ESNAF ve SANATKARA 164 MİLYON SICAK PARA
Bu yıl içerisinde ilimizdeki esnaf ve sanatkara düşük faizli kredilerle destek olmaya devam ettiklerini söyleyen Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, merkezde toplam bin 910 üyeye 164 milyon TL kredi kullandırdıklarını ifade etti. Başkan Demirgil, “Kooperatifimizce esnaf ve sanatkarlarımıza kullandırılan ve yüzde 50 devlet destekli düşük faizli krediler piyasa koşulları ve bankalara oranla çok avantajlı olduğu için talepler çok fazla. Biz bu ihtiyaçları karşılamak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz” dedi.
Tarih: 13.9.2019 01:02:00/ 215okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi sağladığı düşük faizli krediler ile esnaf ve sanatkarlara destek olmaya devam ediyor.

Düşük faizli krediler ve kooperatifin faaliyetleri hakkında açıklamada bulunan Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, 2019 yılı Ağustos ayı itibariyle Sivas merkezde toplam bin 910 üyeye 164 milyon TL kredi kullandırdıklarını ifade etti.

Ülke genelinde ve dünyada yaşanan gelişmeler ve ekonomideki dalgalanmalara rağmen Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin esnaf ve sanatkarlara sağladıkları desteklerin artarak devam ettiğini söyleyen Başkan Demirgil, “Kooperatifimizce esnaf ve sanatkarlarımıza kullandırılan ve yüzde 50 devlet destekli düşük faizli krediler piyasa koşulları ve bankalara oranla çok avantajlı olduğu için talepler çok fazla. Biz bu ihtiyaçları karşılamak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Finansman sıkıntısı yaşayan tüm esnaf ve sanatkarlarımızı kooperatifimize beklemekteyiz. Yeni iş kuran, mevcut işini büyütmek isteyen esnaf ve sanatkarlarımızın nakit ihtiyaçlarını karşılayarak ekonomik anlamda rahat nefes almalarını sağlıyoruz” dedi.

Bir yıllık kredilerde yıllık faiz oranının yüzde 7, bir yılı aşan kredilerde yıllık faiz oranının yüzde 8 olarak uygulandığını ifade eden Başkan Demirgil, “Kredi kullanan esnaflarımıza 1 yıldan 4 yıla kadar ödeme imkanı sağladığımız gibi ödemeler  aylık ve üç aylık dönemler halinde yapılabiliyor. Türkiye genelinde bu faiz oranları ile kredi kullandıran başka bir kurum ya da kuruluş bulunmamaktadır. Esnaf ve sanatkarlarımıza 200 bin TL´ye kadar kredi imkanı sunuyoruz” dedi.

EKONOMİYE

SICAK PARA

2019 yılının ilk 8 aylık dönemi içerisinde ilimiz ekonomisine 164 milyon TL sıcak para girişi sağladıklarını ifade eden Başkan Demirgil, “2019 yılı içerisinde toplam bin 910 üyemize kredi kullandırarak esnaf ve sanatkarlarımıza destek olduk.  2019 yılı sonu itibariyle bu miktarı 200 milyon TL´nin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

POS CİHAZI

KOLAYLIĞI

Kooperatif olarak esnaf ve sanatkarlara her türlü kolaylığı sağladıklarını ifade eden Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, “Esnaf ve sanatkarlarımızın işlemlerini hızlandırmak ve kolaylaştırmak için kooperatifimizde POS cihazı da bulunduruyoruz. Böylece esnaf ve sanatkarlarımız banka kartları ile de o günkü borçlarını ödeme kolaylığına da kavuşmuş oluyorlar” diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ESNAF SANATKARA MİLYON SICAK PARA
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KARNE HEYECANI YAŞANDI
KARNE HEYECANI YAŞANDI
İlimizde, okulların yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle 118 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı. Öğrenciler karne almanın mutluluğunu yaşadı. Vali Salih Ayhan da, yarıyıl tatili nedeniyle bir mesaj yayınlayarak öğretmenlere, öğrencilere ve velilere seslendi. Vali Ayhan, velilere karne uyarısında bulunarak,” Karne hiçbir zaman tek başına çocuğunuzun başarının veya yeteneklerinin göstergesi olamaz. Unutmayın ki evlatlarımızın karnelerin de hiç kuşkusuz sizlerin de katkıları bulunmaktadır.” dedi.
KENDİMİZİ MUHASEBE ETME ŞANSI BULACAĞIZ
KENDİMİZİ MUHASEBE ETME ŞANSI BULACAĞIZ
Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, okulların yarıyıl tatiline girmesi dolayısıyla mesaj yayımladı. Savaşçı,” İki hafta sürecek ara tatil döneminde öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz hatta velilerimizle hem dinlenme hem de kendimizi muhasebe etme şansı bulacağız.” dedi.
ÖĞRENCİLERDEN TÜRKÜ GECESİ (VİDEO)
ÖĞRENCİLERDEN TÜRKÜ GECESİ (VİDEO)
Altınyayla ilçesinde Kürkçüyurt Şehit Hasan Subaşı Ortaokulunda öğrenciler türkü gecesi düzenledi.
YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI
YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI
Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube ekipleri ile Gürün Avcılık ve Atıcılık Derneği üyeleri yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.
KIZILAY´DAN İDLİB´E YARDIM ELİ
KIZILAY´DAN İDLİB´E YARDIM ELİ
Kızılay Sivas Şubesi, 180 adet ayakkabı ve giysi kolisinden oluşan yardımları İdlib´e ulaştırmak üzere Hatay´a gönderdi.
YARIŞMANIN SONUÇLARI AÇIKLANDI
YARIŞMANIN SONUÇLARI AÇIKLANDI
Zara Kaymakamlığı tarafından başlatılan ´Zara için bir fikrim var´ proje yarışmasının birincisi ´Her Şey Zara´ adlı proje ile Mustafa Gül oldu.
GENÇLER MUTFAKTA BULUŞUYOR
GENÇLER MUTFAKTA BULUŞUYOR
İl Müftülüğü Kadın Gençlik Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen ´Gençlerle Mutfak Atölyesi´nde programıyla gençler hünerlerini ortaya koyuyor.
HAREZMİ MODELİ  EĞİTİM DEĞERLENDİRİLDİ
HAREZMİ MODELİ EĞİTİM DEĞERLENDİRİLDİ
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Harezmî Eğitim Modeli´ni Sivas´ta uygulayan okulların öğretmen ve idarecileri ile değerlendirme toplantısı yapıldı.
MERKEZ İLÇEDE YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ
MERKEZ İLÇEDE YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ
AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevine gelen Muhammed Burak Kuruçay başkanlığındaki yönetim kurulu belirlendi.
ÖĞRETMENLERE YÖNELİK SORU HAZIRLAMA SEMİNERİ
ÖĞRETMENLERE YÖNELİK SORU HAZIRLAMA SEMİNERİ
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde düzenlenen ortak sınavlar kapsamında soru hazırlama teknikleri semineri düzenlendi.
"İDDİALAR DOĞRU DEĞİL"
"İDDİALAR DOĞRU DEĞİL"
Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi yönetimi, geçtiğimiz hafta geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını Gültekin Türkmenoğlu´na stent bulunmadığı için müdahale edilemediği yönündeki iddiaları yalanladı. Açıklamada; “Malzeme eksikliği sebebiyle herhangi bir hizmet aksaması söz konusu değildir” denildi.
GENÇLERİN ŞEHRE DAİR GÖRÜŞLERİ ALINDI (VİDEO)
GENÇLERİN ŞEHRE DAİR GÖRÜŞLERİ ALINDI (VİDEO)
Sivas Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Benim Belediyem Gençlik Çalıştayı´ sona erdi. Üç oturumda düzenlenen çalıştay da gençlerin şehre dair görüşleri alındı.
118 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALACAK
118 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALACAK
İlimizde 118 bin 962 öğrenci bugün karne heyecanı yaşayacak. Karnelerini alan öğrenciler iki hafta tatil yapacak. Eğitimde ikinci dönem 3 Şubat günü ders zilinin tekrar çalması başlayacak.
HASTANELERDE TIBBİ MALZEME YETERSİZ´ (VİDEO)
HASTANELERDE TIBBİ MALZEME YETERSİZ´ (VİDEO)
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas Numune ve Cumhuriyet Üniversitesi hastanesinde tıbbi malzeme sıkıntısı nedeni ile bir vatandaşın hayatını kaybettiğini ileri sürdü ve eleştirilerde bulundu.
TÜDEMSAŞ, TEK BAŞINA BİR DEĞERDİR
TÜDEMSAŞ, TEK BAŞINA BİR DEĞERDİR
TÜDEMSAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜVASAŞ´ın tek çatı altında toplanma çalışmalarının yeniden gündeme gelmesini değerlendiren MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, “Bu birleşme TÜDEMSAŞ´ın küçülmesi anlamına gelir. TÜDEMSAŞ halı hazırda tek başına oldukça verimli üretim yapan bir kuruluştur” dedi.
KANGAL KÖPEKLERİNE 7 MİLYON LİRALIK TESİS
KANGAL KÖPEKLERİNE 7 MİLYON LİRALIK TESİS
´Anadolu Aslanı´ olarak dünyada ün salan Kangal köpeklerini turizme kazandırmak ve ırkını korumak amacıyla ´İç Anadolu Seçkin Irk Kangal Köpeği Eğitim, Koruma ve Üretim Merkezi´nin uluslararası standartlara getirilmesi projesinin imza töreni gerçekleştirildi.
ACİL SERVİS ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR ETTİ
ACİL SERVİS ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR ETTİ
Numune Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Emin Ertan Temizöz ve hastane Müdürü Fatih Karaca ve Acil Servis Hizmetlerinden Sorumlu Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Bahtiyar Ertör, acil servis çalışanlarını ziyaret etti.
GENÇLER ÖNERECEK, BELEDİYE YAPACAK
GENÇLER ÖNERECEK, BELEDİYE YAPACAK
30 okul öğrencisinin katıldığı “Benim Belediyem Gençlik Çalıştayı” ile öğrenciler belediyeden beklentileri ve fikirleri masaya yatırılıyor.
´DOKTORUM YANIMDA´ KONFERANSI DÜZENLENDİ (VİDEO)
´DOKTORUM YANIMDA´ KONFERANSI DÜZENLENDİ (VİDEO)
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Cumhuriyet Tıp Öğrencileri Birliği tarafından “Doktorum Yanımda” isimli konferans düzenlendi.
SİVAS EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
SİVAS EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
Sivas´ta önümüzdeki hafta başından itibaren “Kulüpler arası hentbol Türkiye Şampiyonası” heyecanı yaşanacak. 20-26 Ocak tarihleri arasında oynanacak olan maçlar sonunda dereceye girenlere ödül verilecek.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Dağlar nice yüksek ise,yol onun üstünden geçer.

Yunus Emre
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.8564
EURO
6.5172