3. OTOLOJİ TOPLANTISI YAPILDI - video
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı´nın ev sahipliğinde ‘Sivas 3. Otoloji´ toplantısı yapıldı. Toplantıda, vestibüler hastalıklar, çocukluk çağı iletişim tipi işitme kayıpları, kolesteatomasız kronik otitlerde orta kulak ve mastoid cerrahisi, otolojik cerrahi ve son dönemlerde artış gösteren vertigo şikâyetlerinin güncel tanı ve tedavi seçenekleri üzerinde duruldu.
Tarih: 14.9.2019 01:00:00/ 208okunma / 0yorum

Burcu CELLAT

Sivas Kongresi´nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı´nın ev sahipliğinde ‘Sivas 3. Otoloji´ toplantısı yapıldı.

4 Eylül Kültür Merkezi´nde düzenlenen toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Alim, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Kasım Durmuş, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dernek Başkanı Prof. Dr. Özgür Yiğit, Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Emine Elif Altuntaş ile çok sayıda akademisyen katıldı.

Koordinatörlüğünü Prof. Dr. Nazım Korkut´un, toplantı başkanlığını ise Doç. Dr. Emine Elif Altuntaş´ın yaptığı Sivas 3. Otoloji Toplantısı´nda; vestibüler hastalıklar, çocukluk çağı iletişim tipi işitme kayıpları, kolesteatomasız kronik otitlerde orta kulak ve mastoid cerrahisi, otolojik cerrahi ve son dönemlerde adı sıklıkla duyulan vertigo şikâyetleri güncel tanı ve tedavi seçenekleri üzerinde duruldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başlayan program, Sivas Kongresi´nin 100. yılını anlatan sinevizyon gösterimiyle devam etti.

Açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Alim, otoloji toplantısının üçüncüsünün Sivas´ta yapılmasından dolayı duyduğu gururu ve mutluluğu dile getirerek, “Otoloji toplantısının bu yıl üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Bu toplantının ilimizde yapılması Üniversitemiz adına Rektör Hocamızı ve beni mutlu etti. Biz burada sadece bir toplantının görünen yüzünü görüyoruz. Toplantının arkasında bizim göremediğimiz canla başla koşturan hocalarımız var. Onlara minnet duyuyoruz. Bu bir istişare toplantıdır. Ortak akıl ile bir yerlere gelebilmenin mücadelesini yapıyoruz. Bu toplantıdan ben çok güzel şeyler çıkacağına inanıyorum” dedi.

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dernek Başkanı Prof. Dr. Özgür Yiğit, “Sivas, Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşunun kilometre taşlarının en önemlilerinden bir tanesidir. Tarih boyunca da hep etkisini koymuş bir mekândayız. Bu dönemde burada olmak bizi daha da heyecanlandırmalıdır. Mustafa Kemal Atatürk´ün de dediği gibi, “Çağdaş seviyeye gidebilmek için daha çok çaba sarf etmeliyiz.” Bu tip toplantıların önemine her zaman vurgu yapmamız gerekmektedir. Bizler de dernek olarak bu tip faaliyetlere her zaman destek verdik ve vermeye de devam edeceğiz.” diye konuştu.

Toplantı Koordinatörü Prof. Dr. Nazım Korkut, “Yaklaşık 5 yıl önce bir kıvılcım ortaya atılmıştı. O kıvılcım bugün muhteşem bir bilimsel şölene dönüştü. Çok önemli bir günde toplantımızı yapıyoruz. Sivas Kongresi´nin 100´üncü yılında bizim de bu havayı teneffüs etmemiz insana çok hoş duygular yaşatıyor. Bundan dolayı burada bulunmaktan onurlu ve kıvançlıyım.” ifadelerine yer verdi.

Toplantı Başkanı Doç. Dr. Emine Elif Altuntaş, bu tür toplantılarının kendisi için dönüm noktası niteliği taşıdığını belirterek destek verenlere teşekkür etti.

Toplantı sonunda ise katılımcılara katılım belgeleri, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür belgeleri takdim edildi.Video Tarihi: 13.9.2019 16:13:20
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: OTOLOJİ TOPLANTISI YAPILDI video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İLK VE TEK YERLİ KAYNAK GÖSTERME SİSTEMİ: İSNAD
İLK VE TEK YERLİ KAYNAK GÖSTERME SİSTEMİ: İSNAD
Türkçenin bir bilim dili haline gelmesi hedefi ve buna dönük çalışmalar kapsamında, Dini İlimler Araştırma Merkezi (DİMER) öncülüğünde hazırlanan akademik yazım ve kaynak gösterme sistemi olan İSNAD, yeni versiyonu kullanıma geçti.
KAYMAKAMDAN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
KAYMAKAMDAN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
İmranlı Kaymakamı Hasan Meşeli 2003 yılında Diyarbakır´da terör operasyonunda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Engin Kılıç´ın anne ve babasını ziyaret etti.
SİVAS´TA, 40 DEĞERLİ KONUT VAR
SİVAS´TA, 40 DEĞERLİ KONUT VAR
‘Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi´ hedefi ile meclise sunulan kanun teklifinde, değeri 5 milyondan fazla olan konutlara farklı vergi uygulanacak. Bu kapsamda Sivas´ta 40 konut bulunduğu belirtildi.
ÖRNEK ŞAHSİYETLER GENÇLİK KAMPI TAMAMLANDI
ÖRNEK ŞAHSİYETLER GENÇLİK KAMPI TAMAMLANDI
Sivas İl Müftülüğü Kadın Gençlik Koordinatörlüğünün sömestri tatilinde düzenlediği Lise ve Üniversiteli kız öğrencilere yönelik gençlik kampı tamamlandı.
MARANGOZ VE MOBİLYACILAR SORUNLARINI TARTIŞTI
MARANGOZ VE MOBİLYACILAR SORUNLARINI TARTIŞTI
Sivas Marangozlar Esnaf Odası tarafından istişare ve birlik toplantısı düzenlenerek, esnafların karşılaştıkları sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
KANGAL ESNAFINDAN DEPREMZEDELERE DESTEK
KANGAL ESNAFINDAN DEPREMZEDELERE DESTEK
Kangalda bulunan esnaf teşkilatları Elazığ ve Malatya illerinde meydana gelen deprem sonrasında ihtiyaçlı aileler için seferber oldu.
SEVİMLİ KÖPEK KAMERAYA YAKALANDI (VİDEO)
SEVİMLİ KÖPEK KAMERAYA YAKALANDI (VİDEO)
İmranlı ilçesinde bir sokak köpeğinin her gün ekmek kamyonetinden gizlice ekmek alması güvenlik kamerasına yansıdı.
ÜLKÜCÜLERDEN DEPREMZEDELERE YARDIM
ÜLKÜCÜLERDEN DEPREMZEDELERE YARDIM
İmranlı ilçesinde Ülkü Ocakları İlçe Teşkilatı tarafından toplanan bir kamyon dolusu yardım malzemesi depremzedelere ulaştırılmak üzere Elazığ´a gönderildi.
DEPREMZEDELERE 2 TIR DOLUSU YARDIM (VİDEO)
DEPREMZEDELERE 2 TIR DOLUSU YARDIM (VİDEO)
İlimizde, kamu kurum ve kuruluşlarının destekleriyle toplanan 2 TIR dolusu yardım depremzedelere ulaştırılmak üzere Elazığ ve Malatya´ya gönderildi. Vali Salih Ayhan, ” Millet olarak üzüntüde, sevinçte hemen çok rahat bir araya gelebiliyoruz. Tek vücut olabiliyoruz. Güzel bir çalışma oldu. Deprem bölgesinin ihtiyacı olan malzemelere battaniye, ısıtıcı, çocuk bezleri ve mamalara odaklanıldı. Topladık ve Sivas´ın kalbinden Elazığ´ın ve Malatya´nın kalbine gönderiyoruz." dedi.
KIZILIRMAK VE BAZI GÖLLER BUZ TUTTU
KIZILIRMAK VE BAZI GÖLLER BUZ TUTTU
Sivas´ta soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor.
MİKRO MİLLİYETÇİLİK SİVAS´A ZARAR VERİR
MİKRO MİLLİYETÇİLİK SİVAS´A ZARAR VERİR
Merkeze yapılan ´Kangal Köpeği Üretim Eğitim ve Satış Merkezi´ projesinin, merkeze değil Kangal´a yapılması gerektiği eleştirilerine cevap veren Vali Salih Ayhan, “Aynı şehrin içerisinde mikro milliyetçilik yapmak bu şehre verilebilecek en büyük zarar” dedi.
DEPREM YARDIMLARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK
DEPREM YARDIMLARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK
Elazığ merkezli yaşanan depremin ardından ilimizde birçok kurum ve kuruluş depremzedeler için yardım kampanyası başlattı. Toplanan yardımların tek elden toplanması ve koordinasyonlu bir şekilde deprem bölgesine ulaştırılması için Vali Salih Ayhan başkanlığında toplantı düzenlendi. Vali Salih Ayhan, “Valiliğimizin himayesinde yardımları tek çatı altında toplayacağız. Doğru bir şekilde, doğru yöntemlerle, doğru kişilerin elleriyle yardımları yerlere ulaştıracağız. Dağınıklık ve düzensizlik olmasın güzel bir birliktelik olsun. Deprem bölgesindeki ihtiyaçlara göre vatandaşlarımızın buradaki hassasiyetini dengeleyerek yardım sürecini yöneteceğiz.” dedi.
TAKSİ ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 2 ÖLÜ, 1 YARALI (VİDEO)
TAKSİ ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 2 ÖLÜ, 1 YARALI (VİDEO)
İlimizde, kontrolden çıkan taksinin şarampole devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ (VİDEO)
DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ (VİDEO)
Sivas Belediyesi tarafından Elazığ´ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldı.
İMRANLI´DA DEPREM İÇİN YARDIM SEFERBERLİĞİ
İMRANLI´DA DEPREM İÇİN YARDIM SEFERBERLİĞİ
Elazığ´da meydana gelen depreminin hissedildiği İmranlı´da belediye tarafından toplanan battaniye, erzak ve kıyafetler afet bölgesine gönderildi.
BİLGİN, EMEKLİ PERSONELLE BİR ARAYA GELDİ
BİLGİN, EMEKLİ PERSONELLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Sivas Belediyesi ve bağlı kuruluşu Özbelsan AŞ´de hizmetini tamamlayarak emekli olan personellerle yemekte bir araya geldi.
SAVUNMA SANAYİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ
SAVUNMA SANAYİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ
Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul´da ASELSAN Hassas Optik´i ziyaret etti.
2020, ÜRETİM VE İSTİHDAM YILI OLACAK
2020, ÜRETİM VE İSTİHDAM YILI OLACAK
2023 Sivas Vizyonu çalışmaları kapsamında belirlenen 6 ana sektörden biri olan tarım ve hayvancılığın gelişimi için somut adımlar atılıyor. Tüm tarım paydaşlarının katıldığı çalıştayda bilgi veren Vali Ayhan, “2020 yılı bizim için üretim ve istihdam odaklı bir yıl olacak” dedi.
FELAKETİ YAŞADIK: 22 ÖLÜ, 1030 YARALI (VİDEO)
FELAKETİ YAŞADIK: 22 ÖLÜ, 1030 YARALI (VİDEO)
Elazığ´ın Sivrice ilçesinde meydana gelen deprem ilimiz başta olmak üzere birçok ilde de hissedildi. Depremde Elazığ ve Malatya´da birçok bina yıkıldı. Depremde 22 kişi hayatını kaybederken, 1030 kişi ise yaralandı. Deprem ilimizde de hissedildi. Depremi yaşayan vatandaşlar sokağa çıktı. Yaşanan felaketinin ardından ilimizden deprem bölgesine AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri bölgeye gitti. Sivas Belediyesi´ de depremden vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı.
65 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI
65 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI
İlimizde, olumsuz hava ve kar yağışı nedeniyle kırsalda 65 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim’siz olur ?

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.9405
EURO
6.5371