1.202 PROJEDEN 272´Sİ TAMAM 563´Ü DEVAM
2019 yılının son Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. İlimizdeki yatırımlarla ilgili bilgi veren Vali Salih Ayhan, “Yatırımlı kuruluşların toplam proje bedeli 16,3 milyar TL. Önceki yıllar harcaması 7,9 milyar TL. 2019 ödeneği 3 milyar 442 milyon. Ödenek gerçekleşmesi yüzde 51 seviyesinde” dedi. Ulaştırma, tarım, eğitim ve sağlık yatırımlarına öncelik verildiğini aktaran Vali Ayhan, “İl genelindeki toplam proje sayımız bin 202, biten projemiz 272, devam eden 563, ihale aşamasında olan 70. Henüz başlamayan ve diğer aşamalarda olan 297 projemiz var” dedi.
Tarih: 10.10.2019 01:05:00/ 817okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

2019 yılı 4. Dönek Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Salih Ayhan başkanlığında yapıldı. İl Genel Meclisi salonunda yapılan toplantıya tüm kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ile İlçe Kaymakam ve Belediye Başkanları da katıldı.

Toplantıda ilimizdeki yatırımlarla ilgili bilgi veren Vali Salih Ayhan, “İlimizde yatırımcı kuruluş sayısı 36. Kuruluşların toplam proje bedeli 16,3 milyar TL. Önceki yıllar harcaması 7,9 milyar TL. 2019 ödeneği 3 milyar 442 milyon. Ödenek gerçekleşmesi yüzde 51 seviyesinde. Bu gittikçe artacak” dedi.

Ulaştırma, tarım, eğitim ve sağlık yatırımlarına öncelik verildiğini aktaran Vali Ayhan, “Ulaştırma hizmetlerinde biliyorsunuz yüksek hızlı tren ciddi bir maliyet tutmaktadır. 2019 harcamasının sadece 939 milyon TL´si Yüksek Hızlı Tren Projesine aittir. Toplam proje sayımız il genelinde bin 202, biten projemiz 272, devam eden 563, ihale aşamasında olan 70. Henüz başlamayan ve diğer aşamalarda olan 297 projemiz var. Gerçekten yoğun bir iş yükü buradan da görülebilmektedir” diye konuştu.

“HİZMETLERİ

DOĞRU ANLATALIM”

Kurumların yaptığı hizmetleri kamuoyuna enforme etmesi noktasında özel bir hassasiyet gösterilmesi gerektiğini belirten Vali Ayhan, şöyle devam etti:

“Kurumlarımız kendine ait işleri yerine getirmekle beraber sizlerin biraz daha hassasiyet göstermeniz gereken hususları vurgulamak istiyorum. Bu hizmetleri yaparken de vatandaş memnuniyeti çok çok önemli. Geçen günler Belediye Başkanımızla da bu konuyu istişare ettik. Hizmet yapılıyor ama hizmetin makbuliyeti, kamuoyunda sempatikliğini savunmada, anlatmada bir zafiyet ortaya çıkmaktadır. Akabinde de o hizmetleri hırpalama, örseleme, itibarsızlaştırma süreci başlamaktadır. Dolayısıyla bu kadar emek sarf ediliyor, bu kadar kaynak harcanıyor, bu kadar mücadele veriliyor. Neden yapılmıyor diye aşırı bir tazyik oluyor ama yapıldıktan sonra neden yapıldı, niçin yapıldı gibi hizmetlerle ilgili sorunlar ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla hizmetleri kamuoyuna doğru enforme etme noktasında özel hassasiyet göstermeniz gerekmektedir. Yapılan çalışmalarla ilgili de sahada olmanız gerektiğini her ortamda söylüyoruz. Gerekli denetimleri üst seviyede yapmanız gerekmektedir. Yaklaşan kış sezonu nedeniyle de herkes bütün çalışmalarını da sahayı izleyerek gerekli kış tedbirlerini alacak.”

“TEDBİRİMİZİ ALACAĞIZ”

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan İstanbul depremini hatırlatan Vali Ayhan, “Son zamanlarda yaşanan İstanbul´daki depremden herkesin ders alması gerekiyor. AFAD Müdürlüğümüzün diğer tüm kurumlarla etkin bir diyalog halinde olması gerekmekte. Tüm kurumlar hizmet verdiği binaların statiğini gözden geçirmek ve doğal afetlere karşı hazırlıklı olmak zorunda. Bu manada sürekli teyakkuz halinde olmamız lazım. Tedbirimizi alacağız” diye konuştu.

Toplantının devamında ilimizdeki kurumlar arasında yaşanan ve koordinasyon gerektiren konular hakkında fikir alış verişi yapıldı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: PROJEDEN TAMAM DEVAM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
7/24 KIŞA HAZIRIZ
7/24 KIŞA HAZIRIZ
Vali Salih Ayhan, paydaşları ile birlikte yaptığı “Karla Mücadele” toplantısında yaptığı değerlendirmede 7/24 hazır olduklarını belirterek, “Sezonun kurumların koordineli çalışmasıyla sorunsuz geçmesini istiyoruz. İlimizin coğrafyası dağınık ve yerleşim yeri çok. Ayrıca karayolu ve köy yolu ağlarımızda geçit sayımız da oldukça fazla. Bu nedenle kış koşulları ile ilgili vatandaşlarımızı da bilgilendirmemiz ve bilinçlendirmemiz gerekiyor” dedi.
İSTANBUL´DA LİDER SİVAS
İSTANBUL´DA LİDER SİVAS
Son verilere göre 15 milyon 67 bin 724 nüfusu olan ve bir zamanlar “Taşı toprağı altın” denilerek göç edilen İstanbul´daki gurbetçi sıralamasında 364 bin 641 kişiyle Sivaslılar liderliği elinde bulundurmaya devam ediyor.
AK GENÇLİK EL-ELE KOL-KOLA
AK GENÇLİK EL-ELE KOL-KOLA
Bir zamanlar Türkiye´deki Ak Parti teşkilatları içerisinde yaptığı faaliyetler ve çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Ak Parti Sivas Gençlik Teşkilatı eski günlerine dönme sinyali verdi. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´ndeki Danışma meclisinden sonra sahnede toplanan ve adeta “gövde gösterisi ” yapan Ak Gençler, el-ele kol-kola görüntüsü verdi.
CUMHUR YİNE ÖNDE
CUMHUR YİNE ÖNDE
İki önemli kamuoyu yoklama firması tarafından yapılan son siyasi görünümle ilgili ankete göre Ak Parti ve MHP´nin oluşturduğu Cumhur ittifakının oyları yüzde 50´nin üzerinde bulunuyor. “Bugün seçim olsa” diye sunulan ankete göre MHP oyları da yüzde 12 seviyesinde. İYİ oyları da 7,5 ila 9 aralığında değişiyor.
KYK YURTLARI İNCELENSİN
KYK YURTLARI İNCELENSİN
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM´ye verdiği araştırma önergesinde Kredi Yurtlar Kurumu bünyesine bulunan yurtlardaki koşulların incelenmesini istedi. Karasu, “Avrupa´nın en genç nüfus oranına sahip ülkemizde üniversite öğrencilerimize uygun konaklama ve eğitim koşullarının sağlanması, gençlerimizin üniversite yaşamında desteklenmesi sosyal devlet anlayışının bir gereğidir” dedi.
O BÜYÜK RUHU GENÇLERİMİZE AŞILAMALIYIZ - video
O BÜYÜK RUHU GENÇLERİMİZE AŞILAMALIYIZ - video
Sivas Kongresi´nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında “100 Yıl Önceki Ruhla Türk Kızılay” konferansı düzenlendi. Kızılay´ın gerek sosyal, gerek ekonomik anlamda Türkiye´ye güç ve enerji verdiğini belirten Vali Salih Ayhan, “100 yıl önceki ruhla dedik. Biliyorsunuz Kongremizin 100. yılı. Muradımız 100 yıl önceki ruhla ecdadımızı yâd etmek. O büyük kutsal ruhu, milli ruhu gençlerimize aşılamaktır” dedi.
BOM DEVRİLDİ GENÇ İŞÇİ ÖLDÜ
BOM DEVRİLDİ GENÇ İŞÇİ ÖLDÜ
OSB´deki Fimar Mermer fabrikasının çatı kaplamasında çalışan 24 yaşındaki Semih Eken adlı işçi, devrilen vinç bomunun altında kalarak hayatını kaybetti. 6 Aylık evli olduğu belirtilen genç işçinin ölümü büyük üzüntü yarattı.
ANI EVİ´NE 5 BİN ZİYARET
ANI EVİ´NE 5 BİN ZİYARET
Mayıs ayında vefat eden Kale Kilit´in kurucusu hemşehrimiz Sadık Özgür´ün anısına Divriği´de oluşturulanAnı Evi´ne, açıldığından bu yana 5 binin üzerinde ziyaret oldu. Divriği Belediyesi ile işbirliği yapılarak turizm rotasına eklenen Anı Evi, bölge halkı ve öğrencilerin yanı sıra Divriği´ye gelen yerli ve yabancı turistlerden de büyük ilgi görüyor.
EKMEKTEN SONRA ASKIDA ÇORAP
EKMEKTEN SONRA ASKIDA ÇORAP
Yaygınlaşan “Askıda ekmek” uygulamasından sonra Zara´da Kaymakamlık ve Diyanet öncülüğünde özellikle camiye gelenlerden ihtiyacı olanlara yönelik “Askıda Çorap” adıyla yeni bir yardım kampanyası başlatıldı.
VATANDAŞ ODAKLI HİZMET ANLAYIŞINI YERLEŞTİRİYORUZ
VATANDAŞ ODAKLI HİZMET ANLAYIŞINI YERLEŞTİRİYORUZ
Vali Salih Ayhan, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Ayhan,” İlimizde insan haklarının korunması ve geliştirilmesi yönünde çeşitli düzenlemeler yapılmakta ve önlemler alınmaktadır. Valiliğimizin önemli hedeflerinden biri vatandaş odaklı kamu hizmeti anlayışının yerleştirilmesidir” dedi.
HAYTAP´A TEŞEKKÜR - video
HAYTAP´A TEŞEKKÜR - video
Belediye Başkan Yardımcısı Levent Olgun, Veteriner İşleri Müdürlüğü´ne hediye edilen sterilizasyon cihazından ötürü Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İl Temsilcisi Özge Çubukçu´ya teşekkür etti.
CHP´YE KADIN ADAY
CHP´YE KADIN ADAY
CHP Merkez İlçe Başkanlığına aday olan eski başkanlardan Yaprak Budak, “Bizler bu yola bir olmanın gururunu yaşamak ve yaşatmak için çıktık. Örgütsel dayanışmamızla, sol kültürümüzün gereği olan demokratik haklarımıza sahip çıkmak, parti içi demokrasiyi sonuna kadar birlik ve beraberlik içerisinde yaşamak en büyük hedefimizdir” dedi.
101 SIRA YÜKSELDİ
101 SIRA YÜKSELDİ
Cumhuriyet Üniversitesi “Green Metric 2019” yılı sıralamasında 585´den 484´e çıktı. Dünya üniversitelerinin atık, su, ulaşım, enerji ve iklim değişikliği, altyapı ve eğitim olmak üzere 6 ayrı kategoride değerlendirildiği araştırmada Cumhuriyet Üniversitesi geçtiğimiz yıla göre 101 sıra yükselmiş oldu.
“ŞAMPİYONLUK İÇİN YETMEZ”
“ŞAMPİYONLUK İÇİN YETMEZ”
Lig lideri Demir Grup Sivasspor´da Rıza Çalımbay, şampiyon olmaları için daha iyi oynamaları gerektiğini söyledi. Çalımbay; “Şampiyonluk konuşmak bence çok erken. Zaten dediğim gibi bu şartlar bizi şampiyonluğa kesinlikle götürmez. Onun için de oyun için olarak daha yüksek tempoda oynamamız gerekiyor” dedi.
1 SAYI FARKLA YENİLDİ
1 SAYI FARKLA YENİLDİ
Hentbol Bayanlar 1. Liginde Sivas Belediyespor, Mardin ekibi Mardin 1947 Sağlık Spor Kulübü´ne 32-33 mağlup oldu ve ligdeki üçüncü yenilgisini aldı.
HARİKASIN SİVAS !
HARİKASIN SİVAS !
Süper ligin flaş takımı Sivasspor 14.hafta mücadelesinde konuk olduğu komşu Malatyaspor´u kaptan Hakan Arslan, Mert Hakan ve Emre´nin golleri ile 3-1 mağlup ederek puanını 30´a çıkarıp, liderlik koltuğunda oturmaya devam etti.
MARİFET İLTİFATA TABİDİR
MARİFET İLTİFATA TABİDİR
Yaklaşık 19 aydır TSO Başkanı olarak Sivas´a ve Sivaslıya hizmet ettiklerini belirten Mustafa Eken, “Bu hizmetlerin karşılığında geçtiğimiz hafta İstanbul´da düzenlenen bir etkinlikte bize bir ödül takdim ettiler. Bizi ‘Yaşam Boyu Üstün Başarı Ödülü´ne layık gördüler. Ben kendilerine çok teşekkür ettim ve ilk kez birileri bizim kıymetimizi bildiler dedim. Sivas´tan daha bir şey görmedik ama İstanbul´da bizi onure ettiler” diye konuştu.
İLK KAZMA VURULDU
İLK KAZMA VURULDU
Kovalı mevkiine yapılacak olan Hayvan Pazarı ve Ot Borsası´nda ilk kazmalar vuruldu. Kazı çalışmalarının ardından tesisin temeli atılacak. Bölgede yapılan çalışmaları inceleyen Vali Salih Ayhan, “DAP ve kurumlarımızın destekleri ile tesisimizin yakında zamanda temeli atılacak. Burası tek merkez olacak, aynı zamanda Şarkışla hayvan parası ile birbirlerine güç verecekler. Bu güzel tesis şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
EĞİTİMDE ELE ELE VERECEĞİZ
EĞİTİMDE ELE ELE VERECEĞİZ
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şarkışla´da okul müdürleri ile bir arya geldi. Savaşçı, ”El ele vereceğiz, sizlerle, öğretmenlerimizle gecemizi gündüzümüze katacağız ve arzu ettiğimiz başarıyı yakalayacağız.” dedi.
HZ. MEVLANA ANILDI
HZ. MEVLANA ANILDI
Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulunda Mevlana Haftası dolayısıyla program düzenlendi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Zengin, çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir.

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7905
EURO
6.4083