‘DEDİKODU YAPMAYALIM´
Projelerin konuşulduğu bir seçim dönemi geçirilmesini temenni eden AK Parti Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin, “Bu süreçte şehre dair yapacaklarımızı konuşalım, projelerimizi konuşalım, dedikodu yapmayalım. Sivas halkının terazisi şaşmaz. Sivas halkı ferasetlidir. Sultanşehir´deki hemşerilerim hangi adaya, hangi partiye oy vereceğini iyi bilir” dedi
Tarih: 3.1.2019 07:59:59/ 830okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ/

Seçim sürecinin resmen başlamasının ardından AK Parti Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin, diğer Belediye Başkan adaylarına çağrıda bulundu. Seçim sürecinin seviyeli ve dedikodusuz geçmesini temenni eden Bilgin, “Şehre dair yapacaklarımızı konuşalım, projelerimizi konuşalım. Sivas halkının terazisi şaşmaz. Sivas halkı ferasetlidir. Sultanşehirdeki hemşerilerim hangi adaya, hangi partiye oy vereceğini bilirler. Biz bunları anlatalım, kararı zaten milletimiz verecektir” dedi.

AK Parti olarak 16 yıldır iktidarda olduklarını belirten Bilgin, “Hemen her alanda devasa hizmetler yaptık. İnsanımızın vizyonunu ve ufkunu açtık. Devlete hizmet eden millet anlayışı yerine, millete hizmet eden devlet anlayışını hâkim kıldık. O kadar çok hizmette bulunduk ki bazen biz bile yaptıklarımızı anlatırken unutabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Günümüzdeki siyasi anlayışın doğru olmadığını belirten Bilgin, “Seçimlere girerken siyasetçilerin şunu yapması lazım. Şehre dair görüşlerini, hizmetlerini ve projelerini açıklasınlar. Milletimiz de kimin projesini bu şehre uygun görürse, kimin temsil ettiği siyasi anlayışın bu şehre ve ülkeye hizmet edeceğine inanırsa, ona oy versin. Bugün sadece Sivas´ta değil, Türkiye genelinde maalesef bir algı yayarak değil, Türkiye´yi olumsuz göstererek, rant elde etmeye çalışan bir siyasi anlayış var” diye konuştu.

Özel bir televizyon programında konuşan Ak Parti adayı Bilgin ayrıca şunları söyledi.

“Bugün Numune Hastanesi´nde 3. Blok inşaatında çalışmalar başladı. Yine aynı zamanda Geriatri Merkezi yapılıyor. Bu iki yeni inşaat bile başlı başına bir hastane kapasitesinde. Biz şehrimizin insanına nasıl iyi bir hizmet veririz anlayışında olurken, zaman zaman kulağımıza geliyor; ‘Numune Hastanesi´nin altından su çıkıyormuş, hastane yıkılıyormuş, duvarları parçalanmış´ şeklinde bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Amaçları ne? Aslında şehre yapabilecekleri hiçbir şey yok. Şehre dair bir vizyonları yok. Çünkü şehir onları tanıyor. Şehir onların bu memlekete neler yaptıklarını, neler yapamadıklarını iyi biliyor. Şehir AK Parti´ye de baktığı zaman, geçmişte bu memlekete neler kazandırıldığını biliyor. ‘Acaba biz böyle bir algıyla AK Parti ile millet arasındaki bu gönül bağını kırabilir miyiz? Seçmeni AK Parti´den soğutabilir miyiz?´ gibi tamamen sonuç elde edemeyecekleri bir hava yaymaya çalışıyorlar.”

Olumsuz algıların AK Parti´ye bir zarar veremeyeceğini kaydeden Belediye Başkanı adayı Bilgin, “Bunun bizlere bir zararı olmaz. Çünkü biz milletimize dokunduğumuz zaman, milletimiz bu hizmetleri görerek, yaşayarak görüyor. Başta ben olmak üzere AK Parti Belediye Başkanları Milletvekilleri olarak yapılan hizmetlerin anlatılması hususunda bir zaafımız olabilir” dedi.

“DEDİKODU YAPILMASIN”

Kamu yatırımlarının illere dağılımı noktasında Sivas´ın ilk 10 il arasında olduğuna dikkat çeken Belediye Başkan adayı Bilgin, “Ama bizim ilimizde bardağın boş tarafını gösterilerek yapılan siyaset Sivas´a zarar veriyor. Bir zamanlar çok iyi hatırlıyorum. Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bir kampanya yapılmıştı. ‘Bu şehir için yapılacak en güzel şey dedikodu yapmamaktır.´ Benim bütün partililere, tüm siyasilere çağrım şudur. Şehre dair yapacaklarımızı konuşalım, projelerimizi konuşalım” dedi.

Sivas halkının terazisinin şaşmayacağını vurgulayan Bilgin, “Sivas halkı ferasetlidir. Sultanşehirdeki hemşerilerim hangi adaya, hangi partiye oy vereceğini iyi bilir. Biz bunları anlatalım, kararı zaten milletimiz verecek. Milletimiz son 13 seçimde de kararını verdi, yine verecektir. Bizim tek rakibimiz bir önceki seçimde aldığımız oy oranıdır. Biz o oranın üzerinde bir seçim başarısını yakalamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Seçim döneminde hiç kimse bizlerden boş eleştiri duymayacak. Biz yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlatacağız. Çünkü biz milletin şaşmaz vicdanına güveniyoruz” diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: DEDİKODU YAPMAYALIM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP´Lİ KARASU´DAN KANUN TEKLİFİ
CHP´Lİ KARASU´DAN KANUN TEKLİFİ
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, özel şirketlere ve sulama birliklerine elektrik borcu olan çiftçilerin tarım desteğinden faydalanabilmesi için kanun teklifi verdi. Karasu, kanun teklifinin gerekçe bölümünde “Özellikle döviz kurunda yaşanan artış nedeniyle maliyeti bir kat daha artan tarımsal ürün ithalatının minimum düzeye indirilmesi için çiftçilerimizin desteklenmesi büyük önem taşımaktadır” dedi.
ÇED RAPORU NEDEN GEREKLI DEĞIL ?
ÇED RAPORU NEDEN GEREKLI DEĞIL ?
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, Hafik Beykonağı köyünde açılmak istenen Mermer ocağıyla ilgili Valiliğin “ÇED raporu gerekmediği” yönünde verdiği kararı mecliste eleştirerek, “Neden gerekli değilmiş açıklasınlar, Çevre ve Şehircilik Bakanı bu hukuksuzluğa dur diyecek mi?” diye sordu.
HESABI KİM VERECEK ?
HESABI KİM VERECEK ?
CHP Milletvekili Ulaş Karasu mecliste yaptığı konuşmada “Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen Vali´nin yıktığı eski Numune Hastanesi ile sit alanı olmasına karşın eski mühimmatların patlatıldığı tarihi hitit Arslantaş ören yeri mahvedildi, bunun hesabını kim nasıl verecek?”diye sordu.
CHP´LI KARASU´DAN TÜP BEBEK TEKLIFI
CHP´LI KARASU´DAN TÜP BEBEK TEKLIFI
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Tüp bebek yapmak isteyen 40 yaş üstündeki kadınların masraflarının SGK tarafından karşılanması için TBMM´ye kanun teklifi verdi.
SİVAS´I DERİNDEN YARALADI
SİVAS´I DERİNDEN YARALADI
Madımak olaylarının üzerinden 26 yıl geçtiğini belirten CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “Olayların yüzyıllar boyu Alevisiyle Sünnisiyle, Türküyle Kürdüyle medeniyetlere ev sahipliği yapan, Kurtuluş Savaşı´nın en önemli kritik döneminde üstlendiği rol ile 30 Ağustos´a giden yolu açan Sivas´ta yaşanması hem tüm Sivaslıları derinden yaralamış hem de Sivas´ın temsil ettiği değerleri de hedef almıştır” dedi.
KÜSMEK YOK, MESAJI ALDIK
KÜSMEK YOK, MESAJI ALDIK
İstanbul seçimlerinin ardından dün Ak Parti gurup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Küsmek yok, mesajı aldık” dedi.
MAL VARLIĞINI AÇIKLADI
MAL VARLIĞINI AÇIKLADI
Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan CHP´li Ekrem İmamoğlu dün twitter hesabından mal varlığını açıkladı. 4 dükkan, 4 konut, 8 arsası bulunan yeni başkanın 140 Euro borcu, 4 şirkete ortaklığı, 1 Jipi, 1 tabancası, 2 bankada toplam 1 milyon 397 bin TL nakit parası ve 841 bin liralık pırlanta altın ve bileziği olduğu duyuruldu.
TEPKİLERİN FATURASI
TEPKİLERİN FATURASI
Millet ittifakı adayı CHP´li Ekrem İmamoğlu´nun kazanmasıyla sonuçlanan İstanbul seçimleriyle ilgili dün şehirde kamuoyunun nabzını tuttuk, sonuçları ve farkı sorduk, değerlendirmeleri dinledik. Aldığımız cevapların büyük çoğunluğu “Tepkilerin eseri” başlığını çıkardı.
BAŞKANLAR NE DEDİ ?
BAŞKANLAR NE DEDİ ?
Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçiminin sonucunu dün Siyasi Partilerin İl Başkanlarına sorduk, değerlendirmelerini aldık. Millet İttifakı adayı CHP´li İmamoğlu´nun kazandığı seçimlerle ilgili Başkanlar görüşlerini şöyle sıraladı.
18 BİN SİVASLI İSTANBUL´A
18 BİN SİVASLI İSTANBUL´A
Bir zamanlar “taşı toprağa altın” denilen İstanbul´da yaşayan ve yaz sezonunun başlamasıyla birlikte memleketleri Sivas´a gelenlerden yaklaşık 18 bin kişinin yarın yapılacak seçimde oy kullanmak için dünden itibaren İstanbul´a dönmeye başladığı gözlendi.
BİNALİ YILDIRIM´A DESTEK
BİNALİ YILDIRIM´A DESTEK
İstanbul´da faaliyet gösteren Sivaslı Sivil Toplum Kuruluşları, 23 Haziran´da tekrarlanacak olan İstanbul seçimlerinden Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım´ı destekleme kararı aldı.
MECLİS BAŞKANI KÖYLÜYÜ DİNLEDİ
MECLİS BAŞKANI KÖYLÜYÜ DİNLEDİ
İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, merkeze bağlı Akkoç Köyü´ne yaptığı ziyarette yöre halkının sorun ve taleplerini dinledi. Köy sakinlerinin hanelerine de ziyaretlerde bulunan Akkaş, köy içerisinde de incelemelerde bulundu.
BAŞKAN BİLGİN´E BİR GÖREV DAHA
BAŞKAN BİLGİN´E BİR GÖREV DAHA
Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği 2019 Yılı Olağan Meclis toplantısına katılan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, olağan kongrede Meclis 1. Başkanvekilliğine seçildi.
SİVASLILARDAN DESTEK İSTEYECEK
SİVASLILARDAN DESTEK İSTEYECEK
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Yüksek Seçim Kurulu tarafından 23 Haziran´da yeniden yapılması kararlaştırılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde İstanbul´a gitti. İki hafta boyunca İstanbul´da çeşitli temaslarda bulunacak olan Başkan Hilmi Bilgin, Sivaslı gurbetçilerden AK Parti´nin adayı Binali Yıldırım´a destek isteyecek.
KARASU, İSTANBUL´DAKİ SİVASLILARLA BULUŞACAK
KARASU, İSTANBUL´DAKİ SİVASLILARLA BULUŞACAK
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, 23 Haziran´da İstanbul´da yenilenmesine karar verilen Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Avcılar İlçe sorumlusu olarak görevlendirildi. Karasu, seçim sürecinde İstanbul´daki tüm Sivaslılarla çeşitli programlarda bir araya gelecek.
BEDELLİ ASKERLİĞE ERTELEME TALEBİ!
BEDELLİ ASKERLİĞE ERTELEME TALEBİ!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal eden YSK, yeni seçim için 23 Haziran tarihini açıklamıştı. CHP Milletvekili Ulaş Karasu, seçimin yapılacağı tarihle kesişen bedelli askerlik celbinin ertelenmesi için kanun teklifi verdi.
MAYIS TOPLANTILARI TAMAMLANDI - video
MAYIS TOPLANTILARI TAMAMLANDI - video
İl Genel Meclisi´nde Mayıs ayı toplantılarının son oturumu dün yapıldı. Meclis Başkanvekili Fikret Doğruyol Başkanlığında yapılan oturumda Haziran ayında görüşülecek gündem maddeleri belirlendi.
HESABINI SORACAĞIZ--Video
HESABINI SORACAĞIZ--Video
Kızılcahamam kampında konuşan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, seçim sürecinde bazı önemli isimler için “neredeydiler?” diye sordu. Kaybettikleri yerlerle ilgili derinlemesine inceleme yapılacağını vurgulayan Erdoğan “Zamanı gelince gerekli hesabı soracağız” dedi.
KARAMOLLAOĞLU: “ÖZGÜL AĞIRLIĞI EN YÜKSEK PARTİYİZ”
KARAMOLLAOĞLU: “ÖZGÜL AĞIRLIĞI EN YÜKSEK PARTİYİZ”
Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, yerel seçimlerde arzu ettikleri oranda oy alamamalarına rağmen, ´bugün özgül ağırlığı en yüksek partiyiz”dedi.
“TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANACAĞIZ”
“TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANACAĞIZ”
31 Mart seçimleriyle birlikte Belediye Başkanlığı görevini Hilmi Bilgin´e devreden Sami Aydın, Bilgin´e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, “Biz Hilmi Başkanımızın başarılı olması için yanındayız, duacısıyız, destekçisiyiz. Ne zaman bize ihtiyacı olursa, her zaman katkı sunmaya varız” dedi. Başkan Bilgin ise “Şehrimizin ihtiyacı olan her hususta sizlerle, herkesle istişare ederek, ortak akılla tecrübelerinizden faydalanacağız” ifadelerini kullandı.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İki kişiyi aşan, bir başkasına da söylenen her sır, yayılır.

Mevlana
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.6316
EURO
6.3340