FETÖ İMAMI CEM´İ ANLATTI
İzmir 20.Ağır Ceza Mahkemesi´nde etkin pişmanlıktan yararlanarak FETÖ´nün “Cem” kod adlı Sivas askeri mahrem imamını ve yaptıklarını anlatan eski yarbay S.E, “Mahrem abilerden askeri bilgilere nasıl sahip olduklarını öğrendim. Örgüt evindeki bilgisayarda askeri birliklere ait bilgiler ve bazı rütbeli subaylarla ilgili dosyalarda askerlerin kişilik yapıları ve "Ergenekoncu" olup olmadıklarına dair fişlemelere çok şaşırdım. Cem tugay komutanlığında görevli bir albay ve yüzbaşının uluslararası bir fuhuş şebekesinin Sivas temsilcisi olduğunu söyledi” dedi.
Tarih: 21.1.2019 07:59:59/ 704okunma / 0yorum

“BALKONA RADYO KOYUYORDU”

Bazı albay ve binbaşı rütbesindeki subayların "müslüman olup olmadığı" konusunda mahrem imamın söylemlerini duyduğunda "şok" yaşadığını kaydeden eski yarbay S.E,"Mahrem imam ´Cem´ bilgileri verdikten sonra ´bunlara dikkat et´ dedi. Birliklerle ilgili Sivas 5. Piyade Eğitim Tugayı´nın birlik yapısını sanki bir personel şube müdürüymüş gibi bana anlattı. Daha önce çalıştığım illerdeki sorumlularım arasında ilk defa böyle bir brifing verildiğini görünce şaşırdım ancak bu bilgileri nereden bildiğini sormadım. Çünkü kendisinin tugayda görüştüğü kişilerden bu bilgileri aldığını tahmin ediyordum."

Mahrem imamın FETÖ mensubu subaylarla buluştuğunda evin balkon kapısının önüne radyo koyarak sesini açtığını, bu yolla tedbir aldığını belirten S.E, "Cem, bir görüşme sırasında benden Temeltepe taburununun nizamiyesinde yürütülen inşaat faaliyetinin fotoğrafını çekmemi istedi. Ben de ´Beni böyle işlere karıştırmayın.´ diye reddettim. Gerekçe olarak tugay komutanının yolsuzluğunu ispatlamak istediğini söylemişti." dedi.

HABER MERKEZİ

Uzun yıllar Sivas´ta tabip yarbay olarak görev yapan ve FETÖ´den açığa alınan S.E, etkin pişmanlıktan yararlanarak İzmir 20.Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki duruşmada, “Cem” kod adlı Sivas askeri mahrem imamının yaptıklarını anlatarak “Mahrem abilerden askeri bilgilere nasıl sahip olduklarını öğrendim. Örgüt evindeki bilgisayarda askeri birliklere ait bilgiler ve bazı rütbeli subaylarla ilgili dosyalarda askerlerin kişilik yapıları ve "Ergenekoncu" olup olmadıklarına dair fişlemelere çok şaşırdım. Cem tugay komutanlığında görevli bir albay ve yüzbaşının uluslararası bir fuhuş şebekesinin Sivas temsilcisi olduğunu söyledi” dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) TSK´daki "kripto yapılanması"na yönelik soruşturmada hakkında dava açılan itirafçı tabip yarbay, kendisinden sorumlu mahrem imamın, askeri birlikler ve rütbeli subaylarla ilgili fişleme dosyalarını gördüğünü belirterek, bu kişinin eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ´un tutuklanması haberi karşısında yaşadığı sevince de tanıklık ettiğini belirtti.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan tabip yarbay S.E. hakkında "Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçlamasıyla hazırlanan ve İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesi´nce kabul edilen iddianamede, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan tutuksuz sanığın ifadelerine yer verildi.

İfadesinde kendisinden sorumlu "mahrem abilerin" askeri birliklerle ilgili bilgilere nasıl sahip olduğunu öğrendiğinde yaşadığı şaşkınlığı dile getiren S.E, Sivas´ta görev yaptığı dönemde kendisinden sorumlu "Cem" kod adlı mahrem imamla bir örgüt evinde buluştuğunu anlattı.

Örgüt evindeki bilgisayarda askeri birliklere ait bilgiler ve bazı rütbeli subaylarla ilgili dosyalar gördüğünü belirten S.E, bu dosyalarda askerlerin kişilik yapıları ve "Ergenekoncu" olup olmadıklarına dair fişlemeleri görünce şaşırdığını aktardı.

"Personel şube müdürüymüş gibi anlattı"

Bazı albay ve binbaşı rütbesindeki subayların "müslüman olup olmadığı" konusunda mahrem imamın söylemlerini duyduğunda "şok" yaşadığını kaydeden S.E, şu ifadeleri kullandı:

"Mahrem imam ´Cem´ bilgileri verdikten sonra ´bunlara dikkat et´ dedi. Birliklerle ilgili Sivas 5. Piyade Eğitim Tugayı´nın birlik yapısını sanki bir personel şube müdürüymüş gibi bana anlattı. Daha önce çalıştığım illerdeki sorumlularım arasında ilk defa böyle bir brifing verildiğini görünce şaşırdım ancak bu bilgileri nereden bildiğini sormadım. Çünkü kendisinin tugayda görüştüğü kişilerden bu bilgileri aldığını tahmin ediyordum."

Mahrem imamın FETÖ mensubu subaylarla buluştuğunda evin balkon kapısının önüne radyo koyarak sesini açtığını, bu yolla tedbir aldığını belirten S.E, "Cem, bir görüşme sırasında benden Temeltepe taburununun nizamiyesinde yürütülen inşaat faaliyetinin fotoğrafını çekmemi istedi. Ben de ´Beni böyle işlere karıştırmayın.´ diye reddettim. Gerekçe olarak tugay komutanının yolsuzluğunu ispatlamak istediğini söylemişti." dedi.

Başbuğ tutuklandığında mahrem imam sevinmiş

"Cem" kod adlı mahrem imamın yaklaşık 4 yıl kendisinden sorumlu olduğunu, bu süre içerisinde FETÖ´nün birçok usulsüzlüğüne ve örgüt mensubu olmayan askeri personele kumpas hazırlığına şahitlik ettiğini aktaran S.E, ifadesinde şunları kaydetti:

"Mahrem imam, görüşmelerimiz sırasında tugay komutanlığında görevli bir albay ve yüzbaşının uluslararası bir fuhuş şebekesinin Sivas temsilcisi olduğunu söyledi. ´Cem´ o dönemde Genelkurmay Başkanımız olan İlker Başbuğ tutuklandığı zaman haberi televizyonda görünce ´İşte böyle, işte böyle´ diyerek Zekeriya Öz´e methiyeler düzdü. ´Cem´e, ´Zekeriya Öz de mi cemaatten?´ diye sorunca ´yok değil´ diyerek kıvırdı."(AA)

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: FETÖ İMAMI ANLATTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"SUHULET İÇİNDE BİR SEÇİM OLSUN"
"SUHULET İÇİNDE BİR SEÇİM OLSUN"
Muhtarlar toplantısında konuşan Vali Salih Ayhan, “Seçimin suhulet içerisinde, mahalle ve köylerimize yakışır şekilde neticelenmesi için üzerimize düşeni yapalım. Seçim öncesi bölgenizde asla bir vukuat, kara bir leke gelmesin. Allah muhafaza bir elektriklenme, bir kontrolsüzlük, telafisi güç bir durum oluşturabilir. Seçimi çok güzel ve huzur içinde hiçbir olay olmadan atlatalım” dedi
SİVAS MERKEZLİ 5 İLDE FETÖ OPERASYONU
SİVAS MERKEZLİ 5 İLDE FETÖ OPERASYONU
Sivas merkezli 5 ilde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 3 zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı
"MUTFAK HAZIRLIĞI YAPTIK"
"MUTFAK HAZIRLIĞI YAPTIK"
Vali Ayhan 100 gününü değerlendirdi..
“SAHAYA İNİN, DİNLEYİN, TEDAVİ EDİN”
“SAHAYA İNİN, DİNLEYİN, TEDAVİ EDİN”
Vali Ayhan´dan bürokratlara yeni talimat…
419 BİNADAN 11´i YIKILDI "TÜMÜNÜ YIKACAĞIZ" - video
419 BİNADAN 11´i YIKILDI "TÜMÜNÜ YIKACAĞIZ" - video
İçişleri Bakanlığı´nın Valiliğe gönderdiği metruk ve tehlike arz eden binaların yıkılmasına yönelik genelge doğrultusunda, Belediye Başkanı Sami Aydın ve Çevre Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut ile birlikte dün şehirdeki metruk yerlerde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, İl genelinde bu kapsama giren 419 bina olduğunu ve bunlardan 11´inin yıkıldığını, diğerlerinin de yıkılacağını söyledi
GÜNDEM DEĞİŞTİ - video
GÜNDEM DEĞİŞTİ - video
Başkan Erdoğan´ın, Sivas ile ilgili söylemlerinin yankıları sürüyor
15 YILLIK MÜDÜR GÖREVDEN ALINDI
15 YILLIK MÜDÜR GÖREVDEN ALINDI
Yaklaşık 15 yıldan bu yana Kültür ve Turizm İl Müdürü olarak görev yapan Kadir Pürlü dün resmi gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile görevinden alındı
VALİLİKTEN İHA UYARISI
VALİLİKTEN İHA UYARISI
Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın gelişi nedeniyle, Sivas hava sahasında bugün başta dronlar olmak üzere her türlü uçuş araçlarına yasak getirilirken, çevre illerden yapılan takviyelerle polis sayısı artırıldı. Meydanın çevresi de bugün bariyerlerle kapatılarak arama ve kontrol noktaları oluşturacak
ENİŞTE CEZAEVİ´NE - KAYINBİRADER YAŞAMA TUTUNAMADI
ENİŞTE CEZAEVİ´NE - KAYINBİRADER YAŞAMA TUTUNAMADI
Eniştesi tarafından tabancayla vurulan kişi hastanede hayatını kaybetti
"TALEPLERİMİZİ ARZ EDECEĞİZ"
"TALEPLERİMİZİ ARZ EDECEĞİZ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın gelişiyle ilgili dün basın toplantısı yapan Vali Salih Ayhan, tüm hazırlıkların gözden geçirildiğini ve gerekli tedbirlerin alındığını belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımıza ilimizin beklentileri konusunda dosyaları hazırladık, arz edeceğiz, yapımı tamamlanan kamu yatırımlarımızın toplu açılışı da yapılacak”dedi
SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISINA KATILDILAR
SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISINA KATILDILAR
Vali Salih Ayhan, Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan ile Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, İçişleri Bakanlığı tarafından Ankara´nın gölbaşı ilçesinde yapılan Seçim Bölge Güvenlik toplantısına katıldı
BOYA İLE İNFAZ
BOYA İLE İNFAZ
Haklarında kamu hizmeti cezası bulunan ve denetimli serbestlik uygulamasından yararlanan hükümlülerin cezaları, Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, okullarda boya badana ve bakım, onarım işleri yapılarak infaz ediliyor. Şehirde bu kapsamda 7 okulun onarımı herhangi bir işçilik ücreti ödenmeden gerçekleştirilmeye başlandı.
MÜSİAD KADIN ÇALIŞMA KURULU´NDA NÖBET DEĞİŞİMİ
MÜSİAD KADIN ÇALIŞMA KURULU´NDA NÖBET DEĞİŞİMİ
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Sivas Şubesi Kadın Çalışma Kurulu Başkanlığı´na, eski başkan Mustafa Coşkun´un eşi Ayşegül Coşkun getirildi.
FETÖ ZANLISI POLİS YAKALANDI
FETÖ ZANLISI POLİS YAKALANDI
Sivas´ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, örgütün "askeri mahrem yapılanması" içinde olduğu öne sürülen polis memuru gözaltına alındı
FUHUS OPERASYONU: 4´Ü KADIN 5 GÖZALTI
FUHUS OPERASYONU: 4´Ü KADIN 5 GÖZALTI
Sivas´ta fuhuş yaptıkları ve yaptırdıkları öne sürülen 4´ü kadın 5 zanlı yakalandı
“UYUMA” İHBAR ET - video
“UYUMA” İHBAR ET - video
Muhtarlar toplantısında uyuşturucuyla mücadeleye değinen Vali Salih Ayhan, “Tüm güvenlik güçlerimizle uyuşturucu ile mücadelede yoğun çaba sarf ediyoruz ama halkımızın da bu konuya duyarlı olmasını istiyoruz. Vatandaşlarımızın telefonlarına “UYUMA” aplikasyonunu indirerek, uyuşturucu tacirlerini buradan ihbar etmelerini istiyoruz” dedi
“SANAL OYLA SEÇİLMEYİN”
“SANAL OYLA SEÇİLMEYİN”
Yaklaşan yerel seçimler öncesi muhtarlara tavsiyelerde bulunan Vali Salih Ayhan, sanal seçmen taşımacılığına vurgu yaparak, “Sanal taşımaya müsaade etmeyin. Bu doğru bir davranış değil. Köylünüzün, mahallelinizin gönlüne girerek, seçilmenizi istiyoruz. Sanal bir oyla seçilmeyin” dedi
MECLİSTE KUTLAMA
MECLİSTE KUTLAMA
Yerel parlamentoda olarak bilinen İl Genel Meclisi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü unutmadı. AK Parti Grup Başkanvekili Fikret Yıldırım, CHP Grup Başkanvekili Sadık Güller, MHP Meclis üyesi Bekir Tanyıldız ve BBP Meclis üyesi Aytekin Kulmaç, yaptıkları konuşmalarda basın camiasını kutladı, toplantıları izleyen muhabirlere çiçek verdi
HERKES FİKRİNİ SÖYLEDİ - video
HERKES FİKRİNİ SÖYLEDİ - video
‘Ortak akılla yarınlara Sivas Çalıştayı´ için 400 seçkin isim 36 masa etrafında bir araya geldi
YOLCU MİNİBÜSÜ DEVRİLDİ: 9 YARALI!
YOLCU MİNİBÜSÜ DEVRİLDİ: 9 YARALI!
Sivas´ın Yıldızeli ilçesinde yolcu minibüsünün devrilmesi sonucu 9 kişi yaralandı
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İnsanın kanadı, gayretidir.

Mevlana
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.3052
EURO
5.9958