KİMSEYLE KİŞİSEL DERDİMİZ OLMAZ
Ticaret ve Sanayi Odası´nın (TSO) Mayıs ayı meclis toplantısında konuşan Başkan Mustafa Eken, TSO olarak bir yıllık görev süreçlerinde Sivas´ın ve üyelerin menfaatlerini en iyi şekilde koruduklarını belirterek, “Çalışan, dürüst ve vizyon sahibi meclis üyeleriyle beraber yol yürüdük. 1. yılda Odamızı iyi temsil ettik. 4 yıl sonra daha güzel şeyleri konuşacağız. Bizim kişisel hiçbir derdimiz olamaz. Mevzumuz Sivas olunca da her zaman her yerde oturur, konuşuruz” dedi.
Tarih: 13.5.2019 07:55:41/ 184okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Ticaret ve Sanayi Odası´nın (TSO) Mayıs ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Çetin Yıldırım koordinesinde gerçekleştirildi. Toplantıda TSO Başkanı Mustafa Eken, yönetim kurulu çalışmaları hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

TSO olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin (TOBB) Genel Kuruluna katıldıklarını belirtilen Başkan Eken, “TOBB 75. Genel Kurulu Ankara´da gerçekleştirildi. TOBB İkiz Kuleler bahçesinde kurulan yöresel ürünler sergisinde Odamız tarafından stant açıldı. Yoğun kalabalığın ilgisini gören standımızda tescilli Sivas Köftesini iş dünyasına ikram ettik. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet de standımızı ziyaret etti. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TOBB BAŞKANI

HAZİRAN´DA SİVAS´TA

75. Genel Kurul programı için gittikleri Ankara´da TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu´nu makamında ziyaret ettiklerini dile getiren TSO Başkanı Eken, “Sivas´a yapılacak projeler hakkında istişarede bulunduk. Genel Başkanımız 4 Eylül Sivas Kongresi´nin 100. yıl kutlamaları çerçevesinde Haziran ayında ilimize geleceğinin müjdesini verdi” dedi.

100. YIL ETKİNLİKLERİNİ ANLATTI

Sivas Kongresi´nin 100. Yılı dolayısıyla düzenlenen Anadolu Ateşi gösterisi ve diğer faaliyetleri de değerlendiren Başkan Eken, “Odamızın daveti üzerine bir dizi ziyaret ve Anadolu Ateşi gösterisine katılmak üzere ilimize gelen AB Büyükelçisi Christian Berger, bizi ziyaret etti. Kendilerine teşekkür ediyorum. Sivas Kongresi´nin 100. yılı kutlamaları çerçevesinde Valiliğimiz öncülüğünde Anadolu Ateşi dans topluluğunu Sivaslı hemşerilerimizle buluşturduk.  Büyük ilgi gören gösteriden dolayı olumlu tepkiler aldık. Ulusal basında da bu etkinliğimiz geniş yer buldu” dedi.

Başkan Eken, “Öte yandan, meclis üyelerimiz ile birlikte Macaristan´ın Başkenti Budapeşte´de Macar ve Türk iş adamları arasındaki ekonomi ve ticari bağlantıları güçlendirmek ve yeni olanaklar sağlamak amacıyla Macar Türk Ticaret Odası Başkanı Suat Gökhan Karakuş ve Macaristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Andras Rev ile ikili görüşmelerde bulunduk. Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçi Taha Akgül, Odamızı ziyaret etti. Şampiyon güreşçi Taha Akgül´e altın hediye ettik, dünya şampiyonasında başarılar diliyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nda satranç turnuvasında dereceye giren öğrenciler Odamızı ziyaret ettiler. Başarılı öğrencilerimizi ödüllendirdik” ifadelerini kullandı.

“ODAMIZI İYİ TEMSİL ETTİK”

Yönetim olarak göreve geldikleri 1 yıllık zaman dilimini değerlendiren Başkan Eken, Sivas´ın ve üyelerin menfaatlerini en iyi şekilde koruduklarını belirterek, “İlk yılımızın çok başarılı geçtiğine inanıyorum. Çalışan, dürüst ve vizyon sahibi meclis üyeleriyle beraber yol yürüdük. 1. yılda Odamızı iyi temsil ettik. 4 yıl sonra daha güzel şeyleri konuşacağız. Bu birlik ve beraberliğimizin Sivas menfaatleri doğrultusunda artarak devam edeceğine inanıyoruz. Bizim kişisel hiçbir derdimiz olamaz. Mevzumuz Sivas olunca da her zaman her yerde oturur, konuşuruz. Yeter ki Sivas kazansın” şeklinde konuştu.

BİRİNCİ YILDA

ÜYELERLE İFTAR

Ramazan ayında ilçelerde ve şehir merkezinde iftar programları düzenleyeceklerini belirten TSO Başkanı Eken, “Bütün ilçelerimizdeki üyelerimizi içeren bölgesel iftar programları düzenleyeceğiz. Suşehri, Zara, Şarkışla ve Kangal´da yapacağımız iftar programlarında bölgedeki ilçelerimiz ile de buluşmuş olacağız. Amacımız göreve geldiğimiz birinci yılda tüm üyelerimiz ile yeniden bir araya gelmek, onların görüş ve taleplerini öğrenebilmek. Ayrıca şehir merkezinde de iki iftar düzenleyeceğiz” dedi.

“TÜM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Toplantı bitiminde meclis üyeleri, meslek komiteleri, genç ve kadın girişimciler, istişare kurulu ve disiplin kurulu üyeleriyle birlikte iftar yapıldı. Başkan Eken, “Göreve geldiğimiz 1. yılda tüm meclis üyelerimiz ile birlik ve beraberlik içerisinde ilimize ve üyelerimize hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Odamızda bir yıllık dönemde güzel işler gerçekleştirildi. Hep söylüyorum bu başarı benim şahsımın değil, tüm üyelerimizin başarısı. Tüm tüccar ve iş adamlarımızın Ramazan ayını kutluyorum” diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KİMSEYLE KİŞİSEL DERDİMİZ OLMAZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MERKEZ CAMİ´NDE İMZALAR ATILDI
MERKEZ CAMİ´NDE İMZALAR ATILDI
Merkez Cami Projesinde ilk imzalar atıldı. Proje kapsamında Merkez Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile KOMAŞ arasında sözleşme imzalandı. Projenin Sivas açısından büyük önem arz ettiğini belirten Vali Salih Ayhan, “1-2 yıldır ilimizde çok konuşulan bir konu olmuştu. Kamuoyunun hassasiyetini dikkate alarak, hem de hukuki durumları da göz önünde bulundurarak, caminin yerinde ve boyutunda biraz değişiklik yaptık” dedi.
LİDERLERE DAVET
LİDERLERE DAVET
Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahat Türkmenoğlu, Sivas Kongresi´nin 100. Yılı nedeniyle tüm siyasi liderleri ilimize davet etti. Türkmenoğlu, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´dan yeni bir davet yaparak tüm siyasi parti genel başkanlarını Milli Mücadeleye 108 gün başkentlik yapan Sivas´ta bir araya getirmesini istiyoruz” dedi.
ÖZEL İDARE, SİVAS´IN LOKOMOTİFİDİR
ÖZEL İDARE, SİVAS´IN LOKOMOTİFİDİR
İl Özel İdaresi´nin iftar programına katılan Vali Salih Ayhan, Sivas´ta yapılan bütün vizyon projelerinde doğrudan ya da dolaylı olarak İl Özel İdaresi´nin bir katkısı olduğunu belirterek, “Sivas´a geçmişten bugüne, bugünden yarına hizmetleri olan ve devam edecek olan lokomotif kurumdur. Böylesine büyük işler yapan kurumda birlik ve beraberlik çok önemlidir” dedi.
6. BÖLGE İÇİN SEFERBERLİK
6. BÖLGE İÇİN SEFERBERLİK
Şarkışla´da düzenlenen bölgesel iftar programında konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, “Sivas´ı teşvik kapsamından 6. bölgeye aldırmak için seferberlik ilan ettik. Cumhurbaşkanımız Sivas´a geldiğinde Nuri Demirağ OSB´ye özel teşvik verileceği müjdesini verdi. Şükürler olsun. Bu yasa tüm ilçelerimizi ve ilimizi de ilgilendiriyor. Demirağ OSB endüstriyel bölge ilan edildi” dedi.
ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANDI
ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANDI
Sivas Belediyesi tarafından 155 okulda düzenlenen programlarla öğrencilere çevre bilinci aşılandı. Dünyadaki çevre kirliliği ve küresel ısınmaya dikkat çeke Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, “Belediye olarak bu konuda bir dizi çalışma yapmaktayız. 2018 yılı içerisinde 5 bin 500 ton ambalaj atığını, 26 bin 301 kilogram atık yağ ve 4 bin 300 kilogram elektronik atığı geri dönüşüme kazandırdık” dedi.
DOLANDIRICILAR YİNE İŞ BAŞINDA!
DOLANDIRICILAR YİNE İŞ BAŞINDA!
Ramazan ayını fırsat bilen telefon dolandırıcıları ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunacakları bahanesiyle bağış toplamak istedi. Vali Salih Ayhan ile Özel Kalem Müdürü Himmet Taşpınar´ın ismini kullandıkları tespit edilen dolandırıcılar birçok iş adamını arayarak, para talebinde bulundu.
ENGELLİLERE ÖZEL DİŞ TEDAVİSİ
ENGELLİLERE ÖZEL DİŞ TEDAVİSİ
Cumhuriyet Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle ilimizdeki 6 özel bakım merkezinde yatılı olarak hizmet alan engelli bireylerin ağız ve diş sağlığı tedavileri yapılacak.
BULVARDA KAZI
BULVARDA KAZI
Son zamanlarda Kepçeli civarında yaşanan su ve kanalizasyon hattı patlamalarına bir yenisi, uzun aradan sonra dün Kent meydanı ile İnönü Bulvarının başlangıcında eklendi. Caddeyi trafiğe kapatan Belediye ekipleri iş makinasıyla kazı yaparak hattı tamir etti.
HEM ÖĞRENİYOR HEM DE ÖRNEK OLUYORLAR
HEM ÖĞRENİYOR HEM DE ÖRNEK OLUYORLAR
Gazi Osman Paşa İlkokulu Sınıf Öğretmeni Yücel Budak, Hayat Ağacı Derneğine öğrencileri ile birlikte her yıl yardım kampanyası düzenliyor.
CÜTAM´DA TEKSTİL BOYASI ÜRETİLDİ
CÜTAM´DA TEKSTİL BOYASI ÜRETİLDİ
Cumhuriyet Üniversitesi İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi´nde giyilebilir akıllı halokromik tekstil ürünleri için tekstil boyası üretildi. Tekstil boyası hakkında bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Ebru Yabaş, “Üretilen boyanın farklı giyilebilir tekstil ürünlerine işlenmesi ile farklı uygulamalarda prototiplerinin hazırlanması için girişimlerde bulunulmuştur. Ürünün prototipinin hazırlanmasının ardından patent başvurusu yapılması planlanmaktadır” dedi.
100. YIL COŞKUSU
100. YIL COŞKUSU
19 Mayıs Atatürk´ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı ilimizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. Etkinlikler, Tren Gar´ından kent meydanına kadar yapılan yürüyüşün ardından Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen programla devam etti. 7´den 70´ye her kesimden vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kutlama programında 19 Mayıs etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu.
BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ
BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ
Zara ilçesinde TSO üyeleri ve esnaflarla bir araya gelen TSO Başkanı Mustafa Eken, “Biz size efendilik etmeye değil, hizmet etmeye geldik. 69 meclis üyesi arkadaşım gerçekten Sivas sevdalısı. Hiç birinin odadan menfaati ve beklentisi yok. Çalışmıyorsak hesap soracaksınız. Odamız 24 saat emrinizde. Ne zaman isterseniz arayabilirsiniz, kapımız sonuna kadar açık. Üyelerimiz ile birlikte güçlüyüz” dedi.
KONUT SATIŞLARI YÜZDE 29 DÜŞTÜ
KONUT SATIŞLARI YÜZDE 29 DÜŞTÜ
TÜİK verilerine göre Nisan ayındaki konut satışları geçtiğimiz yıla oranla yüzde 29,4 düşüş gösterdi. Geçtiğimiz yıl Nisan ayında 704 konut satılan ilimizde bu yıl ise 497 konut satılabildi.
KARALAR KÖYÜ´NDE İFTAR
KARALAR KÖYÜ´NDE İFTAR
Karalar Köyü´nde düzenlenen iftar programına İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ve İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş ile meclis üyeleri de katıldı. Genel Sekreter Kaya, “Cennet vatanımızın her bir köşesinde birlik beraberlik içerisinde vatandaşlarımız omuz omuza iftar ediyorlar. Bu gerçekten bizim için büyük bir nimet, büyük bir mutluluktur” dedi.
MODEL UÇAK´TA MİLLİ TAKIMA GİRDİ
MODEL UÇAK´TA MİLLİ TAKIMA GİRDİ
Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğrencisi Çağatay Suvay, Romanya´da düzenlenen ve 10 ülkeden 100 kişinin katıldığı Harghita World Cup yarışmasında 10. olarak milli takıma girmeyi başardı.
BAŞKAN BİLGİN´DEN 19 MAYIS MESAJI
BAŞKAN BİLGİN´DEN 19 MAYIS MESAJI
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen aziz milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin önemli bir adımıdır” dedi.
KARASU´DAN 19 MAYIS MESAJI
KARASU´DAN 19 MAYIS MESAJI
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Samsun´a çıkışının 100. yılında 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için canını veren tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum” dedi.
A LİFE HOSPİTAL İFTARDA BULUŞTU
A LİFE HOSPİTAL İFTARDA BULUŞTU
A Life Hospital çalışanları iftar programında bir araya geldi. Hastane Başhekimi Ayşe Didem Tezcan, “Sivas daha kaliteli ve konforlu sağlık hizmeti almayı hak ediyor. Şehrimize bu anlayış ve hizmet kalitesini getirmek için çabalıyoruz. Hastanemiz olarak mevcut branşlarımızın yanında yeni branşlarla da Sivas halkına en iyi sağlık hizmetini vermeyi hedefliyoruz” dedi.
TÜDEMSAŞ´A TAM DESTEK
TÜDEMSAŞ´A TAM DESTEK
TÜDEMSAŞ´ta çeşitli temaslarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları Enver İskurt ve Selim Dursun, TÜDEMSAŞ´ın kurulduğu günden bu yana büyük aşamalar kaydettiğini belirterek, bundan sonraki ilerlemesinde de her zaman destek olacaklarını ifade ettiler.
ZENGİNLİKLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM
ZENGİNLİKLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM
Pek çok medeniyete ev sahipliği yapan ilimizin zengin kültürel ve tarihi birikimlerini korumasının ve gelecek kuşaklara aktarmasının önemli olduğunu da ifade eden Vali Salih Ayhan, “Bizlere düşen görev bu mirasa sahip çıkmak, bizden bir parça olan tarihsel yapıtlarımızı ve müzelerimizi korumak, sevmek, tanıtmak olmalıdır. Bu vesile ile Müzeler Haftanızı kutluyor, çocuklarımıza hazırlamış oldukları güzel etkinliklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."

ATATÜRK
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
6.1252
EURO
6.8227