ESNAFIN TALEBİNİ YERİNE GETİRDİK - video
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Tesviyeciler ve Oto Sanatkârları Esnaf Odası ile Marangozlar Esnaf Odası üyeleriyle bir araya geldi. Halfelik Kavşağında yapılan düzenlemeden dolayı gerçekleştirilen programda konuşan Başkan Bilgin, “Her hizmeti yaparken, Sivas´a bir hizmeti kazandırırken eserden de daha önemli olan insanlarımızın gönlünü kazanarak, insanlarımızla gönül belediyeciliği anlayışını hâkim kılarak şehrin genelinin kabul ettiği, olur verdiği hizmetlerle sizlerle birlikte bu şehre hizmet edeceğiz. Fethi Akyüz Caddesi´nin kavşak düzenlemesiyle ilgili bir mücadele vardı. Haklı ve doğru bir talepti. Bugünde bu haklı talebi yerine getirdik” dedi.
Tarih: 9.10.2019 01:04:00/ 193okunma / 1yorum

Uğur YİĞİT

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin seçim döneminde sanayi esnafına verdiği sözün üzerine Atatürk Caddesi ve Fethi Akyüz Caddesi üzerinde yapılan düzenlemeyle Ata Sanayi´ne yeniden yol verilerek, sanayi esnafının yüzünü güldürdü.

Yapılan çalışmanın ardından Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası ile Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleri Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile kahvaltıda bir araya geldi.

HAKLI BİR TALEBİ

YERİNE GETİRDİK

Kahvaltı sonrasında konuşan Belediye Başkanı Bilgin, seçim döneminde hizmet etmek için yetki aldığını ifade ederek, “Yola çıktığımız zaman belli hususları söyledik. Yönetim anlayışımızı ortaya koyduk. Hiçbir zaman ben demeyeceğiz ve biz anlayışı ile hareket edeceğimizi söyledik. Az konuşacağız, çok çalışacağız. Bizim adımıza ortaya koyduğumuz eserlerin konuşacağını söyledik. Her hizmeti yaparken Sivas´a bir hizmeti kazandırırken eserden de daha önemli olan insanlarımızın gönlünü kazanarak, insanlarımızla gönül belediyeciliği anlayışını hâkim kılarak şehrin genelinin kabul ettiği, olur verdiği hizmetlerle sizlerle birlikte bu şehre hizmet edeceğiz” dedi.

Başkan Bilgin, “Fethi Akyüz Caddesi´nin kavşak düzenlemesiyle ilgili bir mücadele vardı. Haklı ve doğru bir talepti. Biz de hep şunu söyledik. Hemşerilerimizden gelen haklı, makul ve yapılabilecek her talepte Sivas Belediyesi olarak Sivaslıların emrindeyiz. Bugünde bu haklı talebi yerine getirdik. İnşallah bundan sonra yine hemşerilerimizle, sivil toplum örgütlerimizle, odalarımızla, herkesle bir masada oturarak, istişare ederek, fikirleri konuşarak uygulanabilir her projeyi faaliyete geçirmek bizim boynumuzun borcu asli görevimizdir” diye konuştu.

HERKESLE İSTİŞARE EDİP

PROJEYİ UYGULADIK

Belediye makamını, belediyeciliği bir makam olarak görmediklerini aktaran Başkan Bilgin, “Millete hizmet etmenin bir aracı bu makamlar gelip geçer. Onlarca belediye başkanı geldi geçti. Ama bu milletin değerlerine saygılı olan bu milletin hassasiyetini gören bu milletle yürüyenler unutulmadı. Bizimde bu görev süremiz bir gün bitecek. İyi işler yaptı dedirtebilirsek bizim yanımıza kalacak olan kazanç budur. Ben kavşak düzenlemesine emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Düzgün bir proje olsun dedik. Esnafımızın, milletimizin hassasiyetini ve şehrin bir bütününü etkileyecek olumsuzluğa meydan vermeyecek bir proje olsun dedik. Herkesle istişare ettik ve ortaya çıkan güzel projeyi uyguladık. İnşallah bundan sonrada her zaman esnafımızın, üretenin, tüccarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, kadınlarımızın, gençlerimizin, emeklilerimizin,  engellilerimizin yanında olacağız. Şehirde yaşayan herkesin ve her kesimin iyi ki ben Sivas´ta yaşıyorum ben bu şehirde yaşamaktan mutluyum dedirtecek hayat standartlarını yükseltecek bir şehir inşa etmek, oluşturmak bu anlayışı şehre kılmak bizim asli görevimizdir. Hizmet edeceğiz yollar, köprüler yapacağız. Yollar açacağız. Ama en az onun kadar önemli bunları yaparken hemşerilerimizin gönlünü kazanacağız” ifadelerini kullandı.

“DUALARIMIZ

ORDUMUZLA BİRLİKTE”

Fırat´ın Doğusu´na gerçekleştirilecek olan Barış Pınarı operasyonunda görev alacak Mehmetçiklere operasyonda başarılar dileyen Başkan Bilgin, “Ülkemizin birliğine ve beraberliğine kast eden, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne kast eden terör örgütünün kökünü kazımak adına mücadele eden ordumuzu, güvenlik güçlerimize Rabbimden muzafferiyetler diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Bilgin şöyle devam etti:

“Bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli var bu bedeli biz bin yıldır ödeyerek, 1071 yılından itibaren bu toprakları Türk vatanı yapmak için atalarımız, dedelerimiz büyük mücadeleler ve şehitler vererek Allah´a şükürler olsun bu coğrafyayı bize vatan olarak bıraktılar. Bu coğrafyada yaşayan Türk milletinin bugün ki asli görevi de vatanı, bayrağı, ezanı, kutsal değerleri için şehit dedelerimize onların ruhuna uygun olarak mücadele etmek ve ülkemizin birliğine ve beraberliğine kast edenlere dimdik durmaktır. Bugünde ordumuz yeni bir harekât başlattı. Güneyimizde bize had bildirmek bizi orayla meşgul etmek ve bir terör koridoru kurdurmak isteyen kilometrelerce ötelerde olmalarına rağmen bu coğrafyaya kader çizmek isteyen emperyalist güçlere karşı ordumuz harekât başlattı. Duamız ordumuz ile birlikte biz inanıyoruz ki ölürsek şehit, kalırsak gazi anlayışıyla hareket eden ordumuz muzaffer ve başarılı olacak.”

MÜŞTELERİMİZ

DÜKKÂNIMIZI

BULAMIYORDU

Tesviyeciler ve Oto Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil ise, “Taleplerimiz vardı, dosyamız vardı. Seçim döneminde bunu size sunmuştuk. 4 Eylül Sanayi Sitesinde yaptığımız Sultan Şehir Sanayi Sitesinin altyapı ve asfalt problemi vardı. Geçtiğimiz dönemden gelen. Göreve gelir gelmez, verdiğiniz talimatla altyapı ve asfalt problemini çözerek sanayimize ve şehrimize kazandırdığınız için teşekkür ediyoruz. Bugün de Ata Sanayi´nde Atatürk Caddesi´nden dönüş problemimiz vardı. Yenişehir´e dönüş problemimiz var. Gelen müşterilerimiz dükkânlarımızı bulamıyordu, Yenişehir´e geçemiyordu. Bunu söz vermiştiniz çözeceğiz diye. 3-4 ay boyunca ekibinizle çalışarak çizdiğiniz proje ile gayet başarılı oldu. Yolu 1 haftadır kullanıyorum. En ufak bir tıkanma olmadan esnafımızın problemini çözdüğünüz için teşekkür ediyorum. Başkanım esnafın problemlerinin biri çözülürken diğeri geliyor. Bizim problemimiz bitmez. Bundan sonraki problemlerimizi de çözeceğinize eminim. Burada sanayideki bütün esnaflar adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Marangozlar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Rafet Raif Aydın da Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e esnafa verdiği destekten dolayı teşekkür etti.Video Tarihi: 8.10.2019 15:37:10
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ahmet ışık
9.10.2019 08:03:15
maşallah ne iş yapmış yaa bu belediye.çocuk bile yapım aşamasında bunun böyle olması gerektiğini biliyordu.bize güzel şehircilik dersi verenler lütfen gitsin de başka şehirleri görsün.gittikce yozlaşan ,binalaşan,sınırları taşan binalara ruhsat veren,yeşil alanı daraltan,yüksek binalara izin veren,bisiklet yolu bulunmayan,raylı taşımacılığı yapmayarak caddeleri mavi otobüslerle dolduran,gittikce yaşanmayan bir şehir teslim edenler utansınlar bizlerden.körler sağırlar birbirlerini ağarlarlarbir şey yapmıyorsunuz ..kusura bakmayın....
MİLLİ MÜCADELE YOLUNU YAYA YÜRÜYOR
MİLLİ MÜCADELE YOLUNU YAYA YÜRÜYOR
Atatürk´ün Milli Mücadele döneminde Anadolu´da izlediği güzergahı 100 yıl sonra adımlamak için Sivas´tan yola çıkan 67 yaşındaki dağcı Osman Kemal Ağaoğlu, Şarkışla ilçesine ulaştı.
 14 KATLI APARTMANIN TERASINDAN DÜŞEN HAKİM, ÖLDÜ
14 KATLI APARTMANIN TERASINDAN DÜŞEN HAKİM, ÖLDÜ
Sivas´ta, ailesinin oturduğu 14 katlı apartmanın terasından düşen Bursa İdari Mahkemesi Üyesi Hakim Mustafa Nuri K. (27), hayatını kaybetti. Acı haberi alan Mustafa Nuri K.´nin yakınları, olay yerinde uzun süre gözyaşı döktü.
87 YAŞINDAKİ HASAN ELMACI DONARAK ÖLDÜ
87 YAŞINDAKİ HASAN ELMACI DONARAK ÖLDÜ
Sivas´ın Hafik ilçesinde, kendisinden haber alınamayan kişinin donarak öldüğü belirlendi.
ÖDÜLLÜ HADİS YARIŞMASI DÜZENLENECEK
ÖDÜLLÜ HADİS YARIŞMASI DÜZENLENECEK
İlimizde, İmam Hatipliler Derneği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında ödüllü hadis yarışması düzenlenecek.
İŞBİRLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRECEĞİZ
İŞBİRLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRECEĞİZ
Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri kardeş borsaYozgat Ticaret Borsası´nı ziyaret etti. Hastaoğlu,” Yozgat ile kültürlerimiz birbirlerine çok benziyor. Kardeş borsamızla tarım, hayvancılık ve sanayi alanında fikir alışverişinde bulunarak işbirliğimizi güçlendirmek düşüncesindeyiz” dedi.
FOTOĞRAFÇILIĞIN İNCELİKLERİNİ ANLATTI
FOTOĞRAFÇILIĞIN İNCELİKLERİNİ ANLATTI
Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Kulübü tarafından “Reklam, Ürün, Model ve Wedding Fotoğrafçılığında Yeni Dönem” konulu söyleşi düzenlendi.
DOĞAL ÜRÜNLER ÜRETECEKLER
DOĞAL ÜRÜNLER ÜRETECEKLER
Vali Salih Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan ile il protokolünün eşleri tarafından ‘Sağlıklı Mutfak Atölyesi´ projesi başlatıldı. Proje kapsamında il protokolünün eşleri doğal ürünlerin yapımını anlatarak, tanıtımını yapacak.
ÜNİVERSİTE´DE BALIK WORKSHOP ETKİNLİĞİ
ÜNİVERSİTE´DE BALIK WORKSHOP ETKİNLİĞİ
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünde öğrencilere yönelik balık workshop etkinliği gerçekleştirildi.
HAYIRSEVERLERE BAĞIŞ ÇAĞRISI
HAYIRSEVERLERE BAĞIŞ ÇAĞRISI
Vali Salih Ayhan, Sivas Belediyesi Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Gıda Bankasını ziyaret etti. Hayırseverlere bağışları arttırma çağrısında bulunan Vali Ayhan, ”Hayırseverlerimizin bağışlarını da artırmalarını bekliyoruz. Hakikaten son zamanlarda biraz daha buna ihtiyacımız var.” dedi.
MÜHENDİSLERE SİVAS´IN YOLLARI ANLATILDI
MÜHENDİSLERE SİVAS´IN YOLLARI ANLATILDI
Cumhuriyet Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından, İl Özel İdaresindeki yol yapım çalışmaları konulu seminer düzenlendi.
TİCARET SOSYAL MEDYADA YAYGINLAŞIYOR
TİCARET SOSYAL MEDYADA YAYGINLAŞIYOR
Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası tarafından üyelerine yönelik olarak sosyal medya ve e ticarette ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 7 MİLYAR TON ATIK VAR (VİDEOLU)
7 MİLYAR TON ATIK VAR (VİDEOLU)
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından Çevre Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Tel Aydın,” Pasifik Okyanusu´nun tam ortasında yaklaşık 3,4 milyon kilometre karelik bir alan ve 7 milyar ton bir ağırlığının olduğundan söz ediliyor. Bu durumun bizlere gösterdiği ise çevremize ne kadar çok zarar verdiğimizdir.” dedi.
ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNE TAM NOT
ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNE TAM NOT
Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, mesleki eğitimlerine haftanın 3 günü staj yaparak devam ediyor. Staj gördükleri işletmelerde becerileri ile tam not alıyor. İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı,” Öğrencilerimiz gerçekten burada sundukları hizmetle göz dolduruyorlar. Ben öğrencilerimizin kendilerine sağlanan bu imkanla çok mutlu olduklarını ve işlerini severek yaptıklarını hissettim.” dedi.
 BİR TON YEM BAĞIŞLADILAR
BİR TON YEM BAĞIŞLADILAR
Tesviyeciler ve Oto Sanatkârları Odası Başkanı Hakan Demirgil ve yönetim kurulu üyeleri hayvan barınağına 1 ton yem bağışladılar.
ŞİİR KİTAPLARINI BAĞIŞLADI
ŞİİR KİTAPLARINI BAĞIŞLADI
İlimizde yaşayan 50 yıldır şiir yazan ve 9 kitap çıkaran şair Mustafa Altınay (72) İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´yı ziyaret ederek, şiir kitaplarını okullara ulaştırılması için bağışladı.
DÖRT İŞLETMEYE GÜVENLİ GIDA SERTİFİKASI
DÖRT İŞLETMEYE GÜVENLİ GIDA SERTİFİKASI
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilimizde ilgili mevzuatların ve halk sağlığının gereklerini yerine getiren işletmelere ´Şehirlerin Sultanı Güvenli Gıda Diyarı´ projesi kapsamında "Güvenilir Gıda Sertifikası´ verilmeye başlandı.
HASTAOĞLU, TÜRİB TOPLANTISINA KATILDI
HASTAOĞLU, TÜRİB TOPLANTISINA KATILDI
Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafında düzenlenen Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Aracılık Sistemi İstişare Toplantısına katıldı.
SOKAK SATICISI 9 ŞÜPHELİ YAKALANDI
SOKAK SATICISI 9 ŞÜPHELİ YAKALANDI
İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından, ilimiz genelinde sokak satıcıları ve kullanıcılarına yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonlarda 9 şüpheli yakalandı.
MECLİS, ÖĞRENCİLERİ MİSAFİR ETTİ
MECLİS, ÖĞRENCİLERİ MİSAFİR ETTİ
Yoğun geçen Kasım ve Aralık ayı toplantılarının ardından, İl Genel Meclisi Bahçeşehir Koleji Sivas Kampüsünde öğrenim görmekte olan ortaokul ve lise öğrencilerini misafir etti.
DOĞAL ÜRÜNLER ÜRETECEKLER
DOĞAL ÜRÜNLER ÜRETECEKLER
Vali Salih Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan ile il protokolünün eşleri tarafından ‘Sağlıklı Mutfak Atölyesi´ projesi başlatıldı. Proje kapsamında il protokolünün eşleri doğal ürünlerin yapımını anlatarak, tanıtımını yapacak. Uğur YİĞİT İl protokolü eşleri sağlıklı gıdalara dikkat çekmek amacıyla Polisevi´nde bir araya geldi. Tam buğday unundan ekşi maya ekmeği yaparak tadan il protokolünün eşleri, sağlıklı gıdalara dikkat çekerek, herkesin evinde bu tür ürünleri kolaylıkla yapabileceklerini dile getirdiler. Ekmek yapımının ardından açıklamalarda bulunan Vali Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, ‘Sağlıklı Mutfak Atölyesi´ adlı bir proje başlattıklarını belirterek çocukların daha sağlıklı büyümesi ve aile bütçesine ekonomik katkı sağlanması için kadınları mutfakta daha fazla görmek istediklerini söyledi. Evde ekmek, yoğurt, peynir, sucuk, sirke gibi gibi doğal ürünler yapmanın zor olmadığını vurgulayan Ayhan, “Bu ürünlerin yapımının kolay olduğunu göstermek için bir araya geldik. Bugün ekşi maya ile doğal ekmek yapımını gördük. Bundan sonra da her Perşembe Halk Eğitim Merkezindeki buluşmalarımızda diğer doğal ürünlerin yapımını gerçekleştireceğiz. Bizler şanslı bir nesildik; annelerimizin yaptığı doğal ürünleri tadarak büyüdük. Doğal bir şey yediğimizde bizleri çocukluğumuza götürerek ‘Tıpkı annemin, ananemin yaptığı gibi´ diyoruz. İstiyoruz ki bizim de çocuklarımızın damak lezzeti genişlesin ve mutfağımızdan gelen leziz kokular hem bedenleri hem de ruhları beslesin, onlarında lezzet tarifleri oluşsun, geleceklerine ışık olsun. Mutfak kültürümüzün yaşaması ve gelecek nesillere aktarılması en büyük gayemiz.” dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Gülen nar, bağı bahceyi de güldürür;

Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7726
EURO
6.4503