HEDEF 10 BİN YENİ İSTİHDAM -- VİDEO
İstihdam Teşvikleri Bilgilendirme Semineri´nde konuşan Vali Salih Ayhan, “Yeni dönemde istihdam odaklı bir mekanizma kuracağız. Para girmediği sürece o ilin zengin olması ve o ilden göçü engellemeniz mümkün değil. Bu teşvikler 2019 yılında sisteme para sübvanse etmektedir, devlet dolaylı yöntemlerle para transferi yapıyor. Ben istihdam anlamında Sivas´ın 10 bini geçeceğini düşünüyorum” dedi.
Tarih: 12.3.2019 07:30:00/ 252okunma / 0yorum

“ZORLUKLARI AŞACAĞIZ”

İşverenler olarak herkesin zor bir dönemden geçtiğini ifade eden TSO Başkanı Mustafa Eken, “Hepimiz ekonomik anlamda sıkıntıdayız. Bütün işverenler bir gün sonra yapacağı ödemeyi düşünüyor. Allah´ın izniyle bu teşvik paketleriyle, hükümetimizin de desteğiyle en kısa zamanda bu zorlukları aşacağımıza inanıyorum. Sivas için 10 bin istihdam sözü verdik. Burası Sivas, burada iş var, aş var, gelecek var” dedi.

 

Hayrullah AĞKAŞ

İstihdam Teşvikleri Seminerinde konuşan Vali Salih Ayhan, ekonomik anlamda sıkıntı içerisinde olan işverenler için bu teşvik paketlerinin bir can suyu olacağını ifade ederek, “Yeni dönemde istihdam odaklı bir mekanizma kuracağız. Para girmediği sürece o ilin zengin olması ve o ilden göçü engellemeniz mümkün değil. 2019 yılında istihdam anlamında Sivas´ın 10 bini geçeceğine inanıyorum” dedi.

Valilik ve TSO öncülüğünde düzenlenen ‘İstihdam Teşvikleri Bilgilendirme Semineri´ dün TSO Konferans Salonu´nda yapıldı. Seminerde İşkur ve SGK Uzmanları yeni teşvik paketleriyle ilgili işverenlere bilgi verdi.

Vali Salih Ayhan´ın başkanlık ettiği seminerde TSO Başkanı Mustafa Eken, İşkur İl Müdürü Hikmet Canpolat, SGK İl Müdürü Kadir Boztepe, KOSGEB İl Müdürü Bahattin Ünal ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan işverenlerden gelen soruları yanıtladı.

Seminerin değerlendirmesini yapan Vali Salih Ayhan, “Yeni dönemde istihdam odaklı bir mekanizma kuracağız. Bir saha taraması analizleri yaptık. Neler yapabiliriz diye. Elbette yolumuz olacak, parkımız olacak ve bunlar burada yaşayanların yaşam kalitesini arttırmaya yöneliktir. Fakat bir ile para girmediği sürece o ilin zengin olması mümkün değil ve o ilden göçü engellemeniz mümkün değil. Dolayısıyla bu teşviklerle ve desteklerle beraber bunlar can suyu. Bu teşvikler 2019 yılında sisteme para sübvanse etmektir, devlet dolaylı yöntemlerle para transferi yapar. Bu da bunlardan biri. Evlerde ocaklar yanacak, sobalar tütecek, aş kaynayacak” dedi.

“DEĞİŞİMİ İYİ OKUYUN”

Değişimin iyi okunması gerektiğine dikkat çeken Vali Ayhan, “Ben ilk geldiğim günden beridir hep şunu söylüyorum; alan hâkimiyetimiz olacak, öngöreceğiz, ön alacağız. Risk yönetimi budur zaten. Değişimi iyi okumamız lazım, zamanı iyi okumamız lazım. Kurumlarımız da bu ara kendilerini yeniliyorlar, yenilemek zorundalar, yenilenmezlerse sistemin dışında kalırlar. O yüzden arkadaşlarımız sahada olacaklar ve bana da gerekli enformasyonu yapacaklar” diye konuştu.

“2. OSB´Yİ ADIM ADIM

TAKİP EDİYORUZ”

Sadece bu teşviklerle baharın gelmeyeceğini vurgulayan Vali Ayhan, “O yüzden kurumsal yapımızı kurumsal kapasitemizi arttıracağız ve yeni dönemde mutlak suretle düzenli para girdisini sağlayacak mekanizmalar kuracağız. Nasıl? Üretimi arttıracağız, ihracat odaklı bir mekanizma kuracağız. Bu anlamda 2. OSB´yi çok hızlı bir şekilde devreye alacağız. Adım adım takip ettiğimiz işlerin başında 2. OSB geliyor. 22 Mart´ta inşallah Sanayi ve Teknoloji Bakanımız ilimize gelecek. Bu ziyarette 2. OSB´ye verilecek özel teşvikin alt yapısını konuşacağız. 2 yıl içerisinde sisteme dâhil ettiğimiz takdirde yeni yatırımcılarla burayı cazip hale getireceğiz. Özellikle tarım alanında da önemli çalışmalarımız var. Sözleşmeli besicilik ve sözleşmeli üreticilik şeklinde vatandaşa cazip bir üretim yapıp, yurt dışına nasıl ulaştırabiliriz bunları arayacağız” ifadelerini kullandı.

“ESKİ ALIŞKANLIKLARLA

YENİ BAŞARI HİKÂYESİ ÇIKMAZ”

Ekonomik anlamda zor bir dönemden geçtiğimizi hatırlatan Vali Salih Ayhan, “Bu durgunluğu aşmak açısından harikulade teşvik paketleri var. Odamız da 10 bin istihdam sözü verdi ama ben 10 bini de geçeceğinizi düşünüyorum. Bu teşviklerin sisteme mutlaka katkısı olacaktır ama mutlak suretle işadamlarımız ve sanayicilerimiz kendisini iyi analiz etmesi lazım. Eski alışkanlıklarla yeni bir başarı hikâyesi çıkarmamız mümkün değil. Yeni pazarlar bulmak zorundayız. Değişen dünyaya uygun üretim yapmamız lazım” diye konuştu.

10 BİN İSTİHDAM SÖZÜ

TSO Başkanı Eken ise “21 Ocak´ta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´ndeki Şura´da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´dan talep edilmişti. Sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın onayıyla bir protokol imzalandı. Türkiye genelinde istihdamın artırılması için hızlı bir çalışma yapılarak bu teşvik paketleri hazırlandı” dedi.

Bir işçinin işverene maliyetinin 27 bin lira olduğunu ve devletin de bir işçi için 20 bin liraya yakın destek verdiğini kaydeden TSO Başkanı Eken, “Bir işveren 100 işçi alsa 2 milyon lira gibi bir katkısı var. Gerçekten de tarihi bir teşvik. Bu anlamda başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilgili Bakanlıklara ve Odalar ve Borsalar Birliğine çok teşekkür ediyorum. Biz Ankara´daki toplantıda Sivas için 10 bin işçi sözü verdik” ifadelerini kullandı.

İşverenler olarak herkesin zor bir dönemden geçtiğini ifade eden Başkan Eken, “Hepimiz ekonomik anlamda sıkıntıdayız. Bütün işverenler bir gün sonra yapacağı ödemeyi düşünüyor. Allah´ın izniyle bu teşvik paketleriyle, hükümetimizin de desteğiyle en kısa zamanda bu zorlukları aşacağımıza inanıyorum. TSO olarak 7 bin üyemizle ilimizin en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından birisiyiz. El birliğiyle inşallah bu sorunları aşacağız. Burası Sivas, iş var, aş var, gelecek var” diye konuştu.Video Tarihi: 11.3.2019 17:16:27
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HEDEF YENİ İSTİHDAM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HEDEFİNİ ANLATTI
HEDEFİNİ ANLATTI
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, basın mensupları ile bir araya gelerek, üniversitenin fiziki altyapısı ve akademik yapılanması hakkında bilgi verdi. Hedeflerini de açıklayan Rektör Kul, “Savunma sanayide uzmanlaşan, küçük ama dinamik, ses getiren bir üniversite olacağız” dedi.
PATATES PANELİ
PATATES PANELİ
Tarım Müdürlüğü´nün düzenlediği Patates Panelinde konuşan Vali Salih Ayhan, Sivas´ın tarımsal anlamdaki potansiyeline dikkat çekerek, “Bu potansiyeli maksimum derecede kullanmamız gerekir. Göreve geldiğim günden beri söylüyorum. Bu ile para girmesi gerekiyor. Şehre para girmesi için mekanizmayı iyi kurgulamamız lazım. Para üretimle girer, istihdamla girer” dedi.
“O MESAJDAN HABERİM YOK”
“O MESAJDAN HABERİM YOK”
Kangal´da vatandaşlara SMS yolu ile atılan “Aziz Çanakkale şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Değerli hemşerilerimizin oyları da inşallah hayırlı olsun. Mehmet Öztürk” mesajı tartışma konusu oldu. Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, “Gönderilen o mesajlar bana ait değil, haberim yok” dedi.
NUMUNE´YE 4 BOYUTLU ULTRASON
NUMUNE´YE 4 BOYUTLU ULTRASON
Numune Hastanesi´nde 4 boyutlu ultrason cihazı hizmet vermeye başladı. Perinatoloji Uzmanı Dr. Cihan İnan, “4 boyutlu ultrason cihazımız Perinatoloji alanında kullanılabilecek en üst düzey cihazlardan bir tanesi” dedi.
MUTLU-SAN TANITIMI BUGÜN
MUTLU-SAN TANITIMI BUGÜN
Şan Gurup Sivas Bayisi, bugün saat 19´da Hilton Otelde düzenleyeceği toplantı ile Mutlu-San elektrik ürünlerinin tanıtımını yapacak.
“ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARIZ”
“ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARIZ”
Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları´nda program düzenlendi. Vakıf Genel Koordinatörü Metin Çağan, şehitlerimize çok şey borçlu olduğumuzu belirterek, “Aziz şehitlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti ve büyük Türk milleti daima size minnettardır” dedi.
TURİZM FAKÜLTESİ FİNALDE
TURİZM FAKÜLTESİ FİNALDE
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Kupası ön eleme yarışmasında Madımaklı ve Karamuklu Pasta, Naduk (Çedene Helvası), Alabalık ve Pezik Turşulu Kuru Dolma, Bozbaş (Piti), İncasiye ve Kelle Tatlısı ile tüm kategorilerde birinci olarak finallere kaldı.
CEM VAKFI´NDAN NEVRUZ ÇAĞRISI
CEM VAKFI´NDAN NEVRUZ ÇAĞRISI
Cem Vakfı Başkanı Ünal Karataş, yarın Vakıfta gerçekleştirilecek olan Nevruz kutlamalarına tüm halkı davet ederek birlik ve beraberlik çağrısı yaptı, “Allah´a olan yönelişimizin ve şükrümüzün bir ifadesi olan kurbanlarımızı, lokmalarımızı paylaşacağız. Birlik ve beraberliğimizi daim kılacak ortak mesajları vereceğimiz programımızda tüm hemşerilerimizi görmek istiyoruz” dedi.
COŞKUYLA KUTLADIK - video
COŞKUYLA KUTLADIK - video
Çanakkale Zaferi´nin 104.yıldönümü dün ‘Bir Duruştur Çanakkale´ temasıyla coşkuyla kutlandı. Garnizon Şehitliği´nde şehitlerimiz için Kur´an-ı Kerim okunarak başlayan kutlamalarda, il protokolü tarafından şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıldı. Küçük yaşlardaki çocukların da şehitleri ziyaret ederek dua ettiği gözlendi
“O KIVILCIM NİHAİ ZAFERLE SONUÇLANDI”
“O KIVILCIM NİHAİ ZAFERLE SONUÇLANDI”
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Karasu, mesajında Çanakkale´nin geçilmez olduğunu vurgulayarak, bu uğurda can veren tüm şehitleri rahmet ve minnetle andı
ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ
ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ
CHP İl Başkanlığı tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi´nin 104. yılı nedeniyle kent meydanında helva dağıtıldı. CHP Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Bugün bu ülkede bağımsız ve özgür olarak yaşayabiliyorsak bunu en başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e ve onunla birlikte bu vatan canını vermiş şehitlerimize borçluyuz. Onların ruhuna helva dağıtıyoruz” dedi
MUHTEŞEM MEYDAN OKUMA!
MUHTEŞEM MEYDAN OKUMA!
Çanakkale Zaferi´nin 104. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, “Çanakkale direnişi, milli iradenin bağımsızlığa olan tutkusunun en büyük göstergesidir. Bu direniş, milli iradenin, Anadolu çocuklarının eliyle özgürlük ve bağımsızlık için kendini feda ettiği muhteşem bir meydan okumadır” dedi
DİRİLİŞTEN KURTULUŞA ÇANAKKALE
DİRİLİŞTEN KURTULUŞA ÇANAKKALE
Bir kahramanlık destanı olan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin bugün 104. yıldönümü. Dünya harp tarihine geçen Çanakkale Deniz Zaferi, bu yıl Milli Mücadele´nin 100. Yılı dolayısıyla “Bir Duruştur Çanakkale” teması ile kutlanacak. Valilik ise “Dirilişten Kurtuluşa” adı altında düzenleyeceği programla şehitleri anacak
GERGİNLİĞE FIRSAT VERMEYİN
GERGİNLİĞE FIRSAT VERMEYİN
Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Koç, yaklaşan yerel seçimler öncesinde Muhtar adaylarına tavsiyelerde bulunarak, “Seçim takviminden sonra yaşanan 90 olaydan 57´si Muhtarlıkla ilgili. Seçim öncesinde rekabet dışına çıkmadan, gerginliklere fırsat vermeden, ortak değerlerimize leke sürmeden 31 Mart´ta yeni bir demokrasi şölenini hep beraber yaşayalım” dedi
3 AKADEMİSYEN ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST
3 AKADEMİSYEN ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST
Doktor ve akademisyen yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 3 akademisyen adli kontrol şartıyla salıverildi
“HAÇLI ZİHNİYETİ ÜRÜNÜDÜR”
“HAÇLI ZİHNİYETİ ÜRÜNÜDÜR”
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Yeni Zelanda´da yaşanan saldırıyı sert sözlerle kınayarak, “Dünyanın gözleri önünde gerçekleşen insanlık dışı bu saldırı, İslam ve Müslüman düşmanlığının geldiği noktayı işaret etmektedir. Bu saldırı haçlı zihniyeti ürünüdür” dedi
“ZAFERİN GURURUNU YAŞIYORUZ”
“ZAFERİN GURURUNU YAŞIYORUZ”
Vali Salih Ayhan, Çanakkale Zaferi´nin 104. Yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Vali Ayhan, tarihin altın sayfalarına sönmemek ve solmamak üzere nakşolmuş bir destan olan Çanakkale Zaferi´nin gurunu yaşadıklarını söyledi, vatanı için canını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitleri rahmet ve minnetle andı
HAİN SALDIRIYI LANETLEDİLER
HAİN SALDIRIYI LANETLEDİLER
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri, Yeni Zelanda´da iki camiye düzenlenen terör saldırısı nedeniyle gıyabi cenaze namazı kıldı. TÜGVA üniversite koordinatörü Ali Güler, hain saldırıyı lanetlediklerini söyledi
İNSANLIĞA SIKILMIŞ KURŞUNDUR
İNSANLIĞA SIKILMIŞ KURŞUNDUR
Yeni Zelanda´da 49 Müslümanın ölümüne sebep olan cami saldırısını kınayan Memur-Sen İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz, “Bu silahlı saldırı insanlığa sıkılmış bir kurşundur. Herkes sorumlu davranmalı, haktan, adaletten, mazlumdan yana tavır almalıdır” dedi
FETÖ´NÜN DOKTOR YAPILANMASINA OPERASYON
FETÖ´NÜN DOKTOR YAPILANMASINA OPERASYON
Sivas´ta, Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) doktor ve akademisyen yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 10 şüpheliden 4´ü tutuklandı
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler…

Mevlana
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114