ÜRGÜP; "SİVAS´IN ADAYIYIM" - video
BBP Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, parti binası önünde yapılan aday açıklama töreninde verdiği ilk mesajda, “Sivas´ın adamıyım, Sivas´ın adayıyım. Gönül belediyeciliğini biz 2009-2014 arasında yaptık. Bundan sonra imarla oynanmayacak, Belediye´nin kapıları da hiç kimseye kapalı olmayacak” dedi
Tarih: 3.12.2018 07:58:59/ 594okunma / 0yorum

“SİVAS´IN 2019 BAŞKANI”

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bu seçimlerde BBP adayının tekrar Doğan Ürgüp olduğunu belirterek, parti binası önünde yapılan mini mitingde iddialı konuştu,  “Türkiye´deki başkan adayımız Doğan Ürgüp´tür. Bugün burada sadece belediye başkan adayımızı değil Sivas´ın 2019 belediye başkanını açıklıyoruz” dedi.

“İMARLA OYNANMAYACAK”

Partililer tarafından aday olması coşkuyla karşılanan BBP adayı Doğan Ürgüp, Sivas´a ve Sivaslılara 5 yıl aradan sonra tekrar daha iyi bir şekilde hizmet etmeyi hedeflediğini belirterek, “Son 5 yılda yaşadığınızdan daha fazlasını benimle yaşayacaksınız. Vaadimdir. O belediye kapısı hiçbir zaman kapanmayacak. İmarla oynanmayacak. İnsanları dinlemeden belediyecilik yapılmayacak” dedi.

Erhan CEYLAN/

Büyük Birlik Partisi İl Teşkilatı, Genel Başkan Mustafa Destici´nin katılımıyla Belediye Başkanı aday tanıtım mitingi düzenledi. BBP´lilerin katıldığı mitingde önce halaylar çekildi, ardından meşaleler yakıldı, sonrasında da ilk mesajlar verildi.

“YENİDEN HEP BİRLİKTE”

Parti İl binası önünde yapılan mini mitingin açılış konuşmasını yapan BBP İl Başkanı Uğur Bulut, 31 Mart seçimlerinin hayırlara vesile olmasını dileyerek BBP´nin tüm seçim bölgelerinden zaferle ayrılacağını söyledi. Bulut, “Sivaslıların hak ettiği yönetimi Allah´ın izniyle yeniden hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Başkan Bulut´un konuşmasının ardından söz alan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise iddialı söylemlerde bulunarak, “Sivas´ın 2019 Belediye Başkanını açıklıyoruz, Sivas partimizin Söğüt´üdür” dedi.

 “ÜRGÜP, MUHSİN BAŞKANIMIZIN EMANETİ”

Doğan Ürgüp´le BBP´nin Sivas´ta yeni bir zafer elde edeceğini vurgulayan Destici şunları söyledi.

“Önceki dönem Belediye Başkanı olan Doğan Ürgüp, Sivas´a önemli hizmetler yaptı. Bugün burada sadece belediye başkan adayımızı değil Sivas´ın 2019 belediye başkanını açıklayacağız. Sivas Büyük Birlik Partimizin söğüdüdür. 25 yıldır bu böyle olmuştur, bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir. Elbirliğiyle, gönül birliğiyle 25 yıl evvel Muhsin başkanımızla çıktığımız bu yolda aynı azim, kararlılık ve inançla onun bize hedef olarak gösterdiği milletin muktedir iktidarını gerçekleştirene kadar devam edeceğiz. Seçim tecrübesi yüksek olan bir siyasi partiyiz. Büyük Birlik Partisi, Türkiye´nin bütün seçim bölgelerinde kendi adaylarıyla seçimlerde yer alacak. Bugün burada adayımızı sizlerle buluşturuyoruz. Bütün dünyaya ilan ediyoruz. Siz kendisini çok yakından tanıyorsunuz. Rahmetli şehit liderimiz Muhsin Başkanımızın 2009´da size emanetiydi. Siz o emanete 2009´da sahip çıktınız. O da 5 yıl boyunca Sivas´a ve sizin emanetinize sahip çıktı. Hiçbir halel ve söz getirmedi.

5 YILLIK ARA SİVAS İÇİN KAYIP OLDU

5 yıl boyunca adil bir şekilde Sivas´ta belediye yönetimi yapıldı. Belki de Sivas´ımız o güne kadar görmediği pek çok hizmetle tanıştı ama 2014 yılında bir ara verildi. Ben inanıyorum ki bu ara Sivas´ımız için de bir kayıp oldu. Biz hem kaldığımız yerden devam etme hem de yarım kalan projeleri sürdürmek için Sivas´a, Sivaslıya sonuna kadar hizmet aşkıyla yanıp tutuşan bir kardeşimizi, bir dava ve en önemlisi de rahmetli genel başkanımızın dava arkadaşlığını yapmış bir değeri tekrar Sivas´ımızın belediye başkanı adayı olarak sizlerle buluşturuyoruz. Biz gönüller yapmaya geliyoruz. Yerel seçimlerde adayımız Ürgüp´ü önce Allah´a sonra sizlere emanet ediyoruz.”

“SİVAS´IN ADAMIYIM SİVAS´IN ADAYIYIM”

BBP Genel Başkanı Destici´nin ardından büyük bir coşkuyla partilileri selamladıktan sonra konuya BBP adayı Ürgüp ise Belediyeciliğin tarifini yaparak, “Sivas´ın adamıyım, Sivas´ın adayıyım” dedi.

Ürgüp, “Esas olan milletin gönlüne girmektir. Şimdi ‘Gönül Belediyeciliği´ diyorlar ama ben bu gönül belediyeciliğini sizlerle 5 yıl süreyle yaşadığımızı düşünüyorum. Partinin değil, milletin belediye başkanı olabilmek çok önemlidir. Bir siyasi partinin adayı olabilirsiniz. Prosedür böyledir ancak seçildikten sonra milletin, yani dini, dili, ırkı, mezhebi, inancı, kimliği ne olursa olsun herkesin belediye başkanı olursunuz. Ben 2009 yılında size ve rahmetli Genel Başkanımız Yazıcıoğlu´na bir söz verdim. Milletle bir olabilmek için siyasi partinin rozetini çıkarıp yakama Türk bayrağı rozetini taktım. O günden bu bugüne kadar da bir kez olsun çıkarmadım. Dolayısıyla Türk milletinin en kadim şehirlerinden biri olan, Türk vatanın, Türk coğrafyasının Sivas´ın belediye başkanı olabilmek büyük bir şereftir” dedi.

“İMARLA OYNANMAMALI”

Sivas´ta gönül belediyeciliğinin yeterli olmadığını vurgulayan Ürgüp, özellikle kültürel konularda ciddi bir belediyecilik yapılmasından yana olduklarını belirterek, şunları söyledi;

“Milletin hakkını hukukunu savunan bir anlayışla belediyecilik yapmak lazım. Tarihi eserlere sahip çıkmak, şehrin imarını düzenli hale getirmek lazım. İki de bir imarla oynamamak lazım. Bunlar temel esaslardır. Yeni dönemde sizlere adam gibi bir belediye başkanlığı yapmaya gayret göstereceğim. İlk 5 yılda yaptıklarımın hepsine sahip çıkıyorum. Bir 5 yıl ara verdik maalesef. Rabbimin izniyle beni tekrar görevlendirdiğinizde geçmişte tecrübesi olan, yapmış olduğu ufak tefek hataları varsa da onları tekrarlamayan, yumuşak huylu, daha gönüllere hitap eden, daha fazla kültürel konularda etkin olan bir yapıyı hep beraber sergileyeceğiz. Şehrimizin gelişmeye de ihtiyacı var. OSB´nin gelişmesi lazım. Biz referanduma destek verdik, biz cumhur ittifakının yanında yer aldık. Bu nedenle AK Partili kardeşlerime de sesleniyorum. Verdiğiniz her oy şehrin geleceği için olacak. Bütün Sivaslıların AK Partilisi, CHP´lisi, MHP´lisi, Saadet Partilisi´nin belediye başkanı olabilmek için gayret göstereceğim. Alevisi, Sünni´si, Kürdü ya da Türkmen´i hepsinin belediye başkanı olabilmek çok önemlidir. Biz bunu yapacağız. Teveccühünüzden dolayı herkese teşekkür ediyorum.

HİÇBİR ŞEYİ UNUTMADIM

Bugün bizleri esnaf kardeşlerimiz, hanımefendiler, belediyenin olmazsa olmazı muhtarlarımız yalnız bırakmadı. Muhtarlar olmadan belediye idare edilmez. Ben her zaman eleştirilere, ikazlara açığımdır. Muhtarın partisi olmaz. Ben bıraktığımda 65 mahallemiz vardı. Konulara vakıfım hiçbir şeyi unutmadım. Bu 5 yıllık süreçte sizlere daha iyi hizmet için hazırlandım. Belediye personeline sözümdür. 5 yılda yaşadığınızdan daha fazlasını benimle yaşayacaksınız. Vaadimdir. Muhtarlarımla sosyal ve kültürel faaliyetleri çok iyi yürüttük. O belediye kapısı hiçbir zaman kapanmayacak. İnsanları dinlemeden belediyecilik yapılmaz.”Video Tarihi: 1.12.2018 17:52:50
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MESAJLAR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MAKAM ODASININ KAPISINI SÖKTÜ
MAKAM ODASININ KAPISINI SÖKTÜ
Zara Belediye Başkanlığına seçilen MHP´li Fatih Çelik, makam odasının kapısını kaldırdı.
BAŞKAN OĞUZ MAZBATASINI ALDI
BAŞKAN OĞUZ MAZBATASINI ALDI
Şarkışla ilçesinde AK Parti´den belediye başkanı seçilen Ahmet Turgay Oğuz, mazbatasını aldı.
HEPİMİZ  BEKLİYORUZ
HEPİMİZ BEKLİYORUZ
Şehrimize gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İstanbul başta olmak üzere seçimlerle ilgili itirazlar ve yeniden sayımların sorulması üzerine “Bu sürecin sonucunda daha fazla bağıran, daha fazla farklı yollara tenezzül eden değil, haklı olan kazanacaktır. Bunun tescilini de Yüksek Seçim Kurulu yapacaktır. Hepimiz bu süreci saygılı bir şekilde bekleyip, itirazlarımızı yapıp bu konuda A partisi değil, B partisi değil milletimizin tercihi ne yöndeyse bunu tescil olmasını beklememiz lazım” dedi.
APAYDIN MAZBATASINI ALDI
APAYDIN MAZBATASINI ALDI
Sivas´ın Kangal ilçesinde belediye başkanı seçilen Kürşat Apaydın, mazbatasını aldı.
DİVRİĞİ VE İMRANLI´DA SONUÇLAR DEĞİŞMEDİ
DİVRİĞİ VE İMRANLI´DA SONUÇLAR DEĞİŞMEDİ
Resmi olmayan sonuçlara göre, CHP´li adayların kazandığı İmranlı ve Divriği ilçelerinde AK Parti´nin itirazı üzerine yeniden yapılan sayımlarda sonuçlar değişmedi
MECLİSLERDE ÜYELER BELLİ OLDU
MECLİSLERDE ÜYELER BELLİ OLDU
Yerel seçimlerin ardından İl Genel Meclisi´ne ve Belediye Meclisi´ne girmeye hak kazanan isimler de netleşti. Geçtiğimiz dönemde 22+4 kişi AK Parti ve 11 kişi de Büyük Birlik Partisi´nden oluşan Belediye Meclisi´nde bu seçimlerde de durum değişmedi. AK Parti ve BBP yine aynı sayıda üye ile Belediye Meclisi´nde görev alacak
BİLGİN YARIN MAZBATA ALACAK
BİLGİN YARIN MAZBATA ALACAK
Pazar günü yapılan seçimlerde yüzde 49,35 oyla seçimin açık ara kazananı olan AK Parti´nin adayı Hilmi Bilgin, yarın Adliye´ye giderek mazbatasını alacak. Bilgin, daha sonra da Belediye Başkanlığı´nda yapılacak programla 10 yıl Belediye Başkanı olarak hizmet eden Sami Aydın´dan bayrağı devralacak.
SOSYAL MEDYADAN VEDA ETTİ - video
SOSYAL MEDYADAN VEDA ETTİ - video
Belediye Başkanı Sami Aydın, 31 Mart seçimlerinin ardından yeni Belediye Başkanı´nın belirlenmesiyle sosyal medya hesabı üzerinden takipçileri ile buluşarak veda etti. Başkan Aydın, Facebook, Twitter ve İnstagram´da eş zamanlı olarak yaptığı canlı yayında “Alnımız açık, başımız dik bir şekilde bu onurlu ve şerefli görevi devredeceğiz” dedi
CHP´Lİ AKYILDIZ´DAN TEŞEKKÜR VE TEBRİK
CHP´Lİ AKYILDIZ´DAN TEŞEKKÜR VE TEBRİK
CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, seçimlerde kendisini destekleyen herkese teşekkür etti. 2014 yerel seçimlerine göre CHP´nin oyunu iki kat artırmayı başaran ancak yine de seçimi kaybeden Akyıldız, seçimin kazananı AK Parti adayı Hilmi Bilgin´i de tebrik etti
“GÜÇLÜ EKONOMİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM”
“GÜÇLÜ EKONOMİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM”
Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, 31 Mart seçimlerinin hayırlı olmasını dileyerek, “Güçlü bir ekonomi, daha da ileri bir demokrasi ve çok daha büyük bir Türkiye ve Sivas için çalışmaya devam edeceğiz” dedi
SEÇİMLER BİTTİ HİZMET BAŞLAMALI
SEÇİMLER BİTTİ HİZMET BAŞLAMALI
SESOB Başkanı Beşir Köksal, Pazar günü yapılan seçimlerin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni etti. Artık seçim sürecinin geride kaldığını kaydeden Başkan Köksal, il ve ilçelerde seçilen Belediye Başkanlarının hizmete odaklanması gerektiğini belirterek, “Belediye hizmetlerinde esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın memnuniyeti her şeyin üstünde tutulmalıdır” dedi
“ACİLEN EKONOMİYE ODAKLANMALIYIZ”
“ACİLEN EKONOMİYE ODAKLANMALIYIZ”
TSO Başkanı Mustafa Eken, 31 Mart seçimlerinin geride kaldığını belirterek, “4,5 yıllık seçimsiz bir süreç vardır. Acilen seçim atmosferinden çıkarak, kalıcı reformlarla ekonomiye odaklanmalıyız” dedi
ZAFER KUTLAMASI - video
ZAFER KUTLAMASI - video
31 Mart seçimlerinde merkezde kurulan 399 sandıktan resmi olmayan sonuçlara göre 91 bin 554 oy alarak en yakın rakibi BBP Başkan adayı Doğan Ürgüp´e yaklaşık yüzde 13 oranında fark atan AK Parti Başkan adayı Hilmi Bilgin, zaferini kent meydanında partililerle kutladı
10 BAŞKANLIK MHP´NİN
10 BAŞKANLIK MHP´NİN
MHP İl Başkanı Özkan Turan Navruz, hafta sonu gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimlerinde 7 ilçe ile 3 beldeyi alarak belediye başkanlığı sayısını 10´a çıkardıklarını belirterek, “Sonuçlar ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Teşkilatımızdaki isimsiz kahramanlara teşekkür ediyorum. Asıl iş bundan sonra başlıyor. Önümüzdeki 5 yıllık süreci çok iyi değerlendirmek istiyoruz” dedi
“BİRLİK OLUP, ÜRETECEĞİZ”
“BİRLİK OLUP, ÜRETECEĞİZ”
MHP Belediye Başkan adayı Memet Er, hafta sonu gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimlerinde yüzde 4.70 oranında oy aldıklarını, kazanamadıklarını ama Sivas için bir olmaya, üretmeye, istihdam oluşturmaya devam edeceklerini söyledi
AÇIK ARA YİNE AK PARTİ KAZANDI
AÇIK ARA YİNE AK PARTİ KAZANDI
Bir kez daha AK Parti ile BBP´nin yerel yarışına sahne olan Belediye Başkanlığı seçimini Ak Parti açık ara üçüncü kez kazandı
BİLGİN; “BİSMİLLAH DİYEREK BAŞLIYORUZ”
BİLGİN; “BİSMİLLAH DİYEREK BAŞLIYORUZ”
Sandıktan yüzde 49,33 oy alarak Belediye Başkanı olan AK Parti adayı Hilmi Bilgin dün yaptığı ilk değerlendirmede “Milletimize, teşkilatlarımıza ve hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. İnşallah mazbatamızı aldıktan sonra yeniden bismillah diyerek bu şehrin tamamına 350 bin kişiye ben demeden biz anlayışıyla, ortak akılla, istişareyle daha iyi hizmet mücadelesine başlayacağız” dedi
‘BÖYLE BİR SONUÇ BEKLEMİYORDUK”
‘BÖYLE BİR SONUÇ BEKLEMİYORDUK”
BBP adayı Doğan Ürgüp, sonuçların belli olmasından sonra yaptığı değerlendirmede, “Böyle bir sonuç beklemiyorduk. Sahadaki manzara böyle değildi. Sandık böyle tecelli etti, milletin taktiridir. Saygı duyuyoruz. Ama bırakacak değiliz” dedi
“OYUMUZU ARTIRDIK AMA BAŞARAMADIK”
“OYUMUZU ARTIRDIK AMA BAŞARAMADIK”
CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, dün oyunu TOKİ Şehit Uzman Çavuş Bahattin Erturhan İlkokulu´nda 1098 numaralı sandıkta kullandı. Akyıldız, merkezdeki oy oranlarını yüzde 100 oranında artırdıklarını ama istedikleri sonucu alamadıklarını söyledi
“SİVAS SAHİP ÇIKTI”
“SİVAS SAHİP ÇIKTI”
Belediye Başkanı Sami Aydın, dün oyunu eşi Yurdagül Aydın ile Eğriköprü Mahallesi´ndeki Şehit Uzman Çavuş Bahattin Erturhan İlkokulu´nda 1093 numaralı sandıkta kullandı. Başkan Aydın, seçimlerden zaferle ayrılan AK Parti Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin´i kutlayarak, Sivas´ın emanete sahip çıktığını söyledi
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.

Kanuni Sultan Süleyman
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114