DAĞ FARE DOĞURDU
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak, yetkili sendika ile hükümet arasında yaşanan ve Kamu Heyeti tarafından nihayete erdirilen toplu sözleşme sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Tarih: 3.9.2019 01:00:00/ 429okunma / 0yorum

Başkan Albayrak, “Sarı sendikacılık iki yüzlüdür. Ortaya çıkış amacı zaten temsil ettiğinin hak ve hukukunu korumak ve gerçekten sahip çıkmak değil, kendi yanaştıkları sahiplerinin çıkarı uğruna envai tür kişisel veyahut dar grupsal menfaat kokuları saçarak, önüne düştükleri masum ve mağdur kamu görevlilerinin haklarını peşkeş çekerek kendi nam ve hesaplarına bir kıymık menfaat payı edinmek olan sarı sendikacılık. Bu gayesinden ötürü, riyakârlığın bütün kirli renk tonlarına bürünmeye de mecbur ve mahkûm bir garabet toplumsal yapı olduğunu; idrak körlüğü çekenlerin beyinlerine kama gibi saplaya saplaya bir kez daha göstermiştir” dedi.

Genel Başkan Albayrak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Döktüğü alın ve akıl teri ile geçimini sağlamaktan başka kaynak sahibi olmayan kamu görevlilerine “daha iyisini biz yapacağız” iddiasıyla tenezzüle bulaştırılmış türlü tuzakları ve sığıntısı oldukları siyasi arkalarının tehdit yüklü destekleri eşliğinde sahne alanların temsil ettikleri kesimin hakları ile ilgili süreci gelip-getirdiği bir acı sonuç daha cami önünde bulunan çocuk gibi kucağımıza atıldı yine…

Sendikacılığı sarartanlar, sistemden; haklarından çok fazlasını kotaranlara karşı yaptırım tesirli bir faaliyete girişmek şöyle dursun, bilakis temsil ettiği toplumu, kanaatsiz menfaatperestlerin çıkarı uğruna yutulmaya hazır çiğnenmiş lokma gibi sunmaktan başka marifet ehli değildirler. Yine aynı manzara… Ne kadar çevirirsen çevir, döndürdükçe aynı görüntüyü gözümüze dayayan prekdator gibi ve sendikacılığı özentiden öteye geçirecek beceri ve liyakatten yoksun katman temsil yetkisini eline aldığından beri ve son kez bu yıl da aynı berbat sonucu yine hanemize ziyan olarak fatura ettirdi.

 Şimdi herkes şapkasını dizine koysun ve faziletli düşünsün lütfen!... Bu sonuç aynı zamanda Kamu Görevlilerinin de sendikaya ve sendikacıya bakış açısının delilli ispatlı karne notudur. Zayıf not, başarısız sonuç bir kez daha bizzat memurun kendisini ziyana sürükleyen toplu görüşme ve sair edilgenlik kokan neticeler toplamı. Peki, kabahat? Kabahat elbette, bu dönem de toplu görüşme yetkisini bu zevatların eline veren Kamu Görevlisi mesai arkadaşlarımızın tutumlarındaki hatalı duruş değil mi?…

Arpa eken kunduru buğday biçebilir mi? Taşa tohum atanın, onun yeşerip ürüne dönmesini beklemesi ne kadar boş ise; Riya sendikacılığını hep kötü sonuçlarıyla acı acı denenmişliklerine rağmen yetkili konumda tutmak da o kadar kısır ve boş bir tutum… Bırakınız bizim emeğimiz üzerinde hayat bulan bütün sektörlerden kazanılan ekonomik değerler oranlamasıyla bizim nam ve hesabımıza refah payı alabilmesini, bilakis; 2 yıl daha ceptekini de veren bir sonuç ile karşı karşıya değil miyiz?

Sendikacılık, gücü azami tesire çıkarmak uğruna bütün yasal imkanları buluşturarak, haklar üzerinden milli ekonomideki payımızı hakkaniyet ölçünce alma sanatının adıdır. Cebimizdekini de peşkeş çekmek değil. Hâl ortada, inkâr götürmez gerçekler mertek gibi gözümüze saplandı ise, aklımızı ve irademizi şerefimizin değeri ölçüsünce kantara vurmaya mecbur olanlar da bizler, hepimiz değil miyiz sayın Kamu Görevlisi mesai arkadaşlarımız?… Alırsan, gücünle ve güçlüyle alırsın… Böylesi bir ortamda acıyarak kimse kimseye vermiyor, vermez. Doğdu mu şimdi bir kez daha; merhametten maraz? Çekmek mi kolay, def etmek mi? Tercih sizin… İşte ayna. Buyrun eninden-boyundan bakın endamlarına. Verin kararınızı artık, tecrübesi ve başarısı mazisindeki kazandırdıkları ile tescilli Türkiye Kamu-Sen ve Türk Ulaşım-Sen hareketi lehine üyelik tercihiyle…”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: FARE DOĞURDU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İLK VE TEK YERLİ KAYNAK GÖSTERME SİSTEMİ: İSNAD
İLK VE TEK YERLİ KAYNAK GÖSTERME SİSTEMİ: İSNAD
Türkçenin bir bilim dili haline gelmesi hedefi ve buna dönük çalışmalar kapsamında, Dini İlimler Araştırma Merkezi (DİMER) öncülüğünde hazırlanan akademik yazım ve kaynak gösterme sistemi olan İSNAD, yeni versiyonu kullanıma geçti.
KAYMAKAMDAN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
KAYMAKAMDAN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
İmranlı Kaymakamı Hasan Meşeli 2003 yılında Diyarbakır´da terör operasyonunda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Engin Kılıç´ın anne ve babasını ziyaret etti.
SİVAS´TA, 40 DEĞERLİ KONUT VAR
SİVAS´TA, 40 DEĞERLİ KONUT VAR
‘Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi´ hedefi ile meclise sunulan kanun teklifinde, değeri 5 milyondan fazla olan konutlara farklı vergi uygulanacak. Bu kapsamda Sivas´ta 40 konut bulunduğu belirtildi.
ÖRNEK ŞAHSİYETLER GENÇLİK KAMPI TAMAMLANDI
ÖRNEK ŞAHSİYETLER GENÇLİK KAMPI TAMAMLANDI
Sivas İl Müftülüğü Kadın Gençlik Koordinatörlüğünün sömestri tatilinde düzenlediği Lise ve Üniversiteli kız öğrencilere yönelik gençlik kampı tamamlandı.
MARANGOZ VE MOBİLYACILAR SORUNLARINI TARTIŞTI
MARANGOZ VE MOBİLYACILAR SORUNLARINI TARTIŞTI
Sivas Marangozlar Esnaf Odası tarafından istişare ve birlik toplantısı düzenlenerek, esnafların karşılaştıkları sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
KANGAL ESNAFINDAN DEPREMZEDELERE DESTEK
KANGAL ESNAFINDAN DEPREMZEDELERE DESTEK
Kangalda bulunan esnaf teşkilatları Elazığ ve Malatya illerinde meydana gelen deprem sonrasında ihtiyaçlı aileler için seferber oldu.
SEVİMLİ KÖPEK KAMERAYA YAKALANDI (VİDEO)
SEVİMLİ KÖPEK KAMERAYA YAKALANDI (VİDEO)
İmranlı ilçesinde bir sokak köpeğinin her gün ekmek kamyonetinden gizlice ekmek alması güvenlik kamerasına yansıdı.
ÜLKÜCÜLERDEN DEPREMZEDELERE YARDIM
ÜLKÜCÜLERDEN DEPREMZEDELERE YARDIM
İmranlı ilçesinde Ülkü Ocakları İlçe Teşkilatı tarafından toplanan bir kamyon dolusu yardım malzemesi depremzedelere ulaştırılmak üzere Elazığ´a gönderildi.
DEPREMZEDELERE 2 TIR DOLUSU YARDIM (VİDEO)
DEPREMZEDELERE 2 TIR DOLUSU YARDIM (VİDEO)
İlimizde, kamu kurum ve kuruluşlarının destekleriyle toplanan 2 TIR dolusu yardım depremzedelere ulaştırılmak üzere Elazığ ve Malatya´ya gönderildi. Vali Salih Ayhan, ” Millet olarak üzüntüde, sevinçte hemen çok rahat bir araya gelebiliyoruz. Tek vücut olabiliyoruz. Güzel bir çalışma oldu. Deprem bölgesinin ihtiyacı olan malzemelere battaniye, ısıtıcı, çocuk bezleri ve mamalara odaklanıldı. Topladık ve Sivas´ın kalbinden Elazığ´ın ve Malatya´nın kalbine gönderiyoruz." dedi.
KIZILIRMAK VE BAZI GÖLLER BUZ TUTTU
KIZILIRMAK VE BAZI GÖLLER BUZ TUTTU
Sivas´ta soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor.
MİKRO MİLLİYETÇİLİK SİVAS´A ZARAR VERİR
MİKRO MİLLİYETÇİLİK SİVAS´A ZARAR VERİR
Merkeze yapılan ´Kangal Köpeği Üretim Eğitim ve Satış Merkezi´ projesinin, merkeze değil Kangal´a yapılması gerektiği eleştirilerine cevap veren Vali Salih Ayhan, “Aynı şehrin içerisinde mikro milliyetçilik yapmak bu şehre verilebilecek en büyük zarar” dedi.
DEPREM YARDIMLARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK
DEPREM YARDIMLARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK
Elazığ merkezli yaşanan depremin ardından ilimizde birçok kurum ve kuruluş depremzedeler için yardım kampanyası başlattı. Toplanan yardımların tek elden toplanması ve koordinasyonlu bir şekilde deprem bölgesine ulaştırılması için Vali Salih Ayhan başkanlığında toplantı düzenlendi. Vali Salih Ayhan, “Valiliğimizin himayesinde yardımları tek çatı altında toplayacağız. Doğru bir şekilde, doğru yöntemlerle, doğru kişilerin elleriyle yardımları yerlere ulaştıracağız. Dağınıklık ve düzensizlik olmasın güzel bir birliktelik olsun. Deprem bölgesindeki ihtiyaçlara göre vatandaşlarımızın buradaki hassasiyetini dengeleyerek yardım sürecini yöneteceğiz.” dedi.
TAKSİ ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 2 ÖLÜ, 1 YARALI (VİDEO)
TAKSİ ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 2 ÖLÜ, 1 YARALI (VİDEO)
İlimizde, kontrolden çıkan taksinin şarampole devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ (VİDEO)
DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ (VİDEO)
Sivas Belediyesi tarafından Elazığ´ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldı.
İMRANLI´DA DEPREM İÇİN YARDIM SEFERBERLİĞİ
İMRANLI´DA DEPREM İÇİN YARDIM SEFERBERLİĞİ
Elazığ´da meydana gelen depreminin hissedildiği İmranlı´da belediye tarafından toplanan battaniye, erzak ve kıyafetler afet bölgesine gönderildi.
BİLGİN, EMEKLİ PERSONELLE BİR ARAYA GELDİ
BİLGİN, EMEKLİ PERSONELLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Sivas Belediyesi ve bağlı kuruluşu Özbelsan AŞ´de hizmetini tamamlayarak emekli olan personellerle yemekte bir araya geldi.
SAVUNMA SANAYİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ
SAVUNMA SANAYİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ
Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul´da ASELSAN Hassas Optik´i ziyaret etti.
2020, ÜRETİM VE İSTİHDAM YILI OLACAK
2020, ÜRETİM VE İSTİHDAM YILI OLACAK
2023 Sivas Vizyonu çalışmaları kapsamında belirlenen 6 ana sektörden biri olan tarım ve hayvancılığın gelişimi için somut adımlar atılıyor. Tüm tarım paydaşlarının katıldığı çalıştayda bilgi veren Vali Ayhan, “2020 yılı bizim için üretim ve istihdam odaklı bir yıl olacak” dedi.
FELAKETİ YAŞADIK: 22 ÖLÜ, 1030 YARALI (VİDEO)
FELAKETİ YAŞADIK: 22 ÖLÜ, 1030 YARALI (VİDEO)
Elazığ´ın Sivrice ilçesinde meydana gelen deprem ilimiz başta olmak üzere birçok ilde de hissedildi. Depremde Elazığ ve Malatya´da birçok bina yıkıldı. Depremde 22 kişi hayatını kaybederken, 1030 kişi ise yaralandı. Deprem ilimizde de hissedildi. Depremi yaşayan vatandaşlar sokağa çıktı. Yaşanan felaketinin ardından ilimizden deprem bölgesine AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri bölgeye gitti. Sivas Belediyesi´ de depremden vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı.
65 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI
65 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI
İlimizde, olumsuz hava ve kar yağışı nedeniyle kırsalda 65 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…

Hacı Bektaşı Veli
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.9405
EURO
6.5371