BOYA İLE İNFAZ
Haklarında kamu hizmeti cezası bulunan ve denetimli serbestlik uygulamasından yararlanan hükümlülerin cezaları, Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, okullarda boya badana ve bakım, onarım işleri yapılarak infaz ediliyor. Şehirde bu kapsamda 7 okulun onarımı herhangi bir işçilik ücreti ödenmeden gerçekleştirilmeye başlandı.
Tarih: 22.1.2019 07:57:38/ 880okunma / 0yorum

MODERN CEZA

Denetimli Serbestlikten yararlananların okullardaki tadilat çalışmalarını inceleyen Vali Salih Ayhan, uygulamanın temel mantığının infazların modern zamanın ruhuna uygun şekilde infaz edilmesi yöntemi olduğunu belirterek, “Toplumsal düzeni ihmal eden ve bu manada cezai müeyyide ile karşılaşan kişilerin hem toplumsal hayattan kopmaması hem de cezalarını kamuya hizmet anlamında ve özellikle de eğitime katkı yaparak çekmeleri çok anlamlı” dedi.

 

Hayrullah AĞKAŞ

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, haklarında kamu hizmeti cezası bulunan ve denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler, yarıyıl tatili nedeniyle 7 okulda boya, temizlik ve tadilat işleri yapmaya başladı.

Kılavuz Mahallesi´nde bulunan Abdulvahabi Gazi İlkokulu´nda başlatılan hükümlülerin okul bakım onarım ve boya işlerini beraberinde Başsavcı Murat İrcal ile Milli Eğitim Müdürü Sıddık Savaşçı olduğu halde yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, “Ankara´da çalışan birisi olarak söylüyorum. Çok protokoller yapılır ama önemli olan bu protokollerin sahada karşılık bulmasıdır. Adalet ve Milli Eğitim Bakanlığımızın yaptığı en anlamlı protokollerden birisidir. Çünkü eğitim sadece Milli Eğitim Bakanlığının kendisinin yürüteceği bir iş değil. Tüm bakanlıkların işbirliği halinde olması gerekmektedir.” dedi.

Bu uygulamanın temel mantığının infazların modern zamanın ruhuna uygun bir şekilde ceza çekme yöntemi olduğunu vurgulayan Vali Ayhan, “Bu olayı bir kaç noktadan değerlendirebiliriz. Birincisi elbette toplumsal düzeni ihmal eden ve bu manada cezai müeyyide uygulanması gereken kişilerin hem toplumsal hayattan irtibatlarının kopmaması hem de yaptıkları suçun karşılığını kamuya hizmet anlamında ve özellikle eğitime katkı anlamında çok anlamlı. Vurgulanması gereken hususlardan birisi bu. İkincisi de kurumlar arası işbirliği açısından çok önemli. Bir protokol yaparsın ama saha tatbiki uygulaması bazen çok anlamlı olmuyor” ifadelerini kullandı.

7 OKULUN TADİLATINI

Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal ise “Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk ile Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül´ün katılımlarıyla tüm Türkiye çapında yürütülen projenin Sivas ayağında da 7 okulumuzun tadilat işlemleri yapılacak. Biz de bu çalışmaları yerinde incelemek için geldik” dedi.

“Suç toplum düzenini bozan bir harekettir” diyen Başsavcı İrcal, “Düzen bozulduktan sonra bu düzenin bir otorite tarafından yerine getirilmesi gerekir. Bu otorite tabi ki devlettir. Ceza infazında da çeşitli yöntemler var. Ceza infaz sistemlerinde de artık değişik alanlarda infaz sistemleri gündemdedir. Bu kapsamda hafta sonu infaz, geceleri infaz belirli yerlerden çıkma - girme şeklinde elektronik kelepçe ile hükümlülerimizin takibi ve şu anda içinde bulunduğumuz faaliyette de kamu hizmetlerini yerine getirerek infaz şeklindeki infazlar var” ifadelerini kullandı.Video Tarihi: 21.1.2019 17:22:32
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BOYA İNFAZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
‘BİNA YAPINCA ÇİRKİN GÖRÜNTÜ KALKACAK´
‘BİNA YAPINCA ÇİRKİN GÖRÜNTÜ KALKACAK´
Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, Kepçeli´de mezbelelik halde bulunan arsadaki çirkin görüntüyü konu alan haberimiz üzerine açıklama yaparak “Vakıflar Hizmet Binası yapacağız, o çirkin görüntü ortadan kalacak” dedi.
100. YILDA 100 BİN FİDAN
100. YILDA 100 BİN FİDAN
Sivas Kongresi´nin 100. yılına ilişkin ağaçlandırma çalışmaların yapılacağını belirten Kayseri Orman Bölge Müdürü Adnan Diltemiz, “Sivas Kongresi´nin 100. yılına ilişkin oldukça yoğun fidan dikimi çalışmaları yapılacak. Özellikle okullarında bahçelerine fidan dikilip bakım çalışmaları yapılacak. Milli Mücadelenin 100. yılında Sivas´a 100 bin fidan dikilecek” dedi.
KİTAP GÜNLERİ İZ BIRAKACAK
KİTAP GÜNLERİ İZ BIRAKACAK
Sivas Kongresi´nin 100. yıl etkinlikleri kapsamında bu yıl 8.´si düzenlenecek olan Sivas Kitap Günleri´nde geri sayım başladı. Hazırlıklarında sona yaklaşılan Kitap Günleri, 2-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kitap Günleri´nin her yıl okuma gönüllüleri ve kitapseverler tarafından yoğun ilgi gördüğünü dile getiren Vali Ayhan, “Adeta açık hava müzesi konumunda olan tarihi şehir meydanında yapacağımız Kitap Günleri her yıl olduğu gibi bu yıl da akıllarda iz bırakacak” dedi.
MESLEK KOMİTELERİNE STRATAJİK EĞİTİM
MESLEK KOMİTELERİNE STRATAJİK EĞİTİM
Orta Anadolu (ORAN) Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında yürütülen ´Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Gelecek Vizyonunu Belirliyor´ projesi ile TSO´da Meslek komitelerine yönelik Stratejik Planlama Eğitimi verildi.
YAZ KURSLARI TAMAMLANDI - video
YAZ KURSLARI TAMAMLANDI - video
Bahtiyar Bostan Özgecan Hanımlar Kültür Merkezinde yaz aylarında kurs gören kursiyer çocuklar yılsonu etkinliği ile sertifikalarını aldı. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, “Kültür Merkezlerimizde yıl boyunca hanımlara çeşitli kurslar vererek onların sosyal hayata katılmasını hedefliyor aynı zamanda el becerilerini geliştirerek ekonomik olarak da kazanç sağlamalarını amaçlıyoruz” dedi.
KAZANIN SEBEBİ KONTROLSÜZLÜK - video
KAZANIN SEBEBİ KONTROLSÜZLÜK - video
İlimizde otomobillerin çarpışması sonucu 1´i bebek, 1´i çocuk 10 kişinin yaralandığı kaza, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameralarına yansıdı. Görüntülerde; sürücülerin kavşağa kontrolsüz girip, çarpıştığı, çevredekilerin kazada yaralananlara yardıma koştuğu anlar yer alıyor.
DERS KİTAPLARI DAĞITILIYOR
DERS KİTAPLARI DAĞITILIYOR
Yeni eğitim öğretim yılı yaklaşırken, Milli Eğitim Müdürlüğü ücretsiz kitap dağıtımlarını hızlandırdı. Kitap dağıtımlarıyla ilgili bilgi alan Milli Eğitim Müdürü Savaşçı, “Herhangi bir aksaklığa mahal vermemek adına çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Ders kitaplarını bu yıl da öğrencilerimiz masalarında hazır bir şekilde bulacaklar. Bunun için gerekli çalışmaları tamamladık” dedi.
İNŞAAT PİYASASINDA SERT DÜŞÜŞ
İNŞAAT PİYASASINDA SERT DÜŞÜŞ
Sivas inşaat sektöründe en zor günlerini yaşıyor. Geçtiğimiz yıl sonunda yaşanan ekonomideki dalgalanmalar ve buna bağlı olarak piyasadaki artışlar nedeniyle inşaat sektöründe gerileme yaşandı. Ayırca faiz artışları nedeniyle ilimizdeki birçok müteahhit önceki yıllarda yaptığı daireleri satmakta zorlandı. Bu durum da yeni yapılacak inşaatları etkiledi.
KATİP ADAYLARI KLAVYEDE TER DÖKTÜ
KATİP ADAYLARI KLAVYEDE TER DÖKTÜ
Sivas Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından Sivas Merkez ve Mülhakat Adliyelerinde görev alacak 13 zabıt kâtibi ve 5 icra kâtibi adayları için uygulamalı klavye sınavı yapıldı. 271 kâtip adayı klavye sınavında ter döktü.
HAFRİYATTAN TARİH ÇIKTI
HAFRİYATTAN TARİH ÇIKTI
Altınyayla ilçesi Delilyas beldesinde yapılan hafriyat kazısında 2 adet tarihi eser değeri taşıdığı düşünülen taş bulundu.
ERBAKAN GİTTİ, YİĞİTTÜRK GELDİ
ERBAKAN GİTTİ, YİĞİTTÜRK GELDİ
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararı ile Tümgeneralliğe terfi eden 5´inci Piyade Er Eğitim ve Garnizon Komutanı Ömer Ertuğrul Erbakan YAŞ kararlarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın imzalamasının ardından Özel Kuvvetler Komutanı oldu. Erbakan´ın yerine ise ilimize Şırnak Uludere 48. Piyade Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Yiğittürk atandı.
OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI HEMŞİRE AĞIR YARALANDI - video
OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI HEMŞİRE AĞIR YARALANDI - video
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi´nde görevli hemşire Kadriye Özcan yolun karşısına geçmeye çalışırken otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı.
İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 6 YARALI - video
İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 6 YARALI - video
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Halifelik Caddesi üzerinde ki otomobilin çarpışması sonucu 6 kişi yaralandı.
26 SIRA YÜKSELDİK
26 SIRA YÜKSELDİK
Cumhuriyet Üniversitesi Dünya Üniversiteleri arasında 26 sıra yükseldi. Ranking of World Universities in the Web´in (Webometriks) yaptığı Temmuz 2019 araştırmasına göre Cumhuriyet Üniversitesi Türkiye´deki üniversiteler arasında 38. olurken, dünya üniversiteleri sıralamasında 1940. sırada yer aldı.
GÜRÜN´DE YOLLAR ASFATLANIYOR
GÜRÜN´DE YOLLAR ASFATLANIYOR
Gürün´de yollarda asfaltlama çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Nami Çiftçi,” asfaltlama çalışmalarıyla birlikte sokaklarımız daha temiz ve modern görünümüne kavuşuyor.” dedi.
KONSERLER ERTELENDİ
KONSERLER ERTELENDİ
Şırnak´ın Silopi ilçesinde PKK´lı teröristlerle çıkan çatışma sonucu 3 askerimiz şehit oldu. Ülkemizi yasa boğan olay nedeniyle Sivas Kongresi´nin 100´üncü yıl etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi´nde yapılması planlanan “1. Sivas Kültür, Sanat ve Hizmet Ödülleri ve Erkan Oğur ile İsmail Hakkı Demircioğu konserleri ileri bir tarihe ertelendi.
ALİBABA CADDESİNDE HUMMALI ÇALIŞMA
ALİBABA CADDESİNDE HUMMALI ÇALIŞMA
Belediye ekipleri tarafından Alibaba Caddesi´nde hummalı bir çalışma başlatıldı. Caddenin altyapısı yenilenirken yolun her iki tarafında bulunan içme suyu hatları da değiştirilecek. Caddede kaldırım ve asfalt yenileme çalışması da yapılacak.
15 MAHALLEDE 15 GÜN SU KESİNTİSİ
15 MAHALLEDE 15 GÜN SU KESİNTİSİ
Belediye tarafından Atatürk Caddesi Kepçeli Mevkiinde sürekli su patlamaları yaşanan 630´luk ana su şebeke hattının değiştirilmesi için 15 gün sürecek bir çalışma başlatıldı. Çalışma nedeniyle 15 mahallede her gün 16 saat boyunca su kesintisi yaşanacak. Bölgede sular akşam 22.00´da kesilecek ve ertesi gün saat 14.00´da tekrar verilecek.
ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİ SIZLADI
ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİ SIZLADI
Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal, HDP´li 3 belediyeye kayyum atanması kararını değerlendirdi. Hızal karardan memnun olduklarını belirterek,” Geçmiş dönemlerde Türkiye Cumhuriyeti Devleti´ni yöneten devletimizin her kademesinde yer alan ve terörle nasıl bir mücadele içerisinde olduğumuzu gören şahısların, bugün çıkıp demokrasi adı altında açıklamalarda bulunmaları şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır” dedi.
DEDİKODUYA MAHAL YOK
DEDİKODUYA MAHAL YOK
Belediye, TSO ve Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından kurulan Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, alt kooperatiflerini bilgilendirdi. Projeyi bir an önce kamulaştırma aşamasına getirerek, süreci başlatacaklarını kaydeden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Seyfebeli Sanayi Sitesi hız kesmeden devam ediyor. Bunu hızlı bir şekilde hayata geçirmek için hepimiz üzerimize düşeni yapacağız. Dedikoduya mahal vermeyeceğiz. Birlik beraberlik içerisinde bu projeyi şehrimize kazandıracağız” dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kıyamet günü herkes birbirinden davacı olur. Hatta tokuşan koyunlar bile..

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7538
EURO
6.3654