48 ÖĞRENCİ İŞ HAYATIYLA TANIŞTI
Üniversite eğitimini sürdüren 48 öğrenci ‘Sosyal Çalışma Programı´ kapsamında yaz tatili süresince İl Özel İdaresi´nde çalışacak. Bu süreçte öğrencilerin çalışma hayatıyla tanışarak, mesleki niteliklerini geliştirmelerine fırsat verilmiş olacak.
Tarih: 2.8.2019 01:02:00/ 63okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, ‘Sosyal Çalışma Programı´ kapsamında yaz tatili süresince İl Özel İdaresi çatısı altında çalışacak olan üniversite öğrencileri ile bir araya geldi.

Yükseköğretim öğrencilerinin çalışma hayatıyla tanışmalarını sağlamak, mesleki niteliklerini geliştirmek, toplumsal faydanın yüksek olduğu alanlarda sunulan hizmetlere geçici süreyle katılımlarını sağlamak ve öğrencilere çalışma disiplini kazandırmak amacıyla gerçekleşen program kapsamında, İl Özel İdaresinde farklı branşlarda öğrenim görmekte olan 48 öğrenci, düzenlenen programda Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya ile buluştu.

Öğrencilere hitab eden Kaya, “İdaremizde hepiniz bizlerin mesai arkadaşısınız. Farklı alanlarda lisans eğitimlerini sürdüren öğrencilerimiz bu faydalı program kapsamında bir arada yer alıyor. Müdürlerimiz ve mesai arkadaşlarımız, sizlerin en iyi şekilde eğitimi almanız için özen gösteriyor. Programdan dolu dolu faydalanmanız için herkes elinden gelen gayreti gösteriyor. Sizlerin bizlerden beklentisini karşılamak, bizim asli vazifemiz” dedi.

“GÖZLEM YAPMA

FIRSATI SUNUYORUZ”

İl Özel İdaresi´nin ilimiin geniş coğrafyasında, en ücra köşeye kadar hizmet götüren bir yerel yönetim birimi olduğunu söyleyen Genel Sekreter Kaya, “Bu yerel yönetim biriminin nasıl işlediğini, merkezde karar almanın nasıl cereyan ettiğini ve sahada nasıl uygulandığını görmek, anlamak sizlerin elindedir. Burada sizlere gözlem yapma fırsatı sunuyoruz. Mesai saatlerinizi gözlem yaparak geçirin. Yakın gelecekte sizlerde ister kamu olsun, ister özel sektör olsun, iş hayatına atılacaksınız. Sizler burada yapacağınız gözlemlerle, neyin doğru neyin yanlış olduğunu idrak edebilir ve doğru olanı tercih edebilirsiniz. Hem hizmeti alan hem de hizmeti üreten konumdasınız. İnsanların birbirleriyle nasıl iletişim kurduğunu ve nasıl hizmet almayı arzu ettiklerini görebileceksiniz. Çünkü sizler de görevlerinize başladığınızda, karşınıza sizlerden hizmet bekleyenler gelecek. İnanıyorum ki, bu programı gözlem yaparak, öğrenmeye çalışarak ve hakkını vererek geçirirseniz, ileride size yardımcı olacaktır” ifadelerini kullandı.

“KURUM KÜLTÜRÜNE

HÂKİM OLACAKSINIZ”

‘Sosyal Çalışma Programı´nın devletimizin, hükümetimizin donanımlı ve nitelikli gençler yetiştirmek için uyguladığı bir program olduğunun altını çizen Kaya, “Kurum kültürüne hâkim olacaksınız. Sizlerin en iyi şekilde yetişmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Sivas İl Özel İdaresi olarak çalışma yürütürken çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Biz çok şanslıyız. Topluma hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim çarkımız dönmezse köye giden yol çıkmaz, musluktan su akmaz. Bizlere hayır dua eden ve teveccüh duyanlara teşekkür ediyor ve durmadan çalışıyoruz. Topluma hizmet etmenin mutluluğuyla meslek yaşantısını geçirmek büyük bir şanstır” dedi.

“SEVEREK YAPILAN İŞ

İNSANI YORMAZ”

İl Özel İdaresinde büyük tecrübeler kazandığını ifade eden Genel Sekreter Kaya, “Teorikle pratik çok farklı. Fakülteyi bitirmeniz hemen o işi yapacağınız manasına gelmez. O yüzden burada çok iyi gözlem yapmanız gerekiyor. Kendinizi en iyi şekilde yetiştirmeniz gerekiyor. Hayat bir okul ve sizde bu okulun içerisindesiniz. Severek yapılan iş, insanı yormaz. İşimizi severek yapacağız. Karşılıklı iletişim, söze sadakat, vakte riayet, aldığını hak etme, hakkı üstüne tutma bunlar kalkınmanın en önemli taşlarıdır. Birbirimizle yardımlaşma, düşenin elinden tutma bizlerin en önemli şiarı olması gerekir. Sizlere mesailerinizde başarılar diliyorum. Bu programı hayata geçirenlere teşekkür ediyorum. Bu programı hakkınca geçirenlerinde en şanslı kişiler olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya´nın konuşmalarının ardından program öğrencilerin sorularıyla devam etti. Program günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÖĞRENCİ HAYATIYLA TANIŞTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HER AN HAZIR OLMALIYIZ
HER AN HAZIR OLMALIYIZ
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından kent meydanında açılan arama ve kurtarma malzemeleri sergisini ziyaret eden Vali Salih Ayhan, “Afetlere her an hazır olmamız gerekmektedir. Bu anlamda bölgemizde AFAD İl Müdürlüğümüz bir dizi farkındalık faaliyeti yürütüyor. İlimizde güçlü bir yapıya sahibiz. Hizmet binamız ve afet yönetim merkezinin yakın zamanda tamamlanmasıyla daha da iyi duruma geleceğiz” dedi.
ÇEVRE YOLU RTE BULVARINA BAĞLANDI
ÇEVRE YOLU RTE BULVARINA BAĞLANDI
Üniversite ve Yenişehir arasında yapımı devam eden Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda üst geçidin tamamlanmasının ardından asfaltlama çalışmaları da başladı. Altyapısı tamamlanan kavşak bağlantı yolunda, asfalt öncesi satih kaplama işlemi yapılıyor. Çevre yolu ile bulvarı bağlayan ekipler, önümüzdeki günlerde asfaltlama çalışmalarını tamamlayacak.
PAZARCILARIN SORUNLARINI DİNLEDİ
PAZARCILARIN SORUNLARINI DİNLEDİ
Vali Salih Ayhan, Kümbet Mahallesi´nde kurulan pazar pazarını ziyaret ederek pazar esnafını ziyaret sorunlarını taleplerini dinledi.
AŞIK RUHSATİ´NİN EVİ MÜZE OLACAK
AŞIK RUHSATİ´NİN EVİ MÜZE OLACAK
Halk Ozanı Aşık Ruhsati´nin Kangal ilçesine bağlı Deliktaş köyünde bulunan evinin müzeye dönüştürülmesi için çalışmalar başladı.
OKULLAR YENİ DÖNEME HAZIRLANIYOR
OKULLAR YENİ DÖNEME HAZIRLANIYOR
Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, yeni eğitim – öğretim dönemi öncesinde tadilat çalışmaları devam eden okullarda incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. Savaşçı, il genelindeki tüm okulları öğrencilerin hizmetine sunmak için yoğun bir çalışmanın yürütüldüğünü belirtti.
EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR - VİDEO
EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR - VİDEO
İmranlı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında araçta bulunan 4 kişi de emniyet kemerlerini takarak, hayatta klmayı başardı. Emniyet Müdürlüğü´nden yapılan açıklamada, emniyet kemeri kullananlan için ölüm riskinin ön koltukta oturanlar için yüzde 50, arka koltukta oturanlar için ise yüzde 75 oranında azaldığının tespit edildiği ifade edildi.
ESKİ TARIM ALETLERİ SERGİLENECEK
ESKİ TARIM ALETLERİ SERGİLENECEK
Sivas Kongresi´nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında “Geçmişten Günümüze Tarım Aletleri” sergisi açılacak. Bugün açılacak sergide Cumhuriyet döneminden günümüze kullanılan alet ve ekipmanlar görücüye çıkacak.
TRAKTÖRÜN ALTINDA CAN VERDİLER
TRAKTÖRÜN ALTINDA CAN VERDİLER
Koyulhisar´da kontrolden çıkıp, devrilen traktörün altında kalan sürücü Yusuf Yüksel (69) ile eşi Hatun Yüksel (63) yaşamını yitirdi.
ARAP TAVŞANI GÖRÜNTÜLENDİ
ARAP TAVŞANI GÖRÜNTÜLENDİ
Altınyayla´da Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli tükenmekte olduğu için kırmızı listeye alınan ‘Arap Tavşanı´ görüntülendi.
YENİ TEKLİF İSTİYORUZ
YENİ TEKLİF İSTİYORUZ
Memur-Sen İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz hükümetin memurlara 2020 ve 2021 yılları için önerdiği zam teklifini yeterli bulmadıklarını söyledi. Sendika binasında yaptığı açıklamada 5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında önerilen zamla ilgili değerlendirmelerde bulunan Temiz, “Bu oranlar hükümet tarafından deklare edilen enflasyon tahminleri ve beklerine uygun değil. Hükümetin teklifi, faiz oranlarındaki düşmeyi, faiz oralarındaki kurdaki aşağı yönlü hareketi, elektrik, doğalgaz ve diğer bazı temel ürünlerin fiyatlarındaki yukarıya yükselişi doğrulamıyor ve aksine yok sayıyor” dedi.
TEKLİF KABUL EDİLEMEZ
TEKLİF KABUL EDİLEMEZ
Hükümetin 2020 ve 2021 yılları için kamu görevlileri ve emeklileri için teklif ettiği zam oranının kabul edilemeyeceğini belirten Kamu-Sen İl Temsilcisi İlker Çelikus, “Bu rakamların revize edilmesi ve çalışanların çözüm bekleyen sorunlar için adımlar atılması gerekmektedir. Kamu Çalışanlarının beklentileri acilen karşılanmalıdır. Neticede verilecek her kuruş ekonomiye can suyu olacaktır” dedi.
KAYITLAR BAŞLADI
KAYITLAR BAŞLADI
Cumhuriyet Üniversitesi´nde herhangi bir bölüme yerleşen öğrencilerin kesin kayıt işlemleri başladı. E-kayıtlar 16-21 Ağustos tarihleri arasında yapılırken, üniversiteye gelerek kayıt yaptıracak için ise kayıtlar 19-23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.
SEVCAN ORHAN COŞTURDU
SEVCAN ORHAN COŞTURDU
Sivas Kongresi´nin 100´üncü yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen halk konserleri devam ediyor. Türk Halk Müziği sanatçısı Sevcan Orhan binlerce Sivaslıya söylediği şarkılarla unutulmaz bir gece yaşattı.
“İZNE AYRILARAK İŞLERİ AKSATMAYIN”
“İZNE AYRILARAK İŞLERİ AKSATMAYIN”
Yaz aylarında mümkün olduğunda kamu kurum personellerinin izne ayrılmaması talimatını veren Vali Salih Ayhan, “Her birim amirinin sorumluluk bilincinde hareket ederek iş akışını ve yoğunluğunu görerek izin planlama yapmasını istiyorum. İşlerin en yoğun döneminde tamamen kendi bireysel mutluluğu için izin planı yapıyorsa bu kişi izin konusunu tekrar gözden geçirmeli” dedi.
DOĞAL GAZ KULLANIMI YÜZDE 96´YA ULAŞTI
DOĞAL GAZ KULLANIMI YÜZDE 96´YA ULAŞTI
Yatırım çalışmalara ilişkin bilgiler veren Aksa Sivas Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. (SİDAŞ) Bölge Müdürü İnan Yıldırım, ilimizde hava kalitesinin artmasıyla birlikte, hava kirliliğine bağlı solunum yolu hastalıklarında önemli ölçüde azalma gözlendiğini ifade ederek “Sivas il merkezinde doğal gaz kullanım oranı yüzde 96´ya ulaşırken; ilçelerde bu oran yüzde 75 seviyesinde bulunuyor” dedi.
PARK HALİNDEKİ MİNİBÜS YANDI - VİDEO
PARK HALİNDEKİ MİNİBÜS YANDI - VİDEO
Ulaş´ta park halindeyken alev alan minibüs kullanılamaz hale geldi.
SALİM ERCAN BAŞPEHLİVAN OLDU
SALİM ERCAN BAŞPEHLİVAN OLDU
İlimizde düzenlenen 54. Doğanşar Ahmet Ayık Karakucak Güreş Şampiyonası´nda başpehlivanlığı Salim Ercan elde etti. Doğanşar ilçe stadındaki müsabakalara, 8 kategoride 238 güreşçi katıldı.
KAZADA 8 KİŞİ YARALANDI
KAZADA 8 KİŞİ YARALANDI
İlimizde meydana gelen trafik kazasında 8 kişi yaralandı.
30 BÜYÜK DEPREMDE 100 BİN İNSAN ÖLDÜ - VİDEO
30 BÜYÜK DEPREMDE 100 BİN İNSAN ÖLDÜ - VİDEO
İnşaat Mühendisleri Odası Sivas Temsilciliği Şube Yardımcısı Kerim Balkan, 17 Ağustos Depreminin 20. yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu. 17 Ağustos´ta Marmara Bölgesinde yaşanan depremi unutmadıklarını belirterek uyarılarda bulunan Balkan, “Türkiye bir deprem ülkesidir. Topraklarının ve nüfusunun büyük bir bölümü deprem tehlikesi altındadır. Türkiye topraklarında 1900´lü yılların başından günümüze otuza yakın büyük ölçekli deprem meydana gelmiş ve resmi kayıtlara göre 100 bin civarında insan hayatını kaybetmiştir” dedi.
742 HİSSE BAĞIŞLANDI
742 HİSSE BAĞIŞLANDI
Hayat Ağacı Derneği tarafından vekâletle Kurban Kampanyası süresince, 742 hayır sahibi nin yardımları ile toplam 106 adet büyükbaş kurban kesildi. Büyükbaş kurbanlıklar, 7´şerli olarak hisse sahipleri adına kombinada kesildi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Güleryüzlü olmayan bir kişi, dükkan açmamalıdır.

Konfüçyus
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.5398
EURO
6.1414