“CHP´YE SATAŞMAK YALÇIN´IN HADDİ DEĞİLDİR” - video
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu eleştiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın´ı eleştirirek, “Semih Yalçın, bir yerde hainlik arıyorsa önce aynaya bakmalıdır. CHP tarihine, CHP Genel Başkanına sataşmak Yalçın´ın haddi değildir. Ne mutlu bize ki CHP´nin her bir üyesi, yüz sene önceki irade ve azimle; cumhuriyet, demokrasi ve özgürlük mücadelesinden bir adım geri atmadan kararlılıkla yürümektedir” dedi.
Tarih: 3.9.2019 01:03:00/ 271okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “AK Parti´nin yancısı partinin Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 4 Eylül üzerinden partimize saldırmaya çalışarak yine titrini ortaya koymuş, milli mücadelenin ruhundan ortaya çıkan partimize ve genel başkanımıza yönelik mesnetsiz ifadeler kullanmıştır” dedi.

CHP İl binasında bir basın toplantısı düzenleyen CHP Milletvekili Karasu, “Semih Yalçın, bir yerde hainlik arıyorsa önce aynaya bakmalıdır. ‘Lozan hezimettir´ diyen, fesli bir meczubun ‘Keşke Yunan kazansaydı´ safsatasını tarih tezi olarak gören, ‘Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık´ diyen şahsın peşinden uygun adım giden partinin ismi CHP midir yoksa MHP midir?” ifadelerini kullandı.

CHP Milletvekili Karasu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Semih Yalçın unutmasın ki Ali Galip denen hain, Saray´ın uşağıydı. Bugünün Ali Galiplerini görmek için Sayın Yalçın, CHP´ye değil, Saray´a oturan zat´a biat eden partisine bakmalıdır. Bugünün Ali Galipleri, Tank Palet´i Katarlılara satanlar, Şeker Fabrikalarını özelleştirenler, memleketin ormanını, havasını, suyunu ranta peşkeş çekenler, milyonlarca yurttaşın kıdem tazminatını, emeklilik hakkını gasp etmeye çalışanlardır. Bugünün Ali Galipleri, koltuk sevdası uğruna halk düşmanı iktidarı destekleyenler, tek adam rejimini meşru göstermeye çalışanlardır. Bugünün Ali Galipleri, 31 Mart´ta halk iradesini yok saymaya çalışanlardır.”

Sivas Kongresi´nin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutlayacaklarını belirten CHP´li Karasu, “Unutulmasın ki; Sivas Kongresi aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi´nin de ilk kongresidir. Cumhuriyet Halk Partisi tarihi boyunca hiçbir taçlıya, hiçbir diktatörlük heveslisine boyun eğmemiştir. CHP demek manda ve himayeyi reddetmek demek, vatan bir bütündür, parçalanamaz demektir. CHP demek Sivas Kongresi demek, CHP demek, Kuvayi Milliye demektir. Semih Yalçın bunları iyi anlasın. CHP tarihine, CHP Genel Başkanına sataşmak Yalçın´ın haddi değildir. Ne mutlu bize ki CHP´nin her bir üyesi, 100 sene önceki irade ve azimle; cumhuriyet, demokrasi ve özgürlük mücadelesinden bir adım geri atmadan kararlılıkla yürümektedir” diye konuştu.

SEMİH YALÇIN

NE DEMİŞTİ?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “CHP´nin Sivas Kongresi Kararıyla İmtihanı” başlıklı yazılı açıklama yaparak, “CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu; Sivas´ı basmak, millî iradenin sesini susturmak isteyen Ali Galip´le aynı kafadadır. Kılıçdaroğlu´nun ilham kaynağı, Birinci TBMM´ye Dersim adına katılan Diyap Ağa değil; İtilaf Devletleri adına Koçgiri´de isyan çıkaran Alişan ve Haydar kardeşler gibi hainlerdir” dedi.

CHP´nin Sivas Kongresi´nde alınan kararlara sadık kalmadığını ifade eden Yalçın, “Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü dolayısıyla Sayın Kemal Kılıçdaroğlu´nun 4 Eylül´de Sivas´taki kutlamalara katılacağına dair duyuru, Sivas Kongresi´nde alınan kararlara CHP´nin ne ölçüde sadık ve bağlı kaldığı sorusunu akıllara getirmiştir. Kongre kararlarının birinci maddesinde yer alan ‘Millî sınırlar içinde vatan bölünmez bir bütündür; parçalanamaz´ ifadesi, o zaman henüz adı konmamış olsa da yüreklerde cevher hâlinde bulunan Misakımillî düşüncesine zemin hazırlamıştır. Sivas Kongresi´nde; aynı zamanda sömürgeci devletlerin taşeronlarına, muhiplerine karşı amansız ve tavizsiz bir mücadele kararlılığı vurgulanmıştır. Oysa CHP; etnik ayrılıkçılığın, bölücülüğün hamisi ve sözcüsü işlevi görmekte, uluslararası aktörlerin taşeronlarına kol kanat germektedir. Kongre sırasında yapılan tartışmalarda; Türk vatanı üzerinde bağımsız ve uydu devletçikler kurmaya çalışan bölücülerin, azınlık ırkçılarının kurdukları zararlı cemiyetlerle şiddetli bir mücadelenin önemi vurgulanmıştır” ifadelerini kullandı.Video Tarihi: 2.9.2019 16:17:10
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İLK VE TEK YERLİ KAYNAK GÖSTERME SİSTEMİ: İSNAD
İLK VE TEK YERLİ KAYNAK GÖSTERME SİSTEMİ: İSNAD
Türkçenin bir bilim dili haline gelmesi hedefi ve buna dönük çalışmalar kapsamında, Dini İlimler Araştırma Merkezi (DİMER) öncülüğünde hazırlanan akademik yazım ve kaynak gösterme sistemi olan İSNAD, yeni versiyonu kullanıma geçti.
KAYMAKAMDAN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
KAYMAKAMDAN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
İmranlı Kaymakamı Hasan Meşeli 2003 yılında Diyarbakır´da terör operasyonunda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Engin Kılıç´ın anne ve babasını ziyaret etti.
SİVAS´TA, 40 DEĞERLİ KONUT VAR
SİVAS´TA, 40 DEĞERLİ KONUT VAR
‘Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi´ hedefi ile meclise sunulan kanun teklifinde, değeri 5 milyondan fazla olan konutlara farklı vergi uygulanacak. Bu kapsamda Sivas´ta 40 konut bulunduğu belirtildi.
ÖRNEK ŞAHSİYETLER GENÇLİK KAMPI TAMAMLANDI
ÖRNEK ŞAHSİYETLER GENÇLİK KAMPI TAMAMLANDI
Sivas İl Müftülüğü Kadın Gençlik Koordinatörlüğünün sömestri tatilinde düzenlediği Lise ve Üniversiteli kız öğrencilere yönelik gençlik kampı tamamlandı.
MARANGOZ VE MOBİLYACILAR SORUNLARINI TARTIŞTI
MARANGOZ VE MOBİLYACILAR SORUNLARINI TARTIŞTI
Sivas Marangozlar Esnaf Odası tarafından istişare ve birlik toplantısı düzenlenerek, esnafların karşılaştıkları sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
KANGAL ESNAFINDAN DEPREMZEDELERE DESTEK
KANGAL ESNAFINDAN DEPREMZEDELERE DESTEK
Kangalda bulunan esnaf teşkilatları Elazığ ve Malatya illerinde meydana gelen deprem sonrasında ihtiyaçlı aileler için seferber oldu.
SEVİMLİ KÖPEK KAMERAYA YAKALANDI (VİDEO)
SEVİMLİ KÖPEK KAMERAYA YAKALANDI (VİDEO)
İmranlı ilçesinde bir sokak köpeğinin her gün ekmek kamyonetinden gizlice ekmek alması güvenlik kamerasına yansıdı.
ÜLKÜCÜLERDEN DEPREMZEDELERE YARDIM
ÜLKÜCÜLERDEN DEPREMZEDELERE YARDIM
İmranlı ilçesinde Ülkü Ocakları İlçe Teşkilatı tarafından toplanan bir kamyon dolusu yardım malzemesi depremzedelere ulaştırılmak üzere Elazığ´a gönderildi.
DEPREMZEDELERE 2 TIR DOLUSU YARDIM (VİDEO)
DEPREMZEDELERE 2 TIR DOLUSU YARDIM (VİDEO)
İlimizde, kamu kurum ve kuruluşlarının destekleriyle toplanan 2 TIR dolusu yardım depremzedelere ulaştırılmak üzere Elazığ ve Malatya´ya gönderildi. Vali Salih Ayhan, ” Millet olarak üzüntüde, sevinçte hemen çok rahat bir araya gelebiliyoruz. Tek vücut olabiliyoruz. Güzel bir çalışma oldu. Deprem bölgesinin ihtiyacı olan malzemelere battaniye, ısıtıcı, çocuk bezleri ve mamalara odaklanıldı. Topladık ve Sivas´ın kalbinden Elazığ´ın ve Malatya´nın kalbine gönderiyoruz." dedi.
KIZILIRMAK VE BAZI GÖLLER BUZ TUTTU
KIZILIRMAK VE BAZI GÖLLER BUZ TUTTU
Sivas´ta soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor.
MİKRO MİLLİYETÇİLİK SİVAS´A ZARAR VERİR
MİKRO MİLLİYETÇİLİK SİVAS´A ZARAR VERİR
Merkeze yapılan ´Kangal Köpeği Üretim Eğitim ve Satış Merkezi´ projesinin, merkeze değil Kangal´a yapılması gerektiği eleştirilerine cevap veren Vali Salih Ayhan, “Aynı şehrin içerisinde mikro milliyetçilik yapmak bu şehre verilebilecek en büyük zarar” dedi.
DEPREM YARDIMLARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK
DEPREM YARDIMLARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK
Elazığ merkezli yaşanan depremin ardından ilimizde birçok kurum ve kuruluş depremzedeler için yardım kampanyası başlattı. Toplanan yardımların tek elden toplanması ve koordinasyonlu bir şekilde deprem bölgesine ulaştırılması için Vali Salih Ayhan başkanlığında toplantı düzenlendi. Vali Salih Ayhan, “Valiliğimizin himayesinde yardımları tek çatı altında toplayacağız. Doğru bir şekilde, doğru yöntemlerle, doğru kişilerin elleriyle yardımları yerlere ulaştıracağız. Dağınıklık ve düzensizlik olmasın güzel bir birliktelik olsun. Deprem bölgesindeki ihtiyaçlara göre vatandaşlarımızın buradaki hassasiyetini dengeleyerek yardım sürecini yöneteceğiz.” dedi.
TAKSİ ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 2 ÖLÜ, 1 YARALI (VİDEO)
TAKSİ ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 2 ÖLÜ, 1 YARALI (VİDEO)
İlimizde, kontrolden çıkan taksinin şarampole devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ (VİDEO)
DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ (VİDEO)
Sivas Belediyesi tarafından Elazığ´ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldı.
İMRANLI´DA DEPREM İÇİN YARDIM SEFERBERLİĞİ
İMRANLI´DA DEPREM İÇİN YARDIM SEFERBERLİĞİ
Elazığ´da meydana gelen depreminin hissedildiği İmranlı´da belediye tarafından toplanan battaniye, erzak ve kıyafetler afet bölgesine gönderildi.
BİLGİN, EMEKLİ PERSONELLE BİR ARAYA GELDİ
BİLGİN, EMEKLİ PERSONELLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Sivas Belediyesi ve bağlı kuruluşu Özbelsan AŞ´de hizmetini tamamlayarak emekli olan personellerle yemekte bir araya geldi.
SAVUNMA SANAYİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ
SAVUNMA SANAYİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ
Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul´da ASELSAN Hassas Optik´i ziyaret etti.
2020, ÜRETİM VE İSTİHDAM YILI OLACAK
2020, ÜRETİM VE İSTİHDAM YILI OLACAK
2023 Sivas Vizyonu çalışmaları kapsamında belirlenen 6 ana sektörden biri olan tarım ve hayvancılığın gelişimi için somut adımlar atılıyor. Tüm tarım paydaşlarının katıldığı çalıştayda bilgi veren Vali Ayhan, “2020 yılı bizim için üretim ve istihdam odaklı bir yıl olacak” dedi.
FELAKETİ YAŞADIK: 22 ÖLÜ, 1030 YARALI (VİDEO)
FELAKETİ YAŞADIK: 22 ÖLÜ, 1030 YARALI (VİDEO)
Elazığ´ın Sivrice ilçesinde meydana gelen deprem ilimiz başta olmak üzere birçok ilde de hissedildi. Depremde Elazığ ve Malatya´da birçok bina yıkıldı. Depremde 22 kişi hayatını kaybederken, 1030 kişi ise yaralandı. Deprem ilimizde de hissedildi. Depremi yaşayan vatandaşlar sokağa çıktı. Yaşanan felaketinin ardından ilimizden deprem bölgesine AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri bölgeye gitti. Sivas Belediyesi´ de depremden vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı.
65 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI
65 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI
İlimizde, olumsuz hava ve kar yağışı nedeniyle kırsalda 65 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mürşitlik alıcılık değil, vericiliktir…

Hacı Bektaşı Veli
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.9405
EURO
6.5371