‘HEP BİRLİKTE ORTAK AKILLA DAHA İLERİYE´
Yeni Vali Salih Ayhan´ı aradık, “hayırlı olsun”dedik, ilk mesajını aldık
Tarih: 1.11.2018 07:59:43/ 868okunma / 0yorum

Atanması büyük sevinç yaratan yeni Vali Salih Ayhan, “Bundan sonra Sivas´ta siyasetçilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, bürokratlarımız ve tüm kamuoyu ile birlikte ortak akılla hareket ederek, bir ekip halinde yapılması gereken ne varsa yapacağız,  bayrağı hep birlikte daha ileriye taşımaya çalışacağız. Sivaslıların bu yönde desteğini bekliyorum. Selamlarımı gönderiyorum, pazartesi günü buluşacağız”dedi.

PAZARTESİ BAŞLIYOR

Sivas´ı yakınen tanıyan, bilen ve kamuoyunda iyi bir intibası bulunan yeni Vali Ayhan, pazartesi günü görevine başlayacağını belirterek, ilk mesajını gazetemize verdi. Mesajına “Sivas´ın altyapısını ve coğrafyasını iyi biliyorum” diye başlayan Vali Ayhan, “Sivas´ın sosyal, ekonomik ve eğitim başta olmak üzere tüm alanlardaki sorunlarını el ele vererek çözeceğiz. Bir ekip halinde yapılması gereken ne varsa yapacağız.”dedi.

Haydar ALDIKAÇTI/

Sivas´ın yeni Valisi Salih Ayhan, Pazartesi günü görevine başlayacağını belirterek, gazetemiz yoluyla verdiği ilk mesajda “Sivas´ta hep birlikte ortak akılla hareket ederek, bir ekip halinde yapılması gereken ne varsa yapmaya çalışacağız”dedi.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk valiler kararnamesi ile Sivas Valisi olan ve daha önce uzun yıllar hem Kaymakam hem Vali Yardımcısı, hem de Özel İdare Genel Sekreteri olarak görev yapan Vali Ayhan, Sivas´ın altyapısını ve coğrafyasını çok iyi bildiğini hatırlatarak, “Hedefimiz hep birlikte Sivas´ı daha iyi noktalara taşımak olacak. Ortak akılla hareket edeceğiz. Sosyal, ekonomik ve eğitim başta olmak üzere tüm alanlarda, siyasetçilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, bürokratlarımız ve tüm Sivas kamuoyu ile birlikte hareket ederek Sivas için ortaklaşa çalışarak, Sivas´ı en yükseğe taşıyacağız.”dedi.

Ankara´daki çevresini Sivas için kullanacağını, bürokrasi işleyişini iyi bildiğini de söyleyen Vali Ayhan, “Sivas´ta elele vererek, bir ekip halinde yapılması gereken ne varsa yapacağız. Amacımız Sivas´ı hep birlikte en iyi noktaya taşımak olacak. Sivaslıların bu yönde desteğini bekliyorum. Selamlarımı gönderiyorum, pazartesi günü buluşacağız”dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü olarak görev yaparken Sivas´a Vali olarak atanan ve Sivas´ın yakından tanıdığı, bildiği ve sevdiği bir isim olan yeni Vali Ayhan, Sivas´ta bu dönem çıtayı yükselteceğini ifade ederek, “Çok daha iyi bir Sivas için elimden geldiğimce hizmet etmeyi hedefliyorum. Kendimi bir Sivaslı gibi görüyorum. Sivas için yapılacak ne varsa yapmaya çalışacağım. Sivas´ta daha önce uzun yıllar görev yaptığım ve son iki buçuk yılda da Ankara´da olmama rağmen, sürekli takip ettiğim için ayrı kalmadım. Yapılanları, yapılacakları, ihtiyaçları ve sorunları biliyorum. Gereğini yapacağım. Sivas´a daha şekilde hizmet ederek, çıtayı yükselteceğim. Kısacası taş üstüne taş koymaya geliyorum”dedi.

Sivas´ı yakınen tanıyan, bilen ve halk nezdinde de çok iyi bir intibası bulunan yeni Vali Ayhan, Pazartesi günü makamına oturarak görevine başlayacak. Vali Yardımcısı ve Özel İdare Genel Sekreteri olduğu dönemde Yıldızdağı Kış Sporları Merkezi ve Et Süt Kombinası başta olmak üzere çok sayıda yatırımda imzası bulunan ve sosyal yönü de kuvvetli olan sevilen idareci Ayhan “Sivas´tan ayrı kalmadım, hep takip ettim. Elimden geldiğince çok daha iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağım” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BİRLİKTE ORTAK AKILLA DAHA İLERİYE
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İKİ PROTOKOL BİRDEN
İKİ PROTOKOL BİRDEN
Şehirde uzun süredir atıl bekletilen Fuar ve Kongre Merkezi´nin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´ne devri ile üniversite-sanayi arasında işbirliği protokolü imzalandı
NEVRUZ COŞKUSU - video
NEVRUZ COŞKUSU - video
Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı ilimizde coşkuyla kutlandı. Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen coşkulu programda protokol üyeleri ve vatandaşlar yumurtalarını tokuşturarak, demir dövdü. Nevruz ateşini yakan protokol ateşin üzerinden atladı, ok attı
FUARA UZAY FAKÜLTESİ
FUARA UZAY FAKÜLTESİ
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, uzun zamandır atıl bekletilen Fuar ve Kongre Merkezi´nin üniversiteye devredilmesinin ardından alana Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi kurmak istediklerini söyledi.
ATAMA BEKLEYENLER MAĞDUR EDİLDİ
ATAMA BEKLEYENLER MAĞDUR EDİLDİ
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Nuri Eryıldız, öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmenliği ile birlikte il içi yer değişmelerde sıra sistemi uygulamasına son verildiğini belirterek, atama bekleyen öğretmenlerin mağdur edildiğini öne sürdü. Eryıldız, sıra sisteminin tekrar yönetmenliğe koyulmasını talep etti.
MARKA-PATENT BİLGİLENDİRMESİ
MARKA-PATENT BİLGİLENDİRMESİ
Marka ve Patent Anonim Şirketi (MARPATAŞ), Cumhuriyet Üniversitesi´nde marka, patent ve Sınai Mülkiyet halkları konusunda bilgilendirme yaptı. Şirket yetkilisi Mehmet Tozar, 193 ülkede patent tasarım tescil işlemleri yaptıklarını söyledi, merak edilen soruları cevapladı.
MERDER´DE BEDİROĞLU GÜVEN TAZELEDİ
MERDER´DE BEDİROĞLU GÜVEN TAZELEDİ
MERDER´de 8. Olağan genel kurul yapıldı. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut Başkan Mehmet Bediroğlu yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.
KUAFÖRLERE GELİN BAŞI EĞİTİMİ
KUAFÖRLERE GELİN BAŞI EĞİTİMİ
Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası tarafından yaklaşan düğün sezonu öncesinde bayan kuaförlerine gelin başı eğitimi verildi. Türban Tasarım Eğitmeni Serap Küçükcambaz, mankenler üzerinde türbanlı gelin ve nişan başını uygulamalı olarak anlattı.
KARACA; VAKIF KÜLTÜRÜNÜ ANLATTI
KARACA; VAKIF KÜLTÜRÜNÜ ANLATTI
Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, ‘Sivas´ta Vakıf Kültürü ve Restorasyon Çalışmaları´ konferansında Mimarlık Fakültesi öğrencileri ile buluştu. Karaca, “Şöyle baktığımız zaman ilk vakıf eseri Kâbe´dir. İnsanoğlunun kaybolmayan bir duygusu vardır; anılmaktır” dedi.
LOJİSTİK SEMİNERİ
LOJİSTİK SEMİNERİ
Koyulhisar MYO´da düzenlenen ‘Lojistik ve Lojistik Faaliyetler´ konulu seminerde konuşan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Çağatay Karaköy, lojistik sektörünün gelişen dünyada ülkemiz ekonomisine büyük katkılar sunacağını söyledi.
HEDEFİNİ ANLATTI
HEDEFİNİ ANLATTI
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, basın mensupları ile bir araya gelerek, üniversitenin fiziki altyapısı ve akademik yapılanması hakkında bilgi verdi. Hedeflerini de açıklayan Rektör Kul, “Savunma sanayide uzmanlaşan, küçük ama dinamik, ses getiren bir üniversite olacağız” dedi.
PATATES PANELİ
PATATES PANELİ
Tarım Müdürlüğü´nün düzenlediği Patates Panelinde konuşan Vali Salih Ayhan, Sivas´ın tarımsal anlamdaki potansiyeline dikkat çekerek, “Bu potansiyeli maksimum derecede kullanmamız gerekir. Göreve geldiğim günden beri söylüyorum. Bu ile para girmesi gerekiyor. Şehre para girmesi için mekanizmayı iyi kurgulamamız lazım. Para üretimle girer, istihdamla girer” dedi.
“O MESAJDAN HABERİM YOK”
“O MESAJDAN HABERİM YOK”
Kangal´da vatandaşlara SMS yolu ile atılan “Aziz Çanakkale şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Değerli hemşerilerimizin oyları da inşallah hayırlı olsun. Mehmet Öztürk” mesajı tartışma konusu oldu. Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, “Gönderilen o mesajlar bana ait değil, haberim yok” dedi.
NUMUNE´YE 4 BOYUTLU ULTRASON
NUMUNE´YE 4 BOYUTLU ULTRASON
Numune Hastanesi´nde 4 boyutlu ultrason cihazı hizmet vermeye başladı. Perinatoloji Uzmanı Dr. Cihan İnan, “4 boyutlu ultrason cihazımız Perinatoloji alanında kullanılabilecek en üst düzey cihazlardan bir tanesi” dedi.
MUTLU-SAN TANITIMI BUGÜN
MUTLU-SAN TANITIMI BUGÜN
Şan Gurup Sivas Bayisi, bugün saat 19´da Hilton Otelde düzenleyeceği toplantı ile Mutlu-San elektrik ürünlerinin tanıtımını yapacak.
“ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARIZ”
“ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARIZ”
Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları´nda program düzenlendi. Vakıf Genel Koordinatörü Metin Çağan, şehitlerimize çok şey borçlu olduğumuzu belirterek, “Aziz şehitlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti ve büyük Türk milleti daima size minnettardır” dedi.
TURİZM FAKÜLTESİ FİNALDE
TURİZM FAKÜLTESİ FİNALDE
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Kupası ön eleme yarışmasında Madımaklı ve Karamuklu Pasta, Naduk (Çedene Helvası), Alabalık ve Pezik Turşulu Kuru Dolma, Bozbaş (Piti), İncasiye ve Kelle Tatlısı ile tüm kategorilerde birinci olarak finallere kaldı.
CEM VAKFI´NDAN NEVRUZ ÇAĞRISI
CEM VAKFI´NDAN NEVRUZ ÇAĞRISI
Cem Vakfı Başkanı Ünal Karataş, yarın Vakıfta gerçekleştirilecek olan Nevruz kutlamalarına tüm halkı davet ederek birlik ve beraberlik çağrısı yaptı, “Allah´a olan yönelişimizin ve şükrümüzün bir ifadesi olan kurbanlarımızı, lokmalarımızı paylaşacağız. Birlik ve beraberliğimizi daim kılacak ortak mesajları vereceğimiz programımızda tüm hemşerilerimizi görmek istiyoruz” dedi.
COŞKUYLA KUTLADIK - video
COŞKUYLA KUTLADIK - video
Çanakkale Zaferi´nin 104.yıldönümü dün ‘Bir Duruştur Çanakkale´ temasıyla coşkuyla kutlandı. Garnizon Şehitliği´nde şehitlerimiz için Kur´an-ı Kerim okunarak başlayan kutlamalarda, il protokolü tarafından şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıldı. Küçük yaşlardaki çocukların da şehitleri ziyaret ederek dua ettiği gözlendi
“O KIVILCIM NİHAİ ZAFERLE SONUÇLANDI”
“O KIVILCIM NİHAİ ZAFERLE SONUÇLANDI”
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Karasu, mesajında Çanakkale´nin geçilmez olduğunu vurgulayarak, bu uğurda can veren tüm şehitleri rahmet ve minnetle andı
ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ
ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ
CHP İl Başkanlığı tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi´nin 104. yılı nedeniyle kent meydanında helva dağıtıldı. CHP Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Bugün bu ülkede bağımsız ve özgür olarak yaşayabiliyorsak bunu en başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e ve onunla birlikte bu vatan canını vermiş şehitlerimize borçluyuz. Onların ruhuna helva dağıtıyoruz” dedi
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Nice alimler vardır ki, hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bunla bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil.

Mevlana
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114