GİZLİ-SAKLI BİR ŞEY YOK - video
Ziraat Odası Başkanı delege seçimleri öncesinde bazı iddialarla haberlere cevap verdi
Tarih: 26.12.2018 07:59:07/ 486okunma / 0yorum

Kayyumdan devraldıkları Ziraat Odasını hiçbir zaman kapalı kutu yapmadıklarını, şeffaf, açık ve adil bir yönetim sergileyerek her zaman tarım ve hayvancılığın gelişmesine yönelik çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Başkan Hacı Çetindağ, “Gizli-saklı hiçbir şeyimiz yok. Listelerimiz oda tüzüğü gereğince eylülde belirlendi. Çiftçi olan hiç kimseyi kayıt etmeme gibi bir lüksümüz de yok. Burası hiç kimsenin geçim kapısı ve babasının çiftliği değil” dedi.

19.800 ÇİFTÇİ CUMARTESİ SANDIK BAŞINA

Başkan Çetindağ, 4 yıldan sonra yeni bir seçim sürecine girdiklerini ve merkeze bağlı 154 köy ile 65 mahallede 19 bin 800 çiftçinin Ziraat Odası´nın 215 delegesini belirlemek için cumartesi günü sandık başına gideceğini belirterek, “Üyelerimizin seçeceği delegeler de oda yönetimini oluşturacak” dedi.

BİR DÖNEM DAHA İSTİYORUM

“Önceki dönemlere ait çeşitli yolsuzluk iddiaları nedeniyle dibe vurmuş bir odayı devraldık, bu kötü algıyı Türkiye genelinde tersine çevirdik” diyen Başkan Çetindağ, “Sivas Ziraat Odası biz geldikten sonra Türkiye´de 1 numaralı oda oldu. Bunun nedeni şeffaflık ve hizmettir” açıklaması yaparak, “Çiftçilerimiz için daha yapacağımız işler var, o nedenle bir dönem daha istiyorum, yani tekrar adayım, 4 yıl sonra bırakacağım, kesinlikle bir daha aday olmayacağım” dedi.

HAYDAR ALDIKAÇTI/

Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, seçim sürecine girmeleri nedeniyle bazı internet sitelerinde çıkan haberler ve dedikodulara cevap vererek, “Gizli-saklı hiçbir şeyimiz yok. Listelerimiz oda tüzüğü gereğince eylülde belirlendi. Çiftçi olan hiç kimseyi kayıt etmeme gibi bir lüksümüz de yok. Burası hiç kimsenin geçim kapısı ve babasının çiftliği değil” dedi.

Şeffaf bir şekilde 19 bin 800 çiftçinin merkeze bağlı 154 köy ile 65 mahallede cumartesi günü delegeleri seçmek üzere sandık başına gideceğini söyleyen Başkan Çetindağ, Kayyumdan devraldıkları Ziraat Odasını hiçbir zaman kapalı kutu yapmadıklarını, şeffaf, açık ve adil bir yönetim sergileyerek her zaman tarım ve hayvancılığın gelişmesine yönelik çalışma içerisinde olduklarını vurguladı.

Daha önceki başkan adaylarının kendi aralarındaki çekişmeler ve yolsuzluk iddialarından dolayı Ziraat Odası´nın geçmişte bazı sıkıntılar yaşadığını hatırlatan Başkan Çetindağ, “Dibe vurmuş bir odayı devraldık, bu kötü algıyı Türkiye genelinde tersine çevirdik. Sivas Ziraat Odası biz geldikten sonra Türkiye´de 1 numaralı oda oldu. Bunun nedeni şeffaflık ve hizmettir” dedi.

BİR DÖNEM DAHA

Türkiye´nin en büyük tarım havzası olan Sivas´ta tarım ve hayvancılıkla ilgili sorunların çözümüne yönelik bir çok çalışma yaptığını, ifade eden Başkan Çetindağ, “Çiftçilerimiz için daha yapacağımız işler var, o nedenle bir dönem daha istiyorum, yani tekrar adayım, 4 yıl sonra bırakacağım, kesinlikle bir daha aday olmayacağım” dedi.

“BURASI GEÇİM KAPISI DEĞİL”

Ziraat Odalarında liyakat sahibi insanların olmasını, genç çiftçilerin bulunmasını arzu ettiklerini söyleyen Çetindağ, “Burası bizlerin ne geçim kapasıdır ne de babamızın malıdır. Ömür boyu kalmayacağız. Daha iyi hizmet ve kaliteli ürünler üreterek, Sivas´ı hayvancılık ve tarım şehri yapabilmek için uğraş veriyoruz. Şahsımıza ait menfaat sağlama gibi bir düşüncemiz dahi olmamıştır. Ziraat odasını kullanarak ailemden 1 kişi dahi menfaat sağlamamıştır. 154 köy 65 mahallede delege seçimleri yapılacak. Seçimleri Valilik yapıyor ve seçim kurulu sandık başkanları da muhtarlar olacak. Listeler tüzüğümüz gereğince eylül ayında belirlendi. Cumartesi günü 19 bin 800 üyemiz 154 köyle 65 mahallede sandık başına giderek delegeleri seçecek. Delegelerde yönetimi belirleyecek” dedi.

“KOŞARAK ÇALIŞIYORUZ”

 Sivas´ta tarım ve hayvancılığın gelişmesi ve çiftçilerin sorunlarının çözümü için 4 yıldan bu yana adeta koşarak çalıştıklarını da vurgulayan Başkan Çetindağ, hiçbir menfaat gözetmediklerini, odanın yıllık gelirinin 410 bin lira, aylık giderinin de 25 bin lira civarında olduğunu ifade etti.

“YIPRATMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Asılsız bazı haber ve dedikodularla Sivas çiftçisine en iyi hizmeti sunmaya çalışan Ziraat Odası´nın yine kaosa sürüklenmeye çalışıldığını ileri süren Çetindağ, “Bazı art niyetli insanlar 100 metre yer kiralayarak ben burada hayvancılık yapacağım, delege seçeceğim anlayışı içerisinde. Bunlarla sonuna kadar mücadele edecek ve bu kötü niyetli anlayışa son vereceğiz. Pis ellerini Ziraat Odası´ndan çekmelerini istiyorum. Tekrar seçilsem de bir sonraki dönem bizim için son olacak, aday olmayacağım, görevi daha genç işi bilen arkadaşa çiçek takdim ederek devredeceğim” dedi.

 Video Tarihi: 25.12.2018 15:30:59
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GİZLİ SAKLI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İKİ PROTOKOL BİRDEN
İKİ PROTOKOL BİRDEN
Şehirde uzun süredir atıl bekletilen Fuar ve Kongre Merkezi´nin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´ne devri ile üniversite-sanayi arasında işbirliği protokolü imzalandı
NEVRUZ COŞKUSU - video
NEVRUZ COŞKUSU - video
Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı ilimizde coşkuyla kutlandı. Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen coşkulu programda protokol üyeleri ve vatandaşlar yumurtalarını tokuşturarak, demir dövdü. Nevruz ateşini yakan protokol ateşin üzerinden atladı, ok attı
FUARA UZAY FAKÜLTESİ
FUARA UZAY FAKÜLTESİ
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, uzun zamandır atıl bekletilen Fuar ve Kongre Merkezi´nin üniversiteye devredilmesinin ardından alana Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi kurmak istediklerini söyledi.
ATAMA BEKLEYENLER MAĞDUR EDİLDİ
ATAMA BEKLEYENLER MAĞDUR EDİLDİ
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Nuri Eryıldız, öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmenliği ile birlikte il içi yer değişmelerde sıra sistemi uygulamasına son verildiğini belirterek, atama bekleyen öğretmenlerin mağdur edildiğini öne sürdü. Eryıldız, sıra sisteminin tekrar yönetmenliğe koyulmasını talep etti.
MARKA-PATENT BİLGİLENDİRMESİ
MARKA-PATENT BİLGİLENDİRMESİ
Marka ve Patent Anonim Şirketi (MARPATAŞ), Cumhuriyet Üniversitesi´nde marka, patent ve Sınai Mülkiyet halkları konusunda bilgilendirme yaptı. Şirket yetkilisi Mehmet Tozar, 193 ülkede patent tasarım tescil işlemleri yaptıklarını söyledi, merak edilen soruları cevapladı.
MERDER´DE BEDİROĞLU GÜVEN TAZELEDİ
MERDER´DE BEDİROĞLU GÜVEN TAZELEDİ
MERDER´de 8. Olağan genel kurul yapıldı. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut Başkan Mehmet Bediroğlu yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.
KUAFÖRLERE GELİN BAŞI EĞİTİMİ
KUAFÖRLERE GELİN BAŞI EĞİTİMİ
Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası tarafından yaklaşan düğün sezonu öncesinde bayan kuaförlerine gelin başı eğitimi verildi. Türban Tasarım Eğitmeni Serap Küçükcambaz, mankenler üzerinde türbanlı gelin ve nişan başını uygulamalı olarak anlattı.
KARACA; VAKIF KÜLTÜRÜNÜ ANLATTI
KARACA; VAKIF KÜLTÜRÜNÜ ANLATTI
Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, ‘Sivas´ta Vakıf Kültürü ve Restorasyon Çalışmaları´ konferansında Mimarlık Fakültesi öğrencileri ile buluştu. Karaca, “Şöyle baktığımız zaman ilk vakıf eseri Kâbe´dir. İnsanoğlunun kaybolmayan bir duygusu vardır; anılmaktır” dedi.
LOJİSTİK SEMİNERİ
LOJİSTİK SEMİNERİ
Koyulhisar MYO´da düzenlenen ‘Lojistik ve Lojistik Faaliyetler´ konulu seminerde konuşan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Çağatay Karaköy, lojistik sektörünün gelişen dünyada ülkemiz ekonomisine büyük katkılar sunacağını söyledi.
HEDEFİNİ ANLATTI
HEDEFİNİ ANLATTI
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, basın mensupları ile bir araya gelerek, üniversitenin fiziki altyapısı ve akademik yapılanması hakkında bilgi verdi. Hedeflerini de açıklayan Rektör Kul, “Savunma sanayide uzmanlaşan, küçük ama dinamik, ses getiren bir üniversite olacağız” dedi.
PATATES PANELİ
PATATES PANELİ
Tarım Müdürlüğü´nün düzenlediği Patates Panelinde konuşan Vali Salih Ayhan, Sivas´ın tarımsal anlamdaki potansiyeline dikkat çekerek, “Bu potansiyeli maksimum derecede kullanmamız gerekir. Göreve geldiğim günden beri söylüyorum. Bu ile para girmesi gerekiyor. Şehre para girmesi için mekanizmayı iyi kurgulamamız lazım. Para üretimle girer, istihdamla girer” dedi.
“O MESAJDAN HABERİM YOK”
“O MESAJDAN HABERİM YOK”
Kangal´da vatandaşlara SMS yolu ile atılan “Aziz Çanakkale şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Değerli hemşerilerimizin oyları da inşallah hayırlı olsun. Mehmet Öztürk” mesajı tartışma konusu oldu. Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, “Gönderilen o mesajlar bana ait değil, haberim yok” dedi.
NUMUNE´YE 4 BOYUTLU ULTRASON
NUMUNE´YE 4 BOYUTLU ULTRASON
Numune Hastanesi´nde 4 boyutlu ultrason cihazı hizmet vermeye başladı. Perinatoloji Uzmanı Dr. Cihan İnan, “4 boyutlu ultrason cihazımız Perinatoloji alanında kullanılabilecek en üst düzey cihazlardan bir tanesi” dedi.
MUTLU-SAN TANITIMI BUGÜN
MUTLU-SAN TANITIMI BUGÜN
Şan Gurup Sivas Bayisi, bugün saat 19´da Hilton Otelde düzenleyeceği toplantı ile Mutlu-San elektrik ürünlerinin tanıtımını yapacak.
“ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARIZ”
“ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARIZ”
Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları´nda program düzenlendi. Vakıf Genel Koordinatörü Metin Çağan, şehitlerimize çok şey borçlu olduğumuzu belirterek, “Aziz şehitlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti ve büyük Türk milleti daima size minnettardır” dedi.
TURİZM FAKÜLTESİ FİNALDE
TURİZM FAKÜLTESİ FİNALDE
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Kupası ön eleme yarışmasında Madımaklı ve Karamuklu Pasta, Naduk (Çedene Helvası), Alabalık ve Pezik Turşulu Kuru Dolma, Bozbaş (Piti), İncasiye ve Kelle Tatlısı ile tüm kategorilerde birinci olarak finallere kaldı.
CEM VAKFI´NDAN NEVRUZ ÇAĞRISI
CEM VAKFI´NDAN NEVRUZ ÇAĞRISI
Cem Vakfı Başkanı Ünal Karataş, yarın Vakıfta gerçekleştirilecek olan Nevruz kutlamalarına tüm halkı davet ederek birlik ve beraberlik çağrısı yaptı, “Allah´a olan yönelişimizin ve şükrümüzün bir ifadesi olan kurbanlarımızı, lokmalarımızı paylaşacağız. Birlik ve beraberliğimizi daim kılacak ortak mesajları vereceğimiz programımızda tüm hemşerilerimizi görmek istiyoruz” dedi.
COŞKUYLA KUTLADIK - video
COŞKUYLA KUTLADIK - video
Çanakkale Zaferi´nin 104.yıldönümü dün ‘Bir Duruştur Çanakkale´ temasıyla coşkuyla kutlandı. Garnizon Şehitliği´nde şehitlerimiz için Kur´an-ı Kerim okunarak başlayan kutlamalarda, il protokolü tarafından şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıldı. Küçük yaşlardaki çocukların da şehitleri ziyaret ederek dua ettiği gözlendi
“O KIVILCIM NİHAİ ZAFERLE SONUÇLANDI”
“O KIVILCIM NİHAİ ZAFERLE SONUÇLANDI”
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Karasu, mesajında Çanakkale´nin geçilmez olduğunu vurgulayarak, bu uğurda can veren tüm şehitleri rahmet ve minnetle andı
ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ
ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ
CHP İl Başkanlığı tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi´nin 104. yılı nedeniyle kent meydanında helva dağıtıldı. CHP Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Bugün bu ülkede bağımsız ve özgür olarak yaşayabiliyorsak bunu en başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e ve onunla birlikte bu vatan canını vermiş şehitlerimize borçluyuz. Onların ruhuna helva dağıtıyoruz” dedi
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Verilen emaneti yerine getirmek, en üstün doğruluktur.

HZ.EBUBEKİR (R.A)
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114