleneksel iftar programında ihracatla ilgili önemli müjdeler verdi. Yük vagonu üretiminde geleneksel yöntemlerden modern üretim tekniklerine geçiş yapılarak teknik alt yapının baştan sona yenilendiğini belirten Genel Müdür Başoğlu, “Son yıllarda yaptığımız teknolojik yatırımlar ve sistem değişikliği sayesinde TÜDEMSAŞ, Avrupa´daki firmalarla yarışabilen, kabul görmüş rekabetçi ürünler ortaya koyabilen küresel bir şirket konumuna gelmiştir” dedi.
“VAATLERİMİZİN ARKASINDAYIZ”
“VAATLERİMİZİN ARKASINDAYIZ”
Kangal ilçesinde düzenlenen bölgesel iftar programında konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, koltuktan güç almaya değil, tersine bu koltuğa güç vermeye geldiklerini belirterek, “Bizler bu iftarları Odamızın bütçesinden değil, 69 Meclis Üyemizin verdiği katkılarla yapıyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Odamızın imkânlarını kullanmak çok kolay. Biz buraya para harcamaya değil, Odayı büyütmeye, kalkındırmaya geldik. Bizler sizlerden aldığımız destekle güçlüyüz. Seçimden önce verdiğimiz vaatlerin arkasındayız. Odamız 24 saat emrinizde” dedi.
VERİMDER SİVAS´TA BULUŞACAK
VERİMDER SİVAS´TA BULUŞACAK
Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği Anadolu buluşmalarının 12.si ilimizde düzenlenecek. VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin´in katılacağı iftar programında enerji tasarrufuna dikkat çekilecek.
KUR´AN TALEBELERİNE YILSONU ETKİNLİĞİ
KUR´AN TALEBELERİNE YILSONU ETKİNLİĞİ
İl Müftülüğü tarafından 4-6 yaş grubu Kur´an Kurslarında eğitim alan öğrenciler için yılsonu programı düzenlendi. Etkinlikte TRT Çocuk Programcısı ve Tiyatro Sanatçısı Hüseyin Goncagül, ekibi ile birlikte sahne aldı. Goncagül ve ekibi, yaklaşık üç saat boyunca birbirinden güzel etkinliklerle öğrencilere keyifli dakikalar yaşattı.
ÖFKE RUHUN HABERCİSİDİR - video
ÖFKE RUHUN HABERCİSİDİR - video
CÜ Sağlık Hizmetleri MYO tarafından düzenlenen ‘Öfke Yönetimi´ konferansında konuşan Öğretim Görevlisi Sema Biçer, “Öfke ruhun habercisidir. İnsanın kendisini daha iyi veya kötü hissetmesine neden olur. Ancak insanı iyi veya kötü insan yapmaz. Duygu, bir durum olay veya kişilere verilen anlam nedeniyle insan iç dünyasında uyanan izlenimdir. Olay durum ve kişilere sadece insanlar yön verir ve değiştirir buna da duygu denir” dedi.
ÖĞRENCİLERDEN İYİLİK HAREKETİ
ÖĞRENCİLERDEN İYİLİK HAREKETİ
KYK´da manevi rehberler öncülüğünde üniversite öğrencilerinden oluşturulan ‘Neva İyilik Hareketi´ üyeleri İl Müftüsü Yusuf Akkuş´u ziyaret ederek, yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.
YARIŞMANIN BİRİNCİLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ
YARIŞMANIN BİRİNCİLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ
İlimizde düzenlenen Liseler Arası Genel Kültür Bilgi Yarışması´nda birinci olan Şarkışla İsmet Yılmaz Fen Lisesi öğrencileri altınla ödüllendirildi.
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE İFTAR
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE İFTAR
Zara ilçesinde şehit aileleri ve gaziler için iftar programı düzenlendi.
CEZAEVİNDEN ŞEHİR MÜZESİNE
CEZAEVİNDEN ŞEHİR MÜZESİNE
Yarı Açık Cezaevi´nin Şehir ve Sanayi Mektebi Müzesi´ne dönüştürülmesi kapsamında tarihi bina haricindeki ek binalarda yıkım çalışmaları başlatıldı. Herhangi bir mimari ve tarihi özelliği bulunmayan eklenti binalar statik açıdan deprem yönetmeliğine de uygun olmadığından yıkımı yapılacak. Restorasyon ve peyzaj çalışmaları 390 gün içerisinde tamamlanarak müze teşhir tanzim çalışmalarına başlanacak.
MÜSİAD´DAN ÇADIRDA İFTAR
MÜSİAD´DAN ÇADIRDA İFTAR
MÜSİAD Sivas Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen iftar programı gerçekleştirildi. Belediye çadırında verilen iftar yemeklerinin gideri MÜSİAD tarafından karşılandı. MÜSİAD Başkanı Salim Eminoğlu ve yönetim kurulu üyeleri de iftar çadırında birlikte iftar yaptı.
“ALTINYAYLA´YI UNUTAMAM”
“ALTINYAYLA´YI UNUTAMAM”
Daha önce Kaymakamlık yaptığı Altınyayla ilçesinde Vali olarak çeşitli temaslarda bulunan Salih Ayhan, yaptığı ziyaretlerde, “Bir isteğiniz olursa beni de Altınyaylalı biri olarak görür, iletirseniz mutlu olurum. Bu ilçeyi çok seviyorum, her zamanda bunu ifade ediyorum. Burada hep güzellikler, dostluklar, samimiyet gördüm. Dolayısıyla burayı unutmak mümkün değil. Vefalı olmak lazım. Vefası olmayanın sefası olmaz derler. Bizde vefalı olmak zorundayız” dedi.
MERKEZ CAMİ´NDE İMZALAR ATILDI
MERKEZ CAMİ´NDE İMZALAR ATILDI
Merkez Cami Projesinde ilk imzalar atıldı. Proje kapsamında Merkez Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile KOMAŞ arasında sözleşme imzalandı. Projenin Sivas açısından büyük önem arz ettiğini belirten Vali Salih Ayhan, “1-2 yıldır ilimizde çok konuşulan bir konu olmuştu. Kamuoyunun hassasiyetini dikkate alarak, hem de hukuki durumları da göz önünde bulundurarak, caminin yerinde ve boyutunda biraz değişiklik yaptık” dedi.
LİDERLERE DAVET
LİDERLERE DAVET
Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahat Türkmenoğlu, Sivas Kongresi´nin 100. Yılı nedeniyle tüm siyasi liderleri ilimize davet etti. Türkmenoğlu, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´dan yeni bir davet yaparak tüm siyasi parti genel başkanlarını Milli Mücadeleye 108 gün başkentlik yapan Sivas´ta bir araya getirmesini istiyoruz” dedi.
ÖZEL İDARE, SİVAS´IN LOKOMOTİFİDİR
ÖZEL İDARE, SİVAS´IN LOKOMOTİFİDİR
İl Özel İdaresi´nin iftar programına katılan Vali Salih Ayhan, Sivas´ta yapılan bütün vizyon projelerinde doğrudan ya da dolaylı olarak İl Özel İdaresi´nin bir katkısı olduğunu belirterek, “Sivas´a geçmişten bugüne, bugünden yarına hizmetleri olan ve devam edecek olan lokomotif kurumdur. Böylesine büyük işler yapan kurumda birlik ve beraberlik çok önemlidir” dedi.
6. BÖLGE İÇİN SEFERBERLİK
6. BÖLGE İÇİN SEFERBERLİK
Şarkışla´da düzenlenen bölgesel iftar programında konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, “Sivas´ı teşvik kapsamından 6. bölgeye aldırmak için seferberlik ilan ettik. Cumhurbaşkanımız Sivas´a geldiğinde Nuri Demirağ OSB´ye özel teşvik verileceği müjdesini verdi. Şükürler olsun. Bu yasa tüm ilçelerimizi ve ilimizi de ilgilendiriyor. Demirağ OSB endüstriyel bölge ilan edildi” dedi.
ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANDI
ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANDI
Sivas Belediyesi tarafından 155 okulda düzenlenen programlarla öğrencilere çevre bilinci aşılandı. Dünyadaki çevre kirliliği ve küresel ısınmaya dikkat çeke Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, “Belediye olarak bu konuda bir dizi çalışma yapmaktayız. 2018 yılı içerisinde 5 bin 500 ton ambalaj atığını, 26 bin 301 kilogram atık yağ ve 4 bin 300 kilogram elektronik atığı geri dönüşüme kazandırdık” dedi.
DOLANDIRICILAR YİNE İŞ BAŞINDA!
DOLANDIRICILAR YİNE İŞ BAŞINDA!
Ramazan ayını fırsat bilen telefon dolandırıcıları ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunacakları bahanesiyle bağış toplamak istedi. Vali Salih Ayhan ile Özel Kalem Müdürü Himmet Taşpınar´ın ismini kullandıkları tespit edilen dolandırıcılar birçok iş adamını arayarak, para talebinde bulundu.
ENGELLİLERE ÖZEL DİŞ TEDAVİSİ
ENGELLİLERE ÖZEL DİŞ TEDAVİSİ
Cumhuriyet Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle ilimizdeki 6 özel bakım merkezinde yatılı olarak hizmet alan engelli bireylerin ağız ve diş sağlığı tedavileri yapılacak.
BULVARDA KAZI
BULVARDA KAZI
Son zamanlarda Kepçeli civarında yaşanan su ve kanalizasyon hattı patlamalarına bir yenisi, uzun aradan sonra dün Kent meydanı ile İnönü Bulvarının başlangıcında eklendi. Caddeyi trafiğe kapatan Belediye ekipleri iş makinasıyla kazı yaparak hattı tamir etti.
HEM ÖĞRENİYOR HEM DE ÖRNEK OLUYORLAR
HEM ÖĞRENİYOR HEM DE ÖRNEK OLUYORLAR
Gazi Osman Paşa İlkokulu Sınıf Öğretmeni Yücel Budak, Hayat Ağacı Derneğine öğrencileri ile birlikte her yıl yardım kampanyası düzenliyor.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bilimin bulunmadığı yer, suyu olmayan kentte benzer…

Hacı Bektaşı Veli
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
6.0656
EURO
6.7864