ERBAKAN´I ANLATTILAR
Cumhuriyet Üniversitesi, Anadolu Gençlik Derneği ve Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Seminerde, Milli Görüş´ün efsane lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan hem anlatıldı, hem de 7.ölüm yıl dönümünde anıldı
Tarih: 2.3.2018 07:57:30/ 1421okunma / 1yorum

Cumhuriyet Üniversitesi, Anadolu Gençlik Derneği ve Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Seminerde, Milli Görüş´ün efsane lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan hem anlatıldı, hem de 7.ölüm yıldönümünde anıldı.

“İMAN VARSA İMKAN VARDIR DÜSTURU”

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, sempozyumda yaptığı konuşmada “Merhum hocamız bütün hayatı boyunca adalet, ahlak, iman ve barış için gayret göstermiş, bu uğurda gecesini gündüzüne katarak çalışmıştır. Tüm haksızlıklara, zulümlere ve engellemelere rağmen iman varsa imkan vardır düsturundan hiçbir zaman vazgeçmemiştir.”dedi.

Gökhan KARA /

Cumhuriyet Üniversitesi, Anadolu Gençlik Derneği ve Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci Derneği işbirliği ile Prof. Dr. Necmettin Erbakan Sempozyumu gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezinde düzenlenen sempozyuma Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, KYK İl Müdürü Erdoğan Tunç, AGD Şube Başkanı Bülent Şimşek, STK Temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan AGD Şube Başkanı Bülent Şimşek, “1926´da alınan bir nefes gibi çağlara ışık tutan bir nebinin yolundan gidecek bir liderin soluğu ile başladı her şey. Bir medeniyet ışığı olan milli görüş yeniden büyük bir Türkiye, yeniden bir dünyayı ve baharı müjdeleyen bir çiçek gibi umut oldu daralmış yüreklere, umut oldu eli nasırlı analara, ezilmişlere ve mazlumlara. Tarihi destanlarla dolu Anadolu´yu yeniden şahlandırıyor. Ümitlerin tükendiği yerde yeniden bir filiz yeşeriyordu. Çünkü her şey bitti sanıldığı anda çağ açıp kapatan fatihleri vardı bu toprakların. Kapıları aydınlığa açan Malazgirtlerin, kapıları sömürüye ve zulme kapatan Çanakkaleleri vardı bu toprakların” dedi.

“ADALET ÇİZGİSİNDEN SAPMADAN HALKINA HİZMET ETTİ”

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız ise, Prof. Dr. Necmettin Erbakan´ı rahmetle anarak “Merhum hocamız bütün hayatı boyunca adalet, barış, ahlak, iman ve barış için gayret göstermiş bu uğur için gecesini gündüzüne katarak çalışmıştır. Tüm haksızlıklara, zulümlere ve engellemelere rağmen iman varsa imkan vardır düsturundan hiçbir zaman vazgeçmemiştir. Mülkün Sultanlarına isimli eserinde insanın yaratılış amacını esas alarak siyaset düşüncelerini görevlerin en aslisi ve en asili olarak kabul eden İmami Gazalinin düşüncesine paralel bir düşünce ile hareket eden Erbakan hocamız adalet çizgisinden sapmadan, doğruluk terazisine hile katmadan milletine hizmet için çalışmış ve bu dünyadan ayrılmıştır” şeklinde konuştu.

“ONU ANLATMAK ÇOK ZOR”

Açılış konuşmasının ardından oturum başkanlığını Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Yusuf Doğan´ın yapmış olduğu sempozyumda ilk olarak söz alan Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, katılımcılara Necmettin Erbakan´ın Türk siyasi hayatındaki yeri ve milli görüş hareketi hakkında bilgiler verdi.

Kurdaş, “Bir şahsiyet düşünün ki o şahsiyet çok büyük bir devlet adamı, bir başka şahsiyet daha düşünün ki o kişi de çok büyük bir ilim adamı, bir başka kişi daha düşününki o kişi çok büyük bir mutasavvıf, bir başka kişi daha düşünün ki o kişi bir sanayici, bir başka kişi daha düşünün ki hangi kesimden olursa olsun hoca diye anılıyor, bir başka kişi daha düşünün ki o kişi aynı zamanda siyasetçi ve lider. Tek başına bu vasıfların herhangi birine sahip olan o kişiyi anlatmak bile çok zor iken Cenabı Allah´ın bir lütfu olarak bütün bu vasıflara sahip olan Erbakan hocayı anlatmak çok daha zor olsa gerek” ifadelerini kullandı.

Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Serkan Yorgancılar “Milli Görüş Hareketinin Türkiye´nin Modernleşmesine Katkıları”, Türk-Arap İlişkileri Meclis Başkanı Dr. Celalettin Duran “Bir Dünya Lideri Olarak Necmettin Erbakan” ve Şırnak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Sugözü ise “ İslam Ekonomisi ve Adil Ekonomik Düzen Düşüncesi” konularını davetlilere aktardı.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ERBAKAN ANLATTILAR
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yaşar Rende
3.3.2018 10:51:28
Erbakana layık bir genel Başkan bulun önce partinizin başına
KENE ÖLÜMLERİ SON BULSUN
KENE ÖLÜMLERİ SON BULSUN
Yaz aylarında insanların korkulu rüyası olan ve genellikle ölümle sonuçlanan kene olaylarına dur denilmesi gerektiğine vurgu yapan BBP Şarkışla İl Genel Meclis Üyesi Orhan Tamer, “Sivas´ta her yıl kene yüzünden çok sayıda insan yaşamını yitiriyor. Kırsalda yaşayan insanların ocaklarına ateş düşüyor. Artık kene nedeniyle yaşanan ölümler son bulmalı. Bu konuda Sivaslı milletvekillerini duyarlı olmaya çağırıyorum. Sivas´a sülün ve keklik üretim merkezi kurulmasını istiyoruz. Üretilen hayvanlar doğa salınarak kene ile etkin bir şekilde mücadele edilebilir” dedi.
GAZETECİLERDEN TBMM´YE ZİYARET
GAZETECİLERDEN TBMM´YE ZİYARET
Mayıs ayı sonunda açıklanan Yargı Reformu paketinde resmi ilan statüsünde olan icra ilanlarının, yaygın/yerel gazetelerde yayınlanma zorunluluğunun kalkmasının öngörülmesi nedeniyle, Basın İlan Kurumu Genel Kurul ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan ve Genel Kurul Üyesi Şevket Erzen ile Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir Ankara´da çeşitli ziyaretlerde bulundu.
PROJE ULUSAL ÇAPTA SES GETİRECEK
PROJE ULUSAL ÇAPTA SES GETİRECEK
Ankara yolu üzerinde bulunan Tarihi Haralar Bölgesindeki restorasyon çalışmaları başladı. Bölgede uygulanacak olan Eko Turizm Vadisi Projesi hakkında konuşan Vali Salih Ayhan, “Şehrimizin kültür varlıklarına sahip çıkıyor ve onlara çeşitli fonksiyonlar vererek şehrin sosyal hayatına sunuyoruz. Sivas Geleneksel Sporlar ve Eko Turizm Vadisi Projesi sadece şehrimiz için değil konsepti ile ulusal çapta ses getirecek proje” dedi.
ÜLKÜ´NÜN EVDE KARNE HEYECANI
ÜLKÜ´NÜN EVDE KARNE HEYECANI
Toza karşı alerjisi olduğu için evde eğitim görmek zorunda kalan 5´inci sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Ülkü Albayrak evde karne heyecanı yaşadı.
SAĞANAK SU BASKINLARINA NEDEN OLDU - video
SAĞANAK SU BASKINLARINA NEDEN OLDU - video
İlimizde aniden bastıran şiddetli yağmur, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Yeşilyurt mahallesinde bazı ev ve iş yerlerinin bodrum ile zemin katlarını su bastı.
MİNİBÜS DEVRİLDİ: 10 YARALI
MİNİBÜS DEVRİLDİ: 10 YARALI
Kangal ilçesinde minibüsün devrilmesi sonucu 6´sı çocuk 10 kişi yaralandı.
VALİNİN YANINDA ‘DRİFT´ YAPTI
VALİNİN YANINDA ‘DRİFT´ YAPTI
Bayram tatilinde ilimize gelen bir sürücü 4 İşletme Kavşağı´nda kırmızı ışıkta beklerken, yanındaki Vali Salih Ayhan´ın makam aracını fark etmedi. Yeşil ışığın yanmasıyla birlikte drift yapan sürücüye 5 bin 10 lira ceza yazıldı. Ehliyetine el konulan sürücünün aracı da 2 ay süreyle trafikten men edildi.
EĞİTİM YATIRIMLARINI İNCELEDİ
EĞİTİM YATIRIMLARINI İNCELEDİ
Yeni eğitim öğretim döneminde hizmete girecek olan eğitim yatırımlarında incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, devletin meslek liselerine verdiği öneme değinerek, Kılavuz OSB´ye kazandırılan Mesleki ve Teknik Lisesi´nin 24 derslik ve 5 atölyesi, yemekhanesi, spor salonu ve pansiyonuyla ülkemizdeki en güzel örneklerinden biri olduğunu söyledi.
ÇAY VE SİMİTLE 30. YIL KUTLAMASI
ÇAY VE SİMİTLE 30. YIL KUTLAMASI
Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) üyeleri, meslek kanununun 30. yılında bir araya geldi. Çay ve simit eşliğinde yapılan kutlama programında konuşan SMMMO Başkanı Özcan Binay, “Hayatın her alanında yer alan ve her alanını ilgilendiren mesleğimizin gelişimi için gösterdiğimiz çaba ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
YAYALAR EZİLMEKTEN SON ANDA KURTULDU
YAYALAR EZİLMEKTEN SON ANDA KURTULDU
İlimizde üç aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında kaldırımda yürüyen yayalar otomobilin altında kalmaktan son anda kurtuldu. O anlar çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
MEYVE SUYU KUTULARINDAN ESRAR ÇIKTI
MEYVE SUYU KUTULARINDAN ESRAR ÇIKTI
Sivas´ta bir yolcu midibüsünün bagajındaki çanta içerisinde meyve suyu kutularına gizlenen esrar, narkotik köpeği "Atik" sayesinde ele geçirildi.
SEÇİM PERSONELİNE BAŞARI BELGESİ
SEÇİM PERSONELİNE BAŞARI BELGESİ
İl Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Burçin Çetinkaya, İl Seçim Müdürlüğü´nde görevli personele 31 Mart yerel seçimlerde göstermiş oldukları özverili çalışmalarından dolayı başarı belgesi verdi.
ATIK SULARININ ARITILMASI PROJESİNE PATENT
ATIK SULARININ ARITILMASI PROJESİNE PATENT
“Metal İşleme Sıvılarının Arıtılması ile Suyun Geri Kazanımının Araştırılması” projesiyle TÜBİTAK´tan patent alan Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meltem Sarıoğlu Cebeci, “2012 yılında başvurusu yapılan proje, 2014 yılında sonuçlandırılarak 5 yıllık süreç sonunda 2019 yılında patent alınarak ürüne dönüştürüldü” dedi.
2. OSB SİVAS´IN ÇIKIŞ TÜNELİ
2. OSB SİVAS´IN ÇIKIŞ TÜNELİ
Yeni dönemde ilimizde istihdam odaklı çalışmaların artacağını söyleyen Vali Salih Ayhan, ilimizdeki Organize Sanayi Bölgelerinin durumları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Vali Ayhan, “Demirağ OSB´de 2020 yılının ortalarından itibaren yeni yatırımların kapısı açılacak. Sivas´ın istihdam anlamında, üretim anlamında sanayide bende varım diyebilmesi için bütün kurumlarımız reflekslerini Demirağ OSB´ye odaklaması lazım. Demirağ OSB Sivas´ın çıkış tünellerinden birisidir” dedi.
TRAFİK CANAVARI BAYRAMDA RAHAT DURMADI
TRAFİK CANAVARI BAYRAMDA RAHAT DURMADI
İlimizde 9 günlük bayram tatilinde trafik canavarı rahat durmadı. Son 5 yılın en az trafik kazasının yaşandığı bayramı geride bırakmamıza rağmen kazalarda 62 kazada 2 kişi öldü, 138 kişi yaralandı.
KARNE HEDİYESİ BAŞKAN´DAN
KARNE HEDİYESİ BAŞKAN´DAN
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, şehir genelinde karnelerini alacak ilköğretim öğrencilerine lunapark bileti hediye edecek. Belediye tarafından toplamda 170 bin lunapark bileti okullara ulaştırıldı. Biletler Cuma günü öğrencilere dağıtılacak.
ESTAŞ VE ZİRAAT´TAN İVME PROTOKOLÜ
ESTAŞ VE ZİRAAT´TAN İVME PROTOKOLÜ
Dünyaca ünlü otomobil markaları için üretim yapan ESTAŞ ile Ziraat Bankası arasında İVME Finansman Paketi protokolü imzalandı. ESTAŞ Genel Müdürü Osman Mavuş, “ESTAŞ, çarkları daha hızlı döndürecek, daha fazla istihdam sağlayacak. Güzel sonuçlar olacağına inanıyoruz” dedi.
UZGE GÖZ DOLDURUYOR
UZGE GÖZ DOLDURUYOR
Cumhuriyet Teknokent´te kurulan “Ulusal Zemin Güvenliği Enstitüsü” (UZGE) yaptığı çalışmalarla göz dolduruyor. Tescillenerek Almanya´ya satılan kaymaz karo projesi ve alanında yapmış olduğu faydalı model çalışması ile alana özgün çalışmalar yapan UZGE farklı üniversitelerden öğretim üyelerinin de ziyaret ettiği öncü bir merkez konumunda yer alıyor.
TAVUKÇULUK FUARI 2 YIL SONRA YENİDEN
TAVUKÇULUK FUARI 2 YIL SONRA YENİDEN
Türkiye´nin tek Tavukçuluk Fuarı “VIV Türkiye 2019” iki yıl aradan sonra 9.kez kanatlı sektörü ile 13 Haziran´da (yarın) İstanbul Fuar Merkezi 9-10-11. Salonda açılıyor.
ROBOTLAR GÖRÜCÜYE ÇIKTI
ROBOTLAR GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Sivas Kongresi´nin 100´üncü Yılı Etkinlikleri kapsamında Ortaokullar arası düzenlenen Robot Şenliği başladı. 4 kategoride 182 yarışmacının katıldığı şenlik renkli görüntülere sahne oldu.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Nice alimler vardır ki, hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bunla bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil.

Mevlana
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.8826
EURO
6.6316