ESNAFIN TALEBİNİ YERİNE GETİRDİK - video
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Tesviyeciler ve Oto Sanatkârları Esnaf Odası ile Marangozlar Esnaf Odası üyeleriyle bir araya geldi. Halfelik Kavşağında yapılan düzenlemeden dolayı gerçekleştirilen programda konuşan Başkan Bilgin, “Her hizmeti yaparken, Sivas´a bir hizmeti kazandırırken eserden de daha önemli olan insanlarımızın gönlünü kazanarak, insanlarımızla gönül belediyeciliği anlayışını hâkim kılarak şehrin genelinin kabul ettiği, olur verdiği hizmetlerle sizlerle birlikte bu şehre hizmet edeceğiz. Fethi Akyüz Caddesi´nin kavşak düzenlemesiyle ilgili bir mücadele vardı. Haklı ve doğru bir talepti. Bugünde bu haklı talebi yerine getirdik” dedi.
Tarih: 9.10.2019 01:04:00/ 109okunma / 1yorum

Uğur YİĞİT

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin seçim döneminde sanayi esnafına verdiği sözün üzerine Atatürk Caddesi ve Fethi Akyüz Caddesi üzerinde yapılan düzenlemeyle Ata Sanayi´ne yeniden yol verilerek, sanayi esnafının yüzünü güldürdü.

Yapılan çalışmanın ardından Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası ile Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleri Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile kahvaltıda bir araya geldi.

HAKLI BİR TALEBİ

YERİNE GETİRDİK

Kahvaltı sonrasında konuşan Belediye Başkanı Bilgin, seçim döneminde hizmet etmek için yetki aldığını ifade ederek, “Yola çıktığımız zaman belli hususları söyledik. Yönetim anlayışımızı ortaya koyduk. Hiçbir zaman ben demeyeceğiz ve biz anlayışı ile hareket edeceğimizi söyledik. Az konuşacağız, çok çalışacağız. Bizim adımıza ortaya koyduğumuz eserlerin konuşacağını söyledik. Her hizmeti yaparken Sivas´a bir hizmeti kazandırırken eserden de daha önemli olan insanlarımızın gönlünü kazanarak, insanlarımızla gönül belediyeciliği anlayışını hâkim kılarak şehrin genelinin kabul ettiği, olur verdiği hizmetlerle sizlerle birlikte bu şehre hizmet edeceğiz” dedi.

Başkan Bilgin, “Fethi Akyüz Caddesi´nin kavşak düzenlemesiyle ilgili bir mücadele vardı. Haklı ve doğru bir talepti. Biz de hep şunu söyledik. Hemşerilerimizden gelen haklı, makul ve yapılabilecek her talepte Sivas Belediyesi olarak Sivaslıların emrindeyiz. Bugünde bu haklı talebi yerine getirdik. İnşallah bundan sonra yine hemşerilerimizle, sivil toplum örgütlerimizle, odalarımızla, herkesle bir masada oturarak, istişare ederek, fikirleri konuşarak uygulanabilir her projeyi faaliyete geçirmek bizim boynumuzun borcu asli görevimizdir” diye konuştu.

HERKESLE İSTİŞARE EDİP

PROJEYİ UYGULADIK

Belediye makamını, belediyeciliği bir makam olarak görmediklerini aktaran Başkan Bilgin, “Millete hizmet etmenin bir aracı bu makamlar gelip geçer. Onlarca belediye başkanı geldi geçti. Ama bu milletin değerlerine saygılı olan bu milletin hassasiyetini gören bu milletle yürüyenler unutulmadı. Bizimde bu görev süremiz bir gün bitecek. İyi işler yaptı dedirtebilirsek bizim yanımıza kalacak olan kazanç budur. Ben kavşak düzenlemesine emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Düzgün bir proje olsun dedik. Esnafımızın, milletimizin hassasiyetini ve şehrin bir bütününü etkileyecek olumsuzluğa meydan vermeyecek bir proje olsun dedik. Herkesle istişare ettik ve ortaya çıkan güzel projeyi uyguladık. İnşallah bundan sonrada her zaman esnafımızın, üretenin, tüccarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, kadınlarımızın, gençlerimizin, emeklilerimizin,  engellilerimizin yanında olacağız. Şehirde yaşayan herkesin ve her kesimin iyi ki ben Sivas´ta yaşıyorum ben bu şehirde yaşamaktan mutluyum dedirtecek hayat standartlarını yükseltecek bir şehir inşa etmek, oluşturmak bu anlayışı şehre kılmak bizim asli görevimizdir. Hizmet edeceğiz yollar, köprüler yapacağız. Yollar açacağız. Ama en az onun kadar önemli bunları yaparken hemşerilerimizin gönlünü kazanacağız” ifadelerini kullandı.

“DUALARIMIZ

ORDUMUZLA BİRLİKTE”

Fırat´ın Doğusu´na gerçekleştirilecek olan Barış Pınarı operasyonunda görev alacak Mehmetçiklere operasyonda başarılar dileyen Başkan Bilgin, “Ülkemizin birliğine ve beraberliğine kast eden, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne kast eden terör örgütünün kökünü kazımak adına mücadele eden ordumuzu, güvenlik güçlerimize Rabbimden muzafferiyetler diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Bilgin şöyle devam etti:

“Bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli var bu bedeli biz bin yıldır ödeyerek, 1071 yılından itibaren bu toprakları Türk vatanı yapmak için atalarımız, dedelerimiz büyük mücadeleler ve şehitler vererek Allah´a şükürler olsun bu coğrafyayı bize vatan olarak bıraktılar. Bu coğrafyada yaşayan Türk milletinin bugün ki asli görevi de vatanı, bayrağı, ezanı, kutsal değerleri için şehit dedelerimize onların ruhuna uygun olarak mücadele etmek ve ülkemizin birliğine ve beraberliğine kast edenlere dimdik durmaktır. Bugünde ordumuz yeni bir harekât başlattı. Güneyimizde bize had bildirmek bizi orayla meşgul etmek ve bir terör koridoru kurdurmak isteyen kilometrelerce ötelerde olmalarına rağmen bu coğrafyaya kader çizmek isteyen emperyalist güçlere karşı ordumuz harekât başlattı. Duamız ordumuz ile birlikte biz inanıyoruz ki ölürsek şehit, kalırsak gazi anlayışıyla hareket eden ordumuz muzaffer ve başarılı olacak.”

MÜŞTELERİMİZ

DÜKKÂNIMIZI

BULAMIYORDU

Tesviyeciler ve Oto Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil ise, “Taleplerimiz vardı, dosyamız vardı. Seçim döneminde bunu size sunmuştuk. 4 Eylül Sanayi Sitesinde yaptığımız Sultan Şehir Sanayi Sitesinin altyapı ve asfalt problemi vardı. Geçtiğimiz dönemden gelen. Göreve gelir gelmez, verdiğiniz talimatla altyapı ve asfalt problemini çözerek sanayimize ve şehrimize kazandırdığınız için teşekkür ediyoruz. Bugün de Ata Sanayi´nde Atatürk Caddesi´nden dönüş problemimiz vardı. Yenişehir´e dönüş problemimiz var. Gelen müşterilerimiz dükkânlarımızı bulamıyordu, Yenişehir´e geçemiyordu. Bunu söz vermiştiniz çözeceğiz diye. 3-4 ay boyunca ekibinizle çalışarak çizdiğiniz proje ile gayet başarılı oldu. Yolu 1 haftadır kullanıyorum. En ufak bir tıkanma olmadan esnafımızın problemini çözdüğünüz için teşekkür ediyorum. Başkanım esnafın problemlerinin biri çözülürken diğeri geliyor. Bizim problemimiz bitmez. Bundan sonraki problemlerimizi de çözeceğinize eminim. Burada sanayideki bütün esnaflar adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Marangozlar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Rafet Raif Aydın da Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e esnafa verdiği destekten dolayı teşekkür etti.Video Tarihi: 8.10.2019 15:37:10
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ahmet ışık
9.10.2019 08:03:15
maşallah ne iş yapmış yaa bu belediye.çocuk bile yapım aşamasında bunun böyle olması gerektiğini biliyordu.bize güzel şehircilik dersi verenler lütfen gitsin de başka şehirleri görsün.gittikce yozlaşan ,binalaşan,sınırları taşan binalara ruhsat veren,yeşil alanı daraltan,yüksek binalara izin veren,bisiklet yolu bulunmayan,raylı taşımacılığı yapmayarak caddeleri mavi otobüslerle dolduran,gittikce yaşanmayan bir şehir teslim edenler utansınlar bizlerden.körler sağırlar birbirlerini ağarlarlarbir şey yapmıyorsunuz ..kusura bakmayın....
GÜN BERABER OLMA GÜNÜDÜR
GÜN BERABER OLMA GÜNÜDÜR
İlimizde oda, borsa ve STK´lar Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na destek verdi. Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Cengiz Akpolat,” Bizler devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Zira Türkiye, uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır. Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olarak ses verme günüdür” dedi.
CHP´DE İKİ BAŞKAN GÖREVDEN ALINDI
CHP´DE İKİ BAŞKAN GÖREVDEN ALINDI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas il ve merkez ilçe yöneticilerinden bazıları görevlerinden istifa edince parti genel merkezi mevcut İl Başkanı Ahmet Turan Temel ve Merkez İlçe Başkanı Özcan Erdoğan´ı görevlerinden alarak olağanüstü kongre kararı aldı. Görevden alınan başkanlar, partililer ile birlikte düzenledikleri basın açıklamasıyla karara tepki gösterdi.
“ORDUMUZUN YANINDAYIZ”
“ORDUMUZUN YANINDAYIZ”
Türk Ocakları Sivas Şubesi öncülüğünde bir araya gelen STK´lardan Suriye´nin kuzeyinde başlatılan ‘Barış Pınarı´ harekâtına destek açıklaması yapıldı. Türk Ocakları Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bozdoğan, “Türk askerlerinin daha önce olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtında da başarılarına bir yenisini ekleyeceğine yürekten inanıyor, fikrimizle, kalbimizle, dualarımızla ve gerektiğinde fiilen ve bedenen onların yanında olduğumuzu bütün dünyaya ilan ediyoruz” dedi.
2. ÜNİVERSİTE´DE ALIMLAR BAŞLADI
2. ÜNİVERSİTE´DE ALIMLAR BAŞLADI
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğretim üyesi alımlarına ilişkin ilana çıktı. Web sitesinden duyurulan ilanda çeşitli bölüm ve alanlarda 4 Profesör, 4 Doçent ve 4 Dr. Öğretim Üyesi alımı yapılacak.
MEHMETÇİĞE KOMANDO MARŞIYLA DESTEK
MEHMETÇİĞE KOMANDO MARŞIYLA DESTEK
Zara ilçesinde lise öğrencileri, komando marşı söyleyerek Suriye´de yürütülen ´Barış Pınarı Harekatı´na destek verdi.
KADIN GİRİŞİMCİDEN MEHMETÇİĞE ANLAMLI BAĞIŞ
KADIN GİRİŞİMCİDEN MEHMETÇİĞE ANLAMLI BAĞIŞ
İlimizde faaliyet gösteren güzellik salonu işletmecisi Gülseren Rüveyda Saygı Uçar ve çalışanları Suriye´de devam eden Barış Pınarı Harekatı´na destek olmak için Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı´na 50 bin lira bağışladı.
STK´LARDAN BARIŞ PINARI  HAREKATI´NA TAM DESTEK
STK´LARDAN BARIŞ PINARI HAREKATI´NA TAM DESTEK
İlimizde, 70 sivil toplum örgütü, terör koridorunu yok etmek için Suriye´de başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na destek verdi.
VETERİNER FAKÜLTESİ´NDEN TEKNOLOJİK ATILIM - video
VETERİNER FAKÜLTESİ´NDEN TEKNOLOJİK ATILIM - video
Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dölerme ve Suni Tohumlama Ana Bilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Alper Koçyiğit, öğrencilerin özellikle anatomi dersi uygulamalarında kullanabilecekleri biyomodelleri üç boyutlu yazıcılarda üreterek, kemik ve kadavralara alternatif eğitim materyali sunmayı hedeflediklerini belirtti.
“ZAMAN KAN GİBİDİR TELAFİSİ YOKTUR” - video
“ZAMAN KAN GİBİDİR TELAFİSİ YOKTUR” - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde düzenlenen “Hoca Ahmet Yesevi´yi Anlamak” konulu konferansta konuşan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Hoca Ahmet Yesevi´nin ‘zaman´ kavramına ayrı bir önem verdiğini belirterek, “Ahmet Yesevi´nin sizlere en güzel örneklerinden birisi de zamandır. Zamanı iyi kullanmaktır. Zaman kan gibidir; telafisi yoktur” dedi.
KIZILAY, BİNLERCE İNSANA DESTEK OLUYOR
KIZILAY, BİNLERCE İNSANA DESTEK OLUYOR
Vali Salih Ayhan, Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sarılar´ı ziyaret ederek, Kızılay´ın Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı´nda da bölgedeki ihtiyaçların karşılanması anlamında önemli hizmetler verdiğini belirterek, Kızılay´ın sınır ötesinde de binlerce insana destek olduğunu söyledi.
50 YIL SONRA VEFA ZİYARETİ
50 YIL SONRA VEFA ZİYARETİ
1969´lu yıllarda Sivas Lisesi´nde öğretmenlik yapan Rahmi Kumaş, yıllar sonra görev yaptığı Sivas´a geldi. Dönemin Belediye Başkanı Rahmi Günay ile kayınpederi olan Belediye Başkanvekili Bekir Ünal´ın kabirlerini de ziyaret eden Kumaş, Kongre Müzesi´nde öğretmenlik yaptığı sınıfları da gezdi.
“ÇİFTÇİNİN HAKKINI SAVUNACAĞIZ”
“ÇİFTÇİNİN HAKKINI SAVUNACAĞIZ”
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, ödenmeyen çiftçi desteklemeleri için harekete geçti. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli´ye bir soru önergesi sunan CHP´li Karasu, “Çiftçilerimizin hakkını savunmaya devam edeceğiz. Devlet çiftçilerimizin hak ettiği ödemeleri yapmak zorunda. Tüm çiftçilerimiz bu ödemelere göre kendi ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.
ORTAK AKILLA ÇALIŞIYORUZ
ORTAK AKILLA ÇALIŞIYORUZ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, çözüm odaklı çalıştıklarını ve şehirde ortak akılla projeler ürettiklerini belirterek,” Şehirdeki çok güzel bir ortak akıl kültürü oluşuyor. Şehirde bütün kuruluşlar arasından çok güzel duyarlı bir birliktelik var. Bir proje yapmadan önce projenin güçlü yönlerini, zayıf yönlerini tartışacağız. Konuşacağız karar verildikten sonra da hep birlikte projenin hayata geçmesini sağlayacağız. Haklı hiçbir talebe yok demeyeceğiz. Yapmamız gerekiyorsa kaynağı biz oluşturacağız, çözüm yolunu biz bulacağız ve sorunu çözeceğiz. “ dedi.
VALİ AYHAN, YATIRIMLARI İNCELEDİ
VALİ AYHAN, YATIRIMLARI İNCELEDİ
Vali Salih Ayhan, Kasım ayında açılması planlanan Merkez Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu´nda incelemelerde bulunarak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç´tan ve yüklenici firmadan gelinen süreç hakkında bilgi alan Vali Ayhan,” Al bayrağımızı göndere çektirecek çok sayıda sporcu yetiştirebileceğimize inanıyorum Müsabaka yapabilme kapasitemizde, kabiliyetimizde arttı. Bundan sonra bütün spor müsabakalarına talibiz.” dedi.
SİVAS ATLASI PROTOKOLÜ İMZALANDI
SİVAS ATLASI PROTOKOLÜ İMZALANDI
Valilik ve Cumhuriyet Üniversitesi arasında ´Sivas Atlası´ başlıklı kitabın Valiliğin ´Sivas 1000 Temel Eser´ serisi içinde çıkarılması konusunda protokol imzalandı. Protokolle ilimizin potansiyelinin ortaya çıkarılmasına yönelik olarak var olan karşılıklı işbirliği ve ortak anlayışı sürdürmek amaçlanıyor.
MİLLİ EĞİTİM CAMİASININ ACI GÜNÜ
MİLLİ EĞİTİM CAMİASININ ACI GÜNÜ
Bir süredir kanser tedavisi gören Şehit Muhammet Onur Demir Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Harun Kantar (42) hayatını kaybetti. Ulu Camii´nde kılınan cenaze namazının ardından Kantar´ın cenazesi gözyaşları içerisinde toprağa verildi.
BAŞKAN BİLGİN, TSO ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN BİLGİN, TSO ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 6 aylık görev süresini değerlendirmek ve istişare yapmak Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Bilgin,” Birlik ve beraberlik havasını şehrin her noktasına yaymamız gerekiyor. Aldığımız kararları istişare ile alacağız ve şehrin sahiplenmesini sağlayacağız” dedi.
MİNİKLERE EL YIKAMA EĞİTİMİ VERİLDİ - video
MİNİKLERE EL YIKAMA EĞİTİMİ VERİLDİ - video
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi´nde Dünya El Yıkama Günü nedeniyle etkinlikler düzenledi.
YOZGAT İLE SİVAS BORSALARI KARDEŞ OLDU
YOZGAT İLE SİVAS BORSALARI KARDEŞ OLDU
Ticaret Borsası ve Yozgat Ticaret Borsası arasında, ikili iş birliğini artırmak, ortak proje ve faaliyetlerde bulunmak amacıyla “Kardeş Borsa Protokolü” imzalandı. Başkan Abdulkadir Hastaoğlu,” Birbirimizi kardeş borsa ilan ettik. Bundan sonraki yapacağımız bütün aktivitelerde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin çalışmalarında borsacılık anlamında birlikte işbirliği içerisinde olacağız. Kardeşliğimizi pekiştireceğiz. ”dedi.
ÖRNEK ESNAFA TEŞEKKÜR BELGESİ
ÖRNEK ESNAFA TEŞEKKÜR BELGESİ
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Barış Pınarı Harekatı´na destek olmak için gelirini harekat bitene kadar Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı´na bağışlayan pide fırını işletmecisi Cemil Yıldırım´ı teşekkür belgesi takdim etti.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."

ATATÜRK
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.8915
EURO
6.5012