ANNELERİN FERYADINA SES VERMELİYİZ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Güneydoğu´da çocukların terör örgütü PKK tarafından kaçırılmasına ilişkin, "PKK, ailelerin çocuklarını zorla dağa kaçırıyor ve terörist ediyor. Buna da belediyeler aracılık ediyor. HDP, bu alandan bile girdiğiniz zaman maalesef suç işliyor ve kapatılmayı hak ediyor. Annelerin feryadına ses vermeliyiz" dedi.
Tarih: 6.9.2019 01:03:00/ 84okunma / 0yorum

Uğur YİĞİT

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Sivas Kongresi´nin 100´üncü yıl etkinlikleri kutlama programı için geldiği Sivas´ta, 6´ncısı düzenlenen ´AGRO Sivas 2019 Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı´ ile İlçeler Sergisi´nin açılışına katıldı. Açılış sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Destici, Sivas Kongresi´nin 100´üncü yıl dönümünü kutladı. Terör örgütü PKK´nın faaliyetlerine devam etmek için her türlü alanı istismar ettiğini belirterek, "Türkiye geçmişte bir çözüm süreci yaşadı. Bu yanlıştı. Bu süreç maalesef PKK´yı ve onun siyasi uzantılarını ve siyasi bölücüleri meşrulaştırdı daha da güçlendirdi. Tabi bu yanlış görüldü ve bu yanlıştan dönüldü. Ama hala Türkiye´de bazı çevrelerin muhalefet adına PKK´nın siyasi iş birlikçileriyle iş birliği yapması kabul edilemez bir durumdur. Çözüm sürecinden farklı bir durum değildir. O dönemde meşrulaşanlar şimdi maalesef muhalefet ediyoruz, diye ortaya çıkan bazı siyasi partilerin bu davranışları ve tavırlarıyla tekrar PKK´nın siyasi uzantılarına büyük bir meşruiyet alanı açmaktadırlar. Onun için bundan herkesin uzak durması lazım" diye konuştu.

´BELEDİYELERE KAYYUM ATANMASI HUKUKİ KARAR´

Belediyelere yapılan atamaların sadece siyasi karar olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirten Destici, "Bunun siyasi bir kararın yanı sıra hukuki bir karar olduğunu, idari bir karar olduğunu bilmek lazım. Şunu hiç kimse inkar edemiyor. ´HDP´li belediyeler, PKK´ya destek oluyor mu, olmuyor mu?´ soru bu. Ama cevaba gelince kimse buna ´hayır´ diyemiyor. Hatta görevden alınan ya da alınmayan HDP´liler, yöneticileri, belediye başkanları, milletvekilleri ´Bizim PKK ile bir ilgimiz yok´ diyemiyorlar. Bu ilişkiyi hiçbir zaman reddetmediler. Biz ´HDP kapatılsın´ derken bunu sırf popülist bir siyaset olsun, diye söylemiyoruz. Bunu temellendirerek söylüyoruz" dedi.

´O BELEDİYELER DE EMİN ELLERE GEÇMELİ´

HDP´nin kapatılması gerektiğini savunan Destici, "Dolayısıyla burada kayyum atanmasını da biz doğru, yerinde görüyoruz. 3 belediye başkanı ile kalmamasını ve HDP´nin elindeki bütün belediyelere şu anda bu tavırdan vazgeçmedikleri sürece, PKK ile aralarına sınır koymadıkları ve açıktan çıkıp PKK´yı lanetlemedikleri, ´Bu bir terör örgütüdür´ demedikleri sürece onlara da kayyum atanmalı ve o belediyeler de emin ellere geçmelidir" diye konuştu.

´PKK´NIN ÇOCUKLARI KAÇIRMASINA, BELEDİYELER ARACILIK EDİYOR´

Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarla ilgili BBP lideri Destici, "Son dönemlerde devletin terörle ciddi mücadelesi ailelerimizi cesaretlendirmiştir. Anaları cesaretlendirmiştir. Hemen hemen her gün HDP´nin önünde bir annenin feryadına şahitlik ediyoruz. Dolayısıyla bir gerçekle karşı karşıyayız. Bazı evlatların bu haykırışlar, bu uğraşlar sonucunda PKK tarafından bırakıldığını da görüyoruz. Demek ki bir gerçek var. PKK ailelerin çocuklarını zorla dağa kaçırıyor ve terörist ediyor. Buna da belediyeler aracılık ediyor. HDP, bu alandan bile girdiğiniz zaman maalesef suç işliyor ve kapatılmayı hak ediyor. Devletimiz elbette mücadele edecek ama biz de siyasiler olarak devletin terörle mücadelesinde sonuna kadar yanında durmak zorundayız. Bu dağa çıkarılan, terörist edilen, Türkiye´ye düşman edilen bu çocuklara, hepimizin sahip çıkması lazım. Bu annelerin yanında olmamız lazım. PKK´yı lanetlediğimiz gibi kim PKK´ya yardım ediyorsa, yataklık ediyorsa ister bu bir siyasi parti olsun, ister bir sivil toplum örgütü olsun, buna karşı hepimizin ortak bir tavır ortaya koymamız lazım. Eğer biz bu tavrı ortaya koymazsak ileride çok geç kalmış olabiliriz. Terörle mücadele hem içeride hem de dışarıda kesintisiz bir şekilde sürdürülmelidir. Şu anda bu sürdürülüyor, biz de sonuna kadar destekliyoruz. Çocuklarımıza da hep birlikte sahip çıkmalıyız. O annelerin feryadına hepimiz ses vermeliyiz. Burada bu mücadeleyi hep birlikte gerçekleştirmeliyiz."

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ANNELERİN FERYADINA VERMELİYİZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HAKKINIZI ÖDEYEMEYİZ - video
HAKKINIZI ÖDEYEMEYİZ - video
19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla ilimizde tören düzenlendi. Törende Atatürk Anıtı´na çelenk sunulurken, Vali Salih Ayhan ve il protokolü Gaziler Mezarlığı, Garnizon Şehitliği ve Polis Şehitliği´ni ziyaret ederek mezarlara karanfil bıraktı. Vali Ayhan ve beraberindekiler ayrıca terör gazisi Muhammet Ekrem Ergün´ü evinde ziyaret etti.
GAZİLERİN SOSYAL HAKLARI İYİLEŞTİRİLSİN
GAZİLERİN SOSYAL HAKLARI İYİLEŞTİRİLSİN
Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Mustafa Hızal, gazilerin sosyal haklarının iyileştirilmesi konusunda çağrıda bulundu. Hızal,”Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´dan gazilerimizin sosyal haklarının yükseltilmesi için bazı iyileştirmeler yapmasını bekliyoruz. Kamuda çalışan gazilerimizin, yeni çıkarılan bir kanunla ikinci emekli olabilmesi için, maluliyetimize bakılmaksızın yaş sınırının beklenmesi konusundaki yasal düzenlemenin yapılmasını talep ediyoruz” dedi.
İLÇELERDE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
İLÇELERDE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Gürün, Suşehri ve İmranlı´da 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle tören düzenlendi.
DİREKSİYONA GEÇİP HASAT YAPTI
DİREKSİYONA GEÇİP HASAT YAPTI
Tarımsal ürün çeşitliliğini artırmak için başlatılan çalışmalar kapsamında ‘Silajlık Mısır Tarla Günü Etkinliği´ne katılan Vali Salih Ayhan traktörün direksiyonuna geçerek, mısır hasadı yaptı. Vali Ayhan, üçlü bir gelişim modeli üzerinde yoğunlaştıklarını belirterek, “Bunlar; tarım, sanayi ve turizm. Buna yönelik bir yol haritası çizdik. Bu doğrultuda da çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek” dedi.
ÇALIŞTAY İLE EĞİTİME YÖN VERİLECEK
ÇALIŞTAY İLE EĞİTİME YÖN VERİLECEK
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Sanat Sivas Projesi´ saha çalışmalarına yön verecek ‘Sanat Sivas Çalıştayı´ ile başladı. Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Amacımız 118 bin öğrencimizin ilgisi ve yeteneği doğrultusunda sanatla iç içe olmasını sağlamaktır. Yıl boyunca okullarımızda ve şehrimizin belli noktalarında sanatsal kurslar açacak, ortaya çıkan ürünleri sergiler, gösteriler, konserler ve yarışmalarla bu kadim şehirde yeniden bir kültür - sanat hareketi başlatacağız” dedi.
SESLİ DURAKLARLA ENGELLER AŞILDI - video
SESLİ DURAKLARLA ENGELLER AŞILDI - video
Engelsiz bir şehir hedefiyle ürettiği tüm hizmetlere engelli vatandaşların kolay erişimini sağlamayı amaçlayan Sivas Belediyesi, örnek bir projeyi daha hayata geçirdi. Görme engelli ve okuma yazma bilmeyenlerin toplu ulaşımdan daha rahat faydalanması adına sesli durak uygulaması hizmete sunuldu.
SİLAHLI KAVGANIN ŞÜPHELİLERİ ADLİYEDE
SİLAHLI KAVGANIN ŞÜPHELİLERİ ADLİYEDE
İlimizde bir kafede çıkan, 2 kişinin yaralandığı silahlı kavgayla ilgili gözaltına alınan 7 kişi, adliyeye sevk edildi.
AMACIMIZ SİVAS´I TANITMAKTI
AMACIMIZ SİVAS´I TANITMAKTI
TGF Denetim Kurulu Başkanı Hakan Sezerer, 59. Başkanlar Konseyi´nin düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür ederek, “İlimizde misafir olan TGF üyeleri kendi gazete ve televizyonlarında yayın yaparak, Sivas´ın kültür elçisi oldular. Amacımız Sivas´ı tanıtmak ve ülke gündeminde Sivas´ın adını duyurmaktı ve bunu da başardık diyebiliriz” dedi.
ECZACILAR SANDIK BAŞINA
ECZACILAR SANDIK BAŞINA
İki adayın yarışacağı 37. Bölge Eczacılar Odası Olağan Genel Kurulu 21-22 Eylül tarihlerinde yapılacak. Mevcut Başkan Süha Yazıcıoğlu ile geçtiğimiz haftalarda adaylığını açıklayan Bahadır Eren, Başkanlık için karşı karşıya gelecek.
İYİ PARTİ´DEN ÜYE SEFERBERLİĞİ
İYİ PARTİ´DEN ÜYE SEFERBERLİĞİ
İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Melih Uçmaz, il merkezinde üye seferberliği başlattıklarını belirterek, “Üye kayıt çalışmamızda en çok dikkat çeken husus Cumhur İttifakında yer alan partilerde üyelikleri olan kişilerin e-devlet üzerinden istifa ederek, İyi Parti´ye üye olmalarıdır” dedi.
BİN YILLIK GELENEĞE COŞKULU KUTLAMA
BİN YILLIK GELENEĞE COŞKULU KUTLAMA
Bu yıl 32.´si düzenlenen Ahilik Haftası çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. SESOB tarafından organize edilen program Ahi Emir Ahmet Türbesi önünden kontej yürüyüşüyle başladı. Kongre Müzesi bahçesinde yapılan etkinliklerde Belediye Mehter Takımı konser verdi. Usta-Çırak ilişkisinin anlatıldığı Şed Kuşatma Töreni büyük beğeni topladı.
AÇIK KAPI´YA 3 BİN MÜRACAAT
AÇIK KAPI´YA 3 BİN MÜRACAAT
Vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesinin hedeflendiği ´Açık Kapı´ vatandaşları ağırlamaya devam ediyor. Vali Salih Ayhan,” Tarihi valilik binamız ile yeni ek hizmet binamızda açık kapı büroları var. Son bir yıl içerisinde 3 binin üzerinde vatandaşımız açık kapıyı ziyaret etti.”dedi.
LOGO UYGULAMASI 1 YIL ERTELENDİ - video
LOGO UYGULAMASI 1 YIL ERTELENDİ - video
Yiyecek Maddesi Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, ‘Okul Gıdası Logosu´ uygulamasının 1 yıl ertelendiğini duyurarak, “Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan tebliğ 15 Eylül 2019 itibarıyla değiştirildi. Değişiklikle okul gıdası logosu uygulaması 1 yıl ertelendi. Okul kantinlerinde satılabilecek ürünlerde yer alması gereken logo için önümüzdeki eğitim-öğretim yılından itibaren okul logolu ürünlerin satışına izin verilecek” dedi.
TGF KONSEYİNDEN SONUÇ BİLDİRGESİ
TGF KONSEYİNDEN SONUÇ BİLDİRGESİ
Sivas Kongresi´nin 100. yılı nedeniyle Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından 59. Başkanlar Konseyi toplantısı ilimizde yapıldı. 65 Cemiyet Başkanı ve 138 gazetecinin katıldığı toplantının sonuç bildirgesi yayımlandı.
ZARA´DA MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
ZARA´DA MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
Zara´da Eylül ayı Muhtarlar Toplantısı Kaymakam Mehmet Sayın başkanlığında düzenlendi. Toplantıda kurum müdürleri yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
AĞUSTOS´TA 976 KONUT SATILDI
AĞUSTOS´TA 976 KONUT SATILDI
TÜİK Ağustos ayı konut satış verilerini yayımladı. 2018 yılı Ocak – Ağustos döneminde toplamda 6 bir 630 konutun satıldığı ilimizde 2019 yılı aynı dönemde 4 bin 777 oldu. 8 aylık verilerde geçtiğimiz yıla oranla düşüş gözlemlenirken, aylık bazda artış yaşandı. 2018 yılı Ağustos ayında 626 konutun satıldığı ilimizde 2019 yılı Ağustos ayında 976 konutun satışı yapıldı.
EĞİTİM MERKEZLERİNDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ
EĞİTİM MERKEZLERİNDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ
Vali Salih Ayhan, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile birlikte inşaat çalışmalarında sona gelinen Halk Eğitim Merkezi ile Bilim ve Sanat Merkezi´nde incelemelerde bulundu.
SORUNLAR ÇÖZÜLECEK
SORUNLAR ÇÖZÜLECEK
TOBB Başkan Yardımcısı Mehmet Büyüksimitci Sivas Borsası´nı ziyaret etti. Borsa yetkilileriyle görüşen Simitcioğlu, ilimizin sorun ve sıkıntıları ile ilgili bilgi alarak, sorunların giderilmesi için ilgili yerler ile iletişim sağlanacağı dile getirdi.
GAZİLERİMİZ BU TOĞRAĞIN BİZE EMANETİDİR - video
GAZİLERİMİZ BU TOĞRAĞIN BİZE EMANETİDİR - video
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Yıldız mesajında,” Vatanı, milleti, bayrağı için canları pahasına savaşan şehit ve gazilerimiz bu toprağın bize emanetidir.” dedi.
KANTİN ÇALIŞANLARINA HİJYEN EĞİTİMİ
KANTİN ÇALIŞANLARINA HİJYEN EĞİTİMİ
Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı ve Turizm Fakültesi iş birliği ile üniversite kantinleri ile yemekhanelerinde çalışan personele hijyen eğitimi verildi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır."

MEVLANA (R.A)
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.6917
EURO
6.2941