İŞ YAŞAMINA REHBER OLACAK
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen İnsan Kaynakları Platformunun 2´nci toplantısı Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıda konuşan ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım, “Sivas İK Platformu´nun iş yaşamına rehber olacağına inanıyorum” dedi.
Tarih: 14.2.2020 07:00:05/ 88okunma / 0yorum

Uğur YİĞİT

Çalışma hayatındaki tüm tarafları buluşturmayı hedefleyen Sivas İnsan Kaynakları Platformu´nun ikinci toplantısı gerçekleştirildi. Sivas, Tokat ve Yozgat´ta 1 milyondan fazla aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren, sektörün öncü şirketi Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.´nin (ÇEDAŞ) ev sahipliğinde yapılan Sivas İnsan Kaynakları Platformu 2. Toplantısı´nda mesleki yeterlilik belgesinden Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) primlerine, teşvik sisteminden insan kaynakları politikalarına kadar birçok konu ele alındı.

Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk´un başkanlığında Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü´nde yapılan toplantıda ilk kez gündeme gelen İK Platformu, Türkiye´de insan kaynakları alanında yaşanan eksiklik ve problemlerin çözümünde öncü olmak amacıyla tüm il müdürlüklerinde oluşturuldu. Sivas´ta ilki 6 Kasım 2019 tarihinde yapılan ve 3 ayda bir düzenlemesi karara bağlanan İK Platformu toplantılarının ikincisinde ev sahipliği görevini ÇEDAŞ üstlendi.

“İSTİHDAMI ARTIRACAK PROJELERE ÖNCÜLÜK EDECEK”

Toplantının açılışında konuşan ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım, “Çalışma hayatında yer alan tüm tarafların sesini duyurup, kendini ifade edebildiği böyle bir platformun oluşturulması çok önemli bir adım. İşveren, çalışan, İK temsilcileri, uzmanlar, eğitimciler yani hepimize bu platformda önemli işler düşüyor. Bu platform Türkiye´nin istihdamına destek olurken, istihdamı artıracak yeni projelere de öncülük edecektir. Çalışma hayatının sağlam temellere oturması, üniversite-sanayi işbirliğinin kurulması, insan kaynaklarında evrensel politikaların ortaya atılmasında İK Platformu´nun bizlere yol göstereceğine, iş yaşamına rehber olacağına inanıyorum” dedi.

“İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ ÖNEMLİ”

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hikmet Canpolat ise, “Günümüzde oluşan rekabetçi ortamda işletmelerin ayakta kalabilmesinin en önemli şartlarının başında mevcut işgücünün etkin ve verimli yönetilmesi ile kullanılması geliyor. İşgücünün seçiminden eğitimine, kariyer planlamasından performans değerlendirmesine kadar önemli birçok görevi üstlenen insan kaynakları birimleri, işletmeler açısından kritik bir konuma sahip. İstihdam edilebilirliğin artırılması ve mevcut istihdamın korunması adına ilimizdeki insan kaynakları birimlerinin katıldığı bu toplantının, birimlere ait eksikliklerin belirlenerek çözüm önerilerinin geliştirilmesi ve örnek uygulamaların paylaşılması açısından önemli bir işleve sahip olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Toplantıda ÇEDAŞ İnsan Kaynakları ve Kalite Direktörü Servet Güney şirketin faaliyetleri ve insan kaynakları politikası hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Mesleki Yeterlilik Kurumu´nda (MYK) Başdenetçi olarak görev yapan Mustafa Özgen, “MYK mesleki yeterlilik belgesi, belgelendirme ile ilgili teşvik ve destekler, elektrik alanı özelinde belge zorunluluğu” konularında, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü´nde Uzman olarak görev yapan Çetin Kaya ise ‘İşverenlere yönelik SGK pirim ve teşvikleri´ konulu sunum yaptı.

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YAŞAMINA REHBER OLACAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KARAYOLLARI TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANI HİZMETİ ALACAK
KARAYOLLARI TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANI HİZMETİ ALACAK
KARAYOLLARI TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANI HİZMETİ ALACAK
OCAK AYINDA 642 KONUT SATILDI
OCAK AYINDA 642 KONUT SATILDI
Türkiye İstatistik Kurumu konut satışları verilerini açıkladı. Verilere göre Sivas´ta 2020´nin ilk ayında 642 konut satıldı. Konutların 250´sini ilk satış, 392´sini ise ikinci el satış oluşturdu.
TÜRK VAGONLARI AVRUPA´NIN GÖZDESİ
TÜRK VAGONLARI AVRUPA´NIN GÖZDESİ
TÜDEMSAŞ´ta üretimine başlanan milli vagonlar Avrupa´dan büyük ilgi görüyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “TÜDEMSAŞ-özel sektör iş birliğiyle Avusturya merkezli GATX firması için toplamda 400 yük vagonu, Avrupa merkezli TOUAX firmasına 200 konteyner taşıma vagonu ile 600 boji üretilmesi karara bağlandı” açıklaması yaptı.
AYNI ANDA 4 BAŞARILI AMELİYAT (VİDEO)
AYNI ANDA 4 BAŞARILI AMELİYAT (VİDEO)
Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı doktorlarından Dr. Öğr. Üyesi Fatih Ada tarafından gerçekleştirilen operasyonlar Kalp Damar Merkezi´nde aynı gün içerisinde 4 farklı hastanın aort damarına müdahale edilerek hastalar hayata bağlandı.
YILDIZ´DA KAR KALINLIĞI 2 METREYİ GEÇTİ
YILDIZ´DA KAR KALINLIĞI 2 METREYİ GEÇTİ
Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi´nde son günlerde etkili olan yağışlarla birlikte kar kalınlığı 2 metreyi geçti.
KIBRIS TÜRK´TÜR
KIBRIS TÜRK´TÜR
TÜRKAV Sivas Şube Başkanı İbrahim Ballı İdlib´deki son durum, gelişmeler ve KKTC Cumhurbaşkanının açıklamaları hakkında açıklamalarda bulundu.
KENDİ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ
KENDİ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ
Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, Mimar ve Mühendisler Grubunu ziyaretinde mimarların sıkıntısını dile getirerek, “En büyük sıkıntı, Sivas´ta bu kadar kaliteli mimarlarımız, mühendislerimiz varken, dışarıya iş verilmesidir. Önce kendi varlıklarımız, kendi değerlerimize sahip çıkmamız lazım” dedi.
HAYAT AĞACI´NDAN ODUN YARDIMI (VİDEO)
HAYAT AĞACI´NDAN ODUN YARDIMI (VİDEO)
Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği iş birliği ile maddi durumu iyi olmayan ailelere, her yıl olduğu gibi bu yıl da odun yardımı yapılıyor.
ARAÇ SAHİPLERİNE TAVSİYELER
ARAÇ SAHİPLERİNE TAVSİYELER
Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, kış şartlarında araçların donmasına karşı tavsiyelerde bulunarak araç sahiplerini uyardı.
KARA SAPLANAN İŞ MAKİNESİ KURTARILDI
KARA SAPLANAN İŞ MAKİNESİ KURTARILDI
Hafik ilçesinde bağlı Aktaş köyüne giden vatandaşlar kar yağışı nedeniyle yolda mahsur kaldı. Mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için bölgeye giden iş makinesi de kara saplandı. Yoğun çalışmanın ardından iş makinesi kurtarılırken, bölgedeki vatandaşlarda köye ulaştırıldı.
ÇATILARDAKİ TEHLİKE
ÇATILARDAKİ TEHLİKE
İlimizde, üç gündür aralıklarla devam eden kar yağışının ardından kar temizleme çalışmaları devam ediyor. Soğuk havanın etkisiyle çatılarda boyu 1 metreyi geçen buz sarkıtları oluştu.
POLİS MEMURUNUN KULLANDIĞI OTOMOBİL BARİYERLERE ÇARPTI: 1 ÖLÜ, 3 YARALI
POLİS MEMURUNUN KULLANDIĞI OTOMOBİL BARİYERLERE ÇARPTI: 1 ÖLÜ, 3 YARALI
Sivas´ta meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 3 kişi yaralandı.
ZORUNLU OLMADIKÇA DIŞARIYA ÇIKMAYIN
ZORUNLU OLMADIKÇA DIŞARIYA ÇIKMAYIN
Sivas´ta 2011 yılından bu yana en yoğun kar yağışı yaşanıyor. Kar yağışı ile ilgili çalışmaları aktaran Vali Salih Ayhan, ‘´İl Özel idaremiz bünyesindeki 400 civarında ekiple aralıksız çalışmalar sürüyor. 4000 araç da olsa buna yetişebilmesi mümkün değil. Bizim vatandaşlarımızdan isteğimiz, 1-2 gün zorunlu olmadığı sürece hiç dışarı çıkmamaları” dedi.
TARIM PLATFORMU YAPILDI
TARIM PLATFORMU YAPILDI
Tarım Platformu Şubat ayı toplantısında konuşan Vali Salih Ayhan Milli Mücadelenin 100´üncü yılı olan 2023´te, ‘100´üncü Yılda 100 Üretim ve İstihdam Kapısı´ hedefiyle 29 Ekim´de iki fabrikanın temelinin atıldığını belirterek, “Herhangi bir aksilik olmazsa yem fabrikamızın açılışını inşallah 4 Eylül´de yapacağız” dedi.
ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANIYOR
ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANIYOR
Selçuk Anadolu Lisesi, çevre konulu Avrupa Birliği Erasmus proje çalışmaları kapsamında Sivas´taki geri dönüşüm tesisine ve Katı Atık Düzenli Depolama sahasına gezi düzenledi.
KAR KLİBİ İLGİ GÖRDÜ (VİDEO)
KAR KLİBİ İLGİ GÖRDÜ (VİDEO)
İlimizde, iki gündür devam eden kar yağışı kentte kartpostallık görüntüler oluştururken, valiliğin hazırladığı ve sosyal medya hesabından paylaştığı kar klibi büyük ilgi gördü.
PARK HALİNDEKİ ARAÇLAR KARDAN KAYBOLDU (VİDEO)
PARK HALİNDEKİ ARAÇLAR KARDAN KAYBOLDU (VİDEO)
İlimizde, iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle 994 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı, park halindeki araçlar kar altında kaldı. Belediye ekipleri kent merkezindeki karları iş makineleri ve kamyonlarla şehir dışına taşımak için çalışma başlattı.
YAŞLI KADIN HASTANEYE ULAŞTIRILDI
YAŞLI KADIN HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Suşehri´nde köyünde rahatsızlanan Kiraz Karkakuş (85) karla mücadele ekiplerinin kardan kapanan köy yolun açmasıyla, sağlık ekipleri tarafından hastaneye ulaştırıldı.
DOĞAYA YEM BIRAKILDI
DOĞAYA YEM BIRAKILDI
Kar kalınlığı kırsal alanlarda 1 metreye ulaştı. Yaban hayvanlarının yiyecek bulmalarının olanaksız hale geldiği Sivas´ta, doğaya yem bırakma etkinliği düzenlendi.
VATANDAŞIMIZ SABIRLI OLSUN
VATANDAŞIMIZ SABIRLI OLSUN
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, kar yağışı yoğunluğuyla belediye ekiplerini yanı sıra kurum ve özel firmalardan araç kiralanarak çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirterek, “Hemşerilerimizden talebimiz, ricamız biraz sabırlı olmaları. Biraz da karın keyfini çıkarmaları” dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Nimete kavuşanların inkarından sakının.

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
6.0470
EURO
6.5550