HİÇ BİR İŞİ EKSİK BIRAKMAYACAĞIZ
Bem-Bir-Sen tarafından düzenlenen “Ortak Akıl” programına konuk olan BBP Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, “Çok çalışacağız. Sivas´ta hiçbir işi eksik bırakmayacağız. Personel yapısını güçlendireceğiz. Siyasi bir tavır asla takınmam. Hükümetle hiçbir sorunum olmaz. Sayın Cumhurbaşkanı da muhalefet partisinden Belediye Başkanlığı yaptı, hiçbir sorun olmadı. Doğan Ürgüp´te hiç sorun olmaz. Ne yapar eder işi çözeriz” dedi.
Tarih: 13.3.2019 07:50:00/ 427okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Bem-Bir-Sen´in konuğu olan BBP Belediyi Başkan adayı Doğan Ürgüp, çok çalışacaklarına vurgu yaparak, Sivas´ta hiçbir işi eksik bırakmayacağız. İşleri eskisinden daha iyi yürüteceğimizin garantisini veriyorum. Hükümetle hiçbir sorunum olmaz. Sayın Cumhurbaşkanı da muhalefet partisinden belediye başkanlığı yaptı, hiçbir sorun olmadı, başkaları da yapıyor bir sorun olmuyor. Doğan Ürgüp´te hiç sorun olmaz. Ne yapar eder işi çözeriz” dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu´na bağlı Bem-Bir-Sen Şube Başkanlığı, Belediye Başkanlığı, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği İş Yeri Temsilcileri ve Memur Sen Konfederasyonu´na bağlı sendikaların il ve şube başkanları ile birlikte “Ortak Akıl” programı kapsamında Büyük Birlik Partisi (BBP) Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp´ü konuk etti.

Öğretmenevi´nde gerçekleştirilen kahvaltılı programda Başkan Adayı Ürgüp, projeleri hakkında bilgi vererek üyelerin sorularını yanıtladı.

Başkan Adayı Ürgüp, bir sendika üyesinin “Kişilerin başarısı ve yeteneklerinin çok önemli olmadığı, iktidar partisinden olunmazsa hizmet alınamayacağı yönünde bir düşünce var. Siz daha önce de belediye başkanlığı yaptığınız. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusunu 1994 yılında iktidar partisinden olmamasına rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı´nı kazanan ve önemli hizmetler yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden yola çıkarak yanıtladı.

BBP´Lİ ÜRGÜP´TEN

‘ERDOĞAN´ ÖRNEĞİ

BBP´li Ürgüp; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yanılmıyorsam 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yaptı. O dönemde iktidar partisi Refah Partisi değildi. Bu birinci örneğim. İkinci örneğim şu: İktidar partisinden olmayan başarılı belediye başkan adayları var. Bunların ismini zikretmeye gerek yok. Üçüncü örneğim ise kendi dönemim. İşi mali boyutunda hangi hale getirdiğimizi biliyorsunuz. 1 yılda emlak vergilerinin tahakkuklarını 12 milyon lira seviyesine çıkardığımızı hatırlıyorum. Mesela genel idareden 10 milyon lira para aldığımı hepiniz biliyorsunuz. O zamanlar dönemin Başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın müsteşarı Efkan Ala idi. Efkan Ala kökeni itibariyle ülkücüdür. Yakın arkadaşlarımızla irtibatı vardı, onları devreye soktuk. Efkan Ala´ya dosyayı verdim. Başbakan´a sundular ve 23 milyon lira para çıktı. 10 milyon lirasını alabildik. Gerisini niye alamadığımızın detaylarına girmeyeceğim. Mahalle çekişmeleri oldu. Aldığım 10 milyon lirayı bile verdirmek istemediler. Özel İdare´ye para geçmişti. Yani belediye başkanının iktidar partisinden olmamasının hiçbir mahsuru olmaz” dedi.

“O BİZİM AĞABEYİMİZDİR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 8 Şubat´ta gerçekleştirdiği Sivas mitinginde sarf ettiği “Bizim şu anda Cumhur İttifakımızın iki ayağı vardır. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi. Cumhur İttifakı´nın içerisinde başka bir parti yoktur. Bizimle rast gele bir resim çektirip ondan sonra bu resmi sağda solda istismar edenlere inanmayın. Böyle bir şey yok” ve  “Muhsin kardeşimin istismar edilmesine de tahammül edemiyorum onu da söyleyeyim. Muhsin kardeşim artık rahmetli oldu. Birileri çıkıyor, onun ismini kullanarak arkasından Sivas´ta belediyeyi almanın gayretine giriyor. Türkiye´de bir iktidar var” sözlerini değerlendiren Başkan Adayı Ürgüp, “O bizim Cumhurbaşkanımızdır, ağabeyimizdir. ‘İttifak iki partidir. Muhsin Yazıcıoğlu´nun adı ile oy toplanıyor´ cümleleri seçim nedeniyledir. Seçimi kazandık, ne yapacak; benimle çalışmayacak mı Sayın Cumhurbaşkanımız? Bir de ben alttan girer üstten girer o işi hallederim. Daha fazlasını da alırım, alacağım da seçildiğim takdirde” diye konuştu.

“CİDDİ ANLAMDA

KAYNAĞA İHTİYAÇ VAR”

Başkan Adayı Ürgüp, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Şehrin bir tarih ve kültür şehri olabilmesi açısından ciddi manada kaynağa ihtiyaç var. Bu kaynakları alacağız. Şehrin geleceğini turizmde görüyorum. Turizmi de çeşitlendirdik. Turizm vasıtasıyla Sivas´a insan sokacağız.  İşletmelerin sayısı artacak. İşletmeler istihdam oluşturacak. Yeni yeni işletmeler ortaya çıkacak ve halkın fakirlikten kurtarılmasını bu şekilde sağlayacağız. Belediye başkanının muhalefet olmasının bir de şöyle faydası var: Bir kütüphane meselesi vardı hatırlarsanız. Ne yaptım? Sonuna kadar direndim. Olmadı yargıya gittim. Seçimi kaybedince Sami Bey´le bunun sohbetini yaptık. ‘Keşke çekmeseydiniz´ dedim. ‘Ben de öyle düşünüyordum ama direnemedim´ dedi. 10 bin kişilik yurt konusunda da aynı şey oldu. O yurdu oraya yaptılar. Belediye Başkanı Doğan Ürgüp olsaydı o yurdu oraya yapamazlardı. Bu kesin. Şu an burada imardan arkadaşlarımız var. Sır değil bunlar. Başlarken ruhsatsız başladı. Bir tane ruhsatsız inşaat başlatmadık. Devlet kanunsuz iş yapmaz. 10 bin kişilik yurdu oraya yaptılar. Güvenliği nasıl sağlayacaklar? Şehir boşaldı. Recep Tayyip Erdoğan´ın da onaylayacağı bir proje değil bu. Ben onun da aldatıldığı, yanıltıldığı kanaatindeyim” açıklamasında bulundu.

“HÜKÜMETLE HİÇBİR

SORUNUM OLMAZ”

“Haktan, hukuktan ayrılmayacağız” diyen Başkan Adayı Ürgüp, “Sizler birer seçmensiniz. Beraber çalıştık. Birçoğunuzun amirliğini yaptım. Çok çalışacağız. Birinci işim çalışmaktır. Sivas´ta hiçbir işi eksik bırakmayacağız. Personel yapısını güçlendireceğiz. Personelin hakkı konusunda son derece titiz davranacağız. Personel mutlu olursa iyi çalışacağı kanaatindeyim. Kadrolarla çok oynamam, biliyorsunuz. Siyasi bir tavır asla takınmam. İşleri eskisinden daha iyi yürüteceğimizin garantisini veriyorum. Hükümetle hiçbir sorunum olmaz. Sayın Cumhurbaşkanı da muhalefet partisinden belediye başkanlığı yaptı, hiçbir sorun olmadı, başkaları da yapıyor bir sorun olmuyor. Doğan Ürgüp´te hiç sorun olmaz. Ne yapar eder işi çözeriz” ifadelerini kullandı.Video Tarihi: 12.3.2019 17:46:03
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: EKSİK BIRAKMAYACAĞIZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KARASU, İSTANBUL´DAKİ SİVASLILARLA BULUŞACAK
KARASU, İSTANBUL´DAKİ SİVASLILARLA BULUŞACAK
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, 23 Haziran´da İstanbul´da yenilenmesine karar verilen Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Avcılar İlçe sorumlusu olarak görevlendirildi. Karasu, seçim sürecinde İstanbul´daki tüm Sivaslılarla çeşitli programlarda bir araya gelecek.
BEDELLİ ASKERLİĞE ERTELEME TALEBİ!
BEDELLİ ASKERLİĞE ERTELEME TALEBİ!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal eden YSK, yeni seçim için 23 Haziran tarihini açıklamıştı. CHP Milletvekili Ulaş Karasu, seçimin yapılacağı tarihle kesişen bedelli askerlik celbinin ertelenmesi için kanun teklifi verdi.
MAYIS TOPLANTILARI TAMAMLANDI - video
MAYIS TOPLANTILARI TAMAMLANDI - video
İl Genel Meclisi´nde Mayıs ayı toplantılarının son oturumu dün yapıldı. Meclis Başkanvekili Fikret Doğruyol Başkanlığında yapılan oturumda Haziran ayında görüşülecek gündem maddeleri belirlendi.
HESABINI SORACAĞIZ--Video
HESABINI SORACAĞIZ--Video
Kızılcahamam kampında konuşan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, seçim sürecinde bazı önemli isimler için “neredeydiler?” diye sordu. Kaybettikleri yerlerle ilgili derinlemesine inceleme yapılacağını vurgulayan Erdoğan “Zamanı gelince gerekli hesabı soracağız” dedi.
KARAMOLLAOĞLU: “ÖZGÜL AĞIRLIĞI EN YÜKSEK PARTİYİZ”
KARAMOLLAOĞLU: “ÖZGÜL AĞIRLIĞI EN YÜKSEK PARTİYİZ”
Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, yerel seçimlerde arzu ettikleri oranda oy alamamalarına rağmen, ´bugün özgül ağırlığı en yüksek partiyiz”dedi.
“TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANACAĞIZ”
“TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANACAĞIZ”
31 Mart seçimleriyle birlikte Belediye Başkanlığı görevini Hilmi Bilgin´e devreden Sami Aydın, Bilgin´e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, “Biz Hilmi Başkanımızın başarılı olması için yanındayız, duacısıyız, destekçisiyiz. Ne zaman bize ihtiyacı olursa, her zaman katkı sunmaya varız” dedi. Başkan Bilgin ise “Şehrimizin ihtiyacı olan her hususta sizlerle, herkesle istişare ederek, ortak akılla tecrübelerinizden faydalanacağız” ifadelerini kullandı.
AK PARTİ İKTİDARIYLA İYİ HİZMETLER GELDİ
AK PARTİ İKTİDARIYLA İYİ HİZMETLER GELDİ
AK Parti Milletvekili İsmet Yılmaz, “Önümüzde 5 yıllık bir süre var. Bu süreyi geçmiş yılların tecrübesinden faydalanarak daha iyi geçirmek lazım. AK Parti iktidarıyla Sivas´a çok iyi hizmetler geldi. Bunu çok net söylüyorum. İnşallah daha güzel hizmetler yapılmaya devam edecektir” dedi.
MAKAM ODASININ KAPISINI SÖKTÜ
MAKAM ODASININ KAPISINI SÖKTÜ
Zara Belediye Başkanlığına seçilen MHP´li Fatih Çelik, makam odasının kapısını kaldırdı.
BAŞKAN OĞUZ MAZBATASINI ALDI
BAŞKAN OĞUZ MAZBATASINI ALDI
Şarkışla ilçesinde AK Parti´den belediye başkanı seçilen Ahmet Turgay Oğuz, mazbatasını aldı.
HEPİMİZ  BEKLİYORUZ
HEPİMİZ BEKLİYORUZ
Şehrimize gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İstanbul başta olmak üzere seçimlerle ilgili itirazlar ve yeniden sayımların sorulması üzerine “Bu sürecin sonucunda daha fazla bağıran, daha fazla farklı yollara tenezzül eden değil, haklı olan kazanacaktır. Bunun tescilini de Yüksek Seçim Kurulu yapacaktır. Hepimiz bu süreci saygılı bir şekilde bekleyip, itirazlarımızı yapıp bu konuda A partisi değil, B partisi değil milletimizin tercihi ne yöndeyse bunu tescil olmasını beklememiz lazım” dedi.
APAYDIN MAZBATASINI ALDI
APAYDIN MAZBATASINI ALDI
Sivas´ın Kangal ilçesinde belediye başkanı seçilen Kürşat Apaydın, mazbatasını aldı.
DİVRİĞİ VE İMRANLI´DA SONUÇLAR DEĞİŞMEDİ
DİVRİĞİ VE İMRANLI´DA SONUÇLAR DEĞİŞMEDİ
Resmi olmayan sonuçlara göre, CHP´li adayların kazandığı İmranlı ve Divriği ilçelerinde AK Parti´nin itirazı üzerine yeniden yapılan sayımlarda sonuçlar değişmedi
MECLİSLERDE ÜYELER BELLİ OLDU
MECLİSLERDE ÜYELER BELLİ OLDU
Yerel seçimlerin ardından İl Genel Meclisi´ne ve Belediye Meclisi´ne girmeye hak kazanan isimler de netleşti. Geçtiğimiz dönemde 22+4 kişi AK Parti ve 11 kişi de Büyük Birlik Partisi´nden oluşan Belediye Meclisi´nde bu seçimlerde de durum değişmedi. AK Parti ve BBP yine aynı sayıda üye ile Belediye Meclisi´nde görev alacak
BİLGİN YARIN MAZBATA ALACAK
BİLGİN YARIN MAZBATA ALACAK
Pazar günü yapılan seçimlerde yüzde 49,35 oyla seçimin açık ara kazananı olan AK Parti´nin adayı Hilmi Bilgin, yarın Adliye´ye giderek mazbatasını alacak. Bilgin, daha sonra da Belediye Başkanlığı´nda yapılacak programla 10 yıl Belediye Başkanı olarak hizmet eden Sami Aydın´dan bayrağı devralacak.
SOSYAL MEDYADAN VEDA ETTİ - video
SOSYAL MEDYADAN VEDA ETTİ - video
Belediye Başkanı Sami Aydın, 31 Mart seçimlerinin ardından yeni Belediye Başkanı´nın belirlenmesiyle sosyal medya hesabı üzerinden takipçileri ile buluşarak veda etti. Başkan Aydın, Facebook, Twitter ve İnstagram´da eş zamanlı olarak yaptığı canlı yayında “Alnımız açık, başımız dik bir şekilde bu onurlu ve şerefli görevi devredeceğiz” dedi
CHP´Lİ AKYILDIZ´DAN TEŞEKKÜR VE TEBRİK
CHP´Lİ AKYILDIZ´DAN TEŞEKKÜR VE TEBRİK
CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, seçimlerde kendisini destekleyen herkese teşekkür etti. 2014 yerel seçimlerine göre CHP´nin oyunu iki kat artırmayı başaran ancak yine de seçimi kaybeden Akyıldız, seçimin kazananı AK Parti adayı Hilmi Bilgin´i de tebrik etti
“GÜÇLÜ EKONOMİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM”
“GÜÇLÜ EKONOMİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM”
Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, 31 Mart seçimlerinin hayırlı olmasını dileyerek, “Güçlü bir ekonomi, daha da ileri bir demokrasi ve çok daha büyük bir Türkiye ve Sivas için çalışmaya devam edeceğiz” dedi
SEÇİMLER BİTTİ HİZMET BAŞLAMALI
SEÇİMLER BİTTİ HİZMET BAŞLAMALI
SESOB Başkanı Beşir Köksal, Pazar günü yapılan seçimlerin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni etti. Artık seçim sürecinin geride kaldığını kaydeden Başkan Köksal, il ve ilçelerde seçilen Belediye Başkanlarının hizmete odaklanması gerektiğini belirterek, “Belediye hizmetlerinde esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın memnuniyeti her şeyin üstünde tutulmalıdır” dedi
“ACİLEN EKONOMİYE ODAKLANMALIYIZ”
“ACİLEN EKONOMİYE ODAKLANMALIYIZ”
TSO Başkanı Mustafa Eken, 31 Mart seçimlerinin geride kaldığını belirterek, “4,5 yıllık seçimsiz bir süreç vardır. Acilen seçim atmosferinden çıkarak, kalıcı reformlarla ekonomiye odaklanmalıyız” dedi
ZAFER KUTLAMASI - video
ZAFER KUTLAMASI - video
31 Mart seçimlerinde merkezde kurulan 399 sandıktan resmi olmayan sonuçlara göre 91 bin 554 oy alarak en yakın rakibi BBP Başkan adayı Doğan Ürgüp´e yaklaşık yüzde 13 oranında fark atan AK Parti Başkan adayı Hilmi Bilgin, zaferini kent meydanında partililerle kutladı
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ne irfandır veren Ahlâka yükseklik ne vicdandır, Fazilet Hissi insanlarda ancak Allah korkusundandır.

M.AKİF ERSOY
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
6.0656
EURO
6.7864