ERBAKAN´I ANLATTILAR
Cumhuriyet Üniversitesi, Anadolu Gençlik Derneği ve Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Seminerde, Milli Görüş´ün efsane lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan hem anlatıldı, hem de 7.ölüm yıl dönümünde anıldı
Tarih: 2.3.2018 07:57:30/ 1345okunma / 1yorum

Cumhuriyet Üniversitesi, Anadolu Gençlik Derneği ve Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Seminerde, Milli Görüş´ün efsane lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan hem anlatıldı, hem de 7.ölüm yıldönümünde anıldı.

“İMAN VARSA İMKAN VARDIR DÜSTURU”

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, sempozyumda yaptığı konuşmada “Merhum hocamız bütün hayatı boyunca adalet, ahlak, iman ve barış için gayret göstermiş, bu uğurda gecesini gündüzüne katarak çalışmıştır. Tüm haksızlıklara, zulümlere ve engellemelere rağmen iman varsa imkan vardır düsturundan hiçbir zaman vazgeçmemiştir.”dedi.

Gökhan KARA /

Cumhuriyet Üniversitesi, Anadolu Gençlik Derneği ve Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci Derneği işbirliği ile Prof. Dr. Necmettin Erbakan Sempozyumu gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezinde düzenlenen sempozyuma Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, KYK İl Müdürü Erdoğan Tunç, AGD Şube Başkanı Bülent Şimşek, STK Temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan AGD Şube Başkanı Bülent Şimşek, “1926´da alınan bir nefes gibi çağlara ışık tutan bir nebinin yolundan gidecek bir liderin soluğu ile başladı her şey. Bir medeniyet ışığı olan milli görüş yeniden büyük bir Türkiye, yeniden bir dünyayı ve baharı müjdeleyen bir çiçek gibi umut oldu daralmış yüreklere, umut oldu eli nasırlı analara, ezilmişlere ve mazlumlara. Tarihi destanlarla dolu Anadolu´yu yeniden şahlandırıyor. Ümitlerin tükendiği yerde yeniden bir filiz yeşeriyordu. Çünkü her şey bitti sanıldığı anda çağ açıp kapatan fatihleri vardı bu toprakların. Kapıları aydınlığa açan Malazgirtlerin, kapıları sömürüye ve zulme kapatan Çanakkaleleri vardı bu toprakların” dedi.

“ADALET ÇİZGİSİNDEN SAPMADAN HALKINA HİZMET ETTİ”

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız ise, Prof. Dr. Necmettin Erbakan´ı rahmetle anarak “Merhum hocamız bütün hayatı boyunca adalet, barış, ahlak, iman ve barış için gayret göstermiş bu uğur için gecesini gündüzüne katarak çalışmıştır. Tüm haksızlıklara, zulümlere ve engellemelere rağmen iman varsa imkan vardır düsturundan hiçbir zaman vazgeçmemiştir. Mülkün Sultanlarına isimli eserinde insanın yaratılış amacını esas alarak siyaset düşüncelerini görevlerin en aslisi ve en asili olarak kabul eden İmami Gazalinin düşüncesine paralel bir düşünce ile hareket eden Erbakan hocamız adalet çizgisinden sapmadan, doğruluk terazisine hile katmadan milletine hizmet için çalışmış ve bu dünyadan ayrılmıştır” şeklinde konuştu.

“ONU ANLATMAK ÇOK ZOR”

Açılış konuşmasının ardından oturum başkanlığını Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Yusuf Doğan´ın yapmış olduğu sempozyumda ilk olarak söz alan Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, katılımcılara Necmettin Erbakan´ın Türk siyasi hayatındaki yeri ve milli görüş hareketi hakkında bilgiler verdi.

Kurdaş, “Bir şahsiyet düşünün ki o şahsiyet çok büyük bir devlet adamı, bir başka şahsiyet daha düşünün ki o kişi de çok büyük bir ilim adamı, bir başka kişi daha düşününki o kişi çok büyük bir mutasavvıf, bir başka kişi daha düşünün ki o kişi bir sanayici, bir başka kişi daha düşünün ki hangi kesimden olursa olsun hoca diye anılıyor, bir başka kişi daha düşünün ki o kişi aynı zamanda siyasetçi ve lider. Tek başına bu vasıfların herhangi birine sahip olan o kişiyi anlatmak bile çok zor iken Cenabı Allah´ın bir lütfu olarak bütün bu vasıflara sahip olan Erbakan hocayı anlatmak çok daha zor olsa gerek” ifadelerini kullandı.

Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Serkan Yorgancılar “Milli Görüş Hareketinin Türkiye´nin Modernleşmesine Katkıları”, Türk-Arap İlişkileri Meclis Başkanı Dr. Celalettin Duran “Bir Dünya Lideri Olarak Necmettin Erbakan” ve Şırnak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Sugözü ise “ İslam Ekonomisi ve Adil Ekonomik Düzen Düşüncesi” konularını davetlilere aktardı.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ERBAKAN ANLATTILAR
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yaşar Rende
3.3.2018 10:51:28
Erbakana layık bir genel Başkan bulun önce partinizin başına
İKİ PROTOKOL BİRDEN
İKİ PROTOKOL BİRDEN
Şehirde uzun süredir atıl bekletilen Fuar ve Kongre Merkezi´nin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´ne devri ile üniversite-sanayi arasında işbirliği protokolü imzalandı
NEVRUZ COŞKUSU - video
NEVRUZ COŞKUSU - video
Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı ilimizde coşkuyla kutlandı. Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen coşkulu programda protokol üyeleri ve vatandaşlar yumurtalarını tokuşturarak, demir dövdü. Nevruz ateşini yakan protokol ateşin üzerinden atladı, ok attı
FUARA UZAY FAKÜLTESİ
FUARA UZAY FAKÜLTESİ
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, uzun zamandır atıl bekletilen Fuar ve Kongre Merkezi´nin üniversiteye devredilmesinin ardından alana Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi kurmak istediklerini söyledi.
ATAMA BEKLEYENLER MAĞDUR EDİLDİ
ATAMA BEKLEYENLER MAĞDUR EDİLDİ
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Nuri Eryıldız, öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmenliği ile birlikte il içi yer değişmelerde sıra sistemi uygulamasına son verildiğini belirterek, atama bekleyen öğretmenlerin mağdur edildiğini öne sürdü. Eryıldız, sıra sisteminin tekrar yönetmenliğe koyulmasını talep etti.
MARKA-PATENT BİLGİLENDİRMESİ
MARKA-PATENT BİLGİLENDİRMESİ
Marka ve Patent Anonim Şirketi (MARPATAŞ), Cumhuriyet Üniversitesi´nde marka, patent ve Sınai Mülkiyet halkları konusunda bilgilendirme yaptı. Şirket yetkilisi Mehmet Tozar, 193 ülkede patent tasarım tescil işlemleri yaptıklarını söyledi, merak edilen soruları cevapladı.
MERDER´DE BEDİROĞLU GÜVEN TAZELEDİ
MERDER´DE BEDİROĞLU GÜVEN TAZELEDİ
MERDER´de 8. Olağan genel kurul yapıldı. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut Başkan Mehmet Bediroğlu yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.
KUAFÖRLERE GELİN BAŞI EĞİTİMİ
KUAFÖRLERE GELİN BAŞI EĞİTİMİ
Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası tarafından yaklaşan düğün sezonu öncesinde bayan kuaförlerine gelin başı eğitimi verildi. Türban Tasarım Eğitmeni Serap Küçükcambaz, mankenler üzerinde türbanlı gelin ve nişan başını uygulamalı olarak anlattı.
KARACA; VAKIF KÜLTÜRÜNÜ ANLATTI
KARACA; VAKIF KÜLTÜRÜNÜ ANLATTI
Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, ‘Sivas´ta Vakıf Kültürü ve Restorasyon Çalışmaları´ konferansında Mimarlık Fakültesi öğrencileri ile buluştu. Karaca, “Şöyle baktığımız zaman ilk vakıf eseri Kâbe´dir. İnsanoğlunun kaybolmayan bir duygusu vardır; anılmaktır” dedi.
LOJİSTİK SEMİNERİ
LOJİSTİK SEMİNERİ
Koyulhisar MYO´da düzenlenen ‘Lojistik ve Lojistik Faaliyetler´ konulu seminerde konuşan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Çağatay Karaköy, lojistik sektörünün gelişen dünyada ülkemiz ekonomisine büyük katkılar sunacağını söyledi.
HEDEFİNİ ANLATTI
HEDEFİNİ ANLATTI
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, basın mensupları ile bir araya gelerek, üniversitenin fiziki altyapısı ve akademik yapılanması hakkında bilgi verdi. Hedeflerini de açıklayan Rektör Kul, “Savunma sanayide uzmanlaşan, küçük ama dinamik, ses getiren bir üniversite olacağız” dedi.
PATATES PANELİ
PATATES PANELİ
Tarım Müdürlüğü´nün düzenlediği Patates Panelinde konuşan Vali Salih Ayhan, Sivas´ın tarımsal anlamdaki potansiyeline dikkat çekerek, “Bu potansiyeli maksimum derecede kullanmamız gerekir. Göreve geldiğim günden beri söylüyorum. Bu ile para girmesi gerekiyor. Şehre para girmesi için mekanizmayı iyi kurgulamamız lazım. Para üretimle girer, istihdamla girer” dedi.
“O MESAJDAN HABERİM YOK”
“O MESAJDAN HABERİM YOK”
Kangal´da vatandaşlara SMS yolu ile atılan “Aziz Çanakkale şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Değerli hemşerilerimizin oyları da inşallah hayırlı olsun. Mehmet Öztürk” mesajı tartışma konusu oldu. Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, “Gönderilen o mesajlar bana ait değil, haberim yok” dedi.
NUMUNE´YE 4 BOYUTLU ULTRASON
NUMUNE´YE 4 BOYUTLU ULTRASON
Numune Hastanesi´nde 4 boyutlu ultrason cihazı hizmet vermeye başladı. Perinatoloji Uzmanı Dr. Cihan İnan, “4 boyutlu ultrason cihazımız Perinatoloji alanında kullanılabilecek en üst düzey cihazlardan bir tanesi” dedi.
MUTLU-SAN TANITIMI BUGÜN
MUTLU-SAN TANITIMI BUGÜN
Şan Gurup Sivas Bayisi, bugün saat 19´da Hilton Otelde düzenleyeceği toplantı ile Mutlu-San elektrik ürünlerinin tanıtımını yapacak.
“ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARIZ”
“ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARIZ”
Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları´nda program düzenlendi. Vakıf Genel Koordinatörü Metin Çağan, şehitlerimize çok şey borçlu olduğumuzu belirterek, “Aziz şehitlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti ve büyük Türk milleti daima size minnettardır” dedi.
TURİZM FAKÜLTESİ FİNALDE
TURİZM FAKÜLTESİ FİNALDE
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Kupası ön eleme yarışmasında Madımaklı ve Karamuklu Pasta, Naduk (Çedene Helvası), Alabalık ve Pezik Turşulu Kuru Dolma, Bozbaş (Piti), İncasiye ve Kelle Tatlısı ile tüm kategorilerde birinci olarak finallere kaldı.
CEM VAKFI´NDAN NEVRUZ ÇAĞRISI
CEM VAKFI´NDAN NEVRUZ ÇAĞRISI
Cem Vakfı Başkanı Ünal Karataş, yarın Vakıfta gerçekleştirilecek olan Nevruz kutlamalarına tüm halkı davet ederek birlik ve beraberlik çağrısı yaptı, “Allah´a olan yönelişimizin ve şükrümüzün bir ifadesi olan kurbanlarımızı, lokmalarımızı paylaşacağız. Birlik ve beraberliğimizi daim kılacak ortak mesajları vereceğimiz programımızda tüm hemşerilerimizi görmek istiyoruz” dedi.
COŞKUYLA KUTLADIK - video
COŞKUYLA KUTLADIK - video
Çanakkale Zaferi´nin 104.yıldönümü dün ‘Bir Duruştur Çanakkale´ temasıyla coşkuyla kutlandı. Garnizon Şehitliği´nde şehitlerimiz için Kur´an-ı Kerim okunarak başlayan kutlamalarda, il protokolü tarafından şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıldı. Küçük yaşlardaki çocukların da şehitleri ziyaret ederek dua ettiği gözlendi
“O KIVILCIM NİHAİ ZAFERLE SONUÇLANDI”
“O KIVILCIM NİHAİ ZAFERLE SONUÇLANDI”
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Karasu, mesajında Çanakkale´nin geçilmez olduğunu vurgulayarak, bu uğurda can veren tüm şehitleri rahmet ve minnetle andı
ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ
ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ
CHP İl Başkanlığı tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi´nin 104. yılı nedeniyle kent meydanında helva dağıtıldı. CHP Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Bugün bu ülkede bağımsız ve özgür olarak yaşayabiliyorsak bunu en başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e ve onunla birlikte bu vatan canını vermiş şehitlerimize borçluyuz. Onların ruhuna helva dağıtıyoruz” dedi
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı…

Mevlana
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114