‘SIKINTILARI AŞARIZ´ DEDİ
TSO ve Ticaret Borsası´nın birlikte düzenlediği “Sivas´a Değer Katanlar” ödül töreninde konuşan Hisarcıklıoğlu, icraatlarını anlattı, Eken ve Hastaoğlu´na övgüler yağdırdı, marifetin iltifata tabi olduğunu belirterek, “Aslında benim için Sivas´ta her firma ayrı bir yıldız, her biri ödül hak ediyor. Hamaset olsun diye söylemiyorum, Dünyada ve ülkemizde bu kadar sorun ve sıkıntı var. Buna rağmen, ayakta kalmak, insanımıza iş ve aş sağlamak, her babayiğidin harcı değil, başarılarınızın devamını diliyorum. Yolunu açık, işiniz bereketli olsun. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece, devletimiz de eşit şartlar sağladığı taktirde tüm sıkıntıları aşarız” dedi.
Tarih: 9.7.2019 07:55:05/ 317okunma / 0yorum

UĞUR YİGİT

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, dünyada ve ülkemizde bir çok sıkıntı ve sorun varken, ayakta kalmanın her babayiğidin harcı olmadığını belirterek, “Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece, devletimiz de rakiplerimize sağlandığı gibi eşit şartlar ortaya koyduğu taktirde tüm sıkıntıları aşarız” dedi.

 Sivas Kongresi´nin 100. yıl kutlamaları nedeniyle Sivas´a geldiğini, Sivas´ın istiklal mücadelesi ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı, umudun ve milli iradenin haykırıldığı şehir olarak tarihe geçtiğini hatırlatan Başkan Hisarcıklıoğlu, “Ben Sivas´ı; umudun ve milli iradenin şehri olarak görüyorum. Zira; istiklal mücadelesi ve bağımsızlık ateşi, Sivas Kongresi´nde doğdu. Dolayısıyla, ben Sivas´ı; umudun ve milli iradenin şehri olarak görüyorum. Sivas olmasaydı, Türkiye olmazdı, Türk milleti var olmazdı. 82 milyon ve gelecek nesilller bunu bilmeli. Sivas´a ve ecdadınıza müteşekkir olmalı. Öte yandan yine burada, Sivas Kongresinde, hepimizin kulağına küpe olması gereken, çok önemli bir karar alındı, Dendi ki; vatan bir bütündür, bölünemez.
İşte; Sivas´tan yükselen, bu millî birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, günümüzde de, milletimize, bayrağımıza, vatanımıza ve devletimize yönelen tehditler karşısında, en büyük gücümüzdür”dedi.

 BİNAYI YAPTIRDIK, HAYIRLI OLSUN”

TOBB olarak Sivas´a bir fakülte kazandırıyoruz. Binayı yaptırdık ve Sivas Bilim-Teknoloji Üniversitesi´ne devrediyoruz, Sivas´a hayırlı-uğurlu olsun. Sivas, her hizmeti ve her iltifatı fazlasıyla hakediyor, Çünkü Sivas, yiğit insanların, yiğidoların şehri
“Havası sert ama insanı mert” demeleri de boşa değil” diyen Başkan Hisarcıklıoğlu, Muhsin Yazıcıoğlu´nu da anmak istediğini vurgulayarak, “İmanı, vatanseverliği, mücadelesi, dürüstlüğü ve güzel ahlâkıyla, tam anlamıyla, O tam bir ´Alperen´di. Tüm hayatını, ideallerine nasıl vakfettiğine ve siyaseti nasıl ´Allah rızası´ için yaptığına bizzat şahit oldum. Böylesine samimî bir mücahide, vatan ve millet sevdalısı bir lidere de, ancak ´şehadet şerbeti´ yakışırdı. Allah, tüm Sivaslılardan, geçmişlerinizden, razı olsun
Allah hepsinin makamlarını cennet etsin”dedi.

 

“BENİ ONURLANDIRDINIZ”
TSO´da, Hizmet binası Kabul Salonu´nu, isminin verilmesinin sürprizi ile karşılaştığını ifade eden Başkan Hisarcıklıoğlu, “Kadirşinaslığınızı ve vefanızı göstediniz. Beni fazlasıyla onurlandırdınız, Mustafa Eken kardeşime, Odamız Yönetimine, Meclisine ve sizlere, gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum”dedi.

 

“ÇOK DAHA İYİ OLABİLİR”

 Sivas´ın geleceğinin geçmişi gibi parlak olacağına, cazibesinin arttığına dikkat çeken TOBB Başkanı, “Sivas çok daha iyi işler başarabilir. Bunun için hükümetten beklediğimiz destekler de var. Karadeniz ile Akdeniz´i, Ordu-Sivas üzerinden bağlayacak yolun tamamlanmasını bekliyoruz. Bu sayede Sivas denize bağlanacak, limana kavuşacak.

Sivas´ın ihracat yapması da kolaylaşacak. Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattı da artık tamamlanmalı. Ayrıca biraz önce Oda Başkanımız da ifade etti. Hem Cumhurbaşkanımız hem de Sanayi Bakanımız, Sivas´ı endüstri merkezi yapacak özel teşviklerden bahsettiler
Biz de Ankara´da bu konunun takipçisi olacağız”diye konuştu.

 “GÜZEL BİR MANZARA VAR”

Sivas´ta, Vali, Belediye Başkanı ve Oda-Bursa başkanlarının bir arada ortaklaşa çalıştıklarını gördüğünü de vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Valimiz, Belediye Başkanımız, Oda-Borsa Başkanım hep bir arada. Bakanlık ve Müsteşarlık gibi pek çok önemli görevi başarıyla üstlenmiş hemşerimiz sayın Habib Soluk yine aramızda. Sivas´ın kalkınması, için el el verdiler. Sivas´a değer katan her işe sahip çıkıyor, destekliyorlar. Mesele Sivas olunca, tüm Sivaslılar bir ve berabersiniz. İşte Mustafa kardeşim de zaten biraz önce ahde vefasını gösterdi. Bir yerde birlik varsa, sırtınız yere gelmez. Marka şehir olmanın formülü de bu zaten. İşte hep birlikte çalışınca, 2. OSB´yi, Demirağ OSB´yi de başlattınız, bitiriyorsunuz.
Sivas bir sanayi şehri ve büyükşehir olma yolunda hızla ilerliyor. Yatırımcılar, bu birlikteliğe, bu uyuma, Sivas´ın parlak geleceğine güvensin. Hiç çekinmeden burada yatırımını yapsın”dedi.

“SİVAS ŞANSLI”         

 Sivas´ın gayretli ve çalışkan Oda ve Borsası olmasının bir şans olduğunu söyleyen Başkan Hisarcıklıoğlu, “Sivas TSO´muz ve TB´mız ile de ayrıca iftihar ediyorum. Bir defa, her 2´si de akredite, 5 yıldızlı Oda-Borsa. Yani sizlere Avrupa standardında hizmet sunduklarını tescil ettirdiler. Sivas TSO´muz, Fransa ve İspanya odalarıyla, ortak proje yapar hale geldi. Sivas TB´mız Laboratuar ve Depoculuk hizmetiyle üreticiye büyük destek oluyor, -ki biraz önce de bunun açılışını yaptık. Ayrıca canlı hayvan pazarı ve o borsası da kuruyor. İşte bunlar, şehrin zenginleşmesini sağlayan vizyoner işler. Böyle gayretli, azimli, vizyoner Oda-Borsa Başkanlarımız olmasıyla da iftihar ediyorum”diye konuştu.

 “BANKALAR VİCDANSIZ”

En büyük şikâyetiniz finansmana erişim olduğunu aktaran TOBB Başkanı, “Bu bankalar o kadar vicdansız çıktılar ki, iyi günden hepsi peşimizden koşar, yağmurlu günde hepsi ortadan kaybolur. İşte bizde bunlara karşı, düşük faizli Kobi destek paketlerini başlattık
TOBB-Oda ve Borsalarımız ellerini taşın altına koydu. Tüm kaynaklarımızı seferber ettik
2 yılda 96 bin KOBİ´ye 12 milyar TL kredi sağladık. Sonrasında hükümetimize gidip, ilave destek talep ettik. Onlarda sağ olsun, 4 ayrı kredi paketiyle KOBİ´lerimize kredi imkanı sundular. Şimdi ÖTV´nin uzatılması için hükümete öneri sunduk”dedi.

“SIKINTI YOK MU, VAR”

İş dünyasında sıkıntılar olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Ama biz birlik ve beraberlik içinde, tüm bu sıkıntıları aşarız. Yeter ki birbirimizi ötekileştirmeyelim.
Devletten tek isteğimiz, rakiplerle eşit şartlar olsun. Gerisini biz hallederiz.”dedi.

ÖDÜLLERİ VERDİ

“Sivaslı başarılı müteşebbis gardaşlarımızı ödüllendireceğiz”diyen Hisarcıklıoğlu daha sonra TSO´da 40 yılını dolduran üyeler, 2018 yılında en çok vergi ödeyenlerle, Ticaret Borsası Tescil rekortmenlerinin yer aldığı “Sivas´a Değer Katanlar” listesindekilere ödüllerini verdi, “Marifet iltifata tabi olmalı. Esasında benim için Sivas´ta her firma ayrı bir yıldız, her biri ödül hak ediyor. Hamaset olsun diye söylemiyorum. Dünyada ve ülkemizde bu kadar sorun ve sıkıntı var. Buna rağmen, ayakta kalmak, insanımıza iş ve aş sağlamak, her babayiğidin harcı değil. Hepinizle iftihar ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum
Yolunu açık, işiniz bereketli olsun”dedi.

İŞTE ÖDÜL ALANLAR

40 Yıllık ÜYELER

Akgüller Gıda-Nuri –Sabit Akgül

Selçuk Hırdavat – Rahmi Elagöz

Mehmet Davutoğlu

ESTAŞ- İsmail Timuçin

Kazancılar Akaryakıt-Ferhat Kazanç

Yılmaz Çimen

Uğur Koll. Şti- Cahit Püşman

Çevik Manifatura-Dursun Akgül

İzmirli A.Ş.-Serkan İzmirli

Sait Aras

Hasan Korkmaz

Halis Topçu

Fikret Yurtçul

Nurettin Kantar

Abdurrahman Gazioğlu

EyüpAkgül

Müslüm Kardaş

Ekrem Demirkaynak

Metin Gedikli

 

 

2018 VERGİ REKORTMENLERİ

ÇEDAŞ

FİMAR MERMER 

PACO ÇELİK DÖVME A. Ş.

NET BOR PLASTIK BORU A. Ş.

GENÇ SARI INŞAAT LTD ŞTİ.

ESTAŞ

GÖKLER MOBİLYA A.Ş.

BORSA TESCİL REKORTMENLERİ

Tahsil GÜLBAHAR

ESER Nakliyat Ltd.Şti.

Özosmanoğulları Ltd.Şti.

Yıldız Et Ltd.Şti.

Altinküpe Et Ltd.Şti.

Güler Sucukları Ltd.Şti.

Kır Bal Ltd.Şti.

Damızlık Sığır Birliği

Mevlüt Vural Tar.Hay.Ltd.Şti.

Başaran Kardeşler Ltd.Şti.

Murat Balel

Harun Kılcı
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SIKINTILARI AŞARIZ DEDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GÜN BERABER OLMA GÜNÜDÜR
GÜN BERABER OLMA GÜNÜDÜR
İlimizde oda, borsa ve STK´lar Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na destek verdi. Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Cengiz Akpolat,” Bizler devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Zira Türkiye, uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır. Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olarak ses verme günüdür” dedi.
CHP´DE İKİ BAŞKAN GÖREVDEN ALINDI
CHP´DE İKİ BAŞKAN GÖREVDEN ALINDI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas il ve merkez ilçe yöneticilerinden bazıları görevlerinden istifa edince parti genel merkezi mevcut İl Başkanı Ahmet Turan Temel ve Merkez İlçe Başkanı Özcan Erdoğan´ı görevlerinden alarak olağanüstü kongre kararı aldı. Görevden alınan başkanlar, partililer ile birlikte düzenledikleri basın açıklamasıyla karara tepki gösterdi.
“ORDUMUZUN YANINDAYIZ”
“ORDUMUZUN YANINDAYIZ”
Türk Ocakları Sivas Şubesi öncülüğünde bir araya gelen STK´lardan Suriye´nin kuzeyinde başlatılan ‘Barış Pınarı´ harekâtına destek açıklaması yapıldı. Türk Ocakları Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bozdoğan, “Türk askerlerinin daha önce olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtında da başarılarına bir yenisini ekleyeceğine yürekten inanıyor, fikrimizle, kalbimizle, dualarımızla ve gerektiğinde fiilen ve bedenen onların yanında olduğumuzu bütün dünyaya ilan ediyoruz” dedi.
2. ÜNİVERSİTE´DE ALIMLAR BAŞLADI
2. ÜNİVERSİTE´DE ALIMLAR BAŞLADI
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğretim üyesi alımlarına ilişkin ilana çıktı. Web sitesinden duyurulan ilanda çeşitli bölüm ve alanlarda 4 Profesör, 4 Doçent ve 4 Dr. Öğretim Üyesi alımı yapılacak.
MEHMETÇİĞE KOMANDO MARŞIYLA DESTEK
MEHMETÇİĞE KOMANDO MARŞIYLA DESTEK
Zara ilçesinde lise öğrencileri, komando marşı söyleyerek Suriye´de yürütülen ´Barış Pınarı Harekatı´na destek verdi.
KADIN GİRİŞİMCİDEN MEHMETÇİĞE ANLAMLI BAĞIŞ
KADIN GİRİŞİMCİDEN MEHMETÇİĞE ANLAMLI BAĞIŞ
İlimizde faaliyet gösteren güzellik salonu işletmecisi Gülseren Rüveyda Saygı Uçar ve çalışanları Suriye´de devam eden Barış Pınarı Harekatı´na destek olmak için Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı´na 50 bin lira bağışladı.
STK´LARDAN BARIŞ PINARI  HAREKATI´NA TAM DESTEK
STK´LARDAN BARIŞ PINARI HAREKATI´NA TAM DESTEK
İlimizde, 70 sivil toplum örgütü, terör koridorunu yok etmek için Suriye´de başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na destek verdi.
VETERİNER FAKÜLTESİ´NDEN TEKNOLOJİK ATILIM - video
VETERİNER FAKÜLTESİ´NDEN TEKNOLOJİK ATILIM - video
Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dölerme ve Suni Tohumlama Ana Bilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Alper Koçyiğit, öğrencilerin özellikle anatomi dersi uygulamalarında kullanabilecekleri biyomodelleri üç boyutlu yazıcılarda üreterek, kemik ve kadavralara alternatif eğitim materyali sunmayı hedeflediklerini belirtti.
“ZAMAN KAN GİBİDİR TELAFİSİ YOKTUR” - video
“ZAMAN KAN GİBİDİR TELAFİSİ YOKTUR” - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde düzenlenen “Hoca Ahmet Yesevi´yi Anlamak” konulu konferansta konuşan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Hoca Ahmet Yesevi´nin ‘zaman´ kavramına ayrı bir önem verdiğini belirterek, “Ahmet Yesevi´nin sizlere en güzel örneklerinden birisi de zamandır. Zamanı iyi kullanmaktır. Zaman kan gibidir; telafisi yoktur” dedi.
KIZILAY, BİNLERCE İNSANA DESTEK OLUYOR
KIZILAY, BİNLERCE İNSANA DESTEK OLUYOR
Vali Salih Ayhan, Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sarılar´ı ziyaret ederek, Kızılay´ın Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı´nda da bölgedeki ihtiyaçların karşılanması anlamında önemli hizmetler verdiğini belirterek, Kızılay´ın sınır ötesinde de binlerce insana destek olduğunu söyledi.
50 YIL SONRA VEFA ZİYARETİ
50 YIL SONRA VEFA ZİYARETİ
1969´lu yıllarda Sivas Lisesi´nde öğretmenlik yapan Rahmi Kumaş, yıllar sonra görev yaptığı Sivas´a geldi. Dönemin Belediye Başkanı Rahmi Günay ile kayınpederi olan Belediye Başkanvekili Bekir Ünal´ın kabirlerini de ziyaret eden Kumaş, Kongre Müzesi´nde öğretmenlik yaptığı sınıfları da gezdi.
“ÇİFTÇİNİN HAKKINI SAVUNACAĞIZ”
“ÇİFTÇİNİN HAKKINI SAVUNACAĞIZ”
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, ödenmeyen çiftçi desteklemeleri için harekete geçti. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli´ye bir soru önergesi sunan CHP´li Karasu, “Çiftçilerimizin hakkını savunmaya devam edeceğiz. Devlet çiftçilerimizin hak ettiği ödemeleri yapmak zorunda. Tüm çiftçilerimiz bu ödemelere göre kendi ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.
ORTAK AKILLA ÇALIŞIYORUZ
ORTAK AKILLA ÇALIŞIYORUZ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, çözüm odaklı çalıştıklarını ve şehirde ortak akılla projeler ürettiklerini belirterek,” Şehirdeki çok güzel bir ortak akıl kültürü oluşuyor. Şehirde bütün kuruluşlar arasından çok güzel duyarlı bir birliktelik var. Bir proje yapmadan önce projenin güçlü yönlerini, zayıf yönlerini tartışacağız. Konuşacağız karar verildikten sonra da hep birlikte projenin hayata geçmesini sağlayacağız. Haklı hiçbir talebe yok demeyeceğiz. Yapmamız gerekiyorsa kaynağı biz oluşturacağız, çözüm yolunu biz bulacağız ve sorunu çözeceğiz. “ dedi.
VALİ AYHAN, YATIRIMLARI İNCELEDİ
VALİ AYHAN, YATIRIMLARI İNCELEDİ
Vali Salih Ayhan, Kasım ayında açılması planlanan Merkez Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu´nda incelemelerde bulunarak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç´tan ve yüklenici firmadan gelinen süreç hakkında bilgi alan Vali Ayhan,” Al bayrağımızı göndere çektirecek çok sayıda sporcu yetiştirebileceğimize inanıyorum Müsabaka yapabilme kapasitemizde, kabiliyetimizde arttı. Bundan sonra bütün spor müsabakalarına talibiz.” dedi.
SİVAS ATLASI PROTOKOLÜ İMZALANDI
SİVAS ATLASI PROTOKOLÜ İMZALANDI
Valilik ve Cumhuriyet Üniversitesi arasında ´Sivas Atlası´ başlıklı kitabın Valiliğin ´Sivas 1000 Temel Eser´ serisi içinde çıkarılması konusunda protokol imzalandı. Protokolle ilimizin potansiyelinin ortaya çıkarılmasına yönelik olarak var olan karşılıklı işbirliği ve ortak anlayışı sürdürmek amaçlanıyor.
MİLLİ EĞİTİM CAMİASININ ACI GÜNÜ
MİLLİ EĞİTİM CAMİASININ ACI GÜNÜ
Bir süredir kanser tedavisi gören Şehit Muhammet Onur Demir Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Harun Kantar (42) hayatını kaybetti. Ulu Camii´nde kılınan cenaze namazının ardından Kantar´ın cenazesi gözyaşları içerisinde toprağa verildi.
BAŞKAN BİLGİN, TSO ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN BİLGİN, TSO ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 6 aylık görev süresini değerlendirmek ve istişare yapmak Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Bilgin,” Birlik ve beraberlik havasını şehrin her noktasına yaymamız gerekiyor. Aldığımız kararları istişare ile alacağız ve şehrin sahiplenmesini sağlayacağız” dedi.
MİNİKLERE EL YIKAMA EĞİTİMİ VERİLDİ - video
MİNİKLERE EL YIKAMA EĞİTİMİ VERİLDİ - video
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi´nde Dünya El Yıkama Günü nedeniyle etkinlikler düzenledi.
YOZGAT İLE SİVAS BORSALARI KARDEŞ OLDU
YOZGAT İLE SİVAS BORSALARI KARDEŞ OLDU
Ticaret Borsası ve Yozgat Ticaret Borsası arasında, ikili iş birliğini artırmak, ortak proje ve faaliyetlerde bulunmak amacıyla “Kardeş Borsa Protokolü” imzalandı. Başkan Abdulkadir Hastaoğlu,” Birbirimizi kardeş borsa ilan ettik. Bundan sonraki yapacağımız bütün aktivitelerde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin çalışmalarında borsacılık anlamında birlikte işbirliği içerisinde olacağız. Kardeşliğimizi pekiştireceğiz. ”dedi.
ÖRNEK ESNAFA TEŞEKKÜR BELGESİ
ÖRNEK ESNAFA TEŞEKKÜR BELGESİ
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Barış Pınarı Harekatı´na destek olmak için gelirini harekat bitene kadar Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı´na bağışlayan pide fırını işletmecisi Cemil Yıldırım´ı teşekkür belgesi takdim etti.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Melaike, çanı olan kervana arkadaş olmaz.

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.8915
EURO
6.5012