HİÇ BİR İŞİ EKSİK BIRAKMAYACAĞIZ
Bem-Bir-Sen tarafından düzenlenen “Ortak Akıl” programına konuk olan BBP Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, “Çok çalışacağız. Sivas´ta hiçbir işi eksik bırakmayacağız. Personel yapısını güçlendireceğiz. Siyasi bir tavır asla takınmam. Hükümetle hiçbir sorunum olmaz. Sayın Cumhurbaşkanı da muhalefet partisinden Belediye Başkanlığı yaptı, hiçbir sorun olmadı. Doğan Ürgüp´te hiç sorun olmaz. Ne yapar eder işi çözeriz” dedi.
Tarih: 13.3.2019 07:50:00/ 308okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Bem-Bir-Sen´in konuğu olan BBP Belediyi Başkan adayı Doğan Ürgüp, çok çalışacaklarına vurgu yaparak, Sivas´ta hiçbir işi eksik bırakmayacağız. İşleri eskisinden daha iyi yürüteceğimizin garantisini veriyorum. Hükümetle hiçbir sorunum olmaz. Sayın Cumhurbaşkanı da muhalefet partisinden belediye başkanlığı yaptı, hiçbir sorun olmadı, başkaları da yapıyor bir sorun olmuyor. Doğan Ürgüp´te hiç sorun olmaz. Ne yapar eder işi çözeriz” dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu´na bağlı Bem-Bir-Sen Şube Başkanlığı, Belediye Başkanlığı, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği İş Yeri Temsilcileri ve Memur Sen Konfederasyonu´na bağlı sendikaların il ve şube başkanları ile birlikte “Ortak Akıl” programı kapsamında Büyük Birlik Partisi (BBP) Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp´ü konuk etti.

Öğretmenevi´nde gerçekleştirilen kahvaltılı programda Başkan Adayı Ürgüp, projeleri hakkında bilgi vererek üyelerin sorularını yanıtladı.

Başkan Adayı Ürgüp, bir sendika üyesinin “Kişilerin başarısı ve yeteneklerinin çok önemli olmadığı, iktidar partisinden olunmazsa hizmet alınamayacağı yönünde bir düşünce var. Siz daha önce de belediye başkanlığı yaptığınız. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusunu 1994 yılında iktidar partisinden olmamasına rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı´nı kazanan ve önemli hizmetler yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden yola çıkarak yanıtladı.

BBP´Lİ ÜRGÜP´TEN

‘ERDOĞAN´ ÖRNEĞİ

BBP´li Ürgüp; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yanılmıyorsam 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yaptı. O dönemde iktidar partisi Refah Partisi değildi. Bu birinci örneğim. İkinci örneğim şu: İktidar partisinden olmayan başarılı belediye başkan adayları var. Bunların ismini zikretmeye gerek yok. Üçüncü örneğim ise kendi dönemim. İşi mali boyutunda hangi hale getirdiğimizi biliyorsunuz. 1 yılda emlak vergilerinin tahakkuklarını 12 milyon lira seviyesine çıkardığımızı hatırlıyorum. Mesela genel idareden 10 milyon lira para aldığımı hepiniz biliyorsunuz. O zamanlar dönemin Başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın müsteşarı Efkan Ala idi. Efkan Ala kökeni itibariyle ülkücüdür. Yakın arkadaşlarımızla irtibatı vardı, onları devreye soktuk. Efkan Ala´ya dosyayı verdim. Başbakan´a sundular ve 23 milyon lira para çıktı. 10 milyon lirasını alabildik. Gerisini niye alamadığımızın detaylarına girmeyeceğim. Mahalle çekişmeleri oldu. Aldığım 10 milyon lirayı bile verdirmek istemediler. Özel İdare´ye para geçmişti. Yani belediye başkanının iktidar partisinden olmamasının hiçbir mahsuru olmaz” dedi.

“O BİZİM AĞABEYİMİZDİR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 8 Şubat´ta gerçekleştirdiği Sivas mitinginde sarf ettiği “Bizim şu anda Cumhur İttifakımızın iki ayağı vardır. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi. Cumhur İttifakı´nın içerisinde başka bir parti yoktur. Bizimle rast gele bir resim çektirip ondan sonra bu resmi sağda solda istismar edenlere inanmayın. Böyle bir şey yok” ve  “Muhsin kardeşimin istismar edilmesine de tahammül edemiyorum onu da söyleyeyim. Muhsin kardeşim artık rahmetli oldu. Birileri çıkıyor, onun ismini kullanarak arkasından Sivas´ta belediyeyi almanın gayretine giriyor. Türkiye´de bir iktidar var” sözlerini değerlendiren Başkan Adayı Ürgüp, “O bizim Cumhurbaşkanımızdır, ağabeyimizdir. ‘İttifak iki partidir. Muhsin Yazıcıoğlu´nun adı ile oy toplanıyor´ cümleleri seçim nedeniyledir. Seçimi kazandık, ne yapacak; benimle çalışmayacak mı Sayın Cumhurbaşkanımız? Bir de ben alttan girer üstten girer o işi hallederim. Daha fazlasını da alırım, alacağım da seçildiğim takdirde” diye konuştu.

“CİDDİ ANLAMDA

KAYNAĞA İHTİYAÇ VAR”

Başkan Adayı Ürgüp, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Şehrin bir tarih ve kültür şehri olabilmesi açısından ciddi manada kaynağa ihtiyaç var. Bu kaynakları alacağız. Şehrin geleceğini turizmde görüyorum. Turizmi de çeşitlendirdik. Turizm vasıtasıyla Sivas´a insan sokacağız.  İşletmelerin sayısı artacak. İşletmeler istihdam oluşturacak. Yeni yeni işletmeler ortaya çıkacak ve halkın fakirlikten kurtarılmasını bu şekilde sağlayacağız. Belediye başkanının muhalefet olmasının bir de şöyle faydası var: Bir kütüphane meselesi vardı hatırlarsanız. Ne yaptım? Sonuna kadar direndim. Olmadı yargıya gittim. Seçimi kaybedince Sami Bey´le bunun sohbetini yaptık. ‘Keşke çekmeseydiniz´ dedim. ‘Ben de öyle düşünüyordum ama direnemedim´ dedi. 10 bin kişilik yurt konusunda da aynı şey oldu. O yurdu oraya yaptılar. Belediye Başkanı Doğan Ürgüp olsaydı o yurdu oraya yapamazlardı. Bu kesin. Şu an burada imardan arkadaşlarımız var. Sır değil bunlar. Başlarken ruhsatsız başladı. Bir tane ruhsatsız inşaat başlatmadık. Devlet kanunsuz iş yapmaz. 10 bin kişilik yurdu oraya yaptılar. Güvenliği nasıl sağlayacaklar? Şehir boşaldı. Recep Tayyip Erdoğan´ın da onaylayacağı bir proje değil bu. Ben onun da aldatıldığı, yanıltıldığı kanaatindeyim” açıklamasında bulundu.

“HÜKÜMETLE HİÇBİR

SORUNUM OLMAZ”

“Haktan, hukuktan ayrılmayacağız” diyen Başkan Adayı Ürgüp, “Sizler birer seçmensiniz. Beraber çalıştık. Birçoğunuzun amirliğini yaptım. Çok çalışacağız. Birinci işim çalışmaktır. Sivas´ta hiçbir işi eksik bırakmayacağız. Personel yapısını güçlendireceğiz. Personelin hakkı konusunda son derece titiz davranacağız. Personel mutlu olursa iyi çalışacağı kanaatindeyim. Kadrolarla çok oynamam, biliyorsunuz. Siyasi bir tavır asla takınmam. İşleri eskisinden daha iyi yürüteceğimizin garantisini veriyorum. Hükümetle hiçbir sorunum olmaz. Sayın Cumhurbaşkanı da muhalefet partisinden belediye başkanlığı yaptı, hiçbir sorun olmadı, başkaları da yapıyor bir sorun olmuyor. Doğan Ürgüp´te hiç sorun olmaz. Ne yapar eder işi çözeriz” ifadelerini kullandı.Video Tarihi: 12.3.2019 17:46:03
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: EKSİK BIRAKMAYACAĞIZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
65 MUHTARDAN 62´Sİ YİNE ADAY
65 MUHTARDAN 62´Sİ YİNE ADAY
Şehir merkezindeki 65 Mahalle Muhtarının 62´si yeni dönemde tekrar Muhtarlık için yarışacak. Mevcut Muhtarlardan sadece 3´ü yeni dönemde aday olmadı. Son dönemlerde Muhtarların özlük haklarında yapılan iyileştirmeler özellikle maaş, rağbeti artırdı. Mührü vermek istemeyen muhtarların yanı sıra 65 mahalledeki diğer adaylarla muhtarlık yarışı vereceklerin sayısının 300´ün üzerinde olduğu söyleniyor
HAİN DEMEYE HAKKINIZ YOK - video
HAİN DEMEYE HAKKINIZ YOK - video
31 Mart seçimleri öncesinde Sivas mitinginde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yerel seçimde hiçbir ittifakta yer almadıklarını buna rağmen iktidarın, kendilerini Millet İttifakı´nın içinde gösterdiğini vurgulayarak, “Elbette ittifak yapılabilir. Biz bu sefer ittifakın içerisinde yer almadık; ama ısrarla bizi hep ‘Millet İttifakı´nın içerisine koymaya çalışıyorlar. Bu memleket hepimizin, aramıza düşmanlık sokmaya kimsenin hakkı yok. Şu anda Cumhurbaşkanı Erdoğan kimin oyuna talipse ben de o oylara talibim. Sen talip olursan vatanseversin, biz olursak ‘hain´ diye göstereceksin. Buna kimsenin hakkı yok” dedi
BUGÜN GELİYOR
BUGÜN GELİYOR
Saadet Partisi Genel Başkanı hemşerimiz Temel Karamollaoğlu, bugün şehrimize gelerek düzenleyeceği mitingle partililere seslenecek. Belediye Başkan adaylarının da tanıtılacağı miting, Cumhuriyet Meydanı´nda saat 13.30´da başlayacak
28 MİLYARI SORDU
28 MİLYARI SORDU
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın seçim mitinglerinde “Sivas´a 28 milyar TL yatırım yaptık” ifadelerini TBMM gündemine taşıdı. Karasu verdiği soru önergesinde yapılan yatırımların dokümanını istedi
“SİVAS´A VEFA BORCUM VAR”
“SİVAS´A VEFA BORCUM VAR”
CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, Bem-Bir-Sen tarafından organize edilen “Ortak Akıl” programına katıldı. Projeleri hakkında üyeleri bilgilendiren CHP´li Akyıldız, Sivas´a vefa borcu olduğunu düşündüğü için başkanlığa aday olduğunu ifade ederek, “Yola çıkış sebebim, belediye başkanı adayı oluş sebebim tam anlamıyla bu. Bunu hizmet ederek ödeme düşüncesi ile yola çıktım” dedi.
“SİVAS BİZİMLE GELİŞECEK”
“SİVAS BİZİMLE GELİŞECEK”
CHP Başkan adayı Ali Akyıldız, 3 ana başlıkta 25 proje açıkladı. Akyıldız´ın ‘Gelişen Sivas, Büyüyen Sivas, Gülümseyen Sivas´ başlıkları altında açıkladığı projeleri arasında en dikkat çekeni üniversite öğrencilerinin şehirle bağlantısını sağlayacak ‘Ulaşım Aktarımı´ projesi oldu.
MHP ADAYLARINI TANITTI
MHP ADAYLARINI TANITTI
MHP Sivas İl Başkanlığı, 31 Mart´ta yapılacak yerel seçim öncesinde il, ilçe ve belde belediye başkanı adaylarını tanıttı.
DESTEKLEYİN EMRİNİZDEYİM - video
DESTEKLEYİN EMRİNİZDEYİM - video
Bakan Soylu, “Hilmi Bilgin vefalıdır, çalışkandır, 31 martta sandıkları patlatın” dedi ve ekledi..
SAVAŞ DEĞİL SEÇİM
SAVAŞ DEĞİL SEÇİM
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: "Bütün Sivaslılar hangi partiye oy veriyorlarsa versinler, hepsi bizim kardeşimiz. AK Parti´lisi, HDP´lisi, MHP´lisi, BBP´lisi hepsi bizim kardeşimiz. Bu bir savaş değil, bu bir seçim ama bunu bir savaş olarak gösteriyorlar"
‘BEN DEĞİL BİZ´ ANLAYIŞIYLA - video
‘BEN DEĞİL BİZ´ ANLAYIŞIYLA - video
TSO Meclis toplantısına katılan AK Parti Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin, “Bu şehir için hep birlikte “ben değil biz” anlayılışya çalışacağız. Biz anlayışının altında başkanlar kurulu en baş paydamız olacak. Yapacağımız her hizmette atacağımız her adımda milletimizin muvafakatını rızasını alarak işlemler icraatlar yapacağız” dedi
ÇELİK´E DESTEK İSTEDİ
ÇELİK´E DESTEK İSTEDİ
MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Şarkışla ilçesinde seçim çalışmalarına katıldı, adaylarına destek istedi
BAKAN SOYLU YARIN SİVAS´TA
BAKAN SOYLU YARIN SİVAS´TA
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yarın ilimize gelerek çeşitli temaslarda bulunacak. İlk olarak Valilik ve Belediye´yi ziyaret etmesi beklenen Bakan Soylu, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı´nı da ziyarette bulunarak brifing alacak
DESTEK İÇİN GELİYOR
DESTEK İÇİN GELİYOR
Saadet Partisi Genel Başkanı hemşerimiz Temel Karamollaoğu, 16 Mart Cumartesi günü ilimize gelerek partililere hitap edecek, Belediye Başkan adaylarına destek isteyecek, “Cepsiz ceket” modelini tanıtacak
SEÇİM BÜROSU AÇTI DESTEK İSTEDİ
SEÇİM BÜROSU AÇTI DESTEK İSTEDİ
AK Parti Milletvekili Habib Soluk, Kangal´da seçim bürosunun açılışını yaptı, Başkan adayı Mehmet Öztürk´e destek istedi, “Mehmet başkan Türkiye´nin en başarılı Belediye Başkanları arasında yer aldı”dedi
ATAMA ÖNERGESİ
ATAMA ÖNERGESİ
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, bir süre önce Cumhuriyet Üniversitesi´nde yapılan akademik personel atamalarının liyakat esasına göre yapılıp yapılmadığının araştırılması için TBMM´ye önerge verdi. Karasu, ortada ciddi bir bilgi kirliliğinin olduğunu belirterek, “Meclisimiz önergeyi kabul ederse, oluşturulacak olan komisyon 125 kişilik atamayı inceleyecek” dedi
SEÇMEN SAYISI NÜFUSUNU GEÇTİ
SEÇMEN SAYISI NÜFUSUNU GEÇTİ
646 bin 608 Nüfuslu Sivas´ta 31 Mart seçimleri öncesinde, seçme hüviyetine haiz toplam 460 bin 489 seçmen bulunurken, 8247 nüfusu olan İmranlı´da seçmen sayısının 8259 olduğu ortaya çıktı. Seçmen sayısının nüfustan fazla olmasına, taşıma seçmenlerin yol açtığı öğrenildi
“MUHTARLIĞA KADIN ELİ DEĞMELİ”
“MUHTARLIĞA KADIN ELİ DEĞMELİ”
Şehrin en kalabalık mahallelerinden biri olan Mimar Sinan´ın ilk kadın adayı 54 yaşındaki ev hanımı çalışmalarını hızlandırarak kapı kapı dolaşıp oy istiyor. Kadın aday Arı, “Yerel yönetimlere artık kadın eli değmeli. Seçmen ne isterse onu yapacağız” dedi
"AMACIMIZ HİZMETTİR"
"AMACIMIZ HİZMETTİR"
Esnaf Odaları Birliği´nin davetine katılan BBP Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, ‘Sivas İçin Yeniden´ sloganıyla bir kez daha hizmete talip olduklarını belirterek, “Yeni bir ekiple ve yeni projelerle yola çıktık. Amacımız şehrimizin gelişmesi, kalkınması ve vatandaşımızın daha güzel belediye hizmeti almasını sağlamaktır” dedi
"SİVAS DEVAM DEMELİ" - video
"SİVAS DEVAM DEMELİ" - video
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül seçimleri değerlendirdi..
KESİN ADAY LİSTELERİ İLAN EDİLDİ
KESİN ADAY LİSTELERİ İLAN EDİLDİ
Sivas´ta 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür…

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114