BÜYÜK HAYALLERLE DOĞRU İŞLERE YÖNELELİM
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) öncülüğünde 40 sivil toplum kuruluşundan oluşan Başkanlar Kurulu Ocak ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Vali Salih Ayhan, yatırımların Sivas´a gelmesiyle ilimizin en gelişmiş iller arasında yer alacağını ifade ederek,” Sadece inanalım, birlikte olalım. Amaç birlikteliğimiz olsun, büyük hayaller üzerine doğru işlere yönelelim. Bu ilin altından kalkamayacağı çözemeyeceği hiçbir şey yok. Bu şehrin kıymetini bilelim” dedi.
Tarih: 24.1.2020 07:00:02/ 113okunma / 0yorum

Uğur YİĞİT

Vali Salih Ayhan, Milletvekili Semiha Ekinci ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´in konuk olduğu Başkanlar Kurulu Ocak ayı olağan toplantısı Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken başkanlığında yapıldı.  Başkan Mustafa Eken, Başkanlar Kurulunun şehrin birlik ve beraberliğinin temelini oluşturduğunu söyledi. Katılımcılara teşekkür eden Başkan Eken, ”Başkanlar Kurulu, Sivas´ta 40´a yakın sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu bir yapı. Şehre dair sorun sıkıntı ve taleplerin ele alındığı bir yapımız var. Başkanlar Kurulumuz şehrimiz için çok önemli bir görevi yürütüyor. Başkanlar Kurulu, şehrin birlik ve beraberliğinin temelini oluşturuyor. Tüm başkanlarımız, Sivas için bir araya geliyor. Sivas için düşünüyor ve elini taşın altına koyuyor. Ben değil biz olarak Sivas´ı geliştirmeye, daha yaşanabilir bir kent olmasına katkı vermek için Başkanlar Kurulu çalışmalarını aralıksız sürdürecektir” dedi.

İSTİŞARE İLE ÇALIŞMALARIMIZI YÜRÜTECEĞİZ

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise Başkanlar Kurulu, hep söylediğimiz ortak akıl, istişare dediğimiz kavramın vücut bulduğu alan. Bizler, istişareye önem veren ortak akılla şehre hizmet etmeye, yönetmeye çalışan kişiler olarak Başkanlar Kurulunun ortaya koyacağı her fikir bizim için önemlidir. Şehri ilgilendiren her konuda Belediye olarak yer alacağız. Ben yaptım oldu şeklinde bir yönetim değil biz olarak ortak akılla yönetimi benimseyen biri olarak; bizler, bu görevleri bırakacağız ama Sivas ve halkımız baki olacaktır. Hizmetleri yaparken ortak akıl ve istişare ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz.  İş yapmadan konuşalım, görüşelim, daha sonra uygulamaya geçelim ve hep birlikte hareket ederek alınan kararın arkasında duralım. Başkanlar Kurulumuza bizleri konuk ettiği için teşekkür ediyorum” dedi.

Başkanlar Kuruluna çalışmalarından ötürü teşekkür eden AK Parti Milletvekili Semiha Ekinci, Sivas´ın kamu yatırımı açısından çok iyi yerde olduğuna vurgu yaparak, “Başkanlar Kurulu, şehre moral vermesi gereken bir kurul. Şehrin geleceği ve bugünü ile ilgili istişareler önemli. Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun” şeklinde konuştu. 

Sivas heyeti ile İstanbul´da gerçekleştirilen program hakkında Başkanlar Kuruluna bilgi veren Vali Salih Ayhan, meslek hayatımda en anlamlı, en somut ve en heyecanlı toplantı oldu. 21 noktada 50´ya yakın iş adamı ile görüştük. İnsanların doğduğu topraklara karşı sevgisi, aşkı olağanüstüydü. Sivaslı iş insanlarımız şehre duygusal bakıyorlar. Ziyaretimiz onları ziyadesiyle memnun ve mutlu etti. Bakışları değişti, Sivas´a neler katabiliriz yönünde. Sivas´ın beşeri bir sermayesi olduğunu biliyorduk. Gebze´de Güzeller OSB´yi ziyaret ettik. Buradaki büyümek isteyen firmalara yönelik bir işbirliği protokolü yaptık. Orada Sivaslı işadamlarımızdan bazıları okul yapmak istiyorum dedi, biri sağlık ocağı yaptırmak istiyorum dedi. Bu insanlar doğduğu şehre bir şeyler yapmak istiyor, bunu da görmüş olduk. Her ziyaret sonunda çok anlamlı bir program olduğunu konuştuk. Sivas´a yatırım yapan firmalar var, onlara da teşekkür etme imkanımız oldu” ifadelerini kullandı. 

 

EN GELİŞMİŞ İLLERİNDEN BİRİ OLACAĞIZ

Sivas´ın teşvikleri almasıyla çok ciddi yatırımları beraberinde hayata geçireceğine dikkat çeken Vali Ayhan, şunları kaydetti:

“OSB´deki altyapı tamamlandığında, Cumhurbaşkanımızın verdiği müjdenin somutlaşmasıyla Sivas özellikle tekstil yatırımları konusunda büyük bir ivme kazanacağını gördük. Bu ziyarette teşviklerinde gelmesiyle Sivas´ta kısa zamanda 10 ile 15 bin arasında kişiye istihdam oluşturacak yatırımlar gelecek. İl dışından Sivas´a baktığınızda gelişimin ve değişimin olduğu göreceksiniz. Bu gezilerimizi 6 ayda bir yapacağız. 3 gün dolu dolu geçti. Ben çok keyif aldım. Mutlu oldum. Bu turistik bir gezi değildi. Daha çok çalışmamız gerektiğini, dışarı ile bağlarımızı daha da güçlendirmemiz gerektiğini gördük. Birlikteliğimizi gördüler. Bu yatırımları çekmeyi başardığımızda Sivas, Türkiye´nin en gelişmiş illerinden biri olacak. Ziyaretlerimizde ülke ekonomimizin de geliştiğini ve büyüdüğünü gördük. Fabrikalarımızda müthiş bir üretim olduğunu gördük. Sürekli söylenen öldük, bittik söylemlerinin doğru olmadığını gördük. Bunu Sivas´ta da görüyoruz. OSB´de firmalarımız işi büyütüyor, istihdamı arttırıyor. Sadece inanalım, birlikte olalım. Amaç birlikteliğimiz olsun, büyük hayaller üzerine doğru işlere yönelelim. Bu ilin altından kalkamayacağı çözemeyeceği hiçbir şey yok. Bu şehrin kıymetini bilelim. Bu tür toplantıları sık yapalım, birbirimizi dinleyelim, istişarelerimizi arttıralım.”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KARAYOLLARI TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANI HİZMETİ ALACAK
KARAYOLLARI TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANI HİZMETİ ALACAK
KARAYOLLARI TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANI HİZMETİ ALACAK
OCAK AYINDA 642 KONUT SATILDI
OCAK AYINDA 642 KONUT SATILDI
Türkiye İstatistik Kurumu konut satışları verilerini açıkladı. Verilere göre Sivas´ta 2020´nin ilk ayında 642 konut satıldı. Konutların 250´sini ilk satış, 392´sini ise ikinci el satış oluşturdu.
TÜRK VAGONLARI AVRUPA´NIN GÖZDESİ
TÜRK VAGONLARI AVRUPA´NIN GÖZDESİ
TÜDEMSAŞ´ta üretimine başlanan milli vagonlar Avrupa´dan büyük ilgi görüyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “TÜDEMSAŞ-özel sektör iş birliğiyle Avusturya merkezli GATX firması için toplamda 400 yük vagonu, Avrupa merkezli TOUAX firmasına 200 konteyner taşıma vagonu ile 600 boji üretilmesi karara bağlandı” açıklaması yaptı.
AYNI ANDA 4 BAŞARILI AMELİYAT (VİDEO)
AYNI ANDA 4 BAŞARILI AMELİYAT (VİDEO)
Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı doktorlarından Dr. Öğr. Üyesi Fatih Ada tarafından gerçekleştirilen operasyonlar Kalp Damar Merkezi´nde aynı gün içerisinde 4 farklı hastanın aort damarına müdahale edilerek hastalar hayata bağlandı.
YILDIZ´DA KAR KALINLIĞI 2 METREYİ GEÇTİ
YILDIZ´DA KAR KALINLIĞI 2 METREYİ GEÇTİ
Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi´nde son günlerde etkili olan yağışlarla birlikte kar kalınlığı 2 metreyi geçti.
KIBRIS TÜRK´TÜR
KIBRIS TÜRK´TÜR
TÜRKAV Sivas Şube Başkanı İbrahim Ballı İdlib´deki son durum, gelişmeler ve KKTC Cumhurbaşkanının açıklamaları hakkında açıklamalarda bulundu.
KENDİ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ
KENDİ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ
Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, Mimar ve Mühendisler Grubunu ziyaretinde mimarların sıkıntısını dile getirerek, “En büyük sıkıntı, Sivas´ta bu kadar kaliteli mimarlarımız, mühendislerimiz varken, dışarıya iş verilmesidir. Önce kendi varlıklarımız, kendi değerlerimize sahip çıkmamız lazım” dedi.
HAYAT AĞACI´NDAN ODUN YARDIMI (VİDEO)
HAYAT AĞACI´NDAN ODUN YARDIMI (VİDEO)
Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği iş birliği ile maddi durumu iyi olmayan ailelere, her yıl olduğu gibi bu yıl da odun yardımı yapılıyor.
ARAÇ SAHİPLERİNE TAVSİYELER
ARAÇ SAHİPLERİNE TAVSİYELER
Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, kış şartlarında araçların donmasına karşı tavsiyelerde bulunarak araç sahiplerini uyardı.
KARA SAPLANAN İŞ MAKİNESİ KURTARILDI
KARA SAPLANAN İŞ MAKİNESİ KURTARILDI
Hafik ilçesinde bağlı Aktaş köyüne giden vatandaşlar kar yağışı nedeniyle yolda mahsur kaldı. Mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için bölgeye giden iş makinesi de kara saplandı. Yoğun çalışmanın ardından iş makinesi kurtarılırken, bölgedeki vatandaşlarda köye ulaştırıldı.
ÇATILARDAKİ TEHLİKE
ÇATILARDAKİ TEHLİKE
İlimizde, üç gündür aralıklarla devam eden kar yağışının ardından kar temizleme çalışmaları devam ediyor. Soğuk havanın etkisiyle çatılarda boyu 1 metreyi geçen buz sarkıtları oluştu.
POLİS MEMURUNUN KULLANDIĞI OTOMOBİL BARİYERLERE ÇARPTI: 1 ÖLÜ, 3 YARALI
POLİS MEMURUNUN KULLANDIĞI OTOMOBİL BARİYERLERE ÇARPTI: 1 ÖLÜ, 3 YARALI
Sivas´ta meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 3 kişi yaralandı.
ZORUNLU OLMADIKÇA DIŞARIYA ÇIKMAYIN
ZORUNLU OLMADIKÇA DIŞARIYA ÇIKMAYIN
Sivas´ta 2011 yılından bu yana en yoğun kar yağışı yaşanıyor. Kar yağışı ile ilgili çalışmaları aktaran Vali Salih Ayhan, ‘´İl Özel idaremiz bünyesindeki 400 civarında ekiple aralıksız çalışmalar sürüyor. 4000 araç da olsa buna yetişebilmesi mümkün değil. Bizim vatandaşlarımızdan isteğimiz, 1-2 gün zorunlu olmadığı sürece hiç dışarı çıkmamaları” dedi.
TARIM PLATFORMU YAPILDI
TARIM PLATFORMU YAPILDI
Tarım Platformu Şubat ayı toplantısında konuşan Vali Salih Ayhan Milli Mücadelenin 100´üncü yılı olan 2023´te, ‘100´üncü Yılda 100 Üretim ve İstihdam Kapısı´ hedefiyle 29 Ekim´de iki fabrikanın temelinin atıldığını belirterek, “Herhangi bir aksilik olmazsa yem fabrikamızın açılışını inşallah 4 Eylül´de yapacağız” dedi.
ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANIYOR
ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANIYOR
Selçuk Anadolu Lisesi, çevre konulu Avrupa Birliği Erasmus proje çalışmaları kapsamında Sivas´taki geri dönüşüm tesisine ve Katı Atık Düzenli Depolama sahasına gezi düzenledi.
KAR KLİBİ İLGİ GÖRDÜ (VİDEO)
KAR KLİBİ İLGİ GÖRDÜ (VİDEO)
İlimizde, iki gündür devam eden kar yağışı kentte kartpostallık görüntüler oluştururken, valiliğin hazırladığı ve sosyal medya hesabından paylaştığı kar klibi büyük ilgi gördü.
PARK HALİNDEKİ ARAÇLAR KARDAN KAYBOLDU (VİDEO)
PARK HALİNDEKİ ARAÇLAR KARDAN KAYBOLDU (VİDEO)
İlimizde, iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle 994 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı, park halindeki araçlar kar altında kaldı. Belediye ekipleri kent merkezindeki karları iş makineleri ve kamyonlarla şehir dışına taşımak için çalışma başlattı.
YAŞLI KADIN HASTANEYE ULAŞTIRILDI
YAŞLI KADIN HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Suşehri´nde köyünde rahatsızlanan Kiraz Karkakuş (85) karla mücadele ekiplerinin kardan kapanan köy yolun açmasıyla, sağlık ekipleri tarafından hastaneye ulaştırıldı.
DOĞAYA YEM BIRAKILDI
DOĞAYA YEM BIRAKILDI
Kar kalınlığı kırsal alanlarda 1 metreye ulaştı. Yaban hayvanlarının yiyecek bulmalarının olanaksız hale geldiği Sivas´ta, doğaya yem bırakma etkinliği düzenlendi.
VATANDAŞIMIZ SABIRLI OLSUN
VATANDAŞIMIZ SABIRLI OLSUN
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, kar yağışı yoğunluğuyla belediye ekiplerini yanı sıra kurum ve özel firmalardan araç kiralanarak çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirterek, “Hemşerilerimizden talebimiz, ricamız biraz sabırlı olmaları. Biraz da karın keyfini çıkarmaları” dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.

Kanuni Sultan Süleyman
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
6.0470
EURO
6.5550