BÜTÇE BELİRLENDİ 185 MİLYON TL
İl Özel İdaresi´nin 2020 yılı bütçesi İl Genel Meclisi´nde görüşülerek, karara bağlandı. 2019 bütçesi 160 milyon lira olarak belirlenen Özel İdare´nin 2020 yılı bütçesi yüzde yaklaşık yüzde 16 artışla 185 milyon lira olarak kabul edildi. Ülkemizde yaşanan ekonomik krize rağmen bütçede 25 milyonluk bir artış gerçekleşmiş oldu. AK Parti Meclis üyesi ve Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ziya Şahin, 185 milyon liralık bütçenin dağılımı noktasında meclis üyelerine bilgi verdi.
Tarih: 21.11.2019 01:07:00/ 170okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

İl Genel Meclisi´nin Kasım ayı toplantıları devam ediyor. Önceki gün yapılan oturumda İl Özel İdaresi´nin 2020 yılı bütçesi görüşülerek, 185 milyon olarak kabul edildi. AK Parti Meclis üyesi ve aynı zamanda da Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ziya Şahin, 185 milyon liralık bütçenin dağılımı noktasında meclis üyelerine bilgi verdi.

Özel İdarenin bütçesinden 16 ilçeye ve müdürlüklere ayrılan bütçeleri açıklayan Şahin, “İlçe Özel İdare Müdürlükleri (16 İlçe): Sosyal Güvenlik Primleri dâhil personel maaşları, su, elektrik, yakacak, telefon, malzeme alımı vs. cari harcamalar için 5 milyon 615 bin TL ödenek ayrılmış olup uygun görülmüştür” dedi.

Genel Sekreterlik bütçesine 18 milyon 473 bin TL ödeneğin uygun görüldüğünü kaydeden Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Şahin, şöyle devam etti:

“Özel Kaleme yasama ve yürütme hizmet ödeneği yakıt, temsil ve tören giderleri, elektrik, su, telefon, taşıma, ilimizin tanıtımına yönelik giderler için 3 milyon 931 bin TL, Mali Hizmetler Gider Kalemine 15 milyon 324 bin TL, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne 64 milyon 915 bin TL, Bilgi İşlem Müdürlüğüne 280 bin TL, Destek Hizmetleri Müdürlüğüne 11 milyon 381 bin TL, Emlak ve İstimlâk Müdürlüğüne 5 milyon 573 bin TL,  Kültür ve Sosyal İşler 11 Bin TL, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğüne 120 bin TL, Yazı İşleri Müdürlüğü 1 milyon 944 bin TL, Hukuk Müşavirliğine 472 bin TL, Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğüne 60 bin TL, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğüne 656 bin TL ödenek ayrılmış olup uygun görülmüştür. Yine Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğüne 3 milyon 155 bin TL. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğüne 3 milyon 802 bin TL ödenek uygun görülmüştür. Plan Proje İnşaat Müdürlüğü´ne ise 10 milyon 314 bin TL ödenek ayrılmıştır. Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne 20 milyon 775 bin TL, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne 1 milyon 33 bin TL, Makine ikmal Bakım ve Onarım Müdürlüğüne 18 milyon 48 bin TL ödenek ayrılmış olup uygun görülmüştür. Tamamı 185 milyonluk bir bütçemiz var. İl Özel İdaresi yatırımcı bir kuruluş. Bu ilin lokomotif kuruluşu.”

Öte yandan İl Özel İdaresi´nin 2014 yılında 85 milyon lira olan bütçesi, 2015´te 95 milyon lira, 2016´da 120 milyon lira, 2017 ve 2018 yıllarında 135 milyon lira ve 2019´da ise 160 milyon lira olarak kabul edilmişti.

“HÜKÜMETTEN EK BÜTÇE

BEKLENTİMİZ VAR”

Konuya ilişkin gündem dışı söz alan MHP Grup Başkanvekili Bekir Tanyıldız, “2020 yılı bütçesi bu yıla oranla 25 milyon lira artış gösterdi. Ancak maliyetlerde de yaşanan artışlar nedeniyle 2020 bütçesi 2019 bütçesiyle hemen hemen aynı seviyede gerçekleşmiş oldu” dedi.

Sivas´ın kırsal alt yapısında bakıldığında bütçenin genel anlamda yetersiz olduğuna dikkat çeken Tanyıldız, “Sivas´ın coğrafi büyüklüğüne baktığımızda önümüzdeki yıl da hizmet anlamında sıkıntılar yaşayacağız ama elimizden geldiğince ilimizin her köşesine hizmet götürme gayreti içerisinde olacağız. Ayrıca merkezi hükümete giderek, ek bütçe konusunda da beklentilerimiz var. Vergiyi veren millet, hizmeti yapan devlettir” diye konuştu.

TANYILDIZ´DAN

BİRLİK ÇAĞRISI

Birlik ve beraberlik konusuna vurgu yapan MHP Grup Başkanvekili Tanyıldız, “Ben 5 yıldır Meclis üyeliğim sürecinde yaptığım her konuşmamda kelimeleri seçerek, konuşurum ve kimse kırmamaya gözen gösteririm. Ancak bazen öyle şeyler görüyoruz ki birisi çıkıyor, ‘Ben şunu yaptım. Ben bunu yaptım´ diye konuşuyor. Yapan devlet, parasını veren millettir. Burada birlik ve beraberlik içerisinde yapılan bir hizmet bir kişiye mal edilemez. Gururumuzu ve kibrimizi bir kenara bırakalım. Siyaset bir sorumluluk gerektirir. Biz daha 4 yıl bu mecliste görev yapacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde hizmet etmemiz gerekiyor. Her söylediğimiz söze, her attığımız adıma dikkat etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BÜTÇE BELİRLENDİ MİLYON
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HAKEMLİK KURSU BUGÜN
HAKEMLİK KURSU BUGÜN
Sivas´ta bugün ve yarın “Muay Thai Aday Hakem Kursu” yapılacak. Pazar günü sona erecek olan kursa yoğun katılım bekleniyor.
ARDAHAN: "TEK HEDEFİMİZ KAZANMAK"
ARDAHAN: "TEK HEDEFİMİZ KAZANMAK"
Sivas Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, yarın Antalya Gazi Gençlik Spor Kulübü´nü ağırlayacak. Sivas Belediyespor Bayan Hentbol Takımı Antrenörü Doğan Ardahanlı: “Antalya´yı yeneceğiz inşallah. Sporcularımız hazır. Tek hedefimiz kazanmak” dedi.
FENOMEN AHMET TESİSLERDE
FENOMEN AHMET TESİSLERDE
Sivas´a özgü şivesiyle söylediği ‘Sabaha kadar buradayız´ sözleriyle sosyal medyada fenomen olan Ahmet Yaşin, Sivasspor antrenmanını ziyaret etti.
SİVASLININ 76 YILLIK ANILARI YIKILIYOR
SİVASLININ 76 YILLIK ANILARI YIKILIYOR
1944 yılında lokanta olarak açılan ve bugünkü ismi ile 1979 yılından faaliyetine başlayan Ömür Lokantası kapandı. Sivas´ın değeri olan ve hemen her Sivaslı ve öğrencilerin anısı bulunan lokantanın yerine mağaza açılacağı öğrenildi.
İDLİB İÇİN YARDIM KAMPANYASI
İDLİB İÇİN YARDIM KAMPANYASI
Türkiye Diyanet Vakfı Sivas Şubesi tarafından Suriye´nin İdlib kentinde savaş mağduru olanlar için 15 gün sürecek olan yardım kampanyası başlatıldı.
İLÇE DEĞERLERİ İÇİN İLÇEYE YATIRIM YAPMALI
İLÇE DEĞERLERİ İÇİN İLÇEYE YATIRIM YAPMALI
Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Uğur Bulut, Sivas´ın ilçelerinde yer alan değerler için yerinde yatırım yapılması gerekliliğini vurguladı. Bulut, ‘´Kangal´da Kangal köpeği çiftliği varken, buraya yatırım yapılması gerekirken merkezde 7 milyonluk yatırım yapmak neyi kazandırır?” dedi.
TİCARİ SIKINTIYA SEBEBİYET VERECEKTİR
TİCARİ SIKINTIYA SEBEBİYET VERECEKTİR
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken katıldığı İl Koordinasyon Kurulu toplantısında ilimize yapılan yatırımlarda şehrin ekonomik yapısının da ele alınması gerektiğini söyledi. Eken, yeni yapılan öğretmenevinin, ilerleyen günlerde yine ekonomide sıkıntılara sebebiyet vereceğini ve esnafların şikayette bulunabileceğini belirterek,” Mevcut öğretmen evinin yeterli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle de yeni yapılan öğretmenevinin farklı bir kuruma verilerek daha iyi değerlendirileceğine inanıyoruz.” dedi.
´MİLLİ ÜRETİMDE YOL KAT ETTİK´
´MİLLİ ÜRETİMDE YOL KAT ETTİK´
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, 2019 yılında üniversitede yapılan çalışmaları aktardı. Çalışmalar arasında yer alan yerli ve milli üretim konusuna değinen Yıldız, “Hocalarımıza, proje alırken milli üretime yönelik projeler alın diyoruz. Ve bu projeler de alınmaya başladı. Birçok hocamız artık önemli projeler alıyorlar” dedi.
KÖY BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR
KÖY BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR
Sivas İl Müftülüğü, ‘Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz´ sloganı ile köylerdeki vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Durdulu köyünde vatandaşlarla buluşan Müftü Yusuf Akkuş, “Gençlerimizin camilerden aldıkları ruhla geleceğe hazırlanmaları, vatanına ve milletine bağlı bir genç olarak yetişmeleri ilk hedefimizdir” dedi.
39 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI (VİDEO)
39 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI (VİDEO)
İlimizde, kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 39 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.
KARDA MAHSUR KALAN 7 KİŞİ KURTARILDI (VİDEO)
KARDA MAHSUR KALAN 7 KİŞİ KURTARILDI (VİDEO)
Gürün ilçesinde, hastane dönüşü yoldaki kar ve tipi nedeniyle bindikleri araçlarda mahsur kalan 7 kişi, 3 saat süren çalışmanın ardından karla mücadele ekiplerince kurtarıldı.
3 BİN 600 DEKAR ARAZİ SULANACAK
3 BİN 600 DEKAR ARAZİ SULANACAK
Divriği´ de yapımı devam eden Güresin Göleti´nin tamamlandığında, bölgede 3 bin 600 dekar tarım arazisi sulayacağı bildirildi.
ULAŞ´TA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE TOPLANTISI
ULAŞ´TA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE TOPLANTISI
Sivas´ın Ulaş ilçesinde uyuşturucu ile mücadele toplantısı gerçekleştirildi.
ECZACI EN YAKIN SAĞLIK DANIŞMANIDIR
ECZACI EN YAKIN SAĞLIK DANIŞMANIDIR
Sivas 37. Bölge Eczacılar Odası´nın düzenlediği programda bir araya gelen eczacılar, 24´uncu kuruluş yıldönümünü kutladılar. Oda Başkanı Bahadır Eren, “Biz eczacılar ‘eczacınız en yakın sağlık danışmanınızdır´ düsturuyla kesintisiz sağlık hizmeti sunmaktayız” dedi.
ÜNİVERSİTEYE HAYRAN KALDILAR (VİDEO)
ÜNİVERSİTEYE HAYRAN KALDILAR (VİDEO)
Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından yurt dışında yapılan tanıtım çalışmalar ile Cumhuriyet Üniversitesi´ne ziyarete gelen Kırgisiztan Osh State Üniversitesi heyeti üniversiteye hayran kaldı.
UYUŞTURUCU VE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SEFERBERLİĞİ
UYUŞTURUCU VE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SEFERBERLİĞİ
İmranlı´da kamu kurumları yöneticilerinin katılımıyla ´Uyuşturucu ve bağımlılık ile mücadele değerlendirme toplantısı´ yapıldı.
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nde deprem sonrası arama kurtarma, yangın ve ilk yardım tatbikatı gerçekleştirildi.
SERİ DENEME GÜNLERİYLE SINAVA HAZIRLANIYORLAR
SERİ DENEME GÜNLERİYLE SINAVA HAZIRLANIYORLAR
Zara Anadolu Lisesi´nde öğrenciler yarıyıl tatilinde seri deneme günlerinde üniversite sınavına hazırlanıyor.
MAHKEME MEVCUT KARARI GÖZDEN GEÇİRMELİ
MAHKEME MEVCUT KARARI GÖZDEN GEÇİRMELİ
Yılbaşı gecesi, Sivas´ta bir kafede yaşanan gayri ahlaki görüntülerle ilgili açıklama yapan Vali Salih Ayhan, olay anından itibaren gerekeni yaptıklarını söyleyerek, “O gece kafeye ceza uygulandı. Ardından belediye ruhsatsız olduğu için kafeyi kapattı. Ancak mahkeme yürütmeyi durdurdu. Mahkeme mevcut kararı yeniden gözden geçirmeli. Olay gününden itibaren takipçisiyiz” dedi.
İDLİB´E 2 TIR DOLUSU YARDIM (VİDEO)
İDLİB´E 2 TIR DOLUSU YARDIM (VİDEO)
İlimizde, Hayrat Yardım Derneği tarafından toplanan 2 TIR yardım malzemesi, savaş mağdurları için Suriye´nin İdlib kentine gönderildi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Aşk davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki !

Mevlana
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.9288
EURO
6.5473