İŞİMİZİ SEVEREK YAPIYORUZ
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, İl Genel Meclisi toplantılarına katılarak, idarenin çalışmaları hakkında bilgi verdi. İl Özel İdaresi´nin tüm Türkiye´ye örnek bir kurum olduğuna vurgu yapan Kaya, “Sivas´ın zorlu coğrafyasında nitelikli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu başarının arkasındaki sır, meclisimizin her zaman kararlarıyla arkasında olması ve İdaremizin tabiri caizse ‘gözünü budaktan sakınmayarak´, en iyi en ideal şekilde çalışmasıdır. İl Özel İdaresi çatısı altında çalışan herkes özveriyle çalışıyor. Çünkü bizler yaptığımız işi severek yapıyoruz” dedi.
Tarih: 23.11.2019 01:06:00/ 127okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, İl Genel Meclisi´nin Kasım ayı oturumlarına katılarak, İdarenin il genelinde yürütmekte olduğu çalışmalar ve planlanan faaliyetler ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

2020 yılı yatırım programının görüşüldüğü Kasım ayı İl Genel Meclisi toplantıları devam ediyor. Meclis Başkanı Hakan Akkaş, toplantının konuğu olan Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya´yı mecliste ağırlamaktan dolayı ziyadesiyle mutlu olduklarını ifade ederek, yatırım programı görüşmeleri esnasında gerçekleştirilen bu ziyaretin önemine değindi.

Daha sonra İl Genel Meclisi üyelerine hitap etmek üzere konuşmalarına başlayan Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, İl Özel İdaresi´nin tüm Türkiye´ye örnek bir kurum olduğuna vurgu yaparak, “İdaremiz Sivas´ın zorlu coğrafyasında nitelikli çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu başarının arkasındaki sır, meclisimizin her zaman kararlarıyla arkasında olması ve İdaremizin tabiri caizse ‘gözünü budaktan sakınmayarak´, en iyi en ideal şekilde çalışmasıdır. Sivas İl Özel İdaresi her yıl üstüne koymak suretiyle, bir yıl öncekini daha da geliştirmektir. Sahip olduğu makine parkını ve insan gücünü en ideal şekilde kullanmaktadır” dedi.

İl Özel İdaresi çatısı altında çalışan herkesin özveriyle çalıştığını söyleyen Genel Sekreter Kaya, “Bizler yaptığımız işi severek yapıyoruz. Çünkü biz, eğitim ve sağlık kurumları inşa ediyoruz, yol götürüyoruz, su götürüyoruz. Vatandaşlarımızın dertlerine derman oluyor, sıkıntılarına çare buluyoruz. Bu vesileyle, onların iltifatlarına mahzar oluyor, hayır dualarını alıyoruz. Ben inanıyorum ki; Sivas İl Özel İdaresi çatısı altında yer alan, gerek il genel meclisi üyelerimiz, gerek personellerimiz, herkese nasip olmayan, şanslı bir durumdadır. Bu yüzden Mevla´ya şükrediyorum. Bu vesileyle; çalışmalarımızı her zaman destekleyen ve bizlerle beraber olan Sayın Valimize, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Sayın Milletvekillerimize, değerli İl Genel Meclisi Başkanımız ve meclis üyelerimize, diğer kurumlarımıza, ilçelerde bu hizmeti yürüten Kaymakamlarımıza, muhtarlarımıza ve bizlere sabırla destek olan, yardımcı olan köy sakinlerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

2019 yılında gerçekleştirilen projeler kapsamında bilgiler vererek konuşmasına devam eden Kaya, “2019 yılını değerlendirerek, 2020 yılına ışık tutmaya çalışacağız. Özel İdare, Bakanlık ve KÖYDES bütçeleri ile Sivas il genelinde 1392 adet proje hayata geçirildi. İl Özel İdaresi farklı kaynaklardan beslenmek üzere projeleri hayata geçirmektedir. Kırsal alt yapının yanı sıra, okullar, aile sağlık merkezleri, 112 acil merkezi, gümrük binası inşa ediyoruz, diğer yandan kültür faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Sivas´ın zorlu bir sahaya sahip olması, yerleşim sayısının çok fazla olup rakımının yüksek olması, iklimsel koşullar sert olması, hizmet götürürken, bizlerin hem ekstra maliyet hem de ekstra enerji harcamasına neden oluyor. Tüm araç parkı, teknik ekibi, işçisi ve memurlarıyla sahada 7/24 azim içerisinde çalışıyor” dedi.

İdarenin sorumluluğu alanında bulunan yol ağının 7380 kilometre olduğunu söyleyen Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, “Bu yol ağının %51´i asfalt sathi kaplamadır. Ancak nüfusumuzun %85´i asfalt yoldan faydalanmaktadır. Diğer yandan 894 köyümüzde şuan itibariyle parke taşı döşenmiş durumdadır. Köy olarak %73´lük bir orana denk gelse de, vatandaşlarımızın %83´ünün ayağı çamurdan kurtulmuştur. İl Genel Meclisinin aldığı kararlarla hizmet yürütülürken temel kriter nüfus yoğunluğudur. İçme suyuna bakıldığında ise köylerimizin %99,9´unun suyu bulunmaktadır. Ancak son dönemlerde yaşanan iklimsel sebeplerden dolayı suyun yetersiz olduğu köyler var. Sivas su zengini bir il değil, suyun kadrini kıymetini bilmemiz gerekiyor. Burada meclisimizin ve bizlerin geleceğe yönelik adımlar atması gerekir. Su israfının önüne geçmeli ve su sayacı takarak köylerimizde adil kullanımı sağlamalıyız. Bize külfet ve yük olmasına rağmen, buna büyük önem vermeliyiz. Su problemi olan birçok köyümüzde, su sayacı takarak huzura erdik. Tarımsal sulama da aynı şekilde özveriyle çalışıyoruz. Elimizdeki imkânlarla en güzelini yaparak, alnımız ak bir şekilde işlerimizi yürütmek istiyoruz” diye konuştu.

İl Özel İdaresinin il genelinde yürüttüğü tüm faaliyetler ile ilgili, il genel meclisi üyelerine ayrıntılı bir sunum gerçekleştiren Kaya, 2020 yatırım programının ilimize hayırlı olmasını diledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İŞİMİZİ SEVEREK YAPIYORUZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HARİKASIN SİVAS !
HARİKASIN SİVAS !
Süper ligin flaş takımı Sivasspor 14.hafta mücadelesinde konuk olduğu komşu Malatyaspor´u kaptan Hakan Arslan, Mert Hakan ve Emre´nin golleri ile 3-1 mağlup ederek puanını 30´a çıkarıp, liderlik koltuğunda oturmaya devam etti.
MARİFET İLTİFATA TABİDİR
MARİFET İLTİFATA TABİDİR
Yaklaşık 19 aydır TSO Başkanı olarak Sivas´a ve Sivaslıya hizmet ettiklerini belirten Mustafa Eken, “Bu hizmetlerin karşılığında geçtiğimiz hafta İstanbul´da düzenlenen bir etkinlikte bize bir ödül takdim ettiler. Bizi ‘Yaşam Boyu Üstün Başarı Ödülü´ne layık gördüler. Ben kendilerine çok teşekkür ettim ve ilk kez birileri bizim kıymetimizi bildiler dedim. Sivas´tan daha bir şey görmedik ama İstanbul´da bizi onure ettiler” diye konuştu.
İLK KAZMA VURULDU
İLK KAZMA VURULDU
Kovalı mevkiine yapılacak olan Hayvan Pazarı ve Ot Borsası´nda ilk kazmalar vuruldu. Kazı çalışmalarının ardından tesisin temeli atılacak. Bölgede yapılan çalışmaları inceleyen Vali Salih Ayhan, “DAP ve kurumlarımızın destekleri ile tesisimizin yakında zamanda temeli atılacak. Burası tek merkez olacak, aynı zamanda Şarkışla hayvan parası ile birbirlerine güç verecekler. Bu güzel tesis şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
EĞİTİMDE ELE ELE VERECEĞİZ
EĞİTİMDE ELE ELE VERECEĞİZ
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şarkışla´da okul müdürleri ile bir arya geldi. Savaşçı, ”El ele vereceğiz, sizlerle, öğretmenlerimizle gecemizi gündüzümüze katacağız ve arzu ettiğimiz başarıyı yakalayacağız.” dedi.
HZ. MEVLANA ANILDI
HZ. MEVLANA ANILDI
Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulunda Mevlana Haftası dolayısıyla program düzenlendi.
ÖĞRENCİLER SABAH NAMAZINDA BULUŞTU
ÖĞRENCİLER SABAH NAMAZINDA BULUŞTU
Valilik tarafından İl Müftülüğünce düzenlenen gençlerle sabah namazı buluşması kapsamında, Çatalpınar Korkmazoğlu Cami´nde Ülkü İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, sabah namazında bir araya geldi.
TEZGAHSIZ HALI DOKUYACAKLAR
TEZGAHSIZ HALI DOKUYACAKLAR
TSO Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Sivas Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü Halıcılık ve Kilimcilik Programcılığı Öğretim Üyesi Emine Tonus´un patentini aldığı tezgahsız halı dokumacılığı eğitimi verildi.
İŞ DÜNYASINDA KADIN OLMAK - video
İŞ DÜNYASINDA KADIN OLMAK - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “İş Dünyasında Kadınlar” konulu panel gerçekleştirildi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Genç Girişimcilik ve Kariyer Kulübü Danışmanı Prof. Dr. Berrin Filizöz, “Farkındalık oluşturmak adına kadın girişimi konusunda panel, konferans ve seminerler düzenlemeyi misyon edindik” dedi.
RATEM´DEN ‘TELİF´ PANELİ - video
RATEM´DEN ‘TELİF´ PANELİ - video
Radyo Televizyon Yayıncıları Birliği (RATEM) tarafından Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi ev sahipliğinde “Radyo Televizyon Yayıncılığı ve Telif” konulu panel düzenlendi. RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy, “Teknoloji geliştikçe telife olan ilgi ve ihtiyaç artmakta. Son zamanlarda dijital alanın günlük hayatımızda ne kadar önemli bir yer işgal ettiği, önemli bir konu olduğu ortaya çıktı” dedi.
ÜNİVERSİTE´DE AR-GE SÖYLEŞİSİ
ÜNİVERSİTE´DE AR-GE SÖYLEŞİSİ
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Ülkelerin Zenginlik Şirketlerin Kârlılık Yolu AR-GE” söyleşisi gerçekleşti. Yeminli Mali Müşavir Bağımsız Denetçi Mehmet Öner, “AR-GE çok uzun bir süreç. Yeni bir ürünün geliştirilmesi, geliştirilmiş bir ürünün kalitesi ve standartlarının yükseltilmesi, yeni bir üretim teknolojisi geliştirilmesi, maliyet düşürücü ve standart yükseltici yeni tekniklerin geliştirilmesidir” dedi.
UZAKTAN ALGILAMA KİTABI YAYIMLANDI
UZAKTAN ALGILAMA KİTABI YAYIMLANDI
Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kaan Şevki Kavak tarafından çevirisi yapılan Remote Sensing and Image Interpretation, Lillesand, Kiefer and Chipman” isimli kitap “Uzaktan Algılama ve Görüntü Yorumlama” ismi ile yayımlandı.
OSB´DE ÜRETİMİ ARTIRACAĞIZ
OSB´DE ÜRETİMİ ARTIRACAĞIZ
I. Organize Sanayi Bölgesi´nde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Cumhuriyetin 100. yılında ‘100 Üretim ve İstihdam Kapısı´ hedefi doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini belirterek, OSB´de üretim kapasitesinin artırılması yönünde çalışmalara imza atacaklarını belirterek, “Amacımız, sanayicilerimizin üretim kalitelerini artırmak ve nitelikli bir OSB oluşturmaktır” dedi.
ARTIK SABIR TAŞI ÇATLADI - video
ARTIK SABIR TAŞI ÇATLADI - video
Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen, Numune Hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında yöneticilere seslenerek, “Döner sermaye artık dibe vurmuş, tabanı görmüştür. Döner sermayelerde yaşanılan gelir kaybı nedeniyle çalışanın yaşadığı ekonomik sıkıntı da, evindeki huzursuzlukta vebal yöneticilerindir. Sağlık çalışanları için artık sabır taşı çatlamıştır. Çalışanın emeğinin karşılığı teslim edilmeli, ekmeğiyle oynanmamalıdır” dedi.
CEZALAR PAZARI OLUMSUZ ETKİLİYOR
CEZALAR PAZARI OLUMSUZ ETKİLİYOR
Şarkışla Hayvan Pazarı´nda yaşanan sıkıntılarla ilgili TBMM´de söz alan MHP Milletvekili Ahmet Özyürek, “Pazarının kurulduğu gün olan Cumartesi günleri jandarma ve emniyet yol kontrolüne çıkmakta ve çiftçilerimize para cezası uygulamaktadır. Bu uygulama, pazar ekonomisine zarar vermekte ve pazarın hitap ettiği kesimi azaltmaktadır” dedi.
ÖĞRENCİLERDEN YARDIMSEVERLİK ÖRNEĞİ - video
ÖĞRENCİLERDEN YARDIMSEVERLİK ÖRNEĞİ - video
Özel bir kolejde eğitim gören 2. Sınıf öğrencileri ‘Değerler Eğitimi´ kapsamında Hayat Ağacı Derneği bünyesindeki Gıda Bankası için yardım topladı. Öğrenciler topladıkları yardımları öğretmenlerin nezdinde Hayat Ağaca Derneği´ne teslim etti.
TOZANLI VADİSİ BALI MARKALAŞACAK
TOZANLI VADİSİ BALI MARKALAŞACAK
DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında “Tozanlı Vadisi Organik Arı Yetiştiriciliği Projesi” protokolü imzalandı. İl Müdürü Seyit Yıldız, “Proje ile Organik Tozanlı Vadisi Balının markalaşmasıyla birlikte arı yetiştiriciliğinin teknik altyapısını iyileştirmek ve bölge arıcılığını daha verimli hale getirerek sürdürülebilirliğini amaçlamaktadır.” dedi.
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
İl Özel İdaresi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünde gerçekleştirilen yangın söndürme ve tahliye tatbikatı gerçeğini aratmadı.
OKULLARDA YEŞİLAY KULÜBÜ KURULUYOR
OKULLARDA YEŞİLAY KULÜBÜ KURULUYOR
Yeşilay tarafından düzenlenen ‘Benim Kulübüm Yeşilay´ Projesi bu yıl 81 ildeki Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı ilkokul ve ortaokullarda Yeşilay Kulübü kurulacak.
AKADEMİSYENLERE İLETİŞİM KONFERANSI
AKADEMİSYENLERE İLETİŞİM KONFERANSI
Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından akademik ve idari personele ‘Hasta-Hekim İlişkileri kapsamında ‘İletişim Teknikleri´ konferansı verildi.
MÜFTLÜLÜKTEN MAAŞ PROTOKOLÜ
MÜFTLÜLÜKTEN MAAŞ PROTOKOLÜ
İl Müftülüğü 5 yıl boyunca personelin maaşını faizsiz alması için finans kurumu ile protokol imzalandı.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mürşitlik alıcılık değil, vericiliktir…

Hacı Bektaşı Veli
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7905
EURO
6.4083