48 ÖĞRENCİ İŞ HAYATIYLA TANIŞTI
Üniversite eğitimini sürdüren 48 öğrenci ‘Sosyal Çalışma Programı´ kapsamında yaz tatili süresince İl Özel İdaresi´nde çalışacak. Bu süreçte öğrencilerin çalışma hayatıyla tanışarak, mesleki niteliklerini geliştirmelerine fırsat verilmiş olacak.
Tarih: 2.8.2019 01:02:00/ 218okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, ‘Sosyal Çalışma Programı´ kapsamında yaz tatili süresince İl Özel İdaresi çatısı altında çalışacak olan üniversite öğrencileri ile bir araya geldi.

Yükseköğretim öğrencilerinin çalışma hayatıyla tanışmalarını sağlamak, mesleki niteliklerini geliştirmek, toplumsal faydanın yüksek olduğu alanlarda sunulan hizmetlere geçici süreyle katılımlarını sağlamak ve öğrencilere çalışma disiplini kazandırmak amacıyla gerçekleşen program kapsamında, İl Özel İdaresinde farklı branşlarda öğrenim görmekte olan 48 öğrenci, düzenlenen programda Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya ile buluştu.

Öğrencilere hitab eden Kaya, “İdaremizde hepiniz bizlerin mesai arkadaşısınız. Farklı alanlarda lisans eğitimlerini sürdüren öğrencilerimiz bu faydalı program kapsamında bir arada yer alıyor. Müdürlerimiz ve mesai arkadaşlarımız, sizlerin en iyi şekilde eğitimi almanız için özen gösteriyor. Programdan dolu dolu faydalanmanız için herkes elinden gelen gayreti gösteriyor. Sizlerin bizlerden beklentisini karşılamak, bizim asli vazifemiz” dedi.

“GÖZLEM YAPMA

FIRSATI SUNUYORUZ”

İl Özel İdaresi´nin ilimiin geniş coğrafyasında, en ücra köşeye kadar hizmet götüren bir yerel yönetim birimi olduğunu söyleyen Genel Sekreter Kaya, “Bu yerel yönetim biriminin nasıl işlediğini, merkezde karar almanın nasıl cereyan ettiğini ve sahada nasıl uygulandığını görmek, anlamak sizlerin elindedir. Burada sizlere gözlem yapma fırsatı sunuyoruz. Mesai saatlerinizi gözlem yaparak geçirin. Yakın gelecekte sizlerde ister kamu olsun, ister özel sektör olsun, iş hayatına atılacaksınız. Sizler burada yapacağınız gözlemlerle, neyin doğru neyin yanlış olduğunu idrak edebilir ve doğru olanı tercih edebilirsiniz. Hem hizmeti alan hem de hizmeti üreten konumdasınız. İnsanların birbirleriyle nasıl iletişim kurduğunu ve nasıl hizmet almayı arzu ettiklerini görebileceksiniz. Çünkü sizler de görevlerinize başladığınızda, karşınıza sizlerden hizmet bekleyenler gelecek. İnanıyorum ki, bu programı gözlem yaparak, öğrenmeye çalışarak ve hakkını vererek geçirirseniz, ileride size yardımcı olacaktır” ifadelerini kullandı.

“KURUM KÜLTÜRÜNE

HÂKİM OLACAKSINIZ”

‘Sosyal Çalışma Programı´nın devletimizin, hükümetimizin donanımlı ve nitelikli gençler yetiştirmek için uyguladığı bir program olduğunun altını çizen Kaya, “Kurum kültürüne hâkim olacaksınız. Sizlerin en iyi şekilde yetişmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Sivas İl Özel İdaresi olarak çalışma yürütürken çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Biz çok şanslıyız. Topluma hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim çarkımız dönmezse köye giden yol çıkmaz, musluktan su akmaz. Bizlere hayır dua eden ve teveccüh duyanlara teşekkür ediyor ve durmadan çalışıyoruz. Topluma hizmet etmenin mutluluğuyla meslek yaşantısını geçirmek büyük bir şanstır” dedi.

“SEVEREK YAPILAN İŞ

İNSANI YORMAZ”

İl Özel İdaresinde büyük tecrübeler kazandığını ifade eden Genel Sekreter Kaya, “Teorikle pratik çok farklı. Fakülteyi bitirmeniz hemen o işi yapacağınız manasına gelmez. O yüzden burada çok iyi gözlem yapmanız gerekiyor. Kendinizi en iyi şekilde yetiştirmeniz gerekiyor. Hayat bir okul ve sizde bu okulun içerisindesiniz. Severek yapılan iş, insanı yormaz. İşimizi severek yapacağız. Karşılıklı iletişim, söze sadakat, vakte riayet, aldığını hak etme, hakkı üstüne tutma bunlar kalkınmanın en önemli taşlarıdır. Birbirimizle yardımlaşma, düşenin elinden tutma bizlerin en önemli şiarı olması gerekir. Sizlere mesailerinizde başarılar diliyorum. Bu programı hayata geçirenlere teşekkür ediyorum. Bu programı hakkınca geçirenlerinde en şanslı kişiler olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya´nın konuşmalarının ardından program öğrencilerin sorularıyla devam etti. Program günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÖĞRENCİ HAYATIYLA TANIŞTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BU BÜTÇE MEMURUN BÜTÇESİ DEĞİL
BU BÜTÇE MEMURUN BÜTÇESİ DEĞİL
Kamu-Sen tarafından 81 ilde ortak basın açıklaması yapılarak, görüşmeleri devam eden 2020 bütçesi protesto edildi. Kamu-Sen Sivas İl Temsilcisi İlker Çelikus, “Sosyal devlet olma ilkesini hiçe sayan, toplumumuzun büyük bir kesimini göz ardı ederek, çalışanlardan alınacak vergilere bel bağlayan 2020 bütçesi, memurun bütçesi değildir” dedi.
VALİ AYHAN´DAN YILDIZELİ ÇIKARMASI
VALİ AYHAN´DAN YILDIZELİ ÇIKARMASI
Vali Salih Ayhandevam eden ve planlanan çalışmaları incelemek amacıyla Yıldızeli ilçesinde temaslarda bulundu. Vali Salih Ayhan Yıldızeli´nin beşeri sermayesi ile gelişmeye müsait potansiyeli olduğunu söyledi.
HER ÖĞRETMENE BİR FİDAN - video
HER ÖĞRETMENE BİR FİDAN - video
Belediye olarak farklı alanlarda fidan dikme programlarına devam edeceklerini belirten Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Yeni bir kampanya başlattık. Kampanyamızın ilk kısmını 24 Kasım Öğretmenler gününde hayata geçireceğiz. Paşabahçe mevkiinde öğretmenlerimiz adına oluşturacağımız ormana 7 bin fidan dikeceğiz” dedi.
ÜNİVERSİTE´YE 5 BİN 500 FİDAN - video
ÜNİVERSİTE´YE 5 BİN 500 FİDAN - video
Önceki gün yurt genelinde yapılan ağaç dikme etkinliği kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesinde de 5 aynı noktada toplamda 5 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Kılıç, “Yerleşkemizi daha yeşil, daha yaşanılabilir hale getirmek için böyle bir kampanyada yer aldık. An itibariyle 5 bin 500 fidan dikimini gerçekleştiriyoruz” dedi.
10 GARDİYAN İŞE BAŞLAYACAK
10 GARDİYAN İŞE BAŞLAYACAK
Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumunda istihdam edilecek olan sözleşmeli 10 kadın İnfaz ve Koruma Memuru adayı, Temmuz ayında başlayan müracaat, boy ve kilo ölçümü ile sözlü mülakatın ardından belirlendi. İsmi açıklanan adaylar istenilen belgeleri 13 Kasım tarihine kadar Adliye´ye teslim edecek.
GEYİK VE KARACA BOYNUZLARI BIÇAK SAPINA DÖNÜŞÜYOR
GEYİK VE KARACA BOYNUZLARI BIÇAK SAPINA DÖNÜŞÜYOR
İlimizde Eski Sanayi Sitesi´nde 35 yıldır bıçak imalatı yapan bıçak ustası İsmail Gölebatmaz (47) bin 500 derece sıcaklıkta şekil vererek çelikten ürettiği bıçaklara geyik ve karaca boynuzlarından sap yapıyor. Bıçak şekli verilen çeliğin, çarkta parlatıldıktan sonra boynuza açılan oyuğa yerleştirilip hazırlanan bıçaklar yoğun ilgi görüyor.
ÜNİVERSİTE 3 MİLYON EURO HİBE KULLANDI
ÜNİVERSİTE 3 MİLYON EURO HİBE KULLANDI
Cumhuriyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Erasmus koordinatörlüğü tarafından KA 107 hareketlilik program kapsamında akademik ve idari personele yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Rektör Alim Yıldız, ”Program kapsamında toplamda yaklaşık 3 milyon Euro hibe kullandık.” dedi.
ÖĞRENCİLERDEN KATRE-İ HUZUR SERGİSİ
ÖĞRENCİLERDEN KATRE-İ HUZUR SERGİSİ
Valilik himayesindeMilli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Sanat Sivas Projesi kapsamında Kazım Karabekir Paşa İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından ‘Katre-i Huzur´ adlı ebru sergisi açıldı.
DUMPİNG SENDROMUNA DİKKAT
DUMPİNG SENDROMUNA DİKKAT
Medicana Sivas Hastanesi Bariatrik Cerrahi Diyetisyeni Cansu Arslan, obezite ve diyabet cerrahisi olarak da adlandırılan bazı bariatrik cerrahi operasyonlarından sonra midenin hızlı bir şekilde boşalmasına bağlı olarak vücutta dumping sendromu gelişebileceğini söyleyerek bu durumun temel noktalara dikkat edilerek önlenebileceğini söyledi.
SİVAS´TAN 511 BİN FİDAN
SİVAS´TAN 511 BİN FİDAN
Tarım ve Orman Bakanlığı´nın başlattığı ‘Geleceğe Nefes Ol´ kampanyası kapsamında tüm yurtta 11 Kasım saat 11.11´de 11 milyon fidan toprakla buluşturuldu. İlimiz genelinde de 49 ayrı lokasyonda 16 bin kişinin katılımı ile 511 bin fidanın dikimi yapıldı. İl protokolü Yıldızeli ilçesi Ilıca bölgesindeki fidan dikme etkinliğine katıldı. Burada konuşan Vali Salih Ayhan, “Geleceğe bırakabilecek en güzel miras budur. Bu yıl 4,5 milyon fidanın dikimi gerçekleştirildi. Çevre bilincinin oluşması açısından her kurumumuzun, her vatandaşımızın bu projeye destek vermesi gerekmektedir” dedi.
AY YILDIZLI ORMAN OLUŞTURULDU
AY YILDIZLI ORMAN OLUŞTURULDU
Koyulhisar ilçesinde, "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı kapsamında geçen yıl çıkan yangında zarar gören orman alanında, "ay-yıldız" şeklindeki oluşturulan projede 35 bin fidanın dikimi gerçekleştirildi.
TBMM BAŞKANI SİVAS´A GELİYOR
TBMM BAŞKANI SİVAS´A GELİYOR
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Cumhuriyet Üniversitesi´nin 2019-2020 akademik yılı açılış törenine katılmak üzere Perşembe günü şehrimize geliyor.
6 YILDA AMÖRTİ EDİYOR
6 YILDA AMÖRTİ EDİYOR
TSO Başkanı Mustafa Eken OSB´deki Aydın Tekstil firmasını ziyaretinde, Sivas´ın tekstil yatırımlarında özel teşvik alan iller arasına girdiğini, sektörde önemli destekler ve teşvikler verildiğini belirterek yatırımcıları bir kez daha Sivas´a davet etti, “20 Milyon liralık yatırım yapan bir firma 6 yılda yatırım tutarını amorti ediyor. Bunları tekstilcilerimize anlatıyoruz ve olumlu dönüşler alıyoruz” dedi.
BORÇLAR ERTELENSİN
BORÇLAR ERTELENSİN
TBMM Genel Kurulu´nda gündem dışı söz alan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, döviz kuru ve girdi maliyetlerinde yaşanan artış nedeniyle çiftçilerin zor günlerden geçtiğini belirterek, çiftçilerin bankalara ve tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesini istedi.
GAZİ MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTE´DE ANILDI
GAZİ MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTE´DE ANILDI
Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 81. Yıl dönümünde Cumhuriyet Üniversitesi´nde tören düzenlendi. Kültür Merkezi önünde düzenlenen tören programının ardından Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sarper Yılmaz´ın konuşmacı olduğu konferansına düzenlendi.
“TSO MAHKEMELİK OLMAMALIYDI”
“TSO MAHKEMELİK OLMAMALIYDI”
TSO Kasım ayı meclis toplantısında konuşan Başkan Mustafa Eken, TSO ile Şarkışla OSB arasında yaşanan mahkemeye değinerek, “Ticaret Odası mahkemelik olmamalıydı. İkili ilişkilerimiz, neticesinde Şarkışla´ya ve ilimize yakışır bir kararla bunu hallettik. Vatanımız, milletimiz, ilimiz için biz gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
SİVAS ONYX´İNE BURSA´DA BÜYÜK İLGİ
SİVAS ONYX´İNE BURSA´DA BÜYÜK İLGİ
Özmersan Mermer şirketi tarafından Sıcak Çermik bölgesinde çıkarılan ve desenleri, ışık geçirgenliği, dayanıklı yapısıyla bilinen onyx cinsi mermer, Bursa 5. Uluslararası Blok Mermer Fuarı´nda yerli ve yabancı katılımcılardan büyük ilgi gördü.
KANGALLI MÜDÜRÜN ŞİİR KİTABI ÇIKTI
KANGALLI MÜDÜRÜN ŞİİR KİTABI ÇIKTI
Ankara´daki EÜAŞ Genel Müdürlüğü´nde Şube Müdürü olarak görev yapan ve aslen Kangal Havuz köyünden olan hemşehrimiz Bahattin Dikçal´ın 15 yıldan bu yana yazdığı şiirlerden oluşan “dokunmalar” adlı şiir kitabı yayınlandı.
BESYO FAKÜLTE OLDU - video
BESYO FAKÜLTE OLDU - video
Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, resmi gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanı kararıyla Spor Bilimleri Fakültesine dönüştürüldü. CÜ´deki fakülte sayısı 17´ye çıktı.
4 AİLEDEN ORGAN BAĞIŞI - video
4 AİLEDEN ORGAN BAĞIŞI - video
Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Organ Nakil Merkezi ile İl Sağlık Müdürlüğü´nce AVM´de ortaklaşa açılan Organ Bağışı standında, organlarını bağışlayan Demiray, Güler, Işık ve Yıldız ailelerine Vali Ayhan ile İl Sağlık Müdürü Selçuk Moğulkoç tarafından plaket verilerek teşekkür edildi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Alim ölse de yaşar, cahil ise yaşarken de ölüdür.

HZ.ALİ (R.A)
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7704
EURO
6.3641